در این وانفسای شیوع کرونا، دولت کانادا اقدامات جدیدی را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده که ممکن است شرایط سفر به کانادا را برای بسیاری از دارندگان ویزای کانادا یا ویزای همراه کانادا سخت‌تر کند. این برنامه با هدف آهسته کردن سرعت شیوع ویروس کرونا اجرا شده و سرپیچی از آن تحت هر شرایطی جرم محسوب می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 چه کسانی می‌توانند وارد خاک کانادا شوند؟

📌 قبل از پرواز باید!

📌 برنامه قرنطینه اجباری

📌 ویزای مولتی کانادا در پساکرونا

📌 باز شدن مرزهای ترکیه و سفارت کانادا در آنکارا

📌 رفع محدودیت‌های سفر ناشی از کرونا در کانادا

چه کسانی می‌توانند وارد خاک کانادا شوند؟

 • شما می‌توانید به کانادا سفر کنید اگر:
 • شهروند کانادا باشید.
 • اقامت دائم کانادا را داشته باشید.
 • اعضای خانواده یکی از شهروندان و یا دارندگان اقامت دائم کانادا باشید و قصد اقامت در خاک کانادا به مدت حداقل ۱۵ روز را داشته باشید. (همسر یا شریک زندگی، فرزند، نوه، پدر، مادر یا ناپدری و ناماداری، قیّم یا سرپرست)
 • در صورتی که شرایط سفر به کانادا کاملا اضطراری بوده و:
  • اجازه کار موقت در کانادا را داشته باشید.
  • دانشجوی یکی از دانشگاه‌های کانادا باشید.
  • درخواست اقامت دائم شما پذیرفته شده باشد.
  • قصد ترانزیت از طریق یکی فرودگاه‌های کانادا را داشته باشید.
  • دیپلمات ایرانی باشید.
  • حضور شما در کانادا در راستا با منافع ملی کانادا باشد.

اگر شما جزو این افراد نیستید، همین حالا هم می‌توانید برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید اما هیچ زمان پاسخگویی مشخصی برای دریافت ویزای کانادا وجود نداشته و حداقل تا ۳ ماه آینده پاسخی از سوی سفارت کانادا دریافت نخواهید کرد. تا امروز (۲۴ خرداد) فقط دفاتر خدمات ویزای کانادا در باکو، دوبی، اربیل باز شده‌اند.

انگشت نگاری سفارت کانادا:

شما می‌توانید به صورت آنلاین از یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا که در خال حاضر باز شده‌اند وقت سفارت بگیرید. هرچند در حال حاضر به خاطر نبود پرواز به مقصد باکو یا دبی، نمی‌توانید خود را به سفارت کانادا در این کشورها برسانید اما در نظر داشته باشید که در حال حاضر و در شرایط شیوع کرونا، در خوشبینانه‌ترین شرایط، نزدیک‌ترین وقت سفارت کانادا تا دو ماه دیگر هم به شما داده نخواهد شد. ان‌شاالله که تا دو ماه دیگر هم مرزهای کشورهای همسایه باز به روی ایرانیان بازگشایی می‌شود.

پیکاپ پاسپورپ برای ویزای کانادا:

همانطور که می‌دانید تمامی ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری کانادا از طریق سفارت کانادا در ترکیه واقع در آنکارا ترکیه به ایرانیان صادر می‌شود. از این رو در حال حاضر، به خاطر تعطیلی سفارت کانادا در ترکیه، امکان پیکاپ پاسپورت ایرانی از طریق سایر دفاتر وک کانادا وجود ندارد.

قبل از پرواز باید

تمام الزامات شرکت هواپیمایی را رعایت کرده و تست‌های لازم از جمله تب، سرفه و مشکلات تنفسی از شما گرفته شود. در صورت داشتن هریک از علائم بیماری، مجاز به سفر به کانادا نخواهید بود. همچنین باید ثابت کنید که ویزای شما معتبر است و محدودیتی برای سفر به کانادا ندارید. پس باید در هنگام پرواز همه مدارک را با خود همراه داشته باشید. همچنین باید مدارک اقامت خود در کانادا به مدت بیشتر از ۱۵ روز را نیز قبل از پرواز ارائه دهید.

برنامه قرنطینه اجباری

به محض ورود به خاک کانادا و قبل از ترک POE (گیت ورودی)، سلامتی شما توسط کارشناسان بهداشت مرزی ارزیابی خواهد شد. اگر شهروند غیر کانادایی بوده و علائم بیماری کرونا را داشته باشید، مجاز به ورود به خاک کانادا نخواهید بود. اما در هر صورت همه افرادی که در تاریخ اجرای قوانین ورود به کانادا، به این کشور سفر می‌کنند، موظف به ارائه برنامه برای یک قرنطینه اجباری ۱۴ روزه هستند. در صورتی که علائم بیماری در شما یافت نشود، به شرط آن‌که مکان مناسب برای گذراندن قرنطینه به صورت شخصی (سوریس بهداشتی جدا، مکان جدا از باقی افراد خانواده و غیره) را داشته، در کنار افراد آسیب پذیر نبوده و تحت هیچ شرایطی جز دریافت کمک پزشکی ضروری از آن محل خارج نشوید… در برنامه قرنطینه اجباری بعد از ورود به خاک کانادا شما باید موارد زیر را مشخص کنید:

 • مکان مناسبی برای اقامت در طول مدت قرنطینه دارید.
 • چگونه قصد دارید تا خود را به محل اقامت مورد نظر برسانید. (وسیله نقلیه شخصی)
 • تمامی مواد غذایی خود را مورد نیاز خود برای دوره قرنینه را در به صورت یکجا و به روشی امن تهیه نمایید.

اگر شهروند کانادا و یا از اعضای خانواده شهروند کانادا باشید و علائم بیماری کرونا در شما مشاهده شود باید این دوران ۱۴ روزه قرنطینه را در مکانی که از سوی دولت برای شما مشخص می‌شود بگذرانید. بدین ترتیب که اگر وسیله نقلیه شخصی نداشته باشید یا محل مناسب اجرای قرنطینه (مکان زندگی کاملا مجزا) که خود را جدا از بقیه خانواده قرنطینه کنید دولت کانادا برای شما محلی فراهم می‌کند تا قرنطینه ۱۴ روزه‌یتان را سپری کنید.

در صورتی که از قوانین قرنطینه کانادا سرپیچی کنید، ممکن است به جریمه ۷۵۰,۰۰۰ دلاری یا حبس تا سقف ۶ ماه محکوم شوید و در صورتی که اقدامات شما برای دیگران خطرناک باشد یا به قیمت جان دیگران تمام شود، به ۳ سال حبس و پرداخت ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار جریمه نقدی یا حتی هردو با هم محکوم خواهید شد. همچنین پلیس کانادا در صورت مشاهده هرگونه تعدی از قوانین قرنطینه کانادا در طول دوره قرنطینه، شما را تا ۱,۰۰۰ دلار کانادا جریمه نقدی خواهد کرد.

ویزای مولتی کانادا در پساکرونا

بعد از پایان یافتن کرونا در کانادا، ممکن است تا آرام شدن اوضاع، ویزای مولتی کانادا هم به کسی اعطا نشود. همانطور که می‌دانید دولت کانادا تقریبا به تمامی متقاضیان ویزای توریستی کانادا، ویزای مولتی ۱۰ ساله کانادا اعطا خواهد کرد. اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که بعد از پایان یافتن تب کرونا در کانادا، تا مدت‌ها ویزای مولتی ۵ ساله کانادا به بسیاری از متقاضیان داده نشود. البته این موضوع بیشتر شبیه به شایعه است و منبع موثقی برای اتکا به آن وجود ندارد.

باز شدن مرزهای ترکیه و سفارت کانادا در آنکارا

احتمالا از اول مرداد ۹۹ با بازگشایی مرز هوایی ایران و ترکیه، شرکت‌های هواپیمایی ایران می‌توانند پروازهای خود را به کشور ترکیه از سر بگیرند. ‏دلیل اصلی این بازگشایی پیش از موعد مقرر، این است که دولت آلمان تصمیم دارد تا همچنان مرزش را با ترکیه بسته نگه دارد؛ در نتیجه ترکیه به دنبال جایگزینی برای آلمان است. ‏لازم به ذکر است ترکیه به دلیل مشکلات اقتصادی پساکرونا مجبور به باز کردن مرزهایش می‌باشد و ایران یکی از بهترین بازارهای گردشگری ترکیه می‌باشد.

رفع محدودیت‌های سفر ناشی از کرونا در کانادا

باید در نظر داشت که از زمانی که مرزها بسته شده، بسیاری از کشورها از جمله ایتالیا، تاریخ‌هایی متفاوتی را برای بازگشایی مرزهای خود اعلام کرده، هیچکدام اجرایی نشدند؛ ویزای شینگن ایتالیا، مانند ویزای کانادا همچنان دور از دسترس است. زیرا سرعت همه گیری ویروس کرونا کم نشده و این ویروس روزانه جان بسیاری از مردم جهان را می‌گیرد. پس ممکن است با فرا رسیدن ۱۱ تیر هم این محدودیت‌ها برداشته نشوند! همچنین از سوی دیگر می‌توان خوش بین بود، زیرا که وضعیت کرونا در کانادا بسیار خوب است و کرونا در کانادا تحت کنترل قرار دارد. در نتیجه ممکن است به زودی مرز کانادا باز شود. هر چیزی ممکن است پیش آید! زیرا سلامت عمومی از هر چیز مهم‌تر است و صنعت گردشگری و اقصاد کشور در مراتب اهمیت بعدی سلامت قرار دارند.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.2 از 45 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۶۳ دیدگاه ها

 • سلام خواهر من قصد سفر به کانادا دارد . به غیر از اثبات مدارک اقامت اینجا باید فرمی هم پر و فرستاده بشه؟ …. اسم فرم میشه لطفا بگید و کجا باید این فرم ارسال کنم؟

 • سلام. من از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفتم برای ترم پاییز امسال و قصد داریم با همسرم همزمان وارد خاک کانادا بشیم. ولی متاسفانه کارت پایان خدمت همسرم تا مرداد ماه آماده میشه. میخواستم ببینم آیا راهی وجود داره که درخواست ویزا رو بشه مجزا انجام داد (تا من بتونم زودتر برای ویزا اقدام کنم تا پذیرشم به مشکلی نخوره) بدون اینکه نیاز باشه حتما خودم در کانادا باشم تا بعد درخواست ویزا برای همسرم بدم و یا اینکه بهترین گزینه برای اینکه بتونیم با هم وارد کانادا بشیم اما پذیرشم از دست نره چی هست؟

  • سلام؛ می تونید بعد از ویزا شدن خودتون و حضور در کشور کانادا برای همسر دعوت نامه بفرستید که درخواست ویزای توریستی بدن.

 • سلام ببخشید من برادرم مقیم کانادا هستش و میخواد ازدواج کنه و کارای پدر و مادرم و منو دخترم که ۳سال و نیمش هست و انجام داده و هفته پیش برای انگشت نگاری رفتیم استانبول میخواستم بدونم امیدی هست بهمون ویزا داده بشه؟ممنون

 • سلام من ویزا گرفتم و شروع ترمم سپتامبر هستش،برای بلیط که اقدام کردم گفتن طبق قوانین جدید فقط ۱ماه مونده به شرو کلاس میتونم وارد خاک کانادا بشم،میخواستم ببینم صحیح هستش این حرف؟

 • سلام وقتتون بخیر،
  من دانشجو هستم در کانادا الان ٣ ماه هست که تازه وارد کانادا شدم، والدین من ویزای ویزیتور ۵ ساله دارند الان تو شرایط و قوانین جدید آیا امکان سفر به کانادا برای دیدن من رو دارند یا خیر؟
  ظاهرا مجوز کتبی نیاز هست میتونید راهنمایی کنید؟ ممنون💐

 • سلام با تشکر من از ویزای مولتی ۸ ماه مونده ولی پاسم روبه اتمامه باید پاس جدید بگیرم برای خروج چون ۶ ماه حداقل اعتبار لازمه آیا باید باز ویزا درخواست کنم؟

  • سلام؛ با اتمام اعتبار پاسپورت اعتبار ویزای شما هم تموم میشه و باید دوباره با پاسپورت جدید درخواست ویزا بدید.

 • با سلام و خسته نباشید میخواستم یک سوال درباره ویزای ویزیتوری و اقدام common law بپرسم.من ویزای ویزیتوری داشتم و در حالیکه در خاک کانادا هستم برای common Law اقدام کردم از داخل کانادا آیا اجازه موندن در خاک کانادا دارم تا زمانیکه جواب پرونده آم بیاد ک موافقت کردن یا نه؟یا باید در کنار این درخواست هر شش ماه درخواست تمدید شش ماه ویزای ویزیتوری بدهم؟و الان اجازه شش ماه ویزای ویزیتوری داره تمام می‌شود آیا با وجود اقدام PR از طریق common Law باید خاک کانادا ترک کنم و یا میدونم بمونم تا جواب PR بیاد؟ممنونم از راهنماییتون

 • سلام
  لطفا بفرمایید در صورت اخذ ویزای تحصیلی کانادا تا چه مدت باید وارد خاک کانادا شد؟یعنی محدودیت زمانی دارد یا خیر؟

  • سلام؛ با شروع ترم باید تو کشور کانادا حضور داشته باشید البته در حال حاضر برخی دانشگاهها کلاسهاشون انلاین هست و حضوری برگزار نمیشه.

 • سلام وقت بخیر
  عمه و پسر عمه همسرم اقامت کانادا رو دارند و از موقعیت خوبی برخوردار هستند هر دث دعوتنامه فرستادن
  و مدارک خودمون هم اکی هست
  آیا شانس گرفتن ویزای پنج ساله مولتی را داریم؟

 • من خاله ی همسرم و پسر عموی خودم مقیم کانادا هستن، یه بار دوسال پیش با همسرم رفتیم، الان میتونیم بریم توریستی یا نه؟

  • سلام؛ در حال حاضر مرز کانادا برای کسانی باز هست که درجه یک شون تو کشور کانادا هست . و برای بقیه افرد مرز بسته هست.

 • سلام و خسته نباشید منو برادرم درحال حاضر ویزای ویزیتوری داریم و تصمیم داریم که تا تابستون به اونجا بریم (یکسال پیش هم سفر داشتیم به کانادا) و تو فرودگاه ونکوور ویزامونو چنج کنیم به study permit ٫این کار شدنی هست با این وضعیت کرونا؟ اگر نیست شما پیشنهاد میکنین که ما قبل از ورود به کانادا ویزامونو چنج کنیم به study permit یا منتظر بمونیم تا مرزهای کانادا برای ویزیتور ها باز بشه. ممنون

 • سلام من عمه ناتنیم ۸ سال و عموی ناتنیم ۱۵ ساله که کانادا هستن اقامت دائم دارن و پاسپورا کاناد رو دارن اونا میتونن منو خانوادم ک ۵ نفریمو دعوت کنن واسه زندگی به کانادا ۴ نفر بالای ۱۸ سال یه نفر ۱۷ ساله و مهاجر افغانیم تو ایران

  • سلام؛ می تونن دعوت نامه براتون ارسال کنن ولی در کل خودتون هم باید از لحاظ سابقه سفری و مدرک شغلی و مدارک بانکی مدارکتون اوکی باشه که شانس گرفتن ویزا رو داشته باشید.

 • وقت شما بخیر. من بیشتر سوالات و پاسخ هایی که دادید رو خوندم اما برای شفافیت: خواهر یا برادری که ویزای توریستی دارند آیا میتونن وارد کانادا بشن؟ یا چون درجه یک نیستند نمیتوتنند؟ در ضمن آیا فرم خاصی روی سایت اداره مهاجرت هست برای اجازه ورود برادری که ویزای توریستی داره؟ با تشکر

  • سلام؛ در حال حاضر سفارت به کسانی که خواهر، برادر، پدر و مادر یا فرزندشون تو کشور کانادا هست اجازه ورود می دن.

 • سلام وارادت ، من و همسرم و دخترم مونترال هستیم ، مدیکال را اینجا انجام دادیم حدود یک ماه پیش ، از طریق سرمایه گذاری اقدام کردیم ، باتوجه به اینکه پروسه لندینگ نداریم الان باید منتظر چه کاری باشیم ، سپاسگزارم

 • سلام میخواستم ببینم برای ویزای ایمیگرنت کی احازه ورود صادر میشه ؟من ویزای ایمیگرنت دارم اما کانادا اجازه ورودنمی ده ممنون میشم پاسخ بدید

 • سلام وقت بخیر،
  من فوریه سال پیش برای ویزای مولتی اپلای کردم ولی متاسفانه برای بایومتریک نتونستم بروم چون مرزها به خاطر کرونا بسته شد. الان می توانم برای بایومتریک بروم؟ پرونده ام باز هست یا دوباره باید برای ویزا اپلای کنم؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختان.

 • سلام وقت بخیر.
  من و همسرم به تازگی ویزای دانشجویی دریافت کردیم ولی نمیدونیم تا کی مهلت برای ورود به خاک کانادا رو داریم. ایا مثل امریکا محدودیت سه ماهه داره کانادا هم؟

 • سلام خواستم سوال کنم که ویزا برای توریست ها ایا محدودیت سنی دارد و ایا فرد زیر ۱۸ سال می تواند به صورت تکی با این ویزا به کانادا برود و اگر الان اقدام به تهیه ویزای ترویستی کانادا کنیم و ویزا رو دریافت کنیم تا چه مدت ویزا اعتبار دارد و با توجه به محدودیت هایی که به خاطر کرونا برای توریست ها در کانادا هست بهتر هست الان و یا چه زمانی اقدام کنیم چون من شنیدم که اگر الان اقدام کنیم بهتره چون درسته که دیر جواب رو اعلام میکنن و زمان می بره ولی اگر بعدا اقدام کنیم امکان داره شلوغ شه و اخذ ویزا مون بیشتر طول بکشه و در زمانی که بخواهیم نتوانیم بریم

  • سلام؛ زیر ۱۸ سال هستید تنهایی نمی تونید درخواست ویزای توریستی بدید. با درخواستتون موافقت نمی کنن.ویزای کانادا در کل تا پایان اعتبار پاسپورت بهتون تعلق می گیره. و الان زمان خوبی هست جهت اقدام کردن شما البته با خانواده حتما اقدام کنید.

 • با تشکر از پاسخ شما، مشخص نیست تا چه زمانی مرز کانادا برای ویزای توریستی بسته هست؟ مممنون

  • سلام؛ کشور کانادا در حال حاضر فقط به کسانی که درجه یکشون تو کانادا هست اجازه ورود می ده.

 • سلام.دختر من ویزای دانشجویی داره و قراره با یک citizen کانادا ازدواج کنه.آیا همسرم که ویزای توریستی داره میتونه برای مراسم ازدواج وارد خاک کانادا بشه/

 • سلام ببخشید من و همسرم ویزای ایمیگرنت کانادا داریم آیا اجازه ورود به کانادا رو در فروردین ماه داریم؟ما اقوام درجه یک نداریم چه مدارکی برای ورود نشان دهیم ؟
  ممنون

 • سلام وقتتون بخیر. ببخشید من و همسرم ویزای توریستی به کانادا داریم که تا ۲۰۲۳ اعتبار داره و سال گذشته هم سفری به کانادا داشتیم. خواهران همسرم مقیم کانادا هستند و پاسپورت دارند. خودِ من اقوام درجه یک ندارم. باتوجه به شرایط دوران کرونا من هم میتونم به کانادا سفر کنم یا فقط همسرم میتواند برود؟

 • من ویزای توریستی ۵ ساله مولتی دارم و خانواده درجه ۱ در کانادا ندارم، دوستان زیادی دارم کانادا و یک بار هم ورود به تورنتو داشتم و خارج شدم، میخوام بپرسم آیا با توجه به قانون جدید تست pcr و ۱۵ روز قرنطینه الان می شه با ویزای توریستی ۵ سال مولتی به کانادا ورود داشت بدون داشتن خانواده درجه ۱ ؟

  • سلام؛ نه متاسفانه در حال حاضر مرز برای کسانی باز هست که درجه یکشون تو کانادا هست.

 • سلام‌من ویزای کار دارم و همسرم با ویزای تحصیلی در کانادا هست و من برای آخر دی ماه بلیط و اوکی تو برد گرفتم آیا برای ورود به مشکلی بر نخواهم خورد . ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من ویزای کار داشتم ونامه اجازه ورود به کانادا اما متاسفانه نتوانستم با وجود این بیماری کرونا وارد کشورانقدر که اجازه ورود روبه من دیر ابلاغ کردند تا تاریخ ویزای من تمام شد الان همسرم یکسال که رفته ومن ودوفرزندانم درایران موندیم نمیدونم چکار کنم برای تمدید ویزا من که اصلا نتونستم برم دوباره باید هزینه پرداخت کنم برای تمدید یا نه لطفا راهنمایی کنید

 • سلام وعرض ادب
  من وخانوده ام همگی ویزای مولتی کانادا داریم سوال اول من اینه که آیا با توجه به اینکه خواهر من در کانادا اقامت داره من با خانواده اممنظورم همسرم ودختر وپسر میتونم برم کانادا
  سوال دوم من تا تیرماه پاسپورتم منقضی میشه و ویزا هم تموم میشه اخرین زمان برای خروج من از ایران و ورود به کانادا با باسپورت جدید کی هست
  ممنون

  • سلام؛ فعلا کانادا اجازه ورود رو فقط به درجه یک می ده ، فقط شما می تونید تشریف ببرید. همسر و فرزندان شما فعلا اجازه ورود ندارن. حداقل اعتبار پاسپورت ۶ ماه و ۱۰ روز باید باشه.

 • باسلام ، من ویزای توریستی دارم تا تاریخ ۰۶/۲۰۲۲ و به دلیل اینکه بچه کوچیک داشتم نتونستم هنوز از ویزام استفاده کنم و از کانادا بازدید کنم ، میخوام بدونم که اگر تا پایان سال ۲۰۲۱ ممنوعیت ورود با ویزای توریستی وجود داشته باشه ایا ممکنه من پاسو عوض کنم اخر سال و با ویزای موجود مثلا تاریخ ۰۲/ ۲۰۲۲ به کانادا سفر کنم برای یک ماه ،یعنی دوتا پاسو ببرم ویزا توی قدیمی باشه که تا ۰۶/۲۰۲۲ اعتبار داره ؟؟

  • سلام؛ با اتمام اعتبار پاسپورت شما ویزای شما هم از اعتبار ساقط میشه. و باید درخواست مجدد ویزا بدید.

 • سلام وقت بخیر،
  من با ویزای توریستی اگست ۲۰۱۹ با آقایی در کانادا ملاقات کردم ،بعد سه ماه برگشتم ایران ارتباط ما اینترنتی حفظ شدو اکتبر۲۰۲۰ به شکل مراسم خانوادگی از راه دور به خاطر کرونا نامزد کردیم ، من برای ثبت ازدواج باید در خاک کانادا باشم ،آیا میتونم از فرم ۰۰۰۶ استفاده کنم؟ اما سند رسمی برای همسر بودن spouse یا ارتباط فیزیکالی یکسال برای exclusive dating relationship نداریم
  ممنون میشم راهنمایی کنید اگر راهی هست برای اقدام برای ورود در شرایط کرونا

 • درود بر شما خسته نباشید خواهرم شهروند کانادا هستن و بنده ویزای توریستی دارم ایا با توجه به اپیدمی کرونا امکان سفر دارم ؟ سپاسگزارم.

 • سلام وقت شما بخیر
  پسر و دختر من برای تحصیل عازم کانادا هستند و ویزای آنان صادر شده است. الان موضوع اعتبار گذرنامه آنها ذهن ما را به خود مشغول کرده که افراد در باره آن نظرات متفاوتی داده اند. با پوزش از جسارت و مزاحمتی که برای شما دارم، اگر امکان دارد بفرمایید با توجه به اینکه حدود یکسال به پایان اعتبار گذرنامه آنها مانده است آیا آن را در ایران تعویض کنند یا خیر.
  اگر اکنون آن را تعویض کنند و با گذرنامه جدید از ایران خارج شوند و در ورود به کانادا گذرنامه قدیم را ارایه کنند مشکلی پیش نمی آید؟
  برخی از مشاوران به ما گفتند تعویض گذرنامه پس از ورود به کانادا دردسرهای متعددی دارد از جمله اینکه مجددا باید کارهای مربوط به مجوز تحصیلی هم انجام شود. در مجموع کدام کار به صلاح است گذرنامه را اکنون تعویض کنند یا بعد از ورود به کانادا در این زمینه اقدام شود؟ اگر بعد از ورود به کانادا تعویض شود وضعیت ویزای صادر شده در پاسپورت قدیم و انتقال آن به پاسپورت جدید چگونه خواهد بود. ممنون از محبت شما

  • سلام؛ اگه الان پاسپورتتون رو عوض کنید باید دوباره درخواست ویزا بدید. چون شماره ویزا عوض میبشه . بهتر به سفارت ایمیل بزنید که چیکار کنید . اگه یکسال اعتبار دارید بهتر وارد خاک کانادا بشید تو سفارتهای انلاین اقدام می کنید تو همون دفاتر وک که تو کانادا هست پاسپورتتون پیکاپ میشه که ویزا جدید بچسبه به پاسپورتتون. بهتر تو خود کانادا تعویض بکنید.

 • سلام
  من با ویزای اقامت می خواهم وارد کانادا بشم آیا برای قرنطینه می توانم ادرس منزل دخترم که انجا دانشجو است را بدهم؟

 • سلام
  من ویزای توریستیم جدیدا آمده
  چند وقت زمان با توجه به شرایط کرونا و عدم اجازه ورود به ویزاهای توریستی هست؟

  • سلام؛ فعلا مرزها برای توریستها بسته هست و فعلا هیچ کشوری جز ترکیه و ارمنستان پذیرای توریست نیست.

 • سلام آیا الان با توجه به شرایط کرونا اگر برای ویزای توریستی کانادا انگشت نگاری انجام دهم ریجکت نمی شوم؟

  • سلام؛ نه به هیچ عنوان فقط سفارت کانادا اعلام کرده به دلیل شرایط کرونا و بسته بودن مرزها جوابها با تاخیر اعلام میشه.

 • باسلام،ببخشید ما سال ٢٠١٨ بهمراه همسر و دخترم ویزای ١٠ ساله کانادا گرفتیم،اما بدلیل اینکه پاسپورت ما ۵ساله هست تا ٢٠٢٣ ویزا خورده ما میتونیم سال ٢٠٢٣ دوباره پاسپورتمون رو برای تمدید ویزا بفرستیم یا باید از اول برای اخذ ویزا اقدام کنیم؟ممنون ازشما

  • سلام؛ ویزای کانادا مالتیپل هست. و پاسپورت ما ایرانی ها ۵ ساله هست و با اتمام اعتبار پاسپورت ویزای شما هم از اعتبار ساقط میشه و باید دوباره اقدام کنید و مدارک اپلود بشه جهت بررسی مجدد. فقط شما تا ۱۰ سال انگشت نگاری ندارید.

 • سلام وقت بخیر پدر بنده ویزای توریستی دارن و میخواهیم که بیاد کانادا دوماه بمونه برادرمن ونکور و سیتیزن بنده هم رفیوجی هستم و تورنتو هستم به علت همین کرونا هنوز پاسخ بنده داده نشده مادرم فوت شدن ایران و ما برای تغییر حال پدر گفتیم بیاد پیشمون حالا چطور میتونه بیاد اگر ورود به تورنتوباسه مشکلی پیش میاد

  • سلام؛ بله می تونن وارد خاک کانادا بشن. از ۸ اکتبر کانادا ورود افرادی که درجه یکشون تو کانادا هست با ارائه سند ملکی یا قولنامه منزل و کارت PR یا پاس کانادایی دعوت کننده جهت ارائه به ایرلاین احازه ورود می ده.

 • سلام. خسته نباشید
  خواهر من شهروند کاناداست
  آیا با ویزای توریستی با توجه به شرایط کرونا، من می تونم برای زایمان به کانادا سفر کنم؟
  اگر جواب مثبت هست چه کارهایی رو بایست انجام بدم؟

  • سلام؛ بله از ۸ اکتبر سفارت کانادا به کسانی که درجه یکشون تو کشور کانادا هست با ارائه سند ملکی یا قولنامه منزل، کارت PR یا پاس کانادایی که این مدارک باید به ایرلاین ارائه داده شود اجازه ورود می ده.

 • سلام روز خوش
  بنده ویزای توریستی کانادا را. دارم و مدت اعتبار ان ١٠ ماه می باشد .خواهر من هم اکنون ساکن انجا هستند . بنده الان می توانم به کانادا سفر کنم ؟ لازم است مجوز سفر بگیرم ؟

  • سلام؛ بله در حال حاضر برای ورود به کشور کانادا برای کسانی که درجه یکشون کانادا هست با ارائه مدارک دعوت کننده که شامل سند ملکی یا قولنامه منزل، کارت PR یا پاس کانادایی جهت ارائه به ایرلابن نیاز هست اجازه ورود می ده.

 • با سلام بنده از طریق ارسال دعوتنامه از طریق یکی از دوستان میخام برای ویزای توریستی اقدام کنم دعوت نامه حاضره اما پاسپورت من ١٠ ماه بیشتر مهلت نداره
  آیا میتونم با این شرایط که جواب ویزا حدود ۴ ماه طول میشکه با همین پاسپورت اقدام کنم؟؟ آیا پاسپورت رو میشه عوض کرد با اینکه ١٠ ماه اعتبار داره؟؟

 • سلام وقت بخیر. میخواستم بدون دیگه تا ۶ ماه دیگه که کرونا کم رنگ تر بشه سفارت باز برای صدور ویزاهای توریستی اقدام میکنه یا اینکه فعلا حتی اگر مرزهاشم باز بشه ویزای توریستی صادر نمیشه دیگه

  • سلام؛ همه چیز بستگی به شرایط کشورها داره، امیدواریم که به زودی شرایط خوب بشه و سفارتها درخواستهای توریستی رو قبول کنن و مرزها پذیرای توریست باشن.

 • سلام من دانشجو هستم و با خانوادم زندگی میکنم و خودم گردش مالی آنچنان ندارم اما پدرم تمکن مال داره آیا خودم میتونم به تنهایی برای ویزا توریستی اقدام کنم؟اگه میتونم کدوم نوع ویزا شانس بیشتری دارم برای گرفتنش مولتی یا سینگل؟

  • سلام؛
   سفارت کانادا فقط ویزای مولتی صادر میکنه و شما به تنهایی برای ویزای توریستی نمیتونید اقدام کنید.
   بهترین روش برای شما ویزای تحصیلی می باشد.

 • سلام
  برادر من مقیم کانادا هستن،
  خودم‌ ویزای مولتی کانادا دارم ولی حدودا ۶/۷ ماه از اعتبارش باقی مونده.
  اول اینکه آیا در شرایط کرونا اجازه سفر به من داده میشه؟ یعنی خواهر و برادر از اعضای مجاز به سفر محسوب میشن؟
  و سوال دوم اینکه برای گرفتن مجدد ویزا آیا کل پروسه اخذ ویزا از اول باید اقدام و انجام بشه یا تمدید میکنن؟
  باتشکر

 • سلام من و خواهر و برادرم الان میتونیم برای کالج ثبت نام کنیم و ویزا بگیریم؟ و همچنین ویزا همراه به مادرم میدن همزمان؟

 • سلام،خواهر من شهروند کاناداست و من ویزای توریستی دارم،الان میشه سفر کرد یا هنوز محدودیت برای سفر پابرجاست؟

 • با عرض سلام
  من پاسپورت انگلیسی دارم و میخواهم همراه خواهرم که پی ار کانادا دارد و اخیرا فرزندش از دست داده جهت همراهی وی بروم کانادا. ایا اجازه ورود بمن میدهند

 • سلام
  دخترم حدود سه سال با ویزای دانشجویی رفته کانادا و بعد از یکسال دخترم تقاضای پناهندگی کرده و قبول شده و پی ار گرفته و هنوز مقطع دکتراش تموم نشده .الان میتونه برای من و برادرش ویزای توریستی یا هر نوع ویزای دیگه ای بفرسته برای رفتن به کانادا؟بعد امکان داره ما هم به نحوه ی درخواست اقامت دایم کنیم؟ ممنون

  • سلام؛
   بله اگر پی آر دارن میتونن برای شما دعوتنامه ارسال کنند.
   شما هم به همان روش میتوانید اعلام پناهندگی کنید.
   برای پروسه ویزا مجموعه ویزالند میتواند کمکتان کند.

 • سلام؛ من اقامت کشور قبرس جنوبی رو گرفتم سال ۲۰۱۷ پاسپورتشم گرفتم میخواستم برای کانادا بلیط بگیرم. از ترکیه بیلیط ارزونتره باید بلیط رفت وبرگشت بگیرم؟ و میخواستم بدونم با این پاسپورت اجازه ورود به کانادارو دارم؟

  • سلام؛ برای سفر به کانادا شما باید eTA VISA یا ویزای الکترونیک بگیرید. اما اینکه شما اجازه ورود به کانادا در شرایط فعلی رو دارید یا خیر رو باید از طریق سفارت کانادا در این کشور بررسی کنید.

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید من میخوام برای ویزای تحصیلی دانش اموزی پسرم اقدام کنم وخودم ویزای توریستی دارم
  اکرایشون ویزاش اومی بشه با توجه به شرایط الان احتمالش هست اجازه بدن من همراهش برم یا هیر ؟

 • سلام خسته نباشید
  من و همه اعضای خانوادمون ویزای توریستی کانادا را داریم ( پدرم، مادرم ، برادرم و خودم) .
  عموی من یعنی برادر پدرم اونجا شهروند هستن و نزدیک ۳۰ سالی هست که اونجان.طبق قوانین جدید که اقوام درجه ۱ میتونن برن میخواستم بدونم الان پدرم فقط میتونه بره یا ما هم همراهش میتونیم بریم اونجا همگی؟
  اگر میشه، اقداماتی که باید انجام بدیم چی هست؟

 • سلام.من پاسپورت جدید گرفتم و پاسپورت قدیمی رو سالم بدون پانچ تحویل گرفتم که ویزای کانادام با ۶ مله اعتبار داخلش هست،اول اینکه حالا که پاس جدید دارم اگه دو ماه از ویزام مونده باشه هم میتونم برم کانادا و زودتر از دوماه برگردم یا برای ورود به کانادا با دو پاسپورت قدیم و جدید ویزا هم حتما باید ۶ ماه اعتبار داشته باشه؟دوم اینکه اجازه رفتن با ویزا در پاس قدیم رو ایرلاین میده یا پلیس گذرنامه،ممنون میشم پاسخ بدین.

 • سلام. از اعتبار ویزای توریستی من ۳ ماه مونده. در صورت باز شدن مرزها،چقدر باید از اعتبار ویزا باقی مونده باسه تا بشه وارد کانادا شد?

 • سلام من ویزای مولتی ۵ ساله ویزیتوری دارم میخاستم الان تو این شرایط بلیط بگیرم،برا اقامت بیش از ١۵ روز کجا باید اوکی کنم و مدارک لازم چی هست؟ایا میتونم پرواز کنم لطفا؟

 • سلام من ویزای مولتی ۵ ساله دارم که یک سالش رفته الان میخام بلیط بگیرم ایا با مشکلی مواجه نمیشم.؟مدارک لازم جهت پرواز چی هست لطفا؟ایا بلیط بگیرم یا نه؟اقامت بیش از ١۵ روز را از کجا اوکی کنم؟

  • سلام ؛
   در صورتی میتونید به کانادا سفر کنید که یکی از اقوام درجه یک شما در کانادا باشند.
   در غیر اینصورت خیر

 • سلام خسته نباشید بنده ویزای تحصیلی کانادا رو دریافت کردم یک سوال داشتم که ایا برای پرواز به کانادا از ترکیه با یک توقف ۴ ساعته در لندن بدون تغییر فرودگاه نیاز به ویزای ترانزیت هست؟ اینکه اجازه سوار شدن هواپیما بهتون داده نمیشه صحیح هست؟

 • سلام. من جزو نفرات آخری بودم که با ویزای توریستی وارد کانادا شدم. زایمان کردم و بچه پاسپورت کانادایی گرفت. همسرم ویزای توریستی داره. ولی چون مرزها بسته هست نمیتونه بیاد. با این قانونی که در مورد اومدن پدر مادر شهروندان کانادایی, آیا میتونه وارد خاک کانادا بشه؟

  • سلام؛ بله اما باید قبلش از سفارت کانادا در ترکیه اجازه ورود به کانادا رو به صورت مکتوب بگیرین

 • سلام ممنون از اینکه به سوالها پاسخ میدین. میخواستم بدونم در حال حاضر امکان انجام انگشت نگاری (برای کانادا در دفاتر VAC) در کشورهای اطراف ایران وجود داره؟ و اینکه من چند جا خوندم که مهلت ۹۰ روزه برای نامه دستور العمل انگشت نگاری (BIL) برای پرونده های Work Permit قابل تمدید نیست و کسانی که نامه دریافت کردن حتما باید توی همین ۹۰ روز انگشت نگاری بشن، آیا این موضوع برای این نوع خاص پرونده ها صحت داره؟ آیا ویزالند در زمینه کمک برای انجام انگشت نگاری هم خدماتی ارائه میده؟

  • سلام؛ فعلا شما میتونید برای انگشت نگاری به استانبول تشریف ببرید. در مورد تمدید نکردن مهلت ۹۰ روزه انگشت نگاری برای ویزاهای کاری ما در سایت دولت کانادا چیزی ندیدم. در مورد انگشت نگاری هم ما میتونیم براتون وقت سفارت، بلیط رفت و برگشت و هتل بگیریم.

 • سلام. من به همراه خانواده اول بهمن۹۸ از طریق آژانس مدارک سابمیت کردیم برای ویزای توریستی کانادا و ۲ رو قبل از انگشت نگاری مرزها بسته شد. با شرایط بوجود اومده و اینکه ۲ سال از اعتبار پاسپورتمون مونده دیگه از ادامه کار منصرف شدیم. ولی الان آژانس تماس گرفته و اصرار داره که شما بیاید با همون مدارک سابمیت شده قبلی مثل دعوتنامه با همون تاریخ قبل و نامه تمکن مالی با تاریخ ۸ ماه پیش برید برای انگشت نگاری. بهتون ویزا میدن. به نظر شما این منطقی هست؟

  • سلام؛ شما احتمالا درخواست خودتون رو کنسل نکردید و پرونده در جریان بوده. اما توصیه میکنم حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با دقت بیشتری مورد شما رو بررسی کنن.

 • با تشکر. کسانی که ویزا دارن مثل برادر و زن برادر ولی بخاطر کرونا نتونستن از مدت زمان لازم برای رفتن به کانادا استفاده کنن ومثلا یک سال از مهلت تمام شدن ویزا باقی مانده هیچ ارفاقی شامل نمیشود؟

  • سلام؛ خب در این یک سالی که از اعتبار ویزاشون باقی مونده میتونن از ویزاشون استفاده کنن.

 • سلام من ویزای توریستی دارم و دخترم کانادا دانشجو هست آیا طبق آخرین قانون اعلام شده جهت سفر در زمان کرونا میتونم به کانادا سفر کنم

 • سلام من ۲۰ سالمه و ورزش کاراته رو بصورت جدی دنبال کردم والان دان۳ دارم و تومسابقات اسیایی وجهانی وبین المللی هم مقام اوردم ایا میتونم با این مدارک برم کانادا وتو تیمهای اونجا فعالیت کنم؟

  • سلام؛ باید قبل از اون با یکی از تیم های باشگاهی این کشور مکاتبه کنید و تا برای شما دعوتنامه بفرستن.

 • یکی از دوستان من که با خودم جهت ویزای تحصیلی اقدام کرده بود بدون انگشت نگاری فقط پرداخت کرده بود مثل خود من ویزا شد قرار شد در مرز کانادا همون جا انگشت نگاری بشه

 • با سلام و خسته نباشید سوال من این است ظاهرا گفته میشود بدلیل شرایط کرونا دیگر نیازی نیست برای انگشت نگاری به ترکیه یا باکو و غیره سفر کنید سفارت کانادا بعد از بررسی پرونده و فیش پرداخت انگشت نگاری شخص در خواست کننده ویزا را یا اوکی میکند یا رد اگر اوکی شد اعلام میشود و پروسه انگشت نگاری در خود کانادا گرفته میشود آیا این صحت داردممنون از شما

 • سلام .من ویزا مولتی دارم و پسرم با ویزا تحصیلی در کانادا هست . آیا من برای دیدن پسرم میتونم برم کانادا؟

  • سلام؛ دولت کانادا در این موارد بسیار سخت گیرانه عمل میکنه، اما میتونید ایمیلی به سفارت بزنید و شرایط خودتون رو در اون ایمیل توضیح بدید.

 • خیلی ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما،فقط این سوال پیش میاد که برای تهیه بلیط شماره کدوم پاسپورت رو باید بدم،جدید یا پانچ شده؟وموقع خروج از ایران و ورود به استاپ دوم مثلا دبی یا قطر و ورود به کانادا مشکلی پیش نمیاد؟

 • سلام شما بخشنامه ای در این خصوص که بدلیل کرونا شاید ویزاها(توریستی) تمدید بشه دیده یا شنیده اید؟ یکبار دیگه هم این خواهش رو کرده بودم که ایمیل سفارت کانادا در آنکارا رو لطف کنید. ممنونم

  • سلام؛ خیر اصلا نیازی به بخش نامه نیست. چون اعتبار ویزای شما به اندازه اعتبار پاسپورت شماست. و بعد از اینکه اعتبار پاسپورتتون تموم بشه باید در ایران پاسپورتتون رو عوض کنید و ویزای جدید بگیرید. ایمیل سفارت کانادا در آنکارا: ANKRA@international.gc.ca

 • سلام وقت خوش. من در مرداد ۹۸ برای انگشت نگاری رفتم استانبول ولی هنوز هیچ جوابی دریافت نکردم. یعنی پیگیر هستم. به نظرتون تو این شرایط کرونایی امکان دادن ویزای توریستی هست؟؟؟ سپاس از شما

  • سلام، از اونجایی که در حال حاضر امکان ورود به کانادا با ویزای توریستی کانادا وجود نداره، احتمالش هست که فعلا جواب درخواست های ویزا رو ندن.

 • سلام.اعتبار ویزای کانادا و پاسپورت من تا ابان ۱۴۰۰ هست.اگر پاسپورتم رو عوض کنم وصفحه ویزای کانادا پانچ نشه میتونم از اون برای ورود به کانادا استفاده کنم؟چون برای خروج از ایران پاسپورتم باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشه،ممکنه راهنمایی بفرمایید؟

  • سلام؛ شما تا یک ماه قبل از انقضای پاسپورتتون میتونید به کانادا سفر کنید. همچنین میتونید پاسپورت جدید بگیرید و پاسپورت قدیمی رو هم نگه دارید و در سفر به کانادا هر دو پاسپورت جدید و پانچ شده رو همراه خودتون ببرید. البته فعلا اجازه ورود به خاک کانادا با ویزای توریستی این کشور رو ندارید.

 • سلام،پاسپورت من تا ۱۲ ابان ۱۴۰۰ اعتبار داره و ویزیت ویزای من هم تا همون زمان هست،با توجه به نزدیک شدن انقضای پاسپورتم میتونم به کانادا وارد بشم یا نه،و اینکه اگه صفحه ویزای پاسپورتمو پانچ نکنم و تمدیدش کنم. میتونم برای ورود به کانادا از اون استفاده کنم؟

  • سلام؛فعلا امکان ورود به کانادا با ویزای توریستی این کشور وجود نداره. اما شما میتونید صفحه ویزای پاسپورتتون رو پانچ نکنید و برای پاسپورت جدید اقدام کنید و در سفر هم هر دو پاسپورت رو با خودتون ببرید.

  • سلام من مشغول پست داک در کانادا هستم میخام بدونم بخام بیام ایران یکماه دیگ امکان برگشت به کانادا رو مجدد دارم؟

   • سلام؛ خیر، مگر اینکه نامه ای از دانشگاه داشته باشید مبنی بر اینکه به حضور شما در دانشگاه نیاز دارن.

 • سلام و عرض ادب؛ دوست عزیز بنده ویزای ویزیتوری کانادا رو از آنکارا گرفتم.که تا ۲۰/۱۰/۲۰۲۰ تاریخ داره و تا کنون موفق به سفر نشدم. بعضی افراد میگن احتمال تمدید خودکار ویزاها بدلیل کرونا وجود داره، میخواستم ببینم این موضوع صحت داره؟ ضمنا” بنده چندین بار به ankraimmigration@international.gc.ca ایمیل زدم ولی متاسفانه دلیور ظاهرا” نمیشه!! ممنون میشم ایمیل رو بفرمایید.

  • سلام؛ اعتبار ویزای شما تا پایان اعتبار پاسپورت شماست. بعد از اینکه اعتبار پاسپورتتون تموم بشه هم باید اول پاسپورتتون رو تمدید کنید.

 • سلام من به همراه همسرم ویزای مولتی کانادا داریم و دو دفعه تا به حال سفر به کانادا داشتیم (مادر ،پدر، خواهر عمو و عمه دایی ) همه کانادا هستن .برای ورود به کانادا تو این شرایط کرونا من و همسرم مشکلی نداریم؟

  • سلام؛ در حال حاضر اجازه ورود به کانادا حتی با داشتن ویزای مولتی این کشور وجود نداره. مگر اینکه دلیل قانع کننده ای برای سفر به این کشور داشته باشید.

  • سلام؛ خیر، در حال حاضر امکان ورود به کانادا برای کسانی که سفر اختیاری به کانادا دارند وجود نداره. منظور از سفر اختیاری، سفرهای توریستی و حتی دیدار اقوام و یا اعضای خانواده هست.

 • سلام؛ من با ویرای توریستی در اسفند ۹۸وارد کانادا شدم که به سرایط کرونا بر خورددکردم و از آنجایی که بیشتر از شش ماه نباید در کانادا باشم. از طرفی با خبر شدم که دولت کانادا به کسانی که ویزای توریستی دارند و بلیط پروازشان کنسل شد میتوانند تا آخر ۲۰۲۰در کانادا بمانند. این موضوع تا چه حد صحت دارد؟؟؟

  • سلام؛ برای طولانی تر کردن اعتبار ویزاتون شما می‌تونید درخواست ویزیتور رکورد بدید.

 • سلام دخترم پاسپورت کانادا داره و اونجا بدنیا اومده الان ۲ سالش هست الان میتونم با خانواده یعنی همسر و پسرم که ویزای مولتی توریستی بیزینسی داریم وارد کانادا بشیم ؟

  • سلام؛ احتمالا سفارت به شما اجازه ورود رو میده، اما حتما با سفارت مکاتبه کنید و درخواست خودتون رو ارائه بدید و منتظر جواب سفارت بمونید.

 • سلام.همسر من شهروند کانادا هستن و پارسال نوامبر من از طریق ایشون(اسپانسرشیپ همسر)اقدام کردم.تا دسامبر هم بایومتریک و هم مدیکالم رو انجام دادم و از اون موقع دیگه پروندم آپدیت نشده.الان از زمان یکساله‌ای که در gckey نوشته شده فقط ۵۰ روز باقیمونده.تو این مدت چندین مرتبه هم به سفارت کانادا در آنکارا ایمیل زدیم که هردفعه پیام کامپیوتری فرستادن که فعلا استاپ هست.میخواستم بدونم توی این مدت ۵۰ روز ممکنه جواب پروندمون رو بدن؟اصلا مشخص هست سفارت کانادا در آنکارا از کی باز میشه؟

  • سلام؛ سفارت که باز هست و پرونده های ویزا هم در جریان هستند. توصیه میکنم باز هم به سفارت ایمیل بزنید و درخواست پیگیری ویزای خودتون رو ارائه بدید.

 • سلام من و همسرم ویزای تفریحی توریستی کانادارو داریم برای دخترم هم اقدام کردم برج ۱۰ با من گفتن تایید شده و پاسمون رفت برای پیک اپ و متاسفانه خوردیم به کرونا تعطیلی هنوز که هنوز پاس دخترم نیومده و اون اژانس میگه بسته بود میاد عجله نکنید این تایم برای پیک اپ درسته به نظرتون

  • سلام؛ اگر کد رهگیری پیکاپ پاسپورت رو دارید خودتون میتونید از طریق سایت سفارت پیگیری کنید که پیکاپ پاسپورت شما در چه وضعیتی قرار داره.

  • دقیقا برای من هم همین اتفاق افتاده از ماه اسفد تا الان. نه یوزر و پسورد میدن نه کد پیگیری پیکاپ. فقط ۸ ماهه که همش میگن یکی دو هفته دیگه

 • سلام روزتون بخیر؛ ببخشید سوالی از خدمتتون داشتم.ویزای توریستی کانادا و اعتبار پاسپورتم تا بهمن ماه سال آینده اعتبار دارد ولی به دلیل شغلم نمیتوانم تا زودتر از شهریور ماه به کانادا سفر کنم(بدون در نظر گرفتن کرونا و بسته بودن مرز ها).با توجه به این مسئله که باید پاسپورتم حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشه که بتونم وارد خاک کانادا بشم , به مشکل میخورم ولی همچنین شنیدم که میتونم پاسپورتم را تعویض کنم(فقط صفحه اول پاسپورتم پانچ شود و ویزا سالم بماند) و با ارائه پاسپورت جدید(فاقد ویزا) و قدیم(دارای ویزا) باهم , در آن بازه ۶ ماه مانده به انقضای پاسپورتم میتونم وارد کانادا بشم. میخواستم ببینم شما اطلاعی در مورد صحت این کار دارید؟ایادر صورت امکان انجامش امکانش هست به مشکل بخوره و گیر بدهند؟

  • سلام؛ مشکلی پیش نمیاد، دقیقا همین کار رو انجام بدید و در سفر هم هر دو پاسپورت رو با خودتون همراه داشته باشید.

 • سلام؛ ببخشید میخواستم بپرسم الان در شرایط کرونا واسه کسانیکه درخواست پی ار داده بودن و پذیرفته شده پیک اپ پاسپورت انجام میشه؟

 • سلام. من همسرم در کانادا دانشجو هست و من ویزای همراه دارم. ایا در حال حاضر اجازه ورود دارم باتوجه به اینکه همسرم اونجا هستش??

    • سلام؛ اگر ویزاتون کاری هست که میتونید از کارفرماتون بخواید که نامه ای رو برای سفارت بنویسن که به حضور شما در کانادا نیاز دارن.

    • یکی از دلایلی که توسط سایت سفارت اعلام شده که ممکنه برای هر سفارت متفاوت باشه. بستگی به سختگیری و محدودیت های کرونایی کشور مقصد داره.

 • سلام من برای ویزا اقدام کردم نامه بایو متریک با فرصت ۹۰ روزه (اعتبار تا ۲۳ آبان) امده است الان چطور میتوانم برای بایو متریک بروم؟ چگونه وقت سفارت بگیرم واگر توی این زمان نتونم برم چی میشه؟

 • سلام. ببخشید ما از طریق یه آژانس هواپیمایی برای ویزای مولتی کانادا اقدام کردیم و اسفندماه ۹۸به ما گفتن که ویزا شدیم و هزینه کامل قرارداد رو از ما گرفتن ولی از اون روز تا الان نزدیک به ۷ماهه که با دلیل های مختلف(بسته بودن سفارت و مرزهای ترکیه)به ما ویزایی تحویل ندادن البته ایشون تیرماه پاسپورت ما رو فرستادن ترکیه و چون به قول خودشون بسته بودن مرزها و سفارت ترکیه یه امر غیرقابل پیش بینی بوده ما شامل حال اون فرصت ۳ ماهه پیکاپ نمیشیم و عذر موجهی برای تاخیر ارسال پاسپورت هست. خواستم بدونم با توجه به این مطالب آیا حرفاشون صحت داره و ما ویزا به دستمون میرسه یا کلا ویزا گرفتن ما منتفی و دروغه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام؛ کد رهگیری پیکاپ پاسپورتتون رو از آژانس بگیرید و از طریق این لینک مرحله پیکاپ پاسپورت خودتون رو پیگیری کنید. و اینکه باید پاسپورت شما تا همون موقع برمیگشت. چقدر هزینه از شما دریافت کردن؟

   • اسفند ماه ۲۸۰۰ دلار آمریکا به همراه پاسپورت از ما گرفتن.ولی به گفته ی خودشون حدود تیر ماه پاسپورت رو فرستادن (هر چند فرصت پیکاپ توی ایام کرونایی ۳ ماهه و ایشون به گفته ی خودشون به خاطر لغو پروازا و بسته بودن سفارت ۴ ماه بعد فرستادن و مشکلی نیست) البته به ما یوزر و پسورد نمیدن که خودمون چک کنیم ویزا شدنمون رو و میگن یوزر و پسورد دست کارگزار تهرانه (من از اصفهان اقدام کردم) فعلا هم طبق معمول به ما برای چندمین وعده ی بعد رو میدن. خواستم بدونم چون یوزر و پسورد نداریم. آیا امکان پیگیری تنها با کد رهگیری پیکاپ (که البته اگر برای دادن اون هم بهونه نیارن) هست؟

    • این هزینه رو بابت پیکاپ پاسپورت از شما گرفتن؟ چند نفر هستید؟ اگر نام کاربری و رمز عبور رو به شما ندادن، احتمالا کد رهگیری پیکاپ پاسپورت رو هم به شما نخواهند داد. مدارکتون به چه صورت بود؟

     • نه. بابت کل هزینه ویزا شدن اعم از دعوت نامه و هزینه سفارت و پیکاپ برای یک نفر. مدارکمون کامل بود.پیشینه سفر نداشتم. ولی تمکن و گردش مالی و سند خونه و بیمه داشتم. بعد از چندین مرحله وعده و وعید که ظرف یکی دو هفته دیگه پاسپورتمون به دستمون میرسه. یه مدت پیش گفتن سفارت گفته ۲۳ شهریور بیاین تحویل بگیرین در صورتی که ۲۳ یکشنبه بود و تعطیل بود. میدونم که داره دست به سر میکنه. فقط موندم ویزا شدیم و بابت تاخیرش داره اینکارو میکنه یا اینکه کلا ویزا نشدیم و داره دست به سرمون میکنه. هر چند که خودشون اسفندماه گفتن تاییدیه مون اومده و هزینه کامل رو همون موقع گرفتن و داخل قرارداد قید کردن که کل هزینه تسویه شد.دیروز تماس گرفتم گفتن همین روزا تحویل میگیریم و میاریم. به نظر شما با این اوصاف این یکی دو هفته وقت خریدنا برای چیه؟

      • خوب شما یکم زمان بهشون بدید. این وقت خریدن‌ها، اگر به خاطر خطایی که در طول پروسه ممکنه به وجود بیاد نباشه، شاید به خاطر طولانی شدن زمان بررسی پرونده شما در سفارت به وجود اومده باشه.

     • در ضمن هیچ ایمیلی بعد از ایمیل انگشت نگاری که برامون اومد برای ما دیگه حاکی از ویزا شدن برای ما نیومد در صورتی ما توی فرم بیومتریک کارگزاری باکو ایمیل خودمون رو نوشتیم و ایمیل تایید انگشت نگاری برامون اومد ولی بعد از اون دیگه هیچ ایمیلی دریافت نکردیم. مگه نباید برای خودمون هم ایمیل بیاد؟

      • سلام؛ اگر ایشون برای شما اقدام کردن که ایمیل خودشون رو هم دادن. برای ایمیل شخصی خودتون هم از طرف سفارت ایمیلی ارسال شده؟

       • سلام فقط چند ساعت بعد از انگشت نگاری یه ایمیل اومد که نوشته بود در این تاریخ و ساعت شما انگشت نگاری شدید. البته ناگفته نمونه که همون کارگزاری باکو یه فرم برای بایومتریک به ما دادند و اونجا ماایمیلمونو وارد کردیم و چند ساعت بعد به همون ادرس ایمیلم پیام تایید انگشت نگاری اومد. ولی نه قبل و نه بعدش هیچ ایمیلی دریافت نکردم

        • از آژانس بخواید که اکانتتون و یا حداقل کد رهگیری پیکاپ پاسپورتتون رو در اختیارتون بذاره. اگر ندادن که حضورا برسید خدمتشون و ازشون توضیح بخواید.

  • سلام؛ بله میشه اقدام کردف اما ممکنه فعلا نتونید برای انگشت نگاری به هیچ یک از کشورهای همسایه تشریف ببرید. اما اگر هم نتونید انگشت نگاری رو انجام بدید، وقت سفارت شما محفوظ خواهد موند. در حال حاضر دفتر خدمات ویزای کانادا در ترکیه باز هست، اما فعلا فقط با پروازهای غیر مستقیم قطر و امارات میتونید به ترکیه سفر کنید که اونها هم بسیار گران هستند.

 • سلام، من برای اواخر سپتامبر از سفارت دوبی وقت گرفتم. آیا در حال حاضر برای بایومتریک سفارت کانادا میشه از دوبی ویزای توریستی گرفت؟

  • سلام؛ در حال حاضر امکان ورود به کانادا، با ویزای توریستی و بدون داشتن یک دلیل ضروری برای سفر وجود نداره. شما باید اول برای study permit اقدام کنید. بعد از اینکه اجازه تحصیل رو گرفتید. ایشون میتونن به کانادا سفر کنن.

 • سلام وقت شما بخیر؛ میخواستم بدونم برا منی که برا ارشد فاند دارم سالی ۱۲۰۰۰ تا و هزینه یه سال شهریه رو هم پرداخت کردم، تمکن مالی چقدر باید نشون بدم؟ و اینکه اگه ویزا اوکی بشه و مرز ها همچنان بسته باشه تا ژانویه ۲۰۲۱، به نظرتون اگه بگم که پروژه ی استاد رو بایستی ما انجام بدیم و ادامه ی پروژه ی استاد نیازمند ورود ما به مرکز تحقیقاتی هستش به نظرتون دلیل منطقی هستش آیا؟

  • سلام؛ شما حتما باید تمکن مالی رو ارائه بدید، البته برای شمایی که فاند دارید و شهریه سال اول رو هم پرداخت کردید، نیازی نیست که تمکن مالیتون به میزان ذکر شده توسط سفارت کانادا باشه. اما باید یک حداقل تمکن و گردش حسابی رو داشته باشید که نشون بده که شما در ایران یک منبع درآمد و همچنین سرمایه داشتید. و اینکه حتما رسید پرداخت شهریه و مدارک فاند تحصیلی خودتون رو هم به سفارت ارائه بدید. برای اجازه ورود هم حتما یک نامه از استادتون و از مرکز تحقیقاتی بگیرید که در اون حضور فیزیکی شما در مرکز رو ضروری اعلام کرده باشن.

   • باسلام، ببخشید یک سوال ازتون داشتم،کارفرمای کانادایی درحال انجام کارهای جاب افر هست برای اخذ کد lmia،ایا به نظرتون تو این شرایط این کد و نتیجتا ویزای کار صادر میشه ؟ متشکرم

    • سلام؛ متاسفانه ما در زمینه ویزای کاری کانادا فعالیت نداریم و به همین خاطر نمیتونیم اطلاعات دقیقی در این مورد در اختیارتون بذاریم.

 • سلام، من دخترم را در یکی از مدارس کانادا ثبت نام کردم و اکنون بصورت آنلاین در کلاس ها شرکت میکند. ایا می‌تواند به کانادا سفر کند ؟

  • سلام؛ ویزا دارن؟ حتی اگر هم ویزا داشته باشن، تا زمانی که مدرسه، کلاسها رو به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار میکنه، نمیتونن به کانادا سفر کنن.

  • سلام؛ اگر تا اون موقع مرز باز بشه میتونید تشریف ببرید. البته اگر هم نشد میتونید با پرواز قطری یا امارات تشریف ببرید.

 • سلام من همه ی اطلاعات رو خوندم که نوشته بودید توی سایت،ایا خبر جدیدی از اینکه مرز کانادا کی میخواد باز بشه برای کسایی که ویزای توریستی نشده؟

  • سلام؛ متاسفانه فعلا نه، ما هم منتظریم. اما همونطور که عرض کردم، اگر دلیل قانع کننده‌ای برای سفر به کانادا دارید، به سفارت کانادا ایمیل بزنید.

 • سلام و با تشکر از راهنماییهایی که میکنید ۱- برای فرزندم که میخواهد اول دبستان برود چگونه میتوانم پذیرش بگیرم؟ ۲- اگر از ویزای مولتی ما ۳ سال گذشته باشد و تازه بخواهیم به کانادا سفر کنیم مشکلی پیش نمی آید؟

  • سلام؛ میتونید برای اول دبستان پذیرش بگیرید، البته توصیه ما اینه که از سال سوم به بعد اقدام کنید که یه سابقه تحصیلی خوب هم داشته باشید. مشکلی از جهت استفاده نکردن از ویزاتون در این سه سال نخواهید داشت.

 • سلام؛ من ویزای سینگل کانادا را دارم. به نظرتون مرزهای کانادا کی باز میشن؟ و اینکه اگه تا قبل از باز شدن مرزها اعتبار ویزام تموم بشه باید چی کار کنم؟

  • سلام؛ اینکه ویزای شما رو تمدید کنن یا نه بستگی به سفارت داره. اما اگر دلیل قانع کننده ای برای سفر به کانادا داشته باشید، میتونید همین حالا هم به کانادا سفر کنید.

 • سلام . میخواستم بدونم میتونم ازالان با وجود کرونا بررای ویزای توریستی اقدام کنم؟ اصلا با وجود کرونا به این پرونده ها رسیدگی میکنند؟من میخوام به محض اینکه مرزها باز میشه بتونم برم. باید چکار کنم؟

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. فعلا باید درخواست خودتون رو ثبت و وقت سفارت بگیرید. بعد از اینکه مرزها باز شد باید تشریف ببرید ترکیه یا یکی از کشورهای همسایه تا انگشت نگاری بشید.

 • سلام و عرض ادب؛ همسر من باردار هستند و ویزای توریستی کانادا هم دارند، برادرشون هم اقامت کانادا رو داره، آیا میتونن برای زایمان به کانادا سفر کنند؟؟ ممنونم

  • سلام؛ به خاطر محدودیت های سفری، در حال حاضر امکان سفر به کانادا وجود نداره، در سایت دولت کانادا هم، زایمان رو جزو موارد ضروری سفر به کانادا ذکر نکردن. اما میتونید به سفارت ایمیل بزنید و شانستون رو امتحان کنید.

 • سلام وقت بخیر ،همسر بنده در کانادا در حال تحصیل هستش من ویزام ورک پرمیته و اجازه کارمم اومدم و فرزندم ویزاش ویزیتوریه که ۹ سالشه که ویزاهامون هم برای قبل ۱۸ مارچ هستش من خودم اجازه ورود دارم اما نگران فرزندم هستم که یه وقت براش مشکلی پیش نیاد!

  • سلام؛ نخیر، اما حتما دلیل سفرشون رو قید کنید، به سفارت ایمیل بزنید و توضیح بدید که فرزندتون باید همراه شما باشه در سفر به کانادا و نمیتونه به تنهایی در ایران زندگی کنه.

 • سلام وقت بخیر ،همسر بنده در کانادا در حال تحصیل هستش من ویزام ورک پرمیته و اجازه کارمم اومدم و فرزندم ویزاش ویزیتوریه که ۹ سالشه که ویزاهامون هم برای قبل ۱۸ مارچ هستش من خودم اجازه ورود دارم اما نگران فرزندم هستم که یه وقت براش مشکلی پیش نیاد!

  • سلام؛ نه چه مشکلی، حتما دلیل سفرشون رو قید کنید، به سفارت ایمیل بزنید و توضیح بدید که فرزندتون باید همراه شما باشه در سفر به کانادا و نمیتونه به تنهایی در ایران زندگی کنه.

 • سلام وقت بخیر؛ ویزای مولتی دارم و ۲ بار بازدید داشتم. با توجه به اینکه برادرم و خانواده سیتی زن هستند، میتونم این روزها به کانادا سفر کنم؟؟ پیشاپیش ممنون از پاسخ

  • سلام؛ متاسفانه فعلا مرز کانادا برای کسانی که دلیل سفرشون اضطراری نیست بسته هست و شما در صورتی میتونید به کانادا سفر کنید که دلیل قانع کننده ای برای سفر به کانادا داشته باشید.

 • سلام
  خانواده ویزای مالتی داریم تا ۳ سال دیگه اعتبار دارد . پسرم ۵ سالش است قصد داریم برای مدرسه اقدام کنیم آیا شرایط خاصی دارد یا میتوانیم خودمان حضوری کارهای ثبت نام را انجام دهیم؟

  • سلام؛ در صورتی میتونید حضوری اقدام کنید که خودتون و یا همسرتون اقامت داشته باشید. در غیر این صورت احتمالا کمی دردسر خواهید داشت. باید قبلش حتما study permit بگیرید.

 • سلام من ۱۹ سالمه و میخوام هرچه سریع تر به کانادا برم برای ادامه تحصیل ولی انگاری ویزا نمیدن و پذیرش نمیکنند درسته؟ یا اگر من اقدام کنم بصورت صد درصد کار ها درست میشه و میتونم مهاجرت تحصیلیم رو انجام بدم؟؟

  • سلام؛ چیزی صد در صد نیست. اما درحال حاضر میتونید درخواست ویزای تحصیلی خودتون رو به سفارت کانادا ارائه بدید.

 • سلام میخواستم ویزای پزشکی بگیرم برای پسرم یک سال ونیمشه چقدر طول میکشه با این اوضاع کرونا ویزام صادر بشه درضمن ارز دولتی برای درمان بهم تعلق میگیره

  • سلام؛ در شرایط کنونی هیچ زمان مشخصی برای بررسی پرونده های ویزا وجود نداره. در مورد ارز دولتی هم اطلاعی نداریم.

 • سلام
  من ویزای مولتی کانادا دارم حدود ۲ سالی از آن گذشته است . آیا میتوانم با توجه به اینکه دایی خانمم به همراه خانواده در کانادا هستند و اقامت دایم دارند ما هم به کانادا ورود پیدا کنیم؟

  • سلام؛ این موضوع دلیل قانع کننده‌ای برای سفر به کانادا نیست. حتما یک دلیل قانع کننده پیدا کنید و به سفارت ایمیل بزنید.

 • سلام بنده با یک موسسه درباره گرفتن ویزا مشورت کردم و به من گفتند که در حال حاضر نیازی به انگشت نگاری نیست بخاطر شرایط کرونا و شما فقط مدارکتان و مبلغ مشخص را به ما تحویل بدهید تا ما ویزا را برای شما بگیریم و انگشت نگاری را در بدو ورود به خاک کانادا انجام خواهید داد میخواستم ببینم این اطلاعات درست هست یا امکان کلاهبرداری وجود دارد؟

  • سلام؛ خیر چنین چیزی صحت نداره، اگر شما برای ویزای تحصیلی قصد دارید اقدام کنید، دولت کانادا طی فرآیند دو مرحله، ویزای شما رو تایید میکنه، اما انگشت نگاری در خاک کانادا صورت نمیگیره. توصیه میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر، مطب “شرایط اخذ ویزای کانادا در دوران کرونا” مطالعه بفرمایید.

 • دخترم پذیرش همراه فاند از ubcدارد.ویزای مولتی کانادا دارد و نیاز به بیومتریک ندارد.مدارک درماه می ارسال شده .ولی جواب از سفارت دریافت نکرده.درحالیکه بعصی از افرادی که ژوئن یا ژولای اقدام کرده اند پاسخ گرفته اندو بعضی که قبلتر بوده اند هنوز پاسخ نگرفته اند مثل دختر من.با توجه به شروع ترم تحصیلی چه کاری میشود کرد؟؟

 • سلام و عرض ادب آیا اگر برای ویزای توریستی اپلای کنم نامه بایومتریک برایم صادر میشه ؟ و اگر الان نامه بایومتریک نیاد امکان داره بعد از ماه ها بیاد؟ ممنون

  • سلام؛ بله صادر میشه، امام ممکنه با تاخیر به دستتون برسه. و حتی ممکنه در مهلت ۹۰ روزه انگشت نگاری هم نتونید تشریف ببرید. اما نگران نباشید. وقت انگشت نگاری شما محفوظ خواهد ماند.

  • سلام؛فعلا مشخص نیست. البته اگر از اعضای خانواده شهروندان کانادا باشید و یا دلیل سفرتون ضروری باشه، میتونید به این کشور سفر کنید.

 • با سلام
  ما تیرماه برای انگشت نگاری به انکارا رفتیم متاسفانه هنوز هیچ جوابی به دست ما نرسیده به نظر شما کار خاصی نباید انجام بدیم و باید همینجوری منتظر بمونیم

  • سلام؛ بستگی به نوع ویزای درخواستیتون داره اما در حال حاضر بازه ی زمانی ای که برای بررسی ویزا های توریستی در نظر گرفته شده ۱۶۷ روز اعلام شده.

 • سلام
  اگر کسی باردار باشه و قصد زایمان در خاک کانادا رو داشته باشه،در زمان فعلی(کرونا) ،زایمان میتونه دلیلی برای مجوز ورود به خاک کانادا باشه.
  متشکرم

  • سلام؛ خیر، زایمان در کشور کانادا، جزو دلایل ضروری برای سفر به کانادا به حساب نمیاد. اما توصیه میکنم به سفارت ایمیل بزنید و ازشون بخواید با درخواستتون موافقت کنن.

 • سلام؛من حدود ۲ ماه پیش برای ویزای تحصیلی (پایه دوازدهم) اقدام کردم، باتوجه به اینکه مدارس کانادا کمتر از یک ماه دیگه باز میشه،هنوز ویزای من صادر نشده؛نگرانم، علت این تاخیر تو صدور چی میتونه باشه؟(تمام مدارک هم کامل فرستاده شده)

  • سلام؛ بهتره که یک ایمیل به سفارت بزنید. همچنین روی اکانت خودتون فرم گزارش مشکل رو هم پر کنید.

 • سلام.من دیشب برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و مدارکم رو بار گزاری کردم .اطلاع دارید کدام مرزها برای انگشت نگاری کانادا باز است؟و اگر مرزها باز نشوند تکلیف ما چه می شود آیا وجه را برمیگردانند و بررسی انجام نمیگیرد یا باید در نوبت و تعلیق بمانیم ؟

  • سلام؛ مرز های دبی برای انگشت نگاری باز هستش. برگه های بایومتریک به خاطر شرایط پیش آمده منقضی نمیشن فعلا.

 • سلام. خسته نباشید. من باتفاق خانواده درخواست pr دادیم. سال گذشته نامینیت شدیم کارهای مربوط به معاینات پزشکی رو هم انجام دادیم و تایید هم شد. شهریور هم انگشت نگاری کردیم. توی سایت فدرال هم وضعیت پرونده رو complete زده و نوشته نیاز هست تا با یک افسر مهاجرت دیدار کنید تا مدارک رو تایید کنه و pr رو به شما اعطا کنه. اما تا الان نامه پاسپورت ریکوئست نیومده برامون. به نظرتون این مدت طولانی طبیعی هست؟ آیا راهی برای پیگیری وجود نداره؟ و فقط باید صبر کرد؟

 • سلام.وقت بخیر.
  با داشتن ویزای مولتی و قبول شرایط قرنطینه الان نمیشه سفر کرد؟ کانادا اجازه ورود نمیده؟ یعنی دبپورت میکنن؟

 • سلام. من برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم.برای انگشت نگاری کدوم کشورها باز هستند؟و آیا مرزهای هوایی و زمینی باز هستند؟

   • سلام من ویزای سینگل کانادا رو دارم با این وضعیت کرونا به نظر شما کی میتونم واسه رفتن به کانادا اقدام کنم ایا این وضعیت ممنوعیت ورود تا پایان آگوست هست یا بیشتر ادامه داره

    • سلام؛ نمیشه زمان قطعی برای بازگشایی ارائه داد اما امیدواریم که پایان آگوست مرز های کانادا بازگشایی شه.

 • سلام عذر میخوام برای ما ۸ جولای دعوتنامه اومده برای دریافت کارت پی آر و دو ماه فرصت داریم که معاینات پزشکی و سو پیشینه … رو انجام بدیم. خواستم ببینم با این وضعیت کرونا برای انگشت نگاری کجا باید بریم و چقدر زمان داریم؟

  • سلام؛ فعلا که مرزها بسته هستند و شما نمیتونید سفر داشته باشید. مگر اینکه اقامت یکی از کشورهای همسایه رو هم داشته باشید. که بتونید وارد خاک اون کشور بشید.

 • با سلام
  من ویزای مولتی کانادا دارم و تاریخ ویزا و پاسپورتم تا دیماه ۱۴۰۰ هست اخرین فرصت برای ورود به کانادا بر اساس محدودیت زمانی ویزا و پاس تا کی هست؟ شش ماه قبل از پایان ویزا یا ایرلاین ها هم محدودیت دارن؟

 • ببخشید من برای ۱سال ویزای گردشگری ترکیه گرفتم تا داخل ترکیه باشم و سپس مهاجرت به کاندا بکنم ،visa multi هم گرفتم ، دانشجوی کلاس های انلاین کاندا هم هستم اما طبق گفته ها اجازه‌ی ورود من به کاندا داده نمیشود چون کلاس ها انلاین هست و من تا دی ماهم ویزای ترکیه‌ام تموم میشه ، ایا احتمال باز شدن مرز ها هست یا خیر؟

  • سلام؛ با توجه به اینکه اطلاعیه ای در رابطه با زمان بازگشایی سفارت اعلام نشده نمیتونیم اظهار نظر قطعی در رابطه با بازگشایی مرز ها بکنیم، اما احتمالش زیاده که تا دی ماه باز بشه.

 • سلام خسته نباشید من همه مدارکمو برای سابمیت مهاجرت تحصیلی کشور کانادا اماده کردم ولی سایت سفارت برای درخواست ویزا بسته شده خبری در خصوص باز شدن سایت نیست

   • سلام من ویزای پنج ساله دارم که مهلتش در حال اتمام هست ایا برای گرفتن ویزای پنج ساله دوم نیاز به انگشت نگاری مجدد وسفر به انکارای ترکیه هست ؟ اگر نه فقط باید فرم رو تکمیل و پیکاپ انجام بشه؟

    • سلام؛ خیر نیازی به انگشت نگاری مجددا ندارید. فقط باید فرم درخواست ویزای کانادا رو تکمیل و پیکاپ پاسپورت رو انجام بدید.

  • باسلام ، من ویزای توریستی دارم تا تاریخ ۰۶/۲۰۲۲ و به دلیل اینکه بچه کوچیک داشتم نتونستم هنوز از ویزام استفاده کنم و از کانادا بازدید کنم ، میخوام بدونم که اگر تا پایان سال ۲۰۲۱ ممنوعیت ورود با ویزای توریستی وجود داشته باشه ایا ممکنه من پاسو عوض کنم اخر سال و با ویزای موجود مثلا تاریخ ۰۲/ ۲۰۲۲ به کانادا سفر کنم برای یک ماه ،یعنی دوتا پاسو ببرم ویزا توی قدیمی باشه که تا ۰۶/۲۰۲۲ اعتبار داره ؟؟

   • سلام؛ ویزای کانادا تا پایان اعتبار پاسپورت این ویزا تعتلق می گیره و پس از اتمام اعتبار پاس این ویزا از اعتبار ساقط میشه و باید دوباره درخواست ویزا بدید و دوباره مثل سری قبل مدارک اپلود بشه واسه سفارت و بررسی بشه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.