کرونا و ویزای سوئیس - زمان بازگشایی سفارت سوئیس

طبق اطلاعیه شرکت VFS global، با توجه به شیوع ویروس کرونا جدید (COVID-19) دفتر ارائه دهنده خدمات ویزای کشور سوئیس در تهران، تا اطلاع ثانوی بسته بوده و قادر به ارائه خدمت به هموطنان عزیز نخواهد بود.

 • از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۸ هیچ درخواست جدیدی توسط دفتر VAC ویزای شینگن سوئیس پذیرفته نشده و هیچ قرار ملاقات جدیدی داده نمی‌شود. همچنین دفتر VAC برای تعیین وقت سفارت جدید با متقاضیانی که قرار ملاقات آن‌ها قبل از این تاریخ مشخص شده، تماس خواهد گرفت.

 • همچنین دفتر امکان برگرداندن پاسپورت متقاضیان را از طریق ارسال پستی فراهم کرده تا در صورت درخواست، پاسپورت متقاضیان تا عادی شدن شرایط نزد خودشان باقی بماند.

 • اگر قصد دارید تا به صورت حضوری به دفتر VAC مراجعه و پاسپورت خود را پس بگیرید می‌توانید در روزهای یک شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر به دفتر VAC مراجعه نمایید.

 • در صورتی که از اضطراری بودن سفر خود اطمینان دارید با ویزالند تماس بگیرید.

پر درخواست ترین ویزای سوئیس، ویزای توریستی و ویزای کاری می‌باشد. با توجه به شرایط سختی که سفارت‌خانه های کشور‌ حوزه شینگن برای متقاضیان ایرانی در نظر گرفته اند، تاکید می‌کنیم که مدارک را حتما کامل همراه خود داشته باشید. ویزای سوئیس مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر کارگزاری ویزای این کشور مراجعه می‌کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای سوئیس

📌 وقت سفارت سوئیس

📌 مدارک ویزای سوئیس

📌 هزینه درخواست ویزای سوئیس

📌 مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئیس

📌 ریجکت ویزای سوئیس

📌 رفع ریجکت ویزای سوئیس و اعتراض به رد شدن ویزای آن

📌 انواع ویزای سوئیس

📌 سفارت سوییس در تهران

شرایط اخذ ویزای سوئیس

می‌توان گفت کسانی که تا به حال ویزای شینگن نگرفته‌اند، می‌توانند با یک تاریخچه سفری مناسب ویزای سوئیس بگیرند. شرایط اخذ ویزای سوئیس به شرح زیر می‌باشد:

۱. تاریخچه سفری:

متقاضیان ویزای سوئیس با ارائه تاریخچه سفری مناسب و معتبر (مثل ویزای چین، سنگاپور وغیره) اقدام به گرفتن ویزا کنند. تاریخچه سفری مهم ترین شرط اخذ ویزای شینگن سوئیس می‌باشد.

۲. گردش حساب:

گردش حساب مورد نیاز برای ویزای سوئیس، گردش ۳ ماه آخر می‌باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

۳. تمکن مالی:

ایده آل ترین تمکن مالی برای ویزای سوئیس، ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. گواهی تمکن مالی ویزای سوئیس به یورو اعلام می‌شود و حتما باید توسط مدیر شعبه به مهر و امضاء برسد.

۴. گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی:

گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی، به افسر ویزا اثبات می‌کند که شما به کشور محل اقامت خود وابسته هستید و پس از مدت زمان سفر، به کشور خود بازمی‌گردید.

۵. ارائه دعوت نامه:

دعوت نامه ویزای سوئیس می‌تواند از سوی اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت نامه باید جزئیات کامل شخص میزبان مانند نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد و تابعیت ایشان ذکر شود. همچنین تاریخ دقیق اقامت متقاضی باید در متن نامه نوشته شود. می‌توان گفت دعوتنامه ویزای سوئیس نیز یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای سوئیس می‌باشد.

وقت سفارت سوئیس

پروسه وقت سفارت سوئیس در ایران، توسط شرکت VFSGlobal انجام می‌شود. برای درخواست وقت سفارت سوئیس باید اسم و فامیل (مطابق پاسپورت)، شماره پاسپورت و شماره تماس خود را به همراه اسکن و یا عکس واضح پاسپورت برای دفتر وی اف اس ارسال کنید. ۲ هفته پس از ارسال درخواست وقت سفارت سوئیس می‌توانید در دفتر کارگزاری ویزای این کشور حضور داشته باشید. هزینه درخواست وقت سفارت سوئیس در گروه مسافرتی ویزالند ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد. برای حضور در دفتر وی اف اس گلوبال سوئیس می‌توانید در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ساعت ۱۷ به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

مدارک ویزای سوئیس

مدارک ویزای سوئیس باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای سوئیس نیست. مدارک ویزای سوئیس به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای سوئیس

📑 رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 دو قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

📑 ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 گواهی اشتغال به کار

📑 گردش حساب ۳ ماهه اخیر

📑 گواهی تمکن مالی به یورو

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

هزینه درخواست ویزای سوئیس

هزینه درخواست ویزای سوئیس در گروه مسافرتی ویزالند ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه برای درخواست وقت سفارت و کلیه خدمات مربوط به ویزای سوئیس (تکمیل فرم شینگن سوئیس، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره) می‌باشد و پرداخت کلیه هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئیس

بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر کارگزاری ویزای سوئیس، جواب درخواست ویزا برای شما صادر می‌شود که باید به همراه رسید درخواست ویزا و کارت شناسایی حضورا به این دفتر مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت جواب ویزا باید در ساعات ۸ تا ۱۷ در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه مراجعه کنید.

ریجکت ویزای سوئیس

رایج ترین دلیل ریجکت ویزای سوئیس، تاریخچه سفری نامناسب متقاضی می‌باشد. دلایل رد شدن ویزای سوئیس به شرح زیر می‌باشد:

 • تاریخچه سفری نامناسب متقاضی
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در سوئیس
 • ارائه مدارک غیرواقعی و یا جعلی
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت ویزای سوئیس و اعتراض به رد شدن ویزای آن

رفع ریجکت ویزای سوئیس وجود ندارد و شما باید ۹۰ روز پس از ریجکتی و با برطرف نواقص پرونده خود، دوباره اقدام کنید. برای اعتراض به ریجکتی ویزای سوئیس نیز می‌توانید با نوشتن نامه ای اعتراضی به افسران ویزای این کشور، حضورا به سفارت سوئیس در تهران مراجعه کنید. همچنین می‌توانید این نامه را در قالب ایمیل برای سفارت سوئیس ارسال کنید.

انواع ویزای سوئیس

با توجه به هدف سفر متقاضی از سفر به سوئیس، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. پردرخواست ترین ویزای سوئیس، ویزای توریستی، تحصیلی و کاری می‌باشد که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم:

۱. ویزای توریستی سوییس:

این ویزا با هدف گشت و گذار در سوئیس صادر می‌شود. گردش حساب ۳ ماهه متقاضی و تمکن مالی برای اخذ ویزای سوئیس تاثیر بالایی دارند. شما با ویزای توریستی می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه در سوئیس اقامت داشته باشید.

۲. ویزای تحصیلی سوئیس:

برای گرفتن ویزای تحصیلی سوییس، حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی دعوت نامه ارائه کنید. پس از پایان تحصیل شما حتما باید این کشور را ترک کنید. مدت زمان ویزای تحصیلی سوییس بر اساس تاریخ قید شده در دعوتنامه تعیین می‌شود.

۳. ویزای کاری سوئیس:

دعوت نامه و ارائه مدارک زبان مهم ترین شرط برای اخذ ویزای کاری سوئیس می‌باشد. دعوت نامه ویزای کاری سوییس باید از سوی یک شرکت، موسسه و یا یک کارفرما ارسال شود و حتما در متن دعوت نامه عنوان شغلی و آدرس محل کار باید ذکر شود.

سفارت سوییس در تهران

سفارت سوئیس در تهران در آدرس الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۱۳ واقع شده است اما خدمات ویزا و کنسولی را به دفتر VFSGlobal واگذار کرده است. برای حضور در دفتر کارگزاری ویزای سوئیس باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 49 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۸۴ دیدگاه ها

  • سلام؛ متوجه منظورتون نشدم سفارت سوئیس برای دعوتنامه کانادا. لطفا برای پاسخ کامل با مشاورین ویزالند تماس بگیرید.

 • با سلام
  من ساکن کشور سوییس هستم و والدین من در ایران زندگی می‌کنند میخواستم بپرسم شرایطش چی هست که من آنها به عنوان توریست دعوت بکنم و بعد از یک ماهی برگردن. البته شرایط را من خوانده ام اما این شرایط برای ایرانی‌ها هست و من افغانستانی هستم. لطف میکنید اگر جواب سوال من رو بدین.
  با تشکر…

 • سلام من ۹۹/۱۰/۰۳ درخواستمو (ویرای الحاق به خانواده ) به کنسولگری دادم ، گفتند ۳هفته طول میکشه تا مدارک به سوییس برسه ، درسته ؟

 • سلام من میخواستم برای بهار بعد از عید اقدام به گرفتن ویزای توریستی برای دیدن اقوام بکنم،سفارت باز هست یا امکانش نیس برای این سفر؟

 • سلام
  من میخوام با فردی که در سوییس هست ازدواج‌کنم و ایشون قبلا همسر اولشون رو دعوتنامه دادن و‌الان که جدا شدن دیگه امکان ارسال دعوتنامه نیست!(شرایط ارسال سخت هست)
  من سفر به کشورهای اتحادیه اروپا نداشتم و میخوام بدونم‌چطور میشه ویزا و اقامت بگیرم؟
  و اینکه میخوام بدونم آیا میشه ویزای تحصیلی بگیرم و بعد از یک‌ترم درس خوندن اعلام ازدواج‌کنم؟ ( که البته میخوام دیگه درس نخوندم)

 • سلام
  وقت بخیر
  من از یکی از دانشگاههای سوییس پذیرش گرفتم در مقطع دکتری. قراره ثبتانم دانشگاه تا ۱۵ ژانویه انجام بشه. الانم برای فرم ویزای کاری ارسال کردن تا کارای مربوط به ویزا رو انجام بدن
  میخوام بدونم بعد از نهایی شدن ثبتنام دانشگاه چقدر زمام میبره تا ویزام صادر بشه؟

 • سلام ممنونم از سایت خوبتون من یه سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید، من یک برادر دارم که ایشون کارت اقامت سوئیس رو دارن و جزو شهروند اونجان، من هم ۱۴ سالم هست و در ایران هستم میخواستم بپرسم که برادر من میتونه که برای من دعوتنامه بفرسته و شرایتش رو میخواستم بدونم؟

  • سلام؛ بله می تونن دعوت نامه ارسال کنن اما به دلیل سن پایین شما حتما باید با خانواده اقدام کنید که با مدارک شغلی خانواده و مدارک بانکی، و مدارک تحصیلی شما درخواستتون از سوی سفارت بررسی بشه.

 • باسلام میخواستم مدارکم رو برای سفارت برای پیوست به خانواده بفرستم آیا الان با کدپستی این امکان وجود داره؟

 • سلام
  مبلغ تمکن مالی که درسایت نوشته شده، با توجه به قیمت یورو بروز نشده است.
  درحال حاضر مبلغ تمکن مالی به یورو چقدر است؟

 • سلام وقت بخیر؛ من اهل افغانستان هستم و اقامت ایران رو دارم. همسرم ساکن سوئیس هست ما برای ویزای الحاق به خانواده اقدام کردیم مدارک تحویل دادیم و منتظر ویزا هستیم. سوالی که داشتم میشه لطف کنید بگید این نوع ویزا معمولا چقد زمان میبره تا بیاد ؟؟؟

 • سلام وقت بخیر؛ ویزای تحصیلی چه مدت بعد از حضور و ارائه مدارک در سفارت سوییس میاد؟ ممنونم از لطف شما

  • سلام؛ مدت زمان فرآیند بررسی درخواست انواع ویزای کشورهای مختلف در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا اصلا مشخص و دقیق نیست.

 • سلام خسته نباشید مدارک مورد نیاز برایه تمدید پاس آمریکا چی هست واین که من و همسرم و فرزند اولمون سیتیزن هستیم ولی متاسفانه فرزند دومم تو ایران بدنیا اومد مدارک موردنیاز برایه گرفتن پاس ایشون چیه؟؟؟

 • سلام؛ ما ویزای مولتی بیزینسی سوییس رو داشتیم دوساله که یکسالش بخاطر کرونا از بین رفت،حالا سوالم اینه که آیا سفارت ویزای ما رو تمدید می کنه؟باید چکار کرد؟اصلا الان با این ویزا می تونیم سفر کنیم

  • سلام؛ خیر، اگر دلیل ضروری برای سفر به سوئیس ندارید، نمی‌تونید به این کشور سفر کنید. اما در مورد تمدید احتمالا تسهیلاتی غیر از تمدید ویزا رو برای شما در نظر بگیرند.

 • با سلام ، دختر من با یک سویسی ازدواج ایرانی کرده و برای ازدواج سویسی نیاز به تاییدیه ترجمه شناسنامه دخترم در سفارت سویس دارم … از چه طریقی میتونم اقدام کنم و وقت بگیرم ؟!

  • سلام؛ با سفارت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن و به شما وقت بدن، اول ایمیل بزنید و اگر جواب ندادن با تلفن سفارت تماس بگیرید.

 • با سلام، ببخشید همسر من در سویئس با شرایط F قبول شده و بیماری سرطان داره من و دوتا بچه هام امکانش هست برای دیدنش بریم یا نه؟ چون مدارکمون فقط پاسپورت الکترونیک سفید بدون ویزا داریم و بچه هام با نامه حمایت تحصیلی درس میخونن لطفا راهنماییم میکنین

  • سلام؛ در مورد پناهدگی نمیتونیم نظر بدیم. اما با این شرایط احتمالا شانسی برای اخذ ویزا نخواهید داشت. البته توصیه میکنم با موسساتی که در زمینه مهاجرت هم فعالیت دارن، مشورت بفرمایید.

  • سلام؛ متاسفانه فعلا خبر جدیدی از سوی سفارت سوئیس دریافت نکردیم. اما همین صفحه ویزای سوئیس رو دنبال کنید. در صورتی که خبر جدیدی در این خصوص منتشر بشه، حتما در این صفحه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام میبخشید لطفا راهنمایی کنید واسه وقت سفارت سوئیس چطوری وقت سفارت بگیرم پدرم سوئیس زندگی میکنند توریستی میخام برم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام و روز بخیر
  چنانچه من از دانشگاهی پذیرش پست داک بگیرم در اون صورت چه مدارکی نیاز هستش؟
  من تاکنون سفر خارجه نداشتم،ایا این شانس گرفتن ویزامو کم میکنه؟
  بعد دوره پست داک که معمولا یک ساله است باید برگردم ایران یا میتونم برای اقامت اقدام کنم؟
  ایا همسرم میتونه همراه من بعنوان همراه بیاد؟

  • سلام؛ ما در زمینه ویزای تحصیلی شینگن کار نمی‌کنیم اما میتونید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی رو در سایت سفارت ملاحظه کنید. نداشتن سابقه سفر مشکلی برای اخذ ویزای تحصیلی ایجاد نمی‌کنه. در طول دوره پست داک میتونید، این زمان رو تمدید کنید. همچنین میتونید بعد از دوره هم برای اقامت از طریق ویزای کاری اقدام کنید. برای همسرتون هم میتونید درخواست ویزای همراه بدید.

 • سلام لطفا راهنمایی کنید. من و همسرم میخوایم توریستی به سوئیس بریم همسرم شغل ازاد و مغازه دار هستن،گردش حساب ارائه بدن کافیه؟ چون جواز به اسم شریکشون هست. و اینکه من خودم دانشجو هستم. میتونن پدرشون سند ملکشونو به اسم همسرم کنن و وقتی ویزا اومد دوباره همسرم ملک و برگدونن به پدرشون؟ و درباره تمکن میشه تا صدور ویزا ۲۰۰ میلیون تو حساب بذاریم و قتی نامه بانک رو گرفتیم و ویزامون اومد پول رو از حساب خارج کنیم؟

  • سلام؛ خیر، ایشون باید ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه (در صورت داشتن کارگر) رو هم ارائه بدن. سند ملکی نیازی نیست حتما به اسم ایشون باشه. همچنین شما میتونید پول رو بعد از تایید ویزاتون از حساب خارج کنید. البته در مورد تمکن مالی نکته ای که باید در نظر بگیرید اینه که حتما باید گردش حساب ۳ ماهه هم ارائه بدید. یعنی اینکه با حسابتون کار کرده باشید در این مدت. علاوه بر این موارد سایر شرایط شما هم باید برسی بشه. از جمله سابقه سفر شما. در صورتی که سابقه سفر به حوزه شینگن نداشته باشید بهتره که برای تور گروهی فرانسه اقدام کنید.

 • سلام. من آذز ۹۸ درخواست ویزای دیدار با خانواده (همسرم ) کردم از سفارت سوئیس . سوال من این هست که چطور میتونم پیگیری کنم چون الان بیشتر از ۶ ماه از ثبت درخواست من گذشته است.

  • سلام؛ میتونید به سفارت ایمیل بزنید و با ارائه مدارک، درخواست پیگیری وضعیت ویزای خودتون رو ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر .من همسرم کشور سویس هستند ومیخوام برای زندگی پیشش برم .چندروز پیش وقت سفارت داشتم ولی ازاونجایی که اطلاعات درستی نداشتم گفتند مدارکت کامل نیست وباید گردش سه ماهه از همسرت و دعوت نامش رو هم بیاری .سوالم از شما این هست که برای اتحاد خانواده وزندگی برای همیشه درسویس نیاز به دعوت نامه دارد یاخیر لطفا جواب بدهید چون چندوقت دیگه دوباره وقت سفارت دارم .

  • سلام، ما در زمینه ویزای پیوست و مهاجرت کار نمیکنیم. اما در سایت سفارت مدارک لازم برای پیوست به همسر ذکر شده، اما شما میتونید لیست مدارک مورد نیاز رو از طریق این لینک دانلود کنید.

 • سلام؛ دقیق مشخص نیست پیغام شما چیه. اما ایمیل سفارت رو برای شما مینویسم. اگر نتونستید با یه ایمیل دیگه امتحان کنید.

  • سلام؛ فعلا که چیزی مشخص نیست. اگر خبر جدیدی در این زمینه منتشر بشه در سایت و صفحه اینستاگرام ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام و عرض ادب؛ می‌خواستم معلومات درباره ویزای دعوت نامه داشته باشم. من از کشور افغانستان هستم . یکی از اعضای فامیل ما به سویس میباشد و من و همسر و طفلم ، چطور میتوانیم درخواست بدیم. و مدارک چی مدارکی الزامی است . تشکر.

  • سلام.من قصد دارم با همسرم به سوئیس سفر کنم . خودم مغازه دار هستم . گردش حسابم خوبه و تراکنشم بالاست. جواز کسب هم دارم. خونه هم دارم . چطور میتونم اقدام واسه ویزا کنم . این تمکین یعنی چی یعنی من قصد برگشت نداشته باشم خونم مصادره میشه

   • سلام؛ شما اگر بخواید از طریق تور گروهی تشریف ببرید، در طول سفرتون با محدودیت مواجه هستید. چون پاسپورتتون نزد تور لیدر به امانت نگه داشته میشه. همچنین در این تورها شما میتونید سند ملکی ارائه بدید اما اجباری نیست. فقط باید مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر در ضمانت آژانس مسافرتی بگذارید. ملک شما مصادره نمیشه اما پول شما اگر برنگردید به نفع آژانس مصادره میشه.

 • سلام مرسی از سایت عالیتون
  یکی از اقوام نزدیک من در کشور سوئیس زندگی میکنند. ایشون قراره برای من وهمسرم برای اخذ ویزای توریستی دعوتنامه بفرستند.اما یک سری از افراد خانوادمون که طی چند سال گذشته درخواست ویزا با داشتن دعوتنامه رو دادن اما چون متاهل هم بودن نتوانستند که زن و شوهر با یکدیگر بروند و به تنهایی رفتند .باهاشون که صحبت کردم گفتن کشور سوئیس به یک زوج ویزا نمیده و فقط به یکی از آنها ویزا دادن . میخواستم بدونم این قضیه ویزا ندادن کشور سوئیس به زن وشوهر واقعا درسته(یعنی همسرم نمی تونه با من بیاد سوئیس) یا دلیل نگرفتن ویزا هر دو نفر چیز دیگه ای بوده مثل قانع نکردن افسر ویزا یا عدم تمکن مالی ؟

  • سلام؛ شما حداقل چند سفر آسیایی یا و یک سفر در حوزه شینگن داشته باشید. و اینکه سایر شرایطتون هم باید بررسی بشه، سنتون، تمکن مالیتون، سابقه شغلیتون و اینکه دعوت کننده شما چه نسبتی با شما داره؟ اما اینکه سوئیس فقط به یکی از زوجین ویزا بده صحت نداره.

 • سلام من دوستم سویس زندگی میکنه اقامت گرفته و میخاد پاسپورت بگیره بیاد ایران برای سفر چ موقعه ی سفارت باز میشه ؟و اگر سفارت باز نیس میتونه پاسپورت بگیره؟

 • سلام .من میخام با تور گروهی برم سوییس و پناهنده شم .ایا به غیر از برداشت مبلغ وثیقه توسط اژانس مشکل دیگیه ای برام پیش میاد؟

  • متاسفم. این کاری که شما میکنید شرایط ویزا گرفتن رو برای هموطنان تون سخت تر و سخت تر می کنید. و همینطور اعتماد آژانس به مسافران را هم خدشه دار می کنید. این قبیل پناهندگی ها باعث شده که کسی که هدفش سفر و گردش هست، بعد عمری اگر شرایط مالی، کاری و… فراهم شد نتونه ویزا دریافت کنه.
   یکی از دلایلی که اتریش الان به شدت داره سخت گیری میکنه، کسانی ان که به بهانه گردش و تحصیل رفتن پناهنده شدن
   (البته به جز روابط ضعیف ج.اسلامی و اتریش و ناامنی های دیگر موجود در کشور)

 • سلام
  زمان باز گشایی سفارت برای مراجعین درخواست ویزا در سال ۹۹ چه زمانیست؟
  وچه تاریخی اقدام به گرفتن وقت سفارت کنیم؟ممنونم

  • سلام؛ فعلا که مشخص نیست، اما سایت سفارت یا صفحه ویزای شینگن در سایت ویزالند رو پیگیری کنید، اگر خبر جدیدی باشه، حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام؛ من پسر عمه بابام توی سوئیس هستش و به من میگه قانونی بیا و من میخوام با ازدواج در سوئیس اقامت بگیرم میخواستم بدونم چه ویزایی برای من خوب و مناسب هست. منون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام؛ شما دوتا راه دارید. ایشون بیان تهران یا ترکیه و اونجا عقد کنید و بعد درخواست پیوستن به خانواده رو به سفارت بدید که اقامت بگیرید. یا اگر شرایط گرفتن ویزای شینگن رو دارید یک بار با تور گروهی ویزای شینگن سوئیس بگیرید، برید و برگردید و بعد از اون یک دعوتنامه پسرعمتون براتون بفرسته و اینار با دعوتنامه اقدام به گرفتن ویزای توریستی از سوئیس کنید و وقتی رفتید دیگه برنگردید.

 • سلام روز بخیر
  من از یک دوره ی ارشد برای سوئیس پذیرش گرفتم و چندتا سوال داشتم اگر من رو‌ راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم،
  ۱.من فقط به ترکیه چندبار سفر کردم ‌جاهای دیگه نرفتم آیا این مشکل ایجاد میکنه به نظرتون ؟
  ۲.و اینه من میخواستم خودم برای ویزا اقدام کنم میشه بگین چه مدت قبل از شروع کلاسام باید برای ویزا اقدام کنم؟البته میدونم فعلا تعطیل هست سفارت به خاطر کرونا اما چون کلاسام شهریور شروع میشه خیلی نگران هستم
  ۳.پدرم قراره منو ساپورت مالی بکنه و آیا خودمم باید مدارک مالی ارائه کنم یا فقط مال پدرم کافیه؟ البته اینم بگم که متاهل هستم ولی خوب پدرم قراره هزینه هامو پرداخت کنه

 • باسلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بدونم برای ویزای سوئیس اگه به کشوری سفر نکرده باشید امکانش وجود داره با توجه به اینکه باقی شرایط مثل گردش حساب و سندو کارفرما و سابقه بیمه ۱۱ ساله موجود میباشد
  و اینکه با تمکن مالی چجور میشه اقامت یکساله گرفت
  ممنون میشم از راهنماییتون

  • سلام
   برای ویزای اول که اصلا به اقامت یک ساله فکر نکنید. اما اگر برای ویزای توریستی در قالب تور گروهی اقدام کنید شانستون بیشتر خواهد شد.

  • سلام
   بله، اول باید وقت سفارت بگیرید، اما برای مصاحبه باید به خود سفارت مراجعه کنید. مصاحبه خواهید شد، اما نوع سوالاتتون به مقطع تحصیلی و نوع پذیرشتون بستگی داره.

   • سلام
    میتونید از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات ویزا کمک بگیرید. خودتون هم میتونید به سایت سفارت مراجعه کنید و وقت سفارت بگیرید.

  • سلام
   داشتن سند ملکی هم وابستگی مادی شما رو به کشور نشون میده و هم ضمانت بازگشت شما به کشور هست. اما بدون سند ملکی هم باید تاریخچه سفر خوبی داشته باشید و هم مانده حساب بالاتری داشته باشید

 • آیا یک دوست در کشور سوئیس میتواند دعوتنامه بدهد که مورد قبول سفارت باشد؟
  آیا دعوتنامه دارای تاریخ انقضا می باشد؟
  آیا کسی که برای آتلیه کار میکند بیمه ندارم و پورسانتی کار میکند چه مدرکی باید برای مدرک شغلی به سفارت ارائه دهد؟
  آیا قولنامه یک باب منزل سرپرست کسی که میخواد ویزا بگیرد برای سفارت کافیست یا حتما باید قولنامه یا سند به نام گیرنده ویزا باشد؟

  • سلام
   با این شرایطی که میفرمایید کارتون سخته
   اولا دعوتنامه ایشون تا ۶ ماه میتونه اعتبار داشته باشه، در صورتی که تاریخ سفرتون درش قید شده باشه فقط برای همون تاریخ اعتبار داره.
   مورد بعد اینه که خودتون هم باید مدارک سغلی و تمکن مالی ارائه بدید و مدارک شغلی یعنی یا مدارک بیمه کاری و یا جواز کسب و از این قبیل.
   اگر بخواید در قالب تور گروهی اقدام کنید نیازی به دعوتنامه ندارید اما خوب تور گروهی شرایط خاص خودش رو هم داره. بله اگر سرپرست و حامی مالی شما باشن کافیه.

 • با درود
  ممنون میشم اگر پاسخی برای سوالات زیر در مورد ویزای کشور سوئیس مرحمت بفرمائید.
  ۱- آیا امکان ارائه سند آپارتمان و اتومبیل به عنوان بخشی از تمکن مالی در کنار تمکن و گردش حساب ریالی قابل قبول است؟(سند+موجودی حساب ریالی+ گردش ریالی)
  ۲- آیا امکان ارائه تمکن مالی از حساب ارزی و ریالی باهم و گردش حساب ریالی از بانک قابل قبول است؟ (موجودی حساب ارزی+موجودی حساب ریالی+ گردش ریالی)
  ۳- آیا امکان ارائه تمکن مالی از موجودی صندوق های بانک ها (صرفا به عنوان مثال، صندوق لوتوس بانک پارسیان) و گردش حساب ریالی قابل قبول است؟(صندوق بانک+گردش ریالی)
  ممنون

  • سلام
   ۱ سند ملکی نشون دهنده دارایی ها و تمکن مالی شماست، اما جایگزین ارائه مانده حساب و گردش حساب نیست.
   ۲. بله حساب ارزی هم مورد قبوله، در کنار اون هم یک حساب ریالی ارائه بدید.
   ۳. بله میتونید نامه تمکن مالی از صندوق هم بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.