ویزای کشور بلغارستان فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود و شما به صورت انفرادی موفق به اخذ ویزا نخواهید شد. شرایط و کلیه اطلاعات مربوط به ویزای بلغارستان دقیقا همانند ویزای کشورهای شینگن می‌باشد. هزینه درخواست ویزای بلغارستان ۶۰ یورو می‌باشد که این هزینه را باید در سفارت‌خانه این کشور پرداخت کنید. ویزای بلغارستان مصاحبه ندارد و شما فقط برای عکس برداری، انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به سفارت بلغارستان مراجعه کنید.

وقت سفارت بلغارستان

وقت سفارت بلغارستان توسط سایت سفارت این کشور تعیین می‌شود. شما باید در سایت سفارت بلغارستان یک اکانت ایجاد و فرم درخواست ویزای این کشور را به صورت آنلاین تکمیل کنید. حدودا ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست وقت سفارت، می‌توانید در سفارت بلغارستان حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که علاوه بر تعیین وقت سفارت اینترنتی می‌توانید به صورت تلفنی نیز وقت سفارت خود را تعیین کنید.

شرایط اخذ ویزای بلغارستان

شرایطی که در ادامه به شما اعلام می‌شود، در هیچ جایی ثبت نشده است و فقط براساس تجربه کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌کنیم. شرایط اخذ ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

۱. اقدام به صورت گروهی:

منظور از اقدام به صورت گروهی، ارائه درخواست به همراه اعضای خانواده و دوستان نمی‌باشد. منظور از اقدام به صورت گروهی این است که شما تور گروهی بلغارستان را خریداری کنید تا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید! در تورهای گروهی بلغارستان ویزا به صورت گروهی و توسط آژانس و یا کارگزار برگزار کننده تور اقدام می‌شود.

۲. گردش حساب:

گردش حساب مورد نیاز ویزای بلغارستان، گردش ۶ ماهه حساب متقاضی می‌باشد. منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات است که اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای بلغارستان خواهید داشت.

۳. تمکن مالی:

تمکن مالی مورد نیاز ویزای بلغارستان باید به یورو صادر شود. ایده آل ترین تمکن مالی ویزای بلغارستان برای هر نفر، ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که برگه تمکن مالی باید توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای بلغارستان

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری، جواب ویزای بلغارستان برای شما صادر می‌شود. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب ویزای بلغارستان خود شخص متقاضی باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسنایی معتبر به سفارت بلغارستان در تهران مراجعه کند.

هزینه ویزای بلغارستان

به طور معمول هزینه ویزای بلغارستان را با همان هزینه تور بلغارستان پرداخت می‌کنید و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست. جدای از این هزینه، شما باید ۶۰ یورو هزینه درخواست ویزای بلغارستان را در سفارت این کشور به صورت نقدی پرداخت کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید تور بلغارستان به سایت آژانس هواپیمایی نهال گشت مراجعه کنید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

20045026 33143

مدارک ویزای بلغارستان

مدارک ویزای بلغارستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امورخارجه برای مدارک ویزای بلغارستان نیست. چک لیست مدارک ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با حداقل ۷ ماه اعتبار

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای بلغارستان

📑 ۱ قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵ رنگی با پس زمینه سفید (توجه داشته باشید که بین چهره شخص و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود)

📑 کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی (تمامی صفحات) در یک برگه A4 جداگانه

📑 کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت به همراه کلیه صفحاتی که دارای ویزا هستند (هر کدام در یک برگه A4)

📑 تمکن مالی

📑 گردش حساب ۶ ماهه آخر حساب متقاضی

📑 در صورتی که از کشور دیگری ریجکتی داشته باشید، باید نامه ریجکتی خود را ارائه کنید.

📑 اسناد ملکی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار / گواهی اشتغال به تحصیل

📑 بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو

📑 ضمانت نامه بانکی در وجه آژانس و یا کارگزار برگزار کننده تور

ریجکت ویزای بلغارستان

رایج ترین دلیل ریجکتی ویزای بلغارستان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. شما برای رفع این مشکل می‌توانید مدارک وابستگی های خود را (اشتغال به کار، مدارک مالی و مدارک روابط خانوادگی) به کشور محل اقامت خود را ارائه کنید. دلایل ریجکت ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

۱. عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان به کشور محل اقامت

۲. ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی

۳. عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به بلغارستان

۴. عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت

۵. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای بلغارستان و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای بلغارستان

حقیقت این است که ویزای بلغارستان شما ریجکت نمی‌شود و شما فقط رفیوز می‌شوید. در رفیوزی داستان کمی متفاوت می‌شود. در صورتی که درخواست ویزای شما رفیوز شود، در هر زمانی که نواقص پرونده شما تکمیل شود، می‌توانید درخواست خود را مجددا ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای بلغارستان بهتر است که به یک وکیل مهاجرت بلغارستان مراجعه کنید.

آدرس و تلفن سفارت بلغارستان

برای مراجعه به سفارت بلغارستان باید به آدرس تهران، خیابان ولی‌عصر، توانیر، خیابان ناظمی گنجوی، پلاک ۴۰ مراجعه کنید. توجه داشته باشید برای حضور در سفارت بلغارستان باید در روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعات ۹ تا ۱۲:۳۰ به این سفارت مراجعه کنید. جهت مکالمه تلفنی نیز با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۶۶۲ تماس بگیرید.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر