تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی از مهم ترین مدارک تاثیر گذار در تصمیم گیری افسر کنسولی می باشد. در واقع شما با ارائه نامه تمکن مالی به افسر کنسولی این اطمینان را می دهید که از پس هزینه ها در کشور مورد نظر برمی آیید و از این لحاظ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. سفارت خانه هر کشوری مبالغ حداقلی برای تمکن مالی مسافر اعلام کرده اند و این مبالغ برای هر کشور متفاوت است. مبالغ تمکن مالی ویزا، بر مبنای هزینه های رفت و برگشت به آن کشور، هزینه اقامت در هتل و یا مسافر خانه، هزینه های حمل و نقل در آن کشور، هزینه های خورد و خوراک و مواردی از این قبیل مشخص می شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 تمکن مالی ویزای کانادا

📌 گواهی تمکن مالی برای سفارت کانادا

📌 تمکن مالی ویزای کاری کانادا

📌 میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

📌 تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

📌 میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

📌 تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

📌 نمونه تمکن مالی

تمکن مالی ویزای کانادا

نامه تمکن مالی، توسط بانک عامل هر شخص و به واحد پول کشور مورد نظر صادر می شود. در واقع تمکن مالی شامل ، مانده حساب شخص و سپرده های بانکی ایشان به همراه تاریخ بازگشایی حساب، میانگین مبالغ وارد شده به حساب، میانگین مبالغ خارج شده از حساب و تفاضل این دو (گردش حساب) می باشد. معمولا در تمکن مالی، تمامی مبالغ به در واحد ریال عنوان می شوند و شخص متقاضی تمکن مالی، باید با توجه به ویزای درخواستی، واحد پول درخواستی مورد نظر را اعلام دارد. تمکن مالی در صورتی معتبر است که شعب ارزی آن را صادر و مدیر شعبه آن را مهر و امضاء کند.

گواهی تمکن مالی برای سفارت کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا شامل، مانده حساب شخص به دلار کانادا، مبالغ ورودی به حساب متقاضی، مبالغ خروجی از حساب متقاضی و گردش حساب می‌باشد. بازه تمکن مالی و گردش حساب مورد درخواست سفارت کانادا، ۳ ماه اخیر از تاریخ درخواست می باشد. با توجه به اطلاعات ارائه شده سفارت کانادا، مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر ۵۰.۰۰۰ دلار کانادا می باشد. مدت اعتبار تمکن مالی ویزای کانادا، ۷ روز از تاریخ صدور آن می باشد. تمکن مالی کانادا، باید ممهور به مهر شعب ارزی بانک صادر کننده باشد و مدیر شعبه ارزی نیز آن را به امضاء برساند.

تمکن مالی ویزای کاری کانادا

متقاضی اخذ ویزای کاری کانادا، با مدارک تمکن مالی خود باید به دولت کانادا اثبات کند که توان مالی کافی برای اقامت در کانادا را دارا می باشد و برای برطرف کردن حداقل الزامات زندگی در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهد شد.

متقاضی ویزای کار کانادا، نمی تواند از شخص دیگری برای امرار معاش پول قرض بگیرد و باید توانایی پرداخت تمامی هزینه های زندگی خویش را، قبل از دریافت حقوق و مزایای شغل جدید داشته باشد.

اگر همسر و فرزندان تان، به همراه شما در کانادا اقامت داشته باشند، می توانید در صورت نیاز از منابع مالی آن ها ( در صورت وجود) نیز استفاده کنید.

اگر شرکت و یا کارفرما، به منظور همکاری با شما، دعوت نامه ای برای تان ارسال کند، شما باید با مدارک تمکن مالی این اطمینان را به آن ها بدهید که در تامین هزینه های اولیه خود در کشور کانادا، دچار مشکل نخواهید شد.

میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

مقدار پول مورد نیاز برای ویزای کاری کانادا، با توجه به تعداد نفرات خانواده متقاضی مشخص می شود. برای تعیین هزینه های ویزای کاری کانادا، باید به موارد زیر دقت شود:

 • شخص متقاضی
 • همسر شخص متقاضی
 • فرزندان شخص متقاضی
 • فرزندان وابسته به همسرتان (که شما ناپدری / نامادری آنها می شوید.)

نامه تمکن مالی شخص متقاضی، که در هنگام درخواست مهاجرت ارائه می شود، باید گواهی این موضوع باشد که شخص متقاضی دارای شرایط مالی مناسب برای مهاجرت می باشد. در زیر، جدولی ارائه می شود که هزینه های مورد نیاز ویزای کار کانادا با توجه به تعداد افراد خانوار مشخص شده است:

بودجه مورد نیاز به دلار کاناداتعداد افراد خانواده
۳,۳۶۱$برای هر عضو بیشتر
۱۲,۴۷۵$۱
۱۵,۵۳۱$۲
۱۹,۰۹۳$۳
۲۳,۱۸۱$۴
۲۶,۲۹۲$۵

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

کانادا، به دلیل شهریه های کم دانشگاه ها و هزینه های پائین زندگی، مقصد محبوب دانشجویان بین المللی است. برای ادامه تحصیل در کانادا، تمکن مالی بودجه های در دسترس برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی مورد نیاز است.

متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، برای اثبات و تمکن مالی، باید مدارک زیر را ارائه دهند:

تمکن مالی ۶ ماه گذشته متقاضی:

تمکن مالی ۶ ماه گذشته متقاضی ویزای تحصیلی کانادا نشان می دهد که مدارک مالی و بودجه در دسترس برای حمایت از هزینه های دانشگاه و پرداخت هزینه های رفت و آمد و زندگی کافی است یا خیر.

تمکن مالی سرپرست خانواده:

تمکن مالی سرپرست خانواده و یا اعضای دیگر خانواده (در صورت کافی بودن بودجه) نشان دهنده حمایت مالی خانواده از متقاضی ویزای تحصیلی کانادا.

میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

میانگین هزینه تحصیل در کانادا، ۱۵ هزار دلار کانادا تخمین زده شده است. این مقدار برای موسسات آموزشی و برنامه های تحصیلی، متفاوت است. متقاضیان علاوه بر هزینه های آموزشی، موظف به پرداخت هزینه های اقامت و زندگی نیز می باشند که در زیر به آن ها اشاره شده است:

مبلغ مورد نیاز در هر سال (به اضافه هزینه شهریه)اشخاصی که به کانادا وارد می شوند
۱۰,۰۰۰$شخص متقاضی
+ ۴,۰۰۰$به همراه یک شخص از خانواده
+ ۳,۰۰۰$هر شخص از خانواده

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

گواهی تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بسیار تاثیر گذار در تائید و حتی رد کردن درخواست ویزای توریستی کانادا باشد. مبلغ تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، شرایط مربوط به تاریخچه سفری و اسناد ملکی متقاضی را تعیین می کند. با توجه به اعلام سفارت کانادا، گواهی تمکن مالی ویزای کانادا برای شخص متقاضی ۵۰ هزار دلار کانادا می باشد و هر عضو از خانواده که ایشان را همراهی کنند، ۱۰ هزار دلار کانادا اضافه می شود؛ اما اگر تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بیشتر از مبلغ اعلام شده سفارت این کشور باشد، شرایط تاریخچه سفری و اسناد ملکی برای ایشان تغییر پیدا خواهد کرد. با افزایش مبلغ تمکن مالی، تعداد سفر های خارجی شخص متقاضی و همچنین اموال منقول و غیر منقول ایشان نیز باید بیشتر باشد. دلیل این شرایط برای تمکن مالی ویزای کانادا، عدم ارائه تمکن مالی جعلی از سوی شخص متقاضی می باشد.

نمونه تمکن مالی

نمونه تمکن مالی
 
 
 
نمونه تمکن مالی

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

تمکن مالی ویزای کانادا + مانده حساب مورد نیاز ویزای کانادا
امتیاز 4.4 از 80 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۲۰۰ دیدگاه ها

 • سلام من یک خونه دارم در حدود ۱ میلیارد تومان و یک ماشین در حدود ۸۰ میلیون تومان و حساب بانکی ۴۰ میلیون تومان آیا ارائه این مدارک جهت درخواست ویزای توریستی کانادا کافی است. کارمند هستم با حقوق ۷ میلیون تومان و ۱۸ سال و ۶ ماه سابقه بیمه با ۴۰ سال سن و مجرد

  • سلام
   اینکه مجرد هستید شانستون رو کم میکنه، مانده حسابتون هم خیلی کم هست، حداقل باید در حدود ۱۰۰ میلیون مانده حساب با گردش ۶ ماهه خوب باشید. ذکر نکردید که سایقه سفریتون به چه صورت بوده؟ آیا ویزای شینگن قبلی داشتید؟ دعوتنامه از کانادا دارید؟ بدون این یکی از این دو مورد هم شانسی برای گرفتن ویزای کانادا ندارید.

 • سلام
  همسر من میخان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند و یکی از وکلا میگه برای دوتایتون باید ۵۰۰ میلیون گردش حساب داشته باشید به دلار میشه حدود ۳۰۰۰۰$ برای یک سال.ولی جوری که شما میگید باارز دولتی
  حساب میشه دلار.با ارز دولتی حدودا میشه ۱۳۰ تومن.ایا این وکبل داره درست میگه؟؟

 • سلام
  منظور از گردش مالی برای سفارت کانادا برای ویزای توریستی دقیقا چیست ؟
  ایا تعداد واریز و برداشت مهم است یا مقدار موجودی بعد از برداشت ؟مثلا خریدهای روزانه هم جز گردش مالی حساب میشود ؟
  در اخر برای تمکن مالی حداقل چه مبلغی باید ته حساب بماند تا زمان جواب سفارت ؟

  • سلام
   هر دو، تمکن مالی شامل حساب بانکی و دارایی‌های ملکی شماست.
   حساب بانکی شامل مانده حساب و ریز گردش سه تا شش ماه آخر حسابتون هست. هرچه تعداد تراکنش ها بیشتر باشه بهتره، حداقل تمکن مالی هم برای ویزای کانادا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر هست که بعد از گرفتن نامه استعلام میتونید از حساب خارجش کنید.

 • سلام وقت بخیر من تمایل به دیدار از کشور کانادا توریستی را دارم و دعوتنامه از بستگان را دارم و تمکن مالی بنده حدود ۲۰۰ م و دو باب هم منزل مسکونی دارم و شاغل هم هستم با سابقه بالا و پرداخت بیمه احتمال ویزای کانادا برای بنده چند درصد هست لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  • سلام
   چند سال دارید؟ سابقه سفر به حوزه شینگن رو دارید؟ باید سایر شرایط هم بررسی بشه. اما در کل شانس دارید.

 • سلام وقت بخیر من تمایل به دیدار از کشور کانادا توریستی را دارم و دعوتنامه از بستگان را دارم و تمکن مالی بنده حدود ۲۰۰ م و دو باب هم منزل مسکونی دارم و شاغل هم هستم با سابقه بالاسی سال و پرداخت بیمه ومجرد هستم با ۵۴ سال سن احتمال ویزای کانادا برای بنده چند درصد هست لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  • سلام
   بله با این شرای سنی شانس گرفتن ویزا با دعوتنامه رو دارید. اگر سابقه سفر به حوزه شینگن رو داشته باشید که چه بهتر. اما با این شرایط هم بالای ۸۰ تا ۹۰ درصد شانس گرفتن ویزا رو دارید.

 • سلام مرسی از پاسخ های جامعتون
  من یک مادر مجرد ۴۰ ساله هستم که یک دختر ۱۶ ساله دارم که از سه سالگی با من زندگی میکنه میخوام برای ویزای توریستی فقط برای خودم اقدام کنم ایا بدون دعوتنامه شانسی دارم? و ایا وجود دخترم و شاغل بودن و ۱۸ سال سابقه بیمه من میتونه نشاندهنده برگشتن من باشه? و ایا مجرد بودن من شانس من و تو ویزا شدن پایین میاره? میزان تمکن مالیم چقدر باید باشه?ایا سند خونه و ماشین کافیه?
  قبلا از پاسختون ممنونم

  • سلام
   اینکه دخترتون رواینجا میگذارید خودش نشون دهندگی وابستگی عاطف شما در ایران هست، به شرطی که حضانت قانونی ایشون با شما باشه، سابقه بیمه خوبی دارید. و اینکه برای کانادا باید سابقه سفری خوبی خصوصا به حوزه شینگن داشته باشید. یا اینکه دعوتنامه داشته باشید.
   برای تمکن مالی هم که باید مانده حساب حداقل ۱۰۰ میلیونی با گردش حساب ۳ تا ۶ ماهه ارائه بدید.

 • سلام من میخوام برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم امکانش هست برادرم اسپانسرمن بشه و تموم هزینه های منوبه عهده بگیره و تمکن مالی برادرم برای من جواب میده ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
  میخواستم بپرسم منظور از نامه کاری اسپانسر مالی چیه و اینکه سند ملک و املاک چجوری باید کارشناسی بشه و به عنوان تمکن مالی ارائه بشه؟

  • سلام
   اگر منظورتون ویزای اقامتی هست، باید کارشناسی بشه. ولی ما در زمینه ویزای اقامتی کار نمی‌کنیم.

 • سلام خسته نباشید تمکن مالی دانش آموزی با کالج سالیانه ۱۶۰۰۰ دلار چقدر میشه و با کدام دلار محاسبه میشه چون من ۲۰۰ میلیون تومان بودجه قابل نمایش دارم

 • سلام من برادرم دعوتنامه کانادا واسه من و دخترم که ۱۰ ماهشه فرستاده، خودم شاغلم با درامد ماهی ۴ میلیون و همسرم پزشک البته همسرم قرار نیست بیاد گردش حساب و تمکن مالی باید به چه مقدار و به اسم کدوممون باشه؟!

  • سلام
   به اسم خودتون، با مانده حساب حداقل ۱۰۰ میلیون تومن و گردش ۳ تا ۶ ماه آخر، ترجیحا حسابی با تعداد تراکنش بالا، پول رو یکجا به حسابتون واریز نکرده باشید و بعد از انگشت نگاری هم تا زمانی که جواب ویزاتون نیومده برداشتش نکنید. سعی کنید حتما هدف از سفرتون رو مشخص کنید و دلایل محکمی برای بازگشتتون ارائه بدید.

   • یعنی تمکن و گردش حساب رو از روی یک حساب باید بگیرم؟!! نمیشه تمکن روی یه حساب و گردش حساب از حساب دیگه باشه؟!!

     • تمکن مالی و گردش حساب تو چه مرحله ای باید ارائه بشه؟ من تمکن بگیرم بعد پولشو جابجا کنم اونا چطور متوجه میشن؟!

     • بعد از اینکه شما نامه تمکن مالیتون رو به سفارت ارائه میدید. ممکنه اون ها چند روز یا چند هفته بعد از بانک استعلام بگیرن، اگر شما پولتون رو قبل از استعلام سفارت از حساب خارج کنید، خلاف ادعای شما ثابت میشه و در نتیجه سفارت شما رو ریجکت خواهد کرد.

     • سلام
      لطفا اطلاعات غلط به مردم ندین.
      تمکن مالی فقط برای همون تاریخ و ساعت درخواست شده صادر میشه و بانک موجودی همون لحظه رو در جواب استعلام تایید میکنه،
      به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی امکان نداره که بانک بدون اجازه صاحب حساب موجودی لحظه ای حساب رو به کس دیگه بگه.

     • سلام
      حرف شما کاملا درسته، بانک تحت هیچ شرایطی حق نداره بدون اجازه صاحب حساب موجودی لحظه ای حساب رو به کس دیگه بگه؛ اما این طبق تجربه کاری ما هست، اینکه آیا این قانون برای استعلام سفرات‌ها استثنا قائل میشه رو نمیدونیم. اما ضمن تایید حرف شما، باز هم پیشنهاد ما به شما و بقیه دوستان اینه که حسابتون رو تا زمان جواب‌دهی خالی نکنید.

 • با سلام و تشکر فراوان بابت مطالب مفید سایتتون.
  برای مهاجرت کاری به کانادا (express entry) واجد شرایط می باشم. برای تمکن مالی حساب شخصی خودم که مدت چند ساله دارم گردش نسبتا خوبی داشته توی این مدت…سوالم اینه که آیا این سه ماه یا شش ماهه آخر و باید حتما پرینت بگیرم یا میشه از ابتدای باز کردن حساب پرینت بگیرم تا تاریخ الان؟

  • سلام
   گاهی مدارک اضافی اغلب تاثیر مثبتی که ندارن هیچ، گاها تاثیر منفی هم خواهند داشت. همون نهایتا ۶ ماهه کفایت میکنه. اگرچه گردش حسابتون در گذشته بهتر بوده باشه.

 • با سلام اگر در مغازه پدرم دستگاه پوز به حساب خودم باشد ،گردش مالی قبول میشه ؟
  و اگر مبالغ ریز باشد در حد خرید از سوپر مارکت مشکلی نیست؟با تشکر

 • سلام .برای ویزای تحصیلی ۳۰۰ میلیون برای ۶ ماه در حساب بوده.ایا این کافیه یا گردش حساب هم لازم هست.حساب ما گردش نداشته پول رو برای ۶ ما ثابت گذاشتیم داخلش

  • سلام
   سعی کنید در کنار این حساب، گردش یک حساب دیگتون که تراکنشهای زیادی داشته رو ارائه بدید.

 • با درود
  برای دریافت ویزای کانادا از طریق دعوتنامه برادر خانم،
  ۱- حساب همسر بنده باتوجه به خانه دار بودن چگونه باید باشد؟
  ۲-آیا سرمایه در بورس به عنوان تمکن به حساب میاد؟
  ۳-حساب بانکی بنده چگونه باید باشد؟

  با سپاس

  • سلام
   ۱. خانم خانه‌دار حساب بانکی نمیخواد. دعوت کننده باید اطلاعات شما و خانومتون رو ذکر کنن و به علاوه اسکن مدارک هویتی و اقامتی خودشون رو هم برای شما بفرستن
   ۲. باید بتونید نامه تمکن مالی ازشون بگیرید.
   ۳. حداقل ۱۰۰ میلیون به علاوه گردش حساب زیاد سه تا ۶ ماه اخیر

 • سلام و روز بخیر. برای ۱۵۰۰۰ دلار کانادا تمکن مالی ، با در نظر گرفتن ارز دولتی چند ریال توی حساب داشته باشیم؟؟؟

 • سلام
  خسته نباشید.
  من پذیرش کالج سنکا دارم
  مشکل تمکن مالی دارم. عموی من میتونه تمکن مالی ارائه بده؟

 • سلام
  اگه مقدار پول تمکن مالی(برای ویزای تحصیلی) یک ماه یا دو ماه پول تو حساب باشه و پول شهریه ترم اول دانشگاه هم پرداخت شده باشه، چند درصد امکان رد شدن(ریجکت شدن) ویزا هست؟

  • سلام خسته‌نباشین ایا مقدار تمکن مالی برای ویزای تحصیلی با ارز آزاد حساب میشود یا دولتی واینکه سند خونه هم جزو تمکن مالی به حساب می آید

 • سلام .من پرستارم .با سابقه کاری ۱۳ سال .
  دوست دارم ویزای کار بگیرم واس کانادا میشه بفرمایید چکار باید بکنم از اول.

 • درود بر شما
  میشه بپرسم امروز بانک نرخ دلار رو چقدر محاسبه میکنه؟ آیا هنوز همون ۴۲۰۰ هستش؟ یا اگه تغییر کرده لطفا بفرمایید چقدر شده؟ و ایا منبعی هست برای اینکه روزانه چک کنیم ببینیم بانک تمکن مالی رو بر اساس چه نرخ دلاری محاسبه میکنه؟

  • درود بر شما
   بله به نرخ دلار دولتی حساب میشه، میتونید از طریق سایت صرافی ها نرخ دلار دولتی رو چک کنید.

 • سلام
  آیا سفارت کانادا از تمکن مالی استعلام میگیره؟
  پرینت حساب ۳ ماهه برای ویزای توریستی کافیه؟یا باید پرینت حساب ۶ ماهه ارائه داد؟

  • سلام
   چند ماهی هست که سفارت استعلام میگیره
   اگر پرینت ۳ ماهه خوبی دارید که همون رو ارائه بدید و اگرکه نه ۶ ماه. پیشنهاد ما به مسارین پرینت ۴ ماهه است

 • با سلام،
  من برای ویزای توریستی میخواهم اقدام کنم. به همراه همسرم. برای هر شخص باید گواهی تمکن مالی ۱۵۰میلیون تومانی را به صورت جداگانه ارایه کنیم؟ گواهی تمکن مالی تا چند روز اعتبار دارد؟

  • اعتبار این گواهی یک ماهه هستش، اگر هردو مدارک شغلیتون رو ارائه میدید باید برای هر نفر تمکن مالی به صورت جداگانه ۱۰۰ میلیون باشه. اما اگر نه فقط خودتون به عنوان سرپرست خانواده مدارک شغلیتون رو ارائه میدید، تنها ارائه تمکن مالی اخودتون لازمه.

 • سلام وقت بخیر
  برای ویزای دانشجوئی حداقل نمره زبان آیلتس باید چند باشه ؟ آیا حتما باید مدرک زبان با نمره بالا داشت ؟
  و اینکه اول باید تمکن مالی رو جور کنم بعد به دانشگاه درخواست کنم ؟ یا اینکه تمکن فقط برای اخذ ویزاست ؟

  • برای کانادا معیاری به نام CLB که مخفف Canadian Language Benchmark تعیین کنند اس که بهتره در موردش مطالعه کنید
   در مورد تمکن مالی هم حتما برای اخذ ویزا و وقتی که دارید مدارکتونو آپلود میکنید لازمه

 • سلام
  ببخشید گردش از خودم ماهی ۴میلیون تومن واریز و ۵۰۰هزارتومن برداشت میانگین ۳ماه ۲۰تومن موجودی و تمکن از پدرم بدونه گردش ۶۰میلیون تومان نمکن مالی سند به اسم خودم دارم دعوتنامه از شخص ایتالیایی دارم و یه سفر باکو و وان رفتم ایا امکان ویزا شدنم هست ۳۳سالمه مجردم

  • باید گردش مالیتون یکم بیشتر باشه، گواهی اشتغال به کار و بیمه و یا جواز کسب و کار داشته باشید، تاریخچه سفرتون خیلی نیست و سنتون هم کمه، اما احتمال ویزا شدن دارید. اگر مایل بودید تماس بگیرید با مشاوران ما درمیون بگذارید.

 • سلام خسته نباشید میشه توضیحی در مورد گردش حساب بدید؟در حسابم ۲۵۰م دارم با ۵۰م گردش داشته باشم کافیه؟ هروز باشه یا نه؟چ مبلغی باشه بهتره؟بالاای ۱۰م یا نه کمتر

 • سلام و وقت بخیر
  من میخوام برای ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع ارشد شرکت کنم.
  بردار همسرم در کانادا مقیم هستن و شغل مناسبی دارند و فیش حقوق خوبی دارند
  آیا ایشان می توانند ضمانت پرداخت هزینه های من و شهریه من رو داشته باشن و من دیگه نیاز به ارائه تمکن مالی نداشته باشم یا لااقل مبلغ کمتری در حسابم باشه؟

 • سلام ایا حساب کارگزاری بورسی هم میشه؟ یا فقط باید کوتاه مدت یا بلند مدت باشه؟
  اگه پدر اسپانسر مالی باشه گردش و تمکن حساب پدر چقدر باید باشه؟
  اگه پدرم اسپانسر بشه باز خودم هم باید تمکن و گردش داشته باشم؟

  • سلام
   بله اطلاعات حساب کارگزاری بورس رو هم میشه ارائه کرد
   فقط باید ترجمه شود.
   اگر پدرتون حامی مالی شما باشد، حداقل باید ۱۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان تمکن مالی ارائه کنند و گردش حساب هم هرچقدر بیشتر باشد، بهتر است.
   اگر شاغل نباشید، خیر نیازی نیست.

 • با سلام و خسته نباشید.
  همسر من با دعوتنامه ای که از برادرش گرفته میخواد برای ویزای مولتی اقدام کنه.
  یه خونه.یه مغازه.یه باغ و یک ماشین داریم.ولی حساب بانگکی پر نداریم
  توی حسابش به طور متوسط ۳۰ میلیون بوده.اما الان با گرفتن یه وام و یه مقدار قرض میخوایم این یه ماه آخر حسابش رو به حدود ۲۰۰ تومن برسونیم و پرینت بگیریم.به نظرتون این میتونه مشکل ساز باشه؟سال گذشته هم یه سفر به روسیه داشتیم.این میتونه خوب باشه چون شینگن نداریم
  اگه به ایشون ویزا بدن میخوایم برای من اقدام کنیم.آیا من میتونم از این پرینت و گردش حساب همسرم استفاده کنم یا منم باید جداگانه گردش حساب داشته باشم

 • سلام. من از ساسکاچوان دعوتنامه دادم…برای نامه تمکن گردش سه ماهه هم میخوان که حدود ۱۶۰۰۰ دلار دولتی هست…من از اردیبهشت تا تیر این پول تو حسابم بوده…بعد از تیر تا آبان ازش خرج کردیم و اومده پایین..دوباره الان پول تو حساب هست…ممکنه چون کل سه ماه حداقل موجودی را نداشتیم ریجکت بشیم؟؟؟

 • با سلام و ممنون از پاسخگویی شما،
  من پذیرش فول فاند برای یکی از دانشگاه های کانادا گرفتم. میخواستم بدونم اگر برای گردش حساب و تمکن مالی پول قرض کنم و داخل حساب بریزم، مشکلی ایجاد میشه ؟ و سوال دومم هم اینه که میتونم تا چه زمان باید پول تو حساب بمونه ؟ کی میتونم پول رو بردارم؟

  • سلام
   اگر پول زیادی به یکباره وارد حساب شما شود، بهتره که سند خرید و فروش ارائه کنید.
   حداقل ۴ ماه باید پول در حسابتون در گردش باشد.

 • سلام
  در خصوص تمکن مالی برای دانش آموز و مادر بعنوان گاردین ، بغیر از هزینه مدرسه که پرداخت شده چقدر باید باشه حداقلش چقدر و حداکثر چقدر و گردش حساب باید چه مدت باشه؟ ضمنا اگه واریزی ها در حد ۳۰ و ۴۰ میلیون تومان باشه برای افزایش موجودی و طی یه مدت ۳۰ تا ۴۰ روز حساب رو از ۱۵۰ میلیون برسونیم به ۵۰۰ و ۶۰۰ میلیون مشکلی داره یا خیر؟
  ممنون

 • سلام من یک ملک دارم به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان و یه ماشین به قیمت حدودی ۸۰ میلیون تومن و حساب بانکی ۱۰ میلیون تومن . برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا ، باید ماشین و خونه رو بفروشم و تو حساب بانکی قرار بدم ؟ یا نه با ترجمه همین مدارک بهم ویزای تحصیلی تو مقطع کارشناسی ارشد میدن؟

  • سلام
   برای درخواست ویزای تحصیلی فقط نقدینگی قابل قبول است.
   اگر هم قصد فروش ملک و ماشین رو دارید حتما باید سند معامله ارائه کنید.

 • سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما یه سوال داشتم من در حال حاضر اقامت ترکیه دارم و اینجا شاغل هستم آیا برا ویزای کار کانادا آیا بهتره از ترکیه اقدام کنم یا از ایران این سوال برا اینه که دلار اعلام شده بانک مرکزی ایران بسیار پایین تر از دلار اعلام شده در ترکیه هست برا تمکن مالی عرض میکنم

 • سلام،
  برگه تمکن مالی که دانشگاه در هنگام اپلای کردن میخواد هم باید شامل گردش سه ماهه حساب باشه؟
  من حسابم در یه ماه اخیر شارژ شده و موجودی حساب کافی هستش ولی گردش سه ماهه میانگین پایینی رو ارائه میده

 • سلام . وقتتون بخیر. ببخشید من برای ویزای تحصیلی اقدام کردم بخاطر یک مسائلی درخواست من دوبار ریجکت شده و می خوام برای بار سوم اقدام کنم . همه ایرادات رو در این اقدام حل کردم .فقط موردی که باقی مونده این هستش که در حسابی که ما تمکن گرفتیم میانگین ماهی ۵۰ میلیون پول می آمد میزان پول حساب ۲۴۰ میلیون بود و ما یک هفته قبل از تمکن ۳۴۰ میلیون به حساب پول واریز کردیم .
  می خواستم ببینم این می تونه مشکلی ایجاد کنه یا خیر؟

   • بعد اگر که ما یک قرارداد رو ترجمه کنیم که و سند خونه و یک وکالت نامه و سابقه ی بیمه و مالیات نامه رو ارائه بدیم این ها میتونن این رو توجیح کنن؟

    • بله. اگر سندی که ارائه می‌کنید مطابق با هزینه وارد شده به حسابتون باشه، توجیه خوبی برای افسران ویزا خواهد بود.

 • سلام
  آیاگردش حساب یا تمکن مالی میتونه از حساب قرض الحسنه بانک های دولتی باشه یا حتما باید حساب کوتاه مدت یا بلندمدت باشه؟

 • سلام
  آیا تمکن مالی ویزای دانشجویی بر اساس ارز دولتی حساب میشه یا ارز آزاد؟! با توجه به اینکه اختلافشون زیاد هست
  ممنونم

 • سلام همسرم پذیرش از کالجی در تورنتو گرفتن برای دوره دو ساله ، برای تمکن مالی باید هزینه یک سال رو نشون بدیم یا دو سال ؟

 • سلام
  حدود ۷ ماه پیش برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم متاسفانه ریجکت شدم سرمهماندار هواپیما هستم و دو دعوتنامه از دولت کبک (استاندار کبک)داشتم و همینطور از طرف دختر عمم که عضو هیئت علمی دانشگاه مونترال هستن برای شرکت در سمینار دعوت شدم و تمکن ۱۰۰ میلیون.
  دلیل ریجکتیو نوشتن مالی و خانوادگی اگر دوباره اقدام کنم به نظرتون میشه؟

 • سلام…من برادرم ونکوره … خودمم متاهلم و یه بچه دارم ۳۴ سالمه ..چطور اقدام کنیم واسه رفتن …گردش مالی خوبی دارم ولی مانده نه….خونه هم دارم ولی قولنامه هستش …میشه راهنماییم کنید…ممنون

 • سلام
  من برادرم در کانادا اقامت دائم دارند و تمکن مالی هم دارند. اما متاهل هستند، میتونن برای من دعوت نامه برای ویزای ویزیتوری بفرستند؟

  متاهل بودنشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 • وقت بخیر و ممنون که برای پاسخگویی وقت میگذارید
  من سوالم این هست که برای ویزای دانشجویی اگر حسابه بانکی به اسم ۲ نفر باشه و گردش مالی داشته باشه باز هم میتونه معتبر باشه یا فقط باید به اسم خوده شخص اقدام کننده باشه؟
  و سوال دومم این هست که اگر شخصی در کانادا حسابی با گردش مالی داشته باشه و ضمانت کنه که مثلا از پس هزینه های تحصیلی بر خواهد اومد هم میتونه جزو گزینه ها باشه یا تمکن مالی فقط از طریق ایران و به تومان باید ثابت بشه؟

  • وقت شما هم بخیر.
   می‌تونید از نفر دوم رضایت نامه محضری بگیرید که برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و اقامت شما رو ساپورت می‌کنند.
   بله می‌تونن در قالب دعوتنامه از شما حمایت مالی کنند.

 • سلام ، درخواست ویزای من با تمکن مالی ۴۵۰۰۰ دلار و داشتن دعوتنامه از طرف دوستم که اونجا سیتیزن هست ، و البته داشتن ویزای شینگن و …. ریجکت شده. علت رو نوشتن وضع مالی و دلیل سفر.
  آیا امیدی هست که با تمکن بالاتر دوباره اقدام کنم ، یا نه؟

 • سلام ، ممنون از راهنمایهایتان خواستم بپرسم من اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ، خودم بعنوان همراه برای گرفتن ویزا فقط تمکن مالی بانک کفایت میکنه؟

 • سلام و خسته نباشید من برای ویزای تحصیلی اقدام دارم میکنم میخواستم بدونم تمکن مالی برای گردش رو باید تحویل بدم یا مثل عکس هایی که قرار دادید چون نامه گردش ۱۶ صفحه شد و خیلی زیاد بود برای اپلود و اینکه پول باید واقعا ۴ ماه تو حساب باشه یا ۱ ماه کافیه ؟ ممنون میشم پاسخگو باشید

 • من از یکسری ها شنیدم با ۱۵۰ میلیون هم میشه توریستی کانادا رو گرفت . خوب فردی که ماهی ۳تا۴میلیون درامد داره که نمیتونه یکشبه ۵۰ هزارتا بریزه توحسابش و این میشه حساب سازی و ریجکت میشی تمکن مالی باید با درامد همخونی داشته باشه

  • ۵۰ هزار دلاری که اعلام شده، ایده‌آل ترین مبلغ تمکن مالی هست و ممکنه متقاضی با تمکن مالی کمتر از این نیز موفق به اخذ ویزا شود.

 • سلام با ۱۰۰تا ۱۵۰میلیون میشه تمکن ویزا توریستی کانادا رو گرفت شما تو سایت زدین ۵۰ هزار دلار به نرخ دولتی میشه ۲۵۰ میلیون باید داشته باشی ولی سفارت ها که مبلغ اعلام نمیکنن که باید چقدر داشته باشی .

  • سلام
   تو سایت سفارت هر کشوری می‌تونید مبلغ تمکن مالی رو مشاهده کنید.
   ۵۰ هزار دلاری که اعلام کردیم، ایده‌آل ترین مبلغ تمکن مالی هست.

   • این مبلغ ایده ال برای ویزای توریستی در هیج کجای سایت مرتبط با امور ویزا و مهاجرت قید نشده. ممکنه لینکشو قرار بدین. جداول ویزای کار و تحصیلی درسته.

    • درود بر شما و ممنون از اینکه اطلاعات رو اعتبار سنجی می‌کنید.
     این اطمینان رو به شما می‌دهیم که ما معتبر ترین مرجع اخذ ویزا در ایران هستیم و تا از صحت و سقم اطلاعات مطمئن نباشیم، از انتشار جلوگیری می‌کنیم.

 • سلام من تورنتو زندگی میکنم و میخوام برای مادرم درخواست ویزا بدم اما نمیدونم بهتره از طریق ویزا توریستی اقدام کنم یا اسپانسری!!! و اینکه برای تمکن ‌مالی، خب مادرم ک گردش حسابی نداره خانه دار هست و فقط خونمون به نام ش هست ک اونو ضمیمه کردیم ولی حساب بانکیش گردشی نداره، چکار کنم به نظرتون? ممنون میشم راهنماییم کنین

 • سلام
  اول تشکر میکنم از سایتتون و اینک لطف میکنید و کامل جواب میدید
  من تمکن مالی ندارم و حسابم تقریبا خالیه ولی پایان نامم خوب تموم شد و تو نستم فاند ۳۰ هزارتا بگیرم میخوام بدونم اینکه نه تمکن مالی دارم و نه گردش حساب و کل پس اندازم روی هم ۱۰ میلیون تموم هم نمیشه ایا شانسی برای ویزا دارم یا الکی هزینه نکنم؟

  • سلام
   اگر فاند شامل پرداخت هزینه‌های اقامت هم باشد، نیازی به تمکن مالی ندارید اما اگر فاند فقط برای شهریه دانشگاه باشد، حتما باید تمکن مالی ارائه کنید.

 • سلام خسته نباشید،
  آیا میانگین مبالغ وارد شده و میانگین مبالغ خارج شده از حساب می بایست نزدیک به هم باشه؟ و اگر میانگین مبالغ وارد شده به حساب بیشتر باشه مشکل ساز می شود؟

 • سلام، در صورت اینکه گردش مالی و تمکن ارائه شده از حسابی باشه که تازه افتتاح شده یعنی حدود ۲۰ روز قبل از بازه گردش مالی ( من دی باز کردم حسابو تیر گردش و تمکن گرفتم ) این ممکنه مشکل ایجاد کنه در پروسه ویزا ؟

 • با سلام و خسته نباشید.
  من همسرم ویزای دانشجویی کانادا گرفته میخواستم بپرسم من چه مدارکی باید تهیه کنم که منم اقدام کنم؟
  با تشکر فراوان

 • سلام
  خیلیها مشکل مشابهشون نداشتن تمکن مالیه. یه حساب گردشی ۶ ماهه با دلار کانادا مثلا ۲۰۰ میلیون. این واقعا در بودجه صد تا یکی نیست. من دعوتنامه رو برام میفرستن. خونه هم دارم. فیش حقوقیم هم بدک نیست ولی این فاکتور باعث شده که اصلا شروع نکنم.

 • با سلام.
  من برادرم در کانادا زندگی میکند و قرار است هزینه های تحصیل من را تامین کند. در این صورت من نیاز به اثبات تمکن مالی خودم دارم؟ چه فرایندی باید طی بشه؟

  • سلام
   بله شما باید تمکن مالی تون رو بذارید و تمکن مالی برادرتون رو به عنوان حساب پشتیبان معرفی کنید.

 • سلام به کارشناس خوب ویزالند
  ۱- برای کسانی که فاند هم میگیرن برای ویزای تحصیلی تمکن مالی و گردش حساب لازمه؟
  ۲- حساب که باید گردش حساب بگیریم با حسابی که تمکن مالی میگیریم باید یکسان باشد؟
  ۳=نوع بانک برای حساب ها مهمه؟ ملی – دی -ملت-………

   • `فاند تحصیلی هم یک راه برای اثبات تمکن هست؟ مثلا به جای ۱۴۰۰۰$ تمکن با ارایه فاند ۱۲۰۰۰ $ میشه ۲۰۰۰ $ تای باقی مونده رو نامه تمکن گرفت؟

    • بله فاند هم یک نوع تمکن مالی هست.
     ولی شما هم باید تمکن مالی خودتون رو ارائه کنید.
     سعی کنید تا جایی که می‌تونید تمکن تون رو افزایش بدید.

 • درود
  سپاس از پاسخ دهی خوبتان به پرسش ها
  ۱-گواهی تمکن مالی و پرینت گردش ۶ ماهه آخر حساب حتما باید در یک تاریخ از بانک درخواست و گرفته شود؟
  ۲-اگر گواهی تمکن و پرینت گردش حساب از دو بانک متفاوت باشد مشکلی ندارد؟

  • درود برشما
   ۱. بهتر است که در یک تاریخ گرفته شود.
   ۲. گردش حساب باید برای همون تمکن مالی باشه.

 • با سلام و وقت بخیر

  همسر من استاد دانشگاه هستن و پذیرش گرفتن فاند
  ١سند خونه
  حساب بانکی ٣۴۵ میلیونی
  گواهی فروش ماشین
  گردش حساب ۴ماه اخر
  مدارک تحصیلی تکمیل دارن
  نامه مرخصی از دانشگاه

  ومن که همسرشونم میخوام اپن وورک پرمیت برم
  و من سند خونه هم دارم
  وتک فردند هستم میتونم این کیس رو هم ارائه بدم واسه برگشت

  واینکه تمکن مالی ٣۴۵ میلیون تومن با احتساب نرخ دالار دولتی کانادا که بانک ٣١٠٠ میزنه این قیمت زیاده
  واسه ٢ نفر؟؟

 • سلام
  من برای خانمم پذیرش دانشکاه گرفتم . خودم و ۲ فرزندم که سنشون ۱۱ سال هست همراه ایشان درخواست ویزا دادیم . سوالی که دارم در خصوص قسمت details of intended study in Canada هست و نمیدونم در این قسمت باید هزینه یک سال تحصیل رو بزنم یا هزینه ۳ سال تحصیل رو که توسط دانشگاه اعلام شده
  همچنین نمیدونم در قسمت تمکن مالی باید عددی رو که بانک اعلام کرده بنویسم یا کمتر (چون شنیدم نباید همه عددی رو که بانک اعلام کرده در اونجا نوشت)
  و سوال آخر اینکه نمیدونم در قسمت تمکن مالی بچه ها که ۱۱ سال بیشتر ندارند چه باید بنویسم
  ممنون از ویزالند

 • سلام. من حدود ۱ ملیارد توی حسابم دارم اما گردش نداره و ماهیانه سودش رو برداشت میکنم. ۲۳ سالمه مجردم و خدمت هم نرفتم. آیا میتونم برای ویزا تحصیلی و بعد ویزای کاری اقدام کنم؟

 • بنده به همراه همسر و فرزندم، از طریق دعوت نامه ای که از طرف خواهرم فرستاده شد قصد سفر به کانادا را داشتیم.اما متاسفانه به دلیل عدم تمکن مالی ما را نپذیرفتند

  در حالیکه نامه تمکن مالی برای خودم و همسرم(مبلغ ۸۰ میلیون تومان)،قولنامه دو واحد مسکونی متعلق به خودم و فیش حقوقی و حکم کارگزینی را برایشان ارسال نموده بودم.

  به چند تا موسسه زنگ زدم و این موضوع رو مطرح کردم ولی جوابهای گوناگونی دادند:مثلا بعضی هاشون گفتن پرینت ۴ ماهه حساب رو باید میفرستادی حتی اگر گردش مالی حسابت ضعیف باشه چون از فیش حقوقیت پی میبرن درآمدت چقدره و باهاشون باید صادق باشی و یا بعضی دیگه گفتن باید حداقل ۵۰میلیون متوسط گردش مالی داشته باشی حتی اگر این پول رو از کسی قرض بگیری.حالاکدومشو انجام بدم؟

 • سلام ممنون از جوابتون .
  من انگشت نکاری انجام داده ام . آیا میتونم از حساب بانکی مربوط به تمکن مالی برداشت کنم ؟ یا اینکه تا مدت خاصی نباید به اون دست بزنم (چه مدت)؟ چرا در این مورد نظرها متفاوت است؟

  • سلام
   بله می‌تونید برداشت کنید.
   اما با توجه به گردش حسابی ارائه داده اید. یعنی به یکباره مبلغ هنگفتی را تا زمانی که جواب ویزا براتون ارسال شود، از حسابتون خارج نکنید.
   ما براساس تجربیات این اطلاعات را به شما ارائه می‌کنیم.

 • سلام برای ویزای توریستی با شرایط الان چقدر مبلغ باید مانده باشه.من همسر سینیزن آمریکا هستم ۶ ماه هم امریکا زندگی کردم سهامدار شرکت و ویزای شینگن هم دارم. فقط مانده حساب.۳ آپارتمان.با این وضعیت پولی کسی پول در حساب نمیزاذه ممنون راهنمایی کنید

 • سلام من قصد اقامت در کانادا را دارم ولی چند تا سوال برای من پیش امده ممننون میشم کمک کنید

  من وب سایت خودم را دارم و کارم استارت اپ هست گردش مالی من با سه تا حساب بانکی متفاوت انجام میشه که به نام خودم هستند
  گردش کل حساب های من در ماه ۲ میلیارده و درآمد ماهیانه من ۱۷۰ میلیونه من برای اقامت کانادا چه چیزی را باید بهشون بدم که من میتوانم در کشور شما زندگی کنم من نیاز به کار در کانادا ندارم و نیازی به تحصیل ندارم و اینکه من دارم روی یه پروژه جدید اینترنتی کار میکنم که درآمدم حتی به تقریبا ۷۰۰ میلیون در ماه هم خواهد رسید . البته من عجله ای هم ندارم و شاید ۲ سال دیگه هم اقدام کنم من ۳۳ سالمه و مجردم میخوام باقی عمرم را در کانادا سپری کنم و گاهی به ایران سفر کنم . البته یواش یواش خانواده ام را هم بیارم پیش خودم . الان با این توضیحاتی که به شما دادم من برای چه موردی میتوانم اقدام به اخذ اقامت کنم البه نمیخوام با سرمایه گذاری هم باشه چون من با کل موجودیم کار میکنم .ممنون از شما

 • سلام و عرض خسته نباشید
  سفارت کانادا در آنکارا ذکر کرده که تکمن مالی یا باید از طریق گردش حساب ۴ ماهه ارایه شود و یا موجودی که قابل تبدیل به دلار کانادا باشد( به میزان یکسال و برای خرج دانشجو)
  سوالی که من دارم اینه:
  پدر و عموی صاحب یک شرکت هستند و شریک هستند. عموی من مدیر عامل شرکت و پدر من رییس هییت مدیره. من تمامی مدارک شرکت رو قرار دادم برای اثبات این موضوع.
  گردش حساب شرکت در حساب عموی بنده انجام میشه که گردش قابل توجه و خوبی هست. پدر من گردششون کمتر هست و میانگین پایین تری دارند. من برای نشان دادن تکمن آیا خوب هست که هر دوی پدر و عموی خودمو به عنوان ساپورتر معرفی کنم. میانگین حساب پدر من حدود ۸۰ تومن بوده ظرف چند ماه که طی یک ماهه گذشته ما اون رو مبلغ ۲۸۰ میلیون رسوندیم. من از طریق پدرم bs ارایه بدم و از طریق عموم گردش؟
  یا گردش هر دو رو بگیرم و توی کاور لتر بگم که دلیل گردش پایین تر حساب پدرم اینه که پول های شرکت توی حساب مدیر عامل میگرده؟؟ پیشنهاد شما چیه؟
  در ضمن من حدود ۳۰ هزار دلار کانادا نقد دارم، داشتن این رو چجوری به سفارت اثبات کنم؟
  اگر بزارم توی حساب ارزی که تازه افتتاخ شده فکر نکنم جالب باشه و در ضمن ممکنه پول رو پس ندن
  پیشاپیش مرسی از راهنماییتون

   • آیا ارایه هردو یه مقدار این حس رو ایجاد نمی کنه که ایشون داره خودشو به آب و آتیش میزنه که بیاد کانادا؟
    سفارت گفته یا گردش ۴ ماهه یا تمکن. جفتشو ارایه دادن اونم از جانب دو شخص منطقیه؟؟؟؟؟؟
    You must prove that you can support yourself, and the family members who come with you, while you are in Canada.

    You can prove your funds with:
    your bank statements for the past four months
    a bank draft that can be converted to Canadian dollars
    اسپانسر شدن هر دو ولی فقط ارایه تمکن مالی از سمت پدر منطقی تر نیست؟( من سلف فاند هستم)

    • سلام
     شما دارید مدارک و منابع مالی تون رو ارائه می‌کنید.
     و نسبت به این مدارک حتما باید سفرهای خارجی و اسناد ملکی داشته باشید.

     • من برای “ویزای تحصیلی” دارم اقدام می کنم نه توریستی. داشتن سابقه سفر برای گرفتن ویزای توریستی مفید هست. برای ویزای تحصیلی خیلی مواقع نتیجه معکوس داره چون روند سکیوریتی چک رو طولانی تر می کنه.

     • دوست عزیز؛
      ما نمی‌دونیم این جمله رو از کی و با چه شرایطی پرسیدید.
      ما جوابی که به شما می‌دیم، براساس تجربه چندین پرونده و اطلاعات منتشر شده از سوی سفارت هست.
      لطفا از کسی که این اطلاعات رو گرفتید، شرایط رو کاملا بپرسید و بعد از اون اقدام به تصمیم گیری کنید.

 • سلام وقت بخیر
  ۱-من آخر دقیقا متوجه نشدم باید چه میزان توی حساب داشته باشیم برای ویزای تحصیلی master توی کانادا ؟!!
  ۲- اینکه اگه این مبلغ توی گردش ۳ ماهه ما نباشه و هفته های آخر اضافه شده باشه (قرضش گرفته باشیم) مشکلی داره ؟؟
  ۳- اگه فاند داشته باشیم تمکن مالی باز هم نیاز هست ؟
  ۴- اگه مبلغ تمکن مالی رو نتونم تکمیل کنم و به نوعی دس ببرم توی نامه بانک که قابل تشخیص نباشه (توسط خود بانک ) آیا نامه از طرف مامور کنسول استعلام میشه ویا به همون نامه بسنده میکنند ؟!!
  سپاس گذارم از کارشناسان ویزالند

  • سلام
   ۱. بسته به شهریه، شهر محل اقامت و خونه مسکونی تون داره.
   ۲. بله احتمال داره مشکل ساز بشه براتون
   ۳. بله
   ۴. احتمال استعلام مدارک از سوی افسران ویزای کانادا هست.

 • سلام به تازگی پذیرش گرفتم ، متاسفانه حسابم فقط دو هفته پیش فعال شد و تا دو هفته دیگه بایستی برای ویزا اقدام کنم ، اگر مبلغ تمکن مالیم خوب باشه ،آیا میتونم برای استادی پرمیت گردش یک ماهه ارائه کنم یا زمانش بایستی بیشتر باشه؟

 • سلام وقتتون بخیر، من برای استادی پرمیت میخوام اقدام کنم، گواهی تمکن مالی گرفتم که تقریبا برای ۲۵ روز پیشه هست. ایا نیاز هست دوباره گواهی بگیرم یا با همون برای ویزا اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  • سلام
   خیر. سند ملکی نشون دهنده محل اقامت شما هست و تمکن مالی نشون دهنده مبلغی است که شما می‌خواهید در سفر هزینه کنید.

 • با سلام
  من سوالی داشتم در مورد نوع ارزی که بانک در نامه تمکن مالی برای سفارت کانادا اعلام میکنه ، ایا این نوع ارز حتما می بایست به دلار کانادا باشد؟؟

 • سلام،میخواستم بدونم گردش حسابی که میگیریم حداکثر مال چند وقت قبل از سابمیت مدارک میتونه باشه.من گردشم رو یک ماه پیش گرفتم.بنظرتون میتونم ازش استفاده کنم؟

 • سلام و احترام
  در گواهی تمکن مالی که جهت اخذ ویزای تحصیلی از بانک دریافت کردم، مطابق تصاویری که شما قرار دادید، نرخ ارز دولتی (۳۱۹۷) برای دلار کانادا ثبت شده که با این حساب، موجودی ای که بانک به دلار کانادا محاسبه و ثبت کرده، عملا خیلی بیشتر از نرخ واقعی در بازار هست. خواستم از خدمتتون بپرسم سفارت به همون معادل دلاری نوشته شده اهمیت میده یا خودشون میزان موجودی ریالی رو به نرخ روز محاسبه می کنند؟ خیلی ممنونم

 • سلام برای ویزای توریستی ریز گردش ( ریز واریز و برداشت ) حساب ۶ ماه نیاز است یا فقط گردش مثل نمونه عکس هایی گه گذاشتین؟

  • سلام
   گردش حساب و یا همان مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیاز هست.
   برگه ای که توی این صفحه مشاهده می‌کنید، تمکن مالی هستش

 • با سلام

  برای ویزای توریستی ، گردش مالی ۴ ماهه لازم است ؟ یا تمکن مالی کافی است ؟

  تمکن مالی از حساب کوتاه مدت باید باشد یا بلند مدت ؟؟

  • سلام
   واسه ویزای توریستی کانادا گردش حساب ۶ ماهه باید تحویل بدید.
   برای تمکن مالی هم فرقی بین حساب های کوتاه مدت و بلند مدت نیست.

 • سلام سوالی داشتم راجع به تمکن مالی و اون اینکه اگر دعوتنامه ای از طرف بستگان من فرستاده بشه مبنی بر حمایت مالی باز هم نیاز هست سندی مبنی بر تمکن مالی ارائه داد؟

  • سلام
   شخص دعوت کننده باید مدارک شغلی و مدارک مالی خودش رو هم به سفارت کانادا بده تا مشخص بشه که در طول مدت زمانی که شما تو کانادا اقامت دارید از پس هزینه ها برمیاد یا نه. همچنین شما (متقاضی) هم باید مدارک مالی خودش رو ضمیمه پرونده کنه تا مشخص بشه هزینه های رفت و برگشت و در مواقعی، هزینه های اقامت نیز باعث ایجاد مشکلات براتون نمیشه

   • با سلام،من متاهل هستم و یک دختر هم دارم.کارم آزاد هست و دو تا ملک یکی خانه و یکی کارخانه صنعتی دارم.دو بار برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و هر دو بار ریجکت شدم.تمام مدارک شخصی کاری مالی همسر و فرزندم رو ارائه دادم و تاکید کردم ک همسر و فرزندم در ایران هستن ک مطمئن بشن من برمیگردم.بار اول نامه تمکن ۱۵۰ میلیونی ارائه دادم ولی پول رو تو حساب نگه نداشته بودم یعنی بعد از گرفتن نامه تمکن و گردش حساب پول رو از حساب خارج کردم ولی بار دوم برای درخواست ویزا ۶۰۰ میلیون به حساب گذاشتم و تا همین الانم هنوز دست بهش نزدم.با وجود اینکه مدارکم از هر جهت کامل بود ک حتی تسویه حساب مالیاتم هم گذاشته بودم و دعوتنامه از یکی از دوستام ک سیتیزن کانادا هست و تمام مدارک بانکی و مجوز کارش رو هم گذاشتم.ولی در هر دوبار دقیقا به یک شکل ریجکت شدم یعنی گفته بودن ک قانع نشدیم ک وقتی بری کانادا برمیگردی و قانع نشدیم ک توانایی مالی سفر به کانادا رو داری.الان برام واقعا سواله ک با توجه به اینکه واقعا اطمینان دارم ک هیچ چیزی در مدارکم کم نبوده و وابستگی های خیلی قوی هم با ارائه مدرک بهشون نشون دادم و مدارک مالی و ملکی خوب ،پس واقعا چطور اینا قانع میشن و باور میکنن؟چرا واقعا ویزا ندادن؟هیچ کدوم از مدارک و اسناد و اطلاعات مالی و بانکی من هم جعلی و ساختگی و دروغ نبوده.
    شنیدم یکی میگفت در اکثر مواقع وقتی میبینن پرونده برای یک ایرانی هست اصلا بازش نمیکنن و میزارنش روی پرونده های ریجکتی.آیا میشه همچین چیزی؟
    اگه برای بار سوم با همین مدارک و امکانات مالی اقدام کنم،امیدی هست ک ویزا بهم بدن یا باز همینه؟تاکید میکنم واقعا به جرات میتونم بگم ک کاملترین پرونده و مدارک رو ارائه دادم حتی مدارک تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل دخترم.
    با سپاس از راهنمایی شما

    • سلام و درود برشما
     تاریخچه سفری‌تون به چه شکل است؟ کدام کشورها سفر داشتید؟؟
     اگر بخوام از طرف افسر ویزا پرونده‌‌تون رو نگاه کنم؛ شما با تمکن مالی ۶۰۰ میلیون تومانی و کارخانه صنعتی چرا یک بار به اروپا سفر نکردید؟ (البته شاید شینگن داشته باشید!)
     در هر صورت تمامی مدارک ( چه مالی و چه شغلی) به تناسب بررسی می‌شود.
     منظور از تناسب، تناسب بین درآمد و سفرهای خارجی و مواردی این چنینی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!