دبی از ویزای بلندمدت گیمینگ برای جذب بازی‌سازان، طراحان و گیمرهای حرفه‌ای رونمایی کرد. این ویزا که در دسته ویزای فرهنگی چندساله قرار می‌‌گیرد، قرار است تا مشابه با ویزای طلایی امارات به صورت پنج یا ده ساله به افراد واجد شرایط اعطا شود. بدین ترتیب، با فراهم شدن فرصت‌های شغلی و آموزشی در دبی، تولیدکنندگان محتوا در حوزه بازی می‌توانند جدیدترین ویزای امارات را دریافت کرده و به رویای خود نزدیک‌تر شوند!

شرایط دریافت جدیدترین ابتکار دبی

شاهزاده حمدان بن محمد آل مکتوم، ولیعهد دبی، از جدیدترین برنامه دبی (DPG33) برای تبدیل این شهر به یکی از قطب‌های ویدیوگیم خبر داد. او عنوان کرد که هدف این شهر، جذب شرکت‌های پیشرو و غول‌های صنعت بازی‌سازی از سراسر جهان بوده و صدور ویزای گیمینگ تنها از بخشی از پروژه آنها برای آینده به شمار می‌رود. مقامات دبی امیدوارند با ایجاد بیش از ۳۰ هزار شغل جدید و دستیابی به افزایش ۱ میلیارد دلاری تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۳۳، به یکی از شهرهای پیشتاز در زمینه بازی‌های کامپیوتری تبدیل شود.

البته بدیهی‌ست که برای درخواست ویزای بلند مدت گیمینگ دبی، علاوه بر مدارک عمومی ویزای دبی، باید شرایط دیگری را نیز داشته باشید:

  • داشتن حداقل ۲۵ سال
  • ارائه رزومه حرفه‌ای و مرتبط با بازی‌سازی
  • اثبات تخصص و مهارت کافی در بخش بازی و به عنوان گیمر حرفه‌ای، توسعه دهنده و …

کوتاه‌تر شدن بررسی درخواست‌ها

با توجه به آمار و ارقام، به نظر می‌رسد که شهر دبی در جذب بیشتر گردشگران، سرمایه گذاران و افراد ماهر بسیار مصمم است. چرا که مقامات این شهر پیش‌تر در ماه مارس ۲۰۲۴، از بستر جدیدی به نام Work Bundle برای دریافت ویزای امارات رونمایی کردند که نه تنها فرایند اخذ ویزای کار (Work Permit) و انواع ویزای اقامت مانند ویزای طلایی امارات را ‌آسان‌تر می‌کند، بلکه مدت زمان بررسی درخواست و جواب‌دهی به آن‌ها را از یک ماه به ۵ روز کاهش می‌دهد.

البته در حال حاضر، نمی‌توان با اطمینان گفت که آیا درخواست متقاضیان ویزای گیمینگ امارات از باید از طریق این پلتفرم ثبت شود یا خیر.

رقابت برای جذب گیمرها

در سال‌های اخیر صنعت بازی در خاورمیانه همواره روندی صعودی داشته و عربستان سعودی تلاش کرده تا با افزایش تعامل با شرکت‌های بازی‌سازی و اختصاص بودجه کلان، درآمد حاصل از این صنعت پولساز را افزایش داده و خود را به عنوان یک مرکز برای علاقه‌مندان به گیم معرفی کند. اکنون با افزایش چشمگیر مبالغ سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های دبی، این شهر به قصد دارد تا با جذب متخصصان برجسته در صنعت بازی‌سازی، از جدی‌ترین رقیب منطقه‌ای خود یعنی عربستان سعودی پیشی بگیرد. علاوه بر این، به نظر می‌رسد دبی در تلاش است تا با برگزاری رویدادهای esport و نمایشگاه‌های مختلف، رشد و گسترش این حوزه را برای خود به ارمغان بیاورد.

آینده‌ای روشن برای ایرانیان

ویزای گیمینگ دبی فرصتی استثنایی برای اطراحان بازی و به ویژه بازی‌سازان ایرانی است تا با شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی و افراد متخصص در این صنعت همکاری داشته باشند. بدون شک، دبی با معرفی این ویزا افراد علاقه‌مند بسیاری را از سراسر جهان جذب خواهد کرد و انتظار می‌رود تا در آینده نزدیک، جزئیات بیشتری دربار این ویزا منتشر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ویزا و یا ثبت درخواست می‌توانید به سایت رسمی پروژه گیمینگ دبی و یا سایت فرهنگ دبی (Dubai culture) مراجعه کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر