اطلاعیه ویزای فنلاند

  • هزینه ویزای شینگن از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد ۱۴۰۳) افزایش می‌یابد. بر اساس تصمیم کمیسیون اروپا، هزینه این ویزا برای بزرگسالان از ۸۰ به ۹۰ یورو و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از ۴۰ به ۴۵ یورو افزایش خواهد یافت. تمامی درخواست‌هایی که بعد از ۲۲ خرداد ثبت شود، مشمول قانون جدید خواهد شد.

برای دریافت ویزای فنلاند حتما باید دعوت نامه داشته باشید. در کنار دعوت‌نامه، تمکن مالی و گردش حساب نیز اهمیت بیشتری برای اخذ ویزای فنلاند دارد. برای مدارک ویزای فنلاند، نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه نیست. وقت سفارت ویزای فنلاند توسط گروه کارگزاری VFSGlobal تعیین می‌شود.

شرایط اخذ ویزای فنلاند

برای دریافت ویزای فنلاند، حتما باید دعوتنامه ارائه کنید. در صورتی که دعوت‌نامه نداشته باشید، درخواست ویزای شما رد می‌شود. دعوتنامه ویزای فنلاند می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. توجه داشته باشید که مدت زمان اقامت حتما باید در متن دعوت‌نامه ذکر شود.
در کنار دعوت نامه حتما باید تمکن مالی و گردش حساب ۳ ماهه خود را ارائه کنید. تمکن مالی ایده آل برای ویزای فنلاند، 300 تا 350 میلیون تومان برای هر نفر است. منظور از گردش حساب ۳ ماهه، تعداد تراکنش‌های 3 ماه اخیر حساب است و به هیچ عنوان مبالغ ورودی و خروجی حساب ملاک نیست.

مدارک ویزای فنلاند

مدارک ویزای فنلاند باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی نوشته شود. ضمن اینکه برای مدارک ترجمه شده هم باید از دادگستری و وزارت امور خارجه تاییدیه دریافت کنید.

چک لیست مدارک ویزا فنلاند به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم درخواست ویزای فنلاند

📑 رسید پرداخت هزینه ویزا

📑 برگه تعیین وقت سفارت

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

📑 بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورویی

هزینه ویزای فنلاند

هزینه ویزای فنلاند در گروه مسافرتی ویزالند، 200 یورو است. این هزینه شامل پر کردن فرم ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه مسافرتی و غیره می‌باشد توجه داشته باشید که پرداخت تمامی هزینه‌های داخل سفارت به عهده متقاضی است. هزینه پرداختی به کارگزار ویزای فنلاند برای بزرگسالان، ۹۰ یورو و برای افراد ۶ تا ۱۲ سال، ۴۵ یورو است. کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

وقت سفارت فنلاند

وقت سفارت فنلاند در ایران، توسط گروه کارگزاری VFSGlobal انجام می‌شود. پس از ارسال درخواست، حدودا ۲ هفته کاری بعد می‌توانید در دفتر کارگزاری ویزای فنلاند حضور داشته باشید. برای حضور در دفتر VFSGlobal، باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۸ تا ۱۷ مراجعه کنید. فرم درخواست ویزای فنلاند، به صورت آنلاین تکمیل می‌شود و در زمان مراجعه حتما باید پرینت این فرم را همراه خود داشته باشید. توجه داشته باشید که وقت سفارت فنلاند مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به این دفتر مراجعه می‌کنید.

  • هزینه درخواست وقت سفارت فنلاند در گروه مسافرتی ویزالند 4,000,000 تومان می‌باشد.

مدت زمان جوابدهی به ویزای فنلاند

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری ویزای فنلاند، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزا حتما باید شخص متقاضی به همراه مدرک شناسنایی و رسید دریافتی به دفتر وی اف اس گلوبال مراجعه کند.

ریجکت ویزای فنلاند

رایج ترین دلیل ریجکت ویزای فنلاند، نداشتن دعوتنامه از سوی شهروندان این کشور است. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که دعوت‌نامه ندارید، به هیچ عنوان درخواست ویزای فنلاند را ارسال کنید.

دلایل ریجکت ویزای فنلاند به شرح زیر می‌باشد:

  • عدم ارائه دعوت‌نامه و یا ارائه دعوتنامه نامعتبر
  • ارائه مدارک دروغین و یا غیر واقعی
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به فنلاند
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکت فنلاند و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای فنلاند وجود ندارد. شما تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. ۶ ماه بعد، پس از رفع نواقص پرونده‌تان دوباره درخواست خود را ارسال کنید.برای اعتراض به ریجکت ویزای فنلاند، به آدرس ایمیل و یا آدرس پستی درج شده در پائین برگه ریجکتی، اعتراض خود را ارسال کنید. نامه اعتراضی باید به زبان انگلیسی نوشته شود و با ارائه اسناد و مدارک، باید افسران ویزا را متقاعد کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. ۴۵ روز کاری پس از ارائه نامه اعتراضی جواب آن برای شما ارسال می‌شود.

سفارت فنلاند در ایران

سفارت فنلاند در ایران در آدرس تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان، پلاک ۲ واقع شده است اما خدمات کنسولی و ویزا خود را به گروه وی اف اس گلوبال واگذار کرده است. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان برای خدمات ویزا به سفارت این کشور مراجعه نکنید.

منبع: ویزالند

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر