اطلاعیه ویزای ایسلند

  • در حال حاضر دولت ایسلند تمامی محدودیت‌های کرونایی را حذف کرده و برای سفر به این کشور دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود نیست.

متاسفانه سفارت و کنسولگری ایسلند در تهران تعطیل شده است. شما برای درخواست ویزای این کشور باید به دفتر کارگزاری ویزای دانمارک در ترکیه مراجعه کنید. بدون دعوتنامه موفق به اخذ ویزای ایسلند نخواهید شد. مدارک ویزای ایسلند حتما باید دارای تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه باشند. هزینه ویزای ایسلند در گروه مسافرتی ویزالند 15 میلیون تومان می‌باشد.

وقت سفارت ایسلند

سفارت خانه کشور ایسلند در ایران تعطیل شده است. برای درخواست ویزای این کشور، باید به دفتر VFSGlobal دانمارک در ترکیه مراجعه کنید. حدودا بین ۱۴ تا ۳۰ روز کاری پس از ارائه درخواست می‌توانید در این دفتر حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که ویزای ایسلند مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به این دفتر مراجعه کنید.

  • هزینه درخواست وقت سفارت ایسلند در گروه مسافرتی ویزالند، 1,500,000 تومان می‌باشد.

توجه داشته باشید که حتما پس از مشخص شدن زمان وقت سفارت ایسلند اقدام به خرید تور ترکیه کنید.

شرایط اخذ ویزای ایسلند

شرایطی که در ادامه به شما گفته می‌شود، در هیچ جایی ذکر نشده است و فقط بر اساس تجربیات مشاوران گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌شود. شرایط اخذ ویزای ایسلند به شرح زیر می‌باشد:

۱. ارائه دعوتنامه: بدون دعوتنامه، به هیچ عنوان موفق به اخذ ویزای ایسلند نخواهید شد. دعوتنامه ویزای ایسلند می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. توجه داشته باشید که در متن دعوتنامه ویزای ایسلند حتما باید نسبت متقاضی با دعوت کننده ذکر شود.

۲. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای ایسلند، باید برای هر نفر حدود 200 میلیون تومان باشد. تمکن مالی ویزای ایسلند باید به یورو ذکر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۳. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هر چقدر تعدا تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزا خواهد داشت.

هزینه درخواست ویزای ایسلند

هزینه درخواست ویزای ایسلند در گروه مسافرتی ویزالند، 15 میلیون تومان می‌باشد. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای ایسلند، تعیین وقت سفارت، رزرو بلط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و ارائه بیمه مسافرتی می‌باشد. توجه داشته باشید که هزینه سفر به ترکیه و پرداخت تمامی هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای ایسلند

حدودا بین ۲۰ تا ۳۰ روز کاری پس از ارائه درخواست، جواب ویزای ایسلند برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای ایسلند نیازی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید از خدمات پرمیوم VFSGlobal برای دریافت جواب استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای ایسلند

مدارک ویزای ایسلند، حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. شما حتما باید برای مدارک ایسلند از دادگستری و وزارت امور خارجه تائیدیه بگیرید. چک لیست مدارک ویزای ایسلند به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای ایسلند

📑 برگه تعیین وقت سفارت

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

📑 اصل و ترجمه گواهی شغلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل

📑 ارائه دعوتنامه

ریجکت ویزای ایسلند

رایج‌ترین دلیل ریجکت ویزای ایسلند، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی‌های خود را به کشور محل اقامت‌تان اثبات کنید. رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای ایسلند به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به ایسلند
  • ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
  •  ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای ایسلند و نحوه اعتراض به آن

رفع ریجکتی ویزای ایسلند وجود ندارد. شما تا ۶ ماه مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. پس از این مدت زمان و رفع نواقص پرونده‌تان، می‌توانید درخواست خود را مجددا ارسال کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای ایسلند نیز در انتهای برگه ریجکتی آن ذکر شده است. شما باید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی بنویسید و آن را در قالب ایمیل برای VFSGlobal دانمارک در ترکیه ارسال کنید.

سفارت ایسلند در ایران

متاسفانه سفارت و دفتر کنسولی ایسلند در ایران تعطیل شده است. شما برای درخواست ویزای ایسلند باید به دفتر VFSGlobal در ترکیه مراجعه کنید. دفتر وی اف اس گلوبال دانمارک در دو شهر آنکارا و استانبول در ترکیه واقع شده است. شما می‌توانید در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ در این مراکز حضور داشته باشید. آدرس دفاتر کارگزاری ویزای ایسلند به شرح زیر می‌باشد:

İstanbul: Cumhuriyet Cd. No: 193 Kök Apt. Harbiye/Şişli

Ankara: Atatürk Cd. No: 154 Kavaklıdere/Çankaya

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر