می‌توان گفت ویزای سوئد، درحال حاضر یکی از سخت ترین ویزای کشورهای حوزه شینگن است. با توجه به اینکه تمکن مالی و گردش حساب تاثیری به سزایی در اخذ ویزای سوئد دارد، اما بدون دعوتنامه تقریبا محال است که بتوانید ویزای این کشور را بگیرید. برای ورود به حوزه شینگن، به هیچ عنوان سوئد را مبدا قرار ندهید. پیشنهاد می‌کنیم با توجه به تغییرات شرایط ویزای سوئد، قبل از اقدام حتما با کارشناسان ویزالند تماس بگیرید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای سوئد

📌 مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئد

📌 هزینه ویزای سوئد

📌 مدارک ویزای سوئد

📌 وقت سفارت سوئد

📌 ریجکت ویزای سوئد

📌 رفع ریجکت ویزای سوئد و اعتراض به رد شدن آن

📌 سفارت سوئد در تهران

📌 انواع ویزای سوئد

شرایط اخذ ویزای سوئد

با توجه به سختگیری های سفارت سوئد در اعطای ویزا به ایرانیان، در حال حاضر فقط و فقط با ارائه دعوت‌نامه معتبر از سوی اقوام واجد شرایط دریافت ویزای سوئد می‌باشید. در متن دعوتنامه باید نام و نام خانوادگی دعوت کننده، محل اقامت ایشان، نسبت دعوت کننده با شما، شغل ایشان و مدت زمان اقامت شما حتما باید ذکر شود. در صورتی که ایشان از شما حمایت مالی می‌کنند حتما در متن دعوتنامه باید ذکر شود.

مدت زمان جوابدهی به ویزای سوئد

پس از حضور در سفارت سوئد و ارائه مدارک و انگشت نگاری، تقریبا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب ویزای سوئد، شخص متقاضی باید به همراه کارت شناسایی و رسید درخواست ویزا به سفارت این کشور مراجعه کنید.

هزینه ویزای سوئد

هزینه درخواست ویزای سوئد در گروه مسافرتی ویزالند، ۴۰۰ یورو می‌باشد. توجه داشته باشید که این هزینه فقط برای دریافت وقت سفارت، پرداخت هزینه ویزای درخواستی، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل و غیره می‌باشد. با توجه به اینکه هزینه درخواست ویزا به صورت آنلاین پرداخت می‌شود، نیازی به پرداخت هزینه در سفارت سوئد نیست.

مدارک ویزای سوئد

مدارک ویزای سوئد باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امورخارجه برای ویزای سوئد نیست. چک لیست مدارک ویزای سوئد به شرح زیر می‌باشد.

📑 فرم درخواست ویزای سوئد

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

📑 پرینت برگه وقت سفارت

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 اصل و ترجمه کارت ملی و شناسنامه

📑 ارائه دعوت نامه معتبر

📑 گردش حساب ۳ ماهه متقاضی

📑 تمکن مالی به یورو

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت

📑 واچر هتل

وقت سفارت سوئد

تعیین وقت سفارت سوئد، توسط کنسولگری همین کشور در ایران انجام می‌شود. فرم درخواست ویزای این کشور به صورت آنلاین تکمیل شده و حتی شما باید هزینه ویزای خود را نیز در همین سایت پرداخت کنید. ۶۰ روز پس از ارائه درخواست می‌توانید در سفارت این کشور حضور داشته باشید اما اگر می‌خواهید وقت سفارت شما کمتر از ۲ هفته باشد، می‌توانید با ارائه مدرک به سفارت سوئد در تهران ایمیلی ارسال کنید تا در مدت زمان کمتری در سفارت این کشور حضور داشته باشید. وقت سفارت سوئد مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.  

ریجکت ویزای سوئد

با توجه به سختگیری های سفارت سوئد در اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی، معمولا نرخ ریجکتی ویزای این کشور بالا می‌باشد. رایج ترین دلیل رد شدن ویزای سوئد، عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان به کشور محل اقامت خود می‌باشد. دلایل ریجکت ویزای سوئد به شرح زیر است:

 • عدم اعتماد به بازگشت متقاضیان
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر به سوئد
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در سوئد
 • ارائه مدارک دروغین و غیرواقعی
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتب

رفع ریجکت ویزای سوئد و اعتراض به رد شدن آن

رفع ریجکت ویزای سوئد وجود ندارد و شما می‌توانید ۶ ماه پس از ریجکتی و با رفع کردن نواقص پرونده خود دوباره اقدام کنید. برای اعتراض به رد شدن ویزای سوئد، ایمیلی در انتهای برگه ریجکتی نوشته شده است که می‌توانید اعتراض خود را همراه با ارائه اسناد و مدارک معتبر به این ایمیل ارسال کنید.

سفارت سوئد در تهران

سفارت سوئد در تهران در آدرس پاسداران، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک ۲۷ واقع شده است. شما می‌توانید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر با داشتن برگه وقت سفارت، برای تحویل مدارک و انگشت نگاری در این مرکز حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بدون تعیین وقت قبلی مجاز به ورود به سفارت سوئد نمی‌باشید.

انواع ویزای سوئد

با توجه به هدف شما از سفر به سوئد، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای کاری، تحصیلی و توریستی محبوب ترین ویزاهایی است که متقاضیان از سفارت سوئد درخواست می‌کنند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

ویزای توریستی سوئد:

مهم ترین شرط اخذ ویزای توریستی سوئد، ارائه دعوت نامه است. شما فقط با ارائه دعوتنامه و گردش حساب و تمکن مالی خوب می‌توانید از سوئد ویزای توریستی بگیرید. شما با ویزای توریستی می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه در کشور سوئد اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی سوئد:

برای دریافت ویزای تحصیلی حتما باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه دعوتنامه معتبر ارائه کنید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل باید خاک سوئد را ترک کنید.

ویزای کاری سوئد:

اخذ ویزای کاری سوئد نیز، نیاز به ارائه دعوتنامه دارد. دعوتنامه ویزای کاری سوئد باید از سوی یک کافرما، شرکت و یا موسسه باشد. اعطای ویزای کاری سوئد، فقط در صورتی که است که در این کشور نیاز به نیروی کار ماهر خارجی باشد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای سوئد | وقت سفارت، شرایط، هزینه‌ها و دیگر اطلاعات
امتیاز 3.9 از 30 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۶ دیدگاه ها

 • سلام. من پذیرش ارشد دارم برای ترم سپتامبر. متاسفانه هنوز تمکن مالی رو به خاطر شرایط بد اقتصادی این روزها نتونستیم جور کنیم. با توجه به اینکه هنوز سفارت باز نشده، میخواستم بدونم میتونم تا زمان تحویل مدارک تمکن مالی رو جور کنم یا دیگه خیلی دیر شده؟
  اگر سند خونه داریم اونم ارائه بدیم یا برای ویزای تحصیلی نیازی نیست؟؟
  نوبت دهی سفارت الان هست یا هنوز نوبت هم نمیدن؟
  خواهش میکنم جواب سوالم مخصوصا تمکن مالی رو بدید خیلی برام مهمه.

 • سلام
  وقت بخیر یسری سوال داشتم از خدمتتون اگر امکان باشه راهنمایی بفرمایید.
  شرایط ما به این صوت هست که بنده پذیرش یکساله ارشد گرفتم بهمراه اسکالرشیپ و دانشگاه برای من بیمه رد میکنه.
  سوالات :
  ۱- برای همسرم هم باید بیمه تهیه کنیم ؟ (داخل مدارک همراهدر سفارت چیزی برای این منظور قید نشده)
  ۲- داخل فرم سفارت محل اقامت در سوئد پرسیده شده، اینکه ما فقط درخواست دریافت خانه دادیم از خوابگاه دانشگاه کفایت میکنه، چون فعلا محل اقامت مشخص نمیشه از طرف دانشگاه.
  ۳- بحث گردش مالی حداقل چقدر باید باشه تا مورد پذیرش سفارت قرار بگیره؟(البته ما در ایران یک خانه دارم که ۳ دنگ ۳ دنگ می باشد و سند آن هم ترجمه شده است)
  ۴- بحث کرونا تاثیر داره توی روند رسیدگی برای این نوع اقامت؟
  ۵- برای دوره ارشد حتما مصاحبه میذارن ؟
  تشکر از شما

  • سلام
   ۱. برای همسرتون بیمه نیاز نیست
   ۲. میتونید برای چند وقت، یعنی در حدود ده پونزده در اطراف دانشگاه روز هتل رزرو کنید.
   ۳. دقیق نمیدونم ولی در حدود ۵۰۰ میلیون باشه
   ۴. در مورد تاثیرش که نگران نباشید هیچ تاثیری نداره اما ممکته یکم طول بکشه تا جوابتون بیاد چون فعلا نه درخواستی پذیرفته میشه و نه درخواست های قبلی بررسی میشه.
   ۵. بله مصاحبه دارید.

  • اگر وقت سفارت شما بعد از زمان اعلام شده توسط سفارت باشه خیر، بعد از تموم شدن بحران کرونا، برای وقت سفارت جدید با شما تماس خواهند گرفت.

  • سلام
   بستگی به اعتبار درآمدی و مالی اونها در سوئد و هدف از سفر شما داره. اما با داشتن دعوتنامه از طرف عموتون شانس ویزا شدن رو دارید.

 • با سلام. من برای دیدن دوستانی که نسبت فامیلی نداریم نمیتونم ویزا بگیرم؟ پرینت گردش حساب بانکی قابل قبول دارم و ضمنا همسر و فرزندم در ایران میمونن و خودم تنها قصد سفر دارم. به نظرتون ممکنه پذیرش کننن؟ ممنون

  • سلام
   امکان گرفتن ویزا با دعوتنامه از طرف دوستان امکان‌پذیره، اما برای کشوری مثل سوئد احتمال پذیرشش بسیار کمه.

 • با سلام
  برای نشون دادن ارتباط خانوادگی بین دعوت کننده و دعوت شونده آیا نیازی به ترجمه شناسنامه پدر هست یا نه البته برای سفارت سوئد. با تشکر فراوان از شما

  • سلام
   بله، شناسنامه پدر یا مادرتون، شناسنامه خودتون و شناسنامه دعوت کننده‌تون رو باید ترجمه کنید.

 • با سلام و خسته نباشید.
  برای خودم، همسرم و پسر هفت ساله ام وقت سفارت سوئد گرفتم. آیا برای روز مصاحبه پسرم رو هم باید ببرم سفارت. ممنون از پاسختون

 • با سلام مجدد
  مدارک ترجمه شده من مربوط به ۱۱ ماه قبله اگه بدم مترجم دوباره مهر تایید بزنه که فاقد تغییراته مورد قبول سفارت سوئد هست یا نه. با تشکر از زحمات شم

 • با عرض سلام و خسته نباشی.
  معنی این گزینه در سایت سفارت سوئد چه مهنی میده. در ضمن سفارت سوئد نیاز به ترجمه سند ازدواج هم داره.؟
  civic registration for the referent person

 • با سلام
  سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ دو بار ویزای ۴۵ روزه شنگن از سوئد دارم و قبل از اتمام ویزا برگشتم.
  کل اعضای خانواده مالتیپل کانادا داریم اما استفاده نکردیم تا حال.
  دعوتنامه معتبر از خواهرم دارم و تمکن مالی خوب با گردش حساب خوب دارم.
  پسر بزرگتر ۱۳ ساله ام قراره در ایران بمونه .
  با این شرایط احتمال گرفتن شنگن ۳۰ روزه برای من، همسرم و پسر کوچک ۷ ساله ام چقدره.
  با تشکر

  • سلام،
   شرایطتون بسیار عالی و شانس شما به‌نظر بنده ۹۹ درصده. اما دقت کنید که همه موارد رو ذکر کنید.از جمله اینکه پسر بزرگترتون در ایران میمونن

 • سلام من تابحال ۳بار باویزای شنگن به سوید نزد خانواده م رفتم وسرموقع برگشتم آخرین بار حدود۵ ماه بیش برای ۲ماه سوید بودم حالا میخولهم تقاضای ویزای مولتی بلند مدت بدهم پاسبورتم ۵سال اعتبار دارد آیا میتوانم اقدام کنن؟

 • سلام خسته نباشید، ممنون بابت اطلاعات مفیدسایتتون، سوالی دارم کسیکه ۳بارویزای شنگن گرفته وسر موقع هم برگشته آیا برای ویزای بلند مدت مولتی شنگن میتواند اقدام کند؟ باتوجه به اینکه خانواده اش در یک کشور اتحادیه اروپا مقیم هستند، بعنوان مثال ویزای ۲یا۳ ساله با اقانت های کوتله مدت ودرهرسال فرضا سه بار سفر برای ۱ماه؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!