در هشتمین گردهمایی وزرای گردشگری کشورهای شورای همکاری خلیج فارس که در دوحه برگزار شد، بر اهمیت ایجاد یک ویزای یکپارچه برای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به سبک ویزای شینگن کشورهای اروپایی تأکید شد.

طرح ویزای توریستی یکپارچه عربی با الهام از ویزای منطقه شینگن طراحی شده و پیش‌تر در نشست شش کشور عضو شورای خلیج فارس مورد تأیید اعضا قرار گرفته است. این ویزا امکان سفر به شش کشور بحرین، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، کویت، عمان و قطر را برای گردشگران فراهم خواهد کرد تا دیگر نیازی به گرفتن ویزای جداگانه برای سفر به این کشورها نباشد.

از آنجایی که اکنون امکان تردد بدون نیاز به ویزا برای شهروندان این شش کشور فراهم است، تصور می‌شود که این طرح، گردشگران و اتباع خارجی مقیم در این کشورها را هدف گرفته باشد و بدین وسیله، نه تنها موجب رونق صنعت گردشگری کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شود بلکه با تشویق افراد برای اهداف تجاری، سرمایه‌گذاران بیشتری را نیز جذب کند.

در حال حاضر، ویژگی‌ها و شرایط اخذ این ویزا تعریف نشده اما انتظار می‌رود که در سال 2024 یا اوایل ۲۰۲۵، به طور رسمی از ویزای مشترک شش کشور عربی رونمایی شود

حال باید دید که گرفتن ویزای توریستی منطقه‌ای که در آن عربستان، کویت و بحرین حضور  دارند، به اندازه ویزای شینگن دشوار خواهد بود؟ کشورهایی که تا پیش از این به ایرانی‌ها ویزا نمی‌دادند یا خیلی سخت ویزا می‌دادند.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر