اطلاعیه ویزای کرواسی

 • از 1 ژانویه ۲۰۲۳ کرواسی به جمع کشورهای عضو شینگن پیوسته است.
 • از 6 فروردین 1402 قوانین ویزای شینگن در مرز‌های هوایی کرواسی اجرا می‌شود و مسافران می‌توانند ویزای شینگن کرواسی اخذ کنند.

از سال 2023 کرواسی رسماً به جمع کشور‌های حوزه شینگن اضافه شده است به همین دلیل ویزای کرواسی برای ایرانیان به‌صورت لیبل دار صادر می‌شود! به دلیل اینکه این کشور عضو جدیدی از منطقه شنگن است اخذ ویزای آن می‌تواند ساده و درعین‌حال دروازه ورود آسان شما به منطقه شنگن باشد. اما برای اخذ ویزای این کشور باید شرایط و مدارک خاصی داشته باشید که بدون اطلاع از آنها قطعاً ویزای درخواستی شما ریجکت خواهد شد! 

جدول اطلاعات کلی ویزای کرواسی
شرایط اخذ ویزا تمکن مالی و گردش حساب _ دعوتنامه ( الزامی نیست) _ سابقه سفری
حداقل میزان تمکن مالی بین 200 تا 300 میلیون تومان
گردش حساب مورد نیاز گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضی به یورو
هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند 1000 یورو (در صورت ریجکتی کل مبلغ عودت داده می‌شود)
هزینه رزرو وقت سفارت توسط ویزالند 1,500,000 تومان
نحوه اقدام برای اخذ ویزا حضوری
ورود با این ویزا به کشور‌های 29 کشور عضو منطقه شنگن
نحوه تعیین وقت سفارت آنلاین
مدت زمان تعیین وقت سفارت  7 تا 14 روز
مدت زمان اعتبار ویزا با توجه به هدف سفر از 7 روز به بالا
مصاحبه اخذ ویزا ندارد
ویزای فوری ندارد
تایدییه مدارک مهر دالترجمه
زبان ترجمه مدارک انگلیسی
مدت زمان جواب‌دهی به درخواست ویزا بین 15 تا 40 روز کاری
رایج‌ترین دلایل ریجکتی تمکن مالی – عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان – ارائه مدارک دروغین
امکان اعتراض در صورت ریجکتی دارد
رفع ریجکتی دارد
نیاز به پیکاپ ندارد
محل انگشت‌نگاری دفتر کارگزاری VFS
روز‌های کاری سفارت‌خانه و کارگزاری از یکشنبه تا پنج‌شنبه

هزینه ویزای کرواسی

هزینه اخذ ویزای کرواسی بسته به کوتاه و بلندمدت بودن آن متفاوت است. هزینه ویزای شینگن کرواسی برای افراد بزرگسالان 80 یورو کودکان بین 6 تا 12 سال 40 یورو و کودکان زیر 12 سال رایگان است. همچنین برای اخذ ویزای ملی کرواسی برای اهداف تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، درمانی و… باید 93 یورو به سفارت این کشور پرداخت نمایید.

هزینه اخذ ویزای کرواسی در گروه ویزالند 1000 یورو (در صورت ریجکتی کل مبلغ عودت داده میشود) است. این هزینه شامل پر کردن فرم درخواست، رزرو وقت سفارت، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط پرواز و هتل می‌باشد.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836

شرایط ویزای کرواسی

با عضویت کرواسی به حوزه شینگن شرایط اخذ ویزای این کشور نیز سخت‌تر شده است و برای اخذ ان باید شرایط زیر را داشته باشید.

 1. تمکن مالی قوی

برای اینکه به افسر سفارت کرواسی اطمینان دهید که از پس هزینه‌های سفرتان برخواهید آمد و توریست واقعی هستید باید تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه آخر خود را ارائه دهید. در حال حاضر حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای شنگن 200 تا 300 میلیون تومان است. حساب ارائه شده باید ریالی و به زبان انگلیسی به سفارت ارائه شود.

 1. سابقه سفری خوب

سفر به هر کشوری سابقه سفری خوب محسوب نمی‌شود! سفر به کشور‌هایی همچون حوزه شینگن، کانادا، انگلستان، استرالیا و… می‌تواند برای شما یک سابقه سفری خود درست کند. هر چه‌قدر بیشتر از این کشور‌ها ویزا دریافت کرده باشید شانس اخذ ویزای شنگن شما بیشتر می‌شود!

 1. دعوتنامه معتبر

ارائه دعوت‌نامه برای اخذ ویزای توریستی کرواسی الزامی نیست؛ ولی داشتن آن از طرف یک فامیل یا دوست که در این کشور زندگی می‌کند می‌تواند شانس اخذ ویزای شما را افزایش دهد! هر چه قدر شخص دعوت کننده نسبت فامیلی نزدیک‌تری با شما داشته باشد دعوت‌نامه شما تأثیر مثبت بیشتری روی درخواست شما خواهد گذاشت! از طرفی جایگاه اجتماع و مالی دعوت‌کننده نیز می‌تواند به دعوت‌نامه اعتبار بیشتری دهد!

 1. وابستگی عاطفی، مالی و شغلی

اگر در ایران فرزند یا پدر و مادر (وابستگی عاطفی)، سابقه بالای بیمه (وابستگی شغلی)، ملک و حساب بورسی، خودرو و… (وابستگی مالی) دارید شانس اخذ ویزای کرواسی خوبی خواهید داشت! افسر سفارت کرواسی به دنبال یافتن هدف اصلی سفر شما است. به این معنی که می‌خواهد اطمینان یابد که بعد از پایان اعتبار ویزا به کشورتان باز خواهید گشت و یک توریست واقعی هستید.

مدارک لازم برای ویزای کرواسی

مدارک لازم اخذ ویزای کرواسی بسته به نوع روادید درخواستی شما متفاوت است؛ این مدارک نیازی به تأییدیه وزارت امور خارجه ندارد و مهر دارالترجمه برای ارائه به سفارت کفایت می‌کند. همچنین زبان ترجمه مدارک باید انگلیسی باشد. اما مدارک کلی مورد نیاز به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا (می‌توانید تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن را به گروه ویزالند بسپارید.)
 • اصل گذرنامه فعلی (حداقل با یک سال اعتبار)
 • اصل گذرنامه‌های قبلی (برای اثبات سابقه سفری در صورت موجود بودن)
 • دو قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
 • مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، لیست واریزی حقوق کارمندان، مدارک تأسیس شرکت)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب (گردش حساب باید به لاتین و برای ۳ ماهه اخیر باشد، تمکن مالی هم باید به یورو بیان شود.)
 • بیمه مسافرتی معتبر (با حداقل پوشش 30 هزار یورو و معتبر در تمامی روز‌های سفر)
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما (برای رزرو بلیط هواپیما، می‌توانید از خدمات گروه ویزالند استفاده کنید.)
 • برگه تأیید رزرو هتل (برای افرادی که دعوت‌نامه ندارند یا با داشتن دعوت نامه باز هم می‌خواهند در هتل اقامت کنند)
 • کاور لتر (نامه شرح درخواست با شرح تمامی توضیحات)
 • اصل و کپی دعوتنامه

وقت سفارت کرواسی

وقت سفارت کرواسی را باید از سایت کارگزاری VFS رزرو نمایید. به همین منظور بعد از ورود به سایت کارگزاری vfs اقدام به باز کردن یک حساب کاربری کنید و برای تاریخ و روز مورد نظرتان وقت سفارت کرواسی رزرو نمایید. وقت سفارت کرواسی مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به دفتر کارگزاری مراجعه می‌کنید.

مراحل اخذ ویزای کرواسی

برای گرفتن ویزای کرواسی مراحل زیر را طی کنید:

 1. پر کردن فرم درخواست ویزای کرواسی

به روز‌رتین فرم درخواست ویزای کرواسی را و آن را امضا کنید. این فرم را می‌توان به صورت آنلاین و دستی پر کرد اما پر کردن فرم درخواست آنلاین فرایند درخواست شما را جلو می‌اندازد.

 1. گردآوری و ترجمه مدارک مورد نیاز ویزا

تمامی مدارک مورد نیاز ویزای کرواسی را بر اساس چک لیستی که از قبل تهیه کرده‌اید جمع‌آوری کنید.

 1. رزرو وقت سفارت کرواسی

یک وقت سفارت رزرو کنید تا بتوانید پرونده درخواست ویزای توریستی کرواسی را به سفارت این کشور تحول دهید.  

 1. ارسال جواب ویزا بعد از 30 روز کاری

بعد از حضورتان در دفتر کارگزاری و ارائه درخواست ویزای کرواسی و ثبت آن باید منتظر بمانید تا جواب ویزا برای شما ارسال شود. جواب درخواست ویزا از طریق ایمیل یا اس‌ام‌اس برای شما ارسال می‌شود.

انواع ویزای کرواسی برای ایرانیان

ویزای کرواسی بر اساس هدف از سفر شما به این کشور می‌تواند متفاوت باشد. با این حال ویزا‌های این کشور را در حالت کلی می‌توان به کوتاه و بلند مدت تقسیم بندی کرد.

ویزای توریستی کرواسی

ویزای توریستی کرواسی که یک نوع ویزای کوتاه‌مدت است و برای اهداف گردشگری، درمان، شرکت در یک مراسم نامزدی، شرکت در یک کنفرانس و… صادر می‌شود. با این نوع ویزا می‌توانید در طی مدت 6 ماه 90 روز در منطقه شینگن اقامت داشته باشید و آزادانه بین 29 کشور تردد نمایید. ویزای توریستی به‌صورت یک، دو و چند بار ورود صادر می‌شود، ولی با ویزای یک بار ورود فقط اجازه یک بار ورود به منطقه شنگن را دارید و در صورت خروج باید دوباره درخواست ویزا بدهید.

ویزای تجاری کرواسی

ویزای تجاری کرواسی برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند به منظور شرکت در کنفرانس علمی، عقد قرار خصوصی، بازدید از کارخانه و… به این کشور سفر کنند. به شرطی می‌توانید ویزای تجاری کرواسی اخذ کنید که از طرف یک شرکت معتبر در این کشور دعوت‌نامه رسمی داشته باشید. با این ویزا می‌توانید 90 روز در طی 6 ماه در منطقه شینگن بمانید.

ویزای تحصیلی کرواسی

شرط اصلی اخذ ویزای تحصیلی کرواسی داشتن دعوتنامه رسمی از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی فعال در این کشور است. ویزای تحصیلی کرواسی که جزو ویزا‌های اقامتی بلندمدت این کشور است به شما اجاره می‌دهد تا پایان مدت اتمام دوره تحصیلی خود در کرواسی اقامت داشته باشید.

ویزای کار کرواسی

برای اخذ ویزای کاری کرواسی که به شما اجازه زندگی و کار در این کشور را می‌دهد باید از یک شرکت در این کشور پیشنهاد و قرار داد کاری داشته باشید. برای اخذ این نوع ویزا کارفرمای شما باید از اداره کار کرواسی مجوز استخدام شما را دریافت کرده باشد. با این ویزا می‌توانید تا پایان قرار داد کاری خود در این کشور بمانید ولی مدت زمان قرار داد کاری نباید کمتر از 1 سال باشد.

ویزای الحاق به خانواده کرواسی

اگر یکی از اعضای خانواده شما شهروند کرواسی است یا ویزای بلند مدت (کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری) این کشور را دارد می‌توانید با درخواست ویزای الحاق به خانواده با آنها در این کشور به زندگی مشغول شوید.

مدت زمان پاسخ‌دهی به ویزای کرواسی

در حال حاضر مدت زمان پاسخ‌دهی به ویزای کرواسی بسته به نوع ویزای درخواستی و شلوغی با خلوت بودن سفارت می‌تواند از 20 تا 40 روز کاری طول بکشد. با این حال به اکثر پرونده‌های درخواستی ویزای توریستی کرواسی زیر 30 روز پاسخ داده می‌شود.

تمدید ویزای توریستی کرواسی

تمدید ویزای کرواسی تنها زمانی می‌تواند انجام شود که شما یک دلیل قانع کننده برای اداره مهاجرت این کشور داشته باشید. دلایل باید فرس‌ماژور یا بشردوستانه باشد و مانع از خروج شما از خاک کرواسی قبل از پایان مدت اعتبار ویزا شده است. همچنین درصورتی‌که دلایل شخصی بسیار مهم مثل در خطر بودن جانتان در کشور مبدأ و جنگ، زلزله می‌تواند توجیهی برای تمدید ویزای کرواسی توسط اداره مهاجرت این کشور باشد. هزینه تمدید ویزای توریستی کرواسی 30 یورو است.

ریجکت و رفع ریجکتی ویزای کرواسی

چیزی به نام ویزای کرواسی تضمینی وجود ندارد و هیچ شخص یا آژانسی نمی‌تواند ادعا کند که به‌صورت صددرصد تضمینی برای شما ویزای توریستی کرواسی خواهد گرفت! مدارک و شرایط شما است که با افسر سفارت حرف می‌زنند و تعیین می‌کنند که چه‌قدر شانس اخذ ویزای کرواسی را خواهید داشت.

از مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کرواسی می‌توان به اطمینان نداشتن افسر سفارت این کشور از بازگشت شما به کشور‌تان پس از پایان مدت زمان اقامتتان در این کشور دانست. اما ارائه مدارک جعلی و ناقص، اشتباه در پر کردن فرم درخواست ویزا و… از دیگر دلایلی هستند که می‌تواند ویزای شما را ریجکت کنند.

رفع ریجکتی ویزای کرواسی

در صورتی ریجکتی درخواست ویزا توسط سفارت کرواسی از تاریخ ارسال نامه ریجکتی 15 روز مهلت دارید تا با ارسال ایمیل سفارت این کشور نسبت به تصمیم مورد نظر اعتراض کنید. نامه اعتراض باید به زبان کرواتی نوشته شود و به همراه سایر دلایل رفع ریجکتی به سفارت این کشور به صورت ایمیل ارسال شود. هزینه اعتراض به رد درخواست ویزای توریستی کرواسی 26 یورو برایتان هزینه دارد.

ایمیل سفارت کرواسی برای رفع ریجکتی: conlon@mvep.hr.

سفارت و کارگزار ویزای کرواسی

سفارت کرواسی در آدرس تهران خیابان لواسانی غربی، نرسیده به سه راهی عمار، پلاک 213 واقع شده است. این سفارت است از روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعات 8 صبح تا 14 عصر به مراجعین خدمات ارائه می‌دهد.

در روز وقت سفارت کرواسی که رزرو کرده‌اید باید به آدرس کارگزاری کرواسی VFS واقع در تهران، خیابان موسوی (گلستان 5)، میدان هروی، مرکز خرید هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

تعطیلات رسمی کارگزاری کرواسی VFS

دلیل تعطیلات روز تاریخ
سال نو یکشنبه 1 ژانویه
عروج عیسی مسیح جمعه 6 ژانویه
نوروز سه‌شنبه 21 مارس
نوروز چهارشنبه 22 مارس
نوروز پنجشنبه 23 مارس
عید پاک یکشنبه 9 آپریل
سیزده بدر یکشنبه 2 آپریل
عید پاک دوشنبه 10 آپریل
شهادت امام علی (ع) چهارشنبه 12 آپریل
روز کارگر دوشنبه 1 می
شهادت امام صادق (ع) سه‌شنبه 16 می
روز دولت داری سه‌شنبه 30 می
رحلت امام خمینی (ره) یکشنبه 4 جوئن
ژوئن کورپوس کریستی پنجشنبه 8 جوئن
روز مقاومت ضد فاشیست پنجشنبه 22 جوئن
تاسوعا چهارشنبه 27 جولای
عاشورا پنجشنبه 28 جولای
پیروزی و روز شکرگزاری میهن شنبه 5 آگوست
روز سه‌شنبه 15 آگوست
اربعین شنبه 6 سبتامبر
شهادت امام حسن و حضرت محمد (ص) پنجشنبه 14 سبتامبر
مقدسین چهارشنبه 1 نومبر
روز بزرگداشت شنبه 18 نومبر
شهادت حضرت فاطمه یکشنبه 17 دسامبر
روز کریسمس دوشنبه 25 دسامبر
روز سنت استفان سه‌شنبه 26 دسامبر

سوالات متداول ویزای کرواسی

1. آیا کرواسی جزو شینگن است؟

کشور کرواسی از اول سال 2023 به صورت رسمی به منطقه شینگن ملحق شده است.

2. هزینه درخواست ویزای کرواسی به چه صورت پرداخت می‌شود؟

در روز وقت سفارت کرواسی تمامی هزینه‌های این ویزا باید به صورت نقدی و با ارز یورو پرداخت شود.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر