اطلاعیه انگشت نگاری کانادا

با شیوع ویروس کرونا (COV-19) و ممکن نبودن سفر برای ارائه بیومتریک، زمان انگشت نگاری کانادا به 90 روز افزایش یافت. اما از آنجا که بسیاری از متقاضیان موفق به ارائه بایومتریک خود نشدند، دولت کانادا این زمان را به 180 روز افزایش داد. البته هنوز در نامه‌های صادر شده همان 30 روز درج می‌شود.

انگشت نگاری کانادا که به بایومتریک کانادا هم شناخته می‌شود، یکی از مراحل اخذ ویزا یا اقامت کانادا می‌باشد که برای انجام آن باید به یکی از دفاتر وک کانادا مراجعه نمایید. انگشت نگاری سفارت کانادا شامل دو مرحله ارائه اثر انگشت و ارائه عکس انگشت نگاری می‌باشد که کل آن‌ها بین 5 تا 10 دقیقه زمان خواهد برد و اگر شما بیش از 13 سال یا کمتر از 79 سال سن داشته باشید، موظف به ارائه آن خواهید بود.

وقت انگشت نگاری سفارت کانادا

به دلیل آنکه کشور کانادا در ایران سفارت یا کنسولگری ندارد، متقاضیان برای ارائه بیومتریک کانادا باید به دفاتر وَک کانادا در ترکیه (استانبول و آنکارا) امارات (دبی و ابوظبی)، قطر (دوحه)، گرجستان (تفلیس)، ارمنستان (ایروان)، عراق (اربیل)، آذربایجان (باکو)، پاکستان (اسلام آباد)، عمان (منامه)، یا کویت (کویت) مراجعه کنند. دفاتر وک کانادا معمولا روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 15:30 (به وقت محلی) فعال می‌باشند. البته جمع آوری و ارسال اطلاعات انگشت نگاری بر عهده کارگزاری وی اِف اِس گلوبال (VFS global) می‌باشد.

نحوه گرفتن وقت انگشت نگاری ویزای کانادا

زمانی که برای دریافت ویزا یا اقامت کانادا اقدام می‌کنید و هزینه را به صورت ارزی از طریق حساب کاربری خود پرداخت می‌کنید، درخواست شما از سوی سفارت کانادا بررسی می‌شود و تا ظرف 24 الی 72 ساعت (در برخی موارد استثنا ممکن است طولانی‌تر شود) نامه‌ای دریافت می‌کنید که BIL نام دارد. دعوت‌نامه ارائه انگشت نگاری ویزای کانادا (انگشت نگاری و عکس دیجیتال) یا همان Biometric Instruction Letter نامه‌ایست که با در دست داشتن آن به یکی از دفاتر وَک (Visa Application Centre) مراجعه می‌کنید. این برگه نشان دهنده پرداخت هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا و داشتن حساب کاربری درخواست ویزا برای ارائه بایومتریک کانادا است.

در نظر داشته باشید که دریافت نامه انگشت نگاری کانادا به منزله‌ی موافقت با درخواست ویزای کانادا نیست.

مهلت انجام انگشت نگاری کانادا

در شرایط عادی هر فرد از زمان دریافت نامه انگشت نگاری 30 روز مهلت خواهد داشت تا برای انجام بیومتریک به یکی از دفاتر وک کانادا مراجعه نماید. این مهلت 30 روزه بنا به شرایط زمانی قابل تغییر خواهد بود.
گروه خدمات سفری ویزالند این اطمیئنان را به شما می‌دهد که نگرانی وجود ندارد و 180 روز برای ارائه انگشت نگاری ویزای کانادا خود وقت دارید. این افزایش‌های الحاقی برای همه به شکل پیش فرض انجام می‌شود و نیازمند مکاتبه شما با دولت کانادا نیست.

در حال حاضر امکان رزرو وقت انگشت نگاری وجود دارد و می‌توانید برای اخذ وقت با کارشناسان ویزالند تماس بگیرید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

11715026 33143

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا

هزینه ارائه بیومتریک به شکل فردی 85 دلار، به شکل خانوادگی 170 دلار و برای گروه‌های هنری یا نمایشی 255 دلار می‌باشد و در صورت نتیجه نگرفتن شما و موافقت نشدن با درخواست شما هیچ‌گونه هزینه‌ای از سوی سفارت کانادا به شما استرداد نمی‌گردد. توصیه می‌شود این مبلغ را در زمانی که به شکل آنلاین اقدام به ثبت درخواست می‌کنید پرداخت کنید و به زمان دیگری موکول نکنید. زیرا پرداخت نکردن این مبلغ در دریافت نامه بیومتریک شما اختلال ایجاد می‌کند.

  • در صورت اقدام خانوادگی هزینه همیشه 170$ ثابت می‌باشد، بدون توجه به اینکه خانواده شما چند نفر تشکیل شده، یا اگر حتی درخواست‌های افراد از یک نوع نباشد، به طور مثال پدر خانواده درخواست ویزا اقامتی داشته باشد و باقی افراد درخواست ویزای توریستی؛ فقط باید همه افراد در یک وک و همگی با هم اقدام کنند.

تخفیف ویژه‌ای که ویزالند برای مشتریان وفادار ویزای کانادای خود قائل می‌شود، رایگان ارائه کردن وقت عادی می‌باشد.

اخذ وقت سفارت از تمامی دفاتر وَک کانادا

هزینه اخذ وقت سفارت کانادا از طریق مجموعه ویزالند 1 میلیون تومان می‌باشد. زمانی که به هر دلیل وقت موجود نباشد ممکن است پروسه اخذ وقت سفارت کانادا ساعت‌ها یا شاید روزها به طول بیانجامد و شرایط عادی حاکم نباشد، امکان اخذ وقت فوری نیز وجود خواهد داشت که هزینه این کار در مجموعه ویزالند 2 میلیون تومان می‌باشد.

هزینه اخذ وقت انگشت نگاری ویزای کانادا از سوی ویزالند 1 میلیون تومان می‌باشد.

مدت زمان اعتبار انگشت نگاری کانادا

اعتبار انگشت نگاری کانادا برای ویزای توریستی، تحصیلی و کاری 10 سال است و حتی در صورتی که ریجکت شوید هم دولت کانادا مشخصات و اطلاعات شما را تا 15 سال نگه داری می‌کند، گرچه اعتبار آن برای اقدام مجدد برای اخذ ویزا تنها 10 سال می‌باشد. در مورد کیس‌های اقامت دائم، اگر با اپلیکیشن شما موافقت شود، دولت کانادا اطلاعات شما را تا 80 سالگیتان ذخیره خواهد کرد، اگر نتیجه درخواست شما بدل شدن به یک شهروند دائم باشد، دولت کانادا اطلاعات شما را برای همیشه حذف می‌کند و اگر موفق نشوید در صورتی که رد شدن درخواست شما به دلایل سلامت، مشکلات مالی یا هرگونه عدم تطابق باشد تنها 5 سال از اطلاعات شما نگه داری می‌کند. همینطور اگر عدم موافقت با کیس شما به دلیل ارائه نامناسب باشد، از اطلاعات شما 10 سال نگه داری می‌شود. گرچه هر بار که اقدام می‌کنید باید انگشت نگاری جدیدی ارائه کنید. در مورد پناهجویان، سرنوشت تقاضای آنان هرچه باشد، اطلاعات آن‌ها تا 100 سالگیشان محفوظ خواهد ماند.

آدرس مراکز انگشت نگاری کانادا

دفتر انگشت نگاری کانادا در آنکارا

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰
درخواست و ثبت گذرنامه: ۸:۳۰ الی ۱۵:۳۰
شماره تلفن: ۹۰۲۱۲۳۷۳۵۸۰۷+
ایمیل: info.canadatrank@vfshelpline.com
آدرس:

Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no: 154 (next to TEB Bank) Çankaya / Ankara, Turkey.

دفتر انگشت نگاری کانادا در استانبول

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰
درخواست و ثبت گذرنامه: ۸:۳۰ الی ۱۵:۳۰
شماره تلفن: 900758373212+
ایمیل: info.canadatrank@vfshelpline.com
آدرس:

Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye (opposite of Military Museum) Sisli /, Istanbul, Turkey

دفتر انگشت نگاری کانادا در دبی

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰
درخواست و ثبت گذرنامه: ۱۶:۰۰ الی ۱۷:۰۰
ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۵:۰۰
درخواست و ثبت گذرنامه: ۸:۳۰ الی ۱۵:۰۰
شماره تلفن: 0097142055851+
ایمیل: info.canauh@vfshelpline.com
آدرس:

Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, (Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi

دفتر انگشت نگاری کانادا در باکو

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰
درخواست و ثبت گذرنامه: از ساعات ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰ و ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰
شماره تلفن: 994125385744+
ایمیل: info.canbakiom@vfshelpline.com
آدرس:

23 Izmir St, Baku, Azerbaijan

دفتر انگشت نگاری کانادا در تفلیس گرجستان

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰
درخواست و ثبت گذرنامه: از ساعات ۹:۰۰ الی ۱۶:۰۰
شماره تلفن: 00995322252230+
ایمیل: info.canstbiiom@vfshelpline.com
آدرس:

Abuladze street 1st lane, (Dead End) 0162, Ground Floor,Tbilisi, Georgia

سوالات متداول

آیا درخواست ارائه انگشت نگاری به معنای موافقت با درخواست ویزا است؟

خیر، همانطور که در متن به آن اشاره شد، ارائه عکس و انگشت نگاری ویزای کانادا بخشی از روند اخذ ویزا یا اقامت کاناداست و معنای قبولی یا عدم قوبلی درخواست را نمی‌دهد.

در ایران دفتر انگشت نگاری کانادا وجود ندارد، باید به کجا مراجعه کنم؟

در صفحه سفارت کانادا توصیه شده که اگر ارائه بایومتریک در کشورتان مقدور نیست، به نزدیک ترین دفتر وَک در کشور های اطراف مراجعه فرمائید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر