فیلم “رضا” به کارگردانی “علیرضا معتمدی” در حالی به جشنواره جهانی بلفور می‌رود که دولت فرانسه به کارگردان این فیلم، ویزا نداد.
اولین فیلم علیرضا معتمدی، در بخش مسابقه سی و سومین جشنواره جهانی بلفور به نمایش در می‌آید.

این جشنواره، در تاریخ ۱۷ تا ۲۵ نوامبر مصادف با ۲۶ آبان تا ۴ آذر در شهر بلفور فرانسه برگزار می‌شود. تمرکز اصلی فیلم سازان، علاوه بر به دست آوردن جایگاه‌های اول، دوم و سوم، معرفی کردن استعداد های تازه به سینمای جهان است. یکی از ویژگی‌های این جشنواره، برگزاری جلسات گفت و گوی مفصل درباره فیلم هاست که با فیلم سازان و مهمانان جشنواره در این جلسات حضور دارند اما، با توجه به ریجکت شدن ویزای علیرضا معتمدی، فرصت حضور در این محفل را از دست داد.

وزارت امور خارجه فرانسه، در آخرین تغییرات در قوانین ویزای این کشور، شرایط بسیار سخت و دشواری برای متقاضیان ایرانی وضع کرده است. در این تغییرات، به افرادی که تا به حال ویزای هیچ کشوری را در پاسپورت خود نداشته اند (ویزا اولی) ویزا اعطا نمی شود. همچنین برای اخذ ویزای فرانسه، باید مبلغ تمکن مالی بالای ۱۰۰ هزار یورو تحویل سفارت دهید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

شرایط سخت گیرانه ویزای فرانسه | عدم اعطا ویزا به کارگردان
امتیاز 3 از 4 رأی‌
اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!