مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با تاکید بر مسئولیت دولت پاکستان در بازگشت و سلامت مرزبانان ربوده شده ایرانی، از تصمیم این وزارتخانه برای افزایش مدت زمان اعتبار گذرنامه به ۱۰ سال خبر داد. شهریار حیدری، مدیر کل امور مرزی وزرات کشور در نشست خبری صبح روز ۲۹ بهمن ماه در وزارت کشور اعلام کرد: قصد داریم مدت اعتبار گذرنامه های ایرانی را از ۴ سال به ۱۰ سال افزایش دهیم.
تا پیش از این، اگر گذرنامه شخصی مفقود می‌شد، برای صدور نسخه المثنی آن حدود ۶ ماه زمان لازم بود اما، با پیگیری های لازم در این زمینه این مدت زمان را به ۲۰ روز کاهش دادیم. وی افزود: بیشتر از ۲ میلیون زائر در اربعین سال ۹۷ عازم کربلا معلی بودند و بدون هیچ مشکلی از مرزها ورود و خروج کردند اما در سال ۹۸ به دنبال افزایش کیفیت زیرساخت ها هستیم و طی گفت و گویی که با دولت عراق داشتیم، بنا بر این شد که زمان صدور روادید به کمترین حد ممکن خود برسد.
مدیر کل امور مرزی وزارت کشور خاطر نشان کرد: برای زائران اربعین حسینی در سال های آینده برنامه ریزی کرده ایم که با بهترین خدمات بتوانند از مرزها عبور کنند، کشور عراق هم از نظر امنیتی به ثبات خوبی رسیده است.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

پاسپورت های ایرانی ۱۰ ساله می‌شوند | مژده به متقاضیان ویزای کانادا
امتیاز 3.5 از 13 رأی‌
اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!