اطلاعیه انگشت نگاری کانادا

 • فرصت تبدیل یا تمدید ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان حاضر در خاک کانادا تا 28 فوریه 2025 تمدید شد.
 • برای تمدید یا تبدیل ویزای توریستی از داخل خاک کانادا، باید دوباره اطلاعات بیومتریک خود را در اداره مهاجرت این کشور به ثبت برسانید.
 • برا ی اطلاع از شرایط و ضوابط تمدید و تبدیل ویزای توریستی کانادا، می‌توانید با کارشناسان ویزالند تماس (0261836) حاصل فرمایید.

برای انگشت نگاری کانادا به‌ غیر از استانبول گزینه‌های دیگری هم در پیش روی شما است! ارمنستان و دبی می‌توانند دو رقیب جدی برای این شهر در زمینه‌ی کاهش هزینه‌های انگشت‌ نگاری کانادا و زمان شما باشند! همچنین هیچ‌کدام از دفاتر وک (VAC) کانادا، از نظر نحوه ثبت اطلاعات بیومتریک و تأثیر مثبت یا منفی داشتن بر روی پرونده ویزا با هم تفاوتی ندارند! با این تفاسیر، بهترین سفارت کانادا برای انگشت‌نگاری کدام است؟

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا 2024

به دلیل اینکه برای ثبت اطلاعات بیومتریک کانادا می‌بایست به یکی از کشور‌های همسایه ایران مراجعه نمایید، علاوه بر هزینه‌های ثبت اطلاعات انگشت نگاری، هزینه‌های بلیت هواپیما، ویزا (اگر لازم باشد)، هتل، غذا و… را هم باید پرداخت کنید! به همین دلیل بهتر است کشوری را برای ثبت اطلاعات خود انتخاب کنید که هزینه‌های کمتری برای سفر بخواهد. 

هزینه‌ انگشت نگاری کانادا در دفاتر وک

هزینه ثبت اطلاعات بیومتریک به صورت فردی 85 دلار کانادا، خانوادگی 170 و برای گروه‌های هنری یا نمایشی بیش‌تر از 3 نفر 255 دلار می‌باشد. بهتر است این مبلغ را دقیقاً بعد از درخواست ویزای خود پرداخت نمایید تا نامه «BIL» هر چه سریع‌تر برای شما ارسال و در روند اخذ ویزا وقفه‌ای ایجاد نشود! همچنین شما میتوانید اخذ وقت انگشت نگاری ویزای کانادا را به گروه ویزالند بسپارید. هزینه این کار توسط ویزالند 1 میلیون تومان است.

 • فراموش نکنید که هزینه درخواست بیومتریک کانادا برای خانواده‌ها با هر تعداد عضو و ویزای‌ متفاوت همیشه ثابت است. البته در صورتی که همه افراد از یک مرکز وک (VAC) و همگی با هم درخواست‌های خود را به ثبت رسانده باشند! برای مثال سرپرست درخواست ویزای تحصیلی کرده است، ولی سایر افراد خانواده درخواست ویزای توریستی کرده‌اند!

تور انگشت نگاری سفارت کانادا

برای اینکه بتوانید با یک تیر دو نشان بزنید، بهتر است بعد از رزرو وقت بیومتریک اقدام به اخذ تور انگشت نگاری کانادا از دفاتر مسافرتی معتبر کنید. با این کار علاوه بر بازدید از یک کشور خارجی می‌توانید اطلاعات انگشت نگاری خود را ثبت و در وقت و هزینه‌های هتل، هواپیما، غذا و… صرفه‌جویی کنید!

بهترین سفارت کانادا برای انگشن نگاری

هیچ وقت نمی‌توان گفت بهترین سفارت کانادا برای انگشت نگاری کدام است! زیرا تمامی پرونده‌های درخواستی ویزای کانادا به سفارت این کشور در آنکارا برای بررسی ارسال می‌شود. همچنین انگشت نگاری در بعضی از دفاتر وک (VAC) مثل دبی، هیچ تأثیر منفی یا مثبتی بر روی پرونده نخواهد داشت. پس شما بر اساس شرایط خودتان باید یکی از دفاتر وک برای انگشت نگاری کانادا را انتخاب کنید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836

مراحل بیومتریک کانادا در دفتر وک

در روز بیومتریک کانادا، اطلاعات اثر انگشت به وسیله دستگاه اسکنر (scanner) به ثبت می‌رسد و تصویر چهره شما در سیستم اطلاعاتی کانادا بایگانی می‌شود! سیستم اداره مهاجرت کانادا آنلاین است و اطلاعات شما به‌محض ثبت شدن در اکانتتان قابل رؤیت می‌باشد! این کار در دفاتر وک خیلی طول نمی‌کشد و از لحظه حضور شما در دفتر چیزی حدود 10 تا 15 دقیقه زمان می‌برد. ‌

قانون جدید انگشت نگاری کانادا

کانادا هیچ قانون جدیدی در زمینه ثبت اطلاعات انگشت نگاری به تصویب نرسانده است. فقط در زمان همه‌گیری کرونا به دلیل بسته بودن دفاتر وک به افرادی که درخواست ثبت اطلاعات خود را داشتند این مهلت را داد تا بتوانند با همان برگه (BIL) قدیمی خود اقدام به ثبت اطلاعات خود کنند، که در حال حاضر این قانون لغو شده است!

وقت انگشت نگاری سفارت کانادا

وقت انگشت نگاری سفارت کانادا توسط کارگزاری «VFS global» تعیین می‌شود؛ ازآنجایی‌که کانادا در ایران سفارت ندارد، برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود باید به دفاتر وک کانادا در کشور‌های همسایه مراجعه کنید! فراموش نکنید که در زمان حضور در دفاتر وک هیچ گونه مصاحبه‌ای از شما گرفته نمی‌شود.

مراحل انگشت نگاری در سفارت کانادا

برای اخذ وقت انگشت نگاری کانادا باید ابتدا اقدام به درخواست ویزا از سایت اداره مهاجرت این کشور کنید! بر همین اساس ابتدا وارد اکانت خود در سایت «IRCC» شوید و درخواست ویزای خود را به ثبت برسانید و هزینه ثبت اطلاعات بیومتریک خود را پرداخت کنید! سپس منتظر بمانید تا ظرف 24 تا 72 ساعت (در بعضی مواقع ممکن است بیشتر شود) نامه «Biometric Instruction Letter» یا «BIL» برای شما در اکانتتان ارسال شود! «BIL» نامه‌ای است که شما باید آن را هنگام حضور در دفاتر وک کانادا ارائه دهید. این نامه نشان می‌دهد که شما از طریق حساب کاربری در سایت «IRCC» هزینه ثبت اطلاعات انگشت نگاری کانادا را پرداخت و فرم درخواست ویزای این کشور را پر کرده‌اید.

 • توجه داشته باشید که تا زمانی که درخواست ویزای توریستی کانادا در سایت اداره مهاجرت این کشور به ثبت نرسیده باشد، نمی‌توانید وقت بیومتریک کانادا از سایت «VFS global» رزرو کنید!

زمان انگشت نگاری سفارت کانادا

از روزی که نامه بیومتریک خود را دریافت می‌کنید، 30 روز مهلت خواهید داشت که به یکی از دفاتر وک کانادا برای ثبت اطلاعاتتان مراجعه نمایید. در صورتی که نمی‌توانید در این زمان به دفاتر وک مراجعه کنید باید به «IRCC» اطلاع داده و «Webform» بزنید. فراموش نکنید اگر بعد از 30 روز به دفاتر وک مراجعه کنید و به مقامات کانادا اطلاع نداده باشید، اطلاعات بیومتریک شما ثبت نخواهد شد و فرایند درخواست به تعویق خواهد شد!

افرادی که ملزم به ثبت اطلاعات بیومتریک هستند

درصورتی‌که بخواهید هر یک از ویزاها یا مجوزهای زیر را اخذ کنید باید اطلاعات بیومتریک خود را به ثبت برسانید.

 • ویزای توریستی (Visitor Visa)
 • ویزای کار (Work permit)
 • ویزای تحصیل (study visa)
 • اقامت دائم کانادا (permanent residency)
 • تمدید مدت اقامت در کانادا
 • تمدید مجوز تحصیل و کار
 • پناهندگی

شرایطی که شما را از ثبت اطلاعات معاف می‌کند

در صورت حضور در کانادا و اقدام برای هرکدام از مجوز‌های زیر دیگر نیازی به ثبت اطلاعات انگشت‌ نگاری ندارید.

 • در خواست تمدید مدت‌زمان اقامت ویزا‌های توریستی، کاری و تحصیلی
 • درخواست بازیابی وضعیت به عنوان دانشجو، کارگر یا توریست
 • درخواست تمدید مجوز تحصیل یا کار
 • درخواست برای مجوز اقامت موقت در کانادا (TRP)

سن انگشت نگاری ویزای کانادا

بر اساس آخرین قوانین ویزای کانادا، تمامی افراد بالای 14 سال و کمتر از 79 سال موظف به ثبت اطلاعات بیومتریک خود در سیستم اداره مهاجرت این کشور هستند. توجه داشته باشید، سن شما بر اساس روزی که درخواست ویزای کانادا می‌دهید محاسبه خواهد شد. برای مثال، اگر در روز درخواست ویزای کانادا، شما وارد 14 سالگی شده باشید ملزم به ثبت اطلاعات بیومتریک خود هستید!

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری بر اساس نوع ویزا (توریستی، تحصیلی، کاری) و بازه زمانی (پیک سفر یا فصل‌های خلوت) که درخواست داده‌اید متفاوت است. اما به طور میانگین چیزی حدود 2 تا 3 ماه زمان لازم است تا به ویزای شما پاسخ داده شود!

اعتبار انگشت نگاری کانادا

درصورتی‌که در 10 سال گذشته اقدام به اخذ ویزا‌های توریستی، تحصیلی یا کاری کانادا کرده باشید و اطلاعات بیومتریک شما ثبت شده باشد، دیگر نیاز به ثبت اطلاعات خود نخواهید داشت! اما در صورتی که بخواهید وضعیت خود را از موقت (توریستی، تحصیلی، کاری) به دائم (اقامت دائم) تغییر دهید می‌بایست دوباره اطلاعات بیومتریک خود را به ثبت برسانید.

 • درصورتی‌که در 10 سال گذشته برای اخذ اقامت دائم کانادا اطلاعات انگشت نگاری خود را ثبت کرده و قصد اخذ اقامت موقت این کشور را داشته باشید، باید دوباره اطلاعات بیومتریک را به ثبت برسانید.

مدارک لازم برای انگشت نگاری کانادا

در روز وقت بیومتریک ویزای کانادا باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • پاسپورت معتبر
 • کپی برگه درخواست ویزای کانادا
 • کپی نامه درخواست ثبت اطلاعات بیومتریک کانادا «‌Biometric Instruction Letter»

نمونه نامه انگشت نگاری کانادا

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نامه انگشت نگاری کانادا دارای 2 صفحه است. در صفحه اول این نامه توضیحاتی در مورد اینکه برای چه اهدافی اطلاعات بیومتریک باید ثبت شود داده شده است.

در صفحه دوم این نامه توضیحاتی در مورد محتویات نامه داده شده است. همچنین می‌توانید در پایین صفحه دوم، بارکدی را مشاهده کنید که اطلاعات پرونده شما توسط این بارکد مورد تأیید دفاتر وک کانادا قرار می‌گیرد!

نکات انگشت نگاری کانادا

 • در زمان انگشت نگاری، بر روی دست‌ها و صورتتان نباید هیچ گونه اثری از تتو یا حنا وجود داشته باشد.
 • در صورت جراحت، بریدگی یا ترک داشتن انگشتانتان قبل از انجام انگشت نگاری اجازه دهید بهبود پیدا کند.
 • از پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های سفید، طوسی، کرم و نقره‌ای خودداری کنید و به جای آن از رنگ‌های مانند قرمز، زرد، نارنجی یا سبز استفاده کنید.
 • در صورتی که در هنگام عکس گرفتن حجاب دارید، کل گردی صورت باید به صورت کامل مشخص باشد.
 • انگشت نگاری تمام افراد پرونده (خانواده) نظیر همسر، کودک، والدین و… باید هم‌زمان انجام شود.

آدرس مراکز انگشت نگاری کانادا

دفتر انگشت نگاری کانادا در آنکارا

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰

درخواست و ثبت گذرنامه: ۸:۳۰ الی 16:30

شماره تلفن: ۹۰۲۱۲۳۷۳۵۸۰۷+

ایمیل: info.canadatrank@vfshelpline.com

آدرس:

Ankara Address Canada Visa Application Centre İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/ Ankara 06530 – Regnum Sky Tower

دفتر انگشت نگاری کانادا در استانبول

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰

درخواست و ثبت گذرنامه: ۸:۳۰ الی ۱۵:۳۰

شماره تلفن: 00902123738507

ایمیل: info.canadatrank@vfshelpline.com

آدرس:

Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Harbiye (opposite of Military Museum) Sisli /, Istanbul, Turkey

دفتر انگشت نگاری کانادا در دبی

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۵:۰۰

درخواست و ثبت گذرنامه: ۸:۳۰ الی ۱۵:۰۰

شماره تلفن: 0097142055881

ایمیل: info.canauh@vfshelpline.com

آدرس:

Wafi Mall, 3rd Floor, Road – Dubai – United Arab Emirates

دفتر انگشت نگاری کانادا در باکو

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰

درخواست و ثبت گذرنامه: از ساعات ۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰ و ۱۴:۰۰ الی ۱۶:۰۰

شماره تلفن: 994125385744+

ایمیل: info.canbakiom@vfshelpline.com

آدرس:

23 Izmir St, Baku, Azerbaijan

دفتر انگشت نگاری کانادا در تفلیس گرجستان

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰

درخواست و ثبت گذرنامه: از ساعات ۹:۰۰ الی ۱۶:۰۰

شماره تلفن: 00995322220130

ایمیل: info.canstbiiom@vfshelpline.com

آدرس:

 9 Nikoloz Kipshidze St, T’bilisi, Georgia

دفتر انگشت نگاری کانادا در ارمنستان

ساعات کاری: روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰

درخواست و ثبت گذرنامه: از ساعات ۹:۰۰ الی ۱۶:۰۰

شماره تلفن: 0037410545692 , 0037410583786

ایمیل: info.canstbiiom@vfshelpline.com

آدرس:

5GG6+FGF, Petros Adamyan St, Yerevan, Armenia

سوالات متداول

1. آیا اخذ نامه انگشت نگاری کانادا به معنی تأیید ویزا است؟

خیر، این نامه تنها به شما اجازه می‌دهد که برای ثبت اطلاعات بیومتریک اقدام کنید.

2. چگونه می‌توانیم از تاریخ انقضای اطلاعات بیومتریک با خبر شویم؟

بعد از ثبت اطلاعات انگشت نگاری در دفاتر وک، می‌توانید تاریخ انقضای اطلاعات خود را از طریق اکانت موجود در سایت «IRCC» چک کنید.

3. چگونه وضعیت نامه «BIL» را بررسی کنیم؟

می‌توانید از طریق اکانت خود اقدام به ارسال یک وب فرم به اداره مهاجرت کانادا کنید و وضعیت نامه خود مطلع شوید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر