وقت سفارت ویزای لیتوانی توسط سایت سفارت این کشور تعیین می‌شود و شما مصاحبه ای با افسران ویزای این کشور نخواهید داشت. برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای لیتوانی باید به کشور ترکیه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که حتما پس از اخذ ویزای لیتوانی، باید ۳ روز (۲ شب) در این کشور اقامت داشته باشید. مدارک مورد نیاز ویزای لیتوانی باید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه به تایید برسند.

در این مطلب می‌خوانید

📌 وقت سفارت لیتوانی

📌 شرایط اخذ ویزای لیتوانی

📌 هزینه درخواست ویزای لیتوانی

📌 مدت زمان جوابدهی ویزای لیتوانی

📌 مدارک ویزای لیتوانی

📌 ریجکت ویزای لیتوانی

📌 رفع ریجکت ویزای لیتوانی و اعتراض به رد شدن آن

📌 آدرس دفاتر انگشت نگاری ویزای لیتوانی در کشور ترکیه

وقت سفارت لیتوانی

وقت سفارت لیتوانی، توسط سایت سفارت خود کشور لیتوانی تعیین می‌شود. با توجه به اینکه کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد، شما باید برای انگشت نگاری به کشور ترکیه مراجعه کنید. برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای لیتوانی، می‌توانید به دفاتر VFSGlobal لیتوانی دایر در شهرهای استانبول، ازمیر، آنتالیا، ادرین، بدروم و ترابزون و همچنین، می‌توانید مستقیما به سفارت لیتوانی در شهر آنکارا مراجعه کنید. توجه داشته باشید که هیچ تفاوتی بین دفاتر انگشت نگاری ویزای لیتوانی وجود ندارد و مدارک نهایتا در کنسولگری لیتوانی بررسی می‌شود.
برای درخواست وقت سفارت لیتوانی ، فرم درخواست ویزای این کشور را باید به صورت آنلاین تکمیل کنید. توجه داشته باشید که هزینه درخواست ویزا نیز به صورت آنلاین پرداخت می‌شود اما این پرداختی، باید از سوی افراد مقیم ترکیه که دارای کارت اقامت هستند، صورت پذیرد.

شرایط اخذ ویزای لیتوانی

سفارت لیتوانی برای متقاضیان ویزای این کشور یک سری شرایط تعیین کرده است. در صورتی که این شرایط را ندارید، به هیچ عنوان برای گرفتن ویزای لیتوانی اقدام نکنید. چرا که درخواست شما، بدون در نظر گرفتن هدف سفر، رد خواهد شد. شرایط اخذ ویزای لیتوانی به شرح زیر می‌باشد:

۱. حتما باید در لیتوانی اقامت داشته باشید: در صورتی که می‌خواهید از طریق کشور لیتوانی وارد حوزه شینگن شوید، حتما باید در این کشور ۳ روز اقامت داشته باشید. ارائه واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت از لیتوانی نشان دهنده اقامت شما در این کشور خواهد بود.

۲. ارائه دعوت نامه (ویزای کاری و تحصیلی لیتوانی): اگر متقاضی ویزای کاری و یا تحصیلی لیتوانی هستید، حتما باید یک دعوت‌نامه ارائه کنید. دعوت‌نامه ویزای کاری و تحصیلی لیتوانی، باید از سوی یک مدرسه، موسسه آموزشی، شرکت و کارفرما ارسال شود. در نظر داشته باشید که هدف سفر شما به لیتوانی حتما باید در متن دعوتنامه قید شود.

۳. تمکن مالی: ایده آل ترین تمکن مالی ویزای لیتوانی برای هر نفر، حدودا مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. برگه تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۴. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست. در گردش حساب ویزای لیتوانی فقط تعداد تراکنشات حساب متقاضی مد نظر است. در صورتی که گردش حساب بالایی داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای لیتوانی خواهید داشت.

هزینه درخواست ویزای لیتوانی

هزینه درخواست ویزای لیتوانی در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل پرداخت هزینه ویزای لیتوانی، پر کردن فرم ویزای لیتوانی، واچر هتل، رزرو بلیط رفت و برگشت، ارائه بیمه مسافرتی و تعیین وقت سفارت می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی ویزای لیتوانی

پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری ویزای لیتوانی، حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود. با توجه به اینکه برای دریافت ویزا باید به کشور ترکیه سفر کنید، می‌توانید از خدمات پرمیوم VFSGlobal استفاده کنید تا جواب ویزا برای شما پست و یا ایمیل شود.

مدارک ویزای لیتوانی

مدارک مورد نیاز ویزای لیتوانی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای لیتوانی حتما باید به تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری برسند. چک لیست مدارک ویزای لیتوانی به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای لیتوانی

📑 برگه تعیین وقت سفارت

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 اصل و ترجمه سند ازدواج (در صورتی همراه همسر)

📑 ارائه بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه ( در صورت وجود)

ریجکت ویزای لیتوانی

رایج ترین دلیل رد شدن ویزای لیتوانی، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید مدارک وابستگی خود به کشور محل اقامت را ارائه کنید. دلایل ریجکت ویزای لیتوانی به ترتیب زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به لیتوانی
  • ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای لیتوانی و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای لیتوانی وجود ندارد. شما تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید و پس از این مدت، با برطرف نواقص پرونده‌تان، درخواست خود را مجدد ارسال کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای لیتوانی نیز در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است.

آدرس دفاتر انگشت نگاری ویزای لیتوانی در کشور ترکیه

شما برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای لیتوانی، می‌توانید به دفاتر VFSGlobal در شهرهای ترکیه و یا دفتر کنسولگری در آنکارا مراجعه کنید. برای انگشت نگاری ویزای لیتوانی باید به آدرس های زیر مراجعه کنید. برای حضور در دفاتر انگشت نگاری باید در روزهای یکشنبه تا جمعه ساعات ۸:۳۰ تا ۱۴:۳۰ مراجعه نمائید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 3.6 از 12 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲ دیدگاه ها

  • سلام کسانی که دعوت نامه ندارن یعنی هیچوقت نمیتونن جایی که دوست دارن سفر کنن بدون اینکه بخوان وثیقه بزارن؟؟
    یعنی اگه دعوت نامه نباشه اما مابقی مدارک رو داشته باشیم هم امکان قبول کردنمون پایینه

    • سلام؛ نه اینطور نیست. برخی از کشروها اصلا توریستی نیستن. پس کمتر پیش میاد بدون دلیل خاصی به شما ویزای توریستی بدن. مگر اینکه شما سابقه سفری خیلی خوب و یا دعوتنامه از طرف شخصی که در اون کشور اقامت داره رو داشته باشید. لیتوانی هم یکی از اون کشورهاست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.