اطلاعیه ویزای اسلوونی

 • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

اسلوونی در ایران کارگزاری ندارد و شما برای درخواست ویزای شینگن از این کشور باید به‌صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. بر همین اساس برای حضور در سفارت اسلوونی باید از سفارت این کشور وقت سفارت اخذ کنید، زیرا هیچ پرونده‌ای بدون وقت قبلی توسط سفارت اسلوونی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد!

وقت سفارت اسلوونی

وقت سفارت اسلوونی توسط خود سفارت برای شما تعیین می‌شود! برای اخذ وقت سفارت اسلوونی در تهران توسط خودتان باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. ابتدا وارد سایت سفارت اسلوونی شوید و در بخش «E-visa» این سفارت فرم الکترونیکی درخواست ویزای این کشور را پر کنید.
 2. پس از پر کردن فرم درخواست برای شما یک کد رهگیری به ایمیلتان ارسال می‌شود. (برای گرفتن وقت سفارت داشتن این کد الزامی است)
 3. در تایم کاری با سفارت تماس بگیرید و با کد رهگیری که برای شما ایمیل شده است اقدام به دریافت یک وقت سفارت کنید!
 4. پس از تأییدیه، وقت سفارت اسلوونی برای شما ایمیل یا به شما به وسیله تلفن اعلام می‌شود! 
 • هزینه رزرو وقت سفارت اسلوونی توسط گروه ویزالند 4,000,000 تومان است. 

فراموش نکنید که وقت سفارت اسلوونی مصاحبه ندارد و شما فقط برای انگشت‌نگاری و تحویل دادن مدارک درخواست ویزا در این سفارت حضور پیدا می‌کنید.

شرایط اخذ ویزای اسلوونی

شرایطی که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، در هیچ جا ذکر نشده است و فقط تجربیات مشاوران گروه مسافرتی ویزالند است که در اختیار شما می‌گذاریم.

شرایط اخذ ویزای اسلوونی به شرح زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی مورد نیاز ویزای اسلوونی، برای هر نفر حدودا بین 200 تا 250 میلیون تومان می‌باشد. تمکن مالی ویزای اسلوونی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب: منظور از گردش حساب برای ویزای اسلوونی، مبالغ ورودی و خروجی از حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ملاک است. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی ویزای اسلوونی بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای این کشور خواهد داشت.

۳. دعوتنامه: برای اخذ ویزای اسلوونی، حتما باید دعوت‌نامه ارائه کنید. دعوت نامه مورد نیاز ویزای اسلوونی باید از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. توجه داشته باشید که در متن دعوتنامه حتما باید نسبت شما با فرد دعوت کننده ذکر شود.

هزینه درخواست ویزای اسلوونی

هزینه درخواست ویزای اسلوونی برای تمامی افراد بالای 12 سال 90 یورو است. البته این هزینه برای افراد بین 6 تا 12 سال به 45 یورو کاهش پیدا می‌کند. همچنین هزینه این ویزا برای افراد زیر 6 سال نیز رایگان است.

 • فراموش نکنید که اگر پروسه اخذ ویزای اسلوونی را به دیگران یا شرکت‌های توریستی واگذار کنید، قطعاً بر اساس خدمات اضافی که دریافت خواهید کرد هزینه بیشتری نیز از شما دریافت خواهد شد!

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای اسلوونی

حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارسال درخواست، جواب ویزا اسلوونی صادر می‌شود. اما ممکن است این زمانه به دلایل مختلف کمی بیشتر هم شود پس نگران نباشید!

 • جواب ویزای اسلوونی در اکثر مواقع به صورت تلفنی به شما اطلاع داده می‌شود! در بعضی موارد هم قبل از پاسخ‌دهی تلفنی، جواب به ایمیل متقاضیان ارسال می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای اسلوونی

مدارک لازم ویزای اسلوونی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای اسلوونی نیست.

چک لیست مدارک ویزای اسلوونی به شرح زیر می‌باشد:

📑 برگه تعیین وقت سفارت اسلوونی

📑 فرم درخواست ویزای اسلوونی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 ارائه دعوتنامه

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 واچر هتل

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو

📑 اصل و ترجمه گواهی شغلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل

ریجکت ویزای اسلوونی

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای اسلوونی، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی های خود را به کشور محل اقامت‌تان ارائه کنید.

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای اسلوونی به شرح زیر می‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای اسلوونی به بازگشت متقاضیان
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در اسلوونی
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزای اسلوونی از هدف سفر به این کشور
 • ارائه مدارک دروغین و یا غیر واقعی
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای اسلوونی و نحوه اعتراض به آن

رفع ریجکتی ویزای اسلوونی وجود ندارد. شما تا ۶ ماه مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید و پس از این زمان، با رفع نواقص پرونده‌تان، باید مجددا ویزای اسلوونی را درخواست کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای اسلوونی نیز در انتهای برگه ریجکتی آن ذکر شده است. شما باید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی بنویسید و در قالب نامه و یا ایمیل به سفارت اسلوونی در ترکیه ارائه کنید.

سفارت اسلوونی در ایران

آدرس سفارت اسلوونی: تهران، کامرانیه شمالی، خیابان شیبانی، خیابان همایون فرخ، پلاک 24 است.

تلفن و ساعت کاری سفارت اسلوونی: ساعات کاری بخش کنسولی‌، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه (صرفاً با تعیین وقت قبلی)، از ساعت 9:00 الی 13:00

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر