ویزای شینگن (Schengen Visa) یکی از معتبرترین ویزاهای جهان است که شما با داشتن آن می‌توانید به کشورهای اروپایی سفر کنید. شینگن توافق نامه‌ای است که بین ۲۶ کشور اروپایی، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور غیر عضو، بسته شده است. شهروندان این کشورها می‌توانند بدون داشتن روادید به کشورهای دیگر این حوزه سفر کنند. همچنین شهروندان غیر اروپایی برای مسافرت به این کشورها نیاز به گرفتن ویزای شینگن دارند.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تمکن مالی ویزای شینگن

📌 تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

📌 تمکن مالی ویزای کاری شینگن

📌 تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

📌 تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

حوزه شینگن شرایطی را تنظیم کرده است که هدف سفر را برای پذیرش درخواست متقاضی در نظر می‌گیرد. متقاضی بر اساس هدفی که برای سفر به کشورهای حوزه شینگن دارد، می‌تواند برای یکی از موارد ویزای عادی شینگن (USV)، ویزای معتبر در منطقه محدود (VLT) و ویزای ملی درخواست دهد. ویزای عادی شینگن به سه نوع A، B و C تقسیم می‌شود که ویزای توریستی شینگن در زیرمجموعه نوع C قرار می‌گیرد. شما برای گرفتن هر یک از انواع ویزای شینگن نیاز به آماده کردن مدارکی در روز مصاحبه دارید. یکی از مهم‌ترین این مدارک، گواهی تمکن مالی ویزای شینگن است. اگر می‌خواهید بدانید گواهی تمکن مالی چیست و برای تهیه انواع ویزای شینگن به چه میزان تمکن مالی نیاز دارید، با ما همراه باشید.

تمکن مالی ویزای شینگن

گواهی تمکن مالی ویزای شینگن یکی از مدارکی است که شما باید در روز مصاحبه همراه با Application Forms به سفارت ارائه کنید. این گواهی نامه مدرکی است دلیل بر اثبات این که شما توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و پیش‌بینی شده در طول مدت اقامت خود را دارید.

 

شما از سه روش می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید:

۱. صورت حساب بانکی (Bank Account Statement): برای گرفتن این گواهی باید به بانک مراجعه کنید و برای دریافت گواهی Bank Statement درخواست دهید. این گواهی از طریق اداره بین‌الملل بانک بر اساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی صادر می‌شود. در این گواهی نامه موارد زیر قید می‌شوند.

 • تاریخ افتتاح حساب
 • میزان گردش حساب حداقل ۳ ماه آخر
 • میزان موجودی نهایی حساب (این مقدار باید متناسب با گردش حساب ۳ ماه آخر باشد و حداقل مقدار آن ۵۰ میلیون تومان باشد.)

میزان موجودی و گردش حساب باید به ریال و ارز کشور مقصد باشند چون شما می‌خواهید به کشورهای اروپایی مسافرت کنید از بانک گواهی تمکن مالی ویزای شینگن خود را به یورو و دلار درخواست کنید. همچنین دقت کنید که گواهی در سربرگ بانک همراه با مهر برجسته، هولوگرام و امضای بانک باشد. شما باید تا حداکثر یک ماه بعد از گرفتن Bank Statement به سفارت مراجعه کنید، چون گواهی بعد از یک ماه اعتباری ندارد.

۲. ضمانت نامه (Sponsorship Letter): این ضمانت نامه اثبات می‌کند که فرد دیگری می‌تواند هزینه‌های مالی شما را در طول اقامت و سفرتان بپردازد. این ضمانت نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماه آخر قید شده باشد.

۳. ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه.

تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

گر قصد سفر توریستی به یکی از کشورهای ذکر شده را دارید، باید مدرک «Means of Subsistence» را به سفارت کشور ارائه دهید. در این مدرک منبع پرداخت هزینه سفر و اقامت مطابق با استانداردهای کشور مقصد ذکر می‌شود. با ضرب کردن هزینه استاندارد زندگی روزانه کشور مقصد در مدت اقامت میزان هزینه کلی، به دست می‌آید. میزان هزینه روزانه از حداقل ۲۰ یورو در یونان تا ۷۰ یورو در اسلوونی متفاوت است.

به طور کلی با استفاده از این روش‌ها می‌توانید پشتیبانی مالی خود را اثبات کنید:

 • صورت حساب بانکی
 • کارت اعتباری
 • پرداخت نقدی
 • چک مسافرتی
 • اثبات کارمند بودن
 • سند حمایت که توسط ضامن تکمیل می‌شود.
 • اثبات پرداخت هزینه‌های اقامت
 • سندی که اقامت شما را به صورت شخصی اثبات می‌کند (اگر می‌خواهید در منزل دوستان یا اقوام اقامت داشته باشید).
 • سندی که پرداخت هزینه برای بلیت بازگشت را اثبات می‌کند.

بیشتر بدانید: ویزای توریستی شینگن

تمکن مالی ویزای کاری شینگن

اگر قصد کار در یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارید، باید کپی قرارداد کاری و حقوق دریافتی را ارائه دهید. باید محل اقامت خود را مشخص کنید و نیاز به معرفی آدرس یکی از دوستان، هتل محل اقامت یا قرارداد اجاره خواهید داشت. برای مورد آخر باید منبع پرداخت اجاره را ذکر کنید. همچنین باید مثل انواع دیگر ویزای شینگن، قبل از اقدام برای سفر به کشور مقصد باید هزینه‌های بیمه درمانی را پرداخت کنید که حداکثر مبلغ آن ۳۰۰۰۰ یورو خواهد بود

بیشتر بدانید: ویزای کار شینگن

تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

اگر برای تجارت و سرمایه گذاری به اروپا سفر می‌کنید، علاوه بر مواردی که در بخش تمکن مالی ویزای شینگن به آن‌ها اشاره شد، باید یک نامه اضافی را به سفارت ارائه دهید. در این نامه شرکت کشور مبدأ یا شرکت موجود در کشور مقصد پرداخت هزینه‌های سفر کاریتان را بر عهده می‌گیرند.

تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

اگر شما با بورسیه یا بدون بورسیه، از یکی از دانشگاه‌های اروپایی عضو منطقه شینگن پذیرش گرفته باشید، می‌توانید برای ویزای ملی درخواست دهید. برای گرفتن این ویزا باید گواهی تمکن مالی ویزای شینگن را همراه با مدارک دیگر به سفارت تحویل دهید. این گواهی اثبات می‌کند که شما در طول تحصیل می‌توانید هزینه‌های مالی خود را بپردازید. این گواهی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:
 •  بورسیه آموزشی (Scholarship): اصل گواهی بورسیه که باید حداقل ۶۳۱ یورو در ماه باشد.
 •  صورت حساب بانکی (Bank Account Statement)
 •  ضمانت نامه

بیشتر بدانید: ویزای تحصیلی شینگن

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 39 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۳۳۴ دیدگاه ها

 • سلام. وقت شما بخیر
  من میخواستم برای دیدار یکی از دوستان به اسپانیا یک سفر کوتاه داشته باشم. باید برای ویزای گردشگری اقدام کنم درسته؟ و اگر آره میخواستم بدونم که چقدر تمکن مالی لازم دارم و آیا اگه پول کافی رو کنار داشته باشم باز هم سفارت با ریزگردش سه ماه حسابم مشکل خواهد داشت؟ چون قراره هزینه کل سفرم رو توی یک حساب جمع کنم… و دوم اینکه تمکن مالی دوستم که اونجا میزبان من هست نیاز به درج شدن توی پروندم هست یا نه؟

  • سلام؛ فعلا ویزای توریستی صادر نمیشه. در شرایط عادی که ویزا توریستی صادر میشه مانده حساب برای هر نفر باید کمتر از ۱۰۰ میلیون نباشه. بله باید ریز گردش ۳ ماهه به لاتین و تمکن رو به یورو بگیرید برای سفارت.

 • سلام ببخشید راستش اگر کسی کار نداشته باشه ک فیش حقوق نشون بده برا ویزا توریستی باید چیکار کنه ؟یعنی کسی ک کار نداره رو راه نمیدن بده برا تفریح؟

 • سلام من میخوام برای ادامه تحصیل برم آلمان اما واس تمکن مالی پول چندانی تو حسابم ندارم در عوض خودم و پدرم چند تا سند خونه داریم که ارزششون خیلی از تمکن مالی بیشتره امکانش هس که با ارائه همین سندها تمکن مالیم رو اوکی کنم یا حتما باید یه خونه بفروشم پولش بیاد تو حسابم؟
  واقعا هیچ راهی نیس که مجبور به فروش خونه نباشم؟

 • سلام خسته نباشید،تمکن مالى مهاجرت تحصلی به المان چقدر هست؟
  ایا میشه پول رو برداشت بعد از ۴ماه؟

 • سلام‌ و خسته نباشید، آیا دارایی ارز دیجیتال که در کیف پول دیجیتال نگهداری میشه میتونه به عنوان مدارک تمکن مالی مورد استفاده قرار بگیره؟

  • سلام؛ جز درامدهای دیگه به حساب میاد .اما شما باید به عنوان دارایی اصلی مدارک بانکیتون رو ارائه بدید به سفارت.

 • سلام ممنون از سایت بسیار خوبتون
  من برای اردیبهشت سال اینده قصد دارم به برادرم که در ایتالیا مشغول تحصیل هست سر بزنم
  برای دریافت ویزا چه موقع باید اقدام کنم؟ واینکه برای نشان دادن تمکن مالی چه مقدار پول از چه مدت قبل باید در حساب داشته باشم؟ و اینکه آیا میتوان از حساب مشترک با شریکم برای ارائه گردش حساب و تمکن استفاده کنم؟

  • سلام؛ متاسفانه فعلا سفارت تاریخی راجع به قبولی درخواستهای توریستی اعلام نکرده. و اینکه مانده حسابتون باید کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان نباشه. و یه ریز گردش ۳ ماهه رو ازتون میخواد سفارت. بله میتونید حساب مشترک هم ارائه بدید.

 • سلام خسته نباشید
  من میخوام برای ادامه تحصیل برای ایتالیا اقدام کنم
  باتوجه به اینکه آیلتس دارم و تحصیلم رایگانه چقدر باید پول توی حسابم باشه و چقدر گردش داشته باشم تا سفارت اذیت نکنه؟ (حداقل چقدره؟)

 • سلام میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی شینگن چقدر هست؟میخوام برم استکهلم, ویزا به صورت یکبار ورود هست یا خیر و چه مدت اعتبار دارد؟برای گرفتن ویزا نیاز به مصاحبه حضوری هست یا با ارسال مدارک امکان پذیره؟باید منبع درامدمون رو اثبات کنیم و اینکه پولی که توی حسابمون هست از کجا به دست اومده؟

  • سلام؛ مانده حسابتون برای هر نفر نباید کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان باشه . اگه اولین درخواستتون هست نهایت بازه سفری شما تو حوزه شنگن می تونه ۲ هفته باشه . یک بار ورود. مصاحبه ای ندارید و فقط انگشت نگاری میشید و مدارک رو تحوی می دید جهت بررسی مدارک. باید گردش حساب ۳ ماهه اخرتون با مانده حسابتون همخونی داشته باشه.

 • وقت بخیر
  اگر از اعضای خانواده مثل خواهر یا برادر با حقوق ۴۰۰۰یورو در آلمان مشغول به کار باشند میتوانند تمکن برای ویزای تحصیلی رو بر عهده بگیرند؟
  دقیقا چه مدارکی لازم هست و از چه طریقی باید اقدام کنند؟
  من اطلاعات لازم رو کجا میتونم پیداکنم
  پیشاپیش ممنون از پاسخ دهیتون

 • سلام وقتتون بخیر. چنتا سوال کوتاه دارم ممنون میشم پاسخ بدید. من قصد دارم برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنم
  ۱_ الان باتوجه به نرخ ارز، چه مقدار پول لازمه تا تو حساب باشه؟
  ۲_ آیا لازمه این پول موقع رفتن همراه ما باشه و در فرودگاه چک میشه؟

  • سلام؛ میزان تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا در حدود ۶۰۰۰ یورو به ازای هر سال اقامت در این کشور هست. البته این مبلغ با نرخ ارز دولتی حساب خواهد شد. تپخیر نیازی نیست توی حسابتون باشه.

 • سلام وقت شما بخیر.
  ممنون میشم توضیح بدید برای ارائه حساب بورس (بازار سهام) در کنار تمکن مالی، چه مراحلی را باید طی کنیم ؟

  • سلام؛ باید به کارگزاری بورس مراجعه کنید جهت گرفتن نامه تمکن برای ارئه دادن به سفارت کانادا

 • سلام و احترام. ببخشید من یه سوالی داشتم ممنون میشم دقیق راهنماییم کنید. من بعد از مدتها موفق شدم پذیرش آلمان رو بگیرم و حتی فرم درخواست ویزا هم فرستادم. الان من تصمیم گرفتم که ازدواج کنم و خانممو همراه خودم ببرم. به نظر شما با توجه به اینکه پذیرش من قبل از ازدواجم بوده من میتونم خانممو اضافه کنم و به عنوان همراه و با ویزای کار همراه خودم ببرم؟ و اگر میتونم ببرمش با توجه به اینکه ویزای ایشون بعد از من خواهد اومد بازم میتونم همزمان با خودمم ببرمش و مشکلی نخواهیم داشت؟ ممنون میشم دقیق راهنماییم کنید.
  با سپاس

  • سلام؛
   بله بعد از رسمی شدن ازدواج برای دریافت ویزا همسرتون هم به عنوان همراه اضافه کنید.

 • سلام وقتتون بخیر ممنون از سایت خوبی که دارید.
  سه سوال داشتم
  یک اینکه اگر برای ویزای تحصیلی مقطع ارشد بخوام برای آلمان درخواست بدم باید تمکن مالی را برای دو سال زندگی ارشد اثبات کنم یا یک سال؟
  دوم ،تمکن مالی قابل برداشت هست یا بلوکه میشود؟
  سوم اینکه تمکن مالی باید ارز دولتی باشد یا آزاد؟

  • سلام؛
   ۱- برای یکسال کافی هست.
   ۲- تمکن قابل برداشت هست.(حداقل ۲ هفته برداشت نکنید)
   ۳- بانک به شما تمکن با ارز دولتی میده. ولی شما مبلغی که میذارید با ارز آزاد حساب کنید. (سفارت در جریان مبلغ ارز آزاد هست)

 • سلام وقت به خیر
  در صورت داشتن پذیرش دکترا با فاند از ایتالیا (بیش از ۶۰۰۰ یوروی سالیانه که در سایت سفارت ذکر شده)، باز هم باید گردش حساب و موجودی به سفارت ارائه کرد؟ مبلغ هرکدام چقدر؟
  پول واریزی باید چند ساعت در بانک‌بمونه که در گردش حساب تاثیر گذار باشه؟
  اگر در روز من ۱۰ تومن واریز داشته باشم و ۱۰ تومن هم انتقال، گردش اونروز صفر خواهد بود یا ۲۰؟

 • سلام وقت بخیر؛ ببخشید دو تا سوال داشتم. یکی اینکه مبلغ گردش مهمه؟ مثلا زیر ۵ میلیون باشه ماهی خیلی بده ارائه اش؟ سوال دوم هم اینکه چطور میتونم خانواده‌ام را به عنوان حامی اعلام کنم؟

  • سلام؛ هر مقدار که گردش حساب دارید ارائه بدید. مشکلی نیست. میتونید بستگان درجه یک مثل پدر، مادر، خواهر یا برادرتون رو به عنوان حامی مالی معرفی کنید. در این صورت باید مدارک شغلی، مالی و هویتی ایشون، به علاوه مدارکی که نسبت خانوادگی شما با ایشون رو اثبات کنه رو هم باید ارائه بدید. به طور مثال اگر برادرتون حامی مالی شماست باید، شناسنامه خودتون، پدرتون و برادرتون رو ارائه بدید.

 • سلام من از دانشگاه مقصد اپلای گرفتم سفارت کره جنوبی برای ویزا گردش مالی ۶ ماهه رو میخواد اما من ۴ ماه گذشته خیلی خیلی کم کار کردم و باید تا وماه دیگه برای ویزا اقدام کنم اما از الان دارم خوب کار میکنم برای ۲ ماه اینده ولی چون یکبار ۱۰۰ میلیون و یکبار ۸۵ میلیون وارد حسابم شده البته بعد از چند دقیقه برداشته شد، تا الان گردش مالی ۶ ماه قبلم حدود ۲۰۰ میلیون بستانکار و ۲۰۰ میلیون بدهکار است . اکر برای ۲ ماه اینده هرروز تراکنش انجام بدم و این مبلغ رو بیشتر بکنم خوب میشه ؟ چون۴ ماه گذشته هر ماه حدود ۷-۸ بار بیشتر تراکنش انجام ندادم و الان ۲ ماهه میخوام هرروز چند بار تراکنش انجام بدم و در اخر هم ۳۰۰ میلیون در حسابم بزارم . لطفا راهنماییم کنین .ممنونم

  • سلام؛
   علاوه بر مبلغ نظم واریز و برداشت هم بسیار مهم هست.
   با این شرایط که توصیف کردید و بخواید خیلی تراکنش رو یکدفعه بالا ببرید دچار مشکل میشید.

 • سلام
  در مورد تمکن مالی اگر مبلغ مورد نیاز موجود در حساب کافی نباشد آیا امکان ارائه سند ماشین یا ملک وجود دارد یا خیر

 • سلام
  فرزند من در آزمون آیمت ایتالیا پذیرفته شده و قراره بورسیه استانی هم بهش بدن ولی الان که میخاد بره سفارت برای ویزا تمکن مالی میخان و من بعنوان مادر جهت حمایت مالی معرفی شدم چند سوال دارم ممنون میشم پاسخ بفرمایید؟
  ۱. چه مبلغ بعنوان تمکن در حسابم باید باشه؟
  ۲. من کارمند رسمی با فیش حقوقی حدود ۷ میلیون هستم و البته پدرشون هم فیش حقوقی ۱۴ میلیون دارن ولی من بعنوان سرپرست معرفی شدم آیا فیش حقوقی همسرم رو هم میتونم علاوه بر فیش خودم ارایه بدم؟
  ۳. آیا علاوه بر گردش حساب بانکی و گرفتن تمکن از بانک آیا در صورت کم بودن موجودی برای جبران میتونم مدارک ترجمه و تاییدشده گردش حساب از بازار بورس سهام خودم رو که با همون حساب بانکی تمکن هم کار میکنم ، ارایه بدم؟

  • سلام ؛
   ۱- تمکن مالیتون تا صد میلیون باشه.
   ۲- مدارک خودتون کافیه و نیازی به مدارک همسرتون نیست.
   ۳- بله اونم بدین خوبه.

 • سلام وقتتون بخیر، من قصد دارم به اسپانیا مهاجرت کنم و نامزدم هم اسپانیایی هستن، برای ویزا آیا باید تمکن مالی داشته باشم( همسرم در دعوت نامه ذکر میکنن که همه هزینه ها با ایشونه) من به چندتا آژانس زنگ زدم میگن ده هزار یورو باید تو حسابم باشه، و باید یه سندم برا ضمانت بزارم که بر میگردم ایران، اما خب من که نمیام فعلا، و هزینه هامم که پرداخت میشه، به نظرتون چیکار باید بکنم؟ ممنون از لطفتون

  • سلام؛ توصیه میکنم فعلا در کشوری مثل ترکیه قرار بذارید و در اونجا ازدواجتون رو به صورت رسمی ثبت کنید. بعد از اون میتونید برای ویزای پیوست به همسر اقدام کنید. اما ایشون میتونن از همونجا هم برای ویزای ازدواج اقدام کنن. در صورتی که بخواید با دعوتنامه هم ویزای ویزیتوری بگیرید، نیازی به گذاشتن وثیقه نیست.

 • سلام روزتون بخیر؛ ببخشید واسه گردش حساب ،روزانه هر تراکنشی که داشته باشم مثلا برداشتی که قراره ۳ ماه انجام بدم میتونم فقط بریزم به یه کارت؟ یا باید بریزم به چند تا کارت؟

  • سلام؛ مهم نیست که برداشت‌ها به چه حسابی واریز شده و یا اینکه واریزها از چه حسابی صورت گرفته باشه. همین که با حسابتون کار کرده باشید کفایت میکنه.

 • سلام. ببخشید برای ویزای تحصیلی شینگن جاهایی مثل اسپانیا باید گردش حساب ۶ ماهه باشه به اندازه ی مبلغ یک سال زندگی؟ تمکن برای سفارت برای ویزای تحصیلی راه دیگه نداره؟

  • سلام؛ گردش حساب ۳ تا ۶ ماه اخیر، به علاوه سند ملکی. التبه اگر گواهی سپرده در صندوق و یا بورس دارید هم میتونید ارائه بدید. یا اینکه یکی از اعضای خانواده، حامی مالی شما بشن و مدارک شغلی و مالی ایشون رو هم ارائه بدید.

 • سلام؛ من قصدم برای سفر توریستیه و قرار خونه دوستم بمانم برای ویزای شینگن توریستی باز نیاز به تمکن مالی هست؟ و اینکه روال کار چگونه است؟

  • سلام؛ بله، در هر صورت شما باید مدارک تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید. اما خوب داشتن یک حامی مالی میتونه مبلغ مورد نیاز برای ارائه تمکن مالی رو کاهش بده. البته باید مدارک مالی و شغلی دعوت کننده رو هم ارائه بدید. برای اطلاع از روند کار هم لطفا با همکاران ما در ویزالند تماس بگیرید. ۰۲۶۳۳۱۴۳

 • با سلام خدمت شما لطفا راهنمایی کنید میخواستم بدونم برای تمکن مالی ویزای جستجوی کار یورو بازار ازاد باید حساب کنیم یا بانک مرکزی؟

  • سلام؛ نامه تمکن شما بر اساس نرخ ارز دولتی محاسبه میشه. اما شما خودتون باید بر اساس نرخ ارز آزاد پول رو به حسابتون برزید.

  • سلام وقت بخیر. جهت ثبت شرکت در مجارستان برای تایید تمکن مالی گردش حسابم باید چقدر باشه؟و اینکه من چهار ماهه ک ۱۰۰ میلیون دربورس دارم ایا این هم شامل تمکن مالی میشه؟

 • سلام؛ برای ویزای تحصیلی اتریش امکانش هست که از گردش حساب اسپانسر استفاده کرد و در کنارش یک سند ملکی که به اسم خودم هست رو ارائه بدم؟

 • سلام و درود.
  چند تا پرسش دارم لطفا راهنماییمون کنید.
  پرسش اول اینکه میخوام برای خودممو خانمم ویزای توریستی بگیرم. مانده حساب مورد نیاز برای هرکدوم از ما باید ۱۵۰ باشه یا خیر فقط برای دوتامون همون ۱۵۰ خوبه؟
  پرسش دوم اینکه اگر بخوام برای پست دکترای کشور آلمان اقدام کنم. میشه لطفاً بگید شامل چه ویزایی میشه؟ مانده حسابش باید چند باشه؟ و آیا میتونم همسرمو با خودمم ببرم یا خیر ؟

  • سلام؛ مانده حساب برای ویزای شینگن بین بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون هست. اما بنده توصیه میکنم که به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تمکن داشته باشید. برای پست دکترا هم میتونید ویزای تحصیلی و یا حتی کاری بگیرید که در اون صورت در صورتی که فاند بگیرید نیازی به ارائه تمکن مالی بالا ندارید. برای همسرتون هم میتونید ویزای همراه بگیرید.

  • با سلام. برای تمکن مالی ویزای تحصیلی ایتالیا در مقطع ارشد اگر شهروند اتحادبه اروپا مثلا المان فرم تعهدنامه بده ،مورد قبول هست؟

   • سلام؛ اگر از بستگان درجه یکتون باشه مشکلی پیش نمیاد. اما اگر نیست توصیه میکنم حتما از طریق موسساتی که در زمینه پذیرش تحصیلی آلمان فعالیت دارن اقدام کنید.

 • سلام و درود. عذر میخوام چند تا پرسش دارم ممنون نسشم راهنماییمون کنید. پرسش اول اینکه میخوام برای خودممو خانمم ویزای توریستی بگیرم. مانده حساب مورد نیاز برای هرکدوم از ما باید ۱۵۰ باشه یا خیر فقط برای دوتامون همون ۱۵۰ خوبه؟ پرسش دوم اینکه اگر بخوام برای پست دکترای کشور آلمان اقدام کنم. میشه لطفاً بگید شامل چه ویزایی میشه؟ مانده حسابش باید چند باشه؟ و آیا میتونم همسرمو با خودمم ببرم یا خیر ؟

  • سلام؛ مانده حساب برای ویزای شینگن بین بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون هست. اما بنده توصیه میکنم که به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تمکن داشته باشید. برای پست دکترا هم میتونید ویزای تحصیلی و یا حتی کاری بگیرید که در اون صورت در صورتی که فاند بگیرید نیازی به ارائه تمکن مالی بالا ندارید. برای همسرتون هم میتونید ویزای همراه بگیرید.

 • سلام ، آیا امکان استعلام گردش حساب از سمت سفارت کانادا وجود داره؟ یا فقط میتونن مانده رو استعلام بگیرند؟ مانده به روز رو استعلام میگیرند ؟

  • سلام؛ نامه تمکنی که باید به سفارت ارائه بدید شامل مانده و ریز گردش ۳ ماه اخیر حساب شما هست که باید به زبان انگلیسی نوشته و ممهور به مهر اموربین المللی بانک باشه.

 • سلام ببخشید من برا ویزای تحصیلی المان وقت سفارت گرفتم . گردش حسابم معمولا یک میلیون یا کمتر هست ولی برا روز سفارت میتونم ۱۰۰۰ یورو رو در حساب داشته باشم. میخواستم ببینم اینکه گردش هم چند میلیونی نیست مشکلی ایجاد میکنه؟ ممنون

  • سلام؛ حسابی که به سفارت ارائه میشه باید گردش ۴ ماهه ی خوب داشته باشه؛ تزریق ناگهانی پول به حساب باعث ریجکتی خواهد شد.

 • سلام .من اگه برام دعوتنامه از المان بیاد.برای ویزای توریستی حداقل چقدر باید گردش حساب و مانده حساب داشته باشم که بتونم ارایه بدم .مرسی

  • سلام؛ اگر دعوت کننده، خودش رو به عنوان حامی شما در این سفر معرفی کنن؛ به نحوی که در دعوتنامه قید کنن که کلیه هزینه های اقامت شما در طول دوره سفرتون به آلمان با ایشونه، دیگه نیازی به ارائه تمکن مالی بالا ندارید. اما در این صورت، دعوت کننده باید اطلاعات مالی، شغلی و هویتی خودش رو هم همراه با دعوتنامه محضری، برای شما بفرستن. البته این معنی عدم ارائه تمکن مالی از طرف شما نیست و شما باید خودتون هم تمکن مالی ارائه بدید. حداقل تمکن مالی برای ویزای توریستی شینگن ۵۰ میلیون تومان هست.

 • سلام ،اگه توانایی تمکن مالی به اون وجهی که گفتن نداشته باشیم،ولی بتونیم بورسیه استانی ایتالیا رو بگیریم ،دیگه حل میشه؟نیازی به تمکن مالی شخصی نیست؟

 • با سلام؛ می‌خواستم بدونم اگه وجه نقد داشته باشیم، چطور می‌تونیم برای تمکن مالی ازش استفاده کنیم، ممنون میشم اگه جواب بدین.

  • سلام؛ تمکن حتما باید در قالب حساب بانکی ارائه بشه و گردش حساب چهار ماهه ام باید روی حساب ایجاد بشه.

 • با سلام میخواستم بدونم برای درخواست ویزای توریستی المان اگر سفارت باز بشه برای یک خوانواده ۴ نفری تمکن مالی ۲۵۰ تومن که بیشتر از ۴ یا ۵ ماه کمترین مقدار حساب ۲۵۰ است کافی است یا مبلغ بیشتری لازم است؟

  • سلام؛ این مبلغ حدودا کافیه، البته اگر بیشتر باشه بهتره. توصیه میکنم در صورت امکان تا ۳۰۰ میلیون تومان، این مبلغ رو افزایش بدید.

 • سلام وقت بخیر؛ من پدرم رو که به عنوان سرپرست خودم معرفی کردم در یک بانک چند حساب دارد. میخواستم بدونم برای ویزای تحصیلی شنگن (ایتالیا) برای تمکن مالی، پدرم باید همه ی این چند حسابی که در یک بانک داره واریز کنه به یک حساب یا به این شکلی که الان هست میتونه پرینت حساب ارائه بده؟
  ممنون

  • سلام؛ میتونید همه حساب ها رو ارائه بدید. اما بهتره که یکی از حساب‌های ایشون مانده حسابشون بالا بشه و یکی دیگه از حساب ها گردش بالایی داشته باشه.

 • سلام وقت بخیر. عذر میخوام من کارمند هستم و مادرم بازنشسته.بخوام اقدام کنیم برا ویزای گروهی برای تور ترکیبی ایتالیا فرانسه هلند میتونیم مادرم رو ب عنوان سرپرست معرفی کنیم و برای هر نفر ۵۰ میلیون گردش حساب و مانده حساب ارائه بدیم. دوتا هم سند ملکی داریم کافیه برا سه نفریمون. خواهرم ۲۳ سالشه.ممنون

  • سلام؛ در رابطه با این موضوع اگر سنتون زیر ۳۰ سال باشه مدارکتون همراه با خانوادگی بررسی خواهد شد اما در غیر این صورت مدارکتون مستقلاً بررسی میشه. در رابطه با تمکن مالیتون هم حداقل ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر برای تور گروهی مورد نیاز هستش.

 • سلام روزتون بخیر؛ ببخشید من چندتا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. ۱) بر اساس توضیحات سایت شما یکی از گزینه های موجود در قسمت اثبات پستیبانی مالی، اثبات کارمند بودن است. میشه در مورد این گزینه بیشتر توضیح بدین ؟ یعنی کسی که کارمند رسمیه دیگه نیازی به مانده حساب آنچنانی نداره؟ ۲) اون حسابایی که واسه مانده و گردش باید ارائه بدیم حتما باید به اسم خودمون باشه؟ نمیتونم مثلا حساب عمومو ارائه بدم؟ ۳) شنیدم که برای افرادی که تو نمایشگاه یا سمینارهای علمی شرکت میکنن یه ویزای دو هفته ای هستش که مانده حساب لازم برای اخذ این ویزا کمتر از ویزای توریستیه.همچین چیزی هست؟

  • سلام؛ اثبات شرایط شغلی یکی از موازدی هستش که علاوه بر وابستگی شما به کشور، منبع وجه تمکن مالیتون رو به سفارت اثبات میکنه، خیر در صورتی که عموتون پشتیبانی شما رو به عهده بگیرن باید مدارک مالی ایشون رو ارائه کنید، مبلغ تمکن مالی بطور کلی عدد ثابتی نیست که از طرف سفارت اعلام بشه میانگین هزینه ی سفرتون هستش که در کمترین حالت ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

 • سلام وقت بخیر، من میخواستم بپرسم برای ویزای تحصیلی آلمان یا ویزای اوسبیلدونگ آلمان بجای تمکن مالی میتونم سند ملک ارائه بدم ؟ که البته ارزشش دو برابره اون میزان تمکن مالی هست

 • سلام و احترام
  ببخشید من عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد هستم و قصد دارم برای شرکت در یک سمینار علمی یکی از کشورهای شینگن شرکت کنم. الان سوال من اینه برای اخذ ویزا و شرکت در سمینارگردش مالی من باید چقدر باشه؟ مثلا مثلا اگر ۳۰۰ لازم بود اون ۳۰۰ باید سه ماه تو حساب من باشه و بعد از اخذ ویزا من میتونم اون پولو برداشت کنم؟ و سوال دومم اینکه با توجه به اینکه من کارمند رسمی هستم بازم تمکن و گردش حساب لازمه واسه ضمانت؟

  • سلام؛ برای ویزای توریستی شینگن باید حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان مانده حساب داشته باشید. همچنین شما باید یک گردش حساب ۳ ماهه هم ارائه بدید که مثلا همین پولتون رو خورد خورد به حسابتون واریز کنید و برداشت هایی هم داشته باشید که مشخص بشه شما با حسابتون کار کردید. البته میتونید ۲ حساب متفاوت رو هم ارائه بدید که یکیش برای مانده حساب باشه و دیگری برای اثبات تمکن مالی. بعد از اینکه درخواستتون تایید شد هم میتونید پول رو از حسابتون خارج کنید. البته به غیر از تمکن مالی، سایر شرایط شما هم باید بررسی بشه، از جمله، سابقه سفری، مدارک شغلی و هویتی و …

 • سلام من برای ویزای یک ساله تحصیلی فرانسه اقدام کردم و وقت VFS گرفتم میخواستم ببینم اگر تمکن از حساب خودم بگیرم نیاز به گردش سه ماهه هم هست؟
  و سوال دوم اینکه من حسابم مانده بیش از دویست میلیون داره ولی تراکنش سه ماهه بالایی نداره مشکلی برای ویزا پیش نمیاد؟

  • سلام؛ بله حتما باید گردش حساب ۳ ماهه داشته باشید. میتونید اطلاعات دو حساب جداگانه رو ارائه بدید. یک حساب که گردش بالایی داره برای ارائه گردش حساب و حسابی که مانده بیشتری داره به عنوان حساب پس اندازتون.

 • سلام
  ببخشید من میتونم ۳ ماه گردش حساب داشته باشم. اما بعد از تایید سفارت اون پول رو از حساب بردارم؟؟ برای مثال میتونم از پدرم اون هزینه رو قرض بگیرم و بعداز تایید سفارت و گرفتن ویزا پول رو پس بدم؟؟

 • سلام من یه کارخانه دارم برای خانم و دخترم و برادرم میخواستم درخواست ویزای توریستی بلژیک کنم برای مهر ماه برادرم داخل پاس ش دو مهر خورده ترکیه و امارت ولی زن و بچه اولین خروج شان هست از لحاظ موجودی و گردش حساب هم مشکل نداریم در ۵۰۰ میلیون موجودی خودم همیشه هست خانم هم گردش حسابش بد نیست ۵۰ تومن ملک هم داریم مدارک شرکت و مجوز کارخانه هم هست خواستم بپرسم مشکلی پیش نمیاد خودم پرینت حسابم رو بزارم و حساب برادرم هم ۱۵۰ تومن موجودی گذاشتم براش در ضمن من نمیخوام همراهشون برم ممنون میشم جواب بدید

  • سلام؛ اگر دعوتنامه ندارید، توصیه میکنم اصلا برای بلژیک اقدام نکنید. بلژیک خیلی سخت ویزا میده. بهتره در ابتدا برای ویزای گروهی، برای کشوری مثل فرانسه اقدام کنید.

 • سلام؛ وقت بخیر ..من میخوام ویزای دانشجویی بگیرم پذیرش دارم و بقیه مدارک برای ویزا رو فقط تمکن مالی و گردش حسابم جعلی هست میخواستم ببینم استعلام میگیرن واقعا؟..

   • سلام ، من دعوتنامه از دانشگاه نقاشى براى ارایه نمونه کارهام در اتریش دارم ولى باید با ویزاى توریستى برم، میشه راهنمایى کنین مقدار پول در حسابم چقدر باید باشه و آیا با این وضعیت کرونا به من ویزا میدن براى فوریه برم و با توجه به اینکه من چند سال اتریش زندگى کردم مدت ویزاى توریستیم چقدر میشه حدودا؟ خیلى ممنون

    • سلام؛ در شرایط کنونی احتمال ویزا شدن شما خیلی بالا نیست. اما شاید به خاطر اینکه قبلا اقامت اتریش رو داشتید. شانس شما بیشتر بشه. خودشون در دعوتنامه ذکر نکردن که سفرتون چند روزه هست؟ اگر نه که باید برنامه سفری دقیقی ارائه بدید.

 • من متقاضی ادامه تحصیل در ایتالیا برای مقطع کارشناسی ارشد هستم. مانده حساب من برای تمکن مالی دقیقاً چقدر باید باشه؟ چون شما اکثراً گفتید حداقل ۵۰ میلیون تومان کافیه اما به یکی از دوستان که این سوال رو پرسیدن گفتین که حداقل باید ۲۰۰ میلیون تومان مانده حساب داشته باشن.
  نرخ معادل یورویی مانده حساب براساس نرخ بانک مرکزی ارائه میشه یا براساس نرخ ارز در بازار آزاد؟

  • سلام؛ ۵۰ میلیون برای ویزیا نهایتا دو هفته ای در شینگن هست. برای اقامت بلند مدت تحصیلی باید ۲۰۰ میلیون به بالا داشته باشید. نرخ یورو بر اساس نرخ بانک مرکزی محاسبه میشه.

 • سلام من همسرم اقامت دانمارک رودارن برای سفارت من بایدخودم تمکن مالی داشته باشم وببرم یاواسه همسرم کافیه

  • سلام؛ اگر برای پیوست میخواید اقدام کنید نیازی نیست. اما اگر برای توریستی میخواید اقدام کنید ایشون میتونن به جای شما تمکن مالی ارائه بدن.

  • سلام؛ ضمانت نامه بانکی جدای از بحث تمکن مالی هست و شما باید برای اثبات اینکه از پس مخارج سفرتون بر خواهید آمد مدارک تمکن مالی که همون گردش حساب و مانده حساب هست رو ارائه بدید.

 • سلام ببخشید اگه پدرم به عنوان ضمانت حسابش رو ارئه بدم واسه ویزا شینگن
  اگه برنگردم واسه حسابش مشکل پیش میاد؟

  • سلام؛ شما برای تمکن مالی حتما باید یه گردش حساب سه ماهه به همراه مانده حساب حداقل ۵۰ میلیونی ارائه بدید که این اطلاعات تمکن مالی شماست.

 • سلام من میخوام برای تحصیل ایتالیا اقدام کنم.برای ویزای تحصیلی پرینت گردش ۳ ماهه حساب پدرم که در سه ماه ۶۰ ۷۰ میلیون گردش داره کافیه ؟ فقط این حساب این مقدار رو گردش داره و چون برای مغازش هست هروز پول میاد و میره . مشکلی نداره ؟

  • سلام؛ گردشش خوبه، اما مانده حسابتون کمه و باید حداقل بالای دویست میلیون مانده حساب داشته باشید.

   • سلام
    ببخشید چرا میگید ۲۰۰ میلیون مانده حساب. چون من اطلاعیه جدید سفارت ایتالیا رو که خوندم برای هر سال تحصیلی معادل ۶۰۰۰ یورو باید باشه که با یورو ۴۹۰۰ دولتی حساب میشه و برای مثلا دو سال کارشناسی ارشد حدودا ۸۰ میلیون تمکن کافیه، درسته؟

    • سلام؛ تمکن مالی علاوه بر شهریه دانشگاه شامل هزینه های زندگی و اقامتتون هم میشه و شما باید هزینه ی یک سال زندگیتون هم در تمکن مالیتون محاسبه کنید.

 • سلام روزتون بخیر
  من یه سوال خدمتتون داشتم
  واسه گرفتن ویزای ایتالیا اگه سند ملکی به سفارت ارائه بدیم دیگه برنگردیم ایران ایا این سندو بعدا مصادره میکنن؟

  • و سوال دومم اینکه با توجه به اینکه من کارمند رسمی هستم بازم تمکن و گردش حساب لازمه واسه ضمانت؟ بخشید جدا جدا پرسیدم.

   • سلام؛ تمکن مالی ارتباطی به شغلتون نداره و برای ضمانت هم نیست، تمکن برای این هستش که سفارت مطمئن شه که شما میتونید هزینه های سفرتون رو بپردازید.

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید من هیچ پولی تو حسابم نیست تازه می‌خوام برای ویزای اتریش اقدام کنم
  یه سوال خدمت شما داشتم
  الان حدودا ۵۰ میلیون تومان دستی دارم
  آیا واسه گردش مالی باید هر روز دو سه میلیون واریز کنم به حسابم یا همشو یه جا بریزم؟؟
  منظورم اینه تراکنشهام چقدر باید باشد؟

  • سلام
   خیلی مبلغ تراکنش ها مهم نیست، اما حساب شما باید ۳ ماه گردش داشته باشه. میتونید این مبلغ رو طی ۳ ماه خرد خرد به حسابتون واریز کنید.

 • با سلام
  من برای ویزای المان می خواستم اقدام کنم
  ولی تازه حساب بانکی باز کردم آیا امکانش هست از الان شروع به گردش مالی کنم تا ۳ ماه دیگه یعنی بشه گردش مالی ۳ ماهه بعد برم سفارت ؟

  • سلام
   بله میتونید از همین الان شروع کنید. فقط چند نکته رو در نظر بگیرید. اول اینکه پول رو در حجم های کم و در حد دو، سه میلیون تومان به حسابتون واریز کنید و نکته بعدی این هستش که سعی کنید تعداد تراکنش های بالایی داشته باشید.

   • خسته نباشید
    من با وجود اینکه حسابم تازه‌ست می‌خواهم صد میلیون تومان واریز کنم به حسابم
    آیا به مدت ۳ ماه هر روز دو سه میلیون واریز کنم بهتره یا اینکه از اول ۳۰ میلیون بریزم حسابم بعدش هر روز دو سه میلیون تومان واریز کنم تا میانگینش برسه به ۱۰۰ میلیون؟
    کدومشون بهتره؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

    • سلام
     تفاوت چندانی نداره. شما باید دلیل قانع کننده ای برای پول هایی که در حجم زیادوارد حسابتون میکنید داشته باشید. همچنین باید واریز و برداشت به نحوی باشه که شک برانگیز نباشه. در کل به نظرم بهتره طی فواصل زمانی منظم مبالغی رو بع حسابتون واریز و در فواصل زمانی نامنظم از حسابتون برداشت کنید.

 • باسلام
  من میخوام برای ویزای توریستی آلمان با استفاده از دعوتنامه اقدام کنم.ولی تمکن مالی و گردش حساب کافی ندارم.من میتونم گردش و تمکن مالی برادرم که متاهله را ارایه بدم.و اینکه علاوه بر پرینت تمکن مالی و گردش حساب ایشون باید مدرک دیگری هم ارایه بدند؟
  با تشکر
  ممنون بابت راهنماییهاتون

  • سلام
   اینطور نیست که باید حداقل تعداد دفعاتی داشته باشه..باید مشخص بشه که شما درآمدتون به این حساب واریز و مخارج زندگیتون از این حساب تامین میشه.

 • سلام
  من میخواستم از کشور امارات درخواست ویزای شینگن بدم
  میخوام بدونم حداقل تمکن مالی به دلار چقدر باید باشه؟
  چون این مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان که شما گفتین بانک های ایران به دلار نرخ دولتی حساب میکنن نه آزاد
  ممنون میشم جوابم رو بدین.

  • سلام
   تمکن مالی بسته به کشور مقصد متفاوت هستش و به این صورت حساب میشه که به تعداد حداکثر روزهایی که اجاه اقامت در اون کشور به شما داده میشه باید خرج روزانه داشته باشید. طبق قوانینی که از سال ۲۰۱۴ هنوز بروز نشده این مبالغ بسیار پایینه. به طور مثال کشور آلمان این مبلغ رو ۴۵ یورو در روز درنظر گرفته که بسیار ناچیز میشه. اما سفرات ها چنین تمکنی رو قبول نمکینن وطبق تجربه حداقل این تمکن ۵۰ میلیون تومان هستش.

 • سلام ممنون ازتون.
  بنده ۵۲۰۰ یورو بورس شاملم شده برای روز سفارت داخل حسابم ۳۰۰۰ یورو باشه برای استطاعت مالی کافیه؟
  میزان پول برای استطاعت مالی چقدره برای سال ۲۰۲۰؟

 • سلام، امکانش هست ۲ تا حساب جداگانه رو که هر دو تاش به نام خودمه رو به عنوان تمکن مالی ارایه بدم و یک حساب دیگه رو به عنوان گردش حساب؟
  ( درکل ۳ تا حساب: ۲ تا برای تمکن و یکی دیگه هم برای گردش حساب).

   • شرایط حساب ها جوریه که امکان این کار رو ندارم. ولی هر دو حساب متعلق به یک بانک هستن و با فاصله چند ماه افتتاح شدن.

     • مرسی. منظور شما اینه که برای حساب ‌‌‌‌‌‌هایی که واسه تمکن میبرم، گردش هم بگیرم؟
      دو تا حسابی که برای تمکن میخوام بدم گردش خاصی نداره، فقط مانده نسبتا خوبی داره. ولی حساب دیگه ای که دارم، گردش بالایی داره. بخاطر همین میخوام ۳ تا حساب ارایه بدم.

 • سلام. روز بخیر. ممنون از وبسایت خوبتون. من برای یک مدرسه تابستانی به مدت ۳ هفته در آمستردام پذیرش شدم. هزینه خوابگاه را پرداخت کردم و برام دعوتنامه ارسال شده و ذکر شده که هزینه ی دوره و خوابگاه را پرداخت کردم. میخواستم ببینم من باید درخواست ویزای تجاری بدم یا توریستی؟

 • سلام، برای تمکن مالی شینگن پول باید از ۶ ماه قبل داخل حساب باشه یا ۳ ماه قبل؟
  بیشتر منظورم این بود که آیا میشه ۳ ماه قبل از وقت سفارت یه حساب با موجودی مثلا ۲۰۰ تومن باز کرد و گواهی همون حساب رو به عنوان تمکن مالی ارائه داد یا اینکه زمان افتتاح حساب حتما باید حداقل ۶ ماه قبل از مراجعه به سفارت باشه؟

   • مرسی. من میخوام تمکن رو از یه حساب بگیرم و گردش مالی رو از یه حساب دیگه. ایرادی که نداره؟ گردش مالی ۳ ماهه تقریبا باید چه مبلغی باشه؟

      • سلام
       یه گردش حساب معقول که مشخص کننده این موضوع باشه که شما درآمدی دارید و برای خرج‌های ماهانه هم برداشت‌هایی از حسابتون داشتید.

     • و یه سوال دیگه اینکه آیا میشه گواهی بیشتر از یک حساب بانکی خودم رو به عنوان تمکن مالی ارایه بدم یا حتما باید همه پول داخل یک حساب باشه؟
      مرسی

      • سلام
       نه مشکلی نیست، میتونید دو حساب ارائه بدید که یکی برای مانده حساب و دیگری برای گردش حسابتون باشه.

       • سلام
        من میخوام ویزای شینگن بگیرم تمکن مالی مناسب هم دارم منتها سفر خارجی نداشتم دانشجو هستم و برای دیدن دوستانم میرم
        از طریق فرانسه هم میخوام اقدام کنم احتمال ریجکتی هم هست؟!
        و اینکه راه حلش چیه؟!

        • سلام؛
         در حال حاضر مرزها برای سفر توریستی بسته هست.
         بعد از بازگشایی بهتر هست برای جلوگیری از ریجکتی از تورهای گروهی همراه با خانواده اقدام کنید.

 • درود بر شما سوالی داشتم از محضرتون . من کلیه حسابهای بانکیم با نامه قضایی مسدود هست و امکان گشایش حساب جدید یا واریزی ندارم آیا برای ویزای شینگن میتونم مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون رو به حساب یکی از اعضای خانواده بریزم و ایشون ضمانت پرداخت هزینه های منو بکنه یا بهتر بگم کسی میتونه اسپانسر من بشه تا ویزا بگیرم. کار من برنامه نویسی هستش و حساب ویزا کارت دارم ولی حساب ایرانی ندارم و بیمه تامین اجتماعی هم ندارم.

  • سلام
   بله امکانش هست که یکی از اعضای خانواده رو به عنوان حامی مالی خودتون معرفی کرده و مدارک ایشون رو ارائه بدید.

 • سلام
  وقتتون بخیر

  من برای دانشگاهی در چک پذیرش تحصیلی گرفتم برای دکتری. قبلا به صورت متفرق در مدارس غیرانتفاعی و خصوصی تدریس می کردم ولی مدتیه که کاری انجام نمیدم. برای تمکن مالی گردش حساب دارم ولی مقادیرش کم هست.
  چند تا سؤال خدمتتون داشتم:

  ۱) برای بالا بردن گردش مالی می تونم با اعضای خانواده گردش مالی انجام بدم و چک نمی کنن که با چه کسانی بوده و مقادیرش مهم نیست یا مهم هستن؟
  ۲) برای تمکن مالی اگر پدرم به حساب من ۵۰ میلیون واریز کنه، ایراد نمی گیرن که چرا بیکار هستی مدتیه ولی در حسابت ۵۰ میلیون هست؟ و از چه مدت قبل از رفتن به سفارت باید به حسابم واریز بشه؟ و اگر بهشون در صورت ایراد گرفتن بگم که پدرم برام واریز کرده، چه مدارکی از پدرم رو باید همراه داشته باشم؟ و آیا باید مدارک پدرم به انگلیسی ترجمه بشن؟
  ۳) من دعوتنامه از دانشگاه دارم، اگر در حسابم کمتر از ۵۰ میلیون باشه اشکال می گیرن و حداقل باید چقدر در حسابم باشه؟
  ۴) چه مدارکی باید برای ویزای سفارت چک، مهر دادگستری و وزارت خارجه داشته باشن؟

  خیلی ممنونم از پاسخ گوییتون

  • سلام
   ما در زمینه ویزای تحصیلی شینگن کار نمیکنیم. ام تا حدودی میتونم راهنمایی کنم. اما باز هم با سایر منابع چک کنید.
   نه ایرادی نداره، به شرطی که در کاورلتر توضیح بدید که پدرتون کمکتون کردن و منابع مالی ایشون رو هم ارائه بدید. و هرچه زودتر در حسابتون باشه هم بهتره، میتونید مدارک تمکن مالی ایشون رو هم به عنوان حامی خودتون ارائه بدید.
   اگر امکانش هست تا ۱۰۰ میلیون افزایش بدید حسابتون رو، البته همین مقدار هم ایرادی نداره.
   گمون کنم برای ویزای تحصیلی مدارکتون باید مهر دادگستری داشته باشن.

 • با سلام وعرض خسته نباشید
  من بمقدار ۹۰۰۰دلار در کیف پول الکترونیکی ام بیت کوین دارم. ایا میشه اونو بعنوان تمکن مالی ارائه بدم؟ هیچ جایی هم برای پرینت گرفتن میزان دارایی کیف پول وجود نداره.

  • سلام
   متوجه منظورتون نمیشم، اما اگر منظورتون اون رسیدی که روز انگشت نگاری به شما تحویل دادن هست، حتما باید پرینتش رو بگیرید.

 • سلام. دوسته من پنج تا ویزای شینگن از ایتالیا داشته که اخرینش فمیلی ویزای یکساله بوده. برای بار ششم که درخواست داده ریجکتش کردن. و با اینکه مدارکش فوق العاده قوی بوده داخل برگه ریجکتیش گزینه های نداشتن تضمین کامل برای ترک خاک شینگن و محل اقامت و عدم توانایی مالی زده شده.خواستم ببینم تمکن مالی از بانک ملت برای سفارت قابل استعلامه؟و اگر مدرک تمکن جعلی بوده باشه برای درخواست مجدد به مشکل میخوره و وارد بلک‌لیست میشه؟البته توی برگه ریجکتی گزینه جعل مدارک زده نشده

  • سلام
   تمکن مالی از بانک ملت هم مورد قبوله به شرطی که در فرمت صحیح باشه، مثلا متن و اعداد همه باید با حروف و اعداد انگلیسی نوشته شده باشه، نکته بعدی اینه که اگر تمکن ما شما در حد قابل قبول بوده و در فرمت صحیح ارائه شده، شاید دلیل ریجکتی همین شک افسر سفارت به جعلی بودن مدرک بوده باشه، یا اینکه قبل از اینکه جوابویزاشون بیاد، پول رو از حسابشون خارج کرده باشن.

   • درسته. خواستم ببینم اگر بر فرض مثال تمکن مالی ایشون که از بانک ملت ارایه داده جعلی بوده باشه و علت ریجکت شدنش این باشه ایا سفارت ایتالیا برای درخواستهای بعدی هم ایشون رو ‌ریجکت میکنه؟یعنی توی بلک لیست قرار میگیره و‌هربار درخواست بده ریجکت میشه؟ یا اینکه چند ماه صبر کنه و‌مجددا درخواست ویزا بده؟

    • اگر به جعلی بودن مدرک پی برده باشن، خودشون اعلام میکنن و بهتون میگن که شما به مدت چند وقت یا چند سال در ممنوع‌الورود میشید.

     • چون من شنیده بودم اونها گزینه جعل اسناد رو در برگه ریجکتی تیک نمیزنن که درخواست کننده شکایت نکنه.پس به گفته شما اگرواقعا بهشون ثابت بشه که تمکن جعلی بوده گزینه جعل اسناد رو در برگه ریجکتی میزدن و در بلک‌لیست قرار میدادن

     • پس با این اوصاف با توجه به اینکه در برگه ریجکتی گزینه جعل تیک نخورده نظر اونها بر جعلی بودن تمکن مالی نبوده .اخه من شنیده بودم اگر هم بفهمن واقعا مدرکی جعلیه تیک جعل رو در برگه نمیزنن که درخواست کننده شکایت نکنه تا پروسه دادگاهی براشون تشکیل بده.

      • سلام
       بله، به خاطر اینکه قطعا نمیدونن، اماچون به این موضوع شک داشتن شاید این تیک رو نزدن و در صورت اعتراض ممکنه مواردی که بهشون شک داشتن رو پیگیری کنن. پس اگر خودتون میدونید که جعلی در کار بوده بهتره برای اعتراض اقدام نکنید

    • سلام من ۲۷ سالمه و مجرد هستم گردش حساب خیلی خوبی دارم برای بانک ملیه
     میخواستم ببینم چطوری میشه ویزای شنگن رو گرفت البته بعد از قضیه کرونا…..فقط برام مهمه که ریجکت نشم چون ۶. ماه قبل واسه ویزای تحصیلی انگلبس ریجکت شدم

     • سلام
      شغلتون به چه صورت هست؟ اگر مدارک شغلی و سابقه بیمه ندارید شانستون کمه. سابقه سفریتون به چه صورته؟ توصیه میکنم در قالب تور گروهی اقدام کنید.

      • سلام
       خیر خانه داری شغل به حساب نمیاد و افسر هم قبول نخواهد کرد. شما باید از شغلتون مدارک مالی و سابقه بیمه ارائه بدید.

 • سلام. ممنون بابت اطلاعات خوب و راهنمائیهاتون
  من میخوام مهرماه سال بعد برای ویزای شنگن اقدام کنم. شرایطم رو براتون مینویسم. لطفا نظرتون رو بگید و مهمتر اینکه شانس ویزا گرفتن برای ما از سفارت ایتالیا بیشتره یا فرانسه یا کشور دیگر؟ ممنون
  مشخصات من: ۱۵ سال سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی، پست مدیریتی در یک شرکت فولادی معتبر، مبلغ فیش حقوق حدود ۱۰ میلیون تومان، سند ملکی زمین به ارزش ۳۰۰ میلیون و سه دانگ منزل به ارزش ۳۰۰ میلیون، گردش حساب میانگین ۳۰ میلیون و مانده حساب ۵۰ میلیون، نماینده غیررسمی یک شرکت بازرگانی بین المللی در هنگ کنگ (معرفینامه)، سابقه سفر فقط به چین، دبی، ترکیه.
  همسر: ۱۲ سال سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی، پست سرپرستی در یک شرکت تولیدکننده شیشه بسیار معتبر، مبلغ فیش حقوق حدود ۳.۵ میلیون تومان، سند ملکی زمین به ارزش ۴۰۰ میلیون و سه دانگ منزل به ارزش ۳۰۰ میلیون، گردش حساب میانگین ۳۰ میلیون و مانده حساب ۵۰ میلیون، سابقه سفر فقط به چین، دبی، ترکیه.
  فرزند اول ۳.۵ ساله (در مهر ۹۹) و فرزند دوم ۴ ماهه (در مهر ۹۹، انشالا البته).
  ضمنا ما حدود ۴۰۰ میلیون تومان در بورس سهام داریم، آیا امکان ارائه پرتفیوی بورس یه عنوان تمکن مالی هست یا خیر.
  مجددا ممنون

  • سلام
   تمکن مالی شما نسبت به درآمدتون کمی پایین هست، منظورم مانده حسابتون هستش، شرایط شما خوبه به شرطی که در قالب تور گروهی سفر کنید، یکی دو سفر با تور گروهی به حوزه شینگن داشته باشید، چون برای اخذ ویزای انفرادی یا باید دعوتنامه داشته باشید و یا سابقه سفر به حوزه شینگن.
   برای انتخاب مبدا تور گروهی هم توصیه من ایتالیا و مجارستان هستش.
   اما پشنهاد میکنم برای راهنمایی دقیق‌تر، با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

   • سلام. ممنون از پاسختون. ممنون میشم چند ابهام دیگه رو هم برطرف کنید:
    ۱. مبلغ مناسب برای تمکن مالی چقدر است؟ ۱۰۰ میلیون مانده حساب کافی است؟
    ۲. هم حساب خودم مانده باید مانده داشته باشه و هم حساب همسرم؟ یا فقط مانده در حساب خودم کفایت میکنه؟
    ۳. من حدود ۴۰۰ میلیون تومان در بورس سرمایه گذاری دارم؟ آیا پرتفیوی بورس به عنوان مدرک مالی قابل قبوله؟
    ۴. و سوال آخر اینکه اگر مشکل تمکن مالی حل بشه، برای ویزای شخصی اقدام کنم یا خیر؟
    ممنون

    • سلام
     ۱- بله کافیه؛ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر
     ۲- اگر ایشون هم مدارک شغلی ارائه میدن لازمه، اما اگر در فرم درخواست ایشون رو تحت حمایت مالی خودتون معرفی کردید نه، لازم نیست.
     ۳- باید بتونید نامه گردش حساب و تمکن بگیرید، با کارگزارتون صحبت کنید ببینید امکانش هست یا خیر.
     ۴- متوجه منظورتون از این سوال نشدم. اما اگر میخواید برای ویزای انفرادی اقدام کنید، بدون اینکه دعوتنامه داشته باشید و یا سابقه سفر قبلی به حوزه شینگن داشته باشید، باید بگم نه، شانسی ندارید.

 • سلام خسته نباشید من و همسرم از طریق ارسال دعوتنامه توسط برادرم که همه هزینه ها به عهده ایشون هستن و در دعوتنامه قید شده سفری به آلمان خواهیم داشت هرکدام از ما یه سپرده ۵۰ میلیونی داریم.من خودم شاغل هستم و همسرم هم شغل آزاد داریم که یه حساب قدیمی داریم که حقوقمون واریز میشه به اون حساب.یه خونه حدود ۴۰۰ مییلیونی هم داریم.آیا مورد قبول سفارت هست این مبلغ؟

  • سلام
   بله، حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن ۵۰ میلیون تومان برای هر نفر هست، البته اگر بیشتر باشه بهتره، اما با همین تمکن هم میتونید اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشید سوالی داشتم از خدمتتون ، من و همسرم برای ویزای توریستی فرانسه اقدام کردیم ، من کارمند هستم و حقوقم حدود ۵ ، ۶ میلیون تومان هست ولی تمکن مالی حدودا ۱۵۰ میلیون دارم و گردش حسابم همچنین خوبه ، میخواستم بدونم ایا تمکن مالی باید به نسبت حقوق توجیه پذیر باشه ؟ چون من از طریق کارهایی دیگه ای گردش حساب داشتم .

 • سلام
  من و همسرم به همراه بچه سه ساله جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا می خواهیم اقدام کنیم. هر دو نه سال سابقه بیمه و کار داریم سند ملکی هم داربم تمکن مالی داریم اما گردش نخورده و این پول را با فروش طلا و دلار در حساب گذاشته ایم. شانس ما جهت دریافت ویزا چقدر است؟ شنیده ام کسانی هستند که گردش بانکی جعل می کنند.

  • سلام
   میتونید گردش ۳ ماه آخریک حساب دیگه خودتون رو تراکنش بالایی داشته، به همراه این حساب پس‌اندازتون ارائه بدید.

 • با سلام ممنون از پاسخگویی تون.
  من و همسرم دیروز وقت سفارت ایتالیا داشتیم.دعوتنامه داریم و ویزا اولی هستیم.هردوکارمند بانک هستیم.برای اثبات شرایط مالیمون ،تمکن به مبلغ ۱۲۰ میلیون (هرنفرمون) گردش حساب ۳ ماهه( ما از ۶ ماه قبلش ۱۰۰ تومن گذاشته بودیم توو حساب و یهو مبلغ زیادی وارد حسابمون نکردیم که سفارت ایراد بگیره) ، سند ملکی و برگه ارزش سهام (به مبلغ ۲۵۰ میلیون، برای فقط یک نفرمون) ارائه دادیم.برای احراز هویت هم حکم کارگزینی و گواهی اشتغال و فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی (سابقه ۱۰ سال) و مرخصی نامه ارائه دادیم.اینارو گفتم که بگم برای تمکن مالی، ما یه مقداری پول قرض گرفتیم و الان مجبوریم که پس بدیم. خواستم ببینم سفارت استعلام تمکن رو میگیره ؟ و اشکال داره که ما حسابمون رو خالی کنیم؟ آخه براساس قانون بانکی کشور، بانک اجازه گفتن مبلغ به هیچ ارگانی رو نداره(بجز خود صاحب حساب)و اینکه اگه استعلام بگیره چی میپرسه؟

  • سلام
   شما برای سفارت از بانک نامه گرفتید. اونها میتونن صحت اطلاعات تسلیم شده از طرف شما رو از بانک جویا بشن و قانون هم به اونها این اجازه رو میده،
   توصیه میکنم دو هفه صبر کنید تا جواب ویزاتون بیاد.

   • سلام وقت بخیر
    در صورت استعلام صحت اطلاعات تسلیم شده ، بانک صحت اطلاعات رو در تاریخ صدور اون گواهی تمکن اعلام میکنه پس اگر پول خارج شده باشه در تاریخ های بعدی مشخص نمیشه ، چرا میفرمایید تا جواب پول باقی بماند؟

   • سلام
    ببخشید برای اخذ ویزای شنگن ایا زن و شوهر هردو باید گردش حساب داشته باشند؟یا اگر مرد گردش حساب داشته باشه ولی هردو تمکن مالی داشته باشن کافیه؟

    • در صورتی که مدارک شغلی خودتون رو هم بخواید ارائه بدید، باید تمکن مالی و گردش حساب خودتون رو هم ارائه بدید، اما اگر همسرتون رو به عنوان سرپرست خانواده معرفی کنید، فقط مدارک تمکن مالی ایشون رو اراده بدید.

 • سلام
  همسر من ویزای تحصیلی ایتالیا رو دارن و میخوان برای من و پسرم دعوت نامه بفرستن،من یک ماه هست که با حسابم کار میکنم تا گردش حسابم بالا بره و میانگین ماهی ۴۰میلیون گردش حساب دارم،ب نظرتون کافیه؟؟؟
  و اینکه ب نظرتون تو سفارت چک میشه که پولها از چه حساب هایی ب حساب من واریز یا کسر میشه ؟چون من با حساب نزدیکانم واریز و برداشت ب حسابم رو انجام میدم

  • سلام
   باید به ازا هر نفر حداقل ۵۰ میلیون داشته باشبن
   و اینکه نه چک نمیشه از کجا اومده

   • سلام ببخشید؛ تمکن مالی برای ویزای جاب سیکر چقدره؟ برای ویزای کاری با دعوت نامه چطور؟ و اینکه ممنون میشم یه توضیحی بدید که بعد چند وقت ویزای الحاقی برای همسر میشه گرفت؟

 • سلام میبخشید من بابت ویزای ایتالیا اقدام کردم مدارک بیمه وشغلیم زیادکامل نیست. سند قطعی هم ندارم. وکالتنامه دارم تو حسابمم پنجاه میلیون هست وواسه تمکن هم تا دویست میلیون میتونم واریز کنم امکانش هست بهم ویزابدن؟؟

  • سلام
   آیا سابقه سفر به حوزه شینگن دارید؟
   دعوتنامه دارید؟
   اگر که نه توصیه میکنم در قالب تور گروهی اقدام کنید.

 • سلام من برای کشور چک درخواست ویزای شنگن میخوام بدم

  اولین درخواستم برای حوزه شینگن هستش اما تا الان دو بار دوبی، ۱ بار مالزی، ۱ بار تایلند، ۴ بار ترکیه، و چندین بار منطقه کردستان عراق (سلیمانیه) مسافرت کردم.

  بیشتر از ۱۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و الان در شرکت تامین تجهیزات نفتی مشغول به کار هستم.

  موجودی حساب من هم بیست میلیون تومن هستش که در سه ماه گذشته گاهی به سی میلیون هم رسیده
  ضمنا دو تا خونه دارم اما سندشون تک برگ نیست و دفترچه ای (تعاونی) هستش

  به یک کنفرانس در پراگ دعوت شدم و خودم میخوام برم و خانومم نمیاد باهام

  میشه بفرمایید شانس من چقدر هست برای گرفتن ویزای جمهوری چک؟

  سپاس از شما

  • سلام
   چون دعوتنامه و شرایط اقدام کردن رو دارید، خانوادتون در ایران هستن و و از نظر مالی و شغلی هم مشکلی ندارید، شانستون برای اخذ ویزا بالاست. اگرچه که جمهوری چک یکی از سخت ترین کشورهای شینگن اعطای ویزا است.

   • چون شما گفته بودید که حداقل موجودی باید ۵۰ میلیون باشه ولی بنده ۲۰ میلیون دارم.
    نظرتون در این باره چیه ؟

    • سلام
     درسته واین خیلی مهمه که شما تمکن مالیتون خوب باشه، سعی کنید برسونیدش به کف ۵۰ میلیون تومن.

     • اگه امکان افزایش موجودی بانک رو نداشته باشم، درخواست ویزا ندم؟
      متاسفانه الان امکان افزایش موجودی ندارم
      چون نمی خوام تا چند ماه رفیوز بشم و سابقه ام خراب شه

      • سلام
       چسزس قطعی نیست، مسلما شانس شما کمتر از مانیه که حداقل موجودی رو داشته باشید. اما سایر شرایطتون خوبه.

 • سلام خسته نباشید
  خواهر شوهرم از سوئد برای من و همسرم میخوان دعوت نامه بفرستن و همه هزینه ها رو هم تقبل کنن
  اینجا از ما دوباره هزینه ویزا و تمکن مالی میخوان
  همسرم این مبلغ و دارن ولی من نه گردش حساب و نه ۵۰ م دارم فقط حساب ایشون کافی نیست

  • سلام
   ایرادی نداره، اگر هر دو در یک اپلیکیشن اقدام کنید، فقط کافیه همسرتون مدارک شغلی و مالی خودشون رو با مانده حساب حداقل ۵۰ میلیون رو در قالب درخواست کنده ارائه بدن و شغل شما رو هم خانه‌دار وارد کنن.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم من با دختر دو ساله ام می خوام به دیدن خواهرم برم برای ویزای شنگن ایشون دعوتنامه فرستاده و توش اعلام کرده که هزینه ها رو تقبل می کنه . توی حساب همسرم ۲۵ میلیون تومان هست سوال اول اینکه آِیا می تونم گردش حساب همسرم رو ارائه بدم ۲) آیا این مبلغ کافی هست با توجه به اینکه خواهرم هزینه ها رو تقبل کرده ۳) چه میزان پول به یورو توی حساب خواهرم باید باشه ؟
  با سپاس از پاسخگویی شما

  • سلام
   حتما در دعوتنامه تمامی این موارد رو ذکر کنید که همه هزینه ها با ایشونه، اما خودتون هم یک حداقل مانده حسابی در حدود ۵۰میلیون تومن رو ارائه بدید.

   • سلام ممنون از پاسخ . فقط اینکه موردی نداره این ۵۰ میلیون توی حساب من نیست و توی حساب همسرم هست و میخوام پرینت حساب ایشون رو ارائه بدم . یه سوال دیگه اینکه آیا همسرم باید اجازه محضری خروج از کشور برای خودم و دخترم بده ؟

    • سلام شوهر خواهرم واسه من و دخترم۱۱سالش دعوتنامه می فرسته ایا دخترم حساب بانکی میخواد در حالی که همه خرج و مخارج رو برعهده میگیره

     • سلام
      خیر ایشون حساب بامکی نمیخوان اما باید تمکن مالی که شما ارائه میدید برای هر دو نفرتون باشه. حداقل ۵۰ میلیون تومان برای هر نفر

 • سلام و خسته نباشید. ببخشید برای گرفتن ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی اسپانیا حدودا چقدر تمکن مالی باید نشون بدیم ؟
  دانشگاه های کشور اسپانیا در حین تحصیل به دانشجویان ممتاز تخفیفی نمیدن در شهریه؟

  • سلام،
   به اندازه هزینه های زندگی، حداقل ۱۰۰ میلیون تمون،
   در مورد تخفیف به دانشجویان ممتاز هم بستگی به دانشگاه های مختلف داره.

 • ممنونم از پاسخگویی شما
  پس حساب بلند مدت و مبلغ هایی که تو حساب های جدیدمونه از نظر منطقی مشکل خاصی ندارن.
  و مابقی به شانس ویزا شدن ما بستگی داره با توجه به شرایط حال حاضر جواب دهی دیگه؟

  • سلام،
   مانده حسابتون پایین بود. اگر امکانش هست افزایش بدید، اگرنه که امیدوارم بقیه شرایطتون خوب باشه.
   توصیه میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۶

   • سلام برای ویزای تحصیلی ایتالیا میتونم یک سپرده بلند مدت ارایه بدم که یکساله حدودا تو بانکه به عنوان تمکن و یک حسابی که سود این سپرده ها بهش واریز میشن و گردش داره امامانده ی این گردش حدودا بیست میلیونه ارائه بدم؟

    • سلام؛ بله میتونید اطلاعات هر دو حساب رو ارائه بدید. مشکلی پیش نمیاد. البته باد در کاورلتر خودتون هم همه این توضیحات رو در مورد هر دو حساب بدید.

 • سلام
  بنده و همسرم برای شینگن آلمان اقدام کردیم.
  اما حدودا ۱ ماه پیش حسابامونو به بانک جدیدی انتقال دادیم.
  هر کدوممون حدودا سپرده بلند مدت ۵۰ تومنی داریم که ۱ ماهه افتتاح کردیم و من یه حساب جاری با مبلغ ۴۰ تومن و خانومم جاری حدودا ۱۰ تومن که تاریخ افتتاح اونا هم حدودا ۱ ماهه و بنابر این
  گردش حساب این حساب های جدیدمون حدودا ۱ ماه و نیم میشه.
  اما حساب های قبلیمون اگه گردش ۶ ماهه بگیریم مشخصه که هر کدوم توش مبلغ حدودا ۵۰ تومن بوده و جز ۱ ماه مابقی ماه ها رو باهاش خوب کار شده.
  نظر شما در مورد شانسمون به چه صورته؟

  • سلام،
   این مهمه که شما گردش ۳ ماهه آخر رو ارائه بدید. اما ماه آخر خیلی مهمتره.
   پیشنهاد میکنم گردش حساب هر دو حساب رو ارائه بدید.

 • با سلام. من و همسرم از طرف برادرشوهرم دعوت نامه برای ایتالیا داریم. ایشون اقامت دائم ندارند اما بورسیه تحصیلی شدن و ۵ سال اونجا هستن. ما میخوایم به دعوت نامه ی ایشون بریم اما در هتل اقامت داشته و با هزینه های خودمون اونجا باشیم.سوال من اینه که آیا درسته که در فرم شنگن در بند ۳۴ مشخصات کامل برادرشوهرمو پر کنم اما در بند ۳۳ هزینه های سفر رو توسط فرد متقاضی بزنم و ابزار تامین معاش رو وجه نقد بزنم. درسته ؟؟؟؟
  مثلا سفارت نگه اگه دارن با دعوتنامه میرن پس چرا در منزل دعوت کننده اقامت ندارن!!

  • سلام،
   خیر، درصورتی که هزینه های سر هم به عهده دعوت کننده باشه، شما باید مدارک تمکن مالی برادرشوهرتون رو هم ارائه بدید، اما بهتره تمکن مالی و هزینه های سفر به عهده خودتون باشه و هدف از سفر رو دیدار برادرشوهرتون ذکر کنید که برای اثباتش هم دعوت نامه رو ارائه میدید.

  • سلام،
   خیر، پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که جواب ویزای شما نیومده دست به حسابتون نزنید، چون ممکنه پروسه بررسی و استعلام طول بکشه و ممکنه شما چند روز بعد از اینکه حساب رو خالی کردید، استعلام بانکی انجام بشه

  • سلام
   من میخوام درخواست ویزا توریستی ایتالیا برای خانواده ۳نفره خودم کنم
   من خودم ۲۰ویزا تجاری ایتالیا دارم ولی همسر وفرزندم هیچ سابقه ویزایی ندارند و گردش مالی وتمکن من درحد ۲۰ میلیون هست آیا ویزا به مامیتونیم بااین شرایط ویزا بگیریم.

   • سلام،
    کلا پذیرش ویزای تک توسط سفارت خیلی سختگیرانه انجام میشه. از طرفی برای یک خانواده ۳ نفره مانده حساب ۲۰ میلیونی خیلی کم هست، داشتن مدارک شغلی خوب هم مهمه.
    پیشنهاد می‌کنم در قالب تور گروهی اقدام کنید تا شانس شما برای اخذ ویزا بالاتر بره.

 • سلام
  روز زیبای شما بخیر
  من یک حساب مشترک با خواهرم دارم که چهار سال سابقه داره و گردش مالی خوبی هم دارد.
  آیا حساب مشترک برای شینگن و ویزای کانادا قابل استناد هست ؟

  ضمنا سال ۹۵ یک سفر به آلمان و سال ۹۶ هم سفری به روسیه داشتم.

  ممنون از لطف و مهربانی شما که با سعه صدر راهنمایی می فرمائید

  • سلام،
   حساب مشترک مشکلی ندارد و میتوانید ارائه دهید.
   سابقه سفر مناسبی برای ویزای تک دارید، سایر موارد رو هم بررسی بفرمایید.

 • سلام . من برای سفارت آلمان نوبت گرفتم . آیا منظور از تمکن مالی بالا حساب واریز حقوق هست ؟ آخه من پولم در یک بانک دیگر غیر از بانک واریز حقوقم هست .آیا میتوانم گردش حساب از یک بانک (واریزحقوق)و تمکن مالی را ازبانک دیگری ارائه دهم؟

  • سلام،
   باید گردش و تمکن از یک حساب باشه، البته میتونید اطلاعات هر دو حساب رو با هم ارائه بدید.

 • سلام
  من به همراه همسرم برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کردم سابقه سفر به کشورهای تایلند چین مالزی گرحستان اندونزی و ترکیه و دبی دارم در سه سال گذشته معاون یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم با ۹ سال سابقه بیمه و حکم کارگزینی و فیش حقوقی تمکن مالی حدود ۱۱۰ میلیون و گردش حساب سه ماهه تقریبا ۳۰۰ تراکنش همسرم خانه دار دارای یک حساب سپرده ۸۰ میلیونی که ازش سود میگیریم پرینت حساب سود رو هم تحویل دادیم به نظرتون شانس ویزا شدنمون چقدره؟

  • سلام، شرایطتون تکمیل هست و تمکن مالی خوبی هم ارائه میدهید اما خوب، ویزای انفرادی برای کسانی که سابقه سفری مناسبی به حوزه شینگن ندارن و اولین بارشون هست یک مقدار ریسکش بالاست و توصیه ما درخواست ویزا در قالب تور گروهی است. اما در هر صورت شرایط شما بسیار مناسب است.

 • سلام خسته نباشید
  من الان میخوام از سفارت آلمان تعیین وقت بگیرم ولی نمیدونم باید برای فرصت مطالعاتی رو انتخاب کنم یا سایر موارد
  لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

 • سلام وقت بخیر
  من دعوت نامه کاری به زبان آلمانی از شرکت آلمانی گرفتم و توی دعوتنامه ذکر شده که تمامی هزینه های اقامت در آلمان به عهده شرکت است. آیا در صورت عدم گردش حساب مالی بنده، این دعوتنامه برای ارائه به سفارت کفایت میکنه؟ یا یک گردش حساب مالی شرکت آلمانی هم نیاز هست که ارائه بدم؟
  ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید.

  • اگر در دعوتنامه ذکر شده که حمایت مالی میشه باید واچر یا محل سکونتتون در آلمان به علاوه رزرو بلیط رو ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر
  من دعوت نامه کاری به زبان آلمانی از شرکت آلمانی گرفتم و توی دعوتنامه ذکر شده که تمامی هزینه های اقامت در آلمان به عهده شرکت است. آیا در صورت عدم گردش حساب مالی بنده، این دعوتنامه برای ارائه به سفارت کفایت میکنه؟ یا یک گردش حساب مالی شرکت آلمانی هم نیاز هست که ارائه بدم؟
  ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید.

  • اگر در دعوتنامه ذکر شده که حمایت مالی میشه باید واچر یا محل سکونتتون در آلمان به علاوه رزرو بلیط رو ارائه بدید.

 • سلام ببخشید من با مدارک ناقص ۶ ماه پیش از ایتالیا ریجکت شدم و الان با سند ملک گواهی کسب حساب بلند مدت سند ماشین تمکن ۳۲۰ تومن برای تور اسپانیا میخوام اقدام کنم شانس قبولی دارم بنظرتون ؟ ۲۸ ساله و مجرد هستم

  • سلام برای تور های اروپایی باید بگذارید یک سال بگذره؛ همچنین سفارت های اسپانیا، ایتالیا، اتریش از اون سفارت هایی هستن که باید شینگن قوی داشته باشید
   پیشنهاد میکنیم اجازه بدید سنتون به سی سال برسه و شانستون بیشتر بشه

  • سلام خسته نباشید
   من همسرم آلمان هستن نزدیکه ۴سال از طریق پناهندگی، و جز قبول شدگان اونجا هستش، درخوست ویزای پیوست به همسر دادیم چندروز دیگه وقت مصاحبه دارم، بازم نیاز هست حساب بانکی داشته باشم یا خیر ؟

  • سلام
   ریزگردش ۳ ماهه و تمکن مالی به لاتین و یورو میگیرید با مانده حساب بالای ۵۰ میلیون تومن برای هر نفر باشه

 • با سلام، من دانشجوی دکتری هستم و میخوام واسه فرصت مطالعاتی اقدام کنم، یک فرزند ۷ ساله دارم که میخوام همراهم باشه، به احتمال زیاد از دانشگاهی در اسپانیا دعوتنامه بگیرم، آیا به فرزندم ویزا میدهند؟ و اینکه تمکن مالی ام باید در چه حد باشد؟ با توجه به اینکه وزارت علوم نامه حمایت مالی به ما میدهد( البته فقط به خودم)، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام،
   عذرخواهی میکنم ما در حوزه شینگن برای ویزای تحصیلی کار نمیکنیم و اطلاعاتی هم در این زمینه نداریم

 • سلام
  ۴۰ سال دارم ، بنا بدلایلی ۵ سال است که هیچ یک از حساب‌های بانکی من گردش مالی نداشته ، آیا می‌توانم از حساب بانکی پدرم بعنوان ضامن و گرفتن ویزای توریستی اقدام کنم
  از راهنمایی شما متشکرم

  • سلام
   سن مهم نیست، فقط مدارک شناسایی پدرتون رو برای اثبات نسبتشون با شما، ارائه بدید. شناسنامه، مدارک شغلی و مدارک بانکی

 • سلام.
  تقریبن ۱۰ روز قبل مصاحبه ی ckgs رو انجام دادم ،یک مانده ی ۴۰ میلیون تومانی و ۲۴۰۰ دلاری ارزی،به اضافه ی گردش حساب ماهیانه حدود ۶ میلیون ،سابقه ی بیمه طولانی مدت و وکالتنامه از ملک همسرم دارم.
  درخواست من توریستی است،رزرو قطعی پرواز و هتل هم دارم.
  احتمال ریجکت هست؟ یک مقدار بابت مانده حساب نگران هستم.

  • ریز گردش سه ماهه و مانده حساب بالای ۵۰ میلیون ر ارائه بدید. گردش حسابتون باید بالا باشه، مخصوصا توی ماه آخر. مثلا گردش حساب بالای ۵ میلیون تومن باشه و حتما تا زمان جوابدهی هم دست به حسابتون نزنید.
   در کنار اون هم رزرو قطعی پرواز و هتل، به منظور تعیین تاریخ سفر به علاوه مدارک شغلی خوب به آفیسر ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر
  وقتی کسی بورسیه استانی ایتالیا رو بگیره
  بورسیه روبه عنوان تمکن مالی میشه ب سفارت نشون داد یا قبول نمیکنن؟؟؟

   • خب اون بورسیه هم پوله دیگ اونو واریز کنن میکنن ب حساب من تا برم اونجا دیگ یا نه اونا هم اول باید ویزا داشته باشی بعد بورسیه میکنن؟

    • جزو قوانین کشورهای شینگن هست
     حتی اگر بورسیه داشته باشید، حتما باید تمکن مالی ارائه کنید.

 • سلام
  من یک دعوت به مصاحبه برای کار در یک دانشگاه در فنلاند دارم که تمام هزینه ها را ساپورت می کنند
  من باید ویزای توریستی بیرم یا تجاری؟
  تمکن مالی هم نیاز است؟ ظاهرا می خواهد

  • سلام
   به مدت زمان سفر و دعوتنامه ارسالی شما بستگی دارد.
   لطفا در مورد دعوتنامه اطلاعات بیشتری ارسال کنید.
   بله حتما باید تمکن مالی و گردش حساب خودتون رو هم ارائه کنید.

 • سلام. مادر من نیاز به یک عمل جراحی در کشور آلمان دارد . این عمل در ایران انجام نمیشود ولی شورای پزشکی جواب منفی داده و میگه آزاد میتوانید بروید. نامه از بیمارستان مقصددر فرانکفورت و هزینه درمان و مدت زمان عمل و نقاهت بعد از عمل موجود است. به صورت اورژانسی چطور میشود ویزا برای بیمار و همراه آن تهیه کرد.مدارک تمکن مالی نیز موجود است. ممنون میشوم راهنمایی فرمایید و در ایمیل جواب دهید. مرسی

  • سلام
   از مرکز درمانی که در ایران کارای درمان رو پیگیری می‌کنید، باید نامه‌ای مبنی بر عدم امکان ادامه درمان در ایران به سفارت آلمان ارائه کنید.
   براساس این نامه شما می‌توانید تاریخ دریافت ویزاتون رو جلوتر بندازید.

 • سلام من حساب جدید باز کردم و گردش حساب من ۱۵ روزه است و مبلغ روش حدود صد میلیون تومانه آیا قابل قبول است احتمال جواب مثبت چند درصد است و منفی چند درصد،لطفا راهنمایی کنید🙏

  • سلام
   بهتره که این حساب رو ارائه نکنید.
   معمولا کسانی که حساب‌هایی با سابقه فعالیت طولانی مدت دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهند داشت.

 • درود بر شما. روزتون بخیر. آیا سفارت ها به محل کار یا محل سکونتی که شماره تماس رو دادیم زنگ میزنن یا خیر

 • سلام من به همراه مادرم از کارگذاری ایتالیا وقت گرفتیم من دانشجو هستم چه مدرکی باید ارائه بدم که نشون بده مادرم هزینه های منو پرداخت میکنه البته مادرم سند ملکی هم داره و اینکه ،اوراق بهادار ۱۰۰ میلیونی مورد تایید سفارت هست؟

  • سلام
   مادر رو به عنوان متقاضی اصلی معرفی کنید و از دفتر خانه اسناد رسمی وکالت پرداخت هزینه سفر از مادر بگیرید.

 • سلام. آیا میشود سند واحد آپارتمانی را به جای نامه تمکن مالی از بانک ارائه کرد؟ البته حساب بانکی من ۳۰ میلیون حدودا موجودی داره. درخواست ویزا برای ملاقات بستگان و تفریحی در کشور چک هست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • سلام ببخشید من در آستانه ی ۱۸ سالگی دوازدهم تجربی هستم و در سال ۹۹ درسم به اتمام میرسه من درحال یادگیری زبان فرانسه هستم و میخوام بصورت فشرده انگلیسی رو طی ۱_۲ سال به اتمام برسونم و در فرانسه در دانشگاه های دولتی پزشکی بخونم من آدم کم خرجی هستم و اگر بخوام با کمترین هزینه تحصیل و زندگی کنم و لطفا بهم بگید از کی میتونم کار دانشجویی رو شروع کنم و من درکل چقدر باید هزینه (ویزا،گردش مالی،تمبرو….)کنم؟

  • سلام
   مجوز کار بسته به رشته تحصیلی و گرایش انتخابی شما دارد.
   در مورد تمکن مالی نیز این نکته را در نظر داشته باشید که مبلغ تمکن مالی براساس یک شخص متعادل درنظر گرفته می‌شود و ارتباطی به کم خرج بودن ندارد.

 • سلام وقت بخیر.برای اخذ ویزای توریستی آلمان گردش حساب چند ماهه لازمه ؟واینکه لطفا به من بگین روزانه حداقل چند تراکنش ایده ال براشون ؟؟

  • سلام
   گردش حساب ۴ ماه اخیر کفایت می‌کند.
   گردش حساب کاملا به شغل و تمکن مالی شما وابسته است.

 • با سلام.
  برای گرفتن ویزای شنگن ۹۰ روزه آلمان،گردش حساب ۳ماهه کافیه یا بیشتر؟و مانده حساب ۷۰میلیون تومان کافیه ۱هفته مانده به وقت مصاحبه در حسابم باشه و تمکن مالی بگیرم؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • سلام
   بله گردش حساب ۳ ماهه کفایت می‌کنه.
   مانده حسابتون رو افزایش بدید.
   بله تمکن مالی و گردش حساب رو تا ۷ روز قبل از حضور در سفارت تهیه کنید.

  • سلام
   من برای سال آینده از کشور سوئیس پذیرش تحصیلی گرفتم و مبلغ ۱۶۰۰۰ فرانک هم سالانه بورس دریافت میکنم. چندتا سوال از خدمتتون داشتم:
   ۱) با احتساب بورسی که دارم برای تمکن مالی موجودی و گردش حساب باید حداقل چه مقدار و در چه حدودی باشن؟ اگر به ارز می‌فرمایید معیار نرخ بانک مرکزیه یا نرخ واقعی؟
   ۲) آیا میشه گردش حساب و موجودی مربوط به دو حساب در دو بانک مختلف باشن؟
   ۳) آیا سند مالکیت هم میشه به عنوان تمکن ارائه کرد؟
   پیشاپیش از پاسخگوییتون متشکرم

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید برای اثبات تمکن ملکی ارائه وکالت فروش منزل کافی میباشد یا حتما باید سند بنام شود؟ آیا وکالت فروش قابل ترجمه است؟

 • درودبرشما،بنده به همراه همسرم و فرزندم وقت سفارت آلمان گرفتیم، حساب بانکی که گردش مالی خوبی داشته و الان پول کافی بابت تمکن موجود هست، این حساب به نام خانومم هست، به ما گفتن فقط بایستی حساب سرپرست خانوار ارائه بشه چنین چیزی صحت داره یا اینکه میشه با حساب خانومم اقدام کنیم؟

 • سلام
  من میخوام برا تحصیل تو کانادا اقدام کنم.برا تمکن پول باید حتما تو حساب خودم باشه یا اینکه تو حساب پدرم هم باشه کافیه ؟
  و اینکه اگر باید تو حساب خودم باشه،میشه چند روز اخر پول بذارم تو حسابم یا اینکه باید ٢-٣ ماه تو حساب باشه و گردش داشته باشه ؟

  • سلام
   می‌تونید از حساب پدرتون هم استفاده کنید. فقط برای اینکار باید در دفترخانه اسناد رسمی از پدرتون وکالت بگیرید.
   اگر هم بخواهید از حساب خودتون استفاده کنید پول باید در گردش باشد

 • سلام وقت بخیر

  من برای دیدن خواهرم ۳ ماه دیگه میخوام برم آلمان، ایشون اقامت دائمی دارن .ممنون میشم راهنمایی کنید گردش حساب و مانده حساب چقدر باید باشه؟ سپرده های چند ساله هم جزو تمکن مالی حساب میشه؟ در حال حاضر دو دانگ سند ملکی دارم اون هم جزو تمکن حساب میشه یا حتما باید ۶ دانگ باشه؟

  • سلام
   گردش ۴ ماهه ارائه کنید و تمکن مالی ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومانی.
   سپرده هم می‌تونه جزو تمکن مالی باشه.
   سند اگر ۶ دانگ ارائه کنید بهتر است.

 • سلام وقتتون بخیر. من تصمیم دارم برای ویزای توریستی یونان اقدام کنم. در حال حاضر ۱۰۰۰۰ یورو نقد دارم. به نظرتون بهتره این مقدار رو سه ماه داخل یک حساب ارزی بذارم یا اینکه میتونم به صورت اسکناس ببرم سفارت؟ و آیا داشتن همین حساب ارزی کافیست؟

 • سلام من برایه ََََََسفارت ایتالیا سند ملکی ندارم نمیشه سند مادر یا سند پدرم بزارم راهیی هست

  • سلام
   لزومی به ارائه سند ملکی نیست.
   برای شرایط سنجی و اطلاعات بیشتر می‌توانید با دفتر تماس بگیرید
   ۰۲۶۳۳۱۴۳

  • سلام
   بله می‌تونید.
   اما در نظر داشته باشید که برای این کار حتما باید رضایت نامه محضری داشته باشید.

 • سلام.من برای کار میخوام برم کشور لهستان.بهم گفتن یکی باید ضمانت کنه منم یکی از دوستانم رو ضامن کردم و تمکن مالی و صورت حساب دوستم رو گرفتم.میخواستم بدونم برای خودم هم مدارکی میخوان یا نه.ممنون

  • سلام
   منظورتون از ضامن چیست؟
   برای گرفتن ویزای شینگن ایده آل ترین تمکن مالی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد.

  • سلام
   ایده‌آل ترین تمکن مالی برای ویزای شینگن، مبلغی بین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تا ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

 • سلام و خسته نباشید. من برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور المان میخوام اقدام کنم. فامیل درجه یک من که داخل اتحادیه اروپا زندگی میکنه (کشوری غیر از آلمان) میتونه برای من تعهدنامه بده که جای نامه تمکن به سفارت تحویل بدم؟ با تشکر

 • سلام دانشجوی ارشد هستم در ترکیه. از طریق سفارت اتریش در استانبول برای ویزای نوع دی فرصت مطالعاتی اقدام کردم. ‍ویزام رو رد کردن دلیلیشونم این بوده که مدرکی برای اثبات بازگشت وجود نداره علی رغم اینکه توضیح داده بودم براشون
  همچنین علی رغم اینکه پول کافی هم تو حساب خودم و هم بابام هستش نوشتن که پول کافی برای تامین معیشت وجود نداره و حقوق مستمری و مقدار پول تو بانک مطابقت نداره.
  لطفا کمکم کنید. چیکارمیتونم بکنم؟

  • سلام
   برای عدم بازگشت، استادی پلن ارائه کنید.
   تمکن مالی هم براساس شهریه دانشگاه و یا کالج بررسی می‌شود.

 • درود
  من هزینه های ۵ روز ویزای شنگن که شرکتِ در یک همایش آلمانی هست رو پیشاپیش به شرکت ایرانیمون جهت رزرو هتل و اقامت پرداخت کردم
  باز هم تمکن مالی ۵٠ میلیون نیازه؟

 • درود
  ببخشید برای ویزای دانشجوی المان از طریق ضمانت نامه مالی ، ایا این درسته کسی که ضامن میشه هر ماه پولی از حسابش برمیدارن و به حساب درخواست کننده ویزا واریز می کنند؟ یا در صورت لزوم پول واریز میشه؟؟ ممنون میشم اگه یه توضیح کوچیک در این مورد بدید

  • درود بر شما
   خیر
   حامی مالی شما باید اثبات کنه که در طول مدت رمان تحصیل از پس هزینه‌های شما برمیاد.
   ماهانه پولی از حسابشون برداشته نمیشه و فقط زمانی که نیاز داشته باشید پول از حساب ایشون برداشته میشه.

 • سلام برای کشور فرانسه اگر پدر بخواهد ضمانت فرزند را به عهده بگیرد ایا اثبات کارمند بودن پدر کافی است؟ یا گردش حساب و نامه ی تمکن مالی هم لازم است؟

 • سلام.
  نامزدم از آلمان درحال انجام ارسال دعوتنامه نامزدی و ازدواج برای من هستند.
  ایشان تبعه آلمان و پرستار هستند و درآمد ماهیانه بین ۲۳۰۰الی۲۷۰۰یورو دارند .

  لطفا بهم بگید من برای گرفتن ویزا چقدر گردش و مانده حساب و به چه مدتی نیاز دارم.

  آیا باید بعد از دریافت دعوتنامه اقدام به گرفتن وقت کنم یا الان ؟

 • بعد ببخشید وقت سفارت مادرم هفته اینده .چه مدارکی باید ببره .ترجمه شده یا نه همینطور به زبان فارسی .گذرنامه ببره شناسنامه خودش .یا نه همه اعضای خانواده .پرینت بانکی هم ممنون میشم راهنمایی کنید .بره بانک بگه چه پرینتی میخوام .ما شهرستان هستیم .اینجا جایی نییت زیاد اطلاعاتی داشته باشن راهنماییمون کنن .چه مدارکی شانس ویزاشو بالا میبره به جز سند ملکی بهم بگید ممنون میشم

 • سلام .برای ویزای المان برای مادرم یه دوست خانوادگی دعوت نامه فرستادن وضع مالی خوبی دارن .اونجا .مادرم برای دیدن برادرم میخواد بره که اونجاست خودش اقامت داره ولی اقامت موقت اقامت داداشم .مادرم سند خونه نداره ولی حقوق بازنشتگی میگیره و ۶۰ سالشه .میشه راهنماییم کنید چه مقدار پول تو حسابش باشه برای پرینت بانک.که مصاحبش قبول بشه ممنونتون میشم ۱۵ ساله داداشمو ندیده .چه مدارک دیگه ای بیاره که قبول کنن.متشکرم

 • سلام
  من خانه دار هستم. برای ویزای فرانسه تنهایی میخوام اقدام کنم. گردش حساب و تمکن همسرم کافیه یا گردش حساب منم لازمه؟

  • سلام
   می‌تونید همسرتون رو به عنوان سرپرست مالی معرفی کنید و مدارک مالی ایشون رو هم ارائه کنید.
   اما توجه داشته باشید که حتما باید تمکن مالی و گردش حساب خودتون رو هم ارائه کنید.

  • سلام
   فعلا برای اخذ ویزای شینگن مصاحبه ندارید.
   گردش حساب و تمکن مالی هم باید با مدارک اخذ ویزا به سفارت ارائه کنید.

 • سلام برای گرفتن ویزای شینگن در بخش تمکن مالی ایا مدارکی که نشان دهد همسر بنده کارمند رسمی جایی هستند کفایت می کند یا باید حتما گردش حساب صورت بگیرد؟ و اینکه تنها با مدرک تمکن مالی ایشون می تونیم خانوادگی به همراه همسرم و فرزندم به اروپا سفر کنیم؟

  • سلام
   حتما باید گردش حساب ارائه کنید.
   گردش حساب ویزای شینگن با توجه به کشور مقصد، از ۳ تا ۶ ماه متغییر است.

 • سلام روزتون بخیر
  من به همراه کارفرمای شرکت برای یک نمایشگاه عازم آلمان هستیم ، من برای پوشش تصویری نمایشگاه همراه ایشون هستم ، البته کارفرما سیتیزن آمریکا هستن و فقط بنده باید ویزا بگیرم ، میخواستم بدونم ، حساب پس انداز یا سرمایه گذاری در صندوق بانکها برای اثبات تمکن مالی مورد قبول هست یا نه ، با تشکر

 • درود
  من از دانشگاه آلمان مقطع دکتری پذیرش گرفتم و چون وقت سفارت بسیااار طولانی است استادم دعوت نامه فرستاد تا به صورت توریستی ۳ ماهه برم و بخشی از کار رو انجام بدم برگردم ایران تا وقت مصاحبه تحصیلیم بشه و دوباره با ویزای تحصیلی برم آلمان… این تمکن مالی حداقل چقدر باید باشه؟ پرینت حساب بانکی سه ماهه به ریال یا یورو؟؟
  سند ملکی هم واجبه؟ و راجع به پرداخت بیمه یعنی باید ۳۹۰ میلیون تومن پرداخت کنم قبل رفتن🙄

  • درود بر شما
   قبل از هرچیز، اول بررسی کنید ببینید شرایط گرفتن ویزای توریستی رو دارید و یا خیر؟
   تمکن مالی باید به یورو صادر شود. سند ملکی هم اگر داشته باشید شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.
   ۳۹۰ میلیون تومن رو بابت چه چیزی پرداخت کنید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.