ویزای آذربایجان و انواع آن، ویزای الکترونیکی باکو

ویزای آذربایجان

بازدید کنندگان آذربایجان، باید برای اخذ آذربایجان، به یکی از مامور های دیپلماتیک این کشور درخواست دهند. مگر اینکه شهروند یکی از کشور های معاف از ویزا و یا کشور های واجد شرایط برای ویزای الکترونیکی باشد. بازدید کنندگان کشور آذربایجان، باید دارای گذرنامه های با حداقل 6 ماه اعتبار پس از مدت زمان اقامت باشند. اگر گدرنامه متقاضی ویزای آذربایجان کمتر از 3 ماه اعتبار داشته باشد، درخواست ویزای ایشان با شکست مواجه خواهد شد و ویزا برای ایشان صادر نمی شود. ویزا برای متقاضیان در سفارت و یا کنسولگری، به محض رسیدن نقاط مرزی جمهوری آذربایجان صادر می شود اما، ویزای آذربایجان برای متقاضیان ایرانیان به صورت الکترونیکی صادر می شود.

در ادامه می خوانید:

♦ مدارک عمومی مورد نیاز اخذ ویزای آذربایجان

♦ ویزای الکترونیکی آذربایجان

♦ ممنوعیت ویزای آذربایجان

♦ انواع ویزای آذربایجان

♦ هزینه ویزای آذربایجان

برای دریافت ویزای عادی و فوری آذربایجان با کارشناسان ما تماس تلفنی برقرار کنید:

0263-4458745 (ده خط)

0912-2631639

مدارک عمومی مورد نیاز اخذ ویزای آذربایجان

مدارک ویزای آذربایجان، حداکثر 5 روز قبل از اقدام به سفر باید برای دریافت ویزای آذربایجان آماده شود. مدارک عمومی ویزای باکو عبارتند از:

1) اسکن و یا عکس واضح پاسپورت متقاضی: اسکن با فرمت 150 DPI و یا عکس با بالاترین کیفیت.

2) آدرس محل سکونت به همراه شماره ثابت و شماره تلفن همراه

3) آدرس ایمیل معتبر (در صورت وجود)

ویزای الکترونیکی آذربایجان

ویزای الکترونیکی باکو، از ماه فوریه سال 2017، شروع به کار کرد. در ابتدا، امکان استفاده از ویزای الکترونیکی به طور مستقیم در بنادر ورودی در مزر با گرجستان، روسیه، ترکیه و ایران امکان پذیر بود. مجله مسافرت بریتانیا، سیستم ویزای الکترونیک آذربایجان (آسان ویزا) را به عنوان ساده ترین سیستم ارائه ویزا در سال 2017 معرفی کرد. سفارت آذربایجان قصد دارد سیستم ویزای الکترونیکی را، گسترش دهد تا برای متقاضیان کشور های دیگر نیز، در دسترس باشد. از تاریخ 15 مه 2018، شهروندان بحرین، چین، اندونزی، ایران، اسرائیل، ژاپن، کویت، مالزی، عمان، قطر، عربستان سعودی، سنگاپور، کره جنوبی، ترکیه و امارات متحده عربی میتوانند درخواست ویزای الکترونیکی خود را در این سیستم ثبت کنند.

ممنوعیت ویزای آذربایجان

دولت آذربایجان، از ورود هر شهروند خارجی به منطقه جدایی طلب قره باغ کوهستانی، زمین های اطراف آن و مناطق کرکیس، یوسری عس پارا، بارکسودارلی و سوفوو که مناطقی از جدایی طلبان می باشند، ممنوع کرده است. شهروندانی که به این مناطق وارد شوند، به طور دائم از ورود شان به آذربایجان جلوگیری خواهد شد.

انواع ویزای آذربایجان

ویزای توریستی باکو

ویزای توریستی آذربایجان، برای افراد با هدف توریستی صادر می شود. مدت اعتبار ویزای توریستی آذربایجان، 3 ماه می باشد.

توصیه می شود حتما بخوانید:

ویزای توریستی

ویزای تجاری باکو

ویزای تجاری آذربایجان، برای افراد با هدف شرکت در جلسات تجاری، کنفرانس ها، نمایشگاه ها و موارد اکتشافی ارائه می شود. ویزای تجاری باکو، همچنین برای مبادلات در زمینه های علوم، فن آوری، آموزش، فرهنگی و ورزشی اعطا می شود.

ویزای کاری آذربایجان

ویزای کاری باکو، برای شهروندان خارجی و افرادی که تابعیت و یا اقامت آذربایجان ندارند، صادر می شود. ویزای کاری آذربایجان، برای افرادی که قصد انجام فعالیت های کارگری در جمهوری آذربایجان را دارند، صادر می شود.

ویزای خصوصی آذربایجان

ویزای خصوصی باکو، با هدف بازدید از دوستان، خانواده و یا یک شهروند آذربایجان صادر می شود و برای اخذ ویزای خصوصی آذربایجان نیاز به دعوت نامه رسمی می باشد. ویزای خصوصی آذربایجان، برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت طولانی مدت ندارند و پس از 30 روز باطل می شود.

هزینه ویزای آذربایجان

هزینه ویزای توریستی فوری باکو

ویزای توریستی فوری باکو، سه ساعت پس از ارائه درخواست صادر می شود. هزینه ی ویزای توریستی فوری آذربایجان، 56 دلار آمریکا می باشد.

هزینه ویزای توریستی معمولی باکو

ویزای توریستی معمولی باکو، 3 روز کاری پس از ارائه درخواست ویزا صادر می شود. هزینه ی ویزای توریستی معمولی آذربایجان، 27 دلار آمریکا می باشد.

هزینه ویزای تجاری باکو

ویزای تجاری آذربایجان، به صورت مالتیپل (چند بار ورود) صادر می شود. هزینه ویزای تجاری باکو، 290 دلار آمریکا می باشد.

هزینه ویزای کاری باکو

ویزای کاری باکو، همانند ویزای تجاری به صورت مالتیپل صادر می شود و هزینه ویزای کاری آذربایجان، 290 دلار آمریکا می باشد.

هزینه ویزای خصوصی آذربایجان

هزینه ویزای خصوصی باکو، 290 دلار آمریکا می باشد. این ویزا به صورت یکبار ورود صادر می شود و تا 30 روز پس از تاریخ صدور اعتبار دارد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای آذربایجان و انواع آن، ویزای الکترونیکی باکو
میانگین امتیاز 4 از 6 رای بازدیدکنندگان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.