ویزای بلغارستان فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود و شما به‌صورت انفرادی خیلی سخت موفق به اخذ ویزا خواهید شد. اما از آنجا که شرایطی و مدارکی مشابه با ویزای شینگن دارد به آن ویزای شبه شینگن نیز می‌گویند. این ویزا مصاحبه ندارد و شما فقط برای عکس‌برداری، انگشت‌نگاری و تحویل مدارک باید وقت سفارت بلغارستان بگیرید.

ویزای بلغارستان شینگن است؟

کشور بلغارستان با این که از نظر شرایط و قوانین صدور ویزا به حوزه شینگن شباهت دارد ولی این کشور عضو حوزه شینگن نیست! با این حال از چند سال گذشته کشور بلغارستان در حال فراهم کردن مقدمات قانونی برای پیسوتن به این حوزه می‌باشد.

وقت سفارت بلغارستان

وقت سفارت بلغارستان به‌صورت تلفنی تعیین می‌شود و شما برای دریافت وقت سفارت باید با شماره‌تلفن «021۸۸۷۷۵۰۳۷» تماس بگیرید. شما باید فرم درخواست ویزای این کشور را به‌صورت آفلاین و دستی تکمیل کرده و در روز قرار ملاقات همراه با سایر مدارک به سفارت تحویل دهید. حدوداً ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست وقت سفارت، می‌توانید در سفارت حضور داشته باشید.

ویزای یک‌بار و چند بار ورود بلغارستان

ویزای یک بار ورود: با این ویزا تنها مجوز یک بار ورود و خروج از بلغارستان را خواهید داشت. این ویزا به‌صورت 30 یا 90 روزه صادر می‌شود. با گرفتن این ویزا قادر خواهید بود فقط یک‌بار وارد کشور شده و از آن خارج شوید.

ویزای چند بار ورود: با این ویزا مجوز چند بار ورود و خروج از این کشور را خواهید داشت و می‌توانید بیش از یک‌بار وارد بلغارستان شوید. مدت اعتبار ویزا بستگی به درخواست شما و مدت‌زمان برنامه‌ریزی‌شده برای سفرتان دارد و تا ۹۰ روز طی بازه زمانی شش‌ماهه می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای بلغارستان

شرایطی که در ادامه به شما اعلام می‌شود، در هیچ جایی ثبت نشده است و فقط بر اساس تجربه کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌کنیم. شرایط اخذ ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

1. اقدام به صورت گروهی:

منظور از اقدام به‌صورت گروهی، ارائه درخواست به همراه اعضای خانواده و دوستان نمی‌باشد. منظور از اقدام به‌صورت گروهی این است که شما تور گروهی بلغارستان را خریداری کنید تا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید! در تورهای گروهی ویزا به‌صورت گروهی و توسط آژانس و یا کارگزار برگزارکننده تور اخذ می‌شود.

۲. گردش حساب:

یکی دیگر از مدارک ویزای بلغارستان گردش 3 ماهه حساب است. منظور از گردش حساب، تنها مبالغ ورودی و خروجی به‌حساب نیست و تعداد تراکنش‌ها هم اهمیت دارد. به طوری که باید مشخص باشد که این حساب همان حساب جاری شماست.

۳. تمکن مالی:

تمکن مالی مورد‌نیاز ویزای بلغارستان باید به یورو صادر شود و حداقل آن برای هر نفر، 50 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که برگه تمکن مالی باید توسط مدیریت امور بین الملل بانک مهر و امضا شود.

مدت‌زمان جواب‌دهی ویزای وارنا

حدوداً بین 5 تا 10 روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری، جواب ویزای وارنا برای شما صادر می‌شود. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب، خود متقاضی باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی معتبر به سفارت بلغارستان در تهران مراجعه کند.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

20045021 91008111
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه ویزای بلغارستان

به طور معمول هزینه ویزای بلغارستان را با همان هزینه تور پرداخت می‌کنید و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست. جدای از این هزینه، شما باید ۶۰ یورو برای بزرگسالان و 35 یورو برای افراد 12 تا 18 سال در سفارت این کشور به‌صورت نقدی پرداخت کنید.

مدارک ویزای بلغارستان

مدارک ویزای بلغارستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که نیازی به گرفتن تأییدیه دادگستری و امور خارجه نیست.

چک‌لیست مدارک ویزای بلغارستان:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با حداقل 7 ماه اعتبار

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزا

📑 ۱ قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵ رنگی با پس زمینه سفید (توجه داشته باشید که بین چهره شخص و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود)

📑 کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی (تمامی صفحات) در یک برگه A4 جداگانه

📑 کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت به همراه کلیه صفحاتی که دارای ویزا هستند (هر کدام در یک برگه A4)

📑 تمکن مالی

📑 گردش حساب 3 ماهه آخر حساب متقاضی

📑 در صورتی که از کشور دیگری ریجکتی داشته باشید، باید نامه ریجکتی خود را ارائه کنید.

📑 اسناد ملکی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار / گواهی اشتغال به تحصیل

📑 بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل 30 هزار یورو

📑 ضمانت نامه بانکی در وجه آژانس و یا کارگزار برگزار کننده تور

ریجکت ویزای بلغارستان

رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای بلغارستان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. شما برای رفع این مشکل می‌توانید مدارک وابستگی‌ (اشتغال به کار، مدارک مالی و خانوادگی) خود به کشور محل اقامت خود را ارائه کنید.

دلایل عمده ریجکت ویزای بلغارستان:

۱. عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان به کشور محل اقامت

۲. ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی

۳. نداشتن هدف سفر مشخص

۴. عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت

۵. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

اعتراض و رفع ریجکتی ویزای بلغارستان

درصورتی‌که درخواست ویزای شما رفیوز شود، در هر زمانی که نواقص پرونده شما تکمیل شود، می‌توانید درخواست خود را مجدداً ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای بلغارستان بهتر است که به یک وکیل مهاجرت بلغارستان مراجعه کنید.

آدرس و تلفن سفارت بلغارستان

آدرس: خیابان ولی‌عصر، توانیر، خیابان ناظمی گنجوی، پلاک ۴۰ 

  • روزهای کاری: شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 10 تا 12:30

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۷۷۵۶۶۲ 

  • ساعات پاسخگویی: روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعات 10 تا 14 

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر