اداره پناهندگی، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که طرح تمدید و تبدیل رایگان ویزای توریستی کانادا ویژه ایرانیان، یک سال دیگر اعتبار خواهد داشت.

دولت کانادا در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۳، به بهانه حمایت از مردم ایران طرحی را تصویب کرد که به موجب آن، شهروندان ایرانی مقیم کانادا، نیازی پرداخت هزینه برای انگشت‌نگاری و ثبت درخواست تمدید ویزای توریستی یا تبدیل آن به ویزای کار یا تحصیل ندارند.

با گذشت 1 سال از اجرای این طرح و با پایان یافتن اعتبار آن در 28 فوریه 2024، دولت کانادا اعلام کرد که این قانون برای یک سال دیگر نیز تمدید شد. در نتیجه ایرانیانی که در حال حاضر با ویزای توریستی کانادا در این کشور اقامت دارند، تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۵ (۱۰ اسفند ۱۴۰۳) فرصت دارند تا بدون پرداخت هزینه برای موارد زیر اقدام کنند:

  • تمدید وضعیت اقامت موقت در کانادا
  • تبدیل ویزای اقامت موقت به مجوز کاری باز (Open Work Permit)
  • تبدیل ویزای اقامت موقت به مجوز تحصیلی (Study Permit)

بنا بر اعلام اداره مهاجرت کانادا، درخواست شهروندان ایرانی در اولویت قرار گرفته و برای درخواست آن کافی است پاسپورت ایران و ویزای توریستی کانادا داشته و در زمان ثبت درخواست و اعلام نتیجه بررسی، در کانادا حضور داشته باشید.

اگر مهلت اقامت موقت شما به پایان رسیده  دیگر نمی‌توانید برای تبدیل یا تمدید ویزای خود اقدام کنید. اما اگر بیش از ۹۰ روز از انقضای آن نگذشته باشد، میتوانید درخواست بازیابی وضعیت اقامت خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. بازیابی وضعیت اقامت موقت هزینه دارد و در صورت موافقت با آن می‌توانید درخواست تمدید یا تبدیل ویزای خود را ثبت نمایید.

یکی دیگر از بند‌های قانون حمایتی کانادا شامل شهروندان کانادایی مقیم ایران می‌شود و طبق آن، کسانی که شهروندی کانادا یا اقامت دائمی کانادا را داشته و در حال حاضر در ایران سکونت دارند نیز می‌توانند به طور رایگان درخواست خود را برای دریافت مدارک زیر ثبت کنند:

  • مجوز سفر به کانادا برای اقامت دائم
  • گواهی شهروندی کانادا
  • پاسپورت کانادایی با مدت اعتبار محدود
تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر