متاسفانه سفارت و کنسولگری ایسلند در تهران تعطیل شده است. شما برای درخواست ویزای این کشور باید به دفتر کارگزاری ویزای دانمارک در ترکیه مراجعه کنید. بدون دعوتنامه موفق به اخذ ویزای ایسلند نخواهید شد. مدارک ویزای ایسلند حتما باید دارای تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه باشند. هزینه ویزای ایسلند در گروه مسافرتی ویزالند ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 سفارت ایسلند در ایران

📌 رفع ریجکتی ویزای ایسلند و نحوه اعتراض به آن

📌 ریجکت ویزای ایسلند

📌 مدارک مورد نیاز ویزای ایسلند

📌 مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای ایسلند

📌 هزینه درخواست ویزای ایسلند

📌 شرایط اخذ ویزای ایسلند

📌 وقت سفارت ایسلند

وقت سفارت ایسلند

سفارت خانه کشور ایسلند در ایران تعطیل شده است. برای درخواست ویزای این کشور، باید به دفتر VFSGlobal دانمارک در ترکیه مراجعه کنید. حدودا بین ۱۴ تا ۳۰ روز کاری پس از ارائه درخواست می‌توانید در این دفتر حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که ویزای ایسلند مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به این دفتر مراجعه کنید. هزینه درخواست وقت سفارت ایسلند در گروه مسافرتی ویزالند، ۲۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

توجه داشته باشید که حتما پس از مشخص شدن زمان وقت سفارت ایسلند اقدام به خرید تور ترکیه کنید.

شرایط اخذ ویزای ایسلند

شرایطی که در ادامه به شما گفته می‌شود، در هیچ جایی ذکر نشده است و فقط بر اساس تجربیات مشاوران گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌شود. شرایط اخذ ویزای ایسلند به شرح زیر می‍باشد:

۱. ارائه دعوتنامه: بدون دعوتنامه، به هیچ عنوان موفق به اخذ ویزای ایسلند نخواهید شد. دعوتنامه ویزای ایسلند می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. توجه داشته باشید که در متن دعوتنامه ویزای ایسلند حتما باید نسبت متقاضی با دعوت کننده ذکر شود.

۲. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای ایسلند، باید برای هر نفر حدود ۱۰۰ میلیون تومان باشد. تمکن مالی ویزای ایسلند باید به یورو ذکر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۳. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هر چقدر تعدا تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزا خواهد داشت.

هزینه درخواست ویزای ایسلند

هزینه درخواست ویزای ایسلند در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای ایسلند، تعیین وقت سفارت، رزرو بلط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و ارائه بیمه مسافرتی می‌باشد. توجه داشته باشید که هزینه سفر به ترکیه و پرداخت تمامی هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای ایسلند

حدودا بین ۲۰ تا ۳۰ روز کاری پس از ارائه درخواست، جواب ویزای ایسلند برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای ایسلند نیازی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید از خدمات پرمیوم VFSGlobal برای دریافت جواب استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای ایسلند

مدارک ویزای ایسلند، حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. شما حتما باید برای مدارک ایسلند از دادگستری و وزارت امور خارجه تائیدیه بگیرید. چک لیست مدارک ویزای ایسلند به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای ایسلند

📑 برگه تعیین وقت سفارت

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

📑 اصل و ترجمه گواهی شغلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل

📑 ارائه دعوتنامه

ریجکت ویزای ایسلند

رایج ترین دلیل ریجکت ویزای ایسلند، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی های خود را به کشور محل اقامت‌تان اثبات کنید. رایج ترین دلایل ریجکت ویزای ایسلند به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به ایسلند
 • ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
 •  ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای ایسلند و نحوه اعتراض به آن

رفع ریجکتی ویزای ایسلند وجود ندارد. شما تا ۶ ماه مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. پس از این مدت زمان و رفع نواقص پرونده‌تان، می‌توانید درخواست خود را مجددا ارسال کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای ایسلند نیز در انتهای برگه ریجکتی آن ذکر شده است. شما باید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی بنویسید و آن را در قالب ایمیل برای VFSGlobal دانمارک در ترکیه ارسال کنید.

سفارت ایسلند در ایران

متاسفانه سفارت و دفتر کنسولی ایسلند در ایران تعطیل شده است. شما برای درخواست ویزای ایسلند باید به دفتر VFSGlobal در ترکیه مراجعه کنید. دفتر وی اف اس گلوبال دانمارک در دو شهر آنکارا و استانبول در ترکیه واقع شده است. شما می‌توانید در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ در این مراکز حضور داشته باشید. آدرس دفاتر کارگزاری ویزای ایسلند به شرح زیر می‌باشد:
İstanbul: Cumhuriyet Cd. No: 193 Kök Apt. Harbiye/Şişli

Ankara: Atatürk Cd. No: 154 Kavaklıdere/Çankaya

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 3.4 از 7 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۶ دیدگاه ها

 • سلاموقت بخیر خسته نباشید
  کوروش آریایی هستم ۲۰سالمه شغلم آرایشگری میخواستم درباره پناهندگی بپرسم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلامٰ من دکتر متخصص هستم با خانواده ام ۳ نفر هستیم (پدر و مادر و دختر) ۸ میلیارد پول دوتا آپارتمان نوساز ۳ خوابه (۱۳۰ متر مربعی) در گیشا و یک ویلا به ارزش تقریبی ۳ میلیارد تومان در شمال دارم و سهامدار یک بیمارستان خصوصی به ارزش حدود ۴ میلیارد هستم میخواهم ببینم امکان گرفتن اقامت دائم در ایسلند رو دارم و اگر بله چطور؟

 • با سلام.
  میخوام برای یک سفر کوتاه ۳ یا ۴ روزه به ایسلند اقدام کنم.
  ۲۰ سالمه نزدیک ۴۰ملیون توی حسابم دارم. دانشجو هستم. یک شغل پاره وقت دارم. یک واحد آپارتمان به نامم هست. پاسپورتم مهر ارمنستان و ترکیه داره. میخواستم بدونم با این شرایط و با رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل شانسم برای گرفتن ویزای توریستی کوتاه مدت ایسلند چقدره.
  با تشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.