کرونا مرزها و سفارت‌ها را بست

با شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته، اتحادیه اروپا مجبور شد تا کشورهای عضو شینگن را به بستن مرزهای شنگن توصیه کند. از آنجا که درآمد بسیاری از کشورهای عضو شینگن وابسته به توریست و گردشگری و خدمات ویزا است، برخی از کشورهای شینگن در ابتدا با این موضوع مخالفت کردند. اما با بحرانی شدن شرایط شیوع کرونا، کشورهای شنگن نیز یکی پس از دیگری شروع به بستن مرزهای شینگن و تعطیلی سفارت و یا دفاتر خدمات ویزای شینگن در کشورهای ثالث کردند. پس از آن کانادا و کشورهای مهاجرپذیر دیگر نیز مرزهای خود را به روی شهروندان کشورهای دیگر بستند و از اعطای ویزای توریستی به گردشگران خودداری کردند.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تلاش‌های جهانی برای شکست کرونا

📌 زوال کرونا و رواج ویزا

📌 خبر خوش کرونا برای ویزا

📌 خبر بد کرونا برای ویزا

📌 مهار موج دوم کرونا، تنها راه اخذ ویزا

📌 گوش به زنگ خبرهای جدید باشید

تلاش‌های جهانی برای شکست کرونا

با وضع قوانین سفت و سخت و رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی در کشورهای مختلف دنیا و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری، شرایط شیوع کرونا در اغلب کشورهای دنیا به صورت کنترل شده درآمد، پزشکان نیز راه‌های بهتری برای درمان کرونا یافتند و درنتیجه نرخ مرگ و میر کرونا به طور چشمگیری کاهش یافت. به طوری که با کمک مردم، کرونا در سراشیبی سقوط قرار گرفت و صنعت در حال احتضار گردشگری کمی دلگرم شد.

زوال کرونا و رواج ویزا

کنترل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کشورهای حوزه شینگن و کانادا را بر آن داشت تا بر سر بازگشایی مرزها بر روی گردشگران و باز شدن مجدد سفارت‌ها در کشورهای ثالث، رایزنی کنند. تا جایی که زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشایی مرزهای شینگن تا اواخر ماه June یا اواسط تیر ماه شنیده می‌شد. سفارت‌‌ها خود را برای پذیرش درخواست‌های جدید ویزای شینگن آماده کرده بودند. در ابتدا آلمان و فرانسه و پس از آن ایتالیا، سوئیس، اتریش، سوئد، اسپانیا، مجارستان و سایر کشورهای عضو شنگن بر روی شهروندان یکدیگر آغوش گشودند و در تلاش بودند تا برای نجات صنعت توریست خود هم که شده، شرایط ورود گردشگران سایر کشورها را به درون خاک خود تسهیل نمایند. کانادا هم که در اقدامی پیش دستانه، دفاتر VAC خود در باکو و دبی را برای دادن وقت سفارت کانادا و انجام امور انگشت نگاری کانادا باز کرد.

خبر خوش کرونا برای ویزا

خبر خوش اینکه اتحادیه اروپا تا ۲۶ خرداد ۹۹ برای بسته ماندن و یا بازکردن مرزهای شینگن تصمیم گیری خواهد کرد و احتمالا نتیجه این جلسه باز شدن مرزهای شینگن به روی شهروندان کشورهای غیر عضو باشد. از این جهت می‌گویم مرزها باز خواهد شده که پیش از این نیز بسیاری از کشورهای عضو شنگن از جمله، ایتالیا، آلمان، فرانسه و سوئیس، به صورت غیر رسمی خبرهایی را مبنی بر بازگشایی مرزها و باز شدن سفارت خود در ایران به گوش ما رسانده بودند.

خبر بد کرونا برای ویزا

اما خبر بد اینکه احتمالا با تصمیم اتحادیه اروپا و با صلاح‌دید خود کشورهای عضو شینگن، مرزهای شینگن تنها به روی شهروندان کشورهایی باز می‌شود که شرایط شیوع کرونا در آن‌ها بهتر شده باشد و ویزای شنگن تنها به آن‌هایی داده می‌شود که شیوع این بیماری در کشورشان کنترل شده است و همانطور که احتمالا تا کنون باخبر شده اید، موج دوم شیوع کرونا نیز در ایران آغاز شده است. اگرچه نرخ مرگ و میر کرونا در این چندوقت اخیر کمتر شده، اما تعداد مبتلایان از روزهای اوج کرونا در موج اول شیوع این بیماری در ایران هم بیشتر است. به طوری که ستاد مقابله با کرونا تصمیم به بازگرداندن محدودیت‌های قبلی دارد.

اثر کرونا بر روی مرزهای شینگن

مهار موج دوم کرونا، تنها راه اخذ ویزا

این شرایط اگر نگویم قطعا، که احتمالا اعطای ویزای شنگن و نیز ویزای سایر کشورها به ایرانیان را سخت‌تر از سایرین می‌کند. حتی اگر هم بتوانید به ویزا بگیرید، با مشکل پیدا کردن پرواز به مقصد مورد نظرتان برخورد می‌کنید. احتمالا مجبور خواهید شد تا با یک پرواز غیرمستقیم خود را به کشور موردنظر برسانید. در آنجا هم احتمالا با هزینه خودتان یک تست کرونا از شما گرفته می‌شود. شاید هم مجبور شوید تا چند روزی را با هزینه خودتان در قرنطینه بمانید.

اینکه چرا ایران تنها کشوری است که موج دوم کرونا در آن آغاز شده موضوع بحث نیست. اگرچه رفتارهای پرخطر خود ما نیز حداقل یکی از مهم‌ترین دلایل این طغیان است. اما قطعا این شرایط، علاوه بر سلامتی خود ما و نزدیکان و هموطنانمان در سطح جهانی نیز مشکل ساز خواهد شد. قطعا تا زمانی که نتوانیم شرایط بهداشت کرونا را در سطح مطلوبی در کشور رعایت نکنیم، روابط با کیفیت و خوبی را در سطح جهانی نخواهیم داشت.

گوش به زنگ خبرهای جدید باشید

اگرچه نمی‌توان پیش بینی درستی از آینده اوضاع سفرهای خارجی در این وانفسای شیوع کرونا داشت. اما بهترین کار در این شرایط برای کسی که دغدغه اخذ ویزا و سفر به خارج از کشور را دارد این است که از طریق یک منبع آگاه، گوش به زنگ آخرین اخبار و اطلاعیه‌های منتشر شده در خصوص ویزای کشورهای مختلف باشد. برای این منظور کافی است تا سایت‌ خود سفارت مربوطه، سایت دفتر کارگزاری ویزای سفارت مربوطه و یا سایت‌های معتبری چون ویزالند را بررسی کنید. آخرین اخبار مربوط به ویزای هرکشور، در اطلاعیه کرونا و ویزای صفحه ویزای آن کشور در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهد شد. کافی است عبارت “ویزای کشور مورد نظر” را گوگل کرده و وارد صفحه ویزای آن کشور در سایت ویزالند شوید و اطلاعیه کرونا و ویزا را مطالعه نمایید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.5 از 30 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۵ دیدگاه ها

  • سلام؛ فعلا مشخص نیست. به محض باز شدن مرزها یا سفارت‌هادر صفحه ویزای کشورها در سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • سلام دعوتنامه ۴۹۱ من و همسرم برای استرالیا قبل از شیوع کرونا آمد مدارک ارسال کردیم مدیکال راهم رفتیم ولی تست بایومتریک به دلیل بسته شدن مرکز VFS انجام ندادیم. به نظر شما الان پرونده ما در حال بررسی هست یا تا بایومتریک انجام ندیم بررسی راهم انجام نمیدن؟ و اینکه مشخص نیست چه زمانی جواب پرونده ها میاد؟

  • سلام؛ انجام پروسه ی بررسی مدارک و اعلام نتیجه، ملزم به انجام تست بایومتریک هستش و به دلیل شرایط پیش اومده نمیشه نظر قطعی داد در رابطه با زمان جواب دهی. اما میتونید از طریق ایمیل زدن به سفارت، پیگیر روند پیشرفت پروندتون باشید.

  • سلام؛ بله میتونید. به شرطی که کار شما با شرایطی که توسط دولت کانادا وضع شده همخوانی داشته باشه. یعنی مورد نیاز باشه. در ضمن اونجا هم باید حتما ۱۴ روز در قرنطینه بمونید.

 • سلام وقت بخیر ویزای الحاق خانواده من آماده است و فقط مونده بود رو پاسم درج بشه قبل کرونا که سفارت بسته شد آیا سفارت اتریش کارهای مربوط به ویز ای الحاق خانواده رو انجام میده

  • سلام؛ از طریق ایمیلی که در صفحه ویزای اتریش در سایت ویزالند درج شده به با سفارت تماس بگیرید و شرایط خودتون رو توضیح بدید.

 • سلام؛ خیر. شما برای درمان باید ویزای درمانی بگیرید و برای این موضوع هم باید حتما قبل از اقدام برای ویزا، از یک مرکز درمانی در کشور مورد نظر پذیرش گرفته باشید.

 • همسرم الان در چک هستند و کارت اقامت دارند, ۲۷ ژانویه ۲۰۲۰ مصاحبه من و دخترم برای ویزای اتحاد خانواده
  بود که قبل اینکه ویزا بشیم سفارت بست
  امکان بازگشایی سفارت در این موج دوم چقدر هست؟ ایا ممکنه طبق تجربه شما کیس هایی با شرایط ما رو استثنا کنند؟
  خیلی شرایط سختی هست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفقابل توجه متقاضیان ویزای کانادا

مرز هوایی ترکیه باز گشایی شده شما می‌توانید برای انجام امور انگشت نگاری، بلیط پرواز استانبول را از ویزالند خریداری نمایید. اطلاعات پرواز ترکیه : دکمه به تور استانبول