با توجه به اینکه گروهی از متقاضیان ایرانی شرایط اخذ ویزای کانادا را ندارند، سودجویان اقدام به ارائه ویزای جعلی کانادا برای ایشان می‌کنند. در بعضی اوقات نیز برخی از سودجویان بدون اطلاع مسافرین خود اقدام به ارائه ویزای تقبلی کانادا می‌کنند.

ویزای جعلی کانادا به دو صورت انجام می‌شود:

۱. ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی به افسران ویزای کانادا

۲. جعل ویزای کانادا با توجه به نمونه های اصلی و صادر شده

توجه داشته باشید در صورتی که افسران ویزای کانادا متوجه دو مورد بالا شوند، عواقب سنگینی در انتظار دارندگان این ویزا خواهد بود. ۵ سال محرومیت از ورود به کانادا، ثبت در سوابق متقاضیان متخلف و در نهایت حبس از عواقب ارائه ویزای تقلبی کانادا خواهد بود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 نکاتی برای شناسایی ویزای جعلی کانادا

📌 پیامدهای استفاده از ویزای جعلی کانادا

نکاتی برای شناسایی ویزای جعلی کانادا

ویزای کانادا یک نوع سند رسمی است که از سوی سفارت این کشور و به درخواست متقاضیان صادر می‌شود. سودجویان اغلب از سبک و طراحی ویزای اصلی کانادا اقدام به جعل این ویزا می‌کنند. در ادامه نکاتی را برای شما بیان می‌کنیم که تفاوت میان ویزای جعلی و اصلی کانادا را متوجه خواهید شد!

۱. فونت نامناسب: در تمامی نوشته های ویزای اصلی فونت، سایز و رنگ نوشته‌ها یکسان است. با این حال در ویزای تقلبی شما هیچ دو نوشته یکسانی (از لحاظ اندازه، رنگ و فونت) نمی‌بینید.

۲. واژگان فرانسوی: بدیهی است که سازندگان ویزای تقلبی، تخصصی در کپی کردن همه چیز ندارند! به همین دلیل شما اغلب اشتباهاتی را در برخی از قسمت های ویزای خود می‌بینید. با توجه به اینکه فرانسوی نیز زبان رسمی کشور کاناداست، در ویزای کانادای اصلی کلمات فرانسوی به همراه کلمات انگلیسی چاپ شده اند. به طور مثال در شماره سریال ویزای کانادا، کلمات فرانسوی نیز استفاده شده است که ویزای تقلبی کانادا موفق به چاپ این کلمات به صورت صحیح نشده اند!

۳. واترمارک نام و نام خانوادگی متقاضی: در ویزای اصلی کانادا، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره پاسپورت دارنده ویزا به صورت واترمارک شده در ویزای اصلی مشخص است. در یک سری ویزاهای تقلبی واترمارک اطلاعات گفته شده وجود ندارد و یا اطلاعات واترمارک شده، دارای فونت، سایز و رنگ یکسان نمی‌باشند.

۴. شناسایی عنوان کانادا: در ویزای اصلی کانادا، کلمه کانادا در مرکز کادر بالا چاپ شده است به طوری که فاصله بسیاری کمی با کادر پائین دارد. در ویزاهای تقلبی و جعلی، عموما عنوان کانادا در مرکز کادر نیست و این کلمه فاصله زیادی با خط بالا و پائین کادر دارد.
مواردی که در بالا به شما اعلام کردیم، موارد رایج در ویزای تقلبی کانادا می‌باشد. در صورتی که ویزای دریافتی شما با اطلاعات بالا مطابقت نداشت، به ویزای کانادای خود باید شک کنید.

پیامدهای استفاده از ویزای جعلی کانادا

عواقب استفاده از ویزای تقلبی کانادا می‌تواند به شدت سخت گیرانه و ناخوشایند باشد. اگر افسران مرزی و فرودگاهی کانادا از شما ویزای جعلی دریافت می‌کنند، شما بدون هیچ تعللی بازداشت می‌شوید و تا ۵ سال مجاز به ورود به کانادا نمی‌باشید. برای جلوگیری از چنین شرایطی، پیشنهاد می‌کنیم فقط به موسسات دارای مجوز اخذ ویزا درخواست ویزای خود را ارائه کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای تقلبی کانادا | چگونه ویزای جعلی کانادا را تشخیص دهیم؟
امتیاز 4 از 4 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۴ دیدگاه ها

  • سلام
   از طریق آژانس‌های مسافرتی، سایت سفارت کانادا و سایت VFS و با اطلاعات پرونده درخواستی‌تون می‌تونید از اصالت ویزا اطمینان حاصل کنید.

  • سلام
   خود ویزا رو نمی‌تونید استعلام کنید.
   اما می‌تونید زمانی که برای درخواست ویزا اقدام کردید، مراحل رو از طریق سایت سفارت کانادا و سایت VFSGlobal پیگیری کنید.

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!