احتمال پناهنده شدن شما بعد از ورود به خاک کانادا، نبود مدارک مالی مناسب و عدم تطابق تاریخچه سفری با دیگر مدارک پرونده، از جمله مهمترین دلایل سفارت برای رد درخواست ویزا هتسند. دلایل دیگری برای ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد، اما مواردی که در بالا اعلام شد، جزو موارد متداول ریجکتی ویزای توریستی کانادا هستند. اما آیا راهی برای اعتراض به این تصمیم سفارت و رفع ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد؟

اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

به طور کلی هیچگونه اعتراضی به ریجکتی ویزای توریستی کانادا وجود ندارد. متقاضیان ویزای کار و یا اقامت دائم کانادا، می توانند نسبت به ریجکتی ویزای خود تا مدت زمان ۶۰ روز به دادگاه مهاجرت کانادا اعتراض کنند اما متقاضیان ویزای توریستی کانادا و کلیه ویزا های اقامت کوتاه مدت، مجاز به هیچگونه اعتراضی به رد شدن درخواست ویزای خود نیستند.

رفع ریجکتی ویزای کانادا و رد شدن آن

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا، بدین صورت می باشد که متقاضی پس از رفع تمام نواقصات موجود در پرونده و مواردی که در برگه ریجکتی توسط سفارت کانادا به ایشان اعلام شده است، دوباره اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا کند. این بدین معنا است شما دوباره پس از رفع ایرادات مطرح شده سفارت کانادا، از صفر باید اقدام به اخذ ویزای کانادا کنید و تمامی هزینه های بررسی مدارک را دوباره پرداخت کنید. پس از ریجکتی ویزای مالتیپل کانادا، شما فقط نیاز به پرداخت هزینه انگشت نگاری کانادا ندارید؛ چرا که هزینه های انگشت نگاری فقط هر ۱۰ سال یکبار پرداخت می شود.

شما برای درخواست تجدید نظر و یا همان رفع ریجکتی، باید اطلاعات اضافی و روشن تری را با یک برنامه کاملا جدید ارسال کنید. همچنین شما باید برنامه خود را، از نواحی مواردی که باعث ریجکتی شما شده اند، تقویت کنید. به عنوان مثال: اگر شما موفق نشدید که افسر ویزا را متقاعد کنید که از پس هزینه های اقامت در کانادا و همچنین هزینه های رفت و برگشت برمی آیید، باید سعی کنید که تمامی منابع مالی، درآمد و یا پشتیبان خود را برای ایشان به طور کامل و واضح مشخص سازید.

سودجویی های اعتراض و رفع ریجکتی ویزای کانادا

دریافت هزینه های گزاف برای رفع ریجکتی و اعتراض:

در واقع هیچگونه رفع ریجکتی برای ویزای کانادا وجود ندارد. شما پس از دریافت نامه ریجکتی از سفارت کانادا، باید اقدام به رفع نواقص اعلام شده کنید و سپس مجددا درخواست خود را برای اخذ ویزای توریستی کانادا ارسال نمائید.

رفع ریجکتی کانادا یا اعتراض به رد شدن ویزای کانادا مصاحبه ندارد:

در واقع در کلیه مراحل ویزای کانادا، شما با هیچ یک از افسران ویزا دیداری ندارید. شما فقط با متصدیان انگشت نگاری در دفاتر وک دیدار دارید که ایشان هیچ‌گونه تاثیری در ویزای شما ندارند.

بذارید زمان بگذره؛ گذر زمان باعث میشه شانس تون بالا تر بره!!!!!

شما یک ساعت پس از اعلام ریجکتی هم می توانید درخواست خود را دوباره ارائه دهید. گذر زمان هیچگونه کمکی در ویزای کانادای شما نخواهد داشت. بلافاصله پس از رفع مواردی که باعث ریجکت شدن شما شده اند، می توانید درخواست خود را ارسال نمائید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

نمونه نامه اعتراض به سفارت کانادا

پس از این که نامه ریجکتی ویزای کانادا را از سفارت کانادا دریافت کردید و به فکر اعتراض به آن افتادید، میتوانید یک نامه اعتراضی با محتوای زیر به همراه عنوان کردن موارد ریجکتی و خطاب به سفارت کانادا بنویسید.

خطاب به افراد و مسئولین مربوطه

آقا و یا خانم عزیز:

من ———————- هستم به شماره گذرنامه ——————– ، شماره مشتری ————————– و شماره پرونده ———————–

درخواست ویزای کانادای خود را، در تاریخ ————– ارسال کردم. درخواست ویزای کانادا خود را، به همراه ———————- ام ارسال کردم. در حال حاضر تقاضا دارم که تصمیم جدیدی برای درخواست ویزای کانادای ما بگیرید.

در خواست ویزای کانادای ما، به دلایل زیر ریجکت شده است.

پس از مشخص کردن علت ریجکتی، باید ثابت کنید که افسران ویزا در رابطه با ریجکت کردن ویزای کانادای شما، اشتباه کرده اند.

نمونه نامه اعتراض به سفارت کانادا

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر