تعطیلی سفارت استرالیا در تهران | هشدار سفارت استرالیا به فساد احتمالی

به گزارش گروه خبری ویزالند، دولت استرالیا پس از ادعای برخی از کارشناسان ویزای این کشور برای ادعای صدور ویزای جعلی و آشنا بازی با افسران ویزای این کشور، برای جلوگیری از هرگونه فساد احتمالی، پروسه اعطا ویزا در سفارت تهران را متوقف کرد.

اتهامات مطرح شده در ژانویه سال 2017 به سفارت استرالیا فرستاده شد و برای اجرای دقیق و صادقانه طبق قانون استرالیا، به کمیسیون عالی مجلس استرالیا فرستاده شد.

محققین کمیسیون عالی مجلس استرالیا، چندین ایرانی را که با ویزا به استرالیا وارد شده بودند، در مورد نحوه چگونگی اخذ ویزا، مورد سوال قرار داده اند.

این اتفاق، نگرانی های بیشتری را در مورد یکپارچگی سیستم ویزای استرالیا ایجاد می‌کند.

پیش از این، در مورد کلاه برداری ها و جعل ویزای 457 استرالیا (ویزای بازدید از خانواده) نیز اخباری منتشر شده بود که از متقاضیان ده ها هزار دلار گرفته شده بود.

محمدرضا عظیمی، رئییس انجمن مشاوران ویزای استرالیا در تهران گفت: ما از سفارت استرالیا درخواست کردیم که اجازه دهد اتهامات را مورد بررسی قرار دهیم و اعضای انجمن ما اطمینان حاصل کنند که ریجکت و یا اعطای ویزای استرالیا به متقاضیان، بر اساس قانون و مقررات مهاجرت به استرالیا می‌باشد.

وی افزود: مقامات ارشد سفارت استرالیا از ما خواستند تا اسامی افرادی که درگیر این فساد شده اند را، اعلام کنیم. ما چند جلسه در مجمع برگزار کردیم، چرا که این موضوع بسیار حساس است و ما می‌خواهیم این اطلاعات به صورت محرمانه در انجمن حفظ شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

تعطیلی سفارت استرالیا در تهران | هشدار سفارت استرالیا به فساد احتمالی
میانگین امتیاز 3.7 از 3 رای بازدیدکنندگان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.