تلاش کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) برای توافق با اتحادیه اروپا در خصوص سفر بدون ویزا به حوزه شینگن

 جاسم البدیوی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، در سفر به بروکسل پیشنهاد معافیت از ویزای شنگن را مطرح کرد. این پیشنهاد با استناد به آمار درخواست‌ ویزای شینگن که توسط شهروندان کشورهای عربی در سال ۲۰۲۲ ثبت شده بود مطرح  و ادعا شد که باید مدت‌ها پیش، اجازه ورود بدون ویزا به منطقه شینگن، به شهروندان این کشورها را داده می‌شد.

آمار سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که حدود ۳۵۷ هزار نفر از شهروندان عربستان سعودی و حدود ۱۸۷ هزار نفر از شهروندان امارات متحده عربی، متقاضی ویزای شنگن بوده‌اند و کشور کویت با ۱۴۷ هزار درخواست در جایگاه سوم قرار دارد.

این در حالی است که در حال حاضر، از میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، تنها شهروندان امارات متحده عربی -آن هم شهروندانی که در خارج از این کشور اقامت دارند- امکان سفر بدون ویزا به منطقه شنگن را دارند.

کشورهای GCC تأکید کردند که توافقنامه لغو ویزا برای شهروندان این کشورها، با رونق صنعت گردشگری به اتحادیه اروپا کمک بزرگی خواهد کرد و بدین ترتیب، شهروندان بیشتری می‌توانند از کشورهای منقطه شنگن بازدید کنند.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) پیش از نیز طرح ویزای شینگن عربی را مطرح کردند و قرار است ویزای مشترکی شبیه به شینگن برای سفر به این منطقه ایجاد کنند.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر