لازم نیست که بگوییم قبل از گرفتن وقت سفارت آلمان تحصیلی شما باید از یک مرکز آموزشی در آلمان پذیرش داشته باشید. حتی در صورت داشتن پذیرش نیز، قبل از گرفتن وقت سفارت المان برای ویزای تحصیلی باید نسبت به ترجمه و آماده کرد مدارک خود اقدام کرده و در مورد هزینه‌ها، شرایط و چگونگی مصاحبه تحصیلی سفارت آلمان، اطلاعاتی را به دست آورید.

رزرو وقت تحصیلی سفارت آلمان در 4 مرحله

مرحله 1) برای رزرو وقت تحصیلی سفارت آلمان به ازای هر نفر مبلغ 600 هزار تومان به حساب شرکت رهیاب گذر آرتا در سایت ویزا متریک واریز کنید.

مرحله 2) بعد از یک روز کاری فرم در‌خواست وقت سفارت تحصیلی آلمان که شامل نام، نام خانوادگی، شماره کارت شناسائی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت آدرس ایمیل و شماره تلفن را پر کنید.

مرحله 3) پس از تأیید شدن مدارک توسط سایت، یک روز را از بین گزینه‌های موجود برای قرار ملاقات با سفارت تعیین کنید.

مرحله 4) با تمامی مدارک مورد نیاز ویزای خود، در روز تعیین شده به سفارت آلمان مراجعه کنید.

همان طور که توضیح دادیم اولین گام برای گرفتن وقت سفارت تحصیلی آلمان، ثبت نام و وارد کردن اطلاعات شخصی در سایت سفارت آلمان است و پس از آن باید منتظر دریافت ایمیل‌های مربوطه جهت تعیین ساعت و روز قرار ملاقات باشید.

چگونه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی بگیریم؟

برای دریافت وقت سفارت آلمان تحصیلی، ابتدا باید به وب سایت ویزا متریک مراجعه و با پرداخت هزینه ارائه اطلاعات شخصی، ثبت نام اولیه را انجام داده و یک حساب کاربری ایجاد کنید. در حساب کاربری با انتخاب گزینه ویزای تحصیلی می‌توانید روز و ساعت مصاحبه ویزای تحصیلی آلمان را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.

ایمیل تعیین وقت سفارت تحصیلی آلمان را دریافت خواهید کرد

پس از ثبت نام اولیه، یک ایمیل به شما ارسال می‌شود، که باید آن را تأیید کنید. در وارد کردن اطلاعات، دقت لازم را داشته باشید، چون در غیر این صورت، مراحل ثبت نام گرفتن وقت سفارت تحصیلی آلمان برای ویزای دانشجویی را دوباره باید تکرار کنید.

 • فراموش نکنید که هزینه گرفتن وقت سفارت تحصیلی آلمان را باید به شماره حساب ویزا متریک واریز کرده و در روز انگشت نگاری، فیش واریز را ارائه دهید.

هزینه‌ی وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی و دانشجویی

هزینه وقت سفارت آلمان برای ویزاهای تحصیلی و دانشجویی در حال حاضر 8 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که ویزا ی تحصیلی آلمان تنها به مدت ۳ ماه اعتبار خواهد داشت و پس از ورود به آلمان می‌توان آن را به مدت ۱ الی ۲ سال دیگر تمدید کرد. هزینه ویزای تحصیلی آلمان نیز در حدود 75 یورو می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت دانشجویی آلمان

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ۲ عدد عکس پاسپورتی 3×4 با استایل و فرم گذرنامه
 • فرم درخواست ویزای ملی
 • نامه تأییدیه و پذیرش دانشگاه
 • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی که سطح آن با توجه به دانشگاه مربوطه متفاوت خواهد بود
 • ترجمه مدارک شناسایی و هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه
 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی و با تایید واحد امور بین‌الملل بانک
 • ارائه نامه‌ای مبنی بر هدف از تحصیل، دلایل انتخاب رشته مورد نظر، انتخاب دانشگاه، کشور آلمان برای تحصیل و برنامه خود برای بعد از فارغ التحصیلی

✓ تمامی مدارک بالا باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

✓ مدارک تحصیلی باید دارای مهر دادگستری باشد و از هر کدام دو کپی باید تحویل سفارت شود.

مدت زمان پاسخ دهی به وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی

مدت زمان پاسخ گویی وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی، بلافاصله بعد از پرداخت هزینه‌ها و پر کردن فرم درخواست قرار ملاقات با سفارت است و شما می‌توانید در بین روزهایی که سفارت در نظر گرفته است یک روز را برای وقت تحصیلی سفارت در سایت ویزا متریک تعیین کنید. در حال حاضر سفارت آلمان در یک بازه زمانی 1 تا 2 ماهه به متقاضیان وقت سفارت تحصیلی می‌دهد.

 • مدت زمان پاسخ دهی به ویزای دانشجویی می‌تواند از 2 ماه تا 2 سال طول بکشد.

پیگیری وقت سفارت ویزای دانشجویی آلمان

در قسمت پیگیری درخواست‌های سایت ویزامتریک می‌توانید وقت سفارت ویزای دانشجویی آلمان را، به وسیله کد 8 رقمی که در هنگام ثبت نام برای شما ارسال شده است پیگیری نمایید.

تعیین وقت سفارت تحصیلی آلمان با ویزالند

کارشناسان ویزالند با داشتن دانش و تجربه بسیار در زمینه اخذ ویزا آماده ارائه خدمت و مشاوره‌ اصولی در پروسه اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستند. پس به منظور کسب اطلاعات بیشتر یا کسب مشاوره ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید با کارشناسان ویزالند تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد وقت سفارت آلمان دانشجویی

1. شخصی وعده اخذ تضمینی ویزای تحصیلی آلمان به من داده بود و برایم وقت سفارت گرفت اما درخواستم رد شد، حالا باید چه کار کنم؟

شما شخصاً مسئول اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست خود هستید. هیچ کس نمی‌تواند به شما قول دهد که ویزای شما تأیید خواهد شد. اگر مشکلی در پر کردن فرم درخواست دارید، می‌توانید از مجموعه ویزالند درخواست کنید که فرم‌ها را برای شما پر کنند.

2. در صورت ناقص بودن فرم درخواست وقت سفارت دانشجویی، آیا ریجکت خواهد شد؟

اگر درخواست ناقص ارائه دهید، از طرف سایت ویزا متریک یک ایمیل مبنی بر ناقص بودن درخواست شما در سایت این شرکت دریافت خواهید کرد.

3.چه مدت طول می‌کشد تا درخواست رزرو وقت سفارت دانشجویی آلمان بررسی شود؟

برای درخواست وقت سفارت دانشجویی آلمان چیزی حدود سه الی چهار هفته طول می‌کشد.

4. آیا برای مصاحبه با افسر سفارت آلمان حتما باید آلمانی بلد باشیم؟

برای مصاحبه با افسر سفارت آلمان لازم نیست زبان آلمانی یا انگلیسی بلد باشید اما برای اخذ پذیرش تحصیلی احتمالا به مدرک زبان نیاز پیدا خواهید کرد.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر