ریجکت ویزا کانادا + ترجمه نامه | دلایل رد شدن ویزای کانادا که فکرش را هم نمی کنید

ترجمه نامه ریجکتی کانادا

رد شدن ویزای کانادا، یکی از بزرگترین مشکلات مسافران کانادا و متقاضیان ویزای توریستی این کشور می باشد. متقاضیان ویزای توریستی کانادا پیش از درخواست ویزای مولتیپل کانادا و یا ویزای توریستی کانادا، باید بتوانند تمام معیار های تعیین شده توسط مقامات مهاجرت کانادا را برآورده کنند. در اکثر موارد، متقاضیان ویزای کانادا می توانند به راحتی ویزای خود را دریافت کنند اما در برخی از موارد، ویزا کانادا متقاضی ریجکت می شود. در ادامه به بررسی دلایل ریجکتی ویزای کانادا خواهیم پرداخت و همچنین به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا خود را ثبت کنید.

در ادامه می خوانید:

♦ ترجمه ریجکتی سفارت کانادا

♦ 14 دلیل رد شدن ویزای توریستی کانادا

♦ 5 دلیل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

♦ موارد ریجکتی ویزای کاری کانادا

♦ تفاوت ریجکت و ریفیوز ویزای کانادا چیست؟


ترجمه ريجکتي سفارت کانادا

متقاضیان ويزاي کانادا، در صورت ريجکتي و یا رد شدن درخواست ویزاي شان، یک نامه از سفارت دریافت می کنند که در این نامه، تمامی مواردی که باعث ريجکتي ويزاي ایشان شده است، مشخص می گردد. در این قسمت قصد داریم شما را با نامه ريجکتي ويزاي کانادا آشنا کنیم و تمامی موارد اعلامی از طرف سفارت کانادا را نیز، بررسی خواهیم کرد. در ابتدای این نامه، این متن آمده است:

از علاقه شما برای بازدید از کانادا متشکریم. بعد از بررسی دقیق درخواست ویزای اقامت موقت کانادا و بررسی مدارک و اسناد پشتیبان شما، تصمیم گرفته ایم که درخواست ویزای شما برآورده نمی شود. قانون و قوانین حفاظت از پناهندگان، درخواست ویزای شما را رد می کند.

در تصمیم گیری درباره درخواست ویزای متقاضی، تعدادی از فاکتور ها در نظر گرفته می شود. از این فاکتور های در نظر گرفته شده، ممکن است یک مورد شامل شما نشود. موارد های در نظر گرفته شده شامل:

1_ اطلاعات مربوط به اسناد مسافرتی و هویتی شخص درخواست کننده.

2_ هدف از سفر به کانادا.

3_ اطلاعات تماسی شخصی که در کانادا با ایشان ملاقات می کنید.

4_ وابستگی شخص متقاضی ویزای کانادا با کشور محل سکونت (از جمله وضعیت اقامت، شغل و خانواده).

5_ توانایی فرد برای پرداخت هزینه سفر و اقامت و حمایت از خود و خانواده در مدت زمان سفر.

6_ آیا فرد با شرایط ورود خود، به کانادا احترام می گذارد یا خیر.

7_ آیا فرد به کانادا قابل پذیرش هست یا خیر.

8_ و اینکه آیا فرد در پایان اقامت مجاز در کانادا، کانادا را ترک خواهد کرد یا خیر.

برای کمک به درک تصمیمات ما، دلایل در صفحات زیر ارائه شده است.

اگر احساس می کنید که می توانید به این نگرانی های سفارت کانادا پاسخ قانع کننده بدهید، می توانید درخواست خود را دوباره برای ما ارسال کنید.

وضعیت جدید مطابق با الزامات تعیین شده سفارت هستند. تمامی درخواست های جدید با یک هزینه پردازش جدید همراه می باشند.
در بند 11 قانون حفاظت از مهاجران و پناهندگان (IRPA)، هر فردی که مایل به دریافت ویزای اقامت موقت باشد، باید افسر پذیرش را متقاعد کند که برای ورود به کانادا غیر مجاز نیست و شرایط او، مطابق با الزامات قوانین مهاجرتی است.

توضیحات ریجکتی سفارت کانادا

توضیحات ریجکتی سفارت کانادا


پس از بررسی درخواست شما، عدم مطابقت شرایط شما با قانون و مقررات به دلایل زیر توضیح داده شده است. در نظر داشته باشید که تنها مواردی بررسی می شوند که منجر به ریجکتی ویزای شما می شوند:

♦ شما نتوانستید ما را متقاعد کنید که در پایان مدت زمان مجاز اقامت، کانادا را ترک خواهید کرد.

♦ تاریخچه سفری شخص متقاضی

♦ وضعیت اقامت در کشور محل اقامت فعلی

♦ روابط خانوادگی در کشور محل اقامت و در کانادا

♦ مدت اقامت پیشنهاد شده در کانادا

♦ هدف از دیدار کانادا (هدف از سفر به کانادا)

♦ پیش بینی اشتغال متقاضی در کشور محل اقامت

♦ وضعیت اشتغال فعلی متقاضی

♦ دارایی های شخصی و وضعیت مالی

♦ داشتن یک هدف تجاری قانونی در کانادا

♦ هرگونه نقض شرایط در اقامت قبلی در کانادا.

♦ ما راضی نیستیم که شما کل در امد و دارایی های موجود خود را برای رفتن به کانادا و بازدید از این کشور و بازگشت به کشور خودتان از دست بدهید.

♦ مدارک کافی برای حمایت از درآمد و دارایی های میزبان خود ارائه نکرده اید.

♦ شما درخواست ویزای اقامت موقت خود را، در قسمت ویزای تردد ثبت کرده اید. اگر قصد دارید که بیشتر از 48 ساعت در کانادا اقامت داشته باشید، شرایط این نوع از ویزا را رعایت نمی کنید و باید درخواست ویزای اقامت موقت خود را ثبت کنید و هزینه های بررسی پرونده ویزا را، مجددا پرداخت کنید.

♦ شما مدارکی را ارائه کرده اید که به عنوان بخشی از درخواست شما فاقد اعتبار می باشد. این باعث می شود که اعتبار کلی درخواست شما کاهش پیدا کند.

♦ شما درخواست ما برای اطلاعات، مانند هر بخش قانون 16 (1) قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان را رعایت نکرده اید. تا به امروز نتوانسته اید درخواست ما برای مدارک زیر را توضیح بدید:

تکمیل یک معاینه پزشکی

یک مذاکره

شما صلاحیت لازم برای درخواست ویزای الکترونیکی را با توجه به مقررات حفاظت از پناهندگان را برآورده نکردید.

دلایل مشخص شده ی ریجکتی ویزای کانادا

♦ ما راضی نیستیم که شما به تمام سوالات صادقانه پاسخ دادید، همانطور که در بند 16 قانون آمده است، به طور خاص، ما راضی نیستیم که اطلاعات زیر درست باشد:

♦ شما عضو یک طبقه غیر قابل پذیرش از افرادی هستید که در قانون مهاجرت و پناهندگی شرح داده شده است. به عنوان نتیجه، شما به عنوان زیر بخش های زیر، قابل پذیرش نیستید:

به دلایل امنیتی:

♦ بخش 34 (1) (A): مبادرت به انجام اقدامات جاسوسی یا خرابکاری در برابر یک دولت دموکراتیک، موسسه یا فرآیند که به همان شکل در کانادا درک می شوند؛

♦ بخش 34 (1) (B): اقدام به خرابکاری و یا تحریک به خرابکاری افراد بر علیه دولت.

♦ بخش 34 (1) (C): همکاری با تروریست.

♦ بخش 34 (1) (D): خطری برای امنیت کانادا.

♦ بخش 34 (1) (E): مبادرت به اعمال رفتار های خشونت امیز که ممکن است افراد و یا زندگی آن ها را در کانادا به خطر بیاندازد.

♦ بخش 34 (1) (F): عضویت در سازمانی که زمینه ای منطقی برای باور تعاملات در اقدامات مربوط به بند A،B و یا C باشد.

دلایل امنیتی ریجکتی ویزای کانادا

دلایل امنیتی ریجکتی ویزای کانادا

موارد نقض حقوق بشر و یا بین المللی:

♦ بخش 35 (1) (a): اجرای عملی در خارج از کانادا که توهینی به بخش های 4 تا 7 قانون جرائم علیه بشریت و جنایات جنگی است.

♦ بخش 35 (1) (b): مقام ارشد در درگیری های تروریست، نقض نظام مند حقوق بشر، نسل کشی، جنایات جنگی، جنایات علیه حقوق بشر و جرائم علیه بشریت و قانون جرایم جنگی.

♦ بخش 35 (1) (c): افرادی که ورود و یا اقامت آن ها در کانادا به موجب تصمیم یک سازمان بین المللی کشور ها یا انجمنی از کشور ها، غیر مجاز شناخته شده است (به جز افرادی که اقامت دائم دارند).

با توجه به جنایات جدی:

♦ بخش 36 (1) (a): انجام یک جرم در کانادا که متخلف تحت قانون پارلمان، حداکثر به دوره محکومیت 10 ساله و یا 6 ماهه محکوم شده است.

♦ بخش 36 (1) (b): متهم به جرم در خارج از کانادا، تحت قانون پارلمان به حداکثر دوره محکومیت 10 ساله مجازات شود.

♦ بخش 36 (1) (c): یک اقدام مجرمانه در خارج از کانادا که در این اقدام در کانادا افشا شود. تحت قانون پارلمان با حداکثر دوره محکومیت 10 ساله جریمه می شود.

جنایت در ریجکتی ویزای کانادا

جنایت در ریجکتی ویزای کانادا

بر اساس جنایات برای:

♦ بخش 36 (2) (a): پس از محکوم شدن در کانادا تحت قانون پارلمان قابل مجازات با حکم کیفری، یا دو مورد جرم تحت هر گونه قانون پارلمان که ناشی از یک حادثه واحد نبوده است.

♦ بخش 36 (2) (b): اگر در خارج از کانادا به جرمی مرتکب شود و در کانادا نیز مجرم شناخته شود، به موجب قانون پارلمان، تحت مجازات قرار میگیرد.

♦ بخش 36 (2) (c): اتخاذ یک قانون خارج از کانادا، جرمی که مرتکب شده است و اگر در کانادا مرتکب شود، طبق قانون مجلس، با ایشان برخورد خواهد کرد.

♦ بخش 36 (2) (d): تعهد در ورود به کانادا، جرمی که تحت قانون مجلس، قانون گذاری شده است.

ریجکت ویزای کانادا به دلیل جنایت

ریجکت ویزای کانادا به دلیل جنایت

به دلیل جرائم سازمان یافته:

♦ بخش 37 (1) (a): اعضای یک سازمان که درگیر فعالیت هایی است که بخشی از الگوی فعالیت جنایی برنامه ریزی شده و توسط تعدادی از افرادی که در روند پیشبرد اهداف جرم فعالیت می کنند، از ورود به کانادا منع شده اند.

♦ بخش 37 (1) (b): تعامل در جرائم فرا ملی؛ فعالیت هایی مانند قاچاق انسان و پولشویی.

ریجکت ویزای کانادا به دلیل جرایم سازمان یافتهبه دلیل وضعیت سلامتی متقاضی:

♦ بخش 38 (1) (a): آیا ممکن است خطری برای سلامت عمومی و یا امنیت عمومی افراد باشد و یا ممکن است که سلامت شخص، تقاضای بیش از حد بر خدمات بهداشتی و اجتماعی را ایجاد کند.

با توجه به دلایل مالی:

♦ شما توانایی و یا تمایلی به حمایت از خود و یا هر فرد دیگری که به شما وابسته است نخواهید بود، و یا افسر ویزا را متقاعد نکرده اید که ترتیبات کافی برای مراقب و حمایت دارید. ( به غیر از متقاضیانی که نیازمند کمک های اجتماعی هستند)

به دلیل ارائه اطلاعات نادرست:

♦ بخش 40 (1) (a): به طور مستقیم و یا غیر مستقیم حقایق مادی مربوط به یک ماده را مرتبط را که موجب میشود یا می تواند منجر به خطا در اداره این قانون شود.

♦ بخش 40 (1) (b): شما هنوز به کانادا غیر قابل پذیرش هستید در حالی که در یک دوره دو ساله از زمان ممنوعیت قبلی شما نگذشته باشد.

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

1. متقاضی ویزای مولتیپل کانادا، سو پیشینه داشته باشد.

اگر متقاضی ویزای کانادا، دارای سوابق کیفری باشد، درخواست ویزای توریستی ایشان، ریجکت می شود. این مساله هم برای جرائم کوچک و هم برای جرائم بزرگ در همه ی کشور ها را شامل می شود. این مسائل عبارتنداز: دزدی، رانندگی در حالت مستی، داشتن سوابق مربوط به مواد مخدر، قتل، مقاومت در برابر دستگیری، نزاع و دعوا و کلیه موارد مربوط به سو پیشینه.

2. مشارکت در موارد نقض حقوق بشر

مشارکت در موارد نقض حقوق بشر، شامل جنایات علیه بشریت و یا داشتن مقام ارشد در حکومتی که در سطح بین الملل به رسمیت شناخته نشد و یا مسئول نقض حقوق بشر است.

3. مشارکت در جرایم سازمان یافته

اثبات حضور در گذشته و یا در حال حاضر در یک گروه مافیایی، گروه تروریستی و یا گروه جرائم سازمان یافته دیگری که در رد شدن ویزای کانادا موثر خواهد بود.

4. تهدید سلامت عمومی و یا ایمنی شهروندان

در طول ارزیابی مدارک ویزای کانادا،افسر مربوطه اطلاعات مربوط به هرگونه بیماری شخص و همچنین تاثیر بالقوه این بیماری را بر بهداشت و سلامت عمومی کانادا بررسی خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر متقاضی ویزای کانادا هپاتیت، آنفلونزا، سرخک و یا سایر بیماری های عفونی را داشته باشد، ممکن است از ورود شما به کانادا جلوگیری کند و ویزای شما ریجکت شود. بیماری های غیر قابل انتقال از قبیل اسکیزوفرنی یا اختلال دو قطبی که ممکن است به رفتار های خشونت آمیز و یا رفتار های نامناسب منجر شود نیز در زمینه عدم پذیرش پزشکی قرار بگیرد و ویزای کانادا متقاضی ریجکت شود.

5. تقاضای بیش از حد در زمینه خدمات بهداشتی یا اجتماعی

یکی دیگر از موارد ریجکتی ویزای کانادا، تقاضای بیش از حد پس از ریجکتی عدم پذیرش پزشکی می باشد. در صورتی که با درمان متقاضی، سیستم پزشکی کانادا تغییرات مثبت قابل توجهی داشته باشد، ویزای شخص متقاضی صادر می شود و در غیر این صورت، ویزای ایشان ریجکت می شود. اعلام درخواست بیش از حد نیز، یکی از موارد ریجکتی ویزای کانادا می باشد.

6. دلایل مالی

از رایج ترین موارد ریجکتی ویزای کانادا، دلایل مالی می باشد. این نتیجه، ناشی از عدم توانایی متقاضی و خانواده متقاضی از لحاظ مالی است. اگر متقاضی نتواند درآمد خود را که از طریق مهارت کاری، کار آفرینی و یا سرمایه گذاری به دولت کانادا اثبات کند، ویزای کانادای شما ریجکت خواهد شد. متقاضی باید به دولت کانادا اثبات کند توانایی پرداخت های هزینه مربوط به اقامت در کانادا، هزینه رفت و برگشت بلیط هواپیما و هزینه های روزانه در کانادا را دارا می باشد و در پرداخت این هزینه ها، مشکلی نخواهد داشت. اگر متقاضی با دعوت نامه وارد کانادا شده باشد، در صورت بروز مشکل و عدم توانایی در پرداخت هزینه ها، شخص دعوت کننده باید این مسئولیت را به عهده بگیرد و اما اگر بدون دعوت نامه وارد کانادا شده باشد، پرداخت کلیه هزینه ها به عهده ایشان می باشد و برای پرداخت هزینه ها، نمی تواند از شخص دیگری کمک بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: نامه یا تمکن مالی برای انواع ویزای کانادا

7. ارائه اطلاعات غیر واقعی و یا نادرست

از دلایل دیگر ریجکتی کانادا، ارائه اطلاعات غیر واقعی میباشد که مانع از اجرای قوانین مهاجرت کانادا (IRPA) می شود. به عنوان مثال، اگر متقاضی در مدارک ویزای کانادای خود، برگه حمایت و یا دعوت نامه یک شهروند کانادا را ضمیمه کرده باشد و به جای امضای شهروند کانادا، امضای جعلی و یا امضا خود را ثبت کند، به جعل اسناد، متهم می شود. تمامی موارد جعل، در صورت اطلاع سفارت کانادا، منجر می شود که متقاضی دو سال از ورود به کانادا محروم شود و یا در کشور کانادا و یا در کشور مادری خود، محکوم به حبس شود. یک مشاور ویزا و یا وکیل کار کشته، می تواند کمک شایانی به متقاضی کند تا ایشان، با مدارک واقعی خود اقدام به اخذ ویزای کانادا کند.

8. عدم مطابقت با قوانین IRPA (اداره مهاجرت کانادا)

از عدم مطابقت با قوانین اداره مهاجرت کانادا، میتوان به کار و یا تحصیل با ویزای توریستی و یا مالتیپل اشاره کرد. از نمونه های دیگر می توان به عدم بازگشت به کشور مادری، پس از اتمام اعتبار ویزا اشاره کرد. در چنین مواردی، دولت کانادا حکم حذف (دیپورت) شما را صادر می کند و طبق تاریخ مشخص شده از سوی دولت کانادا، شما حق ورود به این کشور را نخواهید داشت.

9. اقامت بیش از حد تعیین شده

اگر دولت کانادا احتمال دهد که متقاضی بیش از حد تعیین شده اقامت خواهد داشت و یا در صورتی که در ویزاهای قبلی چنین کاری را کرده باشد، ویزای کانادای شما ریجکت خواهد شد. به عنوان مثال اگر شما با ویزای تحصیلی وارد کانادا شده باشید و پس از اتمام اعتبار این ویزا همچنان در کانادا حضور داشته باشید، در ویزاهای بعدی از ورود شما به کانادا جلوگیری خواهد شد. در این مورد شما نیاز به ARC دارید. (ARC در واقع پرداخت جریمه به منظور بازگشت به کانادا می باشد)

10. داشتن همراه سفری غیر مجاز

اگر متقاضی با یکی از اعضای خانواده و یا همراه سفر کند که با توجه به هر یک از دلایل فوق برای ورود به کانادا غیر مجاز باشد، متقاضی نیز ریجکت می شود.

11. تاریخچه سفری نامناسب

توجه داشته باشید، تاریخچه سفری فقط مربوط به کشور های عضو شینگن نیست. هر کشوری خارجی که سفر داشته باشید، به عنوان یک تاریخچه سفری معتبر شناخته خواهد شد اما، ویزای شینگن و کشور های اتحادیه اروپا، اعتبار بیشتری نسبت به کشور های دیگر دارد.
تاریخچه سفری نیز می تواند باعث رد شدن درخواست ویزای کانادا شود. تاریخچه سفری متقاضی با توجه به مدارک مالی ایشان در نظر گرفته می شود. اگر مدارک مالی پر باری داشته باشید و تاریخچه سفری کم، ویزای شما به علت عدم تطابق این دو مورد، ریجکت خواهد شد.

12. عدم وابستگی به کشور خود

متقاضی ویزای توریستی کانادا، باید به افسر ویزا اثبات کند که وابستگی هایی در کشور خود دارد و به خاطر همین وابستگی ها، پس از اتمام دوره سفر به کشور مبدا خود بازمی گردد. عدم اثبات این موضوع، باید ریجکتی ویزای توریستی کانادا می شود.

13. مشخص نبودن هدف سفر

متقاضی ویزای مولتیپل کاناداف باید اهداف خود از سفر به کانادا را کاملا مشخص کند. دیدار از بستگان، حضور در سمینار و یا کنفرانس و یا اهداف توریستی باید کاملا برای افسر ویزا مشخص شده باشد. عدم توانایی در متقاعد کردن افسر از هدف سفر، باعث ریجکت شدن ویزای مولتیپل کانادا خواهد شد.

14. مشخص نبودن منابع مالی متقاضی و شخص دعوت کننده

متقاضی ویزای کانادا و همچنین شخص ارسال کننده دعوت نامه، باید تمامی منابع مالی خود را برای سفارت کانادا مشخص کنند. عدم اثبات منابع مالی باعث می شود درخواست ویزای کانادا متقاضی رد شود.

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا نیز یک اتفاق معمول در اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد. دلایل اصلی رد شدن ویزای تحصیلی متقاضی، در نامه ای که از سفارت کانادا دریافت می کنید، ذکر شده است . برای اطلاع از موارد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و همچنین جلوگیری از ریجکت شدن، به موارد زیر توجه فرمائید.

1. عدم توانایی در پرداخت هزینه های تحصیل و یا هزینه های زندگی

زمانی که متقاضی درخواست ویزای تحصیلی کانادا را ارائه می دهد، باید به دولت کانادا ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل، هزینه های سفر به کانادا و پرداخت هزینه های همراهان را دارا می باشد. معمولا، دولت کانادا از متقاضی گردش حساب 6 ماهه از متقاضی درخواست می کند که نشان دهد که سرمایه شما کافی است و یا خیر. اگر به دولت کانادا ثابت شود که متقاضی توانایی حمایت خود و خانواده اش در کانادا را ندارد، درخواست ویزای تحصیلی ایشان را رد می کند.

2. عدم اطمینان افسر ویزا از ترک کانادا پس از تحصیل

ویزای تحصیلی کانادا، یک ویزای موقت است و دوره اعتبار و تاریخ انقضا دارد. متقاضی ویزای تحصیلی کانادا باید در برنامه تحصیلی خود، این موضوع را برای دولت کانادا مشخص کند که پس از اتمام دوره تحصیل کانادا را ترک خواهد کرد.
این بدان معنا نیست که متقاضی نمی تواند درخواست تحصیل خود را گسترش دهد و یا برای همیشه در کانادا اقامت داشته باشد. در حقیقت برنامه های بسیاری توسط دولت کانادا طراحی شده است تا به دانشجویان کمک کند تا در تحصیل و یا اقامت دائم، بتوانند در کانادا مشغول به کار باشند.
در حقیقت، این موضوع بدین معنا است که افسر ویزا باید اعتماد کند که زمانی که شما دارای وضعیت اقامت قانونی هستید، از کانادا خارج نشوید.

3. عدم انتخاب برنامه های مطالعاتی مرتبط با رشته تحصیلی

درخواست های ویزای تحصیلی کانادا، گاهی اوقات به دلیل انتخاب برنامه های مطالعاتی غیر معقول، رد می شود. به طور مثال، فردی با لیسانس پرستاری از فیلیپین و تجربه کاری در این زمینه، درخواست ویزای تحصیلی کانادا در رشته هتل داری را ارائه می دهد که این خود می تواند مورد سوال افسر ویزا باشد.

4. نامه های پذیرش دانشگاهی غیر معتبر

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید یک نامه پذیرش تحصیلی و یا اجازه تحصیل به سفارت کانادا ارائه دهد. موسسه ای که گواهی پذیرش تحصیلی را صادر می کند، باید یک موسسه ثبت شده و معتبر در کانادا باشد. اگر مامور ویزا شک داشته باشد که نامه پذیرش شما حقیقی است و یا اینکه شما توانایی براورده کردن نیاز های موسسه را ندارید، درخواست ویزای شما را رد خواهد کرد.

5. عدم اطلاع افسر ویزا از سوابق سفری و مدارک هویتی

اگر متقاضی سوابق سفری و مدارک هویتی خود را ارائه ندهد، ممکن است افسر ویزا درخواست ویزای ایشان را رد کند. افسر ویزا باید قادر به شناسایی این نکته باشد که آیا متقاضی از نظر پزشکی و یا تبهکاری به کانادا غیر قابل قبول است یا خیر.

موارد ریجکتی ویزای کاری کانادا

1. عدم تسلط بر زبان انگلیسی و یا فرانسه:

برای اخذ ویزای کاری کانادا و کار کردن در این کشور، یکی از شرایط لازم آن، داشتن مدرک زبان آیلتس 7 برای ایالت های انگلیسی زبان و مدرک B2 برای ایالت های فرانسوی زبان می باشد. در صورتی که متقاضی مدارک فوق را نداشته باشد، افسر ویزا وقت خود را صرف بررسی دیگر مدارک ایشان نخواهد کرد و مستقیما ایشان را ریجکت می کند.

2. عدم توانایی مالی:

متقاضی ویزای کاری کانادا، باید به دولت کانادا ثابت کند که توانایی پرداخت یکسال هزینه های زندگی، رفت و برگشت به کشور کانادا و همچنین اجاره منزل را دارا می باشد. منظور از توانایی مالی، کلیه اموال متقاضی می باشد بدون هیچ کمک از شخص دیگری و یا استفاده از حقوق های دریافتی از کانادا. در صورت عدم اثبات این موضوع، افسر ویزای کانادا، متقاضی را ریجکت خواهد کرد.

3. سو پیشینه و یا سوابق کیفری:

متقاضی ویزای کار کانادا، در صورت داشتن سوابق کیفری در جرائم دزدی، دعوا و نزاع، موارد مربوط به مواد مخدر، عضویت در گروه های تروریستی و گروه هایی که باعث اختلال در نظم عمومی می شوند، ویزای کار کانادای ایشان ریجکت خواهد شد.

4. تهدید سلامت عمومی کانادا:

متقاضیان ویزای کاری کانادا، نباید هیچگونه بیماری واگیر داری از قبیل وبا، سل، هپاتیت و بیماری هایی از این قبیل داشته باشند که سلامت عمومی کانادا را به خطر بیاندازد. در صورتی که متقاضیان دارای چنین بیماری هایی باشند، درخواست ویزای آن ها ریجکت خواهد شد و مجاز به کار کردن در کانادا نمی باشند.

5. مشخص نشدن هدف از کار در کانادا و عدم ارائه برنامه کاری مناسب:

متقاضی ویزای کار ماهر کانادا، باید تمامی اهداف خود را برای کار کردن در کانادا اعلام کند. همچنین ایشان باید تمامی برنامه های کاری در کانادا را به افسر ویزا تحویل دهد. در صورت مشخص نشدن هدف کاری و عدم ارائه برنامه های کاری در کانادا، ویزای کاری به ایشان تعلق نخواهد گرفت و ایشان ریجکت می شود.

6. ارائه دعوت نامه کاری معتبر:

برای اخذ ویزای کاری کانادا، متقاضی باید دعوت نامه معتبر از طرف کارفرما، شرکت و یا موسسه معتبر ارائه دهد. در صورتی متقاضی دعوت نامه غیر معتبر به افسر ویزا ارائه دهد، ویزای ایشان ریجکت خواهد شد.

تفاوت ریجکت و ریفیوز ویزای کانادا چیست؟

ریفیوزی ویزای کانادا، در واقع همان ریجکتی ویزای کانادا می باشد. در اپلیکیشن ویزای کانادا، به جای کلمه ریجکت، کلمه ریفیوز قید می شود. هیچ تفاوتی بین ریجکتی و ریفیوزی وجود ندارد و سفارت کانادا، به جای کلمه ریجکتی، از ریفیوزی استفاده می کند.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ریجکت ویزا کانادا + ترجمه نامه | دلایل رد شدن ویزای کانادا که فکرش را هم نمی کنید
میانگین امتیاز 4.5 از 11 رای بازدیدکنندگان


دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  من سایت شما رو کامل خوندم. خیلی کامل و خوب بود.من هم قصد اقدام کردن بابت ویزای توریستی کانادا رو دارم.اما یه چیزی که باعث شده فکرم مشغول باشه اینه که شما گفتید در ماه گذشته 90 درصد ایرانی ها ریجکت شدن بخاطر جعل شینگن. و کسانی که شینگن تقلبی هم نداشتند متاسفانه ریجکت شدن.می خواستم بدونم من که شینگن هام درست است و سفر اروپایی داشتم و اینکه باز اگه این اتفاق بیفته و عده ای بیان از جعل استفاده کنن. ما چیکار می تونیم انجام بدیم که آفیسر راجع به شینگنهای ما اطمینان داشته باشن. و مثل ماه گذشته تر
  و خشک با هم نسوزن؟ واقعا یکی از نگرانیهام همینه که برای ما هم چنینی اتفاقی نیفته؟

  • سلام
   این اتفاقی که ماه پیش افتاد، یه تعداد لیبل شینگن به صورت رندوم بررسی شد که متاسفانه اکثرا جعلی بودن و باعث شد که همه ی درخواست ها رد بشه. پس از این اتفاق تعداد درخواست ها به شدت کم شد و پیش بینی ما اینه که هر لیبل شینگن که متقاضی ارائه کنه، سفارت کانادا اون رو استعلام کنه و در چنین شرایطی حق مسافر ضایع نمیشود.

 2. سلام
  خسته نباشید/.
  خیلی ها بهم گفتن اگه خانوادکی اقدام نکنید شانس ویزا شدنتون بیشتر. می خواصستم بدونم صحت داره. اگه اینجوری بهتره من و دخترم اول اقدام کنیم .بعد هسرم اقدام کنه؟

  • سلام
   اگر قصد دارید خانوادگی اقدام کنید، باید تمام وابستگی های خود را به کشور مادری تون اعلام کنید.
   اگر هم قصد دارید که به صورت فردی اقدام کنید، خانواده تون میشه دلیل بازگشت به کشور مادری تون

 3. علیرضا‌ عظیم عراقی : آذر 9, 1397 at 11:26 ب.ظ

  سلام،این جواب درخواستم هست
  فکر میکنید بعداز۶ماه با برطرف کردن ایراداتشون دوباره اقدام کنم؟
  Date: November 28, 2018
   
   

  UCI: 1110161645
  Application: V320010707

   
  ALIREZA AZIMARAGHIEmail: alirezaazimaraghi@gmail.com@gmail.com

  This refers to your application for a temporary resident visa to Canada. I have completed my assessment of your application and I have determined that you do not meet the requirements for a temporary resident visa; therefore, your application is refused.
   
  In reaching a decision, an officer considers several factors; these may include the applicant’s travel and identity documents, reason for travel to Canada, contacts in Canada, financial means for the trip; ties to country of residence (including immigration status, employment and family ties) and whether the applicant would be likely to leave Canada at the end of his/her authorized stay.
   
  In accordance with Section A11(1) of the Immigration and Refugee Protection Act (IRPA), any person wishing to become a temporary resident of Canada must satisfy an officer that he or she is not inadmissible to Canada and meets the requirements of the Act. This includes the requirement to establish to the satisfaction of the officer that the applicant will respect their conditions of admission and will leave Canada by the end of the period authorized for his or her stay.
   
  This application is closed. Please note that any new information you wish to provide must be submitted with a new application and processing fee. Should you wish to reapply, I would suggest that you do so only if your situation has changed substantively or you have significant new information to submit.
   
  If you have submitted your original passport to the Visa Application Centre (VAC) with your application, please note that it will be returned to you by the VAC within a few days.
   
  Sincerely,
   
  Officer
  Citizenship and Immigration Canada
   
   
  Embassy of Canada
  Visa Section
  Cinnah Caddesi 58
  06690 Cankaya
  Ankara
  Turkey
  Application Enquiry: https://dmp-portal.cic.gc.ca/cicemail/intro-eng.aspx?mission=ankara
  http://www.turkey.gc.ca
  http://www.cic.gc.ca

   
   
   

  UCI:
  Application:

   
   
  Following an examination of your application, I am not satisfied that you meet the requirements of the Act and the Regulations for the reasons explained below. I am therefore refusing your application.
   
   
  Grounds for refusal:
   
  Your family ties in Canada and in your country of residence
   
  Your personal assets and financial status
   
  Your travel history
   
  family ties in Canada and in country of residence
   
  personal assets and financial status
   
  travel history
   
  +
   

  • سلام
   شما به دلایل وابستگی خانوادگی در کانادا، مدارک مالی و تاریخچه سفری ازکانادا ریجکت شدید.
   هیچ مدت زمانی برای اقدام شما در نظر گرفته نشده است.
   برای بند تاریخچه سفری، شما باید چند سفر دیگر انجام دهید و یا اینکه یک ویزای شینگن بگیرید.
   برای بند وابستگی خانوادگی، شما باید مواردی که وابستگی شما را به کشور ایران ثابت میکند، اعلام کنید. به عنوان شغل، همسر و فرزندان، خانواده تان و مواردی از این قبیل.
   برای بند مدارک مالی نیز، شما باید گردش حساب و تمکن مالی خود را تقویت کنید. برای هر نفر که اقدام به اخذ ویزا میکند، 50 هزار دلار کانادا موجودی حساب لازم است.
   حالا باید دید اصلاح مواردی که اعلام کردم، چقدر طول میبره که بتونید دوباره اقدام کنید.

 4. برهان آزاد : آبان 21, 1397 at 10:47 ق.ظ

  سلام
  روز بخیر
  من حدود 1 هفته پیش ریجکت شدم و با د اشستن تاریخچه سفری خوب و یه شینگن و داشستن مجوز داروخانه و تمکن 400 میلیونی ریجکت شدم و بند ریجکتی بنده هدف از سفر خورده شده با توجه به اینکه همرزرو بلیت هم رزرو هتل رو برام گذاشته بودن. می خوام دوباره اقدام کنم و ببینم راجب این بند ریجکتیم چیکار باید کنم.

  • سلام
   شما میتونید یک برنامه سفری خوب و دقیق با مشخص کردن جاهایی که قصد دارید بازدید کنید، جاهایی که اقامت دارید و مواردی این چنین، هدف سفرتون رو کامل برای افسر ویزا توضیح بدید.

 5. سلام روز بخیر

  حدود یک هفته پیش از کانادا ریجکت شدم . از یکی از آژانسهای تهران. من با توجه به 6 تا شینگن که داشتم و با تمکن مالی 150000 دلار و 2 سند ملکی و دعوتنامه که از پسرعمه ام داشتم ریجکت شدم .و علت ریجکتی تاریخچه سفری بود. می تونید راهنماییم کنید که چرا با توجه به تاریخچه سفری که داضشتم این بند رو زدن.سپاسگزارم

  • سلام
   تاریخچه سفری بر اساس تمکن مالی متقاضی بررسی میشود. در صورتی که تمکن مالی بالای داشته باشید، بالطبع باید تاریخچه سفری بیشتری هم داشته باشید و از نظر افسر ویزای شما تناسبی بین تمکن مالی و تاریخچه سفری شما وجود ندارد

 6. محمدعلی رحیمی : آبان 11, 1397 at 10:17 ب.ظ

  سلام میتونید نت افیسر در کانادا انجام بدید

 7. بی نظیر بود واقعا از اطلاعات مفید و کامل شما سپاسگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.مشاوره رایگان

از کارشناسان ویزالند مشاوره رایگان دریافت کنید

45 87 45 34 026