تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی از مهم ترین مدارک تاثیر گذار در تصمیم گیری افسر کنسولی می باشد. در واقع شما با ارائه نامه تمکن مالی به افسر کنسولی این اطمینان را می دهید که از پس هزینه ها در کشور مورد نظر برمی آیید و از این لحاظ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. سفارت خانه هر کشوری مبالغ حداقلی برای تمکن مالی مسافر اعلام کرده اند و این مبالغ برای هر کشور متفاوت است. مبالغ تمکن مالی ویزا، بر مبنای هزینه های رفت و برگشت به آن کشور، هزینه اقامت در هتل و یا مسافر خانه، هزینه های حمل و نقل در آن کشور، هزینه های خورد و خوراک و مواردی از این قبیل مشخص می شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تمکن مالی ویزای کانادا

📌 گواهی تمکن مالی برای سفارت کانادا

📌 تمکن مالی ویزای کاری کانادا

📌 میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

📌 تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

📌 میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

📌 تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

📌 نمونه تمکن مالی

تمکن مالی ویزای کانادا

نامه تمکن مالی، توسط بانک عامل هر شخص و به واحد پول کشور مورد نظر صادر می شود. در واقع تمکن مالی شامل ، مانده حساب شخص و سپرده های بانکی ایشان به همراه تاریخ بازگشایی حساب، میانگین مبالغ وارد شده به حساب، میانگین مبالغ خارج شده از حساب و تفاضل این دو (گردش حساب) می باشد. معمولا در تمکن مالی، تمامی مبالغ به در واحد ریال عنوان می شوند و شخص متقاضی تمکن مالی، باید با توجه به ویزای درخواستی، واحد پول درخواستی مورد نظر را اعلام دارد. تمکن مالی در صورتی معتبر است که شعب ارزی آن را صادر و مدیر شعبه آن را مهر و امضاء کند.

گواهی تمکن مالی برای سفارت کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا شامل، مانده حساب شخص به دلار کانادا، مبالغ ورودی به حساب متقاضی، مبالغ خروجی از حساب متقاضی و گردش حساب می‌باشد. بازه تمکن مالی و گردش حساب مورد درخواست سفارت کانادا، ۳ ماه اخیر از تاریخ درخواست می باشد. با توجه به اطلاعات ارائه شده سفارت کانادا، مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر ۵۰.۰۰۰ دلار کانادا می باشد. مدت اعتبار تمکن مالی ویزای کانادا، ۷ روز از تاریخ صدور آن می باشد. تمکن مالی کانادا، باید ممهور به مهر شعب ارزی بانک صادر کننده باشد و مدیر شعبه ارزی نیز آن را به امضاء برساند.

تمکن مالی ویزای کاری کانادا

متقاضی اخذ ویزای کاری کانادا، با مدارک تمکن مالی خود باید به دولت کانادا اثبات کند که توان مالی کافی برای اقامت در کانادا را دارا می باشد و برای برطرف کردن حداقل الزامات زندگی در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد.

متقاضی ویزای کار کانادا، نمی تواند از شخص دیگری برای امرار معاش پول قرض بگیرد و باید توانایی پرداخت تمامی هزینه های زندگی خویش را، قبل از دریافت حقوق و مزایای شغل جدید داشته باشد.

اگر همسر و فرزندان تان، به همراه شما در کانادا اقامت داشته باشند، می توانید در صورت نیاز از منابع مالی آن ها ( در صورت وجود) نیز استفاده کنید.

اگر شرکت و یا کارفرما، به منظور همکاری با شما، دعوت نامه ای برای تان ارسال کند، شما باید با مدارک تمکن مالی این اطمینان را به آن ها بدهید که در تامین هزینه های اولیه خود در کشور کانادا، دچار مشکل نخواهید شد.

میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

مقدار پول مورد نیاز برای ویزای کاری کانادا، با توجه به تعداد نفرات خانواده متقاضی مشخص می شود. برای تعیین هزینه های ویزای کاری کانادا، باید به موارد زیر دقت شود:

 • شخص متقاضی
 • همسر شخص متقاضی
 • فرزندان شخص متقاضی
 • فرزندان وابسته به همسرتان (که شما ناپدری / نامادری آنها می شوید.)

نامه تمکن مالی شخص متقاضی، که در هنگام درخواست مهاجرت ارائه می شود، باید گواهی این موضوع باشد که شخص متقاضی دارای شرایط مالی مناسب برای مهاجرت می باشد. در زیر، جدولی ارائه می شود که هزینه های مورد نیاز ویزای کار کانادا با توجه به تعداد افراد خانوار مشخص شده است:

بودجه مورد نیاز به دلار کاناداتعداد افراد خانواده
۳,۳۶۱$برای هر عضو بیشتر
۱۲,۴۷۵$۱
۱۵,۵۳۱$۲
۱۹,۰۹۳$۳
۲۳,۱۸۱$۴
۲۶,۲۹۲$۵

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

کانادا، به دلیل شهریه های کم دانشگاه ها و هزینه های پائین زندگی، مقصد محبوب دانشجویان بین المللی است. برای ادامه تحصیل در کانادا، تمکن مالی بودجه های در دسترس برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی مورد نیاز است.

متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، برای اثبات و تمکن مالی، باید مدارک زیر را ارائه دهند:

تمکن مالی ۶ ماه گذشته متقاضی:

تمکن مالی ۶ ماه گذشته متقاضی ویزای تحصیلی کانادا نشان می دهد که مدارک مالی و بودجه در دسترس برای حمایت از هزینه های دانشگاه و پرداخت هزینه های رفت و آمد و زندگی کافی است یا خیر.

تمکن مالی سرپرست خانواده:

تمکن مالی سرپرست خانواده و یا اعضای دیگر خانواده (در صورت کافی بودن بودجه) نشان دهنده حمایت مالی خانواده از متقاضی ویزای تحصیلی کانادا.

میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

میانگین هزینه تحصیل در کانادا، ۱۵ هزار دلار کانادا تخمین زده شده است. این مقدار برای موسسات آموزشی و برنامه های تحصیلی، متفاوت است. متقاضیان علاوه بر هزینه های آموزشی، موظف به پرداخت هزینه های اقامت و زندگی نیز می باشند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

مبلغ مورد نیاز در هر سال (به اضافه هزینه شهریه)اشخاصی که به کانادا وارد می شوند
۱۰,۰۰۰$شخص متقاضی
+ ۴,۰۰۰$به همراه یک شخص از خانواده
+ ۳,۰۰۰$هر شخص از خانواده

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

گواهی تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بسیار تاثیر گذار در تائید و حتی رد کردن درخواست ویزای توریستی کانادا باشد. مبلغ تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، شرایط مربوط به تاریخچه سفری و اسناد ملکی متقاضی را تعیین می کند. با توجه به اعلام سفارت کانادا، گواهی تمکن مالی ویزای کانادا برای شخص متقاضی ۵۰ هزار دلار کانادا می باشد و هر عضو از خانواده که ایشان را همراهی کنند، ۱۰ هزار دلار کانادا اضافه می شود؛ اما اگر تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بیشتر از مبلغ اعلام شده سفارت این کشور باشد، شرایط تاریخچه سفری و اسناد ملکی برای ایشان تغییر پیدا خواهد کرد. با افزایش مبلغ تمکن مالی، تعداد سفر های خارجی شخص متقاضی و همچنین اموال منقول و غیر منقول ایشان نیز باید بیشتر باشد. دلیل این شرایط برای تمکن مالی ویزای کانادا، عدم ارائه تمکن مالی جعلی از سوی شخص متقاضی می باشد.

نمونه تمکن مالی

نمونه تمکن مالی
 
 
 
نمونه تمکن مالی

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 97 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۴۸۰ دیدگاه ها

 • من سه ماهه که سابمیت انجام دادم و ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا (ارز دولتی) هم سه ماهه که توی حساب بانک آیندم خوابیده، ترم دانشگام رو دیفر دادم به زمستون و انگشت نگاری هم بیست روزه که انجام دادم، با توجه به طولانی شدن پروسه ویزا میتونم پول رو از حساب بیرون بکشم؟ چون با توجه به افزایش روز به روز قیمت دلار خیلی دارم ضرر میکنم

 • سلام وقتتون بخیر؛ بنده تقریبا ۴۰۰-۵۰۰ میلیون در بورس سرمایه دارم و واسه ویزای تحصیلی دارم آماده میشم ، واسه گردش حساب ممکنه که من گردش حساب کارگزاری یا گردش مالی بانک مربوط به خرید و فروش ماهیانه مثلا ۵-۶ میلیونی سهامها رو ارائه بدم و موقع ارسال مدارک هم (مثلا یک ماه پیش) کل پول رو بزارم بانک واسه تمکن مالی تا از این وضعیت تورم محفوظ بمونه؟ یعنی ماهیانه ۵-۶ میلیون واریز و برداشت داشته باشم و در آخر با کل پول تمکن رو بگیرم؟ ممنون.

 • سلام وقتتون بخیر؛ من همسرم فوق لیسانس مکانیک هستن و آیلتس ۷ و همینطور مدرک gre دارن. قصد مهاجرت داریم البته ایشون میخوان اول برن و بعد من. برای گرفتن اقامت کاری حدودا چقد زمان طول میکشه و اینکه چقد تمکن مالی احتیاج دارن؟

 • سلام من از یکی از اساتید دانشگاه لاوال کبک واسه دکتری تایید گرفتم و در حال تهیه مدارک واسه ادمیشن هستم.نکته اینجاست که چون رشته ام زبان فرانسه بوده این دانشگاه میگه چون دو مقطع کامل به زبان فرانسه درس خوندم نیازی به ارائه تست زبان فرانسه ندارم اما آیا این برای آفیسر مهاجرت هم قابل قبوله؟ ریجکت نمیکنه پروندمو بدون آزمون زبان؟
  سوال دوم اینه که من تا جاییکه از خود سایتای فرانسوی مطالعه کردم نوشتن بابد تمکن رو به این شکل حساب کرد: شهریه+هزینه زندگی ۱ سال+هزینه بلیط رفت و برگشت که باید حداقل ۲۰۰۰ دلار حساب کرد+۵۰۰ دلار هزینه های اولیه استقرار. شهریه ام بخاطر رشته تحصیلیم مثل دانشجوهای کبکی حساب میشه سالانه ۳۵۵۵ دلار میشه به عبارتی خودم به تنهایی ۱۹۰۰۰ دلار باید تمکن ارائه بدم. حالا وقتی که همسرم بخواد بعد از من اقدام کنه واسه ویزای همراه اگر من به حساب مشترکمون دست بزنم که طبیعتا مجبورم چون موقعی که بخوام بیام پول لازم دارم بعد همسرم هم باید تمکن ارائه بده ۸۰۰۰ دلار (نرخ مصوب کبک برای همراه+ بلیط رفت و برگشت). اگر همین حدود کف حساب مشترکمون باشه واسه ایشون کفایته برای ارائه تمکن؟

  • سلام؛ اگر دانشگاه قبول کرده و به شما پذیرش دادن، مشکلی از طرف سفارت نخواهید داشت. در مورد تمکن هم باید حداقل مبلغ مورد نیاز رو فراهم کنید. اما خب هرچقدر تمکن شما بیشتر باشه، شانس ویزاشدنتون هم بیشتره.

 • باعرض سلام خانمم ۳۱ ساله است و لیسانس مدیریت دارد. برای ارشد میخواهیم ویزای تحصلی کانادارا بگیریم. حساب بانکی در بانک صادرات داریم هردو نفر گردش مالی طی این مدت کم بوده حدود ۲۰۰ میلیون از خانم و از خودم حدود ۵۰۰ میلیون ولی میخواهیم با فروش دارایی مثلایک خانه خود به مبلغ ۵۰ هزار دالار در حساب واریز نمایم البته درهمان ماهی که میخواهیم نامه تمکن مالی را از بانکی دریافت نمائیم. ۱. آیا باید گردش مالی را زیاد نمایم یا در زمان واریز مبلغ مثلا ۵۰ هزار دلار سند فروش ارایه نمایم کدامش بهتره؟ ۲. قسمکه در پاسخ های زیرخواندم فرموده بودین که اول همسر که متقاضی است بهتره که اپلای کند و بعدش طی چی مدت زمانی برای من و فرزندم که ۹ ساله است ویزا صادر خواهد شد؟ ممنون از سایت خوب تون🙏

  • سلام؛ اگر هر دو قصد دارید که برای ویزای تحصیلی اقدام کنید که دو پرونده جداگانه هست و حتی میتونید همزمان با هم اقدام کنید. هر کدام هم که شرایط بهتر و شانس بیشتری دارید، میتونید فرزندتون رو به عنوان همراه معرفی کنید. نامه تمکن مالی هم هر کدام از شما میتونید به صورت جداگانه ارائه بدید. اشکالی نداره اگر منزل رو همون موقع بفروشید. البته حتما مدارک فروش خونه در اون حوالی همون تاریخی که پول رو به حسابتون واریز کردید رو هم ارائه بدید.

  • سلام؛ بله، اما به شرطی که ایشون در نامه تمکن، همه هزینه های اقامت و سفر شما رو متقبل بشن و اینکه تمامی مدارک مالی و شغلی خودشون رو هم به همراه دعوتنامه محضری برای شما ارسال کنن. البته خوتون هم باید مدارک تمکن مالی خودتون رو حالا هرچقدر که هست، ارائه بدید.

 • با سلام؛ بنده ۳۷ ساله هستم با مدرک لیسانس صنایع و ۱۳ سال سابقه بیمه متأهل و دارای یک فرزند ۹ ماهه، همسر بنده ۳۶ ساله هستن با آیلتس ۶.۵، مدرک لیسانس کشاورزی و ارشد MBA و ۱۲ سال سابقه بیمه ای در حوزه بازرگانی خارجی، تصمیم داریم روی لیسانس ایشون و با توجه به سابقه کاریشون برای مستر در یکی از رشته های مرتبط با بیزینس و یا بازرگانی پذیرش بگیریم. ۱- آیا احتمالی برای گرفتن پذیرش هست یا نه و اینکه آیا میتونیم مدرک مستر MBA رو فقط به سفارت و موقع گرفتن ویزا برای پر کردن گپ تحصیلی نشون بدیم یا خیر؟ ۲- احتمال ویزا شدن با توجه به شرایطی که خدمتتون گفتم احتمال ویزا شدن چقدر هست و آیا لازم هست برای اینکه احتمال ریجکتی بیاد پایین به صورت جدا جدا اقدام کنیم؟ (اول برای همسرم و بعدشم برای من و دخترم) ۳- با توجه به قیمت الان دلار کانادا(حدود ۱۹ هزار تومان) گردش حساب و موجودی فعلی حساب ما چقدر باید باشه؟
  ممنون

  • سلام؛ ۱. بله میتونیداحتمال گرفتن پذیرش رو دارید و میتونید مدرک مستر MBA رو هم برای پذیرش ارائه ندید. ۲. اگر مدارک مالی خوبی به سفارت ارائه بدید، شانس ویزا شدن شما بالاست. اما توصیه میکنم حتما به صورت جداگانه و به همون ترتیبی که خودتون فرمودید، درخواستتون رو ارائه بدید. ۳. برای همسرتون ۱۰ هزار دلار کانادا به علاوه شهریه یک سال دانشگاه و برای شما و دخترتون هم همون ۱۰ هزار دلار کانادا به ازای هر نفر.

 • من سنم ۳۶سال هستش مدرک تحصیلی دیپلم. متاهل بدون فرزند، شغلم جوشکاری حرفه ای صنعتی هستش و مدارک فنی در زمینه کارم بمدت ۱۸۸۰ساعت تئوری و عملی دارم و حدود شش سال سابقه کار بیمه ای دارم. در حال تحصیل زبان هم هستم. یک دفتر مهاجرتی میگه با مبلغ یازده هزار دلار آمریکا واست جاب آفر کانادا میگیرم. بدون نیاز به مدرک آیلتس، میگه زبان در حدی باشه که بتونی در سفارت به انگلیسی صحبت کنی اما مدرک زبان نیاز نیست. آیا همچین کاری و به این شکل برای گرفتن جاب آفر امکانپذیر هستش؟

  • سلام؛ این مبلغی که به شما پیشنهاد دادن خیلی بالا هست و برای ویزای کار هم شما حتما باید مدرک زبان داشته باشید.

  • سلام؛ بله می‌تونید. البته باید نامه شما به زبان انگلیسی باشه و توسط روابط بین‌الملل صندوق یا کارگزاری مهر بشه.

 • سلام.خانمی هستم ۳۱ ساله ومتاهل.دانشجوی سال اخر ارشد زبان هستم.میخواستم بدونم چقدر شانس اخذویزای تحصیلی رایگان در مقطع دکتری دارم.ایلتس ۷ونیم وتافل ۱۰۰ دارم‌.ایاهمسرم میتونن ویزای همراه بگیرن؟ممنون اگر پاسخگو باشید

  • سلام؛ منظورتون از رایگان رو متوجه نمی‌شم. یعنی هزینه های اخذ ویزا رو دانشگاه پرداخت کنه؟ چون حتی اگر فاند هم بگیرید هزینه های ویزا رو باید پرداخت کنید. مگر اینکه دانشگاه خودش بخواد برای شما ویزا بگیره و حتی هزینه سفرتون رو پرداخت کنه. همسرتون هم میتونن ویزای همراه بگیرن و هم Open Work Permit بگیرن. البته بهتره که در مرحله اول خودتون به تنهایی اقدام کنید.

 • سلام ، ممنون از اطلاعات خوبتون؛ من و همسرم میخوایم برای مقطع ارشد در کانادا اقدام کنیم که همسرم برای تحصیل و من هم همراهشون باشم که کار کنم ، سوالم اینه چقدر هزینه نیاز داره برای تمکن مالی برای جفتمون و اینکه چقدر باید بمونه تو حساب و اینکه میشه سند خونمون رو به جای پول گرو بانک بزاریم و سوال آخر اینکه تمکن رو با نرخ آزاد حساب میکنن یا دولتی ؟؟؟؟ چون آفیسر از نرخ دلار آزاد ما خبر داره نباید با پولمون رو با نرخ دلار آزاد بزاریم ؟؟؟

  • سلام؛ شما باید هزینه ۱۰ هزار دلار کانادا برای هر نفر به علاوه شهریه سال اول دانشگاه همسرتون رو داشته باشید. خودتون هم میتونید درخواست open work permit بدید. برای تمکن مالی باید حتما گردش حساب ۴ ماهه به علاوه مانده حساب لازم رو داشته باشید که به ارز آزاد باشه، یعنی یه چیزی در حدود بیش از ۵۰۰ میلیون تومان. البته مبنای محاسبه بانک بر اساس نرخ ارز دولتی هست. اما همانطور که خودتون فرمودید، افسر سفارت از نرخ ارز آزاد در ایران باخبر هست. سند ملکی رو هم نمی‌تونید به جای پول و یا حساب بانکی ارائه بدید.

 • سلام؛ آیا داشتن حساب بانکی و موجودی بانکی لازم در کانادا جهت اخذ ویزای توریستی مجدد بعنوان تمکن مالی پذیرفته میشود؟

  • سلام؛ بله، شما به محض گرفتن نامه تمکن مالی میتونید پول رو از حسابتون خارج کنید و هر یا همون پول رو برای حمایت مالی از یکی از اعضای خانواده استفاده کنید.

 • سلام.با تشکر از مطالب مفیدی که در سایتتون هست. همسرم برای دانشگاهی در ونکوور اقدام کردند و ۱۰۰۰۰ دلار فاند گرفتند. شهریه یکسال تحصیل ایشون میشه ۱۷۷۰۰ دلار. طبق سایت سفارت، مبلغ تمکن مالی لازم برای هردومون، ۱۴۰۰۰+۱۷۷۰۰=۳۱۷۰۰. باید تا چند روز دیگه شهریه ورودی که ۷۹۰۰ دلاره رو پرداخت کنیم. حالا سوال بنده این هست که آیا مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار بورسیه و مبلغی که از حساب برداشته میشه و بابت شهریه ۷۹۰۰ دلاری به حساب دانشگاه واریز میشه، از تمکن مالی کم میشه? یعنی ما فقط باید حدود ۱۴۰۰۰ دلار تمکن نشون بدیم? و سوال دوم اینکه مبالغی که واریز میشه بابت فروش زمین و ماشین و … هست که ممکنه یک دفعه مبالغی حدود ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون واریز بشه، و شاید مدت ۴ ماهه رو هم رسوب و گردش حساب نداشته باشیم ولی میتونیم ثابت کنیم که از فروش دارایی خودمون این پول واریز شده و قرض نبوده مثلا. آیا با این اوصاف افسر سفارت، تمکن ما رو قبول میکنه?

  • سلام؛ بهتره که فاند رو درنظر نگیرید. اما تهیه کل مبلغ براتون سخت هست که همون ۱۴ هزار دلار کافیه. ضمن اینکه حتما قرارداد فروش یا مبایعه نامه زمین و یا ماشینی که فروختید رو هم باید در بین مدارکتون قرار بدید.

 • با سلام. من ۳۵ سالم هست و میخوام برای ارشد بصورت سلف فاند اقدام کنم. گپ تحصیلی ۱۰ ساله دارم. دو سوال داشتم: ۱) برای جبران گپ باید نوع سابقه کار ارایه شده مرتبط با رشته مقطع قبلی یا لیسانس باشد، یا مرتبط با رشته ارشد که میخوام پذیرش بگیرم(چون متفاوت هستن این دو برای من)؟ ۲) آیا برای ارایه سابقه کار نیاز به ارایه بصورت سابقه بیمه هست؟

  • سلام؛ شرایط سنی شما خوبه، بهتره که رشته تحصیلی شما در هر دو مقطع در یک زمینه باشه. اما اگر مرتبط هم باشن ایرادی نداره. به شرطی که یک مدرک زبان با نمره خوب داشته باشید. برای ارائه سابقه کار نیاز به سابقه بیمه دارید.

 • سلام من از دانشگاهی تو کانادا ۱۸هزار دلار فاند گرفتم که شهریه یه سال دانشگاه ۲۵ هزار دلار است. الان با هزینه زندگی باید برای ۱۷ هزار نامه تمکن مالی بگیرم؟

  • سلام؛ ترجیحا مبلغ فاند رو کم نکنید. اما اگر هم کم کردید در نظر داشته باشید که حتما وجه رو به نرخ ارز آزاد محاسبه کنید و در حسابتون قرار بدید. بله همون ۱۷ هزار دلار هم برای تمکن مالی ویزای کانادا در مورد خاص شما کفایت می‌کنه.

 • باسلام مجدد برای ویزا و سفارت در مقطع فوق لیسانس چقدر باید برای من ک یک نفرم در حسابم باشه ۲۵۰ میلیون و گردش مالی ۵۰۰ میلیونی و سند ملکی و پشتوانه کارمند ک پدرم هستند کافیه؟

 • سلام برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا مقطع فوق لیسانس چند هزار دلار کانادا لازم است؟ و ایا دلار کانادا با ارز دولتی محاسبه میشود یا ارز ازاد؟

  • سلام؛ برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا باید مبلغ ۱۰ هزار دلار کانادا به علاوه شهریه سال اول رو باید داشته باشید. این مبلغ با نرخ ارز آزاد و با دلار کانادا محاسبه میشه.

 • سلام خسته نباشید من میخوام برای فوق لیسانس ویزای تحصیلی بگیرم که ۲ سال طول میکشه و میخوام برای کمک خرج هفته ای ۲۰ ساعت رو کار کنم فقط یه سوال داشتم این تمکن مالی ۱۰ هزار دلار هزینه سالانه زندگی و شهریه تقریبا ۱۵ هزار دلار سالانه که روی هم میشه ۲۵ هزار دلار سالانه برای ارایه تمکن که بنده میخوام ۲ سال تحصیل کنم باید گواهی تمکن مالی ۵۰ هزار دلار رو داشته باشم؟ و این هزینه ها به دلار کانادا است؟ وایا دلار کانادا با ارز دولتی محاسبه میشه یا ارز آزاد؟

 • سلام. میشه برای تمکن مالی گردش حساب ریالی با موجودی تقریبا صفر نشون بدیم به علاوه نصف پول تمکن مالی توی حساب سپرده ارزی باشه و نصف دیگش گواهی سپرده طلا باشه؟ (سپرده طلا در واقع همون بورس کالا هست). چجوری میتونیم زمان مشاوره تکی با شما بگیریم؟ تشکر

  • سلام؛ صفر صفر که نه، اما اگر منظورتون مانده حساب خیلی کم در یک حساب با گردش بالاست، بله میشه. میشه به چند صورت تمکن مالی خودتون رو به سفارت اثبات کنید و این راهی که شما انتخاب کردید هم یک راهه. برای مشاوره میتونید با این شماره تماس بگیرید تا به صورت تلفنی مشاوره بشید و یا وقت بگیرید تا برای مشاوره حضوری در خدمتتون باشیم. همه مشاوره ها کاملا رایگان هستند. ۰۲۶۳۳۱۴۳

 • باسلام و احترام
  من از دانشگاه پذیرش فول فاند دکترا دارم با سالی۲۴۰۰۰دلار فاند که اگر شهریه رو کم کنیم ۱۸۰۰۰۰تا میمونه. من باید سریعا برای استادی پرمیت اقدام کنم. میشه فقط ۷۰ میلیون مانده ی حساب ارائه بدم؟

  • سلام؛ بله میتونید با همین مانده حساب هم اقدام کنید. اما اگر بتونید این مبلغ رو فقط برای چند روز به ۱۰۰ میلیون برسونید که خیلی بهتره.

 • سلام من برای دانشگاهی که میخوام برم نیاز به یک تمکن مالی تقریبا ۸۰۰ ملیون تومانی دارم، من این پول رو میتونم برای مدت چند روز توی حساب نگه دارم که روزی که تمکن رو میگیرم موجودیم انقدر باشه، اما گویا باید گردش مالی هم ارائه بدم علاوه بر مانده حساب، میخواستم بدونم ایا نسبت خاصی وجود داره بین گردش و مانده، مثلا گردش مالی من توی ۶ ماه چقدر باید باشه که ۸۰۰ ملیون مانده رو توجیه کنه و مشکلی پیش نیاد؟ ممنون

  • سلام؛ از اونجایی که شما حتما باید گردش حساب ۴ ماهه ارائه بدید، گردش شما باید به گونه باشه که شرایط شغلی و در درآمدی شما بتونه اون رو توجیه کنه. توصیه میکنم طی ۵ ماه پول رو به حسابتون وارد کنید. ابتدا بخشی از پول رو در ماه اول وارد کنید و بعد از اون باقی پول رو به صورت خرد خرد به حسابتون برزید. البته حتما با حسابتون کار هم کنید. یعنی در این مدت هم واریز داشته باشید و هم برداشت.

 • سلام و تشکر از سایت خوبتون؛ میخوام برای ارشد ویزای تحصیلی کانادا بگیرم و علاوه بر تمکن مالی آیا نیازه که سند ملکی هم ارائه بشه؟ حسابی که دارم گردش مالی چهارمیلیاردی داره ولی مانده حساب خیلی پایینی داره در حد ۵۰ میلیون و معمولا پول طی دو روز از حساب تخلیه میشه و دوباره تزریق میشه. به نظرتون گردش مالی بالا میتونه کمی deposit حساب رو جبران کنه.

  • سلام؛ سند ملکی الزامی نیست. اما اگر باشه که بهتره. گردش حسابتون خیلی خوبه، اما مانده حسابتون اصلا خوب نیست و باید حداقل ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون مانده حساب داشته باشید. خیر، جبران نمیشه، چون خود این موضوع شک افسر سفارت رو به دنبال داره.

 • سلام خسته نباشید ؛ می خواستم بپرسم کسی خارج از کانادا و ایران می تونه به عنوان پشتیبان مالی من برای ویزای تحصیلی باشه ؟ داماد ما استرالیا زندگی می کنه آیا می تونم از ایشون به عنوان پشتیبان مالی استفاده کنم ؟

 • سلام خسته نباشید، من پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کانادا به صورت سلف فاند دارم الان میخوام برای ویزه اقدام میکنم
  میخواستم بدونم گواهی تمکن مالی رو سفارت با نرخ روز ارز حساب میکنه یا نرخ رسمی و دولتی ارز؟
  همچنین من شنیده بودم برای ویزای تحصیلی گردش مالی ۳ یا ۴ ماه کافی هست اما شما اینجا نوشتید ۶ ماه، میخواستم بدونم کدومش درست هست همون ۴ ماه یا ۶ ماه؟
  همچنین اگر چندتا حساب داشته باشیم میشه گردش مالی همه این حساب ها باهم جمع بشه یا اینکه باید همه مبلغ توی یک حساب باشه؟

 • با سلام؛ من ۴۰ سال سن دارم و میخوام برای ویزای تحصیلی کانادا برای لیسانس MBA اقدام کنم. به همراه همسر و فرزندم. دانشگاه بورسیه میده و هزینه سال اول رو پرداخت میکنه. چقدر احتمال گرفتن ویزای هست و اینکه چقدر تمکن مالی به ریال باید در بانک داشته باشیم؟

  • سلام؛ در صورت داشتن پذیرش، شانس ویزا شدن شما خیلی بالاست. اما توصیه مکنم ابتدا خودتون اقدام کنید و بعد از اینکه ویزای تحصیلی شما تایید شد و به کانادا سفر کردید. برای گرفتن ویزای همسر و فرزندتون اقدام کنید. با این بورسیه ای که دارید. نیازی به داشتن تمکن مالی بالا ندارید. اما توصیه میکنم حتما ۱۰ هزار دلار برای هزینه های زندگی در کانادا در سال اول تحصیلتون رو ارائه بدید، که البته اگر حساب ریالی داشته باشید، نامه تمکن مالی که از بانک میگیرید به نرخ ارز دولتی محاسبه میشه. در مورد همسر و فرزندتون هم حتما برای هر نفر حداقل ۱۰۰ میلیون تومان تمکن مالی داشته باشید. البته اگر با فاصله اقدام کنید، میتونید همون تمکنی که برای خودتون ارائه دادید رو برای اونها هم ارائه بدید.

 • سلام، ما از طریق همسرم میخوایم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنیم، همسرم میخواد برای فوق لیسانس اقدام کنه و من هم به عنوان همراه ایشون، برای هر دو نفر حدوداً باید چقدر تمکن مالی داشته باشیم، و آیا حساب ارزی برای تمکن مالی کافیه؟ اگر حساب ارزی برای تمکن مالی معتبره، آیا برای حساب ارزی هم بهتره که پول طی چند مرحله به حساب وارد شده باشه؟

  • سلام؛ توصیه میکنم حتما یک حساب جاری داشته باشید که گردش حساب بالایی داشته باشه. اما اشکالی نداره اگه حسابی که برای اثبات مانده حساب ارائه میشه، ارزی باشه. تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا هم مبلغ ۱۶۰۰۰ دلار کانادا به علاوه شهریه یک سال دانشگاهتون هست.

 • سلام
  ۱.ایا حساب بلند مدت بعنوان تمکن مالی قبول میشه؟
  ۲.حساب کوتاه مدت حداقل مبلغ برای یه خانواده ۲ نفره چقدر باشه و اگر هردو نفر کارمند باشن چقدر باشه .
  ممنون

  • سلام؛ بله حساب بلند مدت هم مورد قبول سفارت‌ها هست. فرقی هم نداره چه سفارت‌های شینگن و چه سفارت کانادا؛ اما بهتره که حتما یک حساب که گردش مالی خوبی هم داره رو ارائه بدید. حداقل مانده حسابتون باید به ازای هر نفر حداقل ۱۰۰ میلیون تومان باشه.

 • من چندین نفر رو میشناسم که به گفته خودشون با تمکن مالی جعلی تونستن برن کانادا و الانم در حال تحصیل تو کانادان و سفارت هم هیچ استعلامی نگرفته. آیا همچین امکانی اصلا وجود داره؟و با توجه به اینکه دو کشور سفارتی ندارن. بانک ها جواب استعلام‌هارو میدن؟

  • سلام؛ حرف شما کاملا درسته و خیلی ها هستن که با مدارک جعلی تونستن ویزا بگیرن. اما این موضوع عمومیت نداره و بنده هم به شما توصیه میکنم این کار رو نکنید. چون اگر افسر سفارت حتی یک درصد از جعلی بودن مدارک شما آگاه بشه، شما برای چند سال از ورود به کانادا منع میشید. این استعلام، نه به اون شکلی که به اطلاعات حساب شما دسترسی داشته باشن، بلکه به این صورت که از صدور گواهی تمکن شما توسط بانک مطمئن بشن، انجام میشه. البته برای کشوری مثل کانادا که در ایران سفارت نداره غیر محتمل خواهد بود.

  • سلام؛ باید طی فرآیند ۴ ماهه وارد حسابتون بشه و گردش حساب ۴ ماهه ام ارائه بدید. بله استعلام از طریق سفارت صورت میگیره.

 • سلام برای موقعیت پست داک فوند گرفتم و با همسر و فرزندم می خواهیم برای ویزای کانادا اقدام کنیم سئوال داشتم که آیا مبلغ فوند جزو تمکن مالی حساب میشه یا خیر و اینکه چه مبلغی باید توی حساب و چه مدت بمونه؟ ممنون

  • سلام؛ گردش حساب چهار ماهه لازم هستش و اگر مانده حساب قوی هم داشته باشید بهتر هستش (اگر امکانش رو دارید فاندتون رو در نظر نگیرید.) ولی به هر حال میشه مبلغ فاند رو از مبلغ تمکن مورد نیاز سفارت کم کرد.

  • سلام؛ گردش حساب چهار ماهه اخیر مورد نیاز هستش و مبلغ تمکن هم باید شهریه ی سالانه به همراه هزینه های زندگیتون رو پوشش بده.

 • سلام خسته نباشید من میخوام برای فوق لیسانس ویزای تحصیلی بگیرم که ۲ سال طول میکشه دوره فوق که متاسفانه مسئله تمکن مالی رو کمی مشکل دارم و میخوام برای کمک خرج هفته ای ۲۰ ساعت رو کار کنم فقط یه سوال داشتم این تمکن مالی ۱۰ هزار دلار هزینه سالانه زندگی و شهریه تقریبا ۱۵ هزار دلار سالانه که روی هم میشه ۲۵ هزار دلار سالانه برای ارایه تمکن که بنده میخوام ۲ سال تحصیل کنم باید گواهی تمکن مالی ۵۰ هزار دلار رو داشته باشم؟
  و این هزینه ها به دلار کانادا است؟

  • سلام؛ خیر، تمکن مالی که سفارت از شما میخواد همون مقداری هست که برای سال اول نیاز دارید. یعنی همون ۲۵ هزار دلار. ضمن اینکه این هزینه به دلار کانادا محاسبه میشه.

 • سلام همسرم پذیرش کالج رشته آرایشگری گرفتن میزان تمکن مالی برای دو نفرمون چقد باید باشه،و اینکه این مبلغ بصورت نرخ ارز دولتی محاسبه میشه یا نه؟و سوال آخرم مبلغ تمکن مالی رو که ارایه دادیم توسط بانک موقع ورود به کانادا باید اون مبلغ دقیقا تو حسابمون باشه؟چک میکنن؟با تشکر

  • سلام؛ تمکن مالی به نرخ دولتی روی تمکن مالی میخوره اما عدد تمکنتون رو شما با دلار آزاد مبلغی حدود ۱۶۰ میلیون تومان به ازای هر نفر در نظر بگیرید. بهتره که سپردتون تا صدور ویزای کانادا دست نخورده بمونه.

 • سلام من ۳۵ سالمه با مدرک فنی حرفه ای حدود ۹ سال کارمنشی انجام دادم این اواخر مدرک دیپلم و پیش رو گرفتم اگه ویزای دانش آموزی برای پسرم بتونم بگیرم و بریم اونجا میتونم برم دانشگاه ثبت نام کنم؟

  • سلام؛ به خاطر شرایط سنیتون، به صورت مستقیم از اینجا نمیتونید درخواست ویزای تحصیلی بدید. بهتره که ابتدا برای پسرتون ویزای تحصیلی بگیرید و خودتون هم به عنوان همراه برای visitor visa اقدام کنید. بعد از اینکه اونجا رفتید درخواست ویزای تحصیلی بدید.

  • سلام، من پذیرش برای مقطع ارشد سلف فاند از کانادا دارم. ۵۴۰ میلیون توی حساب بلند مدت همسرم ازهشت ماه قبل داریم. به جز اون، همسرم سهامدار شرکته و حساب شرکت دو امضایه هست (یکی از اعضا و مدیرعامل باید امضا کنن) سوالم اینه که این حساب رو هم میشه برای تمکن ارائه داد؟ با توجه به این که گردش بالایی هم داره.

 • سلام من ۲۰ سالم هست و ترم سوم کاردانی رشته نرم افزار میخونم و میخوام برای کارشناسی توی کانادا اقدام کنم ایلتس بالای ۸ دارم و نمره دیپلمم بالای ۱۹ هست اما متاسفانه ۲۰۰ میلیون خودم و خانوادم نمیتونیم بیشتر جور کنیم آیا راهی هست که بتونم با این پول به کانادا مهاجرت کنم؟؟ اگر اثبات کنم توانایی خوبی توی زمینه برنامه نویسی و طراحی وب دارم تاثیر داره؟؟ من میخوام هرجور شده برم کانادا ولی وقتی میبینم پول زیادی میخواد ناامید میشم خواهش میکنم لطفا یه راهی معرفی کنید

  • سلام؛ برای ویزا ۱۰.۰۰۰ دلار کانادا به علاوه ی شهریه ی سالیانه رو باید به عنوان تمکن ارائه کنید، شهریه ی دانشگاه های کانادا هم معمولا بین ۱۷ تا ۲۶ هزار دلار کانادا هستش، اسکالرشیپ و فاند هم برای مقطع ارشد و دکتری میدن، اگر بتونید شهریه رو پرداخت کنید و پذیرش رو بگیرید ویزاتون اگر کمتر هم بشه موردی نداره و میتونید اقدام کنید، در کنار تحصیل هم میتونید کار کنید هفته ای ۲۰ ساعت و خرجتون رو در بیارید.

 • با سلام. بنده پیشنهاد کاری از کانادا دارم آیا امکان اسپانسر شدن کارفرما برای تمکن مالی هست؟ و در این صورت نیازی به تمکن مالی خودم نیست؟

  • سلام؛ بله، کارفرمای شما میتونن اسپانسر شما بشن. اما در اون صورت باید یکسری مدارک تاییده مالی خودشون رو به همراه دعوتنامه محضری برای شما ارسال کنن. اما باز شما باید مدارک تمکن مالی خودتون رو به سفارت ارائه بدید. که البته در این صورت نیازی به داشتن مانده حساب بالا نخواهید داشت.

 • درود
  من پذیرش از دانشگاه کبک دارم. برای تمکن مالی، حساب پدرم رو به عنوان حامی قراره معرفی کنم که گردشش فقط در حد ۹ میلیون تومان بود. من مبلغ ۱۰۰ میلیون به حساب تزریق کردم که حاصل فروش طلا بوده و قراره باهاش کار کنم ولی چون به یکباره هست و نمیتونم به علت محدودیت زمانی پروسه ویزا رو بیشتر از یک ماه معطل کنم. آیا راهی برای اثبات فروش طلا هست و اینکه یکی از خونه هامون هست که سند نداره و فروش نامه داره. آیا ترجمه اون هم میتونه موثر باشه؟

 • سلام. من میخوام ویزای تحصیلی کانادا بگیرم. میخوام برا تمکن یه حساب ارزی باز کنم و ۴ ماه بهش دست نزنم و تمکن مالی بگیرم.در کنارشم حساب جاری که حقوقم بهش واریز میشه رو ارائه بدم. مشکلی پیش نمیاد؟

  • سلام؛ خیر مشکلی پیش نمیاد. میتونید اطلاعات هر دو حساب رو ارائه بدید. البته با توضیحاتی در مورد اینکه یک حسابتون گردش داره و یک حساب هم صرفا برای پس انداز بوده.

 • سلام خسته نباشین من همسرم واسه دانشگاه کنکوردیا مونتریال پذیرش داره ما میخوایم با هم اقدام کنیم واسه ویزا واسه تمکن مالی بهتره که مبلغ مورد نیاز تو حساب بمونه؟ و یا بهتره که گردش حساب داشته باشیم؟ میشه اون مبلغ که نیاز هست نزدیک موعد اپلای کردن ویزا رو به حساب بریزیم؟ گردش حساب مهم نیست به چنتا حساب باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام؛ هم نیاز به گردش هستش هم نیاز به تمکن مالی، اما به این توجه داشته باشید که مبلغ نباید یکجا وارد حساب بشه و بهتره که کم کم به حساب وارد بشه.

 • سلدم‌من پذیرش تحصیلی دارم برای تمکن برای سفارت کانادا من پول زیادی خواباندم به حسابم که گردش نداشت ولی بانک گفت ماdebit و credit هم میزنیم کوتاه مدتو داخلش ،اینجوری من چکار باید کنم وقتی میانگین حسابم باهم نخونه؟! وقتی هم ندارم و اگر بخوام بانک جدید که فرمت تمکن آنها یکروزه رو نشون میده مثل موجودی حساب رو ،بازهم به مشکل میخورم بدلیل افتتاح حساب جدید ،لطفا راهنمایی کنید منو

 • ممنونم از اطلاعات خوبتون.طبق روش جدیدی که برای پذیرش تحصیلی، دولت کانادا در نظر گرفته که میشه ثبت نام دانشگاه رو انجام داد و یک ترم هم به صورت مجازی از ایران شرکت کرد و بعد که مرزها باز شد، تست بیومتریک رو داد و وارد این کشور بشیم، از همین اول تمکن مالی رو نیاز داره یا به هنگام گرفتن ویزا و تست بیومتریک باید تمکن مالی رو نشون بدیم؟

  • سلام؛ نه باید تمام مدارک آپلود بشه و بر اساس مدارکی که ارائه میدید افسر ویزا تصمیم میگیرن که ویزا بدن یا خیر. اگر با ویزای شما موافقت کنن فقط میمونه بایومیتریک که موکول میشه به بعد از برداشته شدن محدودیت ها و باز شدن مرزها، اما باید همه شرایط لازم رو داشته باشید.

 • با سلام و عرض ادب و احترام و تشکر از زحمات شما برای بررسی درخواستها و ارائه نظر کارشناسی، بنده پسرم متقاضی تحصیل در یکی از کالج ها و یا دانشکده های شهر تورنتو کانادا برای مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک میباشد و دارای ۵ سال سابقه کاری در رشته مرتبط و پرداخت بیمه میباشد، حال با توجه به اینکه ایشان مجرد بوده و گردش و معدل حساب بالایی ندارند، بنده به عنوان پدر و سرپرست ایشان با گردش حساب یکساله بالا که معدل این حساب نیز حداقل هشتصد میلیون میباشد میتوانم نسبت به اخذ گواهی تمکن مالی از بانک مربوطه و ارائه به سفارت مورد نظر (کانادا) نماییم یا اینکه حتما حساب پسرم نیز باید دارای گردش و معدل باشد.
  هزینه مربوط بابت هر ترم تحصیلی در مقطع فوق لیسانس مهندسی مکانیک چقدر میباشد.

  • سلام؛ در مورد تمکن مالی، شما میتونید اطلاعات حساب خودتون رو به عنوان حامی مالی ایشون ارائه بدید. در مورد هزینه دانشگاه هم لطفا نام دانشگاه مد نظرتون رو بفرمایید و یا اینکه با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ داخلی ۳۴۰ تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.

 • با سلام و تشکر از سایت خوبتون، بنده قصد تحصیل دکترا در کانادا رو دارم، اگر موفق به دریافت فول فاند بشم ( شهریه + سالانه ۱۷۰۰۰$C) چه مقدار تمکن مالی باید ارائه کنم و این مقدار به دلار و تومن چقدر میشه حدودا؟ البته بنده قصد دارم با همسرم مهاجرت کنم و ایشون هم میتونن درخواست ویزای همراه بدن.

  • سلام؛ با توجه به این که با همسرتون قصد سفر دارید سالیانه ۱۵.۰۰۰ دلار براتون هزینه در نظر گرفته میشه که فاند شما پوشش میده این قضیه رو اما باید تمکن مالی هم ارائه بدید ولی میتونه کمتر از ۱۵.۰۰۰ دلار باشه.

 • سلام. من میخواستم تحصیلی برای کانادا اقدام کنم. الان بیشتر از ۱ ساله که مقیم کردستان عراق هستم. میخواستم بدونم میشه اینجا حساب بانکی باز کنم و نامه تمکن مالی از اینجا ارائه بدم؟ چون منطقی نیس با وضعیت ارز هی تبدیل کنم
  ممنون

  • سلام؛ اگر اونجا اقامت دارید و شغلتون هم اونجاست، میتونید همونجا یه حساب باز کنید و نامه بانکیتون رو هم میتونید از همونجا بگیرید.

 • سلام وقت بخیر ١٩ ساله هستم با معدل دیپلم ١٨.۵ میخواستم برای داروسازی در یکی از دانشگاه های کانادا اقدام بکنم هزینه یکساله برای گرفتن ویزای تحصیلی چقدر میشه؟ چقدر باید پول داشته باشم تا هم برای دانشگاه و هم ویزا اقدام بکنم ممنون از لطفتون.

  • سلام؛ هزینه ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا ۱۲۰۰ دلار آمریکا هستش و هزینه ی پذیرش دانشگاه ۸ میلیون تومان هستش. شهریه هم بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت خواهد بود. شما میتونید برای دریافت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید و با کارشناس های حوزه ی تحصیلی ما صحبت کنید.

 • سلام
  بخشید من برای ویزای تحصیلی کانادا مقطع دکتری اقدام میکنم، چند تا سوال دارم درمورد پر کردن فرم های ویزا؛ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین: ۱- من با پاس قبلیم دوبار ویزای امریکا ریجکت شدم، به نظرتون اگر الان بهش اشاره نکنم افیسر میفهمه؟۲- من سربازی امریه بودم و فقط یه ماه اموزشی داشتیم، لازمه حتمن به سربازیم اشاره کنم؟ ۳- اگر همسرم هم به عنوان ویزای توریستی یا open work همزمان اقدام کنیم بهتره یا اول خودم اقدام کنم بعد ایشون؟ بسیار ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام؛ حتما اعلام کنید که ویزاتون رد شده، در رابطه با سربازیتون لازم نیست اعلام کنید، در رابطه با همسرتون هم بهتره اول تنها اقدام کنید بعد برای همسرتون.

 • سلام. سوالی از خدمتتان داشتم. آیا سهام عدالت خودمان و ساپورتر را می توان به عنوان بخشی از تمکن مالی ارائه کرد؟؟

 • سلام من انگشت نگاری رفتم ترمم هم سپتامبر از حساب تمکن پولم را برداشتم ایا نباز هست پول در حساب باشه تا ویزا یا خیر دوباره بزارم هم ارزی و هم ریالی تمکن دادم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام. ببخشید من از دانشگاه به صورت سلف فاند پذیرش گرفتم و قراره دختر خاله ام که ساکن کانادا هستند به عنوان ساپورتر مالی معرفی کنم. برای تمکن مالی من حدود ۵٠٠ تومن به حساب خودم واریز کردم ولی به من گفتن تمام پول به حساب خودت نباشه و دوسوم اون رو به حساب پدر یا مادر به عنوان ساپورتر انتقال بدم. اشتباهه که تمام پول حساب خودم باشه؟ و کسی غیر از پدر و مادر که منظورم دختر خاله امه اسپانسرم باشه؟

  • سلام؛ با توجه به اینکه دختر خالتون تورنتو زندگی میکنن و شما هم پیش ایشون خواهید بود، فعلا دختر خالتون میتونن ساپورتر باشن؛ اگر خودتون شاغل نیستید و سنتون پایین هستش بهتره که پدرتون یا مادرتون فول ساپورت بشید، حتی حدالامکان مدارک شغلی و مالی کمتری ارائه بدید.

 • سلام، من و همسرم داریم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام میکنیم ولی به پیشنهاد وکیل قرار هست اول همسرم برای ویزای تحصیلی اقدام کنن و بعد از ویزا شدن برای من ویزای همراه (open work permit) اقدام بشه. البته قرار هست برای ایشون تمکن مالی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هم ارائه کنیم.
  حالا سوال اینکه این پروسه بعد از ویزا شدن همسرم حدودا چقد طول میکشه؟
  و اینکه آیا برای من جداگانه نیاز به ارائه تمکن مالی هست؟ با چه مبلغی؟

  • سلام؛ وقتی ویزای همسرتون اکی شد شما اقدام میکنید و نهایت ۴۰ روزه کار شما هم انجام میشه. برای شمام احتیاج به تمکن مالی هست اما میشه همون تمکن همسرتون رو برای شما هم ارائه داد. ولی اگه خودتون صاحب شغل هستید باید تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید و حداقل ۱۵۰ میلیون داشته باشید.

 • سلام، من و همسرم داریم برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام میکنیم ولی به پیشنهاد وکیل قرار هست اول همسرم برای ویزای تحصیلی اقدام کنن و بعد از ویزا شدن برای من ویزای همراه (open work permit) اقدام بشه. البته قرار هست برای ایشون تمکن مالی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هم ارائه کنیم. حالا سوال اینکه این پروسه بعد از ویزا شدن همسرم حدودا چقد طول میکشه؟ و اینکه آیا برای من جداگانه نیاز به ارائه تمکن مالی هست؟ با چه مبلغی؟
  سپاس از لطفتون

  • سلام؛ زمان پروسه ی برسی مدارک رو میتونید از سایت سفارت چک کنید. در حال حاضر زمان بررسی ویزای تحصیلی یک هفته و زمان بررسی ویزای Open Work Permit هم یازده هفته کاری می باشد. تمکن مالی هم حداقل ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا نیاز هستش.

 • سلام، وقتتون بخیر. خیلی ممنون از سایت خوبتون. من از یه دانشگاه تو کانادا پذیرش گرفتم. فاندی که دادن هزینه شهریه رو کامل پوشش میده. در مورد تمکن مالی، با توجه به اینکه دانشجو هستم حسابم خالیه و میخوام پدرم رو به عنوان ساپورتر معرفی کنم. آیا این امکان داره که تمکن فقط حساب پدرم باشه؟ دوم اینکه با توجه به ارز آزاد و دولتی حدودی میتونید بفرمایید چقدر باید تمکن بذارم؟

  • سلام؛ بله میتونید پدرتون رو به عنوان حامی معرفی کنید که در این صورت باید مدارک شغلی، مالی و هویتی ایشون رو هم ارائه بدید. در کنارش باید مدارک مالی خودتون رو هم ارائه بدید. تمکن مالی به ارز و با نرخ ارز بانک مرکزی محاسبه میشه و برای کانادا با توجه به فاند شما حدودا بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیونه.

 • سلام وقتتون بخیر من در حال حاضر در دانشگاه تورین ایتالیا دانشجوی کارشناسی حقوق بین الملل هستم
  میخواستم بپرسم اگر بعد از اتمام دوره برای کار و ارشد کانادا اپلای بکنم باز هم باید این مقدار تمکن مالی رو ارایه بدم به سفارت؟

  • سلام؛ بله، این تمکن مربوط به سال اول اقامت شما هست و شما میتونید از امکان کار ضمن تحصیل هم استفاده کنید.

 • سلام
  من برای ویزای تحصیلی اقدام می کنم که در خواست ویزای سه ساله دارم برای مقطع دکتری.. میخاهم برای همسرم درخواست ویزای همراه پر کنم.. تاریخ شروع و پایان ویزای همسرم را هم باید مثل تاریخ شروع و پایان خودم بزنم یا چون ایشون ویزای همراه هست باید نهایتا شش ماه باشه؟

  • سلام؛ به عنوان همراه میتونید برای همسرتون work permit بگیرید. اعتبار این work permit به اندازه اعتبار ویزای تحصیلی خودتون خواهد بود.

 • سلام،من برای ویزای تحصیلی کانادا به همراه همسرم اقدام می کنم.. اگر بخواهیم جهت تمکن مالی پرینت حساب پدرخانم رانشان دهیم آیا موردقبول است؟

 • سلام، من سی ساله هستم، یک حساب ارزی پانزده هزار دلار امریکا برای خودم و یک حساب ارزی سی هزار دلار امریکا برای پدرم باز کرده ایم. حساب در گردش ریالی هم یک حساب بانکی بازنشستگی پدرم هست که ماهانه حدودا هشت میلیون تومان ورودی و تماما خروجی دارد. آیا نیاز هست که این حساب ریالی تقویت شود و مانده داشته باشد؟ حساب ارزی چه طور باید گردش داشته باشد یا به حال سکون باقی باشد؟ این ها را برای ویزای تحصیلی کانادا در صورت گرفتن پذیرش پرسیدم. با سپاس.

  • سلام؛ حساب جاری شما هم باید گردش داشته باشه و هم تمکن. بهتره یک مقدار مانده رو هم داخل حساب جاریتون بذارید. اما شرایط حساب‌های ارزی شما خوبه.

 • سلام، من ۳۰ سالمه و مدرک کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی دارم، آیلس آکادمیک ۷ دارم و میخوام برای پذیرش تحصیلی با فاند(هرچند ناچیز) برای ارشد یا دکتری اقدام کنم اما بزرگترین دغدغه ام نامه تمکن مالی هست، به صورت نقد ۱۰ هزار دلار کانادا دارم اما حساب بانکی خودم تقریبا خالیه! (با این شرایط نرخ ارز هم ترجیح نمیدم به ریال تبدیلش کنم و چند ماهی داخل حسابم نگهش دارم)، سوالی که داشتم ایا امکان استفاده از حساب بانکی پدرم برای اثبات تمکن مالی وجود داره؟ چه مدارکی مورد نیاز هست؟

  • سلام؛ بله شما میتونید یکی از اعضای خانواده رو به عنوان حامی مالی خودتون معرفی کنید و مدارک اثبات تمکن مالی ایشون رو ارائه بدید. در این صورت باید مدارک سغلی و مالی ایشون رو ارائه بدید.

 • سلام. من ۳۱ سالمه و برای اکسپرس اینتری می خوام اقدام کنم. ۱۲۰ میلیون توی حسابم دارم و حسابی که حقوقم به اون واریز میشه و گردش داره متفاوته. میخواستم ببینم آیا این مقدار برای تمکن کافی هست و اینکه مشکلی نداره که حساب در گردشم با حسابی که پس اندازم رو داخلش دارم فرق داره؟

 • سلام، در صورت گرفتن فول فاند برای دکترا باز هم نیاز هست حداقل ۳۰۰ میلیون ت در حسابمون داشته باشیم؟

  • سلام، خیر، اما حتما باید اطلاعات تمکن مالیتون رو ارائه بدید که شامل مانده و گردش حساب ۴ماهه است.

 • سلام
  من مجرد هستم و پذیرش دکتری با فاند گرفتم. نمی دونم فول فاند هست یا نه. من از دانشگاهی پذیرش گرفتم که تو نامه پذیرشش پس از کسر شهریه سالی ۵ هزار دلار کانادا برای هزینه های زندگی باقی می مونه. یعنی ۴ سال دکترا میشه ۲۰ هزار دلار واسه هزینه های زندگی. چند تا سوال دارم.
  ۱- الان با احتساب سالی ۱۰ هزار دلار واسه سفارت (شخص مجرد) و پس از کسر ۵ هزار دلار باقی مونده از پولی که دانشگاه میده (فاند)، من سالی ۵ هزار دلار احتیاج دارم؟ یعنی واسه ۴ سال دکترا باید ۲۰ هزار دلار کانادا تو حسابم تحت عنوان تمکن مالی داشته باشم؟ دقیقا سوالم اینه به ازای کل طول دوره تحصیل باید یک شخص مجرد ۱۰ هزار دلار کانادا داشته باشه، یا فقط واسه سال اول کافیه؟

  ۲- من ۸ هزار دلار امریکا دارم. بهتر نیست این ها رو تو بازار آزاد بفروشم و به تومن تبدیل کنم و بعد تمکن مالی بگیرم؟ چون ظاهرا با ارز دولتی قید میشه تو نامه تمکن.

  ۳- من حساب بانکی ام تقریبا خالیه و هیچ پولی توش نیست. پذیرشم واسه پاییز امسال (فال ۲۰۲۰) هست (یعنی ۳ ماه دیگه) الان یهو بیام ۸ هزار دلار امریکا (یا معادل تومن فروخته شده از این ارز) رو بریزم به یک حساب بانکی ام، بدون گردش مالی، مشکل ساز نمیشه؟ وقت زیادی هم ندارم که بخام کم کم پول بریزم و برداشت کنم. چیکار کنم؟
  ممنون

  • سلام؛ این هزینه مربوط به سال اولشه ولی شما میتونید از پدرتون یک سری مدارک دال بر اینکه ایشون شما رو ساپورت مالی خواهن کرد ارائه بدید. ۲.خوبه این کار رو انجام بدید. ۳.بصورت سپرده ارائه بدید. ولی باید یک حساب که‌ گردش داشته باشید رو ارائه بدید.

 • سلام وقتتون بخیر من قصد دارم جهت تحصیل در دکتری اپلای کنم بدون گپ تحصیلی با سن ۲۸سال اگه بتونم فاند تحصیلی بگیرم میانگین تمکنی که باید نشون بدم چقده ممنون

  • سلام؛ اگر فول فاند باشید با یه تمکن مالی ناچیز هم میتونید ویزا بگیرید. بستگی به فاند شما داره و اینکه اون کمک هزینه چقدر از مخارج شما رو در اون شهر پوشش میده.

 • سلام؛ بهتره حداقل تا ۱۰ هزار دلار کانادا داشته باشید و این پول رو هم خرد خرد به حسابتون واریز کنید.

 • سلام
  توی فرمی که در بالا ارائه شده، فقط متوسط حساب هست. از کجا میفهمن که شما این پول رو یکباره بحساب ریختین یا خورد خورد که نشان دهنده درآمد ثابت باشه؟
  من یکماه دیگه باید باید مدارک جهت سفارت بفرستم. اما با حسابم کار نکردم. الان اگه مثلا یک میلیارد ب ای یک ماه در حسابم نگهدارم، متوسط سه ماه میشه ۳۳۰ میلیون تومان .
  آیا اینکار درسته؟

 • سلام. من از یکی از دانشگاههای کانادا پذیرش دارم. توی نامه فاند من نوشته هزینه تحصیل به علاوه ۱۵۰۰۰ دلار رو دانشگاه به شما میده. میخواستم بپرسم من چقدر باید تمکن مالی در حساب بانکیم داشته باشم و اینکه اگه در یک ماه مونده به درخواست واریز شده باشه ایراد میگیرند؟ با تشکر

 • سلام
  من مجردم و بیست و نه ساله هستم و مهندس مکانیک و با ۵ سال سابقه بیمه مرتبط و نمره آیلتس هم ۷ می باشد.
  بنظرم تقریبا بالاترین امتیاز میگیرم!

  ولی کل پولم ۱۵۰ میلیون تومان هست!
  بنظرتون بخاطر این مبلغ تمکن مالی ریجکت میشوم؟!

  (اگر پاسختون مثبت بود)
  بنظرتون برای مشکل تمکن مالی راه های جایگزینی هم وجود دارد؟!
  مثلا: آفر کاری بگیرم؟!
  البته کسی را در کانادا ندارم.

 • سلام وقت بخیر،
  من ۲۷ سالمه و قصد اپلای کردن واسه کالجی در تورنتو رو دارم و ۵۰۰ میلیون تومن بودجمه
  ممنون میشم اگر کمکم کنید و بگید که چجور با حسابم کار کنم ک گردش مالیه خوب و قابل قبولی واسه سفارت داشته باشم

  • سلام؛ بهتره در طول ۴ ماه خرد خرد مبالغی رو به یک حساب واریز کرده و به دفعات بیشتری مبالغ کمتری رو از اون برداشت کنید تا اینطور به نظر بیاد که شما یک درآمد ثابت یا متغیر داشتید که در طول ماه کمی از اون مبلغ رو خرج کردید.

 • با سلام ,
  در حال حاضر بنده کانادا هستم و نیاز به تمدید ویزای دانشجویی دارم. بنده ۲ حساب بلند مدت که حدود ۲۲۰ میلیون موجودی داران و ۱ حساب کوتاه مدت که حدود ۱۰ میلیون موجودی دارد در ایران دارم. هر ۳ حساب ایرانم در یک بانک هستند. همچنین, ۱ حساب دلار کانادا که حدود ۲۰,۰۰۰ دلار موجودی دارد در کانادا دارم. شهریه دانشگاه بنده حدود ۶۰,۰۰۰ دلار در سال میباشد. با توجه به شرایط حسابهای بانکی بنده که بیشترین مقدار پول در حساب بلند مدت میباشد, که حدود ۵ ماه دیگر تاریخ سررسید حساب میباشد, آیا گرفتن تمکن مالی از حساب های بلند مدت جهت تمدید ویزای دانشجویی برای بنده مشکل ساز خواهد بود؟
  با تشکر فراوان.

 • سلام خسته نباشید
  کارشناسی ارشد برق قدرت هستم
  میخواستم برای دکتری اقدام کنم در کشور اتریش میخواستم. ببینم وابستگانم که اونجا هستن میتونن تمکن مالی منو بر عهده بگیرن وهزینه رو ندم یعنی قبول کنن تمام مخارج منو میدن با ارئه ضمانت نامه وهزینه تمکن مالی برای رشته ی دکتری در اتریش چقدره

  • سلام؛ ما در زمینه ویزای تحصیلی شینگن کار نمیکنیم. اما اگر از بستگان درجه یک شما باشن میتونن حامی مالی شما باشن.

   • سلام خسته نباشین من همسرم واسه دانشگاه کنکوردیا مونتریال ادمیشن داره ما میخوایم با هم اقدام کنیم واسه ویزا واس تمکن مالی بهتره که مبلغ مورد نیاز تو حساب بمونه؟ و یا بهتره که گردش حساب داشته باشیم؟ میشه اون مبلغ که نیاز هست نزدیک موعد اپلای کردن ویزا رو به حساب بریزیم؟ گردش حساب مهم نیست به چنتا حساب باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

    • سلام؛ هر حسابی که میخواید ارائه بدید هم گردش باید داشته باشه و هم تمکن؛ میتونید هرچند تا حسابی که دارید رو ارائه بدید. اما دقت کنید که حتما یکی از حساب ها مانده بالایی داشته باشه و یکی دیگه از حساب ها گردش حساب ۳ ماهه زیادی داشته باشه.

 • سلام از سایت مفیدتون متشکرم
  من ۲۹ سالمه میخوام ویزایی سرمایه گذاری بخش کشاورزی آلبرتا رو اقدام کنم.
  ملک کشاورزی به ارزش ۲۰ میلیارد دارم.
  ۲ میلیارد چرخش مالی دارم تو بانک برای تمکن مالی ۵۰۰ هزار دلار باید تو حساب نقد باشه؟
  میشه با چند عضو خانوادم به این ویزا اقدام کنیم و میزان سرمایه سر شکن بشه؟
  من ارشد مهندسی صنایع دارم از دانشکاه تهران و IELTS 7

  • سلام وقت بخیر برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا علاوه بر مدارک مالی خودمون میتونیم مدارک مالی برادر هم به عنوان ساپورتر ادد کنیم، یعنی به عبارتی برادر میتونه ساپورتر مالی باشه ؟ ممنون

 • سلام ببخشید من امسال ارشد کامپیوتر گرفتم. و سال ۹۲لیسانسمو گرفتم کارمند بانکم و ۱۳سال سابقه کار دارم. میخام برای دکترا پذیرش بگیرم آیا گپ تحصیلی مشکلی ایجاد میکنه؟

 • با سلام،
  من ۲۹ ساله و متاهل هستم کارشناسی ارشد دارم و برای مستر دوم در یک دوره MA یک ساله میخواستم اقدام کنم، دانشگاهی که انتخاب کردم هزینه یک سال شهریه دانشگاه (۳ ترم) رو نزدیک به ۷۰۰۰ دلار کانادا زده، علاوه بر این من باید نشان بدهم که قادر به پرداخت هزینه های زندگی هم در این یک سال هستم که نزدیک به ۱۰۰۰ دلار ماهیانه هست(با توجه به اطلاعات سایت خود دانشگاه).
  سوال اول – میزان مانده حسابی که به عنوان تمکن مالی باید نشان بدهم چقدر باید باشه؟
  سوال دوم – میزان گردش ۶ ماهه حسابم چقدر باید باشه؟

  • سلام؛ مانده حسابی که ارائه میدید باید چیزی در حدود ۲۵۰ میلیون تومان باشه. گردش ۶ ماه حسابتون هم باید به صورتی باشه که نشون دهنده واریز حقوق شما و برداشت از اون برای خرجیتون باشه.

 • وقتتون بخیر. من برای مقطعPhD میخوام اقدام کنم. احتمال بالایی میدم که بورسیه بشم و فاند هم سالی ۳۰۰۰۰-۳۵۰۰۰ دلار کانادا دریافت کنم. با این حساب آیا باز هم باید تمکن مالی سالی ۱۵۰۰۰به علاوه ۱۰۰۰۰ هزینه خودم و ۴۰۰۰ هزینه همسرم داشته باشم تو حسابم؟

  • سلام؛ برای خودتون تقریبا نیازی ندارید. اما برای همسرتون نیاز دارید. البته ایشون هم میتونن برای اجازه کار اقدام کنن تا در زمان تحصیلتون کار کنن.

 • همسر من یکیار کالج هامبر ریجکت شدن و من ویزای ورک پرمیت،امسال برای دانشگاه اقدام کردیم و پذیرش گرفتیم،آیا ایرادی داره که تمکن مالی برای سال گذشته با تمکن مالی که امسال میخواهیم اقدام کنیم دو بانک متفاوت باشه ؟پارسال بانک ملی بود امسال بانک تجارت ،
  سوال دومم اینکه خانمم ۱۰ هزاردلار فاند گرفتن از دانشگاه آیا از حداقل تمکنی که باید داشته باشیم کم میشه و افیسر قانع میشه ؟؟

  • سلام؛ خیر ایرادی نداره. اما خوب باید گردش خوبی داشته باشه حسابتون. در مورد فاند هم بله از میزان تمکنی که قراره ارائه بدید میتونید کم کنید. اما اگر هم میتونید بهتره همون مبلغ مورد نیاز رو ارائه بدید.

 • سلام . پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
  بنده ۲۹ سال سن و ۷ سال سابقه بیمه در رشته حسابداری دارم با مدرک لیسانس حسابداری و آیلتس ۶.۵ و مجرد .
  میخوام برای کالج در شهر تورنتو کانادا اقدام کنم .
  خواهر بنده به همراه همسر و یک دخترشون در تورنتو ساکن هستند .
  آیا میتونم روی این آیتم یک امتیاز برای خودم در نظر بگیرم یا بی تاثیر هست ؟
  و مورد دوم اینکه با توجه به سن و شرایطم چقدر گردش و مانده حساب در بانک مورد نیاز هست ؟

  • سلام؛ شما ایتدا از خواهرتون دعوتنامه ی توریستی بگیرید. بعد از اینکه ویزای توریستی گرفتید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید که خیالتون راحت باشه که بهتون صد در صد ویزای تحصیلی رو میدن. این طوری از امتیاز خواهرتون که اونجا اقامت دارن هم استفاده خواهید کرد.

 • سلام وقت بخیر.
  پس از ارائه نامه تمکن مالی پول در حساب بلوکه میشه؟ آیا ماهانه میلغی بصورت محدود ارائه میشه؟

  • سلام؛ خیر پولتون بلوکه نمیشه و شما میتونید بلافاصله بعد از گرفتن نامه تمکن، پول رو از حسابتون خارج کنید.

 • با سلام؛ من قصد گرفتن ویزای تحصیلی برای دختر ۸ ساله م رو دارم. حدود ۳۰۰ میلیون نقد دارم به علاوه خونه و ماشین، آیا امکان گرفتن ویزا برای من و همسرم به عنوان همراه هم وجود داره؟

 • باسلام
  من یک آشنا در کانادا دارم که به روشی که خودش رفته به من هم میخواد بگیره واز خود کانادا با وکیل مقیم کانادا وغیراز هزینه وکیل که به دوصورت پرداخت بشه ویک پنج هزار برای گذاشتن در بانک کانادا میخواد و بعد برگشتن به من برمیگرداند بانک واقعا به این شکل هست یا نه؟

  • سلام؛ ما که اطلاعی نداریم ایشون به چه روشی رفتن، و ‌شما هم شرایط سن و شغل و مسافرتهای خارجی که رفتید رو بگید تا بشه راهنماییتون کرد.

 • سلام. میخواستم بدونم چطور میشه از مبلغی که در ایران به عنوان تمکن مالی داشتیم در کانادا استفاده کنیم؟ با توجه به اینکه ده هزارتا بیشتر با خودمون نمیتونیم ببریم. چون حواله کردن با صرافی هر بار ده درصد کارمزد میگیره. میتونید من رو راهنمایی کنید؟

 • باسلام و خسته نباشید
  در یکی از دیدگاه ها شما گفتید تمکن مالی به ارز دولتی محاسبه میشه. یعنی برای دریافت ویزای هر کشوری چه اروپایی چه هر جای دیگه تمکن مالی را با ارز دولتی محاسبه میکنن؟ یعنی دلار ۴۲۰۰ و یوروی ۵۰۰۰ تومنی؟

 • با سلام
  اکثر دارایی پدر بنده در بورس سرمایه گذاری شده و من می خواهم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. آیا گواهی انگلیسی صدور وضعیت سهام دار، دریافت شده از واحد بین الملل شرکت سپرده گذاری مرکزی بورس و اوراق بهادار مورد قبول سفارت کانادا هست؟ چون در سایت خود شرکت سپرده گذاری مرکزی بورس و اوراق بهادار ذکر شده این گواهی مورد تایید کلیه سفارت خانه هاست

 • سلام. همسر من میخواد برای ویزای تحصیلی اپلای کنه. یک ملک به نام من هست که برای تای میخواد استفاده کنه. نیازه تغییر مالکیت داده بشه یا گواهی محضری داده بشه یا نه همینکه عقدنامه ترجمه بشه کافیه براشون؟

  • سلام
   منظورتون برای تمکن مالیه؟ برای تمکن مالی حتما باید نامه تمکن مالی نقدی داشته باشید. میتونید خودتون به عنوان حامی مالی ایشون تمکن مالی خودتون رو ارائه بدید، اما باید حساب با مانده حداقل ۳۰۰ میلیون و گردش حساب ۶ ماهه داشته باشید.

 • سلام
  من و همسرم همراه با تعدادی از همکارانم یک شرکت تاسیس کردیم که ۴ سال فعالیت داشته تا الان و حدود ۲۰ میلیارد تومان درآمد داشته است. من هم از ابتدا تا الان هیئت مدیره و صاحب امضا حساب شرکت هستم. آیا تمکن مالی حساب شرکت قابل ارائه برای ویزای تحصیلی کانادا هستش؟

  • سلام
   باید حساب شخصی ارائه بدید. حساب شرکت رو هم میتونید در کنارش ارائه بدید، اما باید حساب شخصی با تمکن و گردش مورد نظر رو داشته باشید.

 • سلام
  ببخشید ایا امکان ارایه تمکن مالی با طلا و سکه هست؟ من قصد ندارم طلاهامو بفروشم میخواستم بدونم چجوری میتونم به عنوان تمکن برای ویزای تحصیلی کانادا ازشون استفاده کنم؟
  در ضمن من شنیدم ریز گردش حساب لازم نیس و همون میانگین حساب و موجودی اخر کفایت میکه ایا درسته؟ لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   خیر، حتما باید گردش چهار یا شش ماهه حساب به لاتین و تمکن مالی به دلار کانادا ارائه بدید. طلا و جواهر رو نمیشه به عنوان تمکن مالی ارائه داد.

 • سلام من برای ویزای تحصیل می خوام اقدام کنم اگر از پدرم مبلغ تمکن رو بگیرم و تو حساب بزارم و تمکن کوته مدت بگیرم مشکلی نداره؟

  • سلام
   بله، حتما باید گردش حساب داشته باشید. میتونید دوتا حساب ارائه بدید که یکیش با گردش حساب باشه و دیگری با مانده حساب بالا.

 • سلام ۴۱ سال دارم کارمند بانک ۲۰ سال سابقه ۹۷ لیسانس گرفتم مدیریت بازرگانی میخوام برای ارشد MBA اقدام کنم. همسر و دو دختر ۲ و ۳ ساله . چقدر حداقل تمکن مالی هست؟ شانس ویزا گرفتن چقدره؟ حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون غیر از یک آپارتمان دارم

  • سلام
   شانس ویزا شدن رو دارید، تمکن در همین حدود ۴۰۰ میلیون تومان خوبه، اما باید خودتون اقدام کنید فعلا، بعد از اینکه ان‌شاالله ویزا شدید، برای خانواده هم میتونید اقدام کنید.

 • سلام
  آیا برای دریافت ویزای تحصیلی اینکه موجودی مالی شما در حساب جاری باشد یا حساب سپرده (یکساله) تفاوتی از نظر شانس ویزا گرفتن دارد؟

  • سلام
   نه فرقی نداره. فقط تفاوتش در اینه که احتمالا اون حساب سپرده شما کار گردش نداره و یکی از شروط تمکن هم گردش حساب هستش، پیشنهاد میکنم یک حساب با مانده بالا و یک حساب با گردش بالا ارائه بدید.

 • سلام وقت بخیر من ویزای توریستی میخاستم. شنیدم مبلغی رو که برای تمکن مالی تو بانک میزاری تا وقتی برگردی بلوکه میشه آیا این درسته؟ بعد برای دو نفر چقدر تمکن مالی میخاد؟

  • سلام
   خیر، شما میتونید بلافاصله بعد از گرفتن نامه تمکن از بانک، پولتون رو از حسابتون خارج کنید. و اینکه تنکن مالی به ازای هر نفر باید حداقل ۱۰۰ میلیون تومان باشه. فقط در نظر داشته باشید که باید گردش حساب ۶ ماهه داشته باشید.

 • سلام
  من پولام تو چندتا بانک متفاوت هستش،و میخوام ارشد اپلای کنم، آیا برای گردش حساب و تمکن مالی باید همه پولامو تو ی حساب واریز کنم و یا از هر بانک جداگونه نامه گردش حساب و تمکن مالی بگیرم و ارائه بدم؟

  • سلام
   میتونید از هر بانک یک نامه تمکن بگیرید اما بهتره حداقل پس اندازتون در یک حساب باشه و همه برداشت ها رو واریزهاتون رو هم از طریق یک حساب انجام داده باشید.

  • سلام خسته نباشید میشه دقیقا بفرمایید مبلغ لازم برای گردش حساب همچنین مانده حساب جقدر باید باشه واسه ویزای تحصیلی کانادا؟
   سوال دوم اینکه اگر رسید شهریه یکسال دانشگاه رو به سفارت بدیم از مانده حسابمون کم میشه؟ یعنی میتونیم مانده کمتری رو ارائه بدیم در این صورت؟

 • سلام وخسته نباشید
  آیا با دیپلم هنرستان در رشته کامپیوتر می توان در دانشگاه های کانادا در رشته کامپیوتر پذیرش گرفت؟
  ممنون از زحمات شما

 • سلام . وقتتون بخیر . بنده ۴۰ سال دارم کارمند هستم با ۱۶ سال سابقه . برای ویزای تحصیلی میخوام اقدام کنم مقطع کارشناسی ارشد . متاهل ودارای دو فرزند ۳ و ۶ ساله . برای تمکن مالی هم مشکلی ندارم . لیسانس مترجمی زبان دارم ولی مدرک آیلتس ندارم . اگه پذیرش دانشگاه رو داشته باشم باتوجه به سن چقدر شانس دارم برای اخذ ویزا . ممنون

 • سلام. وقتتون بخیر
  همسرم قرار هست که برای ویزای تحصیلی اقدام کند و من به عنوان همراه
  اگر که من نامه تمکن مالی ارائه بدم کافیه با توجه به این که همسرم برای ویزا اقدام می کنه؟ یا این که باید به صورت جداگانه نامه تمکن مالی ارائه بدیم؟
  و برای هردو ما چه میزان سرمایه نیاز است؟

 • با عرض سلام
  آیا در صورت دریافت نامه رسمی از کارگزاری، پولی که داخل بازار بورس سرمایه گذاری شده میتواند سندی معتبر برای نشان دادن تمکن مالی باشد؟ با تشکر

 • سلام خسته نباشید من ۱۹سال سن دارم معدل دیپلم بالا ۱۹و مدرک ایلتس با نمره ۶.۵ میخواستم بدونم تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی باید برای من چه قدر باشه دقیقا
  در ضمن فقط خودم قصد مهاجرت دارم و هیچکدام از اعضای خانواده با من همسفر نمیشند

 • سلام، وقتتون به خیر و ممنون برای پاسخگوییتون.

  من از کانادا پذیرش تحصیلی گرفتم و می‌خوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. چند سوال دارم:
  ۱- آیا برای گواهی تمکین مالی امکان ارائه گواهی ملکی وجود داره؟
  ۲- ما علاوه بر خانه‌ای که درش ساکن هستیم، دو خانه دیگر به ارزش هر کدام حدود ۵۰۰ میلیون تومان داربم. آیا ارائه سند یکی از این خانه‌ها کفایت می‌کنه؟
  ۳- ارزش خانه چطور به دلار محاسبه می‌شود؟ با دلار آزاد یا دولتی؟
  ۴- چطور باید نشان دهیم این خانه از خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم و در واقع Tie ما است، مستقله؟

  خیلی ممنون

 • سلام
  این چقدر حقیقت داره که میگن ازین ببعد بانک گزارش رو بر اساس نرخ ازاد صادر کنه و نه نرخ ارز دولتی؟ از قول چندبانک معتبر همچین چیزی نقل شده
  اصلا ممکنه همچین چیزی؟

 • سلام خوب هستین ببخشید من ١٨ ساله هستم با معدل دیپلم ١٩ به بالا
  میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای رشته داروسازی رو لطف میکنید
  ممنون میشم جواب بدین

 • سلام من ۱۶ سالمه و میخوام تا ۲ یا ۳ سال دیگه به تورنتو مهاجرت کنم و میتونم دعوتنامه یکی از دوستامو جور کنم ۶۰م هم سرمایه دارم مدرک ITELTS ام هم تا قبل مهاجرت جور میشه، میتونم برای ویزا تحصیلی اقدام کنم؟(شانسم چقدره؟)

  • سلام
   درمورد مهاجرت کمکی از دست ما بر نمیاد اما برای کالج شانس دارید به شرطی که تمکن مالیتون رو تا اون موقع افزایش بدید. تمکن مالی شما خیلی کمه.

 • سلام، من ۲۸ سالمه ویزای توریستی کانادا رو دارم و ۳ ویزای شینگن هم در ۲ سال اخیر دارم، ۳ سال سابقه بیمه دارم، میخواستم برای دوره ۱ ساله کالج اقدام کنم، خواهرم هم در حال تحصیل در دوره دکتری در کانادا هستن، برای ساپورت مالی ایشون رو معرفی کنم بهتر هستش یا نکنم؟

  • سلام
   نه دیگه ایشون که دارن درس میخونن، همون مدارک شغلی و مالی که برای ویزای شینگن ارائه دادید رو برای کانادا هم ارائه بدید.

 • با سلام
  بنده کارمندم ، با سابقه حدود ۱۵ سال
  سابقه سفرهای متعدد به چین ، روسیه ، ترکیه ، مالزی ، هند و همچنین ویزای شنگن دارم ( شنگن سال ۱۳۹۶ )
  حدود ۱۰۰ میلیون تمکن + خانه مسکونی+ ماشین دارم .
  البته میتونم گردش مالی رو به ۲۰۰ میلیون برسونم .

  به نظر شما ، امکان دریافت گردش مالی مشترک وجود داره ؟ ، مشکلی پیش نمیاره ؟ یا بهتره حساب من و همسرم جدا باشه ( بخاطر گردش حساب مناسب در حساب فعلی که دارم )

  • سلام
   اگر بخواهید به صورت جداگانه درخواست بدید هرکدوم یک حساب جداگانه لازم دارید. اما اگر خودتون متقاضی اصلی باشید و اطلاعات ایشون رو در کلاینت وارد کنید، یعنی شما سرپرست باشید. نیازی نیست برای ایشون هم یک حساب جداگانه ارائه بدید. حداقل تمکن مالی برای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان هست.

 • با سلام، من دو سوال داشتم:
  ۱- آیا اخیرا سفارت کانادا تمکن مالی که با دلار دولتی ارائه شده رو تبدیل به دلار آزاد میکنه و محاسبه میکنه؟
  ۲- تمکن مالی که برای سه ماه آخر می باشد، منظور در کدام مرحله است؟
  با تشکر

  • سلام
   خیر تمکن مالی با دلار دولتی محاسبه میشه و سفارت هم این موضوع رو چک نمیکنه، در مورد سه ماهه آخر هم منظور از سه ماه قبل از تاریخ درخواستتون هست.

 • سلام و خسته نباشید
  پسرم رو میخوام برای تحصیل تو دبیرستان های کانادا بفرستم. خودم کارمندم با حقوق ماهی ۷ تا ۸ میلیون اما با فروش داراییم حدود ۱.۵ میلیارد تومان میتونم سرمایه در حساب ایجاد کنم و میتوانم گردش مالیِ خوب ایجاد کنم، اما با توجه به اینکه مقداری که در حسابم هست و گردش مالیم با حقوقم به هم نمیخورند آیا آفیسر ممکنه ایراد بگیره و ریجکتش کنن ؟

  • سلام
   معمولا اینجوری نیست که سفارت کانادا به نحوه ی اینکه چرا پول تو حسابت بیشتره گیر بدهن
   ولی همه چیز امکانش هست.

 • سلام حساب بلندمدت دارم که حدود یک سال و نیم هست واریز و برداشت دارم که در آخر نزدیک به وقت سفارت یک ماه مونده در حدود ۷۰ م پر کردم که مانده بستانکار ۱۷۰م و مانده بدهکار ۱۰۰م هست و مانده بالانس ۷۰ م میلیون می باشد که این حساب رو بعنوان تمکن مالی ارایه دادم . و یک حساب کوتاه مدت که دارای گردش بالای ۱۰۰میلیون که سود حساب بلندمدت و سهام ها توی این حساب واریز میشودکه مانده این هم ۱۵ م هست که گردش سه ماهه این حساب رو بعنوان گردش سه ماه ارایه میدم .هر دو از یک بانک ولی یکی بلندمدت و دیگری کوتاه مدت .حال به نظرتون گردش سه ماهه کوتاه مدت و تمکن از بلندمدت بدون گردش از حساب بلند مدت اوکی هست .دفع قبل همین کار رو کردم از سفارت بند ۳ ریجکت شدم .البته در حساب کوتاه مدت خریدهای خرد ۳ الی ۵ هزار تومان هم بعنوان تراکنش هست به نظرتون این خریدهای خرد مشکل نیست .لطفا راهنمایی کنید .البته سری قبل با نامه گواهی اشتغال به تحصیل دانشجویی و مشخصات مالی بالا و یک گواهی سهام و برنامه سفر با جزییات رزرو هتل از بوکینگ با تاییدیه رزرو تا یک ماه رزرو و بلیت پرواز رفت و برگشت به هلند و کاور لتر که تمام انگیزه سفر و منبع درآمد و توضیحات درباره مکان های تفریحی رو با امضا خودم دادم ولی با بند ۳ ریجکت شدم .لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام
   به شرایط شما بستگی داره، اینکه از چه سفارتی اقدام کردید خیلی مهمه. مثلا سفارت هلند بیش از یک ساله که خیلی بد ویزا میده، پس شما رو ممکنه با یک دلیل بسیار کوچک هم ریجکت کنن. در مورد شرایط مالیتون که مشکلی وجود نداره، اما شاید دلیل ریجکت شدن درخواست قبلیتون، عدم تطابق مدارک شغلی و تمکن مالیتون بوده، اینکه گفتید دانشجو بودید و تمکن مالی بالای ۱۰۰ میلیون داشتید، برای سفارت شک برانگیز بوده. توصیه میکنم اجازه بدید یک سال زمان سپری بشه و بعد از اون در قالب تور گروهی اقدام کنید.

 • سلام
  من برای ویزای تحصیلی میخوام اقدام کنم حدود ۳ ماه مبلغ ۱۰۰ میلیون تویه حسابم گذاشتم و پدرم هم به عنوان ساپورت مالی میخوام معرفی کنم البته بر اساس داراییشون ایا کافی هستش ؟

 • سلام
  من برای ویزای تحصیلی کانادا میخواهم اقدام کنم. در حال حاضر ۱۰۰ م در حساب خودم و ۵۰ م در حساب خانمم با زمان بیشتر از ۳ ماه هست. امکان افزایش حساب تا ۳۰۰ م ت دیگر هم با فروش ارز و طلا دارم ولی با توجه به شرایط اقتصادی ترجیح میدم فعلا به پول نقد تبدیلش نکنم. یک ماشین ۴۰۰ م و یک خانه به نام خودم و یک خانه به نام همسرم داریم.
  آیا افزودن ۳۰۰ م ت به حساب بانکی در ماه آخر از دیدگاه افسر مشکلی ایجاد میکن؟
  آیا خانه و ماشین تمکن مالی حساب می شود؟
  با توجه به اینکه خانواده بنده مقیم کانادا می باشد شانس من برای دریافت ویزای تحصیلی برای خودم و ویزای کاری برای همسرم چقدر است؟

  • سلام
   در مورد واریز وجه به صورت یکجا، اگر توضیح قانع کننده ای نداشته باشید که در کاورلتر بنویسید، با مشکل مواجه خواهید شد. در مورد خونه و ماشین هم بله، جزو تمکن به حساب میاد ولی علاوه بر اون شما باید حسابی با مانده ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان برای هر نفر ارائه بدید. اینکه خانواده شما مقیم کانادا هستند شانس شما رو کم میکنه. اما بهتره تمام وابستگی‌های خودتون در ایران رو در یک کاورلتر توضیح بدید.

 • با سلام، من تصمیم دارم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم، کارمند هستم و پولی که هر ماه وارد حسابم میشه چهار میلیون هستش ولی همسرم دامدار هست و درآمد خوبی دارن و برای اینکه گردش حسابم خوب باشه پول به حسابم واریز میکنن، چند سوال از حضورتون داشتم:
  ۱. آیا چون گردش حسابم با شغل ام نمیخونه ممکنه مشکل ساز بشه؟یا اینکه اعلام کنم همسرم به حسابم پول ریخته اکی هستش؟
  ۲. گردش حساب حدودا چقدر باید باشه؟ من پول رو بصورت سه تومن، چهار تومن به حسابم منتقل کنم بهتره؟
  ۳.پول خارج شده از حسابم خیلی کمتر از پول وارد شده است، مشکلی پیش میاد؟
  ممنون از وقتی که میگذارید.

  • سلام
   نه اما باید ذکر کنید که ایشون هم شما رو ساپورت مالی میکنن و مدارک مالی ایشون رو هم ارائه بدید.
   باقی موارد هم که ایرادی نداره.

 • باسلام.من میخوام برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم. در حال حاضر چه مبلغی باید بذارم توحساب؟و با اینکه دلار در حال افزایش هست میشه من پول هامو به دلار تبدیل کنم و حساب ارزی باز کنم؟بانک ملی یا ملت فرقی نداره؟و اینکه بهحساب ارزی بهتره یا ریالی برای تمکن؟

  • سلام
   شما میتونید حساب ارزی هم ارائه بدید، اما بهتره که یه حساب ریال هم با یه تمکن مالی ارائه بدید. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی باید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان باشه.

 • سلام
  من در حال حاضر در کانادا هستم با ویزای توریستی
  حدود ۶ ماه اینجا هستم و دارم برای پذیرش تحصیلی مدارکم را جور می کنم
  به خاطر همین گردش مالی ۶ ماه اخیر وقتی بخوام اقدام کنم چیزی نیست
  ولی حدود ۱۵۰ میلیون در حسابم هست برای اینکه بعدا تمکن بگیرم
  ولی گردش حساب چون اینجام صفر هست
  آیا مشکلی پیش می آید؟
  و اینکه اینجا در کانادا حساب باز کنم خوب هست برای ارایه تمکن مالی؟

  • سلام
   شما ویزای توریستی دارید و نمیتونید از همونجا تقاضای ویزای تحصیلی بدید. باید برگردید ایران و مجدد تقاضای ویزای تحصیلی بدید. اما در مورد حسابتون هم بهتره که در کاورلتر توضیح بدید.

 • سلام
  وقت بخیر
  برای تمکن مالی در صورتی که مادرم تعهد محضری بدن، میتونم از مانده حساب ایشون به عنوان تمکن استفاده کنم؟
  و اینکه دوتا حساب هست که یکی ۱۳۰ میلیونی که ده ماهه و یکی ۱۱۰ میلیون که سه ماهه
  این برای تمکن مالی اوکیه،

 • با عرض سلام و خسته نباشید.
  من ۲۳ ساله هستم از دانشگاهی در کانادا برای مستر فاند سالیانه ۳۰۷۰۰$ گرفتم. هر ترم هزینه دانشگاه ۷۷۰۰ تاس و سالی سه ترم یعنی ۷۶۰۰$ باقی می مونه برای خودم. طبق فرموده شما که باید تمکن سالی ۱۰۰۰۰$ واسه زندگی ثابت بشه. من باید حسابی با مبلغ ۷۶۰۰$-۱۰۰۰۰$ داشته باشم؟ که با دلار دولتی ۴۲۰۰ تومن میشه: ۱۰۰۸۰۰۰۰؟
  اگر این حساب برای پدرم اکی هست یا باید به نام خودم باشه؟ نامه ای که پدرم تعهد بدهند من رو ساپورت میکنند چجوری باید بگیرم؟
  بسیار از وقتی که می گذارید سپاس گذارم

 • سلام خسته نباشید من می خوام برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایم ما ملکی به نام خودمان نداریم و باقی مانده حساب من چهل میلیون و برای همسرم شاید هشتاد میلیون ایا امکان اینکه همسرم به عنوان همراه ویزا نگیرن چقدر؟
  و اینکه تمکن مالی با دلار دولتی حساب میشه؟

  • سلام
   تمکن مالی با ارز دولتی حساب میشه، اما این مانده حساب شما برای ویزای کانادا خیلی کمه. حداقل تمکن مالی شما برای هر نفر باید ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون باشه.

 • سلام من یک خونه دارم در حدود ۱ میلیارد تومان و یک ماشین در حدود ۸۰ میلیون تومان و حساب بانکی ۴۰ میلیون تومان آیا ارائه این مدارک جهت درخواست ویزای توریستی کانادا کافی است. کارمند هستم با حقوق ۷ میلیون تومان و ۱۸ سال و ۶ ماه سابقه بیمه با ۴۰ سال سن و مجرد

  • سلام
   اینکه مجرد هستید شانستون رو کم میکنه، مانده حسابتون هم خیلی کم هست، حداقل باید در حدود ۱۰۰ میلیون مانده حساب با گردش ۶ ماهه خوب باشید. ذکر نکردید که سایقه سفریتون به چه صورت بوده؟ آیا ویزای شینگن قبلی داشتید؟ دعوتنامه از کانادا دارید؟ بدون این یکی از این دو مورد هم شانسی برای گرفتن ویزای کانادا ندارید.

   • سلام و درود خدمت شما و تشکر از سایت و توضیحات مفیدتون
    چرا شانس خانوم مجرد برای گرفتن ویزا توریست پایین است ؟
    ممنون میشم راهنمایی و راهکار بفرمایید که چکار باید کرد که شانس بیشتری برای دریافت ویزا و قانع کردن افیسر داشت ؟؟
    با ارائه چه مدرکی میتونیم پرونده قویتر و بی نقص باشه🙏🏻🙏🏻
    همیشه پیروز و موفق باشید 🌸

    • سلام؛ ربطی به خانوم یا آقا بودن نداره. اینکه شما مجرد هستید، وابستگی خونی شما در ایران رو کم میکنه و افسر سفارت شک میکنه که شاید بخواید برای پناهندگی اقدام کنید. نفرمودید که دعوتنامه و یا سابقه سفر به حوزه شینگن رو دارید یا خیر؟ علی الحساب مانده حسابتون رو به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان برسونید.

 • سلام
  همسر من میخان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند و یکی از وکلا میگه برای دوتایتون باید ۵۰۰ میلیون گردش حساب داشته باشید به دلار میشه حدود ۳۰۰۰۰$ برای یک سال.ولی جوری که شما میگید باارز دولتی
  حساب میشه دلار.با ارز دولتی حدودا میشه ۱۳۰ تومن.ایا این وکبل داره درست میگه؟؟

 • سلام
  منظور از گردش مالی برای سفارت کانادا برای ویزای توریستی دقیقا چیست ؟
  ایا تعداد واریز و برداشت مهم است یا مقدار موجودی بعد از برداشت ؟مثلا خریدهای روزانه هم جز گردش مالی حساب میشود ؟
  در اخر برای تمکن مالی حداقل چه مبلغی باید ته حساب بماند تا زمان جواب سفارت ؟

  • سلام
   هر دو، تمکن مالی شامل حساب بانکی و دارایی‌های ملکی شماست.
   حساب بانکی شامل مانده حساب و ریز گردش سه تا شش ماه آخر حسابتون هست. هرچه تعداد تراکنش ها بیشتر باشه بهتره، حداقل تمکن مالی هم برای ویزای کانادا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر هست که بعد از گرفتن نامه استعلام میتونید از حساب خارجش کنید.

 • سلام وقت بخیر من تمایل به دیدار از کشور کانادا توریستی را دارم و دعوتنامه از بستگان را دارم و تمکن مالی بنده حدود ۲۰۰ م و دو باب هم منزل مسکونی دارم و شاغل هم هستم با سابقه بالا و پرداخت بیمه احتمال ویزای کانادا برای بنده چند درصد هست لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  • سلام
   چند سال دارید؟ سابقه سفر به حوزه شینگن رو دارید؟ باید سایر شرایط هم بررسی بشه. اما در کل شانس دارید.

 • سلام وقت بخیر من تمایل به دیدار از کشور کانادا توریستی را دارم و دعوتنامه از بستگان را دارم و تمکن مالی بنده حدود ۲۰۰ م و دو باب هم منزل مسکونی دارم و شاغل هم هستم با سابقه بالاسی سال و پرداخت بیمه ومجرد هستم با ۵۴ سال سن احتمال ویزای کانادا برای بنده چند درصد هست لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  • سلام
   بله با این شرای سنی شانس گرفتن ویزا با دعوتنامه رو دارید. اگر سابقه سفر به حوزه شینگن رو داشته باشید که چه بهتر. اما با این شرایط هم بالای ۸۰ تا ۹۰ درصد شانس گرفتن ویزا رو دارید.

 • سلام مرسی از پاسخ های جامعتون
  من یک مادر مجرد ۴۰ ساله هستم که یک دختر ۱۶ ساله دارم که از سه سالگی با من زندگی میکنه میخوام برای ویزای توریستی فقط برای خودم اقدام کنم ایا بدون دعوتنامه شانسی دارم? و ایا وجود دخترم و شاغل بودن و ۱۸ سال سابقه بیمه من میتونه نشاندهنده برگشتن من باشه? و ایا مجرد بودن من شانس من و تو ویزا شدن پایین میاره? میزان تمکن مالیم چقدر باید باشه?ایا سند خونه و ماشین کافیه?
  قبلا از پاسختون ممنونم

  • سلام
   اینکه دخترتون رواینجا میگذارید خودش نشون دهندگی وابستگی عاطف شما در ایران هست، به شرطی که حضانت قانونی ایشون با شما باشه، سابقه بیمه خوبی دارید. و اینکه برای کانادا باید سابقه سفری خوبی خصوصا به حوزه شینگن داشته باشید. یا اینکه دعوتنامه داشته باشید.
   برای تمکن مالی هم که باید مانده حساب حداقل ۱۰۰ میلیونی با گردش حساب ۳ تا ۶ ماهه ارائه بدید.

 • سلام من میخوام برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم امکانش هست برادرم اسپانسرمن بشه و تموم هزینه های منوبه عهده بگیره و تمکن مالی برادرم برای من جواب میده ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
  میخواستم بپرسم منظور از نامه کاری اسپانسر مالی چیه و اینکه سند ملک و املاک چجوری باید کارشناسی بشه و به عنوان تمکن مالی ارائه بشه؟

  • سلام
   اگر منظورتون ویزای اقامتی هست، باید کارشناسی بشه. ولی ما در زمینه ویزای اقامتی کار نمی‌کنیم.

 • سلام خسته نباشید تمکن مالی دانش آموزی با کالج سالیانه ۱۶۰۰۰ دلار چقدر میشه و با کدام دلار محاسبه میشه چون من ۲۰۰ میلیون تومان بودجه قابل نمایش دارم

 • سلام من برادرم دعوتنامه کانادا واسه من و دخترم که ۱۰ ماهشه فرستاده، خودم شاغلم با درامد ماهی ۴ میلیون و همسرم پزشک البته همسرم قرار نیست بیاد گردش حساب و تمکن مالی باید به چه مقدار و به اسم کدوممون باشه؟!

  • سلام
   به اسم خودتون، با مانده حساب حداقل ۱۰۰ میلیون تومن و گردش ۳ تا ۶ ماه آخر، ترجیحا حسابی با تعداد تراکنش بالا، پول رو یکجا به حسابتون واریز نکرده باشید و بعد از انگشت نگاری هم تا زمانی که جواب ویزاتون نیومده برداشتش نکنید. سعی کنید حتما هدف از سفرتون رو مشخص کنید و دلایل محکمی برای بازگشتتون ارائه بدید.

   • یعنی تمکن و گردش حساب رو از روی یک حساب باید بگیرم؟!! نمیشه تمکن روی یه حساب و گردش حساب از حساب دیگه باشه؟!!

     • تمکن مالی و گردش حساب تو چه مرحله ای باید ارائه بشه؟ من تمکن بگیرم بعد پولشو جابجا کنم اونا چطور متوجه میشن؟!

      • بعد از اینکه شما نامه تمکن مالیتون رو به سفارت ارائه میدید. ممکنه اون ها چند روز یا چند هفته بعد از بانک استعلام بگیرن، اگر شما پولتون رو قبل از استعلام سفارت از حساب خارج کنید، خلاف ادعای شما ثابت میشه و در نتیجه سفارت شما رو ریجکت خواهد کرد.

     • سلام
      لطفا اطلاعات غلط به مردم ندین.
      تمکن مالی فقط برای همون تاریخ و ساعت درخواست شده صادر میشه و بانک موجودی همون لحظه رو در جواب استعلام تایید میکنه،
      به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی امکان نداره که بانک بدون اجازه صاحب حساب موجودی لحظه ای حساب رو به کس دیگه بگه.

      • سلام
       حرف شما کاملا درسته، بانک تحت هیچ شرایطی حق نداره بدون اجازه صاحب حساب موجودی لحظه ای حساب رو به کس دیگه بگه؛ اما این طبق تجربه کاری ما هست، اینکه آیا این قانون برای استعلام سفرات‌ها استثنا قائل میشه رو نمیدونیم. اما ضمن تایید حرف شما، باز هم پیشنهاد ما به شما و بقیه دوستان اینه که حسابتون رو تا زمان جواب‌دهی خالی نکنید.

     • سلام ، خانمم پذیرش از کالج گرفتن و داداشم که کاناداس هزینه هاش رو میده ولی خودش گردش نداره وتازه میخوایم حسابش رو تفویت کنیم خودم هم مدارک ملکی قوی ندارم ولی گردش حسابم خوبه و دوتا حساب دارم که روهم ٢٠٠ تومن داره،اینجا هم کسی قوی رو نداریم اسپانسرمون بشه، ۵،٠٠٠$ هم داریم و مقداری سکه چیکار میتونیم بکنیم؟ آیا اعلام اینکه داداشم اونجاست و ساپرتمون میکنه خوبه ویا برعکس باعث رد شدن ویزامون میشه؟

      • سلام
       سن خودتون رو نفرمودید و اینکه چه کسی در ایران از شما حمایت مالی میکنه؟ توصیه میکنم برای راهنمایی بیشتر و گرفتن مشاوره رایگان، با ویزالند تماس بگیرید.
       ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام و تشکر فراوان بابت مطالب مفید سایتتون.
  برای مهاجرت کاری به کانادا (express entry) واجد شرایط می باشم. برای تمکن مالی حساب شخصی خودم که مدت چند ساله دارم گردش نسبتا خوبی داشته توی این مدت…سوالم اینه که آیا این سه ماه یا شش ماهه آخر و باید حتما پرینت بگیرم یا میشه از ابتدای باز کردن حساب پرینت بگیرم تا تاریخ الان؟

  • سلام
   گاهی مدارک اضافی اغلب تاثیر مثبتی که ندارن هیچ، گاها تاثیر منفی هم خواهند داشت. همون نهایتا ۶ ماهه کفایت میکنه. اگرچه گردش حسابتون در گذشته بهتر بوده باشه.

 • با سلام اگر در مغازه پدرم دستگاه پوز به حساب خودم باشد ،گردش مالی قبول میشه ؟
  و اگر مبالغ ریز باشد در حد خرید از سوپر مارکت مشکلی نیست؟با تشکر

 • سلام .برای ویزای تحصیلی ۳۰۰ میلیون برای ۶ ماه در حساب بوده.ایا این کافیه یا گردش حساب هم لازم هست.حساب ما گردش نداشته پول رو برای ۶ ما ثابت گذاشتیم داخلش

  • سلام
   سعی کنید در کنار این حساب، گردش یک حساب دیگتون که تراکنشهای زیادی داشته رو ارائه بدید.

   • سلام برای سفارت کانادا تمکن مالی میخوام تهیه کنم میتوانم درکنار ارایه صورت حساب خودم صورت حساب مادرم هم ارائه بدم ایا تاثیری داره یا اینکه حساب مشترکی با مادرم افتتاح کنم بعد اون حساب اولیه مادرمو در کنار حساب مشترکمون ارایه بدم

    • سلام
     بستگی به این مساله داره که شرایط شما به چه صورت باشه. سنتون چند ساله؟ شغلتون چیه؟ شغل مادرتون چیه؟

 • با درود
  برای دریافت ویزای کانادا از طریق دعوتنامه برادر خانم،
  ۱- حساب همسر بنده باتوجه به خانه دار بودن چگونه باید باشد؟
  ۲-آیا سرمایه در بورس به عنوان تمکن به حساب میاد؟
  ۳-حساب بانکی بنده چگونه باید باشد؟

  با سپاس

  • سلام
   ۱. خانم خانه‌دار حساب بانکی نمیخواد. دعوت کننده باید اطلاعات شما و خانومتون رو ذکر کنن و به علاوه اسکن مدارک هویتی و اقامتی خودشون رو هم برای شما بفرستن
   ۲. باید بتونید نامه تمکن مالی ازشون بگیرید.
   ۳. حداقل ۱۰۰ میلیون به علاوه گردش حساب زیاد سه تا ۶ ماه اخیر

 • سلام و روز بخیر. برای ۱۵۰۰۰ دلار کانادا تمکن مالی ، با در نظر گرفتن ارز دولتی چند ریال توی حساب داشته باشیم؟؟؟

 • سلام
  خسته نباشید.
  من پذیرش کالج سنکا دارم
  مشکل تمکن مالی دارم. عموی من میتونه تمکن مالی ارائه بده؟

 • سلام
  اگه مقدار پول تمکن مالی(برای ویزای تحصیلی) یک ماه یا دو ماه پول تو حساب باشه و پول شهریه ترم اول دانشگاه هم پرداخت شده باشه، چند درصد امکان رد شدن(ریجکت شدن) ویزا هست؟

  • سلام خسته‌نباشین ایا مقدار تمکن مالی برای ویزای تحصیلی با ارز آزاد حساب میشود یا دولتی واینکه سند خونه هم جزو تمکن مالی به حساب می آید

 • سلام .من پرستارم .با سابقه کاری ۱۳ سال .
  دوست دارم ویزای کار بگیرم واس کانادا میشه بفرمایید چکار باید بکنم از اول.

 • درود بر شما
  میشه بپرسم امروز بانک نرخ دلار رو چقدر محاسبه میکنه؟ آیا هنوز همون ۴۲۰۰ هستش؟ یا اگه تغییر کرده لطفا بفرمایید چقدر شده؟ و ایا منبعی هست برای اینکه روزانه چک کنیم ببینیم بانک تمکن مالی رو بر اساس چه نرخ دلاری محاسبه میکنه؟

  • درود بر شما
   بله به نرخ دلار دولتی حساب میشه، میتونید از طریق سایت صرافی ها نرخ دلار دولتی رو چک کنید.

 • سلام
  آیا سفارت کانادا از تمکن مالی استعلام میگیره؟
  پرینت حساب ۳ ماهه برای ویزای توریستی کافیه؟یا باید پرینت حساب ۶ ماهه ارائه داد؟

  • سلام
   چند ماهی هست که سفارت استعلام میگیره
   اگر پرینت ۳ ماهه خوبی دارید که همون رو ارائه بدید و اگرکه نه ۶ ماه. پیشنهاد ما به مسارین پرینت ۴ ماهه است

 • با سلام،
  من برای ویزای توریستی میخواهم اقدام کنم. به همراه همسرم. برای هر شخص باید گواهی تمکن مالی ۱۵۰میلیون تومانی را به صورت جداگانه ارایه کنیم؟ گواهی تمکن مالی تا چند روز اعتبار دارد؟

  • اعتبار این گواهی یک ماهه هستش، اگر هردو مدارک شغلیتون رو ارائه میدید باید برای هر نفر تمکن مالی به صورت جداگانه ۱۰۰ میلیون باشه. اما اگر نه فقط خودتون به عنوان سرپرست خانواده مدارک شغلیتون رو ارائه میدید، تنها ارائه تمکن مالی اخودتون لازمه.

 • سلام وقت بخیر
  برای ویزای دانشجوئی حداقل نمره زبان آیلتس باید چند باشه ؟ آیا حتما باید مدرک زبان با نمره بالا داشت ؟
  و اینکه اول باید تمکن مالی رو جور کنم بعد به دانشگاه درخواست کنم ؟ یا اینکه تمکن فقط برای اخذ ویزاست ؟

  • برای کانادا معیاری به نام CLB که مخفف Canadian Language Benchmark تعیین کنند اس که بهتره در موردش مطالعه کنید
   در مورد تمکن مالی هم حتما برای اخذ ویزا و وقتی که دارید مدارکتونو آپلود میکنید لازمه

 • سلام
  ببخشید گردش از خودم ماهی ۴میلیون تومن واریز و ۵۰۰هزارتومن برداشت میانگین ۳ماه ۲۰تومن موجودی و تمکن از پدرم بدونه گردش ۶۰میلیون تومان نمکن مالی سند به اسم خودم دارم دعوتنامه از شخص ایتالیایی دارم و یه سفر باکو و وان رفتم ایا امکان ویزا شدنم هست ۳۳سالمه مجردم

  • باید گردش مالیتون یکم بیشتر باشه، گواهی اشتغال به کار و بیمه و یا جواز کسب و کار داشته باشید، تاریخچه سفرتون خیلی نیست و سنتون هم کمه، اما احتمال ویزا شدن دارید. اگر مایل بودید تماس بگیرید با مشاوران ما درمیون بگذارید.

 • سلام خسته نباشید میشه توضیحی در مورد گردش حساب بدید؟در حسابم ۲۵۰م دارم با ۵۰م گردش داشته باشم کافیه؟ هروز باشه یا نه؟چ مبلغی باشه بهتره؟بالاای ۱۰م یا نه کمتر

 • سلام و وقت بخیر
  من میخوام برای ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع ارشد شرکت کنم.
  بردار همسرم در کانادا مقیم هستن و شغل مناسبی دارند و فیش حقوق خوبی دارند
  آیا ایشان می توانند ضمانت پرداخت هزینه های من و شهریه من رو داشته باشن و من دیگه نیاز به ارائه تمکن مالی نداشته باشم یا لااقل مبلغ کمتری در حسابم باشه؟

 • سلام ایا حساب کارگزاری بورسی هم میشه؟ یا فقط باید کوتاه مدت یا بلند مدت باشه؟
  اگه پدر اسپانسر مالی باشه گردش و تمکن حساب پدر چقدر باید باشه؟
  اگه پدرم اسپانسر بشه باز خودم هم باید تمکن و گردش داشته باشم؟

  • سلام
   بله اطلاعات حساب کارگزاری بورس رو هم میشه ارائه کرد
   فقط باید ترجمه شود.
   اگر پدرتون حامی مالی شما باشد، حداقل باید ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان تمکن مالی ارائه کنند و گردش حساب هم هرچقدر بیشتر باشد، بهتر است.
   اگر شاغل نباشید، خیر نیازی نیست.

 • با سلام و خسته نباشید.
  همسر من با دعوتنامه ای که از برادرش گرفته میخواد برای ویزای مولتی اقدام کنه.
  یه خونه.یه مغازه.یه باغ و یک ماشین داریم.ولی حساب بانگکی پر نداریم
  توی حسابش به طور متوسط ۳۰ میلیون بوده.اما الان با گرفتن یه وام و یه مقدار قرض میخوایم این یه ماه آخر حسابش رو به حدود ۲۰۰ تومن برسونیم و پرینت بگیریم.به نظرتون این میتونه مشکل ساز باشه؟سال گذشته هم یه سفر به روسیه داشتیم.این میتونه خوب باشه چون شینگن نداریم
  اگه به ایشون ویزا بدن میخوایم برای من اقدام کنیم.آیا من میتونم از این پرینت و گردش حساب همسرم استفاده کنم یا منم باید جداگانه گردش حساب داشته باشم

 • سلام. من از ساسکاچوان دعوتنامه دادم…برای نامه تمکن گردش سه ماهه هم میخوان که حدود ۱۶۰۰۰ دلار دولتی هست…من از اردیبهشت تا تیر این پول تو حسابم بوده…بعد از تیر تا آبان ازش خرج کردیم و اومده پایین..دوباره الان پول تو حساب هست…ممکنه چون کل سه ماه حداقل موجودی را نداشتیم ریجکت بشیم؟؟؟

 • با سلام و ممنون از پاسخگویی شما،
  من پذیرش فول فاند برای یکی از دانشگاه های کانادا گرفتم. میخواستم بدونم اگر برای گردش حساب و تمکن مالی پول قرض کنم و داخل حساب بریزم، مشکلی ایجاد میشه ؟ و سوال دومم هم اینه که میتونم تا چه زمان باید پول تو حساب بمونه ؟ کی میتونم پول رو بردارم؟

  • سلام
   اگر پول زیادی به یکباره وارد حساب شما شود، بهتره که سند خرید و فروش ارائه کنید.
   حداقل ۴ ماه باید پول در حسابتون در گردش باشد.

 • سلام
  در خصوص تمکن مالی برای دانش آموز و مادر بعنوان گاردین ، بغیر از هزینه مدرسه که پرداخت شده چقدر باید باشه حداقلش چقدر و حداکثر چقدر و گردش حساب باید چه مدت باشه؟ ضمنا اگه واریزی ها در حد ۳۰ و ۴۰ میلیون تومان باشه برای افزایش موجودی و طی یه مدت ۳۰ تا ۴۰ روز حساب رو از ۱۵۰ میلیون برسونیم به ۵۰۰ و ۶۰۰ میلیون مشکلی داره یا خیر؟
  ممنون

 • سلام من یک ملک دارم به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان و یه ماشین به قیمت حدودی ۸۰ میلیون تومن و حساب بانکی ۱۰ میلیون تومن . برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا ، باید ماشین و خونه رو بفروشم و تو حساب بانکی قرار بدم ؟ یا نه با ترجمه همین مدارک بهم ویزای تحصیلی تو مقطع کارشناسی ارشد میدن؟

  • سلام
   برای درخواست ویزای تحصیلی فقط نقدینگی قابل قبول است.
   اگر هم قصد فروش ملک و ماشین رو دارید حتما باید سند معامله ارائه کنید.

 • سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما یه سوال داشتم من در حال حاضر اقامت ترکیه دارم و اینجا شاغل هستم آیا برا ویزای کار کانادا آیا بهتره از ترکیه اقدام کنم یا از ایران این سوال برا اینه که دلار اعلام شده بانک مرکزی ایران بسیار پایین تر از دلار اعلام شده در ترکیه هست برا تمکن مالی عرض میکنم

 • سلام،
  برگه تمکن مالی که دانشگاه در هنگام اپلای کردن میخواد هم باید شامل گردش سه ماهه حساب باشه؟
  من حسابم در یه ماه اخیر شارژ شده و موجودی حساب کافی هستش ولی گردش سه ماهه میانگین پایینی رو ارائه میده

 • سلام . وقتتون بخیر. ببخشید من برای ویزای تحصیلی اقدام کردم بخاطر یک مسائلی درخواست من دوبار ریجکت شده و می خوام برای بار سوم اقدام کنم . همه ایرادات رو در این اقدام حل کردم .فقط موردی که باقی مونده این هستش که در حسابی که ما تمکن گرفتیم میانگین ماهی ۵۰ میلیون پول می آمد میزان پول حساب ۲۴۰ میلیون بود و ما یک هفته قبل از تمکن ۳۴۰ میلیون به حساب پول واریز کردیم .
  می خواستم ببینم این می تونه مشکلی ایجاد کنه یا خیر؟

   • بعد اگر که ما یک قرارداد رو ترجمه کنیم که و سند خونه و یک وکالت نامه و سابقه ی بیمه و مالیات نامه رو ارائه بدیم این ها میتونن این رو توجیح کنن؟

    • بله. اگر سندی که ارائه می‌کنید مطابق با هزینه وارد شده به حسابتون باشه، توجیه خوبی برای افسران ویزا خواهد بود.

 • سلام
  آیاگردش حساب یا تمکن مالی میتونه از حساب قرض الحسنه بانک های دولتی باشه یا حتما باید حساب کوتاه مدت یا بلندمدت باشه؟

 • سلام
  آیا تمکن مالی ویزای دانشجویی بر اساس ارز دولتی حساب میشه یا ارز آزاد؟! با توجه به اینکه اختلافشون زیاد هست
  ممنونم

 • سلام همسرم پذیرش از کالجی در تورنتو گرفتن برای دوره دو ساله ، برای تمکن مالی باید هزینه یک سال رو نشون بدیم یا دو سال ؟

 • سلام
  حدود ۷ ماه پیش برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم متاسفانه ریجکت شدم سرمهماندار هواپیما هستم و دو دعوتنامه از دولت کبک (استاندار کبک)داشتم و همینطور از طرف دختر عمم که عضو هیئت علمی دانشگاه مونترال هستن برای شرکت در سمینار دعوت شدم و تمکن ۱۰۰ میلیون.
  دلیل ریجکتیو نوشتن مالی و خانوادگی اگر دوباره اقدام کنم به نظرتون میشه؟

 • سلام…من برادرم ونکوره … خودمم متاهلم و یه بچه دارم ۳۴ سالمه ..چطور اقدام کنیم واسه رفتن …گردش مالی خوبی دارم ولی مانده نه….خونه هم دارم ولی قولنامه هستش …میشه راهنماییم کنید…ممنون

 • سلام
  من برادرم در کانادا اقامت دائم دارند و تمکن مالی هم دارند. اما متاهل هستند، میتونن برای من دعوت نامه برای ویزای ویزیتوری بفرستند؟

  متاهل بودنشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 • وقت بخیر و ممنون که برای پاسخگویی وقت میگذارید
  من سوالم این هست که برای ویزای دانشجویی اگر حسابه بانکی به اسم ۲ نفر باشه و گردش مالی داشته باشه باز هم میتونه معتبر باشه یا فقط باید به اسم خوده شخص اقدام کننده باشه؟
  و سوال دومم این هست که اگر شخصی در کانادا حسابی با گردش مالی داشته باشه و ضمانت کنه که مثلا از پس هزینه های تحصیلی بر خواهد اومد هم میتونه جزو گزینه ها باشه یا تمکن مالی فقط از طریق ایران و به تومان باید ثابت بشه؟

  • وقت شما هم بخیر.
   می‌تونید از نفر دوم رضایت نامه محضری بگیرید که برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و اقامت شما رو ساپورت می‌کنند.
   بله می‌تونن در قالب دعوتنامه از شما حمایت مالی کنند.

 • سلام ، درخواست ویزای من با تمکن مالی ۴۵۰۰۰ دلار و داشتن دعوتنامه از طرف دوستم که اونجا سیتیزن هست ، و البته داشتن ویزای شینگن و …. ریجکت شده. علت رو نوشتن وضع مالی و دلیل سفر.
  آیا امیدی هست که با تمکن بالاتر دوباره اقدام کنم ، یا نه؟

 • سلام ، ممنون از راهنمایهایتان خواستم بپرسم من اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ، خودم بعنوان همراه برای گرفتن ویزا فقط تمکن مالی بانک کفایت میکنه؟

 • سلام و خسته نباشید من برای ویزای تحصیلی اقدام دارم میکنم میخواستم بدونم تمکن مالی برای گردش رو باید تحویل بدم یا مثل عکس هایی که قرار دادید چون نامه گردش ۱۶ صفحه شد و خیلی زیاد بود برای اپلود و اینکه پول باید واقعا ۴ ماه تو حساب باشه یا ۱ ماه کافیه ؟ ممنون میشم پاسخگو باشید

 • من از یکسری ها شنیدم با ۱۵۰ میلیون هم میشه توریستی کانادا رو گرفت . خوب فردی که ماهی ۳تا۴میلیون درامد داره که نمیتونه یکشبه ۵۰ هزارتا بریزه توحسابش و این میشه حساب سازی و ریجکت میشی تمکن مالی باید با درامد همخونی داشته باشه

  • ۵۰ هزار دلاری که اعلام شده، ایده‌آل ترین مبلغ تمکن مالی هست و ممکنه متقاضی با تمکن مالی کمتر از این نیز موفق به اخذ ویزا شود.

 • سلام با ۱۰۰تا ۱۵۰میلیون میشه تمکن ویزا توریستی کانادا رو گرفت شما تو سایت زدین ۵۰ هزار دلار به نرخ دولتی میشه ۲۵۰ میلیون باید داشته باشی ولی سفارت ها که مبلغ اعلام نمیکنن که باید چقدر داشته باشی .

  • سلام
   تو سایت سفارت هر کشوری می‌تونید مبلغ تمکن مالی رو مشاهده کنید.
   ۵۰ هزار دلاری که اعلام کردیم، ایده‌آل ترین مبلغ تمکن مالی هست.

   • این مبلغ ایده ال برای ویزای توریستی در هیج کجای سایت مرتبط با امور ویزا و مهاجرت قید نشده. ممکنه لینکشو قرار بدین. جداول ویزای کار و تحصیلی درسته.

    • درود بر شما و ممنون از اینکه اطلاعات رو اعتبار سنجی می‌کنید.
     این اطمینان رو به شما می‌دهیم که ما معتبر ترین مرجع اخذ ویزا در ایران هستیم و تا از صحت و سقم اطلاعات مطمئن نباشیم، از انتشار جلوگیری می‌کنیم.

 • سلام من تورنتو زندگی میکنم و میخوام برای مادرم درخواست ویزا بدم اما نمیدونم بهتره از طریق ویزا توریستی اقدام کنم یا اسپانسری!!! و اینکه برای تمکن ‌مالی، خب مادرم ک گردش حسابی نداره خانه دار هست و فقط خونمون به نام ش هست ک اونو ضمیمه کردیم ولی حساب بانکیش گردشی نداره، چکار کنم به نظرتون? ممنون میشم راهنماییم کنین

 • سلام
  اول تشکر میکنم از سایتتون و اینک لطف میکنید و کامل جواب میدید
  من تمکن مالی ندارم و حسابم تقریبا خالیه ولی پایان نامم خوب تموم شد و تو نستم فاند ۳۰ هزارتا بگیرم میخوام بدونم اینکه نه تمکن مالی دارم و نه گردش حساب و کل پس اندازم روی هم ۱۰ میلیون تموم هم نمیشه ایا شانسی برای ویزا دارم یا الکی هزینه نکنم؟

  • سلام
   اگر فاند شامل پرداخت هزینه‌های اقامت هم باشد، نیازی به تمکن مالی ندارید اما اگر فاند فقط برای شهریه دانشگاه باشد، حتما باید تمکن مالی ارائه کنید.

 • سلام خسته نباشید،
  آیا میانگین مبالغ وارد شده و میانگین مبالغ خارج شده از حساب می بایست نزدیک به هم باشه؟ و اگر میانگین مبالغ وارد شده به حساب بیشتر باشه مشکل ساز می شود؟

 • سلام، در صورت اینکه گردش مالی و تمکن ارائه شده از حسابی باشه که تازه افتتاح شده یعنی حدود ۲۰ روز قبل از بازه گردش مالی ( من دی باز کردم حسابو تیر گردش و تمکن گرفتم ) این ممکنه مشکل ایجاد کنه در پروسه ویزا ؟

 • با سلام و خسته نباشید.
  من همسرم ویزای دانشجویی کانادا گرفته میخواستم بپرسم من چه مدارکی باید تهیه کنم که منم اقدام کنم؟
  با تشکر فراوان

 • سلام
  خیلیها مشکل مشابهشون نداشتن تمکن مالیه. یه حساب گردشی ۶ ماهه با دلار کانادا مثلا ۲۰۰ میلیون. این واقعا در بودجه صد تا یکی نیست. من دعوتنامه رو برام میفرستن. خونه هم دارم. فیش حقوقیم هم بدک نیست ولی این فاکتور باعث شده که اصلا شروع نکنم.

 • با سلام.
  من برادرم در کانادا زندگی میکند و قرار است هزینه های تحصیل من را تامین کند. در این صورت من نیاز به اثبات تمکن مالی خودم دارم؟ چه فرایندی باید طی بشه؟

  • سلام
   بله شما باید تمکن مالی تون رو بذارید و تمکن مالی برادرتون رو به عنوان حساب پشتیبان معرفی کنید.

 • سلام به کارشناس خوب ویزالند
  ۱- برای کسانی که فاند هم میگیرن برای ویزای تحصیلی تمکن مالی و گردش حساب لازمه؟
  ۲- حساب که باید گردش حساب بگیریم با حسابی که تمکن مالی میگیریم باید یکسان باشد؟
  ۳=نوع بانک برای حساب ها مهمه؟ ملی – دی -ملت-………

   • `فاند تحصیلی هم یک راه برای اثبات تمکن هست؟ مثلا به جای ۱۴۰۰۰$ تمکن با ارایه فاند ۱۲۰۰۰ $ میشه ۲۰۰۰ $ تای باقی مونده رو نامه تمکن گرفت؟

    • بله فاند هم یک نوع تمکن مالی هست.
     ولی شما هم باید تمکن مالی خودتون رو ارائه کنید.
     سعی کنید تا جایی که می‌تونید تمکن تون رو افزایش بدید.

    • سلام
     آیا دایی من که ۲۳ سال کارمند بانک هستن و وضعیت مالی نسبتاً خوبی دارند،میتونن ضمانت نامه ی مالی من رو به عهده بگیرن؟ که من تمکن ارایه ندم.امکان ویزا شدن هست؟

 • درود
  سپاس از پاسخ دهی خوبتان به پرسش ها
  ۱-گواهی تمکن مالی و پرینت گردش ۶ ماهه آخر حساب حتما باید در یک تاریخ از بانک درخواست و گرفته شود؟
  ۲-اگر گواهی تمکن و پرینت گردش حساب از دو بانک متفاوت باشد مشکلی ندارد؟

  • درود برشما
   ۱. بهتر است که در یک تاریخ گرفته شود.
   ۲. گردش حساب باید برای همون تمکن مالی باشه.

 • با سلام و وقت بخیر

  همسر من استاد دانشگاه هستن و پذیرش گرفتن فاند
  ١سند خونه
  حساب بانکی ٣۴۵ میلیونی
  گواهی فروش ماشین
  گردش حساب ۴ماه اخر
  مدارک تحصیلی تکمیل دارن
  نامه مرخصی از دانشگاه

  ومن که همسرشونم میخوام اپن وورک پرمیت برم
  و من سند خونه هم دارم
  وتک فردند هستم میتونم این کیس رو هم ارائه بدم واسه برگشت

  واینکه تمکن مالی ٣۴۵ میلیون تومن با احتساب نرخ دالار دولتی کانادا که بانک ٣١٠٠ میزنه این قیمت زیاده
  واسه ٢ نفر؟؟

 • سلام
  من برای خانمم پذیرش دانشکاه گرفتم . خودم و ۲ فرزندم که سنشون ۱۱ سال هست همراه ایشان درخواست ویزا دادیم . سوالی که دارم در خصوص قسمت details of intended study in Canada هست و نمیدونم در این قسمت باید هزینه یک سال تحصیل رو بزنم یا هزینه ۳ سال تحصیل رو که توسط دانشگاه اعلام شده
  همچنین نمیدونم در قسمت تمکن مالی باید عددی رو که بانک اعلام کرده بنویسم یا کمتر (چون شنیدم نباید همه عددی رو که بانک اعلام کرده در اونجا نوشت)
  و سوال آخر اینکه نمیدونم در قسمت تمکن مالی بچه ها که ۱۱ سال بیشتر ندارند چه باید بنویسم
  ممنون از ویزالند

 • سلام. من حدود ۱ ملیارد توی حسابم دارم اما گردش نداره و ماهیانه سودش رو برداشت میکنم. ۲۳ سالمه مجردم و خدمت هم نرفتم. آیا میتونم برای ویزا تحصیلی و بعد ویزای کاری اقدام کنم؟

 • بنده به همراه همسر و فرزندم، از طریق دعوت نامه ای که از طرف خواهرم فرستاده شد قصد سفر به کانادا را داشتیم.اما متاسفانه به دلیل عدم تمکن مالی ما را نپذیرفتند

  در حالیکه نامه تمکن مالی برای خودم و همسرم(مبلغ ۸۰ میلیون تومان)،قولنامه دو واحد مسکونی متعلق به خودم و فیش حقوقی و حکم کارگزینی را برایشان ارسال نموده بودم.

  به چند تا موسسه زنگ زدم و این موضوع رو مطرح کردم ولی جوابهای گوناگونی دادند:مثلا بعضی هاشون گفتن پرینت ۴ ماهه حساب رو باید میفرستادی حتی اگر گردش مالی حسابت ضعیف باشه چون از فیش حقوقیت پی میبرن درآمدت چقدره و باهاشون باید صادق باشی و یا بعضی دیگه گفتن باید حداقل ۵۰میلیون متوسط گردش مالی داشته باشی حتی اگر این پول رو از کسی قرض بگیری.حالاکدومشو انجام بدم؟

 • سلام ممنون از جوابتون .
  من انگشت نکاری انجام داده ام . آیا میتونم از حساب بانکی مربوط به تمکن مالی برداشت کنم ؟ یا اینکه تا مدت خاصی نباید به اون دست بزنم (چه مدت)؟ چرا در این مورد نظرها متفاوت است؟

  • سلام
   بله می‌تونید برداشت کنید.
   اما با توجه به گردش حسابی ارائه داده اید. یعنی به یکباره مبلغ هنگفتی را تا زمانی که جواب ویزا براتون ارسال شود، از حسابتون خارج نکنید.
   ما براساس تجربیات این اطلاعات را به شما ارائه می‌کنیم.

 • سلام برای ویزای توریستی با شرایط الان چقدر مبلغ باید مانده باشه.من همسر سینیزن آمریکا هستم ۶ ماه هم امریکا زندگی کردم سهامدار شرکت و ویزای شینگن هم دارم. فقط مانده حساب.۳ آپارتمان.با این وضعیت پولی کسی پول در حساب نمیزاذه ممنون راهنمایی کنید

 • سلام من قصد اقامت در کانادا را دارم ولی چند تا سوال برای من پیش امده ممننون میشم کمک کنید

  من وب سایت خودم را دارم و کارم استارت اپ هست گردش مالی من با سه تا حساب بانکی متفاوت انجام میشه که به نام خودم هستند
  گردش کل حساب های من در ماه ۲ میلیارده و درآمد ماهیانه من ۱۷۰ میلیونه من برای اقامت کانادا چه چیزی را باید بهشون بدم که من میتوانم در کشور شما زندگی کنم من نیاز به کار در کانادا ندارم و نیازی به تحصیل ندارم و اینکه من دارم روی یه پروژه جدید اینترنتی کار میکنم که درآمدم حتی به تقریبا ۷۰۰ میلیون در ماه هم خواهد رسید . البته من عجله ای هم ندارم و شاید ۲ سال دیگه هم اقدام کنم من ۳۳ سالمه و مجردم میخوام باقی عمرم را در کانادا سپری کنم و گاهی به ایران سفر کنم . البته یواش یواش خانواده ام را هم بیارم پیش خودم . الان با این توضیحاتی که به شما دادم من برای چه موردی میتوانم اقدام به اخذ اقامت کنم البه نمیخوام با سرمایه گذاری هم باشه چون من با کل موجودیم کار میکنم .ممنون از شما

 • سلام و عرض خسته نباشید
  سفارت کانادا در آنکارا ذکر کرده که تکمن مالی یا باید از طریق گردش حساب ۴ ماهه ارایه شود و یا موجودی که قابل تبدیل به دلار کانادا باشد( به میزان یکسال و برای خرج دانشجو)
  سوالی که من دارم اینه:
  پدر و عموی صاحب یک شرکت هستند و شریک هستند. عموی من مدیر عامل شرکت و پدر من رییس هییت مدیره. من تمامی مدارک شرکت رو قرار دادم برای اثبات این موضوع.
  گردش حساب شرکت در حساب عموی بنده انجام میشه که گردش قابل توجه و خوبی هست. پدر من گردششون کمتر هست و میانگین پایین تری دارند. من برای نشان دادن تکمن آیا خوب هست که هر دوی پدر و عموی خودمو به عنوان ساپورتر معرفی کنم. میانگین حساب پدر من حدود ۸۰ تومن بوده ظرف چند ماه که طی یک ماهه گذشته ما اون رو مبلغ ۲۸۰ میلیون رسوندیم. من از طریق پدرم bs ارایه بدم و از طریق عموم گردش؟
  یا گردش هر دو رو بگیرم و توی کاور لتر بگم که دلیل گردش پایین تر حساب پدرم اینه که پول های شرکت توی حساب مدیر عامل میگرده؟؟ پیشنهاد شما چیه؟
  در ضمن من حدود ۳۰ هزار دلار کانادا نقد دارم، داشتن این رو چجوری به سفارت اثبات کنم؟
  اگر بزارم توی حساب ارزی که تازه افتتاخ شده فکر نکنم جالب باشه و در ضمن ممکنه پول رو پس ندن
  پیشاپیش مرسی از راهنماییتون

   • آیا ارایه هردو یه مقدار این حس رو ایجاد نمی کنه که ایشون داره خودشو به آب و آتیش میزنه که بیاد کانادا؟
    سفارت گفته یا گردش ۴ ماهه یا تمکن. جفتشو ارایه دادن اونم از جانب دو شخص منطقیه؟؟؟؟؟؟
    You must prove that you can support yourself, and the family members who come with you, while you are in Canada.

    You can prove your funds with:
    your bank statements for the past four months
    a bank draft that can be converted to Canadian dollars
    اسپانسر شدن هر دو ولی فقط ارایه تمکن مالی از سمت پدر منطقی تر نیست؟( من سلف فاند هستم)

    • سلام
     شما دارید مدارک و منابع مالی تون رو ارائه می‌کنید.
     و نسبت به این مدارک حتما باید سفرهای خارجی و اسناد ملکی داشته باشید.

     • من برای “ویزای تحصیلی” دارم اقدام می کنم نه توریستی. داشتن سابقه سفر برای گرفتن ویزای توریستی مفید هست. برای ویزای تحصیلی خیلی مواقع نتیجه معکوس داره چون روند سکیوریتی چک رو طولانی تر می کنه.

      • دوست عزیز؛
       ما نمی‌دونیم این جمله رو از کی و با چه شرایطی پرسیدید.
       ما جوابی که به شما می‌دیم، براساس تجربه چندین پرونده و اطلاعات منتشر شده از سوی سفارت هست.
       لطفا از کسی که این اطلاعات رو گرفتید، شرایط رو کاملا بپرسید و بعد از اون اقدام به تصمیم گیری کنید.

 • سلام وقت بخیر
  ۱-من آخر دقیقا متوجه نشدم باید چه میزان توی حساب داشته باشیم برای ویزای تحصیلی master توی کانادا ؟!!
  ۲- اینکه اگه این مبلغ توی گردش ۳ ماهه ما نباشه و هفته های آخر اضافه شده باشه (قرضش گرفته باشیم) مشکلی داره ؟؟
  ۳- اگه فاند داشته باشیم تمکن مالی باز هم نیاز هست ؟
  ۴- اگه مبلغ تمکن مالی رو نتونم تکمیل کنم و به نوعی دس ببرم توی نامه بانک که قابل تشخیص نباشه (توسط خود بانک ) آیا نامه از طرف مامور کنسول استعلام میشه ویا به همون نامه بسنده میکنند ؟!!
  سپاس گذارم از کارشناسان ویزالند

  • سلام
   ۱. بسته به شهریه، شهر محل اقامت و خونه مسکونی تون داره.
   ۲. بله احتمال داره مشکل ساز بشه براتون
   ۳. بله
   ۴. احتمال استعلام مدارک از سوی افسران ویزای کانادا هست.

 • سلام به تازگی پذیرش گرفتم ، متاسفانه حسابم فقط دو هفته پیش فعال شد و تا دو هفته دیگه بایستی برای ویزا اقدام کنم ، اگر مبلغ تمکن مالیم خوب باشه ،آیا میتونم برای استادی پرمیت گردش یک ماهه ارائه کنم یا زمانش بایستی بیشتر باشه؟

 • سلام وقتتون بخیر، من برای استادی پرمیت میخوام اقدام کنم، گواهی تمکن مالی گرفتم که تقریبا برای ۲۵ روز پیشه هست. ایا نیاز هست دوباره گواهی بگیرم یا با همون برای ویزا اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  • سلام
   خیر. سند ملکی نشون دهنده محل اقامت شما هست و تمکن مالی نشون دهنده مبلغی است که شما می‌خواهید در سفر هزینه کنید.

 • با سلام
  من سوالی داشتم در مورد نوع ارزی که بانک در نامه تمکن مالی برای سفارت کانادا اعلام میکنه ، ایا این نوع ارز حتما می بایست به دلار کانادا باشد؟؟

 • سلام،میخواستم بدونم گردش حسابی که میگیریم حداکثر مال چند وقت قبل از سابمیت مدارک میتونه باشه.من گردشم رو یک ماه پیش گرفتم.بنظرتون میتونم ازش استفاده کنم؟

 • سلام و احترام
  در گواهی تمکن مالی که جهت اخذ ویزای تحصیلی از بانک دریافت کردم، مطابق تصاویری که شما قرار دادید، نرخ ارز دولتی (۳۱۹۷) برای دلار کانادا ثبت شده که با این حساب، موجودی ای که بانک به دلار کانادا محاسبه و ثبت کرده، عملا خیلی بیشتر از نرخ واقعی در بازار هست. خواستم از خدمتتون بپرسم سفارت به همون معادل دلاری نوشته شده اهمیت میده یا خودشون میزان موجودی ریالی رو به نرخ روز محاسبه می کنند؟ خیلی ممنونم

 • سلام برای ویزای توریستی ریز گردش ( ریز واریز و برداشت ) حساب ۶ ماه نیاز است یا فقط گردش مثل نمونه عکس هایی گه گذاشتین؟

  • سلام
   گردش حساب و یا همان مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیاز هست.
   برگه ای که توی این صفحه مشاهده می‌کنید، تمکن مالی هستش

 • با سلام

  برای ویزای توریستی ، گردش مالی ۴ ماهه لازم است ؟ یا تمکن مالی کافی است ؟

  تمکن مالی از حساب کوتاه مدت باید باشد یا بلند مدت ؟؟

  • سلام
   واسه ویزای توریستی کانادا گردش حساب ۶ ماهه باید تحویل بدید.
   برای تمکن مالی هم فرقی بین حساب های کوتاه مدت و بلند مدت نیست.

 • سلام سوالی داشتم راجع به تمکن مالی و اون اینکه اگر دعوتنامه ای از طرف بستگان من فرستاده بشه مبنی بر حمایت مالی باز هم نیاز هست سندی مبنی بر تمکن مالی ارائه داد؟

  • سلام
   شخص دعوت کننده باید مدارک شغلی و مدارک مالی خودش رو هم به سفارت کانادا بده تا مشخص بشه که در طول مدت زمانی که شما تو کانادا اقامت دارید از پس هزینه ها برمیاد یا نه. همچنین شما (متقاضی) هم باید مدارک مالی خودش رو ضمیمه پرونده کنه تا مشخص بشه هزینه های رفت و برگشت و در مواقعی، هزینه های اقامت نیز باعث ایجاد مشکلات براتون نمیشه

   • با سلام،من متاهل هستم و یک دختر هم دارم.کارم آزاد هست و دو تا ملک یکی خانه و یکی کارخانه صنعتی دارم.دو بار برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و هر دو بار ریجکت شدم.تمام مدارک شخصی کاری مالی همسر و فرزندم رو ارائه دادم و تاکید کردم ک همسر و فرزندم در ایران هستن ک مطمئن بشن من برمیگردم.بار اول نامه تمکن ۱۵۰ میلیونی ارائه دادم ولی پول رو تو حساب نگه نداشته بودم یعنی بعد از گرفتن نامه تمکن و گردش حساب پول رو از حساب خارج کردم ولی بار دوم برای درخواست ویزا ۶۰۰ میلیون به حساب گذاشتم و تا همین الانم هنوز دست بهش نزدم.با وجود اینکه مدارکم از هر جهت کامل بود ک حتی تسویه حساب مالیاتم هم گذاشته بودم و دعوتنامه از یکی از دوستام ک سیتیزن کانادا هست و تمام مدارک بانکی و مجوز کارش رو هم گذاشتم.ولی در هر دوبار دقیقا به یک شکل ریجکت شدم یعنی گفته بودن ک قانع نشدیم ک وقتی بری کانادا برمیگردی و قانع نشدیم ک توانایی مالی سفر به کانادا رو داری.الان برام واقعا سواله ک با توجه به اینکه واقعا اطمینان دارم ک هیچ چیزی در مدارکم کم نبوده و وابستگی های خیلی قوی هم با ارائه مدرک بهشون نشون دادم و مدارک مالی و ملکی خوب ،پس واقعا چطور اینا قانع میشن و باور میکنن؟چرا واقعا ویزا ندادن؟هیچ کدوم از مدارک و اسناد و اطلاعات مالی و بانکی من هم جعلی و ساختگی و دروغ نبوده.
    شنیدم یکی میگفت در اکثر مواقع وقتی میبینن پرونده برای یک ایرانی هست اصلا بازش نمیکنن و میزارنش روی پرونده های ریجکتی.آیا میشه همچین چیزی؟
    اگه برای بار سوم با همین مدارک و امکانات مالی اقدام کنم،امیدی هست ک ویزا بهم بدن یا باز همینه؟تاکید میکنم واقعا به جرات میتونم بگم ک کاملترین پرونده و مدارک رو ارائه دادم حتی مدارک تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل دخترم.
    با سپاس از راهنمایی شما

    • سلام و درود برشما
     تاریخچه سفری‌تون به چه شکل است؟ کدام کشورها سفر داشتید؟؟
     اگر بخوام از طرف افسر ویزا پرونده‌‌تون رو نگاه کنم؛ شما با تمکن مالی ۶۰۰ میلیون تومانی و کارخانه صنعتی چرا یک بار به اروپا سفر نکردید؟ (البته شاید شینگن داشته باشید!)
     در هر صورت تمامی مدارک ( چه مالی و چه شغلی) به تناسب بررسی می‌شود.
     منظور از تناسب، تناسب بین درآمد و سفرهای خارجی و مواردی این چنینی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفقابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید. اطلاعات پرواز ترکیه : دکمه به تور استانبول