اطلاعیه ویزای اسلواکی

  • در حال حاضر هیچ محدودیتی برای سفر به اسلواکی وجود ندارد و دارندگان ویزای این کشور می‌توانند بدون ارئه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه اجباری، به این کشور سفر کنند.

برای اخذ ویزای اسلواکی، درخواست خود را باید مستقیما به سفارت این کشور ارائه کنید. وقت سفارت اسلواکی مصاحبه ندارد و شما فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید مراجعه کنید. هزینه درخواست ویزای اسلواکی 12 میلیون تومان می‌باشد و حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز بعد از ارسال درخواست جواب ویزا برای شما آماده می‌شود.

وقت سفارت اسلواکی

وقت سفارت اسلواکی، در سایت کنسولی سفارت این کشور به صورت آنلاین تعیین می‌شود. شما باید فرم درخواست ویزای اسلواکی را به صورت آنلاین در سایت سفارت اسلواکی تکمیل نمائید. حدودا بین ۳۰ تا ۹۰ روز بعد از ارسال درخواست، می‌توانید در سفارت اسلواکی حضور داشته باشید. ساعت حضور شما در سفارت در برگه تعیین وقت سفارت این کشور برای شما مشخص می‌شود. شما فقط می‌توانید در ساعات مشخص شده برای ارائه مدارک و انگشت نگاری مراجعه کنید.
  • هزینه درخواست وقت سفارت اسلواکی در گروه مسافرتی ویزالند، 1,500,000 تومان می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای اسلواکی

شرایطی که برای اخذ ویزای اسلواکی به شما اعلام می‌کنیم، در هیچ جایی ثبت نشده است و فقط بر اساس تجربیات مشاوران گروه مسافرتی ویزالند بدست آمده است.
 
شرایط اخذ ویزای اسلواکی به شرح زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی مورد نیاز ویزای اسلواکی، برای هر نفر حدودا بین 200 تا 250 میلیون تومان می‌باشد. تمکن مالی ویزای اسلواکی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضا برسد. توجه داشته باشید که تمکن مالی فقط برای ۱ ماه اعتبار دارد.

۲. گردش حساب: برای درخواست ویزای اسلواکی، باید گردش حساب ۳ ماهه آخر خود را ارائه کنید. منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای اسلواکی خواهید داشت.

۳. ارائه دعوت‌نامه: الزامی به ارائه دعوتنامه برای درخواست ویزای اسلواکی نیست اما اگر دعوت نامه ارائه کنید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. دعوت‌نامه ویزای اسلواکی می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. توجه داشته باشید که در متن دعوتنامه حتما باید نسبت دعوت کننده با شما ذکر شود.

هزینه درخواست ویزای اسلواکی

هزینه درخواست ویزای اسلواکی در گروه مسافرتی ویزالند 12 میلیون تومان می‌باشد. این هزینه شامل تعیین وقت سفارت اسلواکی، پر کردن فرم ویزای اسلواکی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه مسافرتی و برنامه سفری می‌باشد. پرداخت تمامی هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای اسلواکی

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز پس از ارائه درخواست ویزای اسلواکی، جواب آن برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای اسلواکی خود شخص متقاضی باید به همراه کارت شناسایی و رسید دریافتی به کنسولگری سفارت اسلواکی مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی

مدارک لازم برای ویزای اسلواکی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری برای مدارک ویزای اسلواکی نیست.

چک لیست مدارک ویزای اسلواکی به شرح زیر می‌باشد:

📑 پرینت فرم درخواست ویزای اسلواکی

📑 پرینت برگه تعیین وقت سفارت

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

📑 تمکن مالی و گردش حساب

📑 دعوتنامه (در صورت وجود)

📑 برنامه سفری

ریجکت ویزای اسلواکی

رایج ترین ریجکت ویزای اسلواکی، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی های خود را به کشور محل اقامت‌تان اثبات کنید.

رایج ترین دلایل ریجکت ویزای اسلواکی به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در اسلواکی
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به اسلواکی
  • ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
  •  ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای اسلواکی و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای اسلواکی وجود ندارد. شما ۶ ماه پس از ریجکتی و با برطرف مشکلات پرونده‌تان، دوباره باید درخواست خود را ارسال کنید. نحوه اعتراض به رد شدن ویزای اسلواکی نیز در انتهای برگه ریجکتی آن ذکر شده است. شما باید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی در قالب ایمیل و یا نامه دستی به سفارت اسلواکی تحویل دهید.

سفارت اسلواکی در ایران

سفارت اسلواکی در ایران در آدرس تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، پلاک ۷۲ واقع شده است. قبل از حضور در سفارت، حتما باید از قبل وقت سفارت تعیین کنید. ساعات حضور در سفارت اسلواکی در برگه تعیین وقت سفارت برای شما مشخص شده است. برای اعتراض به ریجکت ویزای اسلواکی، باید از روز یکشنبه تا پنچشنبه ساعات ۱۱ تا ۱۴ به این سفارت مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر