ویزای آذربایجان و انواع آن، ویزای الکترونیکی باکو

ویزای آذربایجان

ویزای آذربایجان به صورت الکترونیکی و در دو نوع عادی (۳ روزه) و فوری (۳ ساعته) اقدام می‌شود. ویزای باکو برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر می‌باشد و اعتبار آن نیز قابل تمدید کردن می‌باشد. هیچ سخت‌گیری خاصی برای اخذ ویزای الکترونیکی باکو وجود ندارد و تنها شرط آن، عدم سفر متقاضی به مناطق قره باغ ارمنستان می‌باشد. شما با خواندن این مطلب، تمامی اطلاعات مربوط به ویزای آذربایجان را به دست می‌آورید!

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای آذربایجان

📌 مدارک درخواست ویزای آذربایجان

📌 قیمت ویزای باکو

📌 نحوه اقدام برای درخواست ویزای آذربایجان

📌 مدت اعتبار ویزای باکو

📌 ریجکت ویزای آذربایجان و اطلاعات مربوط به رفع ریجکتی ویزای این کشور

📌 آدرس و تلفن سفارت آذربایجان در ایران

📌 نگاه کلی به اخذ ویزای آذربایجان

شرایط اخذ ویزای آذربایجان

برای گرفتن ویزای باکو هیچ مدارک خاصی از شما درخواست نمی‌شود. تنها شرط اخذ ویزای باکو این است که بدون اجازه دولت آذربایجان وارد مناطق قره باغ کوهستانی و سایر مناطق اشغالی ارمنستان شوید. یک سری از آژانس‌ها و یا کارگزاران ویزای باکو به شما می‌گویند که حتی در صورت سفر به این مناطق، نیازی به اعلام نیست! اما توجه داشته باشید که تمامی سفرها به این منطقه، توسط سفارت آذربایجان بررسی می‌شود.

مدارک درخواست ویزای آذربایجان

برای درخواست ویزای باکو فقط باید پاسپورت خود را با ۷ ماه اعتبار برای سفارت آذربایجان ارسال کنید. علاوه بر پاسپورت، اطلاعات کامل متقاضی، شغل ایشان، آدرس محل سکونت در ایران و آدرس محل سکونت ایشان در آذربایجان نیز باید ارائه شود.

قیمت ویزای باکو

هزینه ویزای باکو به دو دسته ویزای فوری باکو و ویزای عادی باکو دسته بندی می‌شود. شما برای ویزای فوری آذربایجان (۳ ساعته) باید ۶۰ دلار و برای ویزای عادی آذربایجان (۳ روزه) باید ۳۰ دلار به گروه مسافرتی ویزالند پرداخت کنید. توجه داشته باشید که نرخ دلار ویزای باکو برحسب حواله و یا نرخ مستر کارت محاسبه می‌شود.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای آذربایجان

درخواست ویزای آذربایجان فقط از طریق سایت آسان ویزا امکان پذیر می‌باشد. پس از ورود به این سایت، باید اطلاعات هر متقاضی به صورت جداگانه وارد شود. با توجه به درخواست ویزای فوری و یا عادی، ۳ روز و یا ۳ ساعت پس از پرداخت هزینه درخواست ویزا، ویزای شما در قالب ایمیل برای‌تان ارسال می‌شود. توجه داشته باشید که دیگر امکان اخذ ویزای باکو در مرزهای این کشور نیست.

مدت اعتبار ویزای باکو

ویزای باکو از زمان صدور تا ۹۰ روز معتبر می‌باشد. اما اگر تمایل داشته باشید که بیشتر از این مدت زمان در آذربایجان اقامت داشته باشید، می‌توانید در این کشور به دفاتر آسان ویزا مراجعه کنید و با پرداخت هزینه (با توجه به مدت زمان اعتبار) ویزای خود را تمدید کنید.

ریجکت ویزای آذربایجان و اطلاعات مربوط به رفع ریجکتی ویزای این کشور

می‌توان گفت تقریبا نرخ ریجکت ویزای آذربایجان زیر ۱% می‌باشد. تنها زمانی که شما فرم درخواست ویزای باکو را به اشتباه تکمیل کنید، درخواست ویزای‌تان رد می‌شود. پس از ریجکت ویزای باکو، می‌توانید همان لحظه و با تکمیل فرم ویزای باکو به صورت صحیح دوباره درخواست خود را ارسال کنید.

آدرس و تلفن سفارت آذربایجان در ایران

سفارت آذربایجان در ایران در آدرس تهران، پاسداران، خیابان نیستان سوم، کوچه راستوان، پلاک ۱۶ واقع شده است و روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعات ۹ تا ۱۲:۳۰ فعال می‌باشد. در صورت ارتباط تلفنی نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۵۵۴۲۵۵ تماس حاصل نمائید.

نگاه کلی به اخذ ویزای آذربایجان

  • ویزای باکو در دو نوع فوری (۳ ساعته)، عادی (۳ روزه) و به صورت آنلاین درخواست می‌شود.

  • هزینه ویزای فوری باکو ۶۰ دلار و هزینه ویزای عادی باکو ۳۰ دلار می‌باشد و این ویزا برای ۹۰ روز معتبر می‌باشد.

  • برای تمدید ویزای باکو باید به دفاتر آسان ویزا در آذربایجان مراجعه کنید.

  • تنها دلیل ریجکتی ویزای باکو، تکمیل اشتباه فرم درخواست ویزای این کشور می‌باشد.

  • شما حتما باید آدرس محل اقامت خود در باکو را به سفارت اعلام کنید.

  • ویزای باکو به هیچ عنوان در مرزهای این کشور صادر نمی‌شود.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای آذربایجان و انواع آن، ویزای الکترونیکی باکو
امتیاز 3.9 از 9 رأی‌
اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!