ویزای شینگن (Schengen Visa) یکی از معتبرترین ویزاهای جهان است که شما با داشتن آن می‌توانید به کشورهای اروپایی سفر کنید. شینگن توافق نامه‌ای است که بین ۲۶ کشور اروپایی، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور غیر عضو، بسته شده است. شهروندان این کشورها می‌توانند بدون داشتن روادید به کشورهای دیگر این حوزه سفر کنند. همچنین شهروندان غیر اروپایی برای مسافرت به این کشورها نیاز به گرفتن ویزای شینگن دارند.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تمکن مالی ویزای شینگن

📌 تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

📌 تمکن مالی ویزای کاری شینگن

📌 تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

📌 تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

حوزه شینگن شرایطی را تنظیم کرده است که هدف سفر را برای پذیرش درخواست متقاضی در نظر می‌گیرد. متقاضی بر اساس هدفی که برای سفر به کشورهای حوزه شینگن دارد، می‌تواند برای یکی از موارد ویزای عادی شینگن (USV)، ویزای معتبر در منطقه محدود (VLT) و ویزای ملی درخواست دهد. ویزای عادی شینگن به سه نوع A، B و C تقسیم می‌شود که ویزای توریستی شینگن در زیرمجموعه نوع C قرار می‌گیرد. شما برای گرفتن هر یک از انواع ویزای شینگن نیاز به آماده کردن مدارکی در روز مصاحبه دارید. یکی از مهم‌ترین این مدارک، گواهی تمکن مالی ویزای شینگن است. اگر می‌خواهید بدانید گواهی تمکن مالی چیست و برای تهیه انواع ویزای شینگن به چه میزان تمکن مالی نیاز دارید، با ما همراه باشید.

تمکن مالی ویزای شینگن

گواهی تمکن مالی ویزای شینگن یکی از مدارکی است که شما باید در روز مصاحبه همراه با Application Forms به سفارت ارائه کنید. این گواهی نامه مدرکی است دلیل بر اثبات این که شما توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و پیش‌بینی شده در طول مدت اقامت خود را دارید.

 

شما از سه روش می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید:

۱. صورت حساب بانکی (Bank Account Statement): برای گرفتن این گواهی باید به بانک مراجعه کنید و برای دریافت گواهی Bank Statement درخواست دهید. این گواهی از طریق اداره بین‌الملل بانک بر اساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی صادر می‌شود. در این گواهی نامه موارد زیر قید می‌شوند.

 • تاریخ افتتاح حساب
 • میزان گردش حساب ۶ ماه آخر
 • میزان موجودی نهایی حساب (این مقدار باید متناسب با گردش حساب ۶ ماه آخر باشد و حداقل مقدار آن ۵۰ میلیون تومان باشد.)

میزان موجودی و گردش حساب باید به ریال و ارز کشور مقصد باشند چون شما می‌خواهید به کشورهای اروپایی مسافرت کنید از بانک گواهی تمکن مالی ویزای شینگن خود را به یورو و دلار درخواست کنید. همچنین دقت کنید که گواهی در سربرگ بانک همراه با مهر برجسته، هولوگرام و امضای بانک باشد. شما باید تا حداکثر یک ماه بعد از گرفتن Bank Statement به سفارت مراجعه کنید، چون گواهی بعد از یک ماه اعتباری ندارد.

۲. ضمانت نامه (Sponsorship Letter): این ضمانت نامه اثبات می‌کند که فرد دیگری می‌تواند هزینه‌های مالی شما را در طول اقامت و سفرتان بپردازد. این ضمانت نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماه آخر قید شده باشد.

۳. ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه.

تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

گر قصد سفر توریستی به یکی از کشورهای ذکر شده را دارید، باید مدرک «Means of Subsistence» را به سفارت کشور ارائه دهید. در این مدرک منبع پرداخت هزینه سفر و اقامت مطابق با استانداردهای کشور مقصد ذکر می‌شود. با ضرب کردن هزینه استاندارد زندگی روزانه کشور مقصد در مدت اقامت میزان هزینه کلی، به دست می‌آید. میزان هزینه روزانه از حداقل ۲۰ یورو در یونان تا ۷۰ یورو در اسلوونی متفاوت است.

به طور کلی با استفاده از این روش‌ها می‌توانید پشتیبانی مالی خود را اثبات کنید:

 • صورت حساب بانکی
 • کارت اعتباری
 • پرداخت نقدی
 • چک مسافرتی
 • اثبات کارمند بودن
 • سند حمایت که توسط ضامن تکمیل می‌شود.
 • اثبات پرداخت هزینه‌های اقامت
 • سندی که اقامت شما را به صورت شخصی اثبات می‌کند (اگر می‌خواهید در منزل دوستان یا اقوام اقامت داشته باشید).
 • سندی که پرداخت هزینه برای بلیت بازگشت را اثبات می‌کند.

بیشتر بدانید: ویزای توریستی شینگن

تمکن مالی ویزای کاری شینگن

اگر قصد کار در یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارید، باید کپی قرارداد کاری و حقوق دریافتی را ارائه دهید. باید محل اقامت خود را مشخص کنید و نیاز به معرفی آدرس یکی از دوستان، هتل محل اقامت یا قرارداد اجاره خواهید داشت. برای مورد آخر باید منبع پرداخت اجاره را ذکر کنید. همچنین باید مثل انواع دیگر ویزای شینگن، قبل از اقدام برای سفر به کشور مقصد باید هزینه‌های بیمه درمانی را پرداخت کنید که حداکثر مبلغ آن ۳۰۰۰۰ یورو خواهد بود

بیشتر بدانید: ویزای کار شینگن

تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

اگر برای تجارت و سرمایه گذاری به اروپا سفر می‌کنید، علاوه بر مواردی که در بخش تمکن مالی ویزای شینگن به آن‌ها اشاره شد، باید یک نامه اضافی را به سفارت ارائه دهید. در این نامه شرکت کشور مبدأ یا شرکت موجود در کشور مقصد پرداخت هزینه‌های سفر کاریتان را بر عهده می‌گیرند.

تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

اگر شما با بورسیه یا بدون بورسیه، از یکی از دانشگاه‌های اروپایی عضو منطقه شینگن پذیرش گرفته باشید، می‌توانید برای ویزای ملی درخواست دهید. برای گرفتن این ویزا باید گواهی تمکن مالی ویزای شینگن را همراه با مدارک دیگر به سفارت تحویل دهید. این گواهی اثبات می‌کند که شما در طول تحصیل می‌توانید هزینه‌های مالی خود را بپردازید. این گواهی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:
 •  بورسیه آموزشی (Scholarship): اصل گواهی بورسیه که باید حداقل ۶۳۱ یورو در ماه باشد.
 •  صورت حساب بانکی (Bank Account Statement)
 •  ضمانت نامه

بیشتر بدانید: ویزای تحصیلی شینگن

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

تمکن مالی ویزای شینگن | گردش حساب انواع ویزای شینگن
امتیاز 4.5 از 30 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۱۵۵ دیدگاه ها

 • سلام. ممنون بابت اطلاعات خوب و راهنمائیهاتون
  من میخوام مهرماه سال بعد برای ویزای شنگن اقدام کنم. شرایطم رو براتون مینویسم. لطفا نظرتون رو بگید و مهمتر اینکه شانس ویزا گرفتن برای ما از سفارت ایتالیا بیشتره یا فرانسه یا کشور دیگر؟ ممنون
  مشخصات من: ۱۵ سال سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی، پست مدیریتی در یک شرکت فولادی معتبر، مبلغ فیش حقوق حدود ۱۰ میلیون تومان، سند ملکی زمین به ارزش ۳۰۰ میلیون و سه دانگ منزل به ارزش ۳۰۰ میلیون، گردش حساب میانگین ۳۰ میلیون و مانده حساب ۵۰ میلیون، نماینده غیررسمی یک شرکت بازرگانی بین المللی در هنگ کنگ (معرفینامه)، سابقه سفر فقط به چین، دبی، ترکیه.
  همسر: ۱۲ سال سابقه کار با بیمه تامین اجتماعی، پست سرپرستی در یک شرکت تولیدکننده شیشه بسیار معتبر، مبلغ فیش حقوق حدود ۳.۵ میلیون تومان، سند ملکی زمین به ارزش ۴۰۰ میلیون و سه دانگ منزل به ارزش ۳۰۰ میلیون، گردش حساب میانگین ۳۰ میلیون و مانده حساب ۵۰ میلیون، سابقه سفر فقط به چین، دبی، ترکیه.
  فرزند اول ۳.۵ ساله (در مهر ۹۹) و فرزند دوم ۴ ماهه (در مهر ۹۹، انشالا البته).
  ضمنا ما حدود ۴۰۰ میلیون تومان در بورس سهام داریم، آیا امکان ارائه پرتفیوی بورس یه عنوان تمکن مالی هست یا خیر.
  مجددا ممنون

  • سلام
   تمکن مالی شما نسبت به درآمدتون کمی پایین هست، منظورم مانده حسابتون هستش، شرایط شما خوبه به شرطی که در قالب تور گروهی سفر کنید، یکی دو سفر با تور گروهی به حوزه شینگن داشته باشید، چون برای اخذ ویزای انفرادی یا باید دعوتنامه داشته باشید و یا سابقه سفر به حوزه شینگن.
   برای انتخاب مبدا تور گروهی هم توصیه من ایتالیا و مجارستان هستش.
   اما پشنهاد میکنم برای راهنمایی دقیق‌تر، با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام خسته نباشید من و همسرم از طریق ارسال دعوتنامه توسط برادرم که همه هزینه ها به عهده ایشون هستن و در دعوتنامه قید شده سفری به آلمان خواهیم داشت هرکدام از ما یه سپرده ۵۰ میلیونی داریم.من خودم شاغل هستم و همسرم هم شغل آزاد داریم که یه حساب قدیمی داریم که حقوقمون واریز میشه به اون حساب.یه خونه حدود ۴۰۰ مییلیونی هم داریم.آیا مورد قبول سفارت هست این مبلغ؟

  • سلام
   بله، حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن ۵۰ میلیون تومان برای هر نفر هست، البته اگر بیشتر باشه بهتره، اما با همین تمکن هم میتونید اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشید سوالی داشتم از خدمتتون ، من و همسرم برای ویزای توریستی فرانسه اقدام کردیم ، من کارمند هستم و حقوقم حدود ۵ ، ۶ میلیون تومان هست ولی تمکن مالی حدودا ۱۵۰ میلیون دارم و گردش حسابم همچنین خوبه ، میخواستم بدونم ایا تمکن مالی باید به نسبت حقوق توجیه پذیر باشه ؟ چون من از طریق کارهایی دیگه ای گردش حساب داشتم .

 • سلام
  من و همسرم به همراه بچه سه ساله جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا می خواهیم اقدام کنیم. هر دو نه سال سابقه بیمه و کار داریم سند ملکی هم داربم تمکن مالی داریم اما گردش نخورده و این پول را با فروش طلا و دلار در حساب گذاشته ایم. شانس ما جهت دریافت ویزا چقدر است؟ شنیده ام کسانی هستند که گردش بانکی جعل می کنند.

  • سلام
   میتونید گردش ۳ ماه آخریک حساب دیگه خودتون رو تراکنش بالایی داشته، به همراه این حساب پس‌اندازتون ارائه بدید.

 • با سلام ممنون از پاسخگویی تون.
  من و همسرم دیروز وقت سفارت ایتالیا داشتیم.دعوتنامه داریم و ویزا اولی هستیم.هردوکارمند بانک هستیم.برای اثبات شرایط مالیمون ،تمکن به مبلغ ۱۲۰ میلیون (هرنفرمون) گردش حساب ۳ ماهه( ما از ۶ ماه قبلش ۱۰۰ تومن گذاشته بودیم توو حساب و یهو مبلغ زیادی وارد حسابمون نکردیم که سفارت ایراد بگیره) ، سند ملکی و برگه ارزش سهام (به مبلغ ۲۵۰ میلیون، برای فقط یک نفرمون) ارائه دادیم.برای احراز هویت هم حکم کارگزینی و گواهی اشتغال و فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی (سابقه ۱۰ سال) و مرخصی نامه ارائه دادیم.اینارو گفتم که بگم برای تمکن مالی، ما یه مقداری پول قرض گرفتیم و الان مجبوریم که پس بدیم. خواستم ببینم سفارت استعلام تمکن رو میگیره ؟ و اشکال داره که ما حسابمون رو خالی کنیم؟ آخه براساس قانون بانکی کشور، بانک اجازه گفتن مبلغ به هیچ ارگانی رو نداره(بجز خود صاحب حساب)و اینکه اگه استعلام بگیره چی میپرسه؟

  • سلام
   شما برای سفارت از بانک نامه گرفتید. اونها میتونن صحت اطلاعات تسلیم شده از طرف شما رو از بانک جویا بشن و قانون هم به اونها این اجازه رو میده،
   توصیه میکنم دو هفه صبر کنید تا جواب ویزاتون بیاد.

   • سلام وقت بخیر
    در صورت استعلام صحت اطلاعات تسلیم شده ، بانک صحت اطلاعات رو در تاریخ صدور اون گواهی تمکن اعلام میکنه پس اگر پول خارج شده باشه در تاریخ های بعدی مشخص نمیشه ، چرا میفرمایید تا جواب پول باقی بماند؟

 • سلام
  همسر من ویزای تحصیلی ایتالیا رو دارن و میخوان برای من و پسرم دعوت نامه بفرستن،من یک ماه هست که با حسابم کار میکنم تا گردش حسابم بالا بره و میانگین ماهی ۴۰میلیون گردش حساب دارم،ب نظرتون کافیه؟؟؟
  و اینکه ب نظرتون تو سفارت چک میشه که پولها از چه حساب هایی ب حساب من واریز یا کسر میشه ؟چون من با حساب نزدیکانم واریز و برداشت ب حسابم رو انجام میدم

 • سلام میبخشید من بابت ویزای ایتالیا اقدام کردم مدارک بیمه وشغلیم زیادکامل نیست. سند قطعی هم ندارم. وکالتنامه دارم تو حسابمم پنجاه میلیون هست وواسه تمکن هم تا دویست میلیون میتونم واریز کنم امکانش هست بهم ویزابدن؟؟

  • سلام
   آیا سابقه سفر به حوزه شینگن دارید؟
   دعوتنامه دارید؟
   اگر که نه توصیه میکنم در قالب تور گروهی اقدام کنید.

 • سلام من برای کشور چک درخواست ویزای شنگن میخوام بدم

  اولین درخواستم برای حوزه شینگن هستش اما تا الان دو بار دوبی، ۱ بار مالزی، ۱ بار تایلند، ۴ بار ترکیه، و چندین بار منطقه کردستان عراق (سلیمانیه) مسافرت کردم.

  بیشتر از ۱۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و الان در شرکت تامین تجهیزات نفتی مشغول به کار هستم.

  موجودی حساب من هم بیست میلیون تومن هستش که در سه ماه گذشته گاهی به سی میلیون هم رسیده
  ضمنا دو تا خونه دارم اما سندشون تک برگ نیست و دفترچه ای (تعاونی) هستش

  به یک کنفرانس در پراگ دعوت شدم و خودم میخوام برم و خانومم نمیاد باهام

  میشه بفرمایید شانس من چقدر هست برای گرفتن ویزای جمهوری چک؟

  سپاس از شما

  • سلام
   چون دعوتنامه و شرایط اقدام کردن رو دارید، خانوادتون در ایران هستن و و از نظر مالی و شغلی هم مشکلی ندارید، شانستون برای اخذ ویزا بالاست. اگرچه که جمهوری چک یکی از سخت ترین کشورهای شینگن اعطای ویزا است.

   • چون شما گفته بودید که حداقل موجودی باید ۵۰ میلیون باشه ولی بنده ۲۰ میلیون دارم.
    نظرتون در این باره چیه ؟

    • سلام
     درسته واین خیلی مهمه که شما تمکن مالیتون خوب باشه، سعی کنید برسونیدش به کف ۵۰ میلیون تومن.

     • اگه امکان افزایش موجودی بانک رو نداشته باشم، درخواست ویزا ندم؟
      متاسفانه الان امکان افزایش موجودی ندارم
      چون نمی خوام تا چند ماه رفیوز بشم و سابقه ام خراب شه

     • سلام
      چسزس قطعی نیست، مسلما شانس شما کمتر از مانیه که حداقل موجودی رو داشته باشید. اما سایر شرایطتون خوبه.

 • سلام خسته نباشید
  خواهر شوهرم از سوئد برای من و همسرم میخوان دعوت نامه بفرستن و همه هزینه ها رو هم تقبل کنن
  اینجا از ما دوباره هزینه ویزا و تمکن مالی میخوان
  همسرم این مبلغ و دارن ولی من نه گردش حساب و نه ۵۰ م دارم فقط حساب ایشون کافی نیست

  • سلام
   ایرادی نداره، اگر هر دو در یک اپلیکیشن اقدام کنید، فقط کافیه همسرتون مدارک شغلی و مالی خودشون رو با مانده حساب حداقل ۵۰ میلیون رو در قالب درخواست کنده ارائه بدن و شغل شما رو هم خانه‌دار وارد کنن.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم من با دختر دو ساله ام می خوام به دیدن خواهرم برم برای ویزای شنگن ایشون دعوتنامه فرستاده و توش اعلام کرده که هزینه ها رو تقبل می کنه . توی حساب همسرم ۲۵ میلیون تومان هست سوال اول اینکه آِیا می تونم گردش حساب همسرم رو ارائه بدم ۲) آیا این مبلغ کافی هست با توجه به اینکه خواهرم هزینه ها رو تقبل کرده ۳) چه میزان پول به یورو توی حساب خواهرم باید باشه ؟
  با سپاس از پاسخگویی شما

  • سلام
   حتما در دعوتنامه تمامی این موارد رو ذکر کنید که همه هزینه ها با ایشونه، اما خودتون هم یک حداقل مانده حسابی در حدود ۵۰میلیون تومن رو ارائه بدید.

   • سلام ممنون از پاسخ . فقط اینکه موردی نداره این ۵۰ میلیون توی حساب من نیست و توی حساب همسرم هست و میخوام پرینت حساب ایشون رو ارائه بدم . یه سوال دیگه اینکه آیا همسرم باید اجازه محضری خروج از کشور برای خودم و دخترم بده ؟

    • سلام شوهر خواهرم واسه من و دخترم۱۱سالش دعوتنامه می فرسته ایا دخترم حساب بانکی میخواد در حالی که همه خرج و مخارج رو برعهده میگیره

     • سلام
      خیر ایشون حساب بامکی نمیخوان اما باید تمکن مالی که شما ارائه میدید برای هر دو نفرتون باشه. حداقل ۵۰ میلیون تومان برای هر نفر

 • سلام و خسته نباشید. ببخشید برای گرفتن ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی اسپانیا حدودا چقدر تمکن مالی باید نشون بدیم ؟
  دانشگاه های کشور اسپانیا در حین تحصیل به دانشجویان ممتاز تخفیفی نمیدن در شهریه؟

  • سلام،
   به اندازه هزینه های زندگی، حداقل ۱۰۰ میلیون تمون،
   در مورد تخفیف به دانشجویان ممتاز هم بستگی به دانشگاه های مختلف داره.

 • ممنونم از پاسخگویی شما
  پس حساب بلند مدت و مبلغ هایی که تو حساب های جدیدمونه از نظر منطقی مشکل خاصی ندارن.
  و مابقی به شانس ویزا شدن ما بستگی داره با توجه به شرایط حال حاضر جواب دهی دیگه؟

  • سلام،
   مانده حسابتون پایین بود. اگر امکانش هست افزایش بدید، اگرنه که امیدوارم بقیه شرایطتون خوب باشه.
   توصیه میکنم با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۶

 • سلام
  بنده و همسرم برای شینگن آلمان اقدام کردیم.
  اما حدودا ۱ ماه پیش حسابامونو به بانک جدیدی انتقال دادیم.
  هر کدوممون حدودا سپرده بلند مدت ۵۰ تومنی داریم که ۱ ماهه افتتاح کردیم و من یه حساب جاری با مبلغ ۴۰ تومن و خانومم جاری حدودا ۱۰ تومن که تاریخ افتتاح اونا هم حدودا ۱ ماهه و بنابر این
  گردش حساب این حساب های جدیدمون حدودا ۱ ماه و نیم میشه.
  اما حساب های قبلیمون اگه گردش ۶ ماهه بگیریم مشخصه که هر کدوم توش مبلغ حدودا ۵۰ تومن بوده و جز ۱ ماه مابقی ماه ها رو باهاش خوب کار شده.
  نظر شما در مورد شانسمون به چه صورته؟

  • سلام،
   این مهمه که شما گردش ۳ ماهه آخر رو ارائه بدید. اما ماه آخر خیلی مهمتره.
   پیشنهاد میکنم گردش حساب هر دو حساب رو ارائه بدید.

 • با سلام. من و همسرم از طرف برادرشوهرم دعوت نامه برای ایتالیا داریم. ایشون اقامت دائم ندارند اما بورسیه تحصیلی شدن و ۵ سال اونجا هستن. ما میخوایم به دعوت نامه ی ایشون بریم اما در هتل اقامت داشته و با هزینه های خودمون اونجا باشیم.سوال من اینه که آیا درسته که در فرم شنگن در بند ۳۴ مشخصات کامل برادرشوهرمو پر کنم اما در بند ۳۳ هزینه های سفر رو توسط فرد متقاضی بزنم و ابزار تامین معاش رو وجه نقد بزنم. درسته ؟؟؟؟
  مثلا سفارت نگه اگه دارن با دعوتنامه میرن پس چرا در منزل دعوت کننده اقامت ندارن!!

  • سلام،
   خیر، درصورتی که هزینه های سر هم به عهده دعوت کننده باشه، شما باید مدارک تمکن مالی برادرشوهرتون رو هم ارائه بدید، اما بهتره تمکن مالی و هزینه های سفر به عهده خودتون باشه و هدف از سفر رو دیدار برادرشوهرتون ذکر کنید که برای اثباتش هم دعوت نامه رو ارائه میدید.

  • سلام،
   خیر، پیشنهاد می‌کنیم تا زمانی که جواب ویزای شما نیومده دست به حسابتون نزنید، چون ممکنه پروسه بررسی و استعلام طول بکشه و ممکنه شما چند روز بعد از اینکه حساب رو خالی کردید، استعلام بانکی انجام بشه

  • سلام
   من میخوام درخواست ویزا توریستی ایتالیا برای خانواده ۳نفره خودم کنم
   من خودم ۲۰ویزا تجاری ایتالیا دارم ولی همسر وفرزندم هیچ سابقه ویزایی ندارند و گردش مالی وتمکن من درحد ۲۰ میلیون هست آیا ویزا به مامیتونیم بااین شرایط ویزا بگیریم.

   • سلام،
    کلا پذیرش ویزای تک توسط سفارت خیلی سختگیرانه انجام میشه. از طرفی برای یک خانواده ۳ نفره مانده حساب ۲۰ میلیونی خیلی کم هست، داشتن مدارک شغلی خوب هم مهمه.
    پیشنهاد می‌کنم در قالب تور گروهی اقدام کنید تا شانس شما برای اخذ ویزا بالاتر بره.

 • سلام
  روز زیبای شما بخیر
  من یک حساب مشترک با خواهرم دارم که چهار سال سابقه داره و گردش مالی خوبی هم دارد.
  آیا حساب مشترک برای شینگن و ویزای کانادا قابل استناد هست ؟

  ضمنا سال ۹۵ یک سفر به آلمان و سال ۹۶ هم سفری به روسیه داشتم.

  ممنون از لطف و مهربانی شما که با سعه صدر راهنمایی می فرمائید

  • سلام،
   حساب مشترک مشکلی ندارد و میتوانید ارائه دهید.
   سابقه سفر مناسبی برای ویزای تک دارید، سایر موارد رو هم بررسی بفرمایید.

 • سلام . من برای سفارت آلمان نوبت گرفتم . آیا منظور از تمکن مالی بالا حساب واریز حقوق هست ؟ آخه من پولم در یک بانک دیگر غیر از بانک واریز حقوقم هست .آیا میتوانم گردش حساب از یک بانک (واریزحقوق)و تمکن مالی را ازبانک دیگری ارائه دهم؟

 • سلام
  من به همراه همسرم برای ویزای توریستی ایتالیا اقدام کردم سابقه سفر به کشورهای تایلند چین مالزی گرحستان اندونزی و ترکیه و دبی دارم در سه سال گذشته معاون یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم با ۹ سال سابقه بیمه و حکم کارگزینی و فیش حقوقی تمکن مالی حدود ۱۱۰ میلیون و گردش حساب سه ماهه تقریبا ۳۰۰ تراکنش همسرم خانه دار دارای یک حساب سپرده ۸۰ میلیونی که ازش سود میگیریم پرینت حساب سود رو هم تحویل دادیم به نظرتون شانس ویزا شدنمون چقدره؟

  • سلام، شرایطتون تکمیل هست و تمکن مالی خوبی هم ارائه میدهید اما خوب، ویزای انفرادی برای کسانی که سابقه سفری مناسبی به حوزه شینگن ندارن و اولین بارشون هست یک مقدار ریسکش بالاست و توصیه ما درخواست ویزا در قالب تور گروهی است. اما در هر صورت شرایط شما بسیار مناسب است.

 • سلام خسته نباشید
  من الان میخوام از سفارت آلمان تعیین وقت بگیرم ولی نمیدونم باید برای فرصت مطالعاتی رو انتخاب کنم یا سایر موارد
  لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر

 • سلام وقت بخیر
  من دعوت نامه کاری به زبان آلمانی از شرکت آلمانی گرفتم و توی دعوتنامه ذکر شده که تمامی هزینه های اقامت در آلمان به عهده شرکت است. آیا در صورت عدم گردش حساب مالی بنده، این دعوتنامه برای ارائه به سفارت کفایت میکنه؟ یا یک گردش حساب مالی شرکت آلمانی هم نیاز هست که ارائه بدم؟
  ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید.

  • اگر در دعوتنامه ذکر شده که حمایت مالی میشه باید واچر یا محل سکونتتون در آلمان به علاوه رزرو بلیط رو ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر
  من دعوت نامه کاری به زبان آلمانی از شرکت آلمانی گرفتم و توی دعوتنامه ذکر شده که تمامی هزینه های اقامت در آلمان به عهده شرکت است. آیا در صورت عدم گردش حساب مالی بنده، این دعوتنامه برای ارائه به سفارت کفایت میکنه؟ یا یک گردش حساب مالی شرکت آلمانی هم نیاز هست که ارائه بدم؟
  ممنونم میشم راهنمایی بفرمایید.

  • اگر در دعوتنامه ذکر شده که حمایت مالی میشه باید واچر یا محل سکونتتون در آلمان به علاوه رزرو بلیط رو ارائه بدید.

 • سلام ببخشید من با مدارک ناقص ۶ ماه پیش از ایتالیا ریجکت شدم و الان با سند ملک گواهی کسب حساب بلند مدت سند ماشین تمکن ۳۲۰ تومن برای تور اسپانیا میخوام اقدام کنم شانس قبولی دارم بنظرتون ؟ ۲۸ ساله و مجرد هستم

  • سلام برای تور های اروپایی باید بگذارید یک سال بگذره؛ همچنین سفارت های اسپانیا، ایتالیا، اتریش از اون سفارت هایی هستن که باید شینگن قوی داشته باشید
   پیشنهاد میکنیم اجازه بدید سنتون به سی سال برسه و شانستون بیشتر بشه

  • سلام خسته نباشید
   من همسرم آلمان هستن نزدیکه ۴سال از طریق پناهندگی، و جز قبول شدگان اونجا هستش، درخوست ویزای پیوست به همسر دادیم چندروز دیگه وقت مصاحبه دارم، بازم نیاز هست حساب بانکی داشته باشم یا خیر ؟

  • سلام
   ریزگردش ۳ ماهه و تمکن مالی به لاتین و یورو میگیرید با مانده حساب بالای ۵۰ میلیون تومن برای هر نفر باشه

 • با سلام، من دانشجوی دکتری هستم و میخوام واسه فرصت مطالعاتی اقدام کنم، یک فرزند ۷ ساله دارم که میخوام همراهم باشه، به احتمال زیاد از دانشگاهی در اسپانیا دعوتنامه بگیرم، آیا به فرزندم ویزا میدهند؟ و اینکه تمکن مالی ام باید در چه حد باشد؟ با توجه به اینکه وزارت علوم نامه حمایت مالی به ما میدهد( البته فقط به خودم)، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام،
   عذرخواهی میکنم ما در حوزه شینگن برای ویزای تحصیلی کار نمیکنیم و اطلاعاتی هم در این زمینه نداریم

 • سلام
  ۴۰ سال دارم ، بنا بدلایلی ۵ سال است که هیچ یک از حساب‌های بانکی من گردش مالی نداشته ، آیا می‌توانم از حساب بانکی پدرم بعنوان ضامن و گرفتن ویزای توریستی اقدام کنم
  از راهنمایی شما متشکرم

  • سلام
   سن مهم نیست، فقط مدارک شناسایی پدرتون رو برای اثبات نسبتشون با شما، ارائه بدید. شناسنامه، مدارک شغلی و مدارک بانکی

 • سلام.
  تقریبن ۱۰ روز قبل مصاحبه ی ckgs رو انجام دادم ،یک مانده ی ۴۰ میلیون تومانی و ۲۴۰۰ دلاری ارزی،به اضافه ی گردش حساب ماهیانه حدود ۶ میلیون ،سابقه ی بیمه طولانی مدت و وکالتنامه از ملک همسرم دارم.
  درخواست من توریستی است،رزرو قطعی پرواز و هتل هم دارم.
  احتمال ریجکت هست؟ یک مقدار بابت مانده حساب نگران هستم.

  • ریز گردش سه ماهه و مانده حساب بالای ۵۰ میلیون ر ارائه بدید. گردش حسابتون باید بالا باشه، مخصوصا توی ماه آخر. مثلا گردش حساب بالای ۵ میلیون تومن باشه و حتما تا زمان جوابدهی هم دست به حسابتون نزنید.
   در کنار اون هم رزرو قطعی پرواز و هتل، به منظور تعیین تاریخ سفر به علاوه مدارک شغلی خوب به آفیسر ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر
  وقتی کسی بورسیه استانی ایتالیا رو بگیره
  بورسیه روبه عنوان تمکن مالی میشه ب سفارت نشون داد یا قبول نمیکنن؟؟؟

   • خب اون بورسیه هم پوله دیگ اونو واریز کنن میکنن ب حساب من تا برم اونجا دیگ یا نه اونا هم اول باید ویزا داشته باشی بعد بورسیه میکنن؟

    • جزو قوانین کشورهای شینگن هست
     حتی اگر بورسیه داشته باشید، حتما باید تمکن مالی ارائه کنید.

 • سلام
  من یک دعوت به مصاحبه برای کار در یک دانشگاه در فنلاند دارم که تمام هزینه ها را ساپورت می کنند
  من باید ویزای توریستی بیرم یا تجاری؟
  تمکن مالی هم نیاز است؟ ظاهرا می خواهد

  • سلام
   به مدت زمان سفر و دعوتنامه ارسالی شما بستگی دارد.
   لطفا در مورد دعوتنامه اطلاعات بیشتری ارسال کنید.
   بله حتما باید تمکن مالی و گردش حساب خودتون رو هم ارائه کنید.

 • سلام. مادر من نیاز به یک عمل جراحی در کشور آلمان دارد . این عمل در ایران انجام نمیشود ولی شورای پزشکی جواب منفی داده و میگه آزاد میتوانید بروید. نامه از بیمارستان مقصددر فرانکفورت و هزینه درمان و مدت زمان عمل و نقاهت بعد از عمل موجود است. به صورت اورژانسی چطور میشود ویزا برای بیمار و همراه آن تهیه کرد.مدارک تمکن مالی نیز موجود است. ممنون میشوم راهنمایی فرمایید و در ایمیل جواب دهید. مرسی

  • سلام
   از مرکز درمانی که در ایران کارای درمان رو پیگیری می‌کنید، باید نامه‌ای مبنی بر عدم امکان ادامه درمان در ایران به سفارت آلمان ارائه کنید.
   براساس این نامه شما می‌توانید تاریخ دریافت ویزاتون رو جلوتر بندازید.

 • سلام من حساب جدید باز کردم و گردش حساب من ۱۵ روزه است و مبلغ روش حدود صد میلیون تومانه آیا قابل قبول است احتمال جواب مثبت چند درصد است و منفی چند درصد،لطفا راهنمایی کنید🙏

  • سلام
   بهتره که این حساب رو ارائه نکنید.
   معمولا کسانی که حساب‌هایی با سابقه فعالیت طولانی مدت دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهند داشت.

 • سلام من به همراه مادرم از کارگذاری ایتالیا وقت گرفتیم من دانشجو هستم چه مدرکی باید ارائه بدم که نشون بده مادرم هزینه های منو پرداخت میکنه البته مادرم سند ملکی هم داره و اینکه ،اوراق بهادار ۱۰۰ میلیونی مورد تایید سفارت هست؟

  • سلام
   مادر رو به عنوان متقاضی اصلی معرفی کنید و از دفتر خانه اسناد رسمی وکالت پرداخت هزینه سفر از مادر بگیرید.

 • سلام. آیا میشود سند واحد آپارتمانی را به جای نامه تمکن مالی از بانک ارائه کرد؟ البته حساب بانکی من ۳۰ میلیون حدودا موجودی داره. درخواست ویزا برای ملاقات بستگان و تفریحی در کشور چک هست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • سلام ببخشید من در آستانه ی ۱۸ سالگی دوازدهم تجربی هستم و در سال ۹۹ درسم به اتمام میرسه من درحال یادگیری زبان فرانسه هستم و میخوام بصورت فشرده انگلیسی رو طی ۱_۲ سال به اتمام برسونم و در فرانسه در دانشگاه های دولتی پزشکی بخونم من آدم کم خرجی هستم و اگر بخوام با کمترین هزینه تحصیل و زندگی کنم و لطفا بهم بگید از کی میتونم کار دانشجویی رو شروع کنم و من درکل چقدر باید هزینه (ویزا،گردش مالی،تمبرو….)کنم؟

  • سلام
   مجوز کار بسته به رشته تحصیلی و گرایش انتخابی شما دارد.
   در مورد تمکن مالی نیز این نکته را در نظر داشته باشید که مبلغ تمکن مالی براساس یک شخص متعادل درنظر گرفته می‌شود و ارتباطی به کم خرج بودن ندارد.

 • سلام وقت بخیر.برای اخذ ویزای توریستی آلمان گردش حساب چند ماهه لازمه ؟واینکه لطفا به من بگین روزانه حداقل چند تراکنش ایده ال براشون ؟؟

 • با سلام.
  برای گرفتن ویزای شنگن ۹۰ روزه آلمان،گردش حساب ۳ماهه کافیه یا بیشتر؟و مانده حساب ۷۰میلیون تومان کافیه ۱هفته مانده به وقت مصاحبه در حسابم باشه و تمکن مالی بگیرم؟
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • سلام
   بله گردش حساب ۳ ماهه کفایت می‌کنه.
   مانده حسابتون رو افزایش بدید.
   بله تمکن مالی و گردش حساب رو تا ۷ روز قبل از حضور در سفارت تهیه کنید.

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید برای اثبات تمکن ملکی ارائه وکالت فروش منزل کافی میباشد یا حتما باید سند بنام شود؟ آیا وکالت فروش قابل ترجمه است؟

 • درودبرشما،بنده به همراه همسرم و فرزندم وقت سفارت آلمان گرفتیم، حساب بانکی که گردش مالی خوبی داشته و الان پول کافی بابت تمکن موجود هست، این حساب به نام خانومم هست، به ما گفتن فقط بایستی حساب سرپرست خانوار ارائه بشه چنین چیزی صحت داره یا اینکه میشه با حساب خانومم اقدام کنیم؟

 • سلام
  من میخوام برا تحصیل تو کانادا اقدام کنم.برا تمکن پول باید حتما تو حساب خودم باشه یا اینکه تو حساب پدرم هم باشه کافیه ؟
  و اینکه اگر باید تو حساب خودم باشه،میشه چند روز اخر پول بذارم تو حسابم یا اینکه باید ٢-٣ ماه تو حساب باشه و گردش داشته باشه ؟

  • سلام
   می‌تونید از حساب پدرتون هم استفاده کنید. فقط برای اینکار باید در دفترخانه اسناد رسمی از پدرتون وکالت بگیرید.
   اگر هم بخواهید از حساب خودتون استفاده کنید پول باید در گردش باشد

 • سلام وقت بخیر

  من برای دیدن خواهرم ۳ ماه دیگه میخوام برم آلمان، ایشون اقامت دائمی دارن .ممنون میشم راهنمایی کنید گردش حساب و مانده حساب چقدر باید باشه؟ سپرده های چند ساله هم جزو تمکن مالی حساب میشه؟ در حال حاضر دو دانگ سند ملکی دارم اون هم جزو تمکن حساب میشه یا حتما باید ۶ دانگ باشه؟

  • سلام
   گردش ۴ ماهه ارائه کنید و تمکن مالی ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومانی.
   سپرده هم می‌تونه جزو تمکن مالی باشه.
   سند اگر ۶ دانگ ارائه کنید بهتر است.

 • سلام وقتتون بخیر. من تصمیم دارم برای ویزای توریستی یونان اقدام کنم. در حال حاضر ۱۰۰۰۰ یورو نقد دارم. به نظرتون بهتره این مقدار رو سه ماه داخل یک حساب ارزی بذارم یا اینکه میتونم به صورت اسکناس ببرم سفارت؟ و آیا داشتن همین حساب ارزی کافیست؟

  • سلام
   لزومی به ارائه سند ملکی نیست.
   برای شرایط سنجی و اطلاعات بیشتر می‌توانید با دفتر تماس بگیرید
   ۰۲۶۳۳۱۴۳

 • سلام.من برای کار میخوام برم کشور لهستان.بهم گفتن یکی باید ضمانت کنه منم یکی از دوستانم رو ضامن کردم و تمکن مالی و صورت حساب دوستم رو گرفتم.میخواستم بدونم برای خودم هم مدارکی میخوان یا نه.ممنون

  • سلام
   منظورتون از ضامن چیست؟
   برای گرفتن ویزای شینگن ایده آل ترین تمکن مالی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد.

  • سلام
   ایده‌آل ترین تمکن مالی برای ویزای شینگن، مبلغی بین ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تا ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

 • سلام و خسته نباشید. من برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور المان میخوام اقدام کنم. فامیل درجه یک من که داخل اتحادیه اروپا زندگی میکنه (کشوری غیر از آلمان) میتونه برای من تعهدنامه بده که جای نامه تمکن به سفارت تحویل بدم؟ با تشکر

 • سلام دانشجوی ارشد هستم در ترکیه. از طریق سفارت اتریش در استانبول برای ویزای نوع دی فرصت مطالعاتی اقدام کردم. ‍ویزام رو رد کردن دلیلیشونم این بوده که مدرکی برای اثبات بازگشت وجود نداره علی رغم اینکه توضیح داده بودم براشون
  همچنین علی رغم اینکه پول کافی هم تو حساب خودم و هم بابام هستش نوشتن که پول کافی برای تامین معیشت وجود نداره و حقوق مستمری و مقدار پول تو بانک مطابقت نداره.
  لطفا کمکم کنید. چیکارمیتونم بکنم؟

  • سلام
   برای عدم بازگشت، استادی پلن ارائه کنید.
   تمکن مالی هم براساس شهریه دانشگاه و یا کالج بررسی می‌شود.

 • درود
  من هزینه های ۵ روز ویزای شنگن که شرکتِ در یک همایش آلمانی هست رو پیشاپیش به شرکت ایرانیمون جهت رزرو هتل و اقامت پرداخت کردم
  باز هم تمکن مالی ۵٠ میلیون نیازه؟

 • درود
  ببخشید برای ویزای دانشجوی المان از طریق ضمانت نامه مالی ، ایا این درسته کسی که ضامن میشه هر ماه پولی از حسابش برمیدارن و به حساب درخواست کننده ویزا واریز می کنند؟ یا در صورت لزوم پول واریز میشه؟؟ ممنون میشم اگه یه توضیح کوچیک در این مورد بدید

  • درود بر شما
   خیر
   حامی مالی شما باید اثبات کنه که در طول مدت رمان تحصیل از پس هزینه‌های شما برمیاد.
   ماهانه پولی از حسابشون برداشته نمیشه و فقط زمانی که نیاز داشته باشید پول از حساب ایشون برداشته میشه.

 • سلام برای کشور فرانسه اگر پدر بخواهد ضمانت فرزند را به عهده بگیرد ایا اثبات کارمند بودن پدر کافی است؟ یا گردش حساب و نامه ی تمکن مالی هم لازم است؟

 • سلام.
  نامزدم از آلمان درحال انجام ارسال دعوتنامه نامزدی و ازدواج برای من هستند.
  ایشان تبعه آلمان و پرستار هستند و درآمد ماهیانه بین ۲۳۰۰الی۲۷۰۰یورو دارند .

  لطفا بهم بگید من برای گرفتن ویزا چقدر گردش و مانده حساب و به چه مدتی نیاز دارم.

  آیا باید بعد از دریافت دعوتنامه اقدام به گرفتن وقت کنم یا الان ؟

 • بعد ببخشید وقت سفارت مادرم هفته اینده .چه مدارکی باید ببره .ترجمه شده یا نه همینطور به زبان فارسی .گذرنامه ببره شناسنامه خودش .یا نه همه اعضای خانواده .پرینت بانکی هم ممنون میشم راهنمایی کنید .بره بانک بگه چه پرینتی میخوام .ما شهرستان هستیم .اینجا جایی نییت زیاد اطلاعاتی داشته باشن راهنماییمون کنن .چه مدارکی شانس ویزاشو بالا میبره به جز سند ملکی بهم بگید ممنون میشم

 • سلام .برای ویزای المان برای مادرم یه دوست خانوادگی دعوت نامه فرستادن وضع مالی خوبی دارن .اونجا .مادرم برای دیدن برادرم میخواد بره که اونجاست خودش اقامت داره ولی اقامت موقت اقامت داداشم .مادرم سند خونه نداره ولی حقوق بازنشتگی میگیره و ۶۰ سالشه .میشه راهنماییم کنید چه مقدار پول تو حسابش باشه برای پرینت بانک.که مصاحبش قبول بشه ممنونتون میشم ۱۵ ساله داداشمو ندیده .چه مدارک دیگه ای بیاره که قبول کنن.متشکرم

 • سلام
  من خانه دار هستم. برای ویزای فرانسه تنهایی میخوام اقدام کنم. گردش حساب و تمکن همسرم کافیه یا گردش حساب منم لازمه؟

  • سلام
   می‌تونید همسرتون رو به عنوان سرپرست مالی معرفی کنید و مدارک مالی ایشون رو هم ارائه کنید.
   اما توجه داشته باشید که حتما باید تمکن مالی و گردش حساب خودتون رو هم ارائه کنید.

  • سلام
   فعلا برای اخذ ویزای شینگن مصاحبه ندارید.
   گردش حساب و تمکن مالی هم باید با مدارک اخذ ویزا به سفارت ارائه کنید.

 • سلام برای گرفتن ویزای شینگن در بخش تمکن مالی ایا مدارکی که نشان دهد همسر بنده کارمند رسمی جایی هستند کفایت می کند یا باید حتما گردش حساب صورت بگیرد؟ و اینکه تنها با مدرک تمکن مالی ایشون می تونیم خانوادگی به همراه همسرم و فرزندم به اروپا سفر کنیم؟

  • سلام
   حتما باید گردش حساب ارائه کنید.
   گردش حساب ویزای شینگن با توجه به کشور مقصد، از ۳ تا ۶ ماه متغییر است.

 • سلام روزتون بخیر
  من به همراه کارفرمای شرکت برای یک نمایشگاه عازم آلمان هستیم ، من برای پوشش تصویری نمایشگاه همراه ایشون هستم ، البته کارفرما سیتیزن آمریکا هستن و فقط بنده باید ویزا بگیرم ، میخواستم بدونم ، حساب پس انداز یا سرمایه گذاری در صندوق بانکها برای اثبات تمکن مالی مورد قبول هست یا نه ، با تشکر

 • درود
  من از دانشگاه آلمان مقطع دکتری پذیرش گرفتم و چون وقت سفارت بسیااار طولانی است استادم دعوت نامه فرستاد تا به صورت توریستی ۳ ماهه برم و بخشی از کار رو انجام بدم برگردم ایران تا وقت مصاحبه تحصیلیم بشه و دوباره با ویزای تحصیلی برم آلمان… این تمکن مالی حداقل چقدر باید باشه؟ پرینت حساب بانکی سه ماهه به ریال یا یورو؟؟
  سند ملکی هم واجبه؟ و راجع به پرداخت بیمه یعنی باید ۳۹۰ میلیون تومن پرداخت کنم قبل رفتن🙄

  • درود بر شما
   قبل از هرچیز، اول بررسی کنید ببینید شرایط گرفتن ویزای توریستی رو دارید و یا خیر؟
   تمکن مالی باید به یورو صادر شود. سند ملکی هم اگر داشته باشید شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.
   ۳۹۰ میلیون تومن رو بابت چه چیزی پرداخت کنید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!