همان‌گونه که می‌دانید، برای حضور در کشوری غیر از سرزمینی که در آن متولد شده‌اید، اجازه مسئولان کشور مقصد، لازم است، به این مجوز، ویزا گفته می‌شود. ویزای شینگن یکی از انواع ویزاهایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم سراسر جهان قرار گرفته است.

ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که متقاضیان بسته به هدف خود از سفر به کشورهای حوزه شینگن می‌توانند هریک از این انواع را انتخاب کنند. این مسئله که چگونه می‌توان ویزای سرمایه گذاری شینگن را دریافت کرد و انجام چه کارهایی برای اخذ آن لازم است، سوالاتی است که ممکن است برای بسیاری از متقاضیان ویزای سرمایه گذاری شینگن، مطرح شود. در این مقاله به بررسی ویزای سرمایه گذاری شینگن می‌پردازیم.

کاملا بدیهی است که معنای سرمایه گذاری قراردادن پول در جایی است که انتظار می ‌رود به شخص سرمایه‌ گذار سودی تعلق گیرد. ویزای سرمایه‌ گذاری که به نام‌های دیگری مانند برنامه سرمایه ‌گذاری و ویزای طلایی نیز شناخته می‌شود، برای جذب سرمایه خارجی و طرح‌های کسب و کار مردم به متقاضیانی صادر می‌شود که شرایط لازم برای دریافت آن را داشته باشند.

همچنین ویزای سرمایه‌ گذاری به دارندۀ آن حق اقامت و شهروندی می‌دهد که این امر سبب می‌شود، فرد بتواند در کنار بهره‌ مندی از حق فعالیت‌ هایی در حوزه کسب و کار، از حقوق شهروندی نیز برخوردار شود.

جالب است بدانید بعضی از کشورها به افرادی که به سرمایه گذاری در کشور آن‌ها بپردازند، حق اقامت می‌دهند یا به بیانی ساده‌ تر، درصورتی به مردم دیگر کشورها حق اقامت می‌‌دهند که در کشور آن‌ها سرمایه گذاری کنند. این طرح که تقریبا طرحی نو و جدید است، در سال ۲۰۰۶ میلادی، توانست توجه بسیاری از مسئولان کشورها در سراسر جهان را به خود جلب سازد که کشور های بیشتری برای جذب سرمایه گذار دست به اجرایی کردن این طرح بزنند.

مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن

افرادی که برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری اقدام می‌کنند، بد نیست از ویژگی‌های قابل توجه داشتن این ویزا، مطلع شوند. کسانی که ویزای سرمایه گذاری دارند، می‌توانند امیدوار باشند که امکان تبدیل این ویزا به ویزای اقامت دائم نیز وجود دارد. البته نباید از این نکته غافل شد که با توجه به نوع سرمایه گذاری، این تبدیل صورت می‌پذیرد.

از دیگر مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن این است که نیازی نیست برای دریافت آن تحصیلات و مدارک زبان داشته باشید. این مسئله می‌تواند برای بسیاری از کسانی که تخصصی در این زمینه ندارند، بسیار مطلوب باشد.

اگر ویزای سرمایه گذاری شینگن را دریافت کنید، با استفاده از این ویزا می‌توانید از کشوری که در آن به سرمایه گذاری می‌ پردازید، برای فرزندان خود ویزای تحصیلی درخواست کنید. همچنین با استفاده از ویزای سرمایه گذاری، امکان اشتغال همسر دارنده ی ویزای سرمایه گذاری وجود دارد.

اگر تا به حال برای ویزای کار شینگن و یا ویزای تحصیلی شینگن اقدام کرده باشید، به خوبی می‌دانید که باید فرایند زمانی نسبتا طولانی را طی کنید تا به خواسته خود برسید. ولی یکی از مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن این است که این ویزا به طور میانگین در مدت زمان شش ماه، برای متقاضیان صادر خواهد شد. البته مدت زمانی که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری صرف می‌شود، با توجه به کشور صادر کننده، متفاوت خواهد بود ولی میانگین زمان صدور ویزا در کشورهای مختلف شش ماه است.

اگر از ویزای سرمایه گذاری استفاده می‌کنید، می‌توانید برای فرزندانتان که سن آن‌ها کمتر از ۲۱ سال است و نیز برای همسر خود درخواست صدور ویزا دهید و کشور مورد نظر، این ویزا را برای ایشان صادر خواهند کرد. پس از آشنایی و اطلاع از مزیت‌های ویزای سرمایه گذاری، بد نیست از شرایط ویزای سرمایه گذاری شینگن نیز مطلع شوید.

شرایط ویزای سرمایه گذاری شینگن

فردی که تقاضای دریافت ویزای سرمایه گذاری می‌کند، نباید کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشد. البته بعضی از کشورهای حوزه شینگن، افراد پایین‌تر ۵۵ از سال را نیز به عنوان سرمایه گذار می‌پذیرند. کم ‌ترین مبلغی که به عنوان سرمایه برای دریافت ویزای سرمایه گذاری لازم است، ۱۵۰ هزار یورو کشورهای حوزه شینگن، است. البته اگر فرد سرمایه گذار بخواهد، می‌تواند مبلغ بیشتری را برای سرمایه گذاری اختصاص دهد.

اگر قصد دارید سهام بیزینس خریداری کنید، حداقل باید ۵۰ درصد از سهام کسب و کار مورد نظر خریداری کنید. از دیگر شرایط ویزای سرمایه گذاری شینگن این است که هرچند داشتن مدارک زبان و تحصیلات برای اخذ ویزای سرمایه گذاری ضروری نیست، ولی سابقه مدیریتی و تحصیلات مرتبط با سرمایه گذاری برای فردی که قصد دریافت ویزای سرمایه گذاری دارد، مهم و تاثیرگذار است.

فردی که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام کرده و درخواست داده است، باید بتواند توانایی خود را برای مدیریت یک کسب و کار در کشور مورد نظر، به اثبات برساند. گردش مالی نیز یکی از دیگر شرایط ویزای سرمایه گذاری شینگن است که اهمیت زیادی دارد. این گردش مالی باید از مبلغی که توسط سفارت کشور مورد نظر اعلام شده است، بیشتر باشد.

میزان سرمایه‌ای که فرد متقاضی ویزای سرمایه گذاری برای دریافت آن درنظر دارد، باید بیشتر از حداقل مقداری باشد که سفارت کشور مورد نظر، اعلام کرده است. جالب است بدانید که اموال منقول و غیر منقول مانند زمین، خانه، ماشین، نقدینگی و مواردی مانند آن، به عنوان سرمایه درنظر گرفته می‌شود.

مدارک ویزای سرمایه گذاری شینگن

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در هر کشوری، باید مقررات آن کشور در این زمینه را مطالعه کنید و طبق بیانیه‌ای که توسط سفارت کشور انتخابی، برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ارائه شده است، مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. بعضی از کشورها، مدارکی متفاوت از دیگر کشورها برای دادن ویزای سرمایه گذاری به متقاضیان، درخواست می‌کنند. اما به طور کلی مدارک ویزای سرمایه گذاری شینگن به شرح زیر است:

 • دعوتنامه رسمی از شرکت یا سازمانی که قرار است در آن سرمایه گذاری شود: از مهم‌ترین مدارک ویزای سرمایه گذاری شینگن ارائه دعوت‌ نامه‌ رسمی است که از سوی شرکت، سازمان یا همایش دعوت‌ کننده برای متقاضی ویزا، ارسال شده است.
 • گذرنامه معتبر: قطعا باید اعتبار گذرنامه با توجه به زمان صادر شدن ویزای سرمایه گذاری، درنظر گرفته شود.
 • ارائه گواهی سوء پیشینه: ارائه گواهی نداشتن سوءپیشینه، یکی دیگر از مدارک ویزای سرمایه گذاری شینگن است که باید توسط فرد متقاضی، ارائه شود.
 • گواهی پزشکی: ارائه گواهی آزمایش‌های پزشکی، از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری است که البته باید درنظر داشت که هر کشور قوانین و بندهای مختلفی برای آزمایش‌های پزشکی اختصاص داده است و در تمامی کشورها یکسان نیست. باید برای اطلاع از این آزمایش‌ها، به سفارت کشور منتخب مراجعه کرد.
 • سند ملکی: سند ملکی، یکی دیگر از مدارک لازم برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری است که باید هنگام اخذ ویزا آن را به سفارت کشور مورد نظر ارائه کنید.
 • اثبات قدرت مالی و ارائه گردش حساب: ارائه نامه تمکن مالی و گردش حساب در چهار سال اخیر، از دیگر مواردی است که باید هنگام ارائه مدارک ویزای سرمایه گذاری شینگن تحویل داده شود.

برای دریافت نامه تمکن مالی، شخص متقاضی باید به بانک عامل خود مراجعه کند. در این حالت نامه‌ ای به عنوان تمکن مالی از بانک عامل و به واحد پول کشور مورد نظر ارائه می‌شود که مانده حساب، سپرده‌‌های بانکی، تاریخ افتتاح حساب، میانگین مبالغ وارد شده به حساب فرد، میانگین مبالغ برداشت شده از حساب، گردش حساب در آن ذکر شده و این نامه دارای مهر و مضای مدیر شعب ارزی باشد تا توسط سفارت کشور انتخابی تایید شود. معمولا واحد عنوان شده توسط بانک، ریال است و با توجه به ویزای درخواست شده از سوی متقاضی، باید واحد پول درخواستی اعلام شود.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه ویزای سرمایه گذاری شینگن

هزینه ویزای سرمایه گذاری شینگن بسته به کشور موردنظر می‌تواند از یک میلیون تومان تا چهار و نیم میلیون تومان متغیر باشد. با توجه به نوسانات ارزی کنونی بهتر است، برای اطلاع از هزینه ویزای سرمایه گذاری شینگن با کارشناسان سایت ویزالند تماس بگیرید.

ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن

یکی از متداول ترین اتفاقات هر نوع ویزایی، ریجکت شدن متقاضی آن ویزا می باشد. ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن هم یکی از متداول ترین اتفاقات در اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن می باشد که در ادامه به بیان مهم‎ترین دلایل آن می‌پردازیم:

 • داشتن سابقه کیفری: اگر فردی که تقاضای ویزای سرمایه گذاری کرده است، در گذشته یا زمان حال سابقه کیفری داشته باشد، این مسئله در تصمیم‌ گیری افسر کنسولگری در تایید کردن یا رد کردن ویزا تاثیرگذار خواهد بود و امکان رد شدن یا ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن ایشان از طرف افسر کنسولگری وجود دارد؛ چرا که ممکن است از نظر وی متقاضی ویزا تهدیدی برای امنیت داخلی و ثروت عمومی باشد.
 • مشخص نبودن هدف متقاضی از اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن: گاهی اوقات ممکن است که اداره کنسولگری و یا سفارت مورد نظر ویزای سرمایه گذاری شینگن، درخواست ویزای متقاضی به علت مشخص نبودن هدف ایشان از اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن، رد کند.
 • گذرنامه یا پاسپورت آسیب دیده: یکی از دیگر دلایل ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن سالم نبودن گذرنامه یا پاسپورت است. ممکن است به دلیل مراقبت نکردن از پاسپورت، باعث پاره شدن صفحات، خراب شدن جلد و حتی گم شدن صفحه‌های آن شود که در نتیجه ویزای سرمایه گذاری شما ریجکت می شود.
 • بی‎اعتبار بودن گذرنامه یا پاسپورت: از دیگر دلایل ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن نامعتبر بودن گذرنامه است که به سفارت یا کنسولگری کشور انتخابی ارائه می‌شود. در موراد زیر یک گذرنامه از اعتبار ساقط است:
  • گذرنامهای که بیش از ۱۰ سال صادر شده است.
  • ارائه دادن سند مسافرتی به جای دادن گذرنامه به کنسولگری یا سفارت
  • ارائه گذرنامه ای که تاریخ اعتبار آن از سه ماه کم تر باشد.
  • گذرنامه ای که صفحات خالی آن کم تر از سه صفحه باشد.
 • نداشتن برنامه سفر: اگر برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام کرده‌اید ولی برنامه‌ سفر در کشور انتخابی ارائه ندهید، ممکن است با ریجکت شدن ویزا مواجه شوید. یعنی شما باید مشخص کنید که برای چه کاری وارد کشور مورد نظر می شوید، چه هدفی برای سرمایه گذاری دارید و چه برنامه ای برای سرمایه گذاری در کشور های شینگن دارید.
 • نامه‌های نامعتبر:
  • از دیگر دلایلی که باعث ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن می‌شود، نبود مهر و امضای نویسنده در نامه‌های رسمی و غیر رسمی اوست.
  • همچنین اگر نامه رسمی‌ ای به سفارت یا کنسولگری ارائه شود که بدون متن با آدرس و جزئیات مهمی مثل تماس، مهر و امضای نویسنده باشد، این نامه رسمی از اعتبار ساقط است.
  • بد نیست بدانید که نامه رسمی که تاریخ آن از ۳ ماه گذشته باشد نیز بدون اعتبار است و ارائه آن به سفارت یا کنسولگری کشور درخواستی باعث رد شدن یا ریجکت ویزای سرمایه گذاری خواهد شد.
 • شناسنامه یا سند ازدواج غیر قابل پذیرش: ممکن است مدارکی مانند شناسنامه یا سند ازدواج را به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر ارائه دهید ولی با رد شدن ویزای سرمایه گذاری رو به‌ رو شوید. در این حالت ممکن است سفارت کشور درخواستی، این مدارک را غیر قابل پذیرش عنوان کنند و رسمی بودن آن را تایید نکنند. علت تایید نشدن مدارک را می‌توان دلایل زیر عنوان کرد:
  • شناسنامه یا گواهی تولد توسط مقامات رسمی مانند وزارت کشور تایید نشده باشد.
  • مدارک ارائه شده توسط دارالترجمه رسمی و مترجمان مجاز ترجمه نشده باشد.
  • گواهی تولد یا سند ازدواج در گذرنامه یا پاسپورت وارد نشده یا با آنچه که در پاسپورت وارد شده است ،مطابقت نداشته باشد.
 • نداشتن بیمه مسافرتی معتبر: از دیگر مواردی که باعث می‌شود ویزای سرمایه گذاری ریجکت شود، ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر است. به عنوان مثال اگر بیمه مسافرتی که خریداری شده است موارد پیش‌ بینی نشده را تحت پوشش قرار ندهد، بیمه مسافرتی تمام مدت زمانی که در کشور انتخابی حضور دارید را در پوشش خود قرار ندهد و بیمه مسافرتی که سیاست‌های آن در تمامی مناطق کشور انتخابی مورد تایید و اجرایی نباشد، می‌تواند ویزای سرمایه گذاری را از طرف سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر رد کند.
 • ارائه ندادن مدارک معتبر اقامت: یکی دیگر از مهم‌ترین مدارکی که نبود آن‌ها باعث ریجکت شدن ویزای سرمایه گذاری می‌شود، توجه نداشتن به محدودیت‌های ویزای سرمایه گذاری است. در واقع ممکن است که فرد بیشتر از زمان درج شده در ویزای سرمایه گذاری، در کشور انتخابی حضور داشته باشد.

رفع ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن

برای رفع ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن باید به مدت شش ماه از تاریخ ریجکت ویزا صبر کنید. پس از گذشت این زمان باید دوباره تمامی مدارک خود را بررسی کنید و اگر مشکلی در هر کدام از آن‌ها مشاهده می‌شود، این مشکلات را برطرف کنید. سپس طی یک نامه رسمی و منطقی درخواست خود را مبنی رفع ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن به سفارت مورد نظرتان ارائه دهید. توجه داشته باشید که نامه، باید دربرگیرنده دلایل درخواست رفع ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن و مشخصات کامل شما باشد.

سوالات متداول ویزای سرمایه گذاری شینگن

سرمایه گذارانی که می‌خواهند از ویزای سرمایه گذاری شینگن استفاده کنند ممکن است با سوالات و شبهاتی متعدد مواجه شوند که در ادامه ایم مقاله، به طرح شایع‌ ترین آن‌ها می‌پردازیم:

آیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن فرد متقاضی باید دارای شرایط خاصی باشد، آن شرایط کدام است؟

بله برای دریافت ویزای سرمایه گذاری فرد درخواست کننده باید از سلامتی کامل (جسمی و روحی) برخوردار باشد.
فرد نباید سابقه کیفری داشته باشد و باید مدارک ۴ سال اخیر را که نشان‌ دهنده نداشتن جرم و سابقه کیفری است، ارائه دهد.
همچنین درخواست ویزای شینگن فرد، نباید قبلا ریجکت شده باشد.

آیا برای درخواست ویزای سرمایه گذاری نیازی به تجربه و تحصیلات مرتبط با کسب و کار مورد نظر هست؟

خیر فقط در صورت داشتن این دو امتیاز، شانس بیشتری برای دریافت ویزای سرمایه گذاری خواهید داشت.

آیا برای سرمایه گذاری، احتیاجی به استخدام وکیل مهاجرت هست؟

خیر ولی حضور یک وکیل می‌تواند در بهبود روند برنامه‌های سرمایه گذاری موثر باشد.

در صورت ریجکت ویزای سرمایه گذاری شینگن چه اتفاقی برای پول ما رخ می‌دهد؟

تمامی مبلغی که برای سرمایه گذاری به حساب امانی واریز شده است، به حساب فرد سرمایه گذار، بازمی‌گردد.

آیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری، می‌توان از سرمایه فرد دیگری استفاده کرد؟

بله ولی اثبات قانونی بودن این سرمایه و چگونگی دریافت آن لازم است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر