مدارک ویزای توریستی نیوزلند، باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شود. اگر مدارک ویزای نیوزلند دارای تائیدیه از وزارت امور خارجه و دادگستری داشته باشید بهتر است اما، نیازی به گرفتن تائیدیه نیست. مدارک ویزای نیوزلند را می‌توانید به صورت دستی به دفتر کارگزاری ویزای نیوزلند در تهران تحویل دهید و یا به صورت آنلاین برای سفارت نیوزلند ارسال کنید:

📑 گذرنامه متقاضی: پاسپورت متقاضی ویزای نیوزلند با ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه پاسپورت های قدیمی و ویزاهای اخذ شده قبلی.

📑 دو قطعه عکس رنگی: عکس‌ها باید در سایز ۳۵*۴۵ میلی متر باشد، ۶۰ تا ۸۰ درصد عکس چهره متقاضی باشد و پس زمینه عکس، سفید مات باشد.

نکته: عکس‌ها باید اسکن شده باشد و نباید در ویزاهای قبلی از این عکس استفاده کرده باشید. همچنین، عکس‌ها نباید برای بیشتر از ۳ ماه قبل باشند.

📑 تکمیل فرم‌های درخواست ویزا: با توجه به نوع ویزای انتخابی (توریستی، کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری) باید فرم درخواست ویزای خود را تکمیل کنید.

📑 برنامه سفری: نامه ای باید با جزئیات سفر، کلیه اطلاعات مسافر، هدف سفر و مدت اقامت برای سفارت نیوزلند بنویسید. این نامه باید توسط متقاضی ویزای نیوزلند به امضاء برسد.

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: برای دریافت رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، می‌توانید از خدمات ویزای گروه مسافرتی ویزالند استفاده کنید.

📑 تمکن مالی و گردش حساب: تمکن مالی باید به دلار نیوزلند بیان شود و توسط مدیر شعبه، به مهر و امضاء برسد. گردش حساب نیز باید برای ۶ ماه آخر باشد.

📑 گواهی اشتغال به کار: در نامه گواهی اشتغال به کار، باید با مرخصی متقاضی برای سفر به نیوزلند موافقت شود. همچنین، باید سمت شغلی، تاریخ شروع به کار و حقوق دریافتی در ۳ ماه آخر در نامه اشتغال به کار باید ذکر شود.

📑 اصل و ترجمه شناسنامه متقاضی: اصل شناسنامه متقاضی و تمامی همراهان ایشان به همراه ترجمه رسمی آن باید به سفارت نیوزلند ارائه شود.

📑 ارائه اصل دعوت‌نامه (در صورت وجود): اصل دعوت‌نامه ویزای نیوزلند به همراه اسکن مدارک تابعیتی شخص دعوت کننده باید به سفارت نیوزلند ارائه شود. در متن دعوت‌نامه باید نسبت بین دعوت کننده و متقاضی ذکر شود.

📑 ارائه واچر رسمی هتل: برای تهیه واچر رسمی در نیوزلند، می‌توانید از خدمات ویزای گروه مسافرتی ویزالند استفاده کنید.

📑 ارائه سند ازدواج (در صورتی که متاهل هستید): در صورتی که متاهل هستید، باید اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج خود را ارائه کنید.

📑 گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که محصل هستید): در صورتی که محصیل هستید، باید اصل و ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل خود را ارائه کنید. در گواهی اشتغال به تحصیل، رشته تحصیلی، پایه تحصیلی و اجازه فراغت از تحصیل شما باید ذکر شود.

📑 تکمیل فرم ضمانت مالی: برای تکمیل فرم ضمانت مالی ویزای نیوزلند، می‌توانید از خدمات ویزای گروه مسافرتی ویزالند استفاده کنید.

📑 ارائه کلیه اسناد ملکی: اصل و ترجمه رسمی کلیه اسناد ملکی که به نام متقاضی می‌باشد باید به سفارت نیوزلند تحویل کنید.

📑 سابقه بیمه تامین اجتماعی: کلیه سوابق بیمه تامین اجتماعی متقاضی با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی باید به سفارت نیوزلند ارائه شود.

📑 نامه عدم سوء پیشینه: حتی در صورتی که سوء پیشینه دارید، باید نامه عدم سوء پیشینه خود را به سفارت نیوزلند ارائه کنید. مهم‌ترین شرط اعطای ویزای نیوزلند، سوابق کیفری شخص متقاضی می‌باشد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.6 از 8 رأی‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.