ویزای کشور بلغارستان فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود و شما به‌صورت انفرادی خیلی سخت موفق به اخذ ویزا خواهید شد. شرایط و کلیه اطلاعات مربوط به ویزای بلغارستان دقیقاً همانند ویزای کشورهای شینگن می‌باشد. هزینه درخواست ویزای بلغارستان ۶۰ یورو می‌باشد که این هزینه را باید در سفارتخانه این کشور پرداخت کنید. ویزای بلغارستان مصاحبه ندارد و شما فقط برای عکس‌برداری، انگشت‌نگاری و تحویل مدارک باید به سفارت بلغارستان مراجعه کنید.

وقت سفارت بلغارستان

وقت سفارت بلغارستان به‌صورت تلفنی تعیین می‌شود و شما برای دریافت وقت سفارت باید با شماره‌تلفن «021۸۸۷۷۵۰۳۷» تماس بگیرید. شما باید فرم درخواست ویزای این کشور را به‌صورت آفلاین و دستی تکمیل کرده و در روز قرار ملاقات همراه با سایر مدارک به سفارت تحویل دهید. حدوداً ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست وقت سفارت، می‌توانید در سفارت بلغارستان حضور داشته باشید.

ویزای یک‌بار و چند بار ورود بلغارستان

ویزای یک بار ورود بلغارستان: با این ویزا تنها مجوز یک بار ورود و خروج از بلغارستان را خواهید داشت. این ویزا به‌صورت 30 یا 90 روزه صادر می‌شود. با گرفتن این ویزا قادر خواهید بود فقط یک‌بار وارد کشور شده و از آن خارج شوید.

ویزای چند بار ورود بلغارستان: با این ویزا مجوز چند بار ورود و خروج از این کشور را خواهید داشت و می‌توانید بیش از یک‌بار وارد بلغارستان شوید. مدت اعتبار ویزای بلغارستان بستگی به درخواست شما و مدت‌زمان برنامه‌ریزی‌شده برای سفرتان دارد و تا ۹۰ روز طی بازه زمانی شش‌ماهه می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای بلغارستان

شرایطی که در ادامه به شما اعلام می‌شود، در هیچ جایی ثبت نشده است و فقط بر اساس تجربه کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌کنیم. شرایط اخذ ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

1. اقدام به صورت گروهی:

منظور از اقدام به‌صورت گروهی، ارائه درخواست به همراه اعضای خانواده و دوستان نمی‌باشد. منظور از اقدام به‌صورت گروهی این است که شما تور گروهی بلغارستان را خریداری کنید تا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید! در تورهای گروهی بلغارستان ویزا به‌صورت گروهی و توسط آژانس و یا کارگزار برگزارکننده تور اقدام می‌شود.

۲. گردش حساب:

گردش حساب موردنیاز ویزای بلغارستان، گردش 3 ماهه حساب متقاضی می‌باشد. منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به‌حساب نیست و فقط تعداد تراکنش‌ها است که اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنش‌های حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای بلغارستان خواهید داشت.

۳. تمکن مالی:

تمکن مالی مورد‌نیاز ویزای بلغارستان باید به یورو صادر شود. ایده‌آل‌ترین تمکن مالی ویزای بلغارستان برای هر نفر، 50 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که برگه تمکن مالی باید توسط مدیر شعبه صادرکننده به مهر و امضا برسد.

مدت‌زمان جواب‌دهی به درخواست ویزای بلغارستان

حدوداً بین 5 تا 10 روز کاری پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری، جواب ویزای بلغارستان برای شما صادر می‌شود. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب ویزای بلغارستان خود شخص متقاضی باید به همراه رسید دریافتی و کارت شناسایی معتبر به سفارت بلغارستان در تهران مراجعه کند.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

20045026 33143
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه ویزای بلغارستان

به طور معمول هزینه ویزای بلغارستان را با همان هزینه تور بلغارستان پرداخت می‌کنید و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست. جدای از این هزینه، شما باید ۶۰ یورو برای بزرگسالان و 35 یورو برای افراد 12 تا 18 سال در سفارت این کشور به‌صورت نقدی پرداخت کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید تور بلغارستان به سایت آژانس هواپیمایی نهال گشت مراجعه کنید.

مدارک ویزای بلغارستان

مدارک ویزای بلغارستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که نیازی به گرفتن تأییدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای بلغارستان نیست. چک‌لیست مدارک ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با حداقل 7 ماه اعتبار

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای بلغارستان

📑 ۱ قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵ رنگی با پس زمینه سفید (توجه داشته باشید که بین چهره شخص و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود)

📑 کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی (تمامی صفحات) در یک برگه A4 جداگانه

📑 کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت به همراه کلیه صفحاتی که دارای ویزا هستند (هر کدام در یک برگه A4)

📑 تمکن مالی

📑 گردش حساب 3 ماهه آخر حساب متقاضی

📑 در صورتی که از کشور دیگری ریجکتی داشته باشید، باید نامه ریجکتی خود را ارائه کنید.

📑 اسناد ملکی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار / گواهی اشتغال به تحصیل

📑 بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل 30 هزار یورو

📑 ضمانت نامه بانکی در وجه آژانس و یا کارگزار برگزار کننده تور

ریجکت ویزای بلغارستان

رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای بلغارستان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. شما برای رفع این مشکل می‌توانید مدارک وابستگی‌های خود را (اشتغال به کار، مدارک مالی و مدارک روابط خانوادگی) به کشور محل اقامت خود را ارائه کنید. دلایل ریجکت ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

۱. عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان به کشور محل اقامت

۲. ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی

۳. عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به بلغارستان

۴. عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت

۵. ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای بلغارستان و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای بلغارستان

حقیقت این است که ویزای بلغارستان شما ریجکت نمی‌شود و شما فقط رفیوز می‌شوید. در رفیوزی داستان کمی متفاوت می‌شود. درصورتی‌که درخواست ویزای شما رفیوز شود، در هر زمانی که نواقص پرونده شما تکمیل شود، می‌توانید درخواست خود را مجدداً ارائه کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای بلغارستان بهتر است که به یک وکیل مهاجرت بلغارستان مراجعه کنید.

ویزای بلغارستان شینگن است؟

کشور بلغارستان با این که از نظر شرایط و قوانین صدور ویزا به حوزه شینگن شباهت دارد ولی این کشور عضو حوزه شینگن نیست! با این حال از چند سال گذشته کشور بلغارستان در حال فراهم کردن مقدمات قانونی برای پیسوتن به این حوزه می‌باشد.

آدرس و تلفن سفارت بلغارستان

برای مراجعه به سفارت بلغارستان باید به آدرس تهران، خیابان ولی‌عصر، توانیر، خیابان ناظمی گنجوی، پلاک ۴۰ مراجعه کنید. توجه داشته باشید برای تماس با سفارت بلغارستان باید در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعات 10 تا 14 به این سفارت تماس بگیرید. جهت مکالمه تلفنی نیز با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۵۶۶۲ تماس بگیرید.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر