ریجکت ویزا، در ویزای هر کشوری، به اعتماد به نفس و غرور متقاضیان صدمه وارد می‌کند. ریجکت ویزای نیوزلند خیلی زیاد اتفاق می‌افتد. دلایل متعددی برای رد شدن ویزای نیوزلند وجود که به بررسی آن ها می‌پردازیم. همچنین، در پایان مطلب، به رفع ریجکتی و اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند می‌پردازیم.

در این مطلب می‌خوانید

📌 دلایل رد شدن ویزای نیوزلند

📌 اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند و رفع ریجکتی آن

دلایل رد شدن ویزای نیوزلند

طبق قانون امور خارجه ویزالند، در صورتی که شرایط زیر را نداشته باشید، مجاز به ورود به نیوزلند نیستید. دلایل ریجکتی ویزای نیوزلند و یا شرایط ورود به نیوزلند به شرح زیر می‌باشد:

۱. سوء پیشینه و یا سابقه کیفری: در صورتی که متقاضی ویزای نیوزلند دارای سوء پیشینه، سابقه کیفری و یا سابقه حبس (بیشتر از ۵ سال) داشته باشد، درخواست ویزای نیوزلند ایشان رد خواهد شد. همچنین در صورتی که در ۱۰ سال گذشته، به مدت ۱ سال و یا بیشتر به زندان محکوم شده باشید، از ورودتان به نیوزلند جلوگیری خواهد شد.

۲. از هر کشوری، از جمله نیوزلند دیپورت شده باشید: متقاضی ویزای نیوزلند، در صورتی که از هر یک از کشور ها (از جمله کشور نیوزلند)، دیپورت و یا اخراج شده باشد، حق ورود به نیوزلند را نخواهد داشت و همچنین درخواست ویزای نیوزلند ایشان، رد خواهد شد.

۳. عضویت در یک گروه تروریستی و یا خطر برای نیوزلند: در صورتی که سابقه عضویت در یک گروه تروریستی داشته باشید و یا تهدیدی برای امنیت، نظم عمومی و یا منافع عمومی نیوزلند داشته باشید، ویزای نیوزلند شما ریجکت خواهد شد.

۴. ارائه اطلاعات ناقص: در صورتی که تمامی اطلاعات درخواستی ویزای نیوزلند را به افسران ویزای این کشور ارائه ندهید، اجازه تصمیم گیری به ایشان را نمی‌دهید. به همین دلیل، ویزای نیوزلند شما ریجکت خواهد شد.

۵. در صورتی که معیار های سلامتی قانون نیوزلند را برآورده نکنید: متقاضی ویزای نیوزلند، در صورتی که به بیماری‌های واگیردار مانند ایدز، سل، هپاتیت و بیماری هایی از این قبیل مبتلا باشد، درخواست ویزای ایشان رد خواهد شد.

۶. ارائه اطلاعات جعلی و غیر‌واقعی: در صورتی که افسر ویزای نیوزلند معتقد باشد اطلاعاتی که شما برای درخواست ویزای خود ارائه کرده اید جعلی و یا غیر‌واقعی می‌باشد، ویزای نیوزلند شما ریجکت خواهد شد.

۷. عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت در نیوزلند: با توجه به منابع و مدارک مالی ارائه متقاضی ویزای نیوزلند به افسران ویزای این کشور، در صورتی که نتوانید به افسران ویزای این کشور ثابت کنید که از پس هزینه‌های اقامت در این کشور برمی‌آیید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند و رفع ریجکتی آن

اگر درخواست شما برای ویزای نیوزلند رد شود، ممکن است بتوانید درخواست مجدد ویزای خود را ارائه کنید. مشاوران گروه مسافرتی ویزالند، شرایط شما را بررسی می‌کنند و اگر ریجکت ویزای نیوزلند شما با دلایل اشتباهی اتفاق افتاده باشد، برای درخواست مجدد ویزا برای شما اقدام می‌کنند. اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند و یا همان رفع ریجکتی، به شرح زیر می‌باشد.

نامه اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند به سفارت این کشور، باید دارای موارد زیر باشد:

  1. نامه ای، با امضاء خود به زبان انگلیسی بنویسید و همه مواردی که می‌خواهید سفارت نیوزلند برای شما در نظر بگیرد را توضیح دهید.
  2. ارائه هرگونه مدارکی که به تصمیم گیری در مورد اعطا ویزا به شما کمک می‌کند. (مدارک باید به صورت پیوست ارسال شود)
  3. گذرنامه و یا مدرک هویتی متقاضی
  4. پرداخت هزینه بازبینی پرونده متقاضی ویزای نیوزلند

توجه داشته باشید که نامه اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند را نمی‌توانید به صورت آنلاین ارسال کنید و فقط باید به صورت حضوری به یکی از دفاتر کارگزاری ارائه کنید.

پس از ارسال نامه اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند، چه اتفاقی می‌افتد؟

افسران ویزا درخواست جدید شما را، به همراه اطلاعات قبلی‌ و اطلاعات جدیدی که می‌دهید، با دقت بیشتری بررسی می‌کنند. درخواست مجدد شما را افسر جدیدی بررسی می‌کند. اگر تصمیم اول افسران ویزا اشتباه باشد، ویزای نیوزلند برای شما صادر می‌شود اما اگر تصمیم قبلی افسران ویزا درست باشد، پروسه اعتراض به ریجکت ویزای نیوزلند برای شما لغو می‌شود و شما ویزای خود را دریافت نمی‌کنید. اگر پس از درخواست تجدید نظر شما مجاز به دریافت نباشید، نمی‌توانید درخواست دیگری برای اعتراض مجدد ارائه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.8 از 4 رأی‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.