ویزای سوئد | وقت سفارت، شرایط، هزینه‌ها و دیگر اطلاعات

می‌توان گفت ویزای سوئد، درحال حاضر یکی از سخت ترین ویزای کشورهای حوزه شینگن است. با توجه به اینکه تمکن مالی و گردش حساب تاثیری به سزایی در اخذ ویزای سوئد دارد، اما بدون دعوتنامه تقریبا محال است که بتوانید ویزای این کشور را بگیرید. برای ورود به حوزه شینگن، به هیچ عنوان سوئد را مبدا قرار ندهید. پیشنهاد می‌کنیم با توجه به تغییرات شرایط ویزای سوئد، قبل از اقدام حتما با کارشناسان ویزالند تماس بگیرید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای سوئد

📌 مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئد

📌 هزینه ویزای سوئد

📌 مدارک ویزای سوئد

📌 وقت سفارت سوئد

📌 ریجکت ویزای سوئد

📌 رفع ریجکت ویزای سوئد و اعتراض به رد شدن آن

📌 سفارت سوئد در تهران

📌 انواع ویزای سوئد

شرایط اخذ ویزای سوئد

با توجه به سختگیری های سفارت سوئد در اعطای ویزا به ایرانیان، در حال حاضر فقط و فقط با ارائه دعوت‌نامه معتبر از سوی اقوام واجد شرایط دریافت ویزای سوئد می‌باشید. در متن دعوتنامه باید نام و نام خانوادگی دعوت کننده، محل اقامت ایشان، نسبت دعوت کننده با شما، شغل ایشان و مدت زمان اقامت شما حتما باید ذکر شود. در صورتی که ایشان از شما حمایت مالی می‌کنند حتما در متن دعوتنامه باید ذکر شود.

مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئد

پس از حضور در سفارت سوئد و ارائه مدارک و انگشت نگاری، تقریبا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای سوئد، شخص متقاضی باید به همراه کارت شناسایی و رسید درخواست ویزا به سفارت این کشور مراجعه کنید.

هزینه ویزای سوئد

هزینه درخواست ویزای سوئد در گروه مسافرتی ویزالند، ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که این هزینه فقط برای دریافت وقت سفارت، پرداخت هزینه ویزای درخواستی، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره می‌باشد. با توجه به اینکه هزینه درخواست ویزا به صورت آنلاین پرداخت می‌شود، نیازی به پرداخت هزینه در سفارت سوئد نیست.

مدارک ویزای سوئد

مدارک ویزای سوئد باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برای ویزای سوئد نیست. چک لیست مدارک ویزای سوئد به شرح زیر می‌باشد.

📑 فرم درخواست ویزای سوئد

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 پرینت برگه وقت سفارت

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 اصل و ترجمه کارت ملی و شناسنامه

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

📑 گردش حساب ۳ ماهه متقاضی

📑 تمکن مالی به یورو

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

وقت سفارت سوئد

تعیین وقت سفارت سوئد، توسط کنسولگری همین کشور در ایران انجام می‌شود. فرم درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین تکمیل شده و حتی شما باید هزینه ویزای خود را نیز در همین سایت پرداخت کنید. ۶۰ روز پس از ارائه درخواست می‌توانید در سفارت این کشور حضور داشته باشید اما اگر می‌خواهید وقت سفارت شما کمتر از ۲ ماه باشد، می‌توانید با ارائه مدرک به سفارت سوئد در تهران ایمیلی ارسال کنید تا در مدت زمان کمتری در سفارت این کشور حضور داشته باشید. وقت سفارت سوئد مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.  هزینه درخواست وقت سفارت سوئد در ویزالند، ۲ میلیون تومان می‌باشد. این هزینه، شامل تکمیل فرم شینگن و پرداخت هزینه ویزا می‌باشد.

ریجکت ویزای سوئد

با توجه به سختگیری های سفارت سوئد در اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، معمولا نرخ ریجکتی ویزای این کشور بالا می‌باشد. رایج ترین دلیل رد شدن ویزای سوئد، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان به کشور محل اقامت خود می‌باشد. دلایل ریجکت ویزای سوئد به شرح زیر است:

  • عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان
  • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر به سوئد
  • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در سوئد
  • ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتب

رفع ریجکت ویزای سوئد و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای سوئد وجود ندارد و شما می‌توانید ۶ ماه پس از ریجکتی و با رفع کردن نواقص پرونده خود دوباره اقدام کنید. برای اعتراض به رد شدن ویزای سوئد، ایمیلی در انتهای برگه ریجکتی نوشته شده است که می‌توانید اعتراض خود را همراه با ارائه اسناد و مدارک معتبر به این ایمیل ارسال کنید.

سفارت سوئد در تهران

سفارت سوئد در تهران در آدرس پاسداران، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک ۲۷ واقع شده است. شما می‌توانید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر با داشتن برگه وقت سفارت، برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در این مرکز حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بدون تعیین وقت قبلی مجاز به ورود به سفارت سوئد نمی‌باشید.

انواع ویزای سوئد

با توجه به هدف شما از سفر به سوئد، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای کاری، تحصیلی و توریستی محبوب ترین ویزاهایی است که متقاضیان از سفارت سوئد درخواست می‌کنند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

ویزای توریستی سوئد:

مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی سوئد، ارائه دعوت نامه است. شما فقط با ارائه دعوتنامه و گردش حساب و تمکن مالی خوب می‌توانید از سوئد ویزای توریستی بگیرید. شما با ویزای توریستی می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه در کشور سوئد اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی سوئد:

برای دریافت ویزای تحصیلی حتما باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه دعوتنامه معتبر ارائه کنید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل باید خاک سوئد را ترک کنید.

ویزای کاری سوئد:

اخذ ویزای کاری سوئد نیز، نیاز به ارائه دعوتنامه دارد. دعوتنامه ویزای کاری سوئد باید از سوی یک کافرما، شرکت و یا موسسه باشد. اعطای ویزای کاری سوئد، فقط در صورتی که است که در این کشور نیاز به نیروی کار ماهر خارجی باشد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای سوئد | وقت سفارت، شرایط، هزینه‌ها و دیگر اطلاعات
امتیاز 4.3 از 19 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

دیدگاهی پیدا نشد!

  • سلام من تابحال ۳بار باویزای شنگن به سوید نزد خانواده م رفتم وسرموقع برگشتم آخرین بار حدود۵ ماه بیش برای ۲ماه سوید بودم حالا میخولهم تقاضای ویزای مولتی بلند مدت بدهم پاسبورتم ۵سال اعتبار دارد آیا میتوانم اقدام کنن؟

  • سلام خسته نباشید، ممنون بابت اطلاعات مفیدسایتتون، سوالی دارم کسیکه ۳بارویزای شنگن گرفته وسر موقع هم برگشته آیا برای ویزای بلند مدت مولتی شنگن میتواند اقدام کند؟ باتوجه به اینکه خانواده اش در یک کشور اتحادیه اروپا مقیم هستند، بعنوان مثال ویزای ۲یا۳ ساله با اقانت های کوتله مدت ودرهرسال فرضا سه بار سفر برای ۱ماه؟

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!