با نزدیک‌ شدن به جام جهانی ۲۰۲۶ بسیاری از متقاضیان ویزای آمریکا، از طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست ویزای جام جهانی خبر داده‌اند. به طوری که فرایند رسیدگی به درخواست متقاضیانی که در کشور مکزیک درخواست ویزای خود را ثبت کرده‌اند به بیش از ۱۸ ماه و در مواردی به ۸۷۸ روز رسیده است! مدت زمان پاسخ‌دهی برای شهروندان سایر کشورها نیز متفاوت است.

با توجه به طولانی‌ بودن پروسه، این نگرانی وجود دارد که تعداد بسیار زیادی از طرفداران به دلیل نگرفتن ویزای توریستی آمریکا، این رویداد مهم را به طور کامل از دست بدهند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از شهرهای میزبان از جمله نیوجرسی نگران تاثیرات منفی این اتفاق بر صنعت گردشگری و اقتصاد باشند.

در همین راستا، وزارت امور خارجه آمریکا در طی یک بیانیه اعلام کرد که در تلاش برای کاهش مدت زمان لازم به منظور پردازش درخواست‌های ویزا هستند. از آنجایی که طبق اعلامیه این وزارت‌ خانه برای اخذ ویزای توریستی ویژه جام جهانی ۲۰۲۶ این کشور نیازی به رزرو هتل، بلیت هواپیما یا پیش‌ خرید بلیت بازی‌ها نیست، ‌به متقاضیان توصیه شده تا برای پیشگیری از بروز هر گونه مشکل در روند صدور ویزا، هر چه سریع‌تر درخواست خود را ثبت کنند.

جام جهانی 2026 چه زمانی برگزار خواهد شد؟

جام جهانی ۲۰۲۶ قرار است از ۱۱ ژوئن تا ۱۹ جولای ۲۰۲۶ (۲۱ خرداد ۱۴۰۵ تا ۲۸ تیر ۱۴۰۵) با حضور ۴۸ تیم در ۱۶ شهر مختلف و به میزبانی مشترک کشورهای مکزیک، کانادا و ایلات متحده آمریکا برگزار شود. شهر مکزیکوسیتی و نیوجرسی آمریکا به ترتیب میزبانی بازی افتتاحیه و فینال این رویداد را بر عهده خواهند داشت و با توجه به حجم بالای تقاضا و نزدیک‌ شدن به این رویداد ورزشی، باید دید که آیا سختگیری‌ها در صدور روند ویزای توریستی آمریکا به ایرانیان ادامه خواهد یافت یا خیر.

منبع خبر: سایت گل

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر