کرواسی از اول ژانویه 2023 عضو منطقه شینگن شده است و این مسئله باعث شده تا شرایط سفر و اخذ ویزای این کشور تغییر پیدا کند و علاوه بر این قطعاً اعتبار ویزای کرواسی بیشتر خواهد شد. درگذشته شرایط سفر به کرواسی خیلی راحت‌ بوده است و ایرانیان می‌توانستند ظرف چند روز کاری ویزای این کشور را اخذ کنند. اما با پیوستن کرواسی به منطقه شینگن قطعاً این شرایط آسان دیگر پابرجا نمی‌ماند و سخت‌گیری‌های بیشتری برای صدور ویزا در نظر گرفته می‌شود.

چه تغییراتی در انتظار کرواسی است؟

از اول ژانویه 2023، کرواسی بیست و هفتمین کشور منطقه شنگن است. از این تاریخ بازرسی‌های مرزی و گمرکی در مرزهای کرواسی برای افرادی که از طریق جاده، قطار یا کشتی از مرزهای این کشور عبور می‌کنند، لغو می‌شود. بااین‌حال، اعمال قوانین ویزای شینگن برای افرادی که با هواپیما سفر می‌کنند از 26 مارس 2023 به دلیل پیش‌بینی‌های امنیتی به‌تعویق‌افتاده است. پس فعلاً از طریق مرز هوایی کرواسی نمی‌توان به دیگر کشور‌های حوزه شینگن وارد شد.

کرواسی و استفاده از سیستم ویزای شینگن

با ملحق شدن کشور کرواسی به منطقه شنگن، استفاده از سیستم ویزا VIS و اطلاعاتی شنگن SIS برای این کشور مجاز گردید. این خبر به این معنا است که از این تاریخ برای سفر به این کشور باید تراول‌هیستوری خوب داشته باشید و حداقل تمکن مالی 250 تا 300 میلیونی به این کشور ارائه دهید. از این تاریخ گرفتن ویزای کرواسی می‌تواند برای شما سابقه سفری ایجاد کند و راه میان بری برای گرفتن ویزای کشورهای انگلستان، کانادا، استرالیا و… باشد.

یورو به جای کونا واحد پول کرواسی خواهد شد!

از اول ژانویه 2023، کرواسی بیستمین عضو منطقه یورو خواهد شد. شورای امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا (Ecofin) در 12 ژوئیه 2022 سه قانون نهایی لازم برای پذیرش یورو را از اول ژانویه 2023 به جای کونا توسط کرواسی تصویب کردند. البته برای اینکه یورو به طور کامل بر روی چرخه پولی این کشور سوار شود چند ماه طول می‌کشد.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

بلغارستان و رومانی در صف انتظار ویزای شینگن

با اینکه کشور‌های عضو با پیوستن کشور کرواسی به این منطقه موافقت کرد‌ه‌اند، اما هنوز بلغارستان و رومانی را واجد شرایط پیوستن به این حوزه تشخیص نداده‌اند! بر اساس گفته‌‌های رئیس بخش اطلاعات حوزه شینگن این دو کشور هنوز زیرساخت‌های لازم برای پیوستن به این منطقه را ندارد و باید همچنان برای پیوستن به حوزه شنگن تلاش کنند! البته این امیدواری از سمت مقامات رومانی و بلغارستان وجود دارد که در جلسه سال بعد در مورد این موضوع تصمیم‌گیری شود.

کرواسی دروازه جدید ورود شما به حوزه شنگن

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که کشور کرواسی به دلیل بیماری کرونا و تعطیلی بخش گردشگری خود ضرر فراوانی کرده است. یکی از دلایل عضویت در پیمان شینگن همین جذب توریست بیشتر برای صنعت گردشگری بوده است. بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که کرواسی برای سال 2023 نزدیک به 3 میلیون توریست جذب کند. این میزان 40 درصد بیشتر از سال 2022 می‌باشد. با اینکه کرواسی تازه‌وارد این منطقه شده؛ ولی برای صدور ویزای خود سخت‌گیری‌های آن‌چنانی به‌مانند بعضی از کشور‌های حوزه شینگن نشان ‌نخواهد داد. همین موضوع باعث می‌شود که دروازه‌ای به روی شما باز شود تا از این فرصت استفاده کنید و در تراول هیستوری خودتان سابقه شینگن را داشته باشید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر