اطلاعیه ویزای استونی

  • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

بدون دعوتنامه موفق به اخذ ویزای استونی نخواهید بود. در کنار دعوت‌نامه، تمکن مالی و گردش حساب نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برای ارائه درخواست ویزای استونی، باید به دفتر VFSGlobal فنلاند مراجعه کنید. حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

وقت سفارت استونی

با توجه به اینکه سفارت استونی در ایران تعطیل شده است، دفتر VFSGlobal سفارت فنلاند خدمات کنسولی و ویزای کشور استونی را عهده دار است. پس از ارسال درخواست وقت سفارت، ۷ روز کاری بعد می‌توانید در این دفتر کارگزاری حضور داشته باشید. برای حضور در این دفتر باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه ۴ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۵ مراجعه کنید.

  • هزینه درخواست وقت سفارت استونی در گروه مسافرتی ویزالند 1,500,000 تومان می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای استونی

دعوت نامه، مهم ترین شرط اخذ ویزای استونی می‌باشد. در صورتی که دعوتنامه ندارید، به هیچ عنوان برای گرفتن ویزای استونی اقدام نکنید. در کنار دعوت‌نامه، تمکن مالی متقاضی و گردش حساب ایشان نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تمکن مالی ایده آل برای ویزای استونی، بین 200 تا 250 میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. گردش حساب نیز به تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه گذشته اطلاق می‌شود. هر چه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای استونی خواهید داشت.

هزینه درخواست ویزای استونی

هزینه ویزای استونی بسته به نوع ویزای درخواستی و مدت زمان سفر شما به حوزه شینگن تعیین می‌شود. برای مثال هزینه‌ای که سفارت از شما برای درخواست ویزا با اهداف توریستی، تجاری، و… به حوزه شینگن دریافت می‌کند، برای افراد بالای 12 سال 90 یورو، افراد بین 6 تا 12 سال 45 یورو و افراد زیر 6 سال رایگان است.

هزینه درخواست ویزای استونی در گروه مسافرتی ویزالند 200 یورو می‌باشد. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای استونی، تعیین وقت سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و ارائه بیمه مسافرتی می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای استونی

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست ویزای استونی، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای استونی، شخص متقاضی باید به همراه کارت شناسنایی و رسید دریافتی به دفتر VFSGlobal فنلاند مراجعه کنید.

مدارک ویزای استونی

مدارک مورد نیاز ویزای استونی، باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای استونی نیست.

چک لیست مدارک ویزای استونی به شرح زیر می‌باشد:

📑 برگه تعیین وقت سفارت

📑 فرم درخواست ویزای استونی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 ارائه دعوتنامه

📑 رسید پرداخت هزینه ویزا

📑 اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار

ریجکت ویزای استونی

به طور کلی، نداشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای استونی باعث رد شدن درخواست شما می‌شود. به هیچ عنوان بدون دعوتنامه برای اخذ ویزای استونی اقدام نکنید.

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای استونی به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم ارائه دعوت‌نامه
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر به استونی
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در استونی
  • ارائه مدارک غیر واقعی و یا نامعتبر
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای استونی و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکتی ویزای استونی وجود ندارد. ۶ ماه پس از تاریخ ریجکتی، پس از برطرف کردن نواقص پرونده‌تان درخواست خود را ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای استونی نیز می‌توانید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی بنویسید و آن را به سفارت فنلاند ارائه کنید.

سفارت استونی در ایران

کشور استونی، در ایران سفارت خانه ندارد. شما برای درخواست ویزای استونی باید به دفتر کارگزاری ویزای فنلاند در آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر