در این وانفسای شیوع کرونا، دولت کانادا اقدامات جدیدی را برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده که ممکن است شرایط سفر به کانادا را برای بسیاری از دارندگان ویزای کانادا یا ویزای همراه کانادا سخت‌تر کند. این برنامه با هدف آهسته کردن سرعت شیوع ویروس کرونا اجرا شده و سرپیچی از آن تحت هر شرایطی جرم محسوب می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 چه کسانی می‌توانند وارد خاک کانادا شوند؟

📌 قبل از پرواز باید!

📌 برنامه قرنطینه اجباری

📌 ویزای مولتی کانادا در پساکرونا

📌 باز شدن مرزهای ترکیه و سفارت کانادا در آنکارا

📌 رفع محدودیت‌های سفر ناشی از کرونا در کانادا

چه کسانی می‌توانند وارد خاک کانادا شوند؟

 • شما می‌توانید به کانادا سفر کنید اگر:
 • شهروند کانادا باشید.
 • اقامت دائم کانادا را داشته باشید.
 • اعضای خانواده یکی از شهروندان و یا دارندگان اقامت دائم کانادا باشید و قصد اقامت در خاک کانادا به مدت حداقل ۱۵ روز را داشته باشید. (همسر یا شریک زندگی، فرزند، نوه، پدر، مادر یا ناپدری و ناماداری، قیّم یا سرپرست)
 • در صورتی که شرایط سفر به کانادا کاملا اضطراری بوده و:
  • اجازه کار موقت در کانادا را داشته باشید.
  • دانشجوی یکی از دانشگاه‌های کانادا باشید.
  • درخواست اقامت دائم شما پذیرفته شده باشد.
  • قصد ترانزیت از طریق یکی فرودگاه‌های کانادا را داشته باشید.
  • دیپلمات ایرانی باشید.
  • حضور شما در کانادا در راستا با منافع ملی کانادا باشد.

اگر شما جزو این افراد نیستید، همین حالا هم می‌توانید برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید اما هیچ زمان پاسخگویی مشخصی برای دریافت ویزای کانادا وجود نداشته و حداقل تا ۳ ماه آینده پاسخی از سوی سفارت کانادا دریافت نخواهید کرد. تا امروز (۲۴ خرداد) فقط دفاتر خدمات ویزای کانادا در باکو، دوبی، اربیل باز شده‌اند.

انگشت نگاری سفارت کانادا:

شما می‌توانید به صورت آنلاین از یکی از دفاتر خدمات ویزای کانادا که در خال حاضر باز شده‌اند وقت سفارت بگیرید. هرچند در حال حاضر به خاطر نبود پرواز به مقصد باکو یا دبی، نمی‌توانید خود را به سفارت کانادا در این کشورها برسانید اما در نظر داشته باشید که در حال حاضر و در شرایط شیوع کرونا، در خوشبینانه‌ترین شرایط، نزدیک‌ترین وقت سفارت کانادا تا دو ماه دیگر هم به شما داده نخواهد شد. ان‌شاالله که تا دو ماه دیگر هم مرزهای کشورهای همسایه باز به روی ایرانیان بازگشایی می‌شود.

پیکاپ پاسپورپ برای ویزای کانادا:

همانطور که می‌دانید تمامی ویزاهای توریستی، تحصیلی و کاری کانادا از طریق سفارت کانادا در ترکیه واقع در آنکارا ترکیه به ایرانیان صادر می‌شود. از این رو در حال حاضر، به خاطر تعطیلی سفارت کانادا در ترکیه، امکان پیکاپ پاسپورت ایرانی از طریق سایر دفاتر وک کانادا وجود ندارد.

قبل از پرواز باید

تمام الزامات شرکت هواپیمایی را رعایت کرده و تست‌های لازم از جمله تب، سرفه و مشکلات تنفسی از شما گرفته شود. در صورت داشتن هریک از علائم بیماری، مجاز به سفر به کانادا نخواهید بود. همچنین باید ثابت کنید که ویزای شما معتبر است و محدودیتی برای سفر به کانادا ندارید. پس باید در هنگام پرواز همه مدارک را با خود همراه داشته باشید. همچنین باید مدارک اقامت خود در کانادا به مدت بیشتر از ۱۵ روز را نیز قبل از پرواز ارائه دهید.

برنامه قرنطینه اجباری

به محض ورود به خاک کانادا و قبل از ترک POE (گیت ورودی)، سلامتی شما توسط کارشناسان بهداشت مرزی ارزیابی خواهد شد. اگر شهروند غیر کانادایی بوده و علائم بیماری کرونا را داشته باشید، مجاز به ورود به خاک کانادا نخواهید بود. اما در هر صورت همه افرادی که در تاریخ اجرای قوانین ورود به کانادا، به این کشور سفر می‌کنند، موظف به ارائه برنامه برای یک قرنطینه اجباری ۱۴ روزه هستند. در صورتی که علائم بیماری در شما یافت نشود، به شرط آن‌که مکان مناسب برای گذراندن قرنطینه به صورت شخصی (سوریس بهداشتی جدا، مکان جدا از باقی افراد خانواده و غیره) را داشته، در کنار افراد آسیب پذیر نبوده و تحت هیچ شرایطی جز دریافت کمک پزشکی ضروری از آن محل خارج نشوید… در برنامه قرنطینه اجباری بعد از ورود به خاک کانادا شما باید موارد زیر را مشخص کنید:

 • مکان مناسبی برای اقامت در طول مدت قرنطینه دارید.
 • چگونه قصد دارید تا خود را به محل اقامت مورد نظر برسانید. (وسیله نقلیه شخصی)
 • تمامی مواد غذایی خود را مورد نیاز خود برای دوره قرنینه را در به صورت یکجا و به روشی امن تهیه نمایید.

اگر شهروند کانادا و یا از اعضای خانواده شهروند کانادا باشید و علائم بیماری کرونا در شما مشاهده شود باید این دوران ۱۴ روزه قرنطینه را در مکانی که از سوی دولت برای شما مشخص می‌شود بگذرانید. بدین ترتیب که اگر وسیله نقلیه شخصی نداشته باشید یا محل مناسب اجرای قرنطینه (مکان زندگی کاملا مجزا) که خود را جدا از بقیه خانواده قرنطینه کنید دولت کانادا برای شما محلی فراهم می‌کند تا قرنطینه ۱۴ روزه‌یتان را سپری کنید.

در صورتی که از قوانین قرنطینه کانادا سرپیچی کنید، ممکن است به جریمه ۷۵۰,۰۰۰ دلاری یا حبس تا سقف ۶ ماه محکوم شوید و در صورتی که اقدامات شما برای دیگران خطرناک باشد یا به قیمت جان دیگران تمام شود، به ۳ سال حبس و پرداخت ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار جریمه نقدی یا حتی هردو با هم محکوم خواهید شد. همچنین پلیس کانادا در صورت مشاهده هرگونه تعدی از قوانین قرنطینه کانادا در طول دوره قرنطینه، شما را تا ۱,۰۰۰ دلار کانادا جریمه نقدی خواهد کرد.

ویزای مولتی کانادا در پساکرونا

بعد از پایان یافتن کرونا در کانادا، ممکن است تا آرام شدن اوضاع، ویزای مولتی کانادا هم به کسی اعطا نشود. همانطور که می‌دانید دولت کانادا تقریبا به تمامی متقاضیان ویزای توریستی کانادا، ویزای مولتی ۱۰ ساله کانادا اعطا خواهد کرد. اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که بعد از پایان یافتن تب کرونا در کانادا، تا مدت‌ها ویزای مولتی ۵ ساله کانادا به بسیاری از متقاضیان داده نشود. البته این موضوع بیشتر شبیه به شایعه است و منبع موثقی برای اتکا به آن وجود ندارد.

باز شدن مرزهای ترکیه و سفارت کانادا در آنکارا

احتمالا از اول مرداد ۹۹ با بازگشایی مرز هوایی ایران و ترکیه، شرکت‌های هواپیمایی ایران می‌توانند پروازهای خود را به کشور ترکیه از سر بگیرند. ‏دلیل اصلی این بازگشایی پیش از موعد مقرر، این است که دولت آلمان تصمیم دارد تا همچنان مرزش را با ترکیه بسته نگه دارد؛ در نتیجه ترکیه به دنبال جایگزینی برای آلمان است. ‏لازم به ذکر است ترکیه به دلیل مشکلات اقتصادی پساکرونا مجبور به باز کردن مرزهایش می‌باشد و ایران یکی از بهترین بازارهای گردشگری ترکیه می‌باشد.

رفع محدودیت‌های سفر ناشی از کرونا در کانادا

باید در نظر داشت که از زمانی که مرزها بسته شده، بسیاری از کشورها از جمله ایتالیا، تاریخ‌هایی متفاوتی را برای بازگشایی مرزهای خود اعلام کرده، هیچکدام اجرایی نشدند؛ ویزای شینگن ایتالیا، مانند ویزای کانادا همچنان دور از دسترس است. زیرا سرعت همه گیری ویروس کرونا کم نشده و این ویروس روزانه جان بسیاری از مردم جهان را می‌گیرد. پس ممکن است با فرا رسیدن ۱۱ تیر هم این محدودیت‌ها برداشته نشوند! همچنین از سوی دیگر می‌توان خوش بین بود، زیرا که وضعیت کرونا در کانادا بسیار خوب است و کرونا در کانادا تحت کنترل قرار دارد. در نتیجه ممکن است به زودی مرز کانادا باز شود. هر چیزی ممکن است پیش آید! زیرا سلامت عمومی از هر چیز مهم‌تر است و صنعت گردشگری و اقصاد کشور در مراتب اهمیت بعدی سلامت قرار دارند.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 37 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۹۴ دیدگاه ها

 • سلام روزتون بخیر؛ ببخشید سوالی از خدمتتون داشتم.ویزای توریستی کانادا و اعتبار پاسپورتم تا بهمن ماه سال آینده اعتبار دارد ولی به دلیل شغلم نمیتوانم تا زودتر از شهریور ماه به کانادا سفر کنم(بدون در نظر گرفتن کرونا و بسته بودن مرز ها).با توجه به این مسئله که باید پاسپورتم حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشه که بتونم وارد خاک کانادا بشم , به مشکل میخورم ولی همچنین شنیدم که میتونم پاسپورتم را تعویض کنم(فقط صفحه اول پاسپورتم پانچ شود و ویزا سالم بماند) و با ارائه پاسپورت جدید(فاقد ویزا) و قدیم(دارای ویزا) باهم , در آن بازه ۶ ماه مانده به انقضای پاسپورتم میتونم وارد کانادا بشم. میخواستم ببینم شما اطلاعی در مورد صحت این کار دارید؟ایادر صورت امکان انجامش امکانش هست به مشکل بخوره و گیر بدهند؟

  • سلام؛ مشکلی پیش نمیاد، دقیقا همین کار رو انجام بدید و در سفر هم هر دو پاسپورت رو با خودتون همراه داشته باشید.

 • سلام؛ ببخشید میخواستم بپرسم الان در شرایط کرونا واسه کسانیکه درخواست پی ار داده بودن و پذیرفته شده پیک اپ پاسپورت انجام میشه؟

 • سلام. من همسرم در کانادا دانشجو هست و من ویزای همراه دارم. ایا در حال حاضر اجازه ورود دارم باتوجه به اینکه همسرم اونجا هستش??

 • سلام من برای ویزا اقدام کردم نامه بایو متریک با فرصت ۹۰ روزه (اعتبار تا ۲۳ آبان) امده است الان چطور میتوانم برای بایو متریک بروم؟ چگونه وقت سفارت بگیرم واگر توی این زمان نتونم برم چی میشه؟

 • سلام. ببخشید ما از طریق یه آژانس هواپیمایی برای ویزای مولتی کانادا اقدام کردیم و اسفندماه ۹۸به ما گفتن که ویزا شدیم و هزینه کامل قرارداد رو از ما گرفتن ولی از اون روز تا الان نزدیک به ۷ماهه که با دلیل های مختلف(بسته بودن سفارت و مرزهای ترکیه)به ما ویزایی تحویل ندادن البته ایشون تیرماه پاسپورت ما رو فرستادن ترکیه و چون به قول خودشون بسته بودن مرزها و سفارت ترکیه یه امر غیرقابل پیش بینی بوده ما شامل حال اون فرصت ۳ ماهه پیکاپ نمیشیم و عذر موجهی برای تاخیر ارسال پاسپورت هست. خواستم بدونم با توجه به این مطالب آیا حرفاشون صحت داره و ما ویزا به دستمون میرسه یا کلا ویزا گرفتن ما منتفی و دروغه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام؛ کد رهگیری پیکاپ پاسپورتتون رو از آژانس بگیرید و از طریق این لینک مرحله پیکاپ پاسپورت خودتون رو پیگیری کنید. و اینکه باید پاسپورت شما تا همون موقع برمیگشت. چقدر هزینه از شما دریافت کردن؟

   • اسفند ماه ۲۸۰۰ دلار آمریکا به همراه پاسپورت از ما گرفتن.ولی به گفته ی خودشون حدود تیر ماه پاسپورت رو فرستادن (هر چند فرصت پیکاپ توی ایام کرونایی ۳ ماهه و ایشون به گفته ی خودشون به خاطر لغو پروازا و بسته بودن سفارت ۴ ماه بعد فرستادن و مشکلی نیست) البته به ما یوزر و پسورد نمیدن که خودمون چک کنیم ویزا شدنمون رو و میگن یوزر و پسورد دست کارگزار تهرانه (من از اصفهان اقدام کردم) فعلا هم طبق معمول به ما برای چندمین وعده ی بعد رو میدن. خواستم بدونم چون یوزر و پسورد نداریم. آیا امکان پیگیری تنها با کد رهگیری پیکاپ (که البته اگر برای دادن اون هم بهونه نیارن) هست؟

    • این هزینه رو بابت پیکاپ پاسپورت از شما گرفتن؟ چند نفر هستید؟ اگر نام کاربری و رمز عبور رو به شما ندادن، احتمالا کد رهگیری پیکاپ پاسپورت رو هم به شما نخواهند داد. مدارکتون به چه صورت بود؟

     • نه. بابت کل هزینه ویزا شدن اعم از دعوت نامه و هزینه سفارت و پیکاپ برای یک نفر. مدارکمون کامل بود.پیشینه سفر نداشتم. ولی تمکن و گردش مالی و سند خونه و بیمه داشتم. بعد از چندین مرحله وعده و وعید که ظرف یکی دو هفته دیگه پاسپورتمون به دستمون میرسه. یه مدت پیش گفتن سفارت گفته ۲۳ شهریور بیاین تحویل بگیرین در صورتی که ۲۳ یکشنبه بود و تعطیل بود. میدونم که داره دست به سر میکنه. فقط موندم ویزا شدیم و بابت تاخیرش داره اینکارو میکنه یا اینکه کلا ویزا نشدیم و داره دست به سرمون میکنه. هر چند که خودشون اسفندماه گفتن تاییدیه مون اومده و هزینه کامل رو همون موقع گرفتن و داخل قرارداد قید کردن که کل هزینه تسویه شد.دیروز تماس گرفتم گفتن همین روزا تحویل میگیریم و میاریم. به نظر شما با این اوصاف این یکی دو هفته وقت خریدنا برای چیه؟

      • خوب شما یکم زمان بهشون بدید. این وقت خریدن‌ها، اگر به خاطر خطایی که در طول پروسه ممکنه به وجود بیاد نباشه، شاید به خاطر طولانی شدن زمان بررسی پرونده شما در سفارت به وجود اومده باشه.

     • در ضمن هیچ ایمیلی بعد از ایمیل انگشت نگاری که برامون اومد برای ما دیگه حاکی از ویزا شدن برای ما نیومد در صورتی ما توی فرم بیومتریک کارگزاری باکو ایمیل خودمون رو نوشتیم و ایمیل تایید انگشت نگاری برامون اومد ولی بعد از اون دیگه هیچ ایمیلی دریافت نکردیم. مگه نباید برای خودمون هم ایمیل بیاد؟

      • سلام؛ اگر ایشون برای شما اقدام کردن که ایمیل خودشون رو هم دادن. برای ایمیل شخصی خودتون هم از طرف سفارت ایمیلی ارسال شده؟

  • سلام؛ بله میشه اقدام کردف اما ممکنه فعلا نتونید برای انگشت نگاری به هیچ یک از کشورهای همسایه تشریف ببرید. اما اگر هم نتونید انگشت نگاری رو انجام بدید، وقت سفارت شما محفوظ خواهد موند. در حال حاضر دفتر خدمات ویزای کانادا در ترکیه باز هست، اما فعلا فقط با پروازهای غیر مستقیم قطر و امارات میتونید به ترکیه سفر کنید که اونها هم بسیار گران هستند.

 • سلام، من برای اواخر سپتامبر از سفارت دوبی وقت گرفتم. آیا در حال حاضر برای بایومتریک سفارت کانادا میشه از دوبی ویزای توریستی گرفت؟

  • سلام؛ در حال حاضر امکان ورود به کانادا، با ویزای توریستی و بدون داشتن یک دلیل ضروری برای سفر وجود نداره. شما باید اول برای study permit اقدام کنید. بعد از اینکه اجازه تحصیل رو گرفتید. ایشون میتونن به کانادا سفر کنن.

 • سلام وقت شما بخیر؛ میخواستم بدونم برا منی که برا ارشد فاند دارم سالی ۱۲۰۰۰ تا و هزینه یه سال شهریه رو هم پرداخت کردم، تمکن مالی چقدر باید نشون بدم؟ و اینکه اگه ویزا اوکی بشه و مرز ها همچنان بسته باشه تا ژانویه ۲۰۲۱، به نظرتون اگه بگم که پروژه ی استاد رو بایستی ما انجام بدیم و ادامه ی پروژه ی استاد نیازمند ورود ما به مرکز تحقیقاتی هستش به نظرتون دلیل منطقی هستش آیا؟

  • سلام؛ شما حتما باید تمکن مالی رو ارائه بدید، البته برای شمایی که فاند دارید و شهریه سال اول رو هم پرداخت کردید، نیازی نیست که تمکن مالیتون به میزان ذکر شده توسط سفارت کانادا باشه. اما باید یک حداقل تمکن و گردش حسابی رو داشته باشید که نشون بده که شما در ایران یک منبع درآمد و همچنین سرمایه داشتید. و اینکه حتما رسید پرداخت شهریه و مدارک فاند تحصیلی خودتون رو هم به سفارت ارائه بدید. برای اجازه ورود هم حتما یک نامه از استادتون و از مرکز تحقیقاتی بگیرید که در اون حضور فیزیکی شما در مرکز رو ضروری اعلام کرده باشن.

   • باسلام، ببخشید یک سوال ازتون داشتم،کارفرمای کانادایی درحال انجام کارهای جاب افر هست برای اخذ کد lmia،ایا به نظرتون تو این شرایط این کد و نتیجتا ویزای کار صادر میشه ؟ متشکرم

    • سلام؛ متاسفانه ما در زمینه ویزای کاری کانادا فعالیت نداریم و به همین خاطر نمیتونیم اطلاعات دقیقی در این مورد در اختیارتون بذاریم.

 • سلام، من دخترم را در یکی از مدارس کانادا ثبت نام کردم و اکنون بصورت آنلاین در کلاس ها شرکت میکند. ایا می‌تواند به کانادا سفر کند ؟

  • سلام؛ ویزا دارن؟ حتی اگر هم ویزا داشته باشن، تا زمانی که مدرسه، کلاسها رو به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار میکنه، نمیتونن به کانادا سفر کنن.

  • سلام؛ اگر تا اون موقع مرز باز بشه میتونید تشریف ببرید. البته اگر هم نشد میتونید با پرواز قطری یا امارات تشریف ببرید.

 • سلام من همه ی اطلاعات رو خوندم که نوشته بودید توی سایت،ایا خبر جدیدی از اینکه مرز کانادا کی میخواد باز بشه برای کسایی که ویزای توریستی نشده؟

  • سلام؛ متاسفانه فعلا نه، ما هم منتظریم. اما همونطور که عرض کردم، اگر دلیل قانع کننده‌ای برای سفر به کانادا دارید، به سفارت کانادا ایمیل بزنید.

 • سلام و با تشکر از راهنماییهایی که میکنید ۱- برای فرزندم که میخواهد اول دبستان برود چگونه میتوانم پذیرش بگیرم؟ ۲- اگر از ویزای مولتی ما ۳ سال گذشته باشد و تازه بخواهیم به کانادا سفر کنیم مشکلی پیش نمی آید؟

  • سلام؛ میتونید برای اول دبستان پذیرش بگیرید، البته توصیه ما اینه که از سال سوم به بعد اقدام کنید که یه سابقه تحصیلی خوب هم داشته باشید. مشکلی از جهت استفاده نکردن از ویزاتون در این سه سال نخواهید داشت.

 • سلام؛ من ویزای سینگل کانادا را دارم. به نظرتون مرزهای کانادا کی باز میشن؟ و اینکه اگه تا قبل از باز شدن مرزها اعتبار ویزام تموم بشه باید چی کار کنم؟

  • سلام؛ اینکه ویزای شما رو تمدید کنن یا نه بستگی به سفارت داره. اما اگر دلیل قانع کننده ای برای سفر به کانادا داشته باشید، میتونید همین حالا هم به کانادا سفر کنید.

 • سلام . میخواستم بدونم میتونم ازالان با وجود کرونا بررای ویزای توریستی اقدام کنم؟ اصلا با وجود کرونا به این پرونده ها رسیدگی میکنند؟من میخوام به محض اینکه مرزها باز میشه بتونم برم. باید چکار کنم؟

  • سلام؛ بله میتونید اقدام کنید. فعلا باید درخواست خودتون رو ثبت و وقت سفارت بگیرید. بعد از اینکه مرزها باز شد باید تشریف ببرید ترکیه یا یکی از کشورهای همسایه تا انگشت نگاری بشید.

 • سلام و عرض ادب؛ همسر من باردار هستند و ویزای توریستی کانادا هم دارند، برادرشون هم اقامت کانادا رو داره، آیا میتونن برای زایمان به کانادا سفر کنند؟؟ ممنونم

  • سلام؛ به خاطر محدودیت های سفری، در حال حاضر امکان سفر به کانادا وجود نداره، در سایت دولت کانادا هم، زایمان رو جزو موارد ضروری سفر به کانادا ذکر نکردن. اما میتونید به سفارت ایمیل بزنید و شانستون رو امتحان کنید.

 • سلام وقت بخیر ،همسر بنده در کانادا در حال تحصیل هستش من ویزام ورک پرمیته و اجازه کارمم اومدم و فرزندم ویزاش ویزیتوریه که ۹ سالشه که ویزاهامون هم برای قبل ۱۸ مارچ هستش من خودم اجازه ورود دارم اما نگران فرزندم هستم که یه وقت براش مشکلی پیش نیاد!

  • سلام؛ نخیر، اما حتما دلیل سفرشون رو قید کنید، به سفارت ایمیل بزنید و توضیح بدید که فرزندتون باید همراه شما باشه در سفر به کانادا و نمیتونه به تنهایی در ایران زندگی کنه.

 • سلام وقت بخیر ،همسر بنده در کانادا در حال تحصیل هستش من ویزام ورک پرمیته و اجازه کارمم اومدم و فرزندم ویزاش ویزیتوریه که ۹ سالشه که ویزاهامون هم برای قبل ۱۸ مارچ هستش من خودم اجازه ورود دارم اما نگران فرزندم هستم که یه وقت براش مشکلی پیش نیاد!

  • سلام؛ نه چه مشکلی، حتما دلیل سفرشون رو قید کنید، به سفارت ایمیل بزنید و توضیح بدید که فرزندتون باید همراه شما باشه در سفر به کانادا و نمیتونه به تنهایی در ایران زندگی کنه.

 • سلام وقت بخیر؛ ویزای مولتی دارم و ۲ بار بازدید داشتم. با توجه به اینکه برادرم و خانواده سیتی زن هستند، میتونم این روزها به کانادا سفر کنم؟؟ پیشاپیش ممنون از پاسخ

  • سلام؛ متاسفانه فعلا مرز کانادا برای کسانی که دلیل سفرشون اضطراری نیست بسته هست و شما در صورتی میتونید به کانادا سفر کنید که دلیل قانع کننده ای برای سفر به کانادا داشته باشید.

 • سلام
  خانواده ویزای مالتی داریم تا ۳ سال دیگه اعتبار دارد . پسرم ۵ سالش است قصد داریم برای مدرسه اقدام کنیم آیا شرایط خاصی دارد یا میتوانیم خودمان حضوری کارهای ثبت نام را انجام دهیم؟

  • سلام؛ در صورتی میتونید حضوری اقدام کنید که خودتون و یا همسرتون اقامت داشته باشید. در غیر این صورت احتمالا کمی دردسر خواهید داشت. باید قبلش حتما study permit بگیرید.

 • سلام من ۱۹ سالمه و میخوام هرچه سریع تر به کانادا برم برای ادامه تحصیل ولی انگاری ویزا نمیدن و پذیرش نمیکنند درسته؟ یا اگر من اقدام کنم بصورت صد درصد کار ها درست میشه و میتونم مهاجرت تحصیلیم رو انجام بدم؟؟

  • سلام؛ چیزی صد در صد نیست. اما درحال حاضر میتونید درخواست ویزای تحصیلی خودتون رو به سفارت کانادا ارائه بدید.

 • سلام میخواستم ویزای پزشکی بگیرم برای پسرم یک سال ونیمشه چقدر طول میکشه با این اوضاع کرونا ویزام صادر بشه درضمن ارز دولتی برای درمان بهم تعلق میگیره

  • سلام؛ در شرایط کنونی هیچ زمان مشخصی برای بررسی پرونده های ویزا وجود نداره. در مورد ارز دولتی هم اطلاعی نداریم.

 • سلام
  من ویزای مولتی کانادا دارم حدود ۲ سالی از آن گذشته است . آیا میتوانم با توجه به اینکه دایی خانمم به همراه خانواده در کانادا هستند و اقامت دایم دارند ما هم به کانادا ورود پیدا کنیم؟

  • سلام؛ این موضوع دلیل قانع کننده‌ای برای سفر به کانادا نیست. حتما یک دلیل قانع کننده پیدا کنید و به سفارت ایمیل بزنید.

 • سلام بنده با یک موسسه درباره گرفتن ویزا مشورت کردم و به من گفتند که در حال حاضر نیازی به انگشت نگاری نیست بخاطر شرایط کرونا و شما فقط مدارکتان و مبلغ مشخص را به ما تحویل بدهید تا ما ویزا را برای شما بگیریم و انگشت نگاری را در بدو ورود به خاک کانادا انجام خواهید داد میخواستم ببینم این اطلاعات درست هست یا امکان کلاهبرداری وجود دارد؟

  • سلام؛ خیر چنین چیزی صحت نداره، اگر شما برای ویزای تحصیلی قصد دارید اقدام کنید، دولت کانادا طی فرآیند دو مرحله، ویزای شما رو تایید میکنه، اما انگشت نگاری در خاک کانادا صورت نمیگیره. توصیه میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر، مطب “شرایط اخذ ویزای کانادا در دوران کرونا” مطالعه بفرمایید.

 • دخترم پذیرش همراه فاند از ubcدارد.ویزای مولتی کانادا دارد و نیاز به بیومتریک ندارد.مدارک درماه می ارسال شده .ولی جواب از سفارت دریافت نکرده.درحالیکه بعصی از افرادی که ژوئن یا ژولای اقدام کرده اند پاسخ گرفته اندو بعضی که قبلتر بوده اند هنوز پاسخ نگرفته اند مثل دختر من.با توجه به شروع ترم تحصیلی چه کاری میشود کرد؟؟

 • سلام و عرض ادب آیا اگر برای ویزای توریستی اپلای کنم نامه بایومتریک برایم صادر میشه ؟ و اگر الان نامه بایومتریک نیاد امکان داره بعد از ماه ها بیاد؟ ممنون

  • سلام؛ بله صادر میشه، امام ممکنه با تاخیر به دستتون برسه. و حتی ممکنه در مهلت ۹۰ روزه انگشت نگاری هم نتونید تشریف ببرید. اما نگران نباشید. وقت انگشت نگاری شما محفوظ خواهد ماند.

  • سلام؛فعلا مشخص نیست. البته اگر از اعضای خانواده شهروندان کانادا باشید و یا دلیل سفرتون ضروری باشه، میتونید به این کشور سفر کنید.

 • با سلام
  ما تیرماه برای انگشت نگاری به انکارا رفتیم متاسفانه هنوز هیچ جوابی به دست ما نرسیده به نظر شما کار خاصی نباید انجام بدیم و باید همینجوری منتظر بمونیم

  • سلام؛ بستگی به نوع ویزای درخواستیتون داره اما در حال حاضر بازه ی زمانی ای که برای بررسی ویزا های توریستی در نظر گرفته شده ۱۶۷ روز اعلام شده.

 • سلام
  اگر کسی باردار باشه و قصد زایمان در خاک کانادا رو داشته باشه،در زمان فعلی(کرونا) ،زایمان میتونه دلیلی برای مجوز ورود به خاک کانادا باشه.
  متشکرم

  • سلام؛ خیر، زایمان در کشور کانادا، جزو دلایل ضروری برای سفر به کانادا به حساب نمیاد. اما توصیه میکنم به سفارت ایمیل بزنید و ازشون بخواید با درخواستتون موافقت کنن.

 • سلام؛من حدود ۲ ماه پیش برای ویزای تحصیلی (پایه دوازدهم) اقدام کردم، باتوجه به اینکه مدارس کانادا کمتر از یک ماه دیگه باز میشه،هنوز ویزای من صادر نشده؛نگرانم، علت این تاخیر تو صدور چی میتونه باشه؟(تمام مدارک هم کامل فرستاده شده)

 • سلام.من دیشب برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و مدارکم رو بار گزاری کردم .اطلاع دارید کدام مرزها برای انگشت نگاری کانادا باز است؟و اگر مرزها باز نشوند تکلیف ما چه می شود آیا وجه را برمیگردانند و بررسی انجام نمیگیرد یا باید در نوبت و تعلیق بمانیم ؟

  • سلام؛ مرز های دبی برای انگشت نگاری باز هستش. برگه های بایومتریک به خاطر شرایط پیش آمده منقضی نمیشن فعلا.

 • سلام. خسته نباشید. من باتفاق خانواده درخواست pr دادیم. سال گذشته نامینیت شدیم کارهای مربوط به معاینات پزشکی رو هم انجام دادیم و تایید هم شد. شهریور هم انگشت نگاری کردیم. توی سایت فدرال هم وضعیت پرونده رو complete زده و نوشته نیاز هست تا با یک افسر مهاجرت دیدار کنید تا مدارک رو تایید کنه و pr رو به شما اعطا کنه. اما تا الان نامه پاسپورت ریکوئست نیومده برامون. به نظرتون این مدت طولانی طبیعی هست؟ آیا راهی برای پیگیری وجود نداره؟ و فقط باید صبر کرد؟

 • سلام.وقت بخیر.
  با داشتن ویزای مولتی و قبول شرایط قرنطینه الان نمیشه سفر کرد؟ کانادا اجازه ورود نمیده؟ یعنی دبپورت میکنن؟

 • سلام. من برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم.برای انگشت نگاری کدوم کشورها باز هستند؟و آیا مرزهای هوایی و زمینی باز هستند؟

   • سلام من ویزای سینگل کانادا رو دارم با این وضعیت کرونا به نظر شما کی میتونم واسه رفتن به کانادا اقدام کنم ایا این وضعیت ممنوعیت ورود تا پایان آگوست هست یا بیشتر ادامه داره

    • سلام؛ نمیشه زمان قطعی برای بازگشایی ارائه داد اما امیدواریم که پایان آگوست مرز های کانادا بازگشایی شه.

 • سلام عذر میخوام برای ما ۸ جولای دعوتنامه اومده برای دریافت کارت پی آر و دو ماه فرصت داریم که معاینات پزشکی و سو پیشینه … رو انجام بدیم. خواستم ببینم با این وضعیت کرونا برای انگشت نگاری کجا باید بریم و چقدر زمان داریم؟

  • سلام؛ فعلا که مرزها بسته هستند و شما نمیتونید سفر داشته باشید. مگر اینکه اقامت یکی از کشورهای همسایه رو هم داشته باشید. که بتونید وارد خاک اون کشور بشید.

 • با سلام
  من ویزای مولتی کانادا دارم و تاریخ ویزا و پاسپورتم تا دیماه ۱۴۰۰ هست اخرین فرصت برای ورود به کانادا بر اساس محدودیت زمانی ویزا و پاس تا کی هست؟ شش ماه قبل از پایان ویزا یا ایرلاین ها هم محدودیت دارن؟

 • ببخشید من برای ۱سال ویزای گردشگری ترکیه گرفتم تا داخل ترکیه باشم و سپس مهاجرت به کاندا بکنم ،visa multi هم گرفتم ، دانشجوی کلاس های انلاین کاندا هم هستم اما طبق گفته ها اجازه‌ی ورود من به کاندا داده نمیشود چون کلاس ها انلاین هست و من تا دی ماهم ویزای ترکیه‌ام تموم میشه ، ایا احتمال باز شدن مرز ها هست یا خیر؟

  • سلام؛ با توجه به اینکه اطلاعیه ای در رابطه با زمان بازگشایی سفارت اعلام نشده نمیتونیم اظهار نظر قطعی در رابطه با بازگشایی مرز ها بکنیم، اما احتمالش زیاده که تا دی ماه باز بشه.

 • سلام خسته نباشید من همه مدارکمو برای سابمیت مهاجرت تحصیلی کشور کانادا اماده کردم ولی سایت سفارت برای درخواست ویزا بسته شده خبری در خصوص باز شدن سایت نیست

   • سلام من ویزای پنج ساله دارم که مهلتش در حال اتمام هست ایا برای گرفتن ویزای پنج ساله دوم نیاز به انگشت نگاری مجدد وسفر به انکارای ترکیه هست ؟ اگر نه فقط باید فرم رو تکمیل و پیکاپ انجام بشه؟

    • سلام؛ خیر نیازی به انگشت نگاری مجددا ندارید. فقط باید فرم درخواست ویزای کانادا رو تکمیل و پیکاپ پاسپورت رو انجام بدید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفقابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید. اطلاعات پرواز ترکیه : دکمه به تور استانبول