با توجه به اینکه کشور اسلوونی در ایران سفارتخانه ندارد، شما برای درخواست ویزای این کشور باید به ترکیه سفر کنید. وقت سفارت اسلوونی در ترکیه توسط شرکت کارگزاری VFSGlobal تعیین می‌شود. هزینه درخواست ویزای اسلوونی در گروه مسافرتی ویزالند ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد. حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از ارائه درخواست، جواب ویزای اسلوونی برای شما صادر می‌شود.

وقت سفارت اسلوونی

وقت سفارت اسلوونی، توسط شرکت کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. با توجه به اینکه کشور اسلوونی در ایران سفارتخانه ندارد، شما برای درخواست ویزای این کشور باید به ترکیه مراجعه کنید. حدودا ۳۰ روز پس از ارائه درخواست وقت سفارت اسلوونی، می‌توانید در دفتر کارگزاری ویزای این کشور در ترکیه مراجعه کنید. برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ویزای اسلوونی باید به شهرهای آنکارا، استانبول، ازمیر و آنتالیا مراجعه کنید. هزینه درخواست وقت سفارت اسلوونی در گروه مسافرتی ویزالند، ۲۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که حتما پس از تعیین وقت سفارت اسلوونی اقدام به خرید تور ترکیه کنید.

شرایط اخذ ویزای اسلوونی

شرایطی که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، در هیچ جا ذکر نشده است و فقط تجربیات مشاوران گروه مسافرتی ویزالند است که در اختیار شما می‌گذاریم.

شرایط اخذ ویزای اسلوونی به شرح زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی مورد نیاز ویزای اسلوونی، برای هر نفر حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. تمکن مالی ویزای اسلوونی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب: منظور از گردش حساب برای ویزای اسلوونی، مبالغ ورودی و خروجی از حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ملاک است. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی ویزای اسلوونی بیشتر باشد، شانس بالاتری برای اخذ ویزای این کشور خواهد داشت.

۳. دعوتنامه: برای اخذ ویزای اسلوونی، حتما باید دعوت‌نامه ارائه کنید. دعوت نامه مورد نیاز ویزای اسلوونی باید از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. توجه داشته باشید که در متن دعوتنامه حتما باید نسبت شما با فرد دعوت کننده ذکر شود.

هزینه درخواست ویزای اسلوونی

هزینه درخواست ویزای اسلوونی در گروه مسافرتی ویزالند، ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل تعیین وقت سفارت، پر کردن فرم ویزای اسلوونی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و ارائه بیمه مسافرتی می‌باشد. توجه داشته باشید که هزینه سفر به ترکیه و پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای اسلوونی

حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارسال درخواست، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزا لزومی به مراجعه حضوری نیست و می‌توانید برای دریافت جواب، از خدمات پستی VFSGlobal استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای اسلوونی

مدارک لازم ویزای اسلوونی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای اسلوونی نیست.

چک لیست مدارک ویزای اسلوونی به شرح زیر می‌باشد:

📑 برگه تعیین وقت سفارت اسلوونی

📑 فرم درخواست ویزای اسلوونی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 ارائه دعوتنامه

📑 گردش حساب و تمکن مالی

📑 واچر هتل

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو

📑 اصل و ترجمه گواهی شغلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل

ریجکت ویزای اسلوونی

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای اسلوونی، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. برای رفع این مشکل می‌توانید وابستگی های خود را به کشور محل اقامت‌تان ارائه کنید.

رایج ترین دلایل رد شدن ویزای اسلوونی به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم اعتماد افسران ویزای اسلوونی به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در اسلوونی
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزای اسلوونی از هدف سفر به این کشور
  • ارائه مدارک دروغین و یا غیر واقعی
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای اسلوونی و نحوه اعتراض به آن

رفع ریجکتی ویزای اسلوونی وجود ندارد. شما تا ۶ ماه مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید و پس از این زمان، با رفع نواقص پرونده‌تان، باید مجددا ویزای اسلوونی را درخواست کنید. نحوه اعتراض به ریجکت ویزای اسلوونی نیز در انتهای برگه ریجکتی آن ذکر شده است. شما باید نامه اعتراضی خود را به زبان انگلیسی بنویسید و در قالب نامه و یا ایمیل به سفارت اسلوونی در ترکیه ارائه کنید.

سفارت اسلوونی در ایران

کشور اسلوونی در ایران سفارتخانه ندارد. شما برای درخواست ویزای این کشور، باید دفاتر کارگزاری VFSGlobal در ترکیه مراجعه کنید. آدرس دفاتر کارگزاری ویزای اسلوونی در ترکیه به شرح زیر می‌باشد.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر