اطلاعیه ویزای لتونی

  • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

کشور لتونی در ایران سفارت خانه ندارد و برای ارائه درخواست ویزای این کشور، باید به کشور ترکیه مراجعه کنید. هزینه درخواست ویزای لتونی در گروه مسافرتی ویزالند 200 یورو می‌باشد. حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست، جواب ویزای لتونی برای شما صادر می‌شود. مدارک مورد نیاز ویزای لتونی حتما باید به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.

وقت سفارت لتونی

با توجه به اینکه کشور لتونی در ایران سفارت خانه ندارد، برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای لتونی باید به دفتر VFSGlobal ترکیه مراجعه کنید. حدودا ۳۰ روز پس از ارسال درخواست به وی اف اس گلوبال لتونی در ترکیه می‌توانید در روزهای یکشنبه تا جمعه و در ساعات ۸ تا ۲۱ می‌توانید به این دفتر مراجعه کنید. 

  • هزینه درخواست وقت سفارت لتونی در گروه مسافرتی ویزالند 3,000,000 تومان می‌باشد. حتما پس از تعیین وقت سفارت لتونی اقدام به خرید تور ترکیه کنید.

شرایط اخذ ویزای لتونی

برای اخذ ویزای لتونی باید دارای یک سری شرایط مشخص باشید. این شرایط در هیچ جایی ذکر نشده است و ما فقط تجربیات مشاوران گروه ویزالند را برای شما به اشتراک می‌گذاریم. برای اخذ ویزای لتونی، باید تمکن مالی بین 200 تا 250 میلیون تومان داشته باشید. در کنار تمکن مالی، گردش حساب شما نیز حائز اهمیت می‌باشد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. گردش حساب نیز برای ۳ ماه آخر نیاز است و فقط تعداد تراکنشات حساب شما مد نظر است.

هزینه درخواست ویزای لتونی

هزینه ویزای لتونی همانند سایر اعضای شنگن، برای افراد بالای ۱۲ سال 90 یورو، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال 45 یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. توجه داشته باشید که مبلغ فوق برای رسیدگی به درخواست ویزا بوده و در صورت ریجکتی، به هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای لتونی

حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست ویزای لتونی به دفتر وی اف اس گلوبال، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزا هم می‌توانید حضورا اقدام کنید و هم می‌تواند از خدمات ویژه VFSGlobal استفاده کنید تا جواب ویزا برای شما پست شود.

مدارک مورد نیاز ویزای لتونی

مدارک مورد نیاز ویزای لتونی حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. حتما باید برای مدارک ویزای لتونی تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری بگیرید.

چک لیست مدارک ویزای لتونی به شرح زیر می‌باشد:

📑 برگه تعیین وقت سفارت لتونی

📑 فرم درخواست ویزای شینگن لتونی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

📑 ارائه دعوتنامه (در صورت وجود)

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 گردش حساب ۳ ماهه اخیر

📑 تمکن مالی

ریجکت ویزای لتونی

رایج ترین دلیل رد شدن ویزای لتونی، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی های خود را به کشور محل اقامت تان اعلام کنید.

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای لتونی به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در لتونی
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به لتونی
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
  • ارائه مدارک نامعتبر و غیر واقعی

رفع ریجکت ویزای لتونی و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای لتونی وجود ندارد. شما ۶ ماه پس از ریجکتی و با برطرف کردن نواقص پرونده‌تان باید درخواست خود را دوباره ارائه کنید. مراحل اعتراض به ریجکتی ویزای لتونی نیز در انتهای برگه ریجکتی اعلام شده است. شما باید نامه ریجکتی خود را در قالب ایمیل و یا نامه انگلیسی به سفارت لتونی در ترکیه ارائه کنید.

سفارت لتونی در ایران

کشور لتونی در ایران سفارت خانه ندارد. شما باید برای درخواست ویزای شینگن لتونی به کشور ترکیه و به شهرهای آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا و بدروم مراجعه کنید. آدرس دفاتر VFSGlobal لتونی در ادامه برای شما آمده است.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر