بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه، از متقاضیان ویزا خواست تا مراقب دلالان و سودجویان در اطراف سفارت خانه ها، کنسولگری‌ها و کارگزاری‌ها در تهران و پایتخت برخی کشور‌های همسایه باشند.

وی افزود: با توجه به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر کلاهبرداری از هموطنان عزیز در خصوص اخذ ویزا، سود جویان در اطراف سفارت خانه و کنسولگری های خارجی، در کمی متقاضیان می‌نشینند و به بهانه گرفتن ویزا در کوتاه ترین زمان ممکن، مبالغ هنگفتی از آن‌ها دریافت می‌کنند. از متقاضیان روادید می‌خواهیم که برای دریافت ویزا، حتی الامکان به سایت سفارت خانه‌ها مراجعه کنند. مراجعه به افرادی که ادعا می‌کنند در سفارت‌ها آشنا دارند، می‌تواند برای هموطنان دردسر ساز باشد. نیروی انتظامی امروز مراقبت‌های بیشتری را برای برخورد با این شبکه‌های مافیایی اعمال می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه: در دو سال گذشته، وزارت امور خارجه با بعضی از سفارت خانه‌های خارجی در تهران در این زمینه گفت و گو کرده است و حتی به برخی از آن ها که خطای بیشتری داشتند، تذکرات لازم داده شد.

همچنین، با یک نوع برون سپاری، سفارت خانه‌های خارجی در تهران قرارداد هایی با برخی از شرکت‌های ایرانی منعقد کرده‌اند و دریافت اطلاعات و مدارک مورد نیاز ویزا را به آن‌ها واگذار کرده است. با توجه به محدود بودن این شرکت‌ها نظارت بر کار آن‌ها دقیق تر است.

قاسمی گفت: میزان مبلغی که از طرف هر سفارت خانه خارجی برای صدور روادید باید دریافت شود، در سایت اطلاع رسانی وزارت امور خارجه و همچنین سایت سفارت و کنسولگری ها وجود دارد. همچنین هموطنان خارج از کشور میتوانند با مراجعه به سایت وزارت امور خارجه برای نحوه دریافت ویزا از دیگر کشور ها مشورت کنند. معمولا مبالغی که برای دریافت روادید دریافت می‌شود، مبالغ زیادی نیست و بر اساس تفاهم و یا عمل متقابل میان ایران و آن کشور دریافت می‌شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

هشدار وزارت خارجه: مراقب دلالان ویزا باشید | هشداری که ویزالند پیش تر اعلام کرده بود
امتیاز 3.7 از 3 رأی‌
اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!