تمکن مالی ویزای شینگن | گردش حساب انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن (Schengen Visa) یکی از معتبرترین ویزاهای جهان است که شما با داشتن آن می‌توانید به کشورهای اروپایی سفر کنید. شینگن توافق نامه‌ای است که بین ۲۶ کشور اروپایی، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور غیر عضو، بسته شده است. شهروندان این کشورها می‌توانند بدون داشتن روادید به کشورهای دیگر این حوزه سفر کنند. همچنین شهروندان غیر اروپایی برای مسافرت به این کشورها نیاز به گرفتن ویزای شینگن دارند.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تمکن مالی ویزای شینگن

📌 تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

📌 تمکن مالی ویزای کاری شینگن

📌 تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

📌 تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

حوزه شینگن شرایطی را تنظیم کرده است که هدف سفر را برای پذیرش درخواست متقاضی در نظر می‌گیرد. متقاضی بر اساس هدفی که برای سفر به کشورهای حوزه شینگن دارد، می‌تواند برای یکی از موارد ویزای عادی شینگن (USV)، ویزای معتبر در منطقه محدود (VLT) و ویزای ملی درخواست دهد. ویزای عادی شینگن به سه نوع A، B و C تقسیم می‌شود که ویزای توریستی شینگن در زیرمجموعه نوع C قرار می‌گیرد. شما برای گرفتن هر یک از انواع ویزای شینگن نیاز به آماده کردن مدارکی در روز مصاحبه دارید. یکی از مهم‌ترین این مدارک، گواهی تمکن مالی ویزای شینگن است. اگر می‌خواهید بدانید گواهی تمکن مالی چیست و برای تهیه انواع ویزای شینگن به چه میزان تمکن مالی نیاز دارید، با ما همراه باشید.

تمکن مالی ویزای شینگن

گواهی تمکن مالی ویزای شینگن یکی از مدارکی است که شما باید در روز مصاحبه همراه با Application Forms به سفارت ارائه کنید. این گواهی نامه مدرکی است دلیل بر اثبات این که شما توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و پیش‌بینی شده در طول مدت اقامت خود را دارید.

 

شما از سه روش می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید:

۱. صورت حساب بانکی (Bank Account Statement): برای گرفتن این گواهی باید به بانک مراجعه کنید و برای دریافت گواهی Bank Statement درخواست دهید. این گواهی از طریق اداره بین‌الملل بانک بر اساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی صادر می‌شود. در این گواهی نامه موارد زیر قید می‌شوند.

 • تاریخ افتتاح حساب
 • میزان گردش حساب ۶ ماه آخر
 • میزان موجودی نهایی حساب (این مقدار باید متناسب با گردش حساب ۶ ماه آخر باشد و حداقل مقدار آن ۵۰ میلیون تومان باشد.)

میزان موجودی و گردش حساب باید به ریال و ارز کشور مقصد باشند چون شما می‌خواهید به کشورهای اروپایی مسافرت کنید از بانک گواهی تمکن مالی ویزای شینگن خود را به یورو و دلار درخواست کنید. همچنین دقت کنید که گواهی در سربرگ بانک همراه با مهر برجسته، هولوگرام و امضای بانک باشد. شما باید تا حداکثر یک ماه بعد از گرفتن Bank Statement به سفارت مراجعه کنید، چون گواهی بعد از یک ماه اعتباری ندارد.

۲. ضمانت نامه (Sponsorship Letter): این ضمانت نامه اثبات می‌کند که فرد دیگری می‌تواند هزینه‌های مالی شما را در طول اقامت و سفرتان بپردازد. این ضمانت نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماه آخر قید شده باشد.

۳. ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه.

تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

گر قصد سفر توریستی به یکی از کشورهای ذکر شده را دارید، باید مدرک «Means of Subsistence» را به سفارت کشور ارائه دهید. در این مدرک منبع پرداخت هزینه سفر و اقامت مطابق با استانداردهای کشور مقصد ذکر می‌شود. با ضرب کردن هزینه استاندارد زندگی روزانه کشور مقصد در مدت اقامت میزان هزینه کلی، به دست می‌آید. میزان هزینه روزانه از حداقل ۲۰ یورو در یونان تا ۷۰ یورو در اسلوونی متفاوت است.

به طور کلی با استفاده از این روش‌ها می‌توانید پشتیبانی مالی خود را اثبات کنید:

 • صورت حساب بانکی
 • کارت اعتباری
 • پرداخت نقدی
 • چک مسافرتی
 • اثبات کارمند بودن
 • سند حمایت که توسط ضامن تکمیل می‌شود.
 • اثبات پرداخت هزینه‌های اقامت
 • سندی که اقامت شما را به صورت شخصی اثبات می‌کند (اگر می‌خواهید در منزل دوستان یا اقوام اقامت داشته باشید).
 • سندی که پرداخت هزینه برای بلیت بازگشت را اثبات می‌کند.

بیشتر بدانید: ویزای توریستی شینگن

تمکن مالی ویزای کاری شینگن

اگر قصد کار در یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارید، باید کپی قرارداد کاری و حقوق دریافتی را ارائه دهید. باید محل اقامت خود را مشخص کنید و نیاز به معرفی آدرس یکی از دوستان، هتل محل اقامت یا قرارداد اجاره خواهید داشت. برای مورد آخر باید منبع پرداخت اجاره را ذکر کنید. همچنین باید مثل انواع دیگر ویزای شینگن، قبل از اقدام برای سفر به کشور مقصد باید هزینه‌های بیمه درمانی را پرداخت کنید که حداکثر مبلغ آن ۳۰۰۰۰ یورو خواهد بود

بیشتر بدانید: ویزای کار شینگن

تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری شینگن

اگر برای تجارت و سرمایه گذاری به اروپا سفر می‌کنید، علاوه بر مواردی که در بخش تمکن مالی ویزای شینگن به آن‌ها اشاره شد، باید یک نامه اضافی را به سفارت ارائه دهید. در این نامه شرکت کشور مبدأ یا شرکت موجود در کشور مقصد پرداخت هزینه‌های سفر کاریتان را بر عهده می‌گیرند.

تمکن مالی ویزای تحصیلی شینگن

اگر شما با بورسیه یا بدون بورسیه، از یکی از دانشگاه‌های اروپایی عضو منطقه شینگن پذیرش گرفته باشید، می‌توانید برای ویزای ملی درخواست دهید. برای گرفتن این ویزا باید گواهی تمکن مالی ویزای شینگن را همراه با مدارک دیگر به سفارت تحویل دهید. این گواهی اثبات می‌کند که شما در طول تحصیل می‌توانید هزینه‌های مالی خود را بپردازید. این گواهی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:
 •  بورسیه آموزشی (Scholarship): اصل گواهی بورسیه که باید حداقل ۶۳۱ یورو در ماه باشد.
 •  صورت حساب بانکی (Bank Account Statement)
 •  ضمانت نامه

بیشتر بدانید: ویزای تحصیلی شینگن

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

تمکن مالی ویزای شینگن | گردش حساب انواع ویزای شینگن
امتیاز 4.4 از 18 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۲۹ دیدگاه ها

 • سلام دانشجوی ارشد هستم در ترکیه. از طریق سفارت اتریش در استانبول برای ویزای نوع دی فرصت مطالعاتی اقدام کردم. ‍ویزام رو رد کردن دلیلیشونم این بوده که مدرکی برای اثبات بازگشت وجود نداره علی رغم اینکه توضیح داده بودم براشون
  همچنین علی رغم اینکه پول کافی هم تو حساب خودم و هم بابام هستش نوشتن که پول کافی برای تامین معیشت وجود نداره و حقوق مستمری و مقدار پول تو بانک مطابقت نداره.
  لطفا کمکم کنید. چیکارمیتونم بکنم؟

  • سلام
   برای عدم بازگشت، استادی پلن ارائه کنید.
   تمکن مالی هم براساس شهریه دانشگاه و یا کالج بررسی می‌شود.

 • درود
  من هزینه های ۵ روز ویزای شنگن که شرکتِ در یک همایش آلمانی هست رو پیشاپیش به شرکت ایرانیمون جهت رزرو هتل و اقامت پرداخت کردم
  باز هم تمکن مالی ۵٠ میلیون نیازه؟

 • درود
  ببخشید برای ویزای دانشجوی المان از طریق ضمانت نامه مالی ، ایا این درسته کسی که ضامن میشه هر ماه پولی از حسابش برمیدارن و به حساب درخواست کننده ویزا واریز می کنند؟ یا در صورت لزوم پول واریز میشه؟؟ ممنون میشم اگه یه توضیح کوچیک در این مورد بدید

  • درود بر شما
   خیر
   حامی مالی شما باید اثبات کنه که در طول مدت رمان تحصیل از پس هزینه‌های شما برمیاد.
   ماهانه پولی از حسابشون برداشته نمیشه و فقط زمانی که نیاز داشته باشید پول از حساب ایشون برداشته میشه.

 • سلام برای کشور فرانسه اگر پدر بخواهد ضمانت فرزند را به عهده بگیرد ایا اثبات کارمند بودن پدر کافی است؟ یا گردش حساب و نامه ی تمکن مالی هم لازم است؟

 • سلام.
  نامزدم از آلمان درحال انجام ارسال دعوتنامه نامزدی و ازدواج برای من هستند.
  ایشان تبعه آلمان و پرستار هستند و درآمد ماهیانه بین ۲۳۰۰الی۲۷۰۰یورو دارند .

  لطفا بهم بگید من برای گرفتن ویزا چقدر گردش و مانده حساب و به چه مدتی نیاز دارم.

  آیا باید بعد از دریافت دعوتنامه اقدام به گرفتن وقت کنم یا الان ؟

 • بعد ببخشید وقت سفارت مادرم هفته اینده .چه مدارکی باید ببره .ترجمه شده یا نه همینطور به زبان فارسی .گذرنامه ببره شناسنامه خودش .یا نه همه اعضای خانواده .پرینت بانکی هم ممنون میشم راهنمایی کنید .بره بانک بگه چه پرینتی میخوام .ما شهرستان هستیم .اینجا جایی نییت زیاد اطلاعاتی داشته باشن راهنماییمون کنن .چه مدارکی شانس ویزاشو بالا میبره به جز سند ملکی بهم بگید ممنون میشم

 • سلام .برای ویزای المان برای مادرم یه دوست خانوادگی دعوت نامه فرستادن وضع مالی خوبی دارن .اونجا .مادرم برای دیدن برادرم میخواد بره که اونجاست خودش اقامت داره ولی اقامت موقت اقامت داداشم .مادرم سند خونه نداره ولی حقوق بازنشتگی میگیره و ۶۰ سالشه .میشه راهنماییم کنید چه مقدار پول تو حسابش باشه برای پرینت بانک.که مصاحبش قبول بشه ممنونتون میشم ۱۵ ساله داداشمو ندیده .چه مدارک دیگه ای بیاره که قبول کنن.متشکرم

 • سلام
  من خانه دار هستم. برای ویزای فرانسه تنهایی میخوام اقدام کنم. گردش حساب و تمکن همسرم کافیه یا گردش حساب منم لازمه؟

  • سلام
   می‌تونید همسرتون رو به عنوان سرپرست مالی معرفی کنید و مدارک مالی ایشون رو هم ارائه کنید.
   اما توجه داشته باشید که حتما باید تمکن مالی و گردش حساب خودتون رو هم ارائه کنید.

  • سلام
   فعلا برای اخذ ویزای شینگن مصاحبه ندارید.
   گردش حساب و تمکن مالی هم باید با مدارک اخذ ویزا به سفارت ارائه کنید.

 • سلام برای گرفتن ویزای شینگن در بخش تمکن مالی ایا مدارکی که نشان دهد همسر بنده کارمند رسمی جایی هستند کفایت می کند یا باید حتما گردش حساب صورت بگیرد؟ و اینکه تنها با مدرک تمکن مالی ایشون می تونیم خانوادگی به همراه همسرم و فرزندم به اروپا سفر کنیم؟

  • سلام
   حتما باید گردش حساب ارائه کنید.
   گردش حساب ویزای شینگن با توجه به کشور مقصد، از ۳ تا ۶ ماه متغییر است.

 • سلام روزتون بخیر
  من به همراه کارفرمای شرکت برای یک نمایشگاه عازم آلمان هستیم ، من برای پوشش تصویری نمایشگاه همراه ایشون هستم ، البته کارفرما سیتیزن آمریکا هستن و فقط بنده باید ویزا بگیرم ، میخواستم بدونم ، حساب پس انداز یا سرمایه گذاری در صندوق بانکها برای اثبات تمکن مالی مورد قبول هست یا نه ، با تشکر

 • درود
  من از دانشگاه آلمان مقطع دکتری پذیرش گرفتم و چون وقت سفارت بسیااار طولانی است استادم دعوت نامه فرستاد تا به صورت توریستی ۳ ماهه برم و بخشی از کار رو انجام بدم برگردم ایران تا وقت مصاحبه تحصیلیم بشه و دوباره با ویزای تحصیلی برم آلمان… این تمکن مالی حداقل چقدر باید باشه؟ پرینت حساب بانکی سه ماهه به ریال یا یورو؟؟
  سند ملکی هم واجبه؟ و راجع به پرداخت بیمه یعنی باید ۳۹۰ میلیون تومن پرداخت کنم قبل رفتن🙄

  • درود بر شما
   قبل از هرچیز، اول بررسی کنید ببینید شرایط گرفتن ویزای توریستی رو دارید و یا خیر؟
   تمکن مالی باید به یورو صادر شود. سند ملکی هم اگر داشته باشید شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.
   ۳۹۰ میلیون تومن رو بابت چه چیزی پرداخت کنید؟

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌ها

افزایش شانس اخذ ویزا
تقویت تاریخچه سفری
با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!