اگر نیاز به تأیید مدارک، ثبت درخواست ویزای توریستی، تحصیلی، تجاری، اطلاعات بیومتریک یا رزرو وقت سفارت دارید و می‌بایست مدارک ویزای این کشور را به دست سفارت ایتالیا برسانید باید به کارگزاری ckgs مراجعه کنید. البته برای درخواست ویزا‌های بلندمدت (بالای 90 روز) می‌توان از درگاه مخصوص سفارت ایتالیا در تهران نیز وقت رزرو نمود.

امور مربوط به سفارت ایتالیا

اگر شهروند ایتالیا نیستید یا قصد ندارید با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کنید، نیازی نیست به سفارت ایتالیا در تهران مراجعه نمایید. البته در صورت رزرو وقت سفارت ویزا‌های بلندمدت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و تأیید مدارک می‌بایست به‌صورت مستقیم در سفارت ایتالیا حضور پیدا کنید. سایر خدمات حضوری سفارت این کشور مختص شهروندان ایتالیایی و همراهان آنان است.

پروتال ویژه رزرو وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا در تهران توسط سایت سفارت این کشور برای ویزا‌های بالای 90 روز نیز تعیین می‌شود. گرفتن وقت از سایت سفارت این کشور بسیار شبیه به سایت ckgs است و در حال حاضر درگاه رزرو نوبت به‌صورت هفتگی باز شده و وقت‌ها به سرعت و در کمترین زمان ممکن پر می‌شوند. پس‌گرفتن وقت از سایت سفارت این کشور آسان نیست با این تفاوت که بر خلاف سایت کارگزاری ckgs در زمان مشخصی (ساعت 19 به‌وقت ایتالیا) باز می‌شود.

نحوه رزرو وقت سفارت لینک رزرو نوبت
از طریق ckgs ورود
از طریق درگاه سفارت ورود
  • درصورتی‌که از طریق درگاه سفارت ایتالیا به‌صورت مستقیم اقدام به رزرو قرار ملاقات با سفارت کرده‌اید باید در روز رزرو شده به آدرس بخش کنسولی در محله جردن مراجعه نمایید.

وقت تأیید مدارک سفارت ایتالیا

اخذ ویزاهای بلندمدت ایتالیا نظیر کار، تحصیلی، الحاق به خانواده، ازدواج و… نیاز به تأیید مدارک تحصیلی، شغلی و هویتی دارد. به همین منظور اگر خارج از ایران زندگی می‌کنید و قصد نیاز به تأیید مدارک خود دارید می‌بایست به سفارت ایمیل ارسال کنید. اما درصورتی‌که محل اقامت شما ایران است و برای تحصیل یا کار نیاز به تأیید مدارک دارید باید از طریق ثبت نام در پروتال جدید سفارت ایتالیا در تهران نوبت رزرو کنید. همچنین در مواقع ضروری می‌توان با ارسال ایمیل به سفارت ایتالیا وقت فوری تأیید مدارک رزرو نمود.

  • توجه داشته باشید که باید در ایمیل ارسالی توضیحات مختصری در مورد دلایلی که به‌وقت سفارت فوری برای تأیید مدارک نیاز دارید به سفارت بدهید.

رزرو وقت تأیید مدارک: لینک پروتال رزرو وقت

ایمیل رزرو وقت تایید مدارک اضطراری: consolato.teheran@esteri.it، studi.teheran@esteri.it

ساعت و روز‌های کاری سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا در تهران به جز روز‌های جمعه و شنبه در سایر روز‌های هفته باز است و خدمات کنسولی به شما ارائه می‌دهد. تعطیلات این سفارت شامل روز‌های 25، 26، و 27 دسامبر می‌باشد. البته در روزهای تعطیلی رسمی در ایتالیا نیز این سفارت خدمات ارائه نمی‌دهد. کارگزاری ایتالیا هم تنها در روز 25 دسامبر هرسال برای جشن کریسمس و تعطیلات رسمی ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهد.

  • ساعات کاری سفارت

از ساعت 8 تا 16 عصر

  • ساعات کاری کارگزاری
  • زمان اداری 8 صبح تا 16 عصر
  • تحویل پاسپورت: 3 تا 4 عصر
  • کسری مدارک: 8.30 تا 9.30 صبح

ایمیل؛ بهترین راه ارتباط با سفارت ایتالیا

بهترین راه ارتباط با بخش‌‌های مختلف سفارت ایتالیا در تهران ارسال ایمیل است. شما برای اموری همچون رزرو وقت تأیید مدارک، پرسیدن سؤالات مربوط به امور کنسولی می‌توانید به سفارت ایتالیا در تهران ایمیل ارسال کنید. همچنین کارگزاری ایتالیا یعنی ckgs نیز برای پشتیبانی از خدماتی که ارائه می‌دهد ایمیل در دسترس شما قرار داده است.

بخش و سفارت آدرس ایمیل
بخش کنسولی consolato.teheran@esteri.it
امور تحصیلی و دانشجویی (برای ایرانیان مقیم خارج ایران) studi.teheran@esteri.it
بخش ویزا visti.teheran@esteri.it
دفتر سفیر segreteria.teheran@esteri.it
معاون سفیر segreteria.teheran@esteri.it
امور سیاسی segreteria.teheran@esteri.it
اقتصادی و بازرگانی commerciale.teheran@esteri.it
فرهنگ و مطبوعات cult.teheran@esteri.it
دفتر امور اداری بخش کنسولی amministrativo.teheran@esteri.it

مترجمان رسمی سفارت ایتالیا

برای اخذ ویزای ایتالیا می‌بایست مدارک خود را به زبان ایتالیایی ترجمه کنید. توجه داشته باشید که ترجمه مدارک تحصیلی، شغلی و هویتی می‌بایست دارای مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشند. لیست مترجمین مورد تأیید سفارت ایتالیا را می‌توانید در سایت سنام بیابید.

آدرس بخش‌های مختلف سفارت ایتالیا در تهران

اگر از سایت سفارت ایتالیا به‌صورت مستقیم اقدام به رزرو وقت سفارت کرده‌اید، باید در روز قرار ملاقات به آدرس سفارت ایتالیا در تهران مراجعه کنید. البته سفارت ایتالیا در ایران بخش‌های مختلفی همچون فرهنگی، سیاسی، کنسولی و کارگزاری خود در ایران را دارد که می‌توانید آدرس آنها را جدول زیر مشاهده کنید.

بخش سفارت آدرس
فرهنگی و سیاسی تهران خیابان نوفل‌لوشاتو، پلاک ۶۸ تا 79
امور کنسولی تهران، جردن، خیابان فرزان شرقی، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بولوار آفریقای سابق)، بن‌بست فرزان شرقی، پلاک 15
کارگزاری ckgs تهران ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژ گالریا طبقه چهارم

شماره تلفن سفارت ایتالیا و رزرو وقت

شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران‌، جهت پاسخ به سؤالات شما در مورد روادید، نحوه تعیین وقت سفارت و سایر خدمات سفارت است و امکان رزرو وقت سفارت ایتالیا به صورت تلفنی وجود ندارد.

در جدول زیر شماره‌تلفن‌ بخش‌های مختلف سایت سفارت ایتالیا قرار دارد. همچنین سفارت این کشور یک خط تلفن اضطراری برای شهروندان ایتالیایی در نظر گرفته تا در صورت نیاز خارج از زمان‌های اداری برای رفع مشکلات خود با آن تماس بگیرند.

بخش سفارت تلفن تماس
دفتر سفیر تلفن: 02166726958(داخلی 233 و 232)، فکس: 02166726961
معاون سفیر تلفن: 02166714880 فکس: 02166726961
امور سیاسی تلفن: 02166726955 فکس: 0216672661
بخش اقتصادی و بازرگانی تلفن: 02166726955 فکس: 0216672661
بخش فرهنگی و مطبوعات تلفن: 02166726955 فکس: 0216672661
ریاست بخش کنسولی تلفن: 02188190160 و 02188783498
دفتر اموری اداری بخش کنسولی تلفن: 02166714624 فکس: 02166726961
امور اضطراری شهروندان ایتالیایی 09121035062

اطلاع‌رسانی و خدمات سایت سفارت ایتالیا

در سایت سفارت ایتالیا بخش‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی سفارت معرفی شده‌اند. در بخش خدمات کنسولی این سایت نیز در مورد نحوه گرفتن وقت سفارت و روند صدور ویزای توریستی و سایر انوع روادید ایتالیا اطلاع‌رسانی می‌شود. البته بیشتر خدمات سایت سفارت ایتالیا مربوط به شهروندان ایتالیایی است و ایرانیان باید برای ارائه درخواست ویزای خود به سایت کارگزاری ckgsir مراجعه کنند. دسترسی به بعضی از خدمات سایت سفارت ایتالیا کمی دشوار است. به همین منظور بهتر است اطلاعات موردنیاز خود را در بخش جستجوی سایت بیابید.

کارگزاری سفارت ایتالیا ckgs

کارگزاری سفارت ایتالیا در ایران شرکت ckgs یا کاکس اند کینگز است. این شرکت در ایران، خدمات مربوط به رزرو وقت سفارت، ثبت اطلاعات بیومتریک و اخذ مدارک انواع ویزا‌ی توریستی، تجاری، تحصیلی و تحقیقاتی کوتاه‌مدت را ارائه می‌دهد. البته ckgs برای ارائه تمامی این خدمات هزینه دریافت می‌کند.

سؤالات متداول سفارت ایتالیا

1. آیا می‌توان از سایت سفارت ایتالیا وقت سفارت توریستی رزرو کرد؟

خیر، سفارت این کشور پروتال مخصوص وقت سفارت توریستی ایتالیا در نظر نگرفته است.

2. آیا برای تایید مدارک باید از سایت سفارت ایتالیا وقت رزرو نمود؟

بله، برای تأیید مدارک باید از درگاه اختصاص داده شده به این موضوع توسط سفارت نوبت رزرو نمود.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر