اگر تاکنون برای اخذ ویزای ژاپن اقدام کرده باشید می‌دانید که درخواست ویزای ژاپن به اگرچه به‌صورت آنلاین اما مستلزم مراجعه حضوری به سفارت ژاپن برای ارائه مدارک، انجام امور انگشت‌نگاری و حتی اخذ ویزا است. اما با تسهیلاتی که دولت ژاپن برای بازی‌های المپیک در نظر گرفته است، شاید دیگر نیازی به گرفتن وقت سفارت ژاپن و منتظر ماندن در صف پاسخگویی برای دریافت نتیجه ویزای ژاپن نبوده و تنها با چند کلیک بتوان ویزای ژاپن را در کمترین زمان دریافت نمود.

فاز اول ویزای الکترونیکی ژاپن برای کشورهای آسیای شرقی

صدور ویزای الکترونیکی ژاپن که قرار بود از آوریل سال ۲۰۲۰ آغاز شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. این نوع ویزا در فاز اول فقط برای شهروندان چند کشور آسیای شرقی مانند چین، فیلیپین و ویتنام در دسترس خواهد بود، اما جای نگرانی نیست، زیرا به‌زودی بر تعداد کشورهایی که شهروندان آن‌‌ها امکان درخواست ویزای الکترونیکی ژاپن را دارند افزوده می‌شود. البته این امکان به صورت آزمایشی، ابتدا در برای چینی‌ها که بیشترین تعداد توریست در ژاپن را دارا هستند (۶۰% تمامی مسافران ژاپن چینی هستند) فراهم خواهد شد.

تلاش برای رسیدن به عدد ۶۰ میلیون گردشگر

شاید هدف اصلی برای صدور ویزای الکترونیکی توریستی ژاپن، اطمینان از ظرفیت ژاپن برای میزبانی از بازی‌های المپیک و پارالمپیک است. همچنین ویزای توریستی الکترونیکی ژاپن بخشی از برنامه دولت ژاپن برای افزایش هرچه بیشتر تعداد گردشگران در ژاپن است. هدف این برنامه رساندن تعداد گردشگران این کشور به عدد ۴۰ میلیون گردشگر در سال تا پایان سال ۲۰۲۰ (که به دلیل پاندمی کرونا میسر نشد) و رسیدن به عدد ۶۰ میلیون گردشگر تا سال ۲۰۳۰ می‌باشد. پس از آنکه ژاپن در سال ۲۰۱۸ رکورد جذب بیش از ۳۰ میلیون گردشگر در سال را ثبت کرد، پیش‌بینی شد که هرساله تعداد گردشگران بیشتری به ژاپن سفر کنند. اما در سال ۲۰۱۹ با وقوع بلایای طبیعی، و در سال ۲۰۲۰ با همه‌گیری ویروس کرونا، این روند مختل شد و تعداد توریست‌های ژاپن به صفر رسید.

اخذ ویزا بدون مراجعه به سفارت ژاپن

به‌محض آنکه این سامانه راه‌اندازی شود، تمامی شهروندان کشورهای دارای صلاحیت، قادر خواهند بود بدون آنکه به سفارت ژاپن مراجعه کنند، ویزای توریستی ژاپن را به‌صورت آنلاین درخواست و به‌صورت الکترونیکی دریافت نمایند. با این روش صدور ویزای الکترونیکی ژاپن، حجم کار سفارت‌ها به شدت کاسته شده و دولت ژاپن بر امر مهاجرت کنترل بیشتری خواهد داشت. زیراکه شرایط هر مسافر قبل از این‌که به ژاپن سفر کند، به‌دقت بررسی خواهد شد. بدین ترتیب مسافران موظف خواهند بود مدارک مختلفی را برای صدور ویزای الکترونیکی ژاپن به‌صورت آنلاین ارائه کنند و این مدارک توسط سازمان‌های مسئول، قبل از صادر شدن ویزای الکترونیکی ژاپن به‌دقت بررسی خواهد شد.

ثبت درخواست و ارسال مدارک ویزای ژاپن در چند دقیقه

در حال حاضر، حدود ۶۶ کشور امکان سفر بدون ویزا به ژاپن را دارند، اما با اجرایی شدن این طرح ممکن است این موضوع دستخوش تغییراتی شود و شهروندان کشورهایی که پیش‌ از این نیازی به دریافت ویزا نداشته‌اند مجبور به اخذ ویزا شوند. حتی اگر این چنین شود، اهمیت چندانی ندارد زیرا که ژاپن وعده داده که ثبت درخواست و ارسال مدارک ویزای الکترونیکی ژاپن تنها چند دقیقه زمان خواهد برد. شما برای تکمیل ثبت‌نام e-Visa ژاپن به پاسپورت معتبر نیاز داشته و باید مشخصات شخصی خود از جمله نام، آدرس، تاریخ، و محل تولد، جنسیت و اطلاعات تماس خود را ارائه دهید.

اعتبار ویزای الکترونیکی ژاپن

ویزای الکترونیکی ژاپن سینگل single-entry است. یعنی برای هر بار ورود به خاک ژاپن باید اقدام به اخذ ویزای الکترونیکی ژاپن نمایید. همچنین باید از طریق کردیت کارت یا دبیت کارت اقدام به پرداخت هزینه درخواست ویزای الکترونیکی ژاپن کنید. روند ثبت‌نام e-Visa ژاپن ساده خواهد بود. به‌طوری‌که برای اخذ ویزای الکترونیکی ژاپن می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی به‌صورت آنلاین برای ویزای الکترونیکی ژاپن اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی ژاپن، صفحه ویزای ژاپن در سایت ویزالند را مطالعه نمایید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر