بدون دعوتنامه موفق به اخذ ویزای استونی نخواهید بود. در کنار دعوت‌نامه، تمکن مالی و گردش حساب نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برای ارائه درخواست ویزای استونی، باید به دفتر VFSGlobal فنلاند مراجعه کنید. حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 وقت سفارت استونی

📌 شرایط اخذ ویزای استونی

📌 هزینه درخواست ویزای استونی

📌 مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای استونی

📌 مدارک ویزای استونی

📌 ریجکت ویزای استونی

📌 رفع ریجکت ویزای استونی و اعتراض به رد شدن آن

📌 سفارت استونی در ایران

وقت سفارت استونی

با توجه به اینکه سفارت استونی در ایران تعطیل شده است، دفتر VFSGlobal سفارت فنلاند خدمات کنسولی و ویزای کشور استونی را عهده دار است. پس از ارسال درخواست وقت سفارت، ۷ روز کاری بعد می‌توانید در این دفتر کارگزاری حضور داشته باشید. برای حضور در این دفتر باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه ۴ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۵ مراجعه کنید. هزینه درخواست وقت سفارت استونی در گروه مسافرتی ویزالند، ۴۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای استونی

دعوت نامه، مهم ترین شرط اخذ ویزای استونی می‌باشد. در صورتی که دعوتنامه ندارید، به هیچ عنوان برای گرفتن ویزای استونی اقدام نکنید. در کنار دعوت‌نامه، تمکن مالی متقاضی و گردش حساب ایشان نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تمکن مالی ایده آل برای ویزای استونی، بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. گردش حساب نیز به تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه گذشته اطلاق می‌شود. هر چه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای استونی خواهید داشت.

هزینه درخواست ویزای استونی

هزینه درخواست ویزای استونی در گروه مسافرتی ویزالند، ۲،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای استونی، تعیین وقت سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و ارائه بیمه مسافرتی می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای استونی

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست ویزای استونی، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای استونی، شخص متقاضی باید به همراه کارت شناسنایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGlobal فنلاند مراجعه کنید.

مدارک ویزای استونی

مدارک مورد نیاز ویزای استونی، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای استونی نیست.

چک لیست مدارک ویزای استونی به شرح زیر می‌باشد:

📑 برگه تعیین وقت سفارت

📑 فرم درخواست ویزای استونی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 ارائه دعوتنامه

📑 رسید پرداخت هزینه ویزا

📑 اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار

ریجکت ویزای استونی

به طور کلی، نداشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای استونی باعث رد شدن درخواست شما می‌شود. به هیچ عنوان بدون دعوتنامه برای اخذ ویزای استونی اقدام نکنید.

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای استونی به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم ارائه دعوت‌نامه
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر به استونی
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در استونی
 • ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای استونی و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکتی ویزای استونی وجود ندارد. ۶ ماه پس از تاریخ ریجکتی، پس از برطرف کردن نواقص پرونده‌تان درخواست خود را ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای استونی نیز می‌توانید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی بنویسید و آن را به سفارت فنلاند ارائه کنید.

سفارت استونی در ایران

کشور استونی، در ایران سفارت خانه ندارد. شما برای درخواست ویزای استونی باید به دفتر کارگزاری ویزای فنلاند در آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 5 از 7 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۴ دیدگاه ها

 • قصد دارم با سرمایه بالای ۵۰ هزار یورو در استونی اقامت گرفته و شرکت بازرگانی داشته باشم کسی را هم ندارم برایم دعوتنامه بفرسته

 • سلام. من یک دوست آمریکایی دارم که در حال حاضر در استونی کار میکنه. ایشون می تونه به من دعوتنامه بده که من توریستی برم دیدنش؟
  و اگه می تونه، از طریق سفارت فلاند می تونم ویزا بگیرم؟

 • سلام. من یک دوست آمریکایی دارم که در حال حاضر در استونی کار میکنه. ایشون می تونه به من دعوتنامه بده که من توریستی برم دیدنش؟

  • سلام؛ اگه شرایط دادن دعوتنامه رو دارن می تونن براتون بفرستن که توریستی اقدام کنید ولی در حال حاضر حوزه شنگن بخاطر شرایط کرونا وقت توریستی نمی ده.

 • سلام
  ببخشید من برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور استونی اقدام میکنم‌. دوستانم برای گرفتن ویزا از طریق ترکیه اقدام کرده اند‌. آیا می شود در ایران از طریق سفارت فنلاند اقدام کنم؟

 • سلام،
  من می‌خوام برای ویزای استارتاپی استونی (از نوع کوتاه مدت) اقدام کنم. دعوتنامه هم دارم. فقط بخش تمکن مالی من رو گیج کرده. من در حال حاضر ۳۰۰۰ یورو پول نقد دارم و بیش‌تر هم می‌تونم فراهم کنم. می‌خواستم بدونم می‌تونم این رو ارائه کنم. چون که در سایت ویزای استارتاپی استونی نوشته شده که شما باید این مقدار ماهانه داشته باشی. از طرفی در سایت‌های مختلف هم دیدم که میشه پول نقد ارائه داد.
  ۱- می‌خواستم بدونم پول نقد به‌عنوان تمکن مالی میشه ارائه داد؟
  ۲- آیا روش‌های راحت‌تری برای اثبات تمکن مالی از گردش حساب و … وجود دارد؟
  ۳- من حساب خودم هر ماه تراکنش‌ داره و اگه لازم شد، می‌تونم ۳۰۰۰ یورو رو به حسابم بریزم و یه مانده حساب داشته باشم. آیا مبلغ تراکنش‌ها اهمیت داره؟ آیا این کار شدنیه که در زمان لزوم ۳۰۰۰ یورو واریز کرد؟ آیا باید اثبات کرد و چطوری هست راه اثبات این؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.