علاوه بر کشورهای شنگن، شما اجازه ورود به چندین کشور دیگر که در این منطقه یا حتی اروپا نیستند را با ویزای شینگن دارید. البته به شرطی که ویزای شینگن معتبر داشته باشید. اما این کشورها کدامند و چرا ویزای شنگن را معتبر می‌دانند؟

دلایل اعتبار بالای ویزای شینگن نزد سایر کشور‌ها

دلایل متعددی را می‌توان در مورد اعتبار بالای ویزای شینگن نزد سایر کشورها ذکر کرد که ما مهم‌ترین آنها را برای شما شرح می‌دهیم.

ارزش بالای ویزا، میان کشورهای متقاضی عضویت در حوزه شینگن

کشورهایی که در حال پیوستن یا متقاضی عضویت در منطقه شینگن هستند، تلاش می‌کنند که همیشه رابطه تنگاتنگ و مؤثری با کشورهای عضو این منطقه داشته باشند. این کشورها قوانین مربوط به اخذ ویزا را به‌گونه‌ای برای حوزه شینگن حذف کرده‌اند تا قبل از عضویت با این کشورها به‌صورت گسترده روابط توریستی و گردشگری داشته باشند. در حال حاضر بلغارستان، رومانی، کرواسی و قبرس در حال پیوستن به منطقه شینگن هستند.

کشورها به سیستم غربالگری شینگن اعتماد دارند!

متقاضیان ویزای شینگن از فیلترهای امنیتی، خانوادگی و سیاسی متعددی برای اخذ این ویزا عبور می‌کنند. این فیلترها به‌قدری کارایی خوبی از خود نشان داده‌اند که اکثر کشورهای جهان، شخص دارنده ویزای شینگن را یک توریست و گردشگر واقعی قلمداد می‌کنند. به همین دلیل به دارندگان این ویزا بدون اخذ هیچ مجوزی اجاره اقامت کوتاه‌مدت در کشور خود را می‌دهند. همچنین بعضی از کشورهای جهان فاقد زیرساخت، فناوری یا منابع لازم برای بررسی کامل و دقیق متقاضیان ویزا هستند، به همین دلیل به سیستم ویزا دهی حوزه شنگن اعتماد می‌کنند و بدون ویزا به آنها اجازه ورود می‌دهند.

چه کشورهایی عضو حوزه شینگن هستند

در حال حاضر 29 کشور عضو منطقه شینگن محسوب می‌شوند و دارندگان ویزای شینگن می‌توانند به این 29 کشور سفر کنند. چندین کشور نیز درخواست عضویت خود در حوزه شینگن را مطرح کرده‌اند، به همین دلیل به‌احتمال فراوان شاهد افزایش کشور‌های این حوزه در چند سال آینده خواهیم بود!

ویزای شینگن موردنیاز، برای سفر بدون ویزا به سایر کشور‌ها

برای اینکه با ویزای شینگن خود، بدون ویزا به کشورهای مختلف جهان سفر کنید باید یکی از انواع ویزاهای زیر را بسته به کشور مقصد اخذ کرده باشید:

  • ویزای کوتاه‌مدت شینگن، نوع C (گردشگری یا تجاری)
  • ویزای بلندمدت شینگن نوع D (تحصیلی یا کاری)
  • ویزای ترانزیت نوع A (ترانزیت)
  • اجازه اقامت از هر کشور شینگن

با ویزای شینگن به چند کشور بدون ویزا می‌توان سفر کرد

با ویزای شینگن علاوه بر سفر به 29 کشور عضو این منطقه، سفر به 45 کشور دیگر جهان هم برای شما ممکن خواهد بود. برای ورود به بعضی از این کشورها شما نیاز به ویزای شینگن مولتی خواهید داشت اما اکثر این کشور‌ها ویزای سینگل را برای ورود بدون ویزا قبول می‌کنند. فراموش نکنید که در صورتی می‌توانید بدون ویزا به این کشورها سفر کنید که ویزای شینگن شما کاملاً اعتبار داشته و منقضی نشده باشد.

آیا با ویزای شینگن می‌توان به انگلیس سفر کرد؟

توجه داشته باشید که کشور انگلستان نه‌تنها عضو حوزه شینگن نیست بلکه از سال 2016 دیگر عضو اتحادیه اروپا نیز محسوب نمی‌شود، پس برای سفر به این کشور قطعاً به ویزا نیاز پیدا خواهید کرد. البته درصورتی‌که ویزای شینگن داشته باشید حتماً شانس بسیار بیشتری در اخذ ویزای انگلستان نسبت به سایر افراد خواهید داشت.

لیست کشورهای بدون ویزا برای دارندگان ویزای شینگن

قاره اروپا
کشور مدت‌زمان اقامت
واتیکان 1 روز
کوزوو 15 روز
مقدونیه شمالی 15 روز
جبل‌الطارق 21 روز
بلاروس 30 روز
بوسنی و هرزگوین 30 روز
مونته‌نگرو 30 روز
سن مارینو 30 روز
ترکیه 30 روز
آلبانی 90 روز
آندورا 90 روز
بلغارستان 90 روز
قبرس 90 روز
گرجستان 90 روز
مولداوی 90 روز
موناکو 90 روز
رومانی 90 روز
صربستان 90 روز
قاره آمریکا
کشور مدت‌زمان اقامت
مکزیک 30 روز
بلیز 30 روز
نیکاراگوئه 30 روز
پاناما 30 روز
آنتیگوا و باربودا 30 روز
آروبا 30 روز
کوبا 30 روز
کوراسائو 30 روز
جمهوری دومینیکن 30 روز
جامائیکا 30 روز
سینت مارتن 30 روز
السالوادور 90 روز
گواتمالا 90 روز
هندوراس 90 روز
بونیر 90 روز
هائیتی 90 روز
کلمبیا 90 روز
باهاما 90 روز
پرو 180 روز
قاره آسیا
کشور مدت زمان اقامت
سنگاپور 4 روز
فیلیپین 14 روز
تایوان 14 روز
عمان 30 روز
قطر 30 روز
کره جنوبی 30 روز
عربستان 90 روز

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر