کد تایید ارسال شده به شماره را وارد کنید

کد تایید ارسال شده به شماره را وارد کنید

از آن‌جا که اخذ ویزای کانادا امری ساده نبوده و نیازمند داشتن شرایط و مدارک خاص می‌باشد، سودجویان همواره در تلاش‌اند تا با ارائه ویزای جعلی و اخذ هزینه‌های گزاف در قبال ارائه یک استیکر یا همان برچسب کاغذی بی ارزش (تقلبی) و ساختگی، متقاضیان ویزای کانادا را فریب دهند. در این نوشتار سعی داریم تا با راهکارهای تشخیص و استعلام ویزای کانادا آشنا شویم و اصول اولیه تشخیص ویزای اصل از تقلبی را بررسی کنیم.

انواع ویزای جعلی کانادا

قبل از اینکه به سراغ تشخیص ویزای اوریجینال یا ویزای اصلی کانادا برویم، ابتدا باید دید ویزای جعلی چیست و شامل چه انواعی می‌شود؟

1. ارائه مدارک ساختگی و غیرواقعی به سفارت کانادا، برای فریب افسر سفارت کانادا

2. جعل ویزای کانادا با توجه به نمونه‌های اصلی که اخیرا صادر گردیده‌اند.

توجه داشته باشید در صورتی که افسران ویزای کانادا متوجه دو مورد بالا شوند، عواقب سنگینی در انتظار دارندگان ویزای جعلی کانادا خواهد بود. ۵ سال محرومیت از ورود به کانادا و ثبت در سوابق متقاضی متخلف، حداقل مجازات و بازداشت و زندان حداکثر مجازات برای ارائه ویزای تقلبی کانادا خواهد بود.

فاکتورهای تشخیص ویزای جعلی کانادا

برچسب ویزای کانادا از اوراق رسمی دولتی محسوب می‌شود و به معنای تایید دولت کانادا برای ورود شما به این کشور به دلایل مختلف می‌باشد. اکثر کلاهبرداران مهارت زیادی در جعل ویزای کانادا ندارند. استفاده از فونت نوشتاری نامناسب، دقیق نبودن الفبای کلمات فرانسوی، واترمارک نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای ویزا، هولوگرام ویزا، چینش مشخص و تکرار برخی مشخصات دارنده ویزا و غیره، از جمله فاکتورهای تشخیص ویزای جعلی کانادا هستند.

بررسی تخصصی اصالت ویزای کانادا

بررسی یک ویزا بدون در اختیار داشتن چند ویزای اصل دیگر که در همان سال صادر شده باشند، کاری دشوار است. پروسه اخذ ویزای کانادا سطوح و مراحل مشخصی دارد، که با توجه به نوع ویزای درخواستی، غیر قابل تغییر است. در صورت اقدام از طریق شرکت‌های معتبر گذرواژه و رمز عبور و دسترسی پروفایل درخواست ویزا به شما داده می‌شود و تشخیص اصل بودن ویزا در این صورت به مراتب ساده‌تر خواهد بود.

توصیه‌های ویزالند برای متقاضیان ویزای کانادا

متاسفانه به دلیل بالا بودن تقاضا برای اخذ ویزای کانادا، کلاهبرداری در این زمینه به شدت افزایش یافته است. به همین دلیل توصیه می‌شود انجام امور اخذ ویزای کانادا را به افرادی که دارای سابقه‌ی زیادی در این زمینه هستند بسپارید. بهترین توصیه برای متقاضیان، اعتماد نکردن به سازمان‌ها و شرکت‌های ثبت نشده است. همینطور افرادی که ادعا می‌کنند بدون انگشت نگاری برای شما ویزا می‌گیرند! برای اطلاع دقیق از جزئیات انگشت نگاری و افراد مشمول انگشت نگاری به صفحه انگشت نگاری کانادا مراجعه کنید اما در صورتی که در عمل انجام شده قرار گرفته‌اید، نگران نباشید. کارشناسان ما در تمامی روزهای کاری پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

با توجه به اینکه گروهی از متقاضیان ایرانی شرایط اخذ ویزای کانادا را ندارند، سودجویان اقدام به ارائه ویزای جعلی کانادا برای ایشان می‌کنند. در بعضی اوقات نیز برخی از سودجویان بدون اطلاع مسافرین خود اقدام به ارائه ویزای تقبلی کانادا می‌کنند.

ویزای جعلی کانادا به دو صورت انجام می‌شود:

۱. ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی به افسران ویزای کانادا

۲. جعل ویزای کانادا با توجه به نمونه های اصلی و صادر شده

توجه داشته باشید در صورتی که افسران ویزای کانادا متوجه دو مورد بالا شوند، عواقب سنگینی در انتظار دارندگان این ویزا خواهد بود. ۵ سال محرومیت از ورود به کانادا، ثبت در سوابق متقاضیان متخلف و در نهایت حبس از عواقب ارائه ویزای تقلبی کانادا خواهد بود.

نکاتی برای شناسایی ویزای جعلی کانادا

ویزای کانادا یک نوع سند رسمی است که از سوی سفارت این کشور و به درخواست متقاضیان صادر می‌شود. سودجویان اغلب از سبک و طراحی ویزای اصلی کانادا اقدام به جعل این ویزا می‌کنند. در ادامه نکاتی را برای شما بیان می‌کنیم که تفاوت میان ویزای جعلی و اصلی کانادا را متوجه خواهید شد!

۱. فونت نامناسب: در تمامی نوشته های ویزای اصلی فونت، سایز و رنگ نوشته‌ها یکسان است. با این حال در ویزای تقلبی شما هیچ دو نوشته یکسانی (از لحاظ اندازه، رنگ و فونت) نمی‌بینید.

۲. واژگان فرانسوی: بدیهی است که سازندگان ویزای تقلبی، تخصصی در کپی کردن همه چیز ندارند! به همین دلیل شما اغلب اشتباهاتی را در برخی از قسمت های ویزای خود می‌بینید. با توجه به اینکه فرانسوی نیز زبان رسمی کشور کاناداست، در ویزای کانادای اصلی کلمات فرانسوی به همراه کلمات انگلیسی چاپ شده اند. به طور مثال در شماره سریال ویزای کانادا، کلمات فرانسوی نیز استفاده شده است که ویزای تقلبی کانادا موفق به چاپ این کلمات به صورت صحیح نشده اند!

۳. واترمارک نام و نام خانوادگی متقاضی: در ویزای اصلی کانادا، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره پاسپورت دارنده ویزا به صورت واترمارک شده در ویزای اصلی مشخص است. در یک سری ویزاهای تقلبی واترمارک اطلاعات گفته شده وجود ندارد و یا اطلاعات واترمارک شده، دارای فونت، سایز و رنگ یکسان نمی‌باشند.

۴. شناسایی عنوان کانادا: در ویزای اصلی کانادا، کلمه کانادا در مرکز کادر بالا چاپ شده است به طوری که فاصله بسیاری کمی با کادر پائین دارد. در ویزاهای تقلبی و جعلی، عموما عنوان کانادا در مرکز کادر نیست و این کلمه فاصله زیادی با خط بالا و پائین کادر دارد.

مواردی که در بالا به شما اعلام کردیم، موارد رایج در ویزای تقلبی کانادا می‌باشد. در صورتی که ویزای دریافتی شما با اطلاعات بالا مطابقت نداشت، به ویزای کانادای خود باید شک کنید.

مجازات استفاده از ویزای جعلی کانادا

عواقب استفاده از ویزای تقلبی کانادا می‌تواند به شدت سخت گیرانه و ناخوشایند باشد. اگر افسران مرزی و فرودگاهی کانادا از شما ویزای جعلی دریافت می‌کنند، شما بدون هیچ تعللی بازداشت می‌شوید و تا ۵ سال مجاز به ورود به کانادا نمی‌باشید. برای جلوگیری از این مجازات، پیشنهاد می‌کنیم فقط به موسسات دارای مجوز اخذ ویزا درخواست ویزای خود را ارائه کنید.

ویزای کانادا | خدمات و راهنمای اخذ + هزینه ها، شرایط و مدارک

اخذ ویزای کانادا اورجینال