وقت سفارت کرواسی

  • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

برای رزرو وقت سفارت کرواسی اول باید فرم درخواست این کشور را به صورت آفلاین پر کنید، سپس اقدام به گرفتن نوبت سفارت نمایید. ویزای توریستی کرواسی مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری) باید به سفارت مراجعه کنید. البته منظور از سفارت همان کارگزاری VFS است که مسئول ارائه خدمات کنسولی ویزای کرواسی می‌باشد.

اطلاعات کلی وقت سفارت کرواسی
نحوه تعیین وقت آنلاین
کارگزاری «vfs»
زمان تعیین وقت 10 تا 15 روز کاری
هزینه رزرو وقت سفارت توسط ویزالند 3 میلیون تومان
وقت فوری ندارد
وقت VIP دارد
مصاحبه ندارد
امکان تغییر یا لغو وقت دارد
روز‌های کاری سفارت یک‌شنبه تا پنج‌شنبه

اخذ وقت سفارت کرواسی

وقت سفارت کرواسی باید از طریق سایت کارگزاری vfs و به صورت آنلاین رزرو شود. اما به احتمال فراوان با سرچ در گوگل نتوانید به آسانی سایت کارگزاری این کشور را بیابید! به همین منظور ابتدا باید به سایت اصلی VFS GLOBAL مراجعه کنید. سپس در قسمت «I’m applying from» کشور ایران و در قسمت «and I’m going to» کشور کرواسی را انتخاب نمایید. دکمه سرچ را بزنید تا لینک سایت این کارگزاری برای شما نمایان گردد.

وقت سفارت فوری، ویژه یا عادی

وقت سفارت فوری برای آن دسته از افرادی است که باید فوری خود را به کشور کرواسی برسانند. این دلایل می‌توانند شامل حضور در یک مراسم عروسی و تدفین، به هدف درمان، شرکت در یک کنفرانس مهم و… باشد.

وقت سفارت ویژه یا «‌‌Premium services» به شما این امکان را می‌دهد که در یک سالن شیک و مجزا استراحت کنید و تا زمانی که پرونده ویزای شما ثبت شود با نوشیدنی گرم پذیرایی شوید. از طرفی در زمان‌هایی که نوبت‌های عادی سفارت کرواسی همه رزرو شده‌ باشند، می‌توانید با رزرو نوبت پرایم، درخواست ویزای خود را به سفارت ارائه دهید. همچنین با رزرو این نوع وقت هزینه پرینت، عکاسی، فتوکپی و پیکاپ پاسپورت شما نیز رایگان می‌شود.

هزینه وقت سفارت کرواسی

هزینه ورودی سفارت، همان مبالغی هستند که باید بابت درخواست ویزای کرواسی (90 یورو برای بزرگسال) و خدمات (33 یورو) ارائه شده از طرف کارگزاری VFS پرداخت کنید. در صورتی خودتان بخواهید وقت سفارت رزرو کنید باید ابتدا در زمان رزرو نوبت مبلغ 1 میلیون تومان به‌ صورت آنلاین پرداخت نمایید که البته این مبلغ بعد از حضور در سفارت به‌ حساب شما عودت داده می‌شود. علاوه بر این هزینه در زمان حضور در کارگزاری vfs می‌بایست 33 یورو نیز به‌ صورت نقدی پرداخت کنید که این مبلغ عودت داده نمی‌شود.

در روز مراجعه به سفارت بهتر است 130 تا 200 یورو به صورت نقدی به همراه خود داشته باشید تا بتوانید مبالغ فوق را پرداخت کنید.

  • هزینه رزرو وقت سفارت کرواسی در گروه ویزالند 3 میلیون تومان  است. (پرداخت هزینه ورودی سفارت بر عهده خود متقاضی میباشد.)

مدارک مورد نیاز وقت سفارت کرواسی

برای رزرو وقت سفارت کرواسی فقط به ایمیلی که با آن فرم درخواست را پر کرده‌اید و شماره پاسپورت نیاز خواهید داشت. فرم پر و امضا شده درخواست خود را به همراه سایر مدارک ویزای کرواسی به کارگزاری تحویل دهید.

لغو یا تغییر تاریخ وقت سفارت کرواسی

شما می‌توانید حداکثر تا دو روز قبل از تاریخ رزرو شده برای حضور در کارگزاری 2 بار بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای تاریخ نوبت خود را تغییر دهید.

 برای لغو نوبت رزرو شده نیز می‌بایست از طریق همین سایت اقدام کنید. بعد از لغو وقت سفارت مبلغ 1 میلیون تومان پرداختی به‌صورت آنلاین به‌حساب شما واریز می‌شود. همچنین در صورت حضور نیافتن در روز قرار ملاقات، بعد از 24 ساعت دوباره می‌توانید برای رزرو وقت اقدام نمایید.

نکات وقت سفارت کرواسی

  • در روز مراجعه به سفارت سعی کنید حداقل 15 دقیقه قبل از ساعت تعیین شده دز محل حاضر شوید.
  • برای پرداختی‌های درون کارگزاری حداقل 130 یورو پول نقد به همراه داشته باشید.
  • برای ثبت اطلاعات بیومتریک، تمامی انگشت‌های شما باید بدون هیچ‌گونه زخم و سوختگی باشد. در صورت بروز چنین مسئله‌ای اول صبر کنید تا اثر انگشت شما بهبود پیدا کند و بعد وقت رزرو کنید یا تاریخ مراجعه به سفارت را تغییر دهید.
  • تمامی مدارک خود را در روز وقت سفارت کرواسی به همراه داشته باشید.
  • افراد زیر 18 سال باید با پدر و مادر یا قیم خود به دفتر vfs مراجعه کنند.
  • در روز مراجعه می‌توانید موبایل خود را به‌شرط خاموش و سایلنت بودن به درون مرکز vfs ببرید.

ساعات کاری و آدرس کارگزاری سفارت کرواسی

ساعات کاری کارگزاری vfs: از ساعت 8 صبح تا 2 بعد ظهر

روزهای کاری کارگزاری: از یکشنبه تا پنج‌شنبه

در روز نوبت رزرو شده باید به آدرس تهران، میدان هروی (گلستان پنج)، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر، طبقه چهارم مراجعه کنید.

تلفن کارگزاری کرواسی در تهران: 02191008056 و 02191314215

ایمیل کارگزاری Vfs: info.croiran@vfshelpline.com

سؤالات متداول وقت سفارت کرواسی

آیا در حال حاضر می‌توان از کارگزاری کرواسی وقت سفارت فوری رزرو کرد؟

خیر، در حال حاضر نمی‌توان وقت سفارت فوری رزرو نمود.

آیا وقت سفارت کرواسی  مصاحبه دارد؟

خیر، نوبت سفارت کرواسی مصاحبه ندارد و شما فقط برای ثبت اطلاعات بیومتریک و تحویل مدارک قرار ملاقات رزرو می‌کنید.

با رزرو وقت سفارت ویژه آیا می‌توان تاریخ نزدیک‌تر را برای وقت سفارت رزرو نمود؟

خیر، با رزرو وقت سفارت ویژه تاریخ سریع‌تری به شما داده نمی‌شود. این نوع وقت فقط برای سالن مجرا، خدمات اضافی و ثبت سریع‌تر پرونده درخواست شما است.

آیا کرواسی عضو شینگن است؟

بله، از ابتدای سال 2023 این کشور عضو منطقه شینگن شده است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر