اطلاعیه ویزای مجارستان

 • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

ویزای مجارستان به صورت انفرادی صادر می‌شود و شما برای اخذ ویزای این کشور می‌توانید به صورت گروهی و انفرادی اقدام کنید. گردش حساب و تمکن مالی مهم‌ترین شرط اخذ ویزای مجارستان است. این ویزا جزو ویزاهای سخت شینگن نیست، اما اخذ آن نیز شرایط خاص خود را دارد که بهتر است قبل از اقدام در مورد آن‌ها اطلاعاتی را به دست آورید.

وقت سفارت مجارستان

تعیین وقت سفارت مجارستان، توسط شرکت VFSGlobal در ایران تعیین می‌شود. پس از ارسال درخواست، تقریبا برای ۷ روز کاری بعد شما باید در دفتر این شرکت حضور داشته باشید. هزینه تعیین وقت سفارت مجارستان 4,000,000 تومان است اما این کل هزینه نیست و پرداخت هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی است. در روز ملاقات باید در دفتر VFSGlobal مجارستان حاضر شده و بعد از ارائه مدارک، انگشت نگاری شوید. دفتر کارگزاری سفارت مجارستان به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم، در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ صبح تا ۵ عصر پذیرای مراجعین خواهد بود.

نمونه ویزای مجارستان

نمونه ویزای مجارستان

شرایط اخذ ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای مجارستان، حتما باید شرایط زیر را داشته باشید. در صورتی که هریک از شرایط زیر را ندارید، قید سفر به مجارستان را بزنید!

شرایط ویزای مجارستان به ترتیب زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی مناسب برای اخذ ویزای مجارستان برای هر نفر، حداقل 300 تا 350 میلیون تومان می‌باشد. البته در تورهای گروهی شما باید مبلغ 800 میلیون تا 1 میلیارد تومان را نیز (بسته به شرایط پرونده) به عنوان وثیقه بازگشت، در حساب خود داشته باشید.

۲. گردش حساب: گردش حساب ۳ ماه اخیر متقاضی ویزای مجارستان، مهم‌ترین عامل اعطا و یا عدم اعطای ویزا به ایشان می‌باشد. منظور از گردش حساب، تعداد تراکنشات حساب متقاضی می‌باشد و مبالغ ورودی و خروجی به حساب اهمیت چندانی ندارد.

هزینه ویزای مجارستان

در تورهای گروهی دور اروپا، هزینه ویزا در قالب هزینه‌های تور از مسافر گرفته می‌شود و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای اخذ ویزا نیست. اما هزینه درخواست انفرادی ویزای توریستی مجارستان در ویزالند 200 یورو است.

مدارک ویزای مجارستان

مدارک مورد نیاز برای ویزای مجارستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. تمامی مدارک ویزای مجارستان باید به تائید دادگستری و وزارت امورخارجه برسند و مهر دارالترجمه کفایت نمی‌کند. لیست مدارک ویزای مجارستان به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم درخواست ویزای مجارستان
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی
 • دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵
 • گردش حساب و تمکن مالی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • بیمه مسافرتی و واچر هتل
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (برای محصلان)
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه مدارک شغلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

مدت زمان جوابدهی به ویزای مجارستان

پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای مجارستان و ارائه مدارک و انگشت نگاری، 21 روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که شخص متقاضی، باید برای دریافت جواب ویزا حضورا به این دفتر مراجعه کند.

ریجکت ویزای مجارستان

رایج‌ترین علت رد شدن درخواست ویزای مجارستان، اقدام به صورت انفرادی می‌باشد. این قانون، از مهرماه سال ۹۷ آغاز شده است. اما دلایل دیگری نیز برای ریجکت ویزای مجارستان وجود دارد:

 • اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای ویزای مجارستان
 • سوء پشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه تاریخچه سفر دروغین و یا غیر واقعی
 • متقاعد نشدن افسر ویزای مجارستان از هدف شما برای ورود به این کشور
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای مجارستان و اعتراض به رد شدن درخواست ویزا مجارستان

رفع ریجکتی برای ویزای مجارستان، وجود ندارد. اگر شما با تور گروهی از مجارستان ریجکت شده باشید، تا ۲ سال مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشد. اما اگر به صورت انفرادی اقدام کرده و ریجکت شده‌اید، می‌توانید ۶ ماه پس از زمان رد شدن درخواست‌تان، دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، به این شکل است که متقاضی با نوشتن نامه‌ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، نامه اعتراض و پاسپورت به سفارت مجارستان مراجعه کند. پس از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، ۴۵ روز کاری بعد جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض شما اعلام می‌شود.

انواع ویزای مجارستان

با توجه به هدف سفر متقاضی از سفر به مجارستان، ویزای مجارستان در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی و ویزای تحصیلی مجارستان، محبوب‌ترین انواع ویزای مجارستان در بین ایرانیان است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی مجارستان

در حال حاضر، به صورت انفرادی نمی‌توانید برای ویزای توریستی مجارستان اقدام کنید. گردش حساب و تمکن مالی از مهم‌ترین شرایط اخذ این ویزا می‌باشد. با ویزای توریستی مجارستان می‌توانید در هر ۶ ماه، ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

۲. ویزای تحصیلی مجارستان

برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان، حتما باید از سوی دانشگاه، مدرسه و یا یک موسسه آموزشی دعوت‌نامه ارائه کنید. اعتبار ویزای تحصیلی مجارستان با به اتمام رسیدن تحصیل شما به پایان می‌رسد که در صورت نیاز، می‌توانید آن را تمدید کنید.

سوالات متداول ویزای مجارستان

حتی با داشتن تمکن مالی میلیاردی و تاریخچه سفری بسیار زیاد هم نمی‌توانیم به صورت انفرادی برای ویزای مجارستان اقدام کنید؟

اگر بتوانید هدف سفر خود را با توجه به تاریخچه سفری‌تان را به افسران ویزای این کشور اعلام کنید، شانس بالایی برای اخذ ویزای انفرادی مجارستان خواهید داشت. اما پیشنهاد می‌کنیم به صورت انفرادی اقدام نکنید. چرا که تا مدت زمان ۶ ماه نمی‌توانید دوباره برای درخواست ویزا اقدام کنید.

آیا ویزای شینگن مجارستان برای درخواست ویزای کانادا اعتبار دارد؟

بله. کلیه ویزاهای شینگن از نظر اعتبار در یک رده قرار دارند.

ویزای مجارستان تضمینی وجود دارد؟

خیر. در هیچ ویزایی تضمینی وجود ندارد. همه چیز به افسر بررسی پرونده ویزای شما بستگی دارد.

سفارت مجارستان در ایران

سفارت مجارستان در ایران در آدرس تهران، خیابان شهید کلاهدوز، خیابان دروس، میدان هدایت، کوچه شادلو پلاک ۱۰ واقع شده است اما فقط برای ارائه نامه‌های اعتراض به ریجکت ویزای این کشور می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید. بخش خدمات ویزا و کنسولی سفارت مجارستان بر عهده شرکت VFSGlobal می‌باشد که برای مراجعه به این دفتر می‌توانید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ مراجعه کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر