اطلاعیه ویزای بلغارستان

  • از 31 مارس بلغارستان به طور رسمی به عضویت شینگن در آمده اما در حال حاضر، امکان رزرو وقت ویزای بلغارستان از VFS وجود ندارد.
  • روادیدهایی که پیش از ۳۱ مارس ۲۰۲۴ صادرشده‌اند تا زمان انقضا همچنان معتبر خواهند بود اما دارندگان آن تنها قادر به سفر به بلغارستان، رومانی و قبرس هستند و برای سفر به سایر کشورهای شنگن، باید ویزای شنگن بگیرند.
  • دارندگان مجوز اقامت دائم و ویزای بلندمدت بلغارستان که مجوز آنها پس از ۳۱ مارس ۲۰۲۴ اعتبار دارد، می‌توانند بدون نیاز به ویزای شنگن تا ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه در حوزه شینگن اقامت داشته باشند.

 پیش از پیوستن بلغارستان به منطقه شینگن، ویزای بلغارستان به ویزای شبه شینگن معروف بود. زیرا روند درخواست ویزای این کشور بسیار شبیه به ویزای شینگن بود. البته در گذشته اخذ ویزای تورهای گروهی بلغارستان، به علت توریستی بودن این کشور بسیار ساده بود. اما باید دید که با پیوستن این کشور به منطقه شنگن، باز هم می‌توان بی دردسر ویزای این کشور را اخذ کرد؟

بلغارستان؛ عضو جدید شینگن

بلغارستان از سال ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست و از همان سال، تلاش‌هایی برای عضویت در منطقه شنگن انجام داد و سرانجام از ۳۱ مارس ۲۰۲۴ به طور رسمی به عضویت شنگن در آمد. هرچند که این عضویت هنوز هم به صورت کامل صورت نگرفته است. زیرا اتریش به دلیل مهاجرت بی‌رویه، از طریق مرزهای زمینی این کشور با بلغارستان، لغو محدودیت‌های زمینی بین منطقه شینگن و بلغارستان را وتو کرده است.

وقت سفارت بلغارستان

وقت سفارت بلغارستان به‌صورت تلفنی تعیین می‌شود و شما برای دریافت وقت سفارت باید با شماره‌تلفن «021۸۸۷۷۵۰۳۷» تماس بگیرید. شما باید فرم درخواست ویزای این کشور را به‌صورت آفلاین و دستی تکمیل کرده و در روز قرار ملاقات همراه با سایر مدارک به سفارت تحویل دهید. حدوداً ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست وقت سفارت، می‌توانید در سفارت حضور داشته باشید.

ویزای یک‌بار و چند بار ورود بلغارستان

ویزای یک بار ورود: با این ویزا تنها مجوز یک بار ورود و خروج از بلغارستان را خواهید داشت. این ویزا به‌صورت 30 یا 90 روزه صادر می‌شود. با گرفتن این ویزا قادر خواهید بود فقط یک‌بار وارد کشور شده و از آن خارج شوید.

ویزای چند بار ورود: با این ویزا مجوز چند بار ورود و خروج از این کشور را خواهید داشت و می‌توانید بیش از یک‌بار وارد بلغارستان شوید. مدت اعتبار ویزا بستگی به درخواست شما و مدت‌زمان برنامه‌ریزی‌شده برای سفرتان دارد و تا ۹۰ روز طی بازه زمانی شش‌ماهه می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای بلغارستان

شرایطی که در ادامه به شما اعلام می‌شود، در هیچ جایی ثبت نشده است و فقط بر اساس تجربه کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌کنیم. شرایط اخذ ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

1. اقدام به صورت گروهی:

منظور از اقدام به‌صورت گروهی، ارائه درخواست به همراه اعضای خانواده و دوستان نمی‌باشد. منظور از اقدام به‌صورت گروهی این است که شما تور گروهی بلغارستان را خریداری کنید تا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید! در تورهای گروهی ویزا به‌صورت گروهی و توسط آژانس و یا کارگزار برگزارکننده تور اخذ می‌شود.

۲. گردش حساب:

یکی دیگر از مدارک ویزای بلغارستان گردش 3 ماهه حساب است. منظور از گردش حساب، تنها مبالغ ورودی و خروجی به‌حساب نیست و تعداد تراکنش‌ها هم اهمیت دارد. به طوری که باید مشخص باشد که این حساب همان حساب جاری شماست.

۳. تمکن مالی:

تمکن مالی مورد‌نیاز ویزای بلغارستان باید به یورو صادر شود و حداقل آن برای هر نفر، 50 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که برگه تمکن مالی باید توسط مدیریت امور بین الملل بانک مهر و امضا شود.

مدت‌زمان جواب‌دهی ویزای وارنا

حدوداً بین 5 تا 10 روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری، جواب ویزای وارنا برای شما صادر می‌شود. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب، خود متقاضی باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی معتبر به سفارت بلغارستان در تهران مراجعه کند.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

021 91008111
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه ویزای بلغارستان

از آنجایی که بلغارستان از ۱ آوریل ۲۰۲۴ ویزای شنگن صادر می کند، هزینه ویزای آن مطابق با هزینه ویزای شنگن محاسبه خواهد شد. هزینه ویزای شینگن برای بزرگسالان 8۰ یورو و برای کودکان زیر ۱۲ سال، رایگان است. از این رو احتمالا قیمت ویزای بلغارستان در ویزالند 200 یورو است.

مدارک ویزای بلغارستان

مدارک شما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا بلغاری ترجمه شود. توجه داشته باشید که نیازی به گرفتن تأییدیه دادگستری و امور خارجه نیست.

چک‌لیست مدارک ویزای شینگن:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با حداقل 7 ماه اعتبار

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزا

📑 ۱ قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵ رنگی با پس زمینه سفید (توجه داشته باشید که بین چهره شخص و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود)

📑 کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی (تمامی صفحات) در یک برگه A4 جداگانه

📑 کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت به همراه کلیه صفحاتی که دارای ویزا هستند (هر کدام در یک برگه A4)

📑 تمکن مالی

📑 گردش حساب 3 ماهه آخر حساب متقاضی

📑 در صورتی که از کشور دیگری ریجکتی داشته باشید، باید نامه ریجکتی خود را ارائه کنید.

📑 اسناد ملکی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار / گواهی اشتغال به تحصیل

📑 بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل 30 هزار یورو

📑 ضمانت نامه بانکی در وجه آژانس و یا کارگزار برگزار کننده تور

ریجکت ویزای بلغارستان

رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای بلغارستان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. شما برای رفع این مشکل می‌توانید مدارک وابستگی‌ (اشتغال به کار، مدارک مالی و خانوادگی) خود به کشور محل اقامت خود را ارائه کنید.

رایج ترین دلایل ریجکتی:

۱. عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان به کشور محل اقامت

۲. ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی

۳. نداشتن هدف سفر مشخص

۴. عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت

۵. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

اعتراض و رفع ریجکتی

درصورتی‌که درخواست ویزای شما رفیوز شود، در هر زمانی که نواقص پرونده شما تکمیل شود، می‌توانید درخواست خود را مجدداً ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای بلغارستان بهتر است که به یک وکیل مهاجرت بلغارستان مراجعه کنید.

آدرس و تلفن سفارت بلغارستان

آدرس: خیابان ولی‌عصر، توانیر، خیابان ناظمی گنجوی، پلاک ۴۰ 

  • روزهای کاری: شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 10 تا 12:30

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۷۷۵۶۶۲ 

  • ساعات پاسخگویی: روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعات 10 تا 14 

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر