ممکن است قصد سفر به مقصدی مثل کانادا، که پرواز مستقیم و یا بدون توقفی برای آن موجود نباشد را داشته باشید. در نتیجه شما باید خود را با یک پرواز اتصالی به مقصد مورد نظرتان برسانید. بهتر است قبل از اینکه سراغ ویزای ترانزیت برویم، کمی در مورد پرواز اتصالی توضیح دهیم، اینکه چه انواعی داشته و چه ارتباطی با ویزای ترانزیت دارد.

در این مطلب می‌خوانید

📌 پرواز اتصالی

📌 ترانزیت بدون ویزا

📌 ترانزیت بدون ویزا

📌 ویزای ترانزیت انگلستان

📌 ترانزیت از حوزه خلیج فارس

📌 ترانزیت از شاخ آفریقا

📌 ترانزیت از اقیانوسیه

📌 ترانزیت از سیبری

📌 ترانزیت از خاور دور

📌 چگونه بفهمیم که به ویزای ترانزیت نیاز داریم یا نه؟

پرواز اتصالی

به طور کلی دو نوع پرواز اتصالی وجود دارد:

۱. پرواز اتصالی آنلاین:

هر دو پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه مقصد میانی، توسط یک شرکت هواپیمایی انجام می‌شود.

۲. پرواز اتصالی اینترلاین:

پرواز ورودی توسط یک شرکت هواپیمایی و پرواز خروجی توسط شرکت هواپیمایی دیگری انجام می‌شود.

اگر بخواهید با دو یا چند پرواز خود را به مقصد نهایی برسانید، ناگزیر خواهید بود تا در میانه راه، در فرودگاه کشوری دیگر توقف داشته، از هواپیما پیاده شده و با پروازی دیگر، به مقصد بعدی بروید. این توقف‌ گاها از چند دقیقه تا چند روز زمان بر خواهد بود.

ممکن است برای همین توقف کوتاه، نیاز به اخذ ویزای آن کشور داشته باشید. به این نوع ویزا، که برای توقف کوتاه مدت صادر می‌شود، ویزای ترانزیت گفته می‌شود. ویزای ترانزیت قوانین خاص خود را دارد.

قوانین و مقررات ویزای ترانزیت:

اینکه شما پس از ورود به فرودگاه یک کشور و در مدت زمان انتظار برای پرواز بعدی در آن فرودگاه، به ویزای ترانزیت یا حتی توریستی آن کشور نیاز دارید یا خیر، به عوامل متعددی بستگی دارد. گاهی ممکن است شما نیازی به اخذ ویزای ترانزیت یک کشور نداشته باشید.

ترانزیت بدون ویزا

برخی کشورها، برای شهروندان کشورهایی که با آن‌ها توافق سیاسی دارند، معافیت‌های اخذ ویزا را در نظر می‌گیرند، به طور مثال، ایرانیان نه تنها برای ترانزیت از طریق ترکیه، که برای سفر به این کشور هم نیازی به گرفتن ویزای ترانزیت و یا توریستی این کشور ندارند.

اغلب کشورها نیز، به منظور افزایش سفرهای انجام شده از طریق خطوط هوایی کشورشان، معافیت‌هایی را برای توقف‌‌های کوتاه مدت در فرودگاه‌های بین المللی کشورشان در نظر می‌گیرند.

اما ویزای ترانزیت در هر کشور، شرایط و ویژگی‌های خاص خود را داشته و اینکه شما نیاز به اخذ ویزای یک کشور دارید یا خیر، بسته به معافیت‌های ترانزیتی برای تابعیت شما و مبدا و مقصد سفرتان بستگی دارد. پس با ما همراه باشید تا مورد به مورد، قوانین مربوط به ترانزیت برخی از کشورهای پرتردد را بررسی کنیم:

ترانزیت از اروپا

ویزای ترانزیت شینگن:

مسافرینی که برای تعویض وسیله نقلیه و ادامه سفر به مقصد بعدی، مجبور به ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن و توقف در منطقه ترانزیتی باشند، باید برای اخذ ویزای ترانزیت شینگن اقدام نمایند. به طور کلی دو نوع ویزای ترانزیت شینگن وجود دارد که بسته به نوع سفر شما به “ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن” و “ویزای ترانزیت شینگن برای دریانوردان” تقسیم می‌شوند.

ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن:

ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن به ویزای شینگن نوع”A” نیز معروف است و به شما اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن توقف کرده و منتظر پرواز خود به مقصد مورد نظر باشید. هرچند با داشتن این ویزا، شما اجازه خروج از منطقه ترانزیت فرودگاهی را نخواهید داشت. شهروندان برخی از کشورها از گرفتن ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن معاف می‌باشند، اما این معافیت شامل حال شهروندان کشورهایی از جمله ایران نبوده و شما برای ورود ترانزیتی به حوزه شینگن، ملزم به اخذ ویزای ترانزیت شینگن هستید. مگر اینکه شامل یکی از بندهای معافیت از از ویزای ترانزیت شینگن باشید.

 • اگر سفر شما به مقصد نهایی با بیش از یک پرواز اتصالی در حوزه شینگن همراه باشد، دیگر قادر به اخذ ویزای ترانزیت نخواهید بود. به طور مثال اگر سفر شما با دو پرواز اتصالی و دو توقف در فرودگاه‌های کشورهای حوزه شینگن انجام می‌شود. در این صورت پرواز شما در خاک شینگن، یک پرواز داخلی محسوب شده و شما موظف به اخذ ویزای توریستی شینگن خواهید بود. حتی اگر از منطقه ترانزیت هیچ یک از فرودگاه‌ها خارج نشوید.

ویزای ترانزیت شینگن برای دریانوردان:

این ویزا مخصوص سفرهای دریایی بوده و به شما اجازه پیاده شدن از کشتی در یکی از اسکله‌های حوزه شینگن و ماندن در اسکله به مدت حداکثر ۵ روز تا حرکت به سمت مقصد بعدی در خارج از حوزه شینگن را خواهد داد.

موارد معافیت ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن:

افراد زیر، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن نخواهند داشت:

 • دارندگان پاسپورت دیپلماتیک
 • اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا
 • خدمه پرواز (کشورهای طرف قرارداد کنوانسیون صنعت هواپیمایی شیکاگو)
 • دارندگان اقامت از کشورهای: عضو اتحادیه اروپا (EU)، عضو منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، آندورا، کانادا، ژاپن، سن مارینو یا کانادا
 • دارندگان ویزای یکی از کشورهای: عضو شینگن، اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، آندورا، کانادا، ژاپن، سن مارینو یا کانادا
  • بریتانیا یکی از اعضای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) می‌باشد.

مدت زمان صدور ویزای ترانزیت شینگن:

جواب درخواست ویزای ترانزیت شینگن، نهایتا ظرف مدت ۲ هفته آماده خواهد شد. پس شما باید حداقل ۱۵ روز قبل از تاریخ سفر به حوزه شینگن، درخواست ویزای ترانزیت شینگن خود را به سفارت کشور مورد نظر ارائه دهید. اگرچه بهتر است هرچه وزدتر برای ارسال درخواست ویزای ترانزیت خود اقدام کنید، زیرا ممکن است در مواردی، این فرآیند بین ۳۰ تا ۶۰ روز کاری زمان‌بر باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای ترانزیت شینگن:

ویزای ترانزیت شینگن ۲۴ ساعت اعتبار داشته و در صورت اینکه بخواهید تا بیشتر از یک روز بمانید، باید برای ویزای توریستی شینگن اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن:

📑 دو قطعه عکس رنگی جدید ۳.۵*۴.۵ با پس زمینه سفید.

📑 فرم درخواست ویزا شینگن (همان فرم درخواست ویزای توریستی شینگن بوده که باید پر شده، پرینت و امضا شود.)

📑 مدارک مربوط به سفر به مقصد بعدی شامل ویزای کشور مقصد (در صورت نیاز) و همچنین رزور بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر

📑 تاییدیه پرداخت هزینه ویزا: هزینه ویزای ترانزیت دقیقا برابر هزینه ویزای تورستی شینگن و معادل ۸۰ یورو می‌باشد.

📑 بیمه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورویی

نحوه درخواست ویزای ترانزیت شینگن:

قبل از اینکه بخواهید برای اخذ ویزای ترانزیت شینگن اقدام کنید، بهتراست ابتدا بررسی کنید که اصلا به این ویزا احتیاج دارید یا خیر. در صورت نیاز باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • پر کردن فرم ویزای شینگن
 • رزور وقت سفارت کشور که در فرودگاه آن توقف خواهید داشت.
 • ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌های اخذ ویزای شینگن

ویزای ترانزیت انگلستان

تغییرات مکرر قوانین سفر و یا عبور از خاک انگلستان، همواره برای مسافرینی که حتی بارها به این کشور سفر داشته‌اند هم کمی گیج کننده است. خصوصا ویزای ترانزیت که قوانین سخت گیرانه‌تری نیز دارد.

انواع ویزای ترانزیت بریتانیا:

دو نوع ویزای ترانزیت انگستان وجود داردکه با توجه به شرایط سفرتان، باید بدانید که به کدامیک از آن‌ها احتیاج دارید.

(Direct Airside (DATV:

ویزای ترانزیت هوایی مستقیم که ۲۴ ساعت اعتبار داشته و به شما اجازه عبور از گیت بازرسی را نمی‌دهد. همچنین شما باید در همان روز و از همان فرودگاه، خاک انگلستان را ترک کنید.

Visitor in:

ویزای ترانزیت سیاحتی که برای ۴۸ ساعت اعتبار داشته و به شما اجازه عبور از گیت بازرسی را می‌دهد. در واقع اخذ این ویزا برای مسافرینی که می‌بایست چمدان‌های خود را برای بازرسی مجدد تحویل گرفته و یا قبل از پرواز از فرودگاه خارج شوند، صادر می‌شود.

 • در صورتی نیاز به تحویل چمدان‌ها دارید که پرواز اتصالی و ایرلاین متفات باشد.
 • در صورتی نیاز به عبور از گیت مرزی را دارید که:
  • مجبور شوید ساختمان فرودگاه را به هر دلیلی ترک کنید.
  • پرواز اتصالی شما از فرودگاه دیگری انجام می‌شود.
  • قبل از نیمه شب به فرودگاه برسید و تا پرواز بعدی ساعت از نیمه شب بگذرد.

چه کسی به ویزای ترانزیت بریتانیا احتیاج ندارد (Transit Without Visa):

• اگر اقامت دائم استرالیا، نیوزلند، کانادا را داشته باشید.
• اگر ویزای معتبر استرالیا، نیوزلند، کانادا، یا آمریکا را داشته باشید.
• بلیط قطعی سفر را ارائه داده و در همان روز پرواز شما به مقصد انجام شود.

اعتبار ویزای ترانزیت انگلستان:

ویزای ترانزیت انگلستان تا ۶ ماه اعتبار داشته و به شما اجازه می‌دهد که در مسیر بازگشت‌تان هم از انگلستان عبور کنید. همچنین می‌توانید تا پایان مدت اعتبار آن، هر چند بار که می‌خواهید، در سفرهای بعدیتان از آن استفاده کنید. به شرطی که همین سفر قبلی را تکرار کرده باشید.

هزینه ویزای ترانزیت انگلستان:

 • ویزای ترانزیت هوایی مستقیم: ۳۵ پوند
 • ویزای ترانزیت سیاحتی: ۶۴ پوند

مدارک لازم برای ویزای ترانزیت انگلستان:

• پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی
• رزرو بلیط هواپیما (کپی و یا ایمیل بلیط)
• ویزای معتبر کشور مقصد

نحوه درخواست ویزای ترانزیت انگلستان:

فرآیند درخواست ویزای ترانزیت انگلستان، مانند ویزای توریستی آن بوده و از طریق وبسایت GOV.UK و به ترتیب زیر انجام می‌شود:

• پر کردن فرم درخواست ویزای ترانزیت
• پرداخت هزینه ویزا به صورت آنلاین
• پرینت فرم تکمیل شده درخواست
• رزرو وقت سفارت انگلستان

ترانزیت از حوزه خلیج فارس

ویزای ترانزیت امارات:

اگر توقف شما در فرودگاه‌های امارات، کمتر از ۸ ساعت طول خواهد کشید، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت امارات ندارید. در این صورت شما حق خروج از منطقه ترانزیت فرودگاه را هم نخواهید داشت. اما اگر انتظار شما برای پرواز اتصالی بعدی بیشتر از ۸ ساعت طول خواهد کشید، حتما باید به فکر اخذ ویزای ترانزیت امارات باشید.

به طور کلی دو نوع ویزای ترانزیت برای توقف ترانزیتی در فرودگاه‌های امارات وجود دارد:

ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته امارات:

این ویزا هزینه‌ای نداشته و به صورت آنلاین و یا به محض ورود و در فرودگاه‌های امارات قابل دریافت بوده اما قابل تمدید و یا تبدیل به ویزای ۹۶ ساعته نخواهد بود.

ویزای ترانزیت ۹۶ ساعته امارات:

اگر به دلایلی پرواز بعدی شما از امارات به سمت مقصد بعدی، تا ۴۸ ساعت آینده هم انجام نخواهد شد، ملزم به اخذ ویزای ترانزیت ۴ روزه امارات هستید. هزینه این ویزا ۵۰ دینار امارات است و قابل تمدید هم نخواد بود.

 • اعتبار ویزای ترانزیت امارات، حداکثر ۱۴ روز از زمان دریافت آن است.
 • با داشتن ویزای ترانزیت شما قادر به ترک فرودگاه خواهید بود. اگر مدت زمان ترانزیت شما بیشتر از ۲۴ ساعت باشد امکان خروج از منطقه فرودگاهی را خواهید داشت، به شرطی که مدارک اقامت خود در امارات (رزرو هتل یا مدارک اقامت میزبان) را ارائه دهید.
 • در هنگام ترک امارات شما باید عوارض خروج از امارات را بپردازید. این عوارض برای هر نفر مبلغ ۳۰ دینار امارات خواهد بود.
 • برای اخذ آنلاین ویزای ترانزیت باید قبل از سفر و از طریق شرکت‌های هوایی اتحاد (Etihad Airways) و امارات (Emirates Airline) اقدام کنید. این شرکت‌ها برای انجام خدمات اخذ ویزای ترانزیت، مبلغ ۱۰ دینار امارات از شما دریافت خواهند کرد. البته شما می‌توانید برای اخذ ویزای ترانزیت، از طریق آژانس مسافرتی که بلیط خود را از آن خریداری کرده‌اید هم اقدام کنید.

مدارک ویزای ترانزیت امارات:

📑 فرم درخواست ویزای ترانزیت

📑 عکس رنگی ۶*۶ با پس‌زمینه سفید

📑 کپی رنگی از صفحه اول پاسپورت

📑 پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار برای ویزای ۴۸ ساعته و ۶ ماه اعتبار برای ویزای ۹۶ ساعته

📑 بلیط قطعی پرواز به امارات و از امارات به مقصد بعدی

📑 کارت شناسایی


ویزای ترانزیت قطر:

شهروندان ۸۰ کشور در دنیا برای ورود و یا عبور از قطر، نیازی به اخذ ویزا ندارند. اما این معافیت شامل حال شهروندان ایرانی نم‌شود. پس اگر شما قصد عبور از خاک قطر برای انجام پرواز اتصالی به مقصد بعدی را داشته و توقف شما در فرودگاه دوحه بیش از ۵ ساعت طول بکشد، به ویزای ترانزیت قطر نیاز خواهید داشت. با داشتن این ویزا شما می‌توانید از ۵ تا ۹۶ ساعت در قطر مانده و تا قبل از پرواز به مقصد بعدی، از فرودگاه خارج شده و در شهر دوحه گشت و گزار کرده و یا سری به دوستان و اقوام خود در قطر بزنید. همچنین در نظر داشته باشید که ویزای ترانزیت قطر یک‌بار ورود بوده و شما قادر نخواهید بود تا مدت زمان آن را افزایش داده و یا آن را تمدید کنید.

مدت زمان صدور و اخذ ویزای ترانزیت قطر:

برای اخذ ویزای ترانزیت قطر، حداقل ۷ روز کاری زمان لازم است و از زمان دریافت ۳۰ روز اعتبار دارد. درنتیجه، به منظور اخذ ویزای ترانزیت قطر، حداقل ۷ و حداکثر ۳۰ روز قبل از تاریخ سفر به دوحه اقدام به درخواست کنید. این ویزا برچسبی نبوده و شما بعد از دریافت ویزا از طریق ایمیل، باید یک کپی از آن را تهیه کرده و در هنگام ورود به بازررسی فرودگاه قطر، تحویل دهید.

شرط اخذ این ویزا استفاده از پروازهای شرکت خطوط هوایی قطر (Qatar Airways)، برای هر دو پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه دوحه است. حتی پرواز های code share که تنها یکی از آن‌ها توسط این شرکت انجام می‌شود هم شامل حال ویزای ترانزیت قطر نشده و در این صورت شما باید برای اخذ ویزای توریستی قطر اقدام نمایید.

نحوه درخواست ویزای ترانزیت قطر:

شما می‌توانید از طریق دفاتر نمایندگی خطوط هوایی قطر (Qatar Airways) و یا سایت این شرکت و یا از طریق آژانس هوایی که بلیط خود را از طریق آن آژانس تهیه کرده‌اید، برای اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی قطر اقدام کنید. این ویزا هزینه‌ای نداشته اما شرکت هوایی هزینه‌ای را برای انجام خدمات اخذ ویزا از شما دریافت خواهد کرد.

مدارک اخذ ویزای ترانزیت قطر:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • بلیط قطعی پرواز ورودی و خروجی به فرودگاه دوحه که از طریق شرکت هواپیمایی Qatar Airways تهیه شده باشد.

ویزای ترانزیت عمان:

اگر پرواز شما به مقصد نهایی، با یک توقف کمتر از ۶ ساعته در عمان همراه باشد، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت عمان ندارید. به شرطی که بلیط قطعی سفر به سمت مقصد بعدی با همان پرواز را داشته باشید. اگر توقف شما در عمان، بیشتر از این زمان طول بکشد، نیاز به ویزای ترانزیت عمان خواهید داشت. این ویزا به شما اجازه ورود و ماندن در این کشور، به مدت ۷۲ ساعت را خواهد داد و هزینه اخذ آن ۵ ریال عمانی می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای عمان:

📑 عکس صفحه اول پاسپورت

📑 پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

📑 بلیط قطعی پرواز به مقصد بعدی

📑 ویزای کشور مقصد (در صورت نیاز)

ترانزیت از شاخ آفریقا

ویزای ترانزیت رواندا:

اگر قصد سفر به کشورهای آفریقای مرکزی و جنوبی را داشته باشید، ممکن است توقفی چند ساعته در فرودگاه کیگالی داشته باشید. پس باید کمی در مورد ویزای ترانزیت رواندا بدانید. این ویزا که به VT-Transit نیز مشهور است، برای کسانی که قصد عبور از خاک این کشور برای رسیدن به مقصدی دیگر را دارند صادر می‌شود. VT-Transit یک ویزای یکبار ورود است و با داشتن آن اجازه خروج از منطقه ترانزیت و یا حتی کار کردن در این منطقه را ندارید.

نحوه درخواست: به محض ورود و در پست مرزی یا به صورت آنلاین و یا در هرجای دیگری که اداره مهاجرت رواندا واقع شده است.

مدارک مورد نیاز:

📑 پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

📑 بلیط هواپیما از مبدا رواندا به کشور مقصد

📑 ویزا یا مدارک اقامت در کشور مقصد.

اعتبار: برای یک دوره حداکثر ۷۲ ساعته

قیمت: ۳۰ دلار آمریکا

ترانزیت از اقیانوسیه

ویزای ترانزیت استرالیا

اگر قصد عبور از استرالیا، به مقصد کشوری دیگر را داشته باشید، باید برای گرفتن ویزای ترانزیت استرالیا (ویزای ۷۷۱ استرالیا) اقدام کنید. اخذ این ویزا برای سفرهای دریای و هوایی اجباریست و حتی اگر نیازی به تعویض هواپیما نداشته باشید هم به ویزای ترانزیت استرالیا نیاز دارید.

هزینه، مدت زمان صدور و اعتبار ویزای ترانزیت استرالیا:

اخذ ویزای ترانزیت استرالیا هزینه‌ای نداشته و مدت زمان صدور این ویزا به طور معمول ۲ هفته بعد از دریافت درخواست، توسط سفارت استرالیا در تهران بوده و به وسیه این ویزا، شما اجازه ورود و اقامت در استرالیا تا حداکثر ۷۲ ساعت را خواهید داشت.

مدارک مورد نیازی ویزای ترانزیت استرالیا:

📑 تکمیل فرم ۸۷۶ درخواست اخذ ویزای ترانزیت استرالیا

📑 تکمیل فرم یک برگی “فرم اطلاعات اضافی”

📑 یک کپی از صفحه مشخصات پاسپورت با حدقل اعتبار ۶ ماه و سایر برگه‌ها پاسپورت، برای اثبات سابقه سفرهای قبلی

📑 کپی بلیط‌های سفر به استرالیا و از استرالیا به کشور مقصد با ذکر مدت زمان توقف در استرالیا

📑 کپی ویزای کشور مقصد (در صورت نیاز)

ترانزیت از سیبری

ویزای ترانزیت روسیه:

اگر پرواز بعدی شما از روسیه به کشور مقصد، ظرف مدت ۲۴ ساعت انجام شده و در این مدت شما منطقه ترانزیت فرودگاهی را ترک نکنید، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت روسیه نخواهید داشت. اما اگر قصد ترک منطقه ترانزیتی را داشته باشید، اخذ ویزای ترانزیتی الزامی می‌باشد. ویزای ترازیت روسیه، ویزایی با هدف عبور ترانزیتی از طریق خاک روسیه به سایر کشورها می‌باشد. این نوع ویزا یک بار ورود یا دو بار ورود بوده و برای مدت حداکثر ۱۰ شبانه روز (برای ترانزیت زمینی) یا ۳ شبانه روز (برای ترانزیت هوایی) صادر خواهد شد.

مدت زمان صدور ویزای ترانزیت روسیه:

برای بررسی پرونده، در صورت درخواست ویزای ترانزیت عادی ۴ تا ۲۰ روز کاری و در صورت دروخواست ویزای ترانزیت فوری کمتر از ۴ روز کاری زمان لازم است.

هزینه اخذ ویزای ترانزیت روسیه:

برای درخواست عادی ۸۰ دلار و برای درخواست فوری ۱۶۰ دلار.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ترانزیتی روسیه:

📑 بلیط معتبر ورود و خروج از روسیه

📑 ویزا (در صورت نیاز) و یا گذرنامه کشور مقصد

📑 گذرنامه با حداقل ۲ صفحه سفید و با ۶ ماه اعتبار

📑 کپی صفحه اول گذرنامه که حاوی اطلاعات شخصی و عکس (بیوگرافی) است.

📑 فرم درخواست ویزای تکمیل شده در سایت visa.kdmid.ru که شخصا توسط تقاضا کننده امضاء و چاپ شده است.

📑 عکس رنگی ۴.۵ در ۳.۵، با زمینه سفید

 • شما می‌توانید مدارک را از طریق پست و با استفاده از خدمات پستی ارائه نمایید.

ترانزیت از خاور دور

ویزای ترانزیت چین:

قوانین ویزای ترانزیت یا ترانزیت بدون ویزا در برای شهروندان کشورهای مختلف و حتی در فرودگاه‌های مختلف این کشور متفاوت است. به طور مثال ۳ مدل مختلف از ترانزیت بدون نیاز به ویزای ۲۴ ساعته، ۷۲ ساعته و ۱۴۴ ساعته برای چین وجود دارد که شهروندان ایرانی تنها مجاز به استفاده از ترانزیت بدون ویزای ۲۴ ساعته، آن هم از فرودگاه‌هایی غیر از Xiamen و Urumqi Diwopu هستند.

شرایط ترانزیت چین بدون ویزا (TWOV):

 • پاسپورت با حداقل ۳ ماه اعتبار از زمان ورود
 • ورود به چین از طریق سفر دریایی، هوایی و یا ریلی (شرایط فرودگاه های مختف متفاوت است)
 • داشتن بلیط سفر به مقصد نهایی ظرف مدت ۲۴ ساعت از زمان ورود به چین

اگر سفر شما به مقصد مورد نظر، تا ۲۴ ساعت بعد از ورود به چین، انجام نخواهد شد. باید برای اخذ ویزای ترانزیت چین اقدام کنید. این ویزا یکی از انواع ویزای عادی چین بوده که به (G Visa) نیز معروف است. ویزای ترانزیت چین به صورت یک بار ورود و یا دو بار ورود بوده و از طریق سفارت چین در ایران قابل دریافت می‌باشد.

اعتبار ویزای ترانزیت چین:

حداکثر اعتبار ویزای ترانزیت چین ۷ روز می‌باشد.

هزینه ویزای ترانزیت چین:

 • ویزای ترانزیت یک بار ورود: ۶۵ دلار آمریکا
 • ویزای ترانزیت دوبار ورود: ۸۵ دلار آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ویزای ترانزیت چین:

📑 پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و حداقل یک صفحه سفید

📑 پر کردن فرم درخواست ویزای چین و پیرینت آن

📑 عکس رنگی با زمینه سفید و در ابعاد ۳.۳*۴.۸

📑 ویزای معتبر کشور مقصد (در صورت نیاز)

📑 بلیط قطعی سفر به مقصد

📑 ارائه ویزاهای قبلی چین (در صورت داشتن ویزای چین در پاسپورت فعلی و یا قبلی


ویزای ترانزیت ژاپن:

اگر توقف شما در ژاپن بسیار کوتاه بوده و بلافاصله بعد از توقف در فرودگاه ژاپن، بخواهید با پرواز بعدی به سمت مقصد مورد نظر حرکت کنید، نیازی به ویزای ترانزیت ژاپن نخواهید داشت. در غیر این صورت باید برای اخذ ویزای ترانزیت ژاپن اقدام کنید. این ویزا به شما اجازه ورود و اقامت در ژاپن را داده و بسته به نوع سفر، یک بار ورود یا چند بار ورود بوده و مدت اقامت در هر بار ورود کمتر از ۱۵ روز می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ژاپن:

📑 پاسپورت معتبر با حداقل ۲ صفحه خالی (به همراه پاسپورت‌های قدیمی)

📑 فرم درخواست ویزای ژاپن پر و امضا شده توسط متقاضی

📑 عکس رنگی با زمینه سفید و در ابعاد ۵*۵

📑 کاورلتر هدف از سفر با ذکر جزئیات برنامه سفری در هر روز

📑 یک کپی از ویزای مقصد نهایی

📑 واچر هتل و بلیط قطعی پرواز به مقصد مورد نظر

📑 نامه تمکن مالی از حساب مورد نظر برای پوشش روزهای اقامت در ژاپن (در صورت اقامت بیش از یک شب)

📑 آخرین اظار نامه مالیاتی

هزینه ویزای ترانزیت ژاپن: ۶ دلار آمریکا

مدت زمان صدور: ۵ روز کاری (یک هفته)، ممکن است گاهی ۱ تا ۲ ماه هم طول بکشد.

چگونه بفهمیم که به ویزای ترانزیت نیاز داریم یا نه؟

همونطور که در رابطه با کشورهای مورد اشاره در بالا توضیح دادیم، شرایط معافیت و یا اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی در کشورهای مختلف و برای تابعیت‌های مختلف، بسیار متفاوت است. این که توقف شما در فرودگاه کشور مورد نظر چقدر طول خواهد کشید؟ مقصد نهایی سفر شما کدام کشور است؟ و حتی با پرواز کدام شرکت هواپیمایی سفر می‌کنید؟ این‌ها مهم‌ترین فاکتورها در تعیین نیاز و یا عدم نیاز شما به ویزای ترانزیت یک کشور است. اما چگونه می‌توان این موضوع را بررسی کرد؟

توصیه ما به شما بررسی این موضوع از طریق دفتر و یا سایت شرکت هواپیمایی ارائه دهنده پرواز است. ممکن است برخی کشورها، برای مسافرین پروازهای یک ایرلاین خاص، معافیت‌هایی را در نظر بگیرند و این موضوع تنها از طریق خود ایرلاین قابل پیگیری باشد.

در این مطلب سعی کردیم تا شرایط ترانزیت اغلب کشورهایی که مقصد میانی پروازهای اتصالی ایران به مقاصد مختلف در دنیا هستند را مورد به مورد بررسی کنیم. اگر پرواز اتصالی شما با عبور ترانزیتی از خاک کشوری دیگر انجام خواهد شد، این موضوع را با ما در کامنت‌ها درمیان بگذارید تا ضمن راهنمایی، اطلاعات ارائه شده در این مطلوب را به مرور کامل‌تر نماییم.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 27 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۹۴ دیدگاه ها

 • سلام
  برای سفر به کشوری که ویزالازم نباشدایرلاینی انتخاب کرد که هردوپرواز وردی وخروجی از فرودگاه مقصدمیانی توسط یک شرکت هواپیمایی بااستپ کمتر از ۴ساعت در حوزه شینگن بایدویزای ترانزیت گرفته شود؟

 • سلام من ویزای روسیه دارم درطول پرواز توی کشور آلمان ۳:۳۰ساعت استپ دارد ایابایدویزای ترانزیت المان بگیرم دو پرواز با شرکت لوفت هانزاهستش

 • با سلام
  بنده ویزا دانشجویی ایتالیارو امسال گرفتم و تصمیم دارم برم استانبول ١ ماه بمونم و بعد از استانبول به ایتالیا بروم . از طریق فرودگاه استانبول به مشکل نمیخورم ؟ آیا در فرودگاه ایتالیا نمیگن که چرا از ایران خروج نزدی ؟ ممنون از شما

 • سلام من و پسرم میخوایم چند روز دیگه بریم هائیتی برنامه پرواز اینجوریه
  استانبول نیویورک هاییتی
  برای هائیتی که ویزا لازم نیست
  توی ترانزیت نیویورک نیاز به ویزا داریم؟

 • سلام. آیا قوانین ترانزیت در دوران کرونا تغییری کرده؟ من اخیر ویزای دانشجویی کانادا گرفتم و برنامه پروازیم به این صورت هست: تهران به استانبول با ترکیش ایرلاین، استانبول به لندن با ترکیش ایرلاین و لندن به ونکوور با ایرکانادا، همگی با توقف کمتر از ۵ ساعت. آیا با این شرایط برای توقف در لندن نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟

 • سلام. من استانبول هستم. این هفته می خوام به ویکتوریا فالز زیمبابوه برم. برنامه پروازی اینجوریه: با پرواز قطری به دوحه و ۳ ساعت ترانزیت. بعد از دوحه به ژوهانسبورگ با قطری و در ژوهانسبورگ ۳ ساعت ترانزیت و بعد از ژوهانسبورگ با پرواز فست جت زیمبابوه به ویکتوریا فالز. سوال اینه برام آیا برای ژوهانسبورگ من باید ویزای ترانزیت آفریقای جنوبی بگیرم یا احتیاجی نیست؟ ممنون میشم فوری راهنمایی کنید.

 • با سلام و خسته نباشید
  آیا برای توقف کمتر از ۸ ساعت نیاز به اخذ ویزای ترانزیت انگلیس هستش؟البته با این اوصاف که کشور مقصدم نیازی به ویزا نداره
  پلان سفرم به این شکله:
  تهران _ لندن _ هائیتی

  توقفم در لندن ۵ ساعته

 • یه سوال دارم واقعا گیج شدم

  میخوام با ایران ایر برم هامبورگ و از اونجا با رایان ایر برم ورشو. ویزای تایپ D لهستان رو دارم. ایا در المان به مشکل برمیخورم؟

  ممنون

 • سلام . من ویزای تحصیلی لهستان دارم. می خواستم با پرواز امارات از طریق دبی برم ورشو که هر دو پرواز به وسیله هواپیمایی امارات انجام می شه. اگر فاصله دو پرواز ۱۱ ساعت باشد نیاز به ویزا ترانزیت داریم یا نه؟

  • سلام؛ باید با کارشناسان تور ما در این مورد صحبت کنید. لطفا با این شماره تماس بگیرید. ۰۲۶۳۳۱۴۳ داخلی ۲۵۰ و ۲۶۰

 • با سلام. پرواز اتحاد امارات ، از شانگهای به ابوظبی و از ابوظبی به استانبول با حدود ۳.۵ ساعت توقف در ابوظبی ، نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟ هر دو پرواز با ایرلاین اتحاد انجام میشه. ممنون

 • سلام. من میخوام از استانبول به سمت دومنیکا برم ولی چون هزینه تور زیاده و با توجه به اینکه دومینیکا تا ۲۱ روز برای ایرانیان نیاز به ویزا ندارد میخوام بطور شخصی برم اما پرواز ها یکبار در فرانسه و بار دوم در یکی از کشورهایی حوزه کارئیب توقف دارد. ایا با این شرایط نیاز است ویزا ترانزیت بگیرم یا نه؟

 • سلام؛ من ویزای دانشجویی لهستان رو دارم. آیا برای توقف در اتریش باید ویزای ترانزیت فرودگاهی گرفت یا لزومی نداره؟

 • من ویزای مولتی کانادا دارم آیا می توانم بدون ویزای توریستی وارد استانبول ترکیه شوم و با خروج از فرودگاه و روز بعد با پرواز جدید مستقیم به کانادا بروم؟

 • سلام. من ویزای مولتی کانادا رو دارم و بلیط استانبول به مونترال با یه استاپ در پاریس ( شارل دوگل) با ایرفرانس رو دارم.
  نیاز به ویزای ترانزیت رو دارم.
  ممنون

 • سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  اگر کسی یک پرواز که در طی این پرواز دو توقف دارد در توقف اول میتواند سه یا هشت یا چهارده ساعت توقف در مسکو داشته باشد ( بستگی به اینکه چه ساعت انتخاب کنی برای خروج از ایران ) در توقف اول همان شرکت هواپیمایی خدمات خروج را ارایه میده ( هواپیمایی ایرفلوت ) بعد از ان در توقف دوم میتواند بیست یا پانزده یا نه ساعت توقف در فلوریدا امریکا داشته باشد ( بستگی به اینکه چه ساعت انتخاب کنی برای خروج از ایران ) در توقف دوم شرکت هواپیمایی دیگری خدمات خروج را ارایه میده ( هواپیمایی جت بلو ) و سپس رسیدن به مقصد دومیکا که نیازی به ویزا برای ایران ندارد سوال اینجاست که مسکو جزو سیبری نیست ایا نیازی به ویزای ترانزیتی هست یا نه و امریکا چطور چکار باید کرد

  • سلام
   برای هر دو پرواز نیاز به ویزای ترانزیت دارید، چون شرکت هواپیمایی شما عوض میشه. اما با هر دو شرکت هواپیمایی که بلیطتون مربوط به اون شرکت ها هست هم این موارد رو چک کنید.

 • سلام بنده ویزای توریستی استرالیا دارم ومقصد اصلیم استرالیا هستش ولی میخوام با توقف در انگلستان حدود یک روز یکی از دوستان در انگلستان ملاقات کنم آیا با داشتن ویزای استرالیا ویزای ترانزیت انگلستان باید بگیرم یا ازش معاف هستم؟

  • سلام
   اگر نخواید از منطقه ترانزیت فرودگاه خارج بشید، با داشتن ویزای استرالیا، نیازی به ویزای ترانزیت انگلستان ندارید. اما در این مورد شما به ویزای ترانزیت ویزیتوری انگلیس احتیاج دارید.

 • سلام
  ویزا توریستی کانادا دارم
  برای اولین بار میخوام برم
  اگر بلیطمو کانکت نگیرم و جدا گانه از تهران به دبی و بعد از دبی به تورنتو بگیرم با توجه به ۱۴ساعت فاصله بین دو پرواز و اینکه کانکت هم نیست ویزا توریستی میخوام یا ترانزیت؟
  البته هر دو از یک ایرلاین هست

  • سلام
   ویزای ترانزیت به شرطی به شما داده میشه که بلیط قطعی پرواز به مقصد امارات و بلیط قطعی پرواز از مبدا امارات به کشور مقصد رو داشته باشید. اگر نداشته باشید به شما ویزای ترانزیت داده نمیشه. اما داشتن مدارک سفر، میتونید به صورت رایگان، ویزای ترانزیت ۴۸ ساعته بگیرید.

    • سلام
     برای اخذ ویزای ترانزیت امارات هم به صورت آنلاین و هم به محض ورود به فرودگاه میتونید اقدام کنید. البته باید دقت کنید که هر دو پرواز ورودی و خروجیتون با پرواز شرکتهای هوایی اماراتی باشه.

 • سلام من از استانبول به مقصد کنگو بلیط دارم توقف در لندن و بلژیک و رواندا هست توقف ها حدودا شش ساعت هست و در لندن هواپیما تغییر می‌کنه آیا نیاز به ویزای ترانزیت هست و اگه هست کشور های ترانزیت به ایرانی ویزای ترانزیت میدن

  • سلام
   شما برای هر سه کشور احتیاج به ویزای ترانزیت دارید. برای لندن و بلژیک باید از قبل اقدام کنید و برای رواندا هم میتونید به محض ورود اقدام کنید.

 • اگر ویزای المان داشته باشم و توقف من در کشورهایی مثل اکراین ، یونان و یا روسیه باشد ، ایا ویزای ترانزیت میخواهد؟
  عمدتا کدام کشورها ویزای ترانزیت میخواهند؟
  و اگر ویزای ترانزیت نداشته باشیم چکار خواهند کرد.؟

 • سلام
  من ایرانی هستم و ویزای المان را دارم، میخوام برم المان.
  اگر در کشوری توقف داشته باشم نیاز به ویزای ترانزیت دارم یا خیر؟؟؟
  چند ساعت توقف داشته باشیم نیاز به ویزای ترانزیت دارد؟؟؟

  • سلام
   بستگی داره پروازتون با چه ایرلاینی باشه و هر کشوری قوانین خودش رو داره؛ مثلا برای ترکیه ویزای ترانزیت نیاز ندارید. برای خطوط هواپیمایی کشورهای عضو شینگن نیاز به ویزای ترانزیت ندارید چون ویزای شینگن رو دارید. برای کشورهایی مثل امارات، قطر و عمان هم اگر توقفتون کمتر از ۸ ساعت باشه نیازی به ویزای ترانزیت ندارید.

 • سلام، من ویزای مولتی کانادا دارم، از تهران به استانبول پرواز میکنم، ۲ شب اقامت دارم و سپس از استانبول با پرواز کی ال ام به مقصد مونترال با ۳ ساعت توقف در آمستردام پرواز دارم، آیا نیاز به دریافت ویزا ترانزیت دارم؟ تشکر

   • سلام،
    با دفتر KLM تهران تماس گرفتم، گفتند با ویزای کانادا برای یکبار ترانزیت در محدوده شنگن نیاز به ویزای ترانزیت ندارم. کمی سر در گم شدم چه کار باید بکنم.

    • سلام
     طبق قوانین شینگن، دارندگان ویزای یکی از کشورهای شینگن رو داشته باشید، نیازی به ویزای ترانزیت ندارید.
     همچنین دارندگان اجازه اقامت در یکی از کشورهای آندورا، ژاپن، سن‌مارینو، کانادا و آمریکا نیاز به ویزای ترانزیت ندارن.

 • با سلام
  ببخشید میخواستم بدونم در چه شرایطی ایرانیان از ویزای ترانزیت معاف میشن؟برای ترانزیت های زیر ۸ ساعت آیا نیازی به اخذ ویزای ترانزیت هست یا خیر؟

  • سلام
   به قوانین اون کشوربستگی داره و اینکه مقصد شما کجا باشه. مثلا برای توقف در کشورهای حوزه شینگن حتما باید ویزای ترانزیت داشته باشید، اما اگر ویزای یکی از کشورهای آندورا، ژاپن، سن‌مارینو، کانادا و آمریکا را داشته باشید نیازی به ویزای ترانزیت ندارید.
   برای دبی و عمان و یکسری کشورهای دیگه هم، اگر توقفتون کمتر از ۸ ساعت باشه نیازی به ویزای ترانزیت ندارید.

 • با سلام
  من یک پرواز از سری لانکا به تهران دارم که یک توقف ۷ ساعته مسقط داره
  میخاستم ببینم نیاز به ویزای ترانزیت هست یا نه؟
  اگه توقف بیشتر از ۸ ساعت باشه چطور؟

  • سلام،
   فعلا که اتفاقی نیفتاده،
   در مورد ابطال ویزا هم یک تصمیم سیاسی هست و از الان مشخص نیست

 • سلام
  من ویزای مولتی کانادا دارم اما شینگن ندارم با چه پروازی از استانبول به کانادا میتونم برم که نیازی به ویزای ترانزیت نباشه

  • سلام،
   توقف‌های کمتر از ۸ ساعت که ویزای ترانزیت نمیخواد.
   برای چک کردن پروازها با مشاور پروازهای خارجی نهال گشت تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام
  من ویزای مولتی کانادا دارم اما شینگن ندارم اگر بخواهم با پرواز اوکراین ایر با یه استاپ ۴ ساعته در کیف برم تورنتو البته از استانبول نیاز به ویزای ترانزیت دارم

 • سلام من اقامت مغولستان دارم میخواهم ابتدا به پکن و سپس با قطار به اولانباتور بروم ایا نیاز به ویزای ترانزیت دارم ؟؟؟ ضمنا برای برگشت بازم نیاز به‌ ویزای ترانزیت هست ؟

  • سلام، در مورد توقف ریلی اطلاعی ندارم، اما در توقف فرودگاهی، اگر مدت زمان توقف کمتر از ۸ ساعت باشه نیازی به ویزای ترانزیت نیست.

 • سلام بنده برای پرواز از مالزی به نیوزلند با یک توقف در سنگاپور ( حدود ۴ ساعت) با بلیط صادر شده از ایرلاین سنگاپور نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟

 • انا افغانی مقیم فی السعودیه ارید اسافر من السعودیه الى سانت فنسنت توقف ۴ساعات مصر الى کندا ۴ساعات هل یحتاج عبور مصر او کندا

 • با سلام،
  بنده ویزای توریستی بلغارستان رو به مدت یک ماه اخذ کردم. می‌خوام ازطریق هواپیمایی اتریشی سفر کنم و قصد یه توقف نهایتاً ۴ ساعته در مسیر پروازی رفت و برگشت در وین رو دارم. آیا باید برای ویزای ترانزیت فرودگاهی نوع A اقدام کنم؟
  در ضمن این سفر تنها یک توقف ۴ ساعته در وین در زمان رفت و برگشت را خواهد داشت.
  تهران- وین- صوفیه و بلعکس

  • درصورتی شما احتیاج به گرفتن ویزای ترانزیت دارید که در یک مسیر دو بار در یک کشور توقف داشته باشید و یا مدت توقفتون زیاد باشه. برای توقف ۴ ساعته در وین شما احتیاج به ویزای ترانزیت نخواهید داشت.

 • درود بر شما
  با ویزای کانادا و پروار ایر کانادا مسیر استانبول لندن تورنتو نیاز به ویزای ترانزیت انگلیس هست؟

  • سلام
   برای توقف زیر ۸ ساعت لزومی به گرفتن ویزای ترانزیت نیست.
   برای کسب اطلاعات دقیق‌تر بهتره که از ایرلاین هم سوال کنید

 • سلام ، من قصد دارم از اوکلند نیوزیلند به تهران بیام با هواپیمایی امارات، با یک توقف ۳ ساعته در دبی . آیا نیاز به ویزای ترانزیت در فرودگاه دبی هست؟ با تشکر

  • سلام
   برای توقف زیر ۸ ساعت نیازی به اخذ ویزای ترانزیت نیست.
   اما برای اطلاع دقیق‌تر می‌تونید از ایرلاین نیز سوال کنید.

  • سلام من میخواستم از استانبول به چین برم که مسیر از مصر با ایرلاین مصری میره
   من اقامت چین رو دارم آیا مصر به ترانزیت ویزا نیاز داره؟؟ ممنون

   • سلام
    بله، ترانزیت از طریق مصر از ۶ تا گاها ۴۸ ساعت هم نیاز به ویزای ترانزیت نداره. اما این معافیت شامل حال شهروندان ایرانی نمیشه و شما باید ویزای ترانزیت دریافت کنید. البته بهتره با دفتر ایرلاین مصری هم این موضوع رو چک کنید.

 • سلام،یکی از دوستان من در مالزی هستن وآلبانی تبار.بلیط بازگشت به کشورشو گرفته به این مسیر.مالزی_سنگاپورترانزیت۶ساعته بعد سنگاپور_لندن هم ۶ساعت ترانزیت داره زمان سوار شدن به پرواز دوم ازشون جلوگیری شد به این دلیل که ویزای فرودگاهی ندارین.میشه راهنمایی کنید چگونه ویزای ترانزیتی رو درمالزی بگیرن.

  • سلام
   باید از ایرلاین‌شون سوال کنند.
   در مورد ویزای ترانزیت برای شهروندان آلبانی اطلاعاتی نداریم

 • سلام. من در یونان زندگی میکنم. میخوام ویزای کشور شیلی رو بگیرم. ولی پرواز توو تورنتو توقف داره. باید ویزای ترانزیت کانادا رو بگیرم؟

  • سلام
   اگر زیر ۸ ساعت توقف داشته باشید، خیر لزومی نیست.
   اما برای اطلاع دقیقتر می‌تونید از ایرلاین نیز سوال کنید

 • سلام بلیط من از افغانستان است مقصد برزیل در استانبول ۲۱ ساعت توقف داریم آیا نیاز به ویزای ترانزیت است و چگونه ویزا را دریافت کنم از داخل فرودگاه یا نه لطفاً جواب

 • سلام
  من از تهران به دبی و از دبی به سریلانکا پرواز دارم
  مدت زمان انتظارم توی فرودگاه دبی ۷ ساعت هست
  آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم و اگر نیاز هست هزینه اش چقدر هست؟

 • سلام من ویزای مالتی امریکا دانشجویی دارم. میخوام برای دسامبر برم ایران و‌برگردم. میتونم از پروازی استفاده کنم که ۱۴ ساعت در ترکیه و بعد ۵ ساعت در لندن توقف داشته باشه؟

 • سلام من می خواستم از تهران به استانبول و بعد به لندن و سپس به اکوادور برم توقف در لندن زیر ۸ ساعت می باشد ایا نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟

 • با سلام
  من از باکو به لندن پرواز دارم و با ایر فلوت توقف تقریبا ۷ ساعته در مسکو دارم ودارای تراول داکیومنت انگلیس میباشم آیا برای ترانزیت مسکو باید ویزای ترانزیت بگیرم یا نیازی نیست
  با توجه به اینکه پاس بریتیش هنوز ندارم ولی تراول داکیومنت دارم
  این توضیحات برای پرواز برگشتم بود و در پرواز رفت از لندن به باکو توقف حدود ۴ ساعت در استانبول دارم برای اون هم آیا نیاز به ویزای ترانزیت ترکیه دارم؟
  ممنون از پاسخ گوییتون

  • سلام
   برای ترانزیت استانبول نیازی به اخذ ویزا ندارید.
   توقف مسکو هم چون زیر ۸ ساعت هست، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت ندارید.

 • با سلام
  بنده ویزای هنگ کنگ رو گرفتم برای رسیدن به هنگ کنگ پروازم توی چین ١٩ ساعت توقف داره ایا احتیاجی به ویزای ترانزیت چین دارم؟

  • سلام
   به طور معمول برای توقف بالای هشت ساعت به ویزای ترانزیت احتیاج دارید.
   اما برای اطمینان با ایرلاین خود در ارتباط باشید.

 • سلام
  من بلیط تهران – استانبول ( ۵ روز توقف ) و سپس استانبول به فرانکفورت – مونترال دارم. به نظرتون نیاز به ویزای ترانزیت هست؟

 • سلام
  من از کشور سوئد به مقصد ایران پرواز دارم. بلیط برگشتم از تهران به استانبول است و ۵ ساعت زمان دارم تا به فرودگاه دیگری در استانبول بروم تا به پرواز سوئد برسانم. آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟

 • با سلام
  من دارم ویزای کانادا می گیرم در مسقط و فرانکفورد توقف دارم. آژانس بهم گفت که ویزای ترانزیت نیازی نیست
  این حرف درسته؟

 • سلام‌وقتتون بخیر من بلیط به سمت ایسلند دارم بعد تو قطر یه ساعت توقف دارم ولی تو لندن ۱۵ساعت توقف دارم ویزا ترانزیتو باید از کجا تهیه کنم هرجا تماس میگیرم جواب درست بهم نمیدن ممنون میشم راهنماییم کنید

 • سلام وقتتون بخیر
  من ویزای توریستی هنگ کنگ دارم
  پروازم تهران پکن و پکن هنگ کنگه و ١٩ ساعت توو پکن هستم
  میخواستم بدونم ویزای ترانزیت لازمه؟
  اگه بله چطور میتونم براش اقدام کنم؟

 • سلام. من دانشجوی کشور ایتالیا بودم. الان ویزای استرالیا واسه تحصیل گرفتم. پروازم از رم ایتالیا به شانگهای چین و از اونجا به استرالیا است. مدت زمان ترانزیتم ۱۶ ساعت در چین هست. آیا باید ویزای ترانزیت بگیرم؟!

  ممنون

 • سلام من پرواز دارم به پراگ با هواپیمایی اوکراین ایرلاینز که یک توقف ۴ ساعت و نیم در کیف دارم. آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارم واسه اوکراین؟

 • با سلام.
  من میخوام برای رفتن از تهران به سنگاپور دو تا بلیط جدا تهیه کنم. یک بلیط از تهران به پکن با ایران A و یک بلیط از پکن به سنگاپور با ایرلاین B. زمان تعویض پرواز ها در پکن هم کمتر از ۲۴ ساعت هست. در سایت های دولتی چین که جستجو می کنم اینجور نوشته که برای پروازهایی که کمتر از ۲۴ ساعت فاصله زمانی بینشون هست visa free هستن. حالا دو تا سوال خدمتتون دارم و ممنون میشم همین جا پاسخ بدید.
  ۱. این که میگن visafree یعنی نیاز به ویزا نداره یا ویزا رایگان هست؟!
  ۲.با توجه به اینکه پرواز اولم مقصدش پکن هست(هرچند مقصد نهایی سنگاپور هست) ، نیاز به ارایه ویزای چین هست یا همون ویزای سنگاپور کافیه؟اصلا بدون ویزای چین میشه همچین پروازی را سوار شد؟

 • سلام
  بنده pr کاندا دارم پروازم از شیراز به دبی بعد به امستردام و ازونجا به تورنتو هست. توقف در دبی ۱۰ ساعت و در هلند ۴ ساعت هست. ایا احتیاج به ویزای ترانزیت دارم؟

   • سلام
    من پروازی از تهران به ژاپن دارم
    این پرواز دو توقف در دو شهر مختلف چین داره، یکی ۷ و دیگری ۹ ساعت، من الان ویزای ترانزیت یک بار ورود بگیرم درسته؟ یا باید دو بار ورود بگیرم؟

    ممنون از پاسخگوییتون

 • سلام
  من ویزا هلند دارم
  پرواز ایران ایر گرفتم به میلان
  پرواز بعدی ۴ ساعت بعد ایزی جت از میلان به آمستردام
  نیاز به ویزا فرودگاهی دارم؟
  مشکلی پیش نمیاد

 • سلام. من ویزای توریستی بیست روزه ایتالیا دارم. در راه بازگشت روز بیستم از شروع سفر از ونیز به تهران پروازم به این شکل هست:
  ونیز به کی یف اکراین توقف سه ساعته
  کی یف تهران

  ایا ویزای ترانزیت نیاز هست؟
  ممنون

  • سلام
   خیر ویزای ترانزیت نیاز ندارید.
   اما برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌تونید با ایرلاین در ارتباط باشید.

 • با سلام. من ویزای توریستی شینگن برای ورود به ایتالیا دارم. پروازم از تهران به رم هست که ۵ ساعت در مسکو توقف دارم. پروازم ایرفلوت هست. آیا نیاز به ویزای ترانزیت روسیه دارم ؟

 • با سلام، من ویزای اقامت کانادا دارم و برای اولین ورود با ویزای اقامت عازم کانادا هستم. مسیر پرواز هم از تهران – استانبول- امستردام – ادمونتون هست. پرواز تهران استانبول atlas global و بقیه klm هست. آیا نیازی به ویزای ترانزیت هست؟

  • سلام
   با توجه به اینکه در طول مسیر ۲ توقف دارید، به احتمال زیاد باید ویزای ترانزیت شینگن بگیرید.
   از ایرلاین و یا آژانس هواپیمایی که بلیط گرفتید بپرسید دقیق‌تر بهتون توضیح میدن.

 • سلام.خسته نباشید.من قصد مهاجرت دارم و کسی داره کارهامو انجام میده.با پاس شباهتی قراره اول برم اوکراین و بعدش ترانزیت به انگلیس.درخواست ویزای ترانزیت به انگلیس رو توو فرودگاه اوکراین باید بدم؟بعد چقد زمان و هزینه میبره و مدارک خاصی میخواد؟

  • سلام
   قبل از هرچیز، پیشنهاد می‌کنیم این کارو انجام ندید.
   برای دریافت ویزای ترانزیت انگلیس هم باید از ایران اقدام کنید.

 • سلام،من ویزای برزیل دارم،بایط از تهران به استانبول از استانبول به پاریس از پاریس به برازیلیا دارم ایا نیاز به ویزای ترانزیت هست؟اگر هست چقدر زمان میبره ویزای ترانزیت فرانسه؟با تشکر

 • سلام من ویزای تحصیلی امریکا رو دارم و ٨ ساعت تو رم توقف دارم. ایرلاینم عوض میشه، یعنی چمدون ها رو هم باید بگیرم،
  واسه این توقف نیازی به ویزای ترانزیت هست یا نه؟

 • سلام
  من ویزا تحصیلی مجارستان دارم و بلیتم از قطر هست که ۸ ساعت توقف توی دوحه داره، آیا نیاز به ویزا ترانزیت دارم؟

 • سلام.
  برای ویزای ترانزیت انگلیس یا ایسلند باید مدارک مالی ارائه کنم و تمکن مالیم رو ثابت کنم؟
  از اونجایی که کشور مقصدم ویزا نیاز نداره ، فقط با رزرو بلیط هواپیما و پاسپورت میتونم راحت ویزای ترانزیت بگیرم؟
  برای صدور ویزای ترانزیت سختگیری خاصی وجود داره؟

  • سلام
   برای ویزای ترانزیت نیازی به تمکن نیست.
   بله با رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل اقامت می‌تونید ویزای ترانزیت بگیرید.
   خیر معمولا سختگیری ندارد.

 • سلام. ممنون از اطلاعاتتون. من پاسپورت ایرانی دارم و ویزای توریستی کانادا . میخواهم سه روز در استانبول اقامت داشته باشم و سپس با پرواز لوفتهانزا با یک توقف ۳ ساعته در آلمان به ونکوور بروم. آیا نیاز به ویزای ترانزیت هست؟

 • سلام من ویزای انگلیس دارم . پرواز از تهران به انگلیس با قطر ایرلاین در دوحه ۱ ساعت ترانزیت داره آیه احتیاج به ویزای قطر دارم ؟ ممنون

 • سلام
  من ویزای توریستی کانادا دارم
  بلیطم اینجوریه
  تهران- استانبول با سه ساعت توقف در استانبول
  استانبول – رم با سه ساعت توقف در رم
  رم – تورنتو
  آیا من ویزای ترانزیت نیاز دارم ؟
  من شنیدم برای ورود از استانبول به حوزه شینگن ویزای ترانزیت لازمه

 • با سلام
  بنده ویزای تحصیلی کانادا دارم، برای رفتن به ونکور از طریق کدام مسیر نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟
  تهران – استانبول – آمستردام – ونکوور
  نهران – کیو – تورنتو – ونکوور
  با تشکر

  • سلام
   بستگی به پرواز و ایرلاین شما داره
   به طورمثال اگر پرواز شما ترکیش باشه شما در استانبول توقف دارید و بعد به طرف ونکوور میروید
   اما اگر با پرواز klm سفر کنید، در امستردام توقف دارید
   این مسیر هایی که مشخص کردید هیچ کدوم نیاز به ویزا توانزیت ندارند و شما فقط یک استاپ یک یا چند ساعته دارید

   • ممنون از پاسخ شما
    متاسفانه خیلی از شرکتهای ارائه کننده بلیط هواپیما عنوان میکنند که پرواز تهران-استانبول-آمستردام-ونکوور (از طریق اطلس گلوبال/KLM) نیاز به ویزای شینگن دارد و در فرودگاه استانبول برای پرواز به آمستردام ممانعت میشود. با توجه به توقف در حد دو ساعت در فرودگاههای میانی چنین امری صحت دارد؟

 • سلام من ویزای تحصیلی کانادا دارم و می خوام پروازم با توقف در اکراین بگیرم ، آیا نیاز به ویزای ترانزیت اکراین دارم؟

 • سلام. من ویزای دانشجویی کانادا دارم . میخوام از کانادا برم استانبول.
  معمولا پروازا یا یک توقف یا دو توقف تو کشورای شنگن دارن. من نیاز به ویزای ترانزیت دارم ؟

 • با سلام
  من ویزای توریستی ۵ ساله کانادا را دارم برای رفتن به کانادا از استانبول با توقف ۲/۵ ساعت در ژنو به تورنتو میروم آیا نیاز به ویزای ترانزیت سوییس دارم؟ در برگشت در پراک (چک) ۲/۵ ساعت توقف دارم آیا نیاز به ویزای ترانزیت کشور چک دارم؟ لطفا راهنمایی فرمایید

 • سلام.من ویزای اتریش دارم از ایران. مسیرم یا از تهران به ارمنستان و وین ، یا تهران به استانبول و وین هستش.میخوام بدونم نیاز به ویزای ترانزیت هستش یا خیر؟

 • باسلام وتشکر
  برای سفر به کانادا با ویزای توریستی باتوقف در یکی از شهرهای دبی یا فرانکفورت یا لندن کدامیک ویزای ترانزیت لازم دارد ؟؟و کدام یک را برای توقف انتخاب کنم بهتر است؟؟

   • با سلام من میخوام پرواز بخرم از تهران به زاگرب با ترانزیت در وین. با پرواز آسترین. من کارت اقامت ۱ ساله کرواسی رو دارم. میخواستم ببینم نیازی به ویزای شنگن یا ترانزیت ویزا دارم یا نه؟

    • سلام
     اگر شرایط ترانزیت در فرودگاه های شینگن رو داشته باشید خیر. یعنی اگر پروازتون در یک روز باشه و با همون پرواز به مقصد زاگرب، وین رو ترک کنید. این رو با شرکت هواپیمایی آسترین هم چک کنید. اما چون این شرکت هواپیمایی یک شرکت اتریشی هست، احتمالا نیازی به ویزای ترانزیت نخواهید داشت.

 • سلام
  می خواستم یه سوال بپرسم اگر ویزای کانادا داشته باشم آیا برای لندن ویزای ترانزیت میخواد یا خیر ؟
  چند تا گزینه دارم از مبدا نهران به کانادا لطفا بگید کدام یکی از این مسبر ها ویزای ترانزیت میخواد
  ۱ – نهران – دوحه – لندن – کانادا
  ۲ – تهران – فرانکفورت – کانادا
  ۳ – تهران – دابلین ( ایرلند )‌- ایسلند – کانادا

  • سلام
   شما نیازی به گرفتن ویزای ترانزیت ندارید.
   با ویزای کانادا می‌تونید به صورت ترانزیت به انگلیس وارد بشید.
   بهترین مسیر سفر شما به کانادا به این شکل است.
   نهران – دوحه – لندن – کانادا

  • اقا من نمی دونم اینجا کلی اطلاعات غلط می بینم گذاشته شده، خواهشا اطلاعاتی که مطمین هستید رو بگذارید. برای سفر به کانادا شما هر نوع ویزویی داشته باشید اجازه توقف در دوبلین و امریکا رو ندارید . توقف در اکراین اوکی هست.یک توقف در کشورهای شینگن اوکی هست.

 • عمان ایر اعلام کرده که توقف زیر ۸ساعت در لندن ویزای ترانزیت نمی‌خواد و کسانی که ویزای کانادا دارند لندن و فرانکفورت ویزای ترانزیت نمی‌خواد
  لطفاً راهنمایی کنید

  • اگر پروازتون زیر ۸ ساعت باشه، برای عمان ویزا نمیخواهید.
   ویزای کانادا هم که دارید نیازی به گرفتن ویزای ترانزیت برای لندن نیست.

 • بنده ویزای کانادا دارم برای رفت بلیت تهران_ عمان _ لندن _تورنتو گرفتم توقف در عمان و لندن حدود ۵ ساعته نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟ برای برگشت از طریق فرانکفورت میام عمان سپس ایران در فرانکفورت ۴ ساعت توقف دارم ویزای ترانزیت نیاز هست یا خیر

 • با سلام من قصد سفر به صربستان دارم ولی یه توقف ۲۰ ساعته در فرودگاه مسکو دارم آیا میتونم با ویزای ترانزیت از فرودگاه موقتا بیرون برم اگه میتونم لطف میکنین و نحوه دریافت ویزا ترانزیت روسیه بگین

  • سلام
   با ویزای ترانزیت حق خروج از فرودگاه رو ندارید.
   حدودا ۹۰ دلار هزینه دارد و ۵ تا ۶ روز کاری هم طول می‌کشه.
   برای دریافت ویزای ترانزیت روسیه لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

  • سلام
   جواب ویزای ترانزیت ایتالیا حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست صادر میشه.
   درخواست خودتون رو باید به سفارت ایتالیا مستقیما ارسال کنید.

 • سلام
  من ویزای هلند رو دارم و می خوام از ایران برم هلند.
  دو گزینه دارم:
  از تهران به عمان و از عمان به هلند.
  از تهران به ترکیه و از ترکیه به ایتالیا و از ایتالیا به هلند.
  برای هر کدوم از اینها نیاز به ویزای ترانزیت دارم؟

 • سلام با تشکر از توضیح تون
  من از تهران عازم کانادا هستم (ویزای کانادا دارم نه اقامت)
  در فرانکفورت به مدت ۸ ساعت استاپ دارم، تا جایی که اطلاع دارم دارندگان ویزای آمریکا، کانادا و انگلیس در آلمان نیاز به اخذ ویزای ترانزیت ندارند درسته؟ اما آیا میتونم اون چندساعت که استاپ هست رو از فرودگاه خارج شم و شهر رو بگردم یا باید ۸ساعت تو فرودگاه بچرخم؟

  • سلام
   خیر نیازی به گرفتن ویزای ترانزیت نیست.
   شما نمیتونید توی فرانکفورت از فرودگاه خارج بشید و تمام ۸ ساعت رو باید داخل فرودگاه باشید.

 • با سلام
  بنده ویزای دایم ژاپن را دارم پاسپورت ایران را دارم
  ویزای ۵ ساله کانادا را دارم و قصد سفر به کانادا را دارم
  سوالم این است فرودگاه مبدأ بنده اوساکا به کانادا میباشد و در هنگ کنگ ترانزیت دارم
  با شرایطی که دارم آیا ویزای ترانزیت برای هنگ کنگ نیاز است یا خیر؟
  سپاس
  لطفا پاسخ را روی واتس اپ با این شماره بدهید

 • سلام.من بلبط برگشتم از پاریس به تهران از کشور اوکراین رد میشه و ۱۰ساعت توقف دارم باید ویزای ترانزیت بگیرم یا خیر؟اگه بخوام از فرودگاه خارج بشم چطور؟

  • سلام
   بله حتما باید ویزای ترانزیت اکراین بگیرید.
   اگر قصد داشته باشید از فرودگاه اکراین خارج بشید، باید درخواست ویزای توریستی اکراین بدید.

 • سلام
  برای ویزای ترانزیت کشور بلژیک باید قبل پرواز از ایران اقدام کنیم یا همون موقع ورود به فرودگاه و سالن ترانزیت برای توقف چندساعته ویزا رو میدن؟

  • سلام
   قبل از خروج از ایران باید درخواست خود را ارسال کنید.
   پروسه ویزای ترانزیت بلژیک حدودا ۲ هفته زمان میبرد و حدودا برای ۷۲ ساعت معتبر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.