اگر تا به حال به دنبال اخذ ویزای کانادا بوده باشید، با اصطلاحات ویزای توریستی، ویزای مولتی، ویزای مولتیپل و ویزای ۵ ساله کانادا روبرو شده‌اید. در صورتی که خودتان بخواهید که برای درخواست ویزای کانادا اقدام کنید، ۱۰۰% این سوال برایتان پیش آمده که برای کدام‌یک از انواع این ویزاها باید اقدام کنید! در این مطلب کوتاه قصد داریم در مورد انواع ویزای توریستی، مولتی، مولتیپل، مولتی و ۵ ساله صحبت کنیم.

ویزای مولتی، مولتیپل، ۵ ساله و توریستی کانادا چه تفاوتی باهم دارند؟

قبل از هرچیز، مفاهیم این کلمات را برای شما به طور کامل توضیح می‌دهیم:

۱. ویزای توریستی کانادا:

ویزای توریستی کانادا با اهداف گردشگری، تفریح و یا دیدارهای کوتاه مدت از خانواده و بستگان صادر می‌شود. ویزای توریستی کانادا در ۲ نوع یکبار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود. این نوع ویزا، جزو یکی از محبوب‌ترین ویزاهای اقامت کوتاه مدت می‌باشد و به دارندگان ویزای مولتیپل توریستی، اجازه اقامت بدون وقفه تا ۶ ماه داده می‌شود.

۲. ویزای مولتی و یا مولتیپل کانادا:

ویزای چند بار ورود کانادا (توریستی، کاری و غیره) به دارندگان اجازه می‌دهد بدون هیچ محدودیتی به کانادا سفر کنند. ویزای چند بار ورود به نام‌های مولتی و مولتیپل نیز شناخته می‌شوند. در صورتی که دارنده ویزای توریستی مولتیپل باشید، تا ۶ ماه بدون وقفه می‌توانید در کانادا اقامت داشته باشید اما اگر ویزای کاری، تحصیلی و یا غیره داشته باشید، بسته به دعوتنامه ارائه شده می‌توانید بدون محدودیت در کانادا مقیم باشید.

۳. ویزای ۵ ساله کانادا:

در حال حاضر، تمامی ویزاهای توریستی کانادا به صورت مولتیپل صادر می‌شود. مدت اعتبار ویزای مولتیپل کانادا براساس مدت انقضاء پاسپورت متقاضیان می‌باشد. به طور مثال پاسپورت شهروندان سنگاپور برای مدت زمان ۱۰ سال معتبر می‌باشد و در صورتی که متقاضیان سنگاپوری ویزای کانادا درخواست کنند، اعتبار ویزای آن‌ها ۱۰ ساله خواهد بود. با توجه به اینکه پاسپورت متقاضیان ایرانی دارای اعتبار ۵ ساله است، ویزای کانادا برای ایشان برای مدت زمان ۵ سال معتبر می‌باشد. به همین دلیل ویزای کانادا را نیز ویزای ۵ ساله کانادا می‌شناسند!

با توجه به تعاریفی که در بالا به شما ارائه شد، ویزای توریستی، مولتی، مولتیپل و ۵ ساله کانادا هیچ تفاوتی با هم ندارند! برای درخواست هریک از انواع مولتی، مولتیپل، ۵ ساله و توریستی کانادا لزومی به ارائه مدارک جداگانه نیست و شرایط اخذ آنی ویزاها نیز با هم مشابه است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر