از آنجا که ایرانیان می‌توانند بدون ویزا تا لبنان سفر کنند، سفر به لبنان محبوبیت زیادی کسب کرده است. ایرانیان برای کار، تحصیل، تجارت و مقاصد توریستی به اخذ ویزای لبنان اقدام می‌کنند. لبنان از زیبا‌ترین کشور‌هاست که به بهشت شرق و پایتختش به عروس خاورمیانه شهرت یافته و برخی زیبایی آنرا به پاریس تشبیه کرده اند. بعد از گشت و گذار در لبنان دلیل محبوبیت آنرا به طور کامل درک خواهید کرد. در ادامه به تمامی مباحث مطرح شده می‌پردازیم و گام به گام شما را در اخذ ویزای لبنان یاری خواهیم کرد.

آیا ویزای لبنان برای ایرانیان ضروری است؟

خبر خوب برای شما! اگر سفرتان با مقاصد گردشگری و تفریحی است و کمتر از ۳۰ روز به طول می‌انجامد نیاز به اخذ ویزا در ایران ندارید و می‌توانید به راحتی در فرودگاه لبنان طی مدت کوتاهی با هزینه 35 دلار ویزای لبنان دریافت کنید. اما اگر سفرتان به هر دلیل بیش از ۳۰ روز به طول میانجامد یا هدفی مثل تجارت، تحصیل یا اقامت دارید، یا فرودگاه مقصدتان فرودگاهی به غیر از فرودگاه رفیق حریری می‌باشد، باید قبل از سفر، برای اخذ ویزا لبنان اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای لبنان

 • تمکن مالی پرداخت هزینه‌های اقامت در لبنان
 • مدارک اثبات رزرو هتل و داشتن بلیط رفت و برگشت
 • اشتغال به کار
 • وجود نداشتن هر مدرکی از سفر شما به اسرائیل در پاسپورت
 • تاریخ دقیقی که قصد ترک لبنان را دارید.

برای اخذ ویزای لبنان به چه مدارکی نیاز داریم:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس ۴ در ۶
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • اگر کمتر از ۱۸ سال سن دارید نامه‌ای از پدر و مادر برای تایید اجاره سفر

کدامیک از ۵ نوع ویزای لبنان مناسب من است؟

۱. ویزای توریستی لبنان (سینگل و دابل و برای اقامت بیش از ۳۰ روز):

همانطور که پیش‌تر گفته شد برای اقامت توریستی کمتر از ۳۰ روز نیاز به اخذ ویزا در ایران ندارید، به این ترتیب که باید با یک پرواز از شرکت‌های داخلی به فرودگاه رفیق حریری بیروت بروید و آنجا با پرکردن فرم مخصوص این ویزا طی چند ساعت، اجازه‌ی ورود به خاک لبنان را دریافت کنید. این ویزا به دارنده امکان اقامت کوتاه تا حداکثر ۳۰ روز را می‌دهد. مدت اعتبار این ویزا نیز ۹۰ روز می‌باشد. اما اگر سفرتان بیشتر به طول می‌انجامد باید از قبل به اخذ ویزا لبنان از طریق سفارت اقدام کنید.

۲. ویزای مولتی لبنان:

ویزای مولتی لبنان به شما این امکان را می‌دهد که به دفعات نامحدود به ورود و خروج از خاک لبنان بپردازید، این نوع از ویزا دارای دو نوع ۳ ماه اعتبار و ۶ ماه اعتبار می‌باشد و اجازه‌ی اقامت تا ۳۰ روز را دارید.

۳. ویزای کاری و ویزای تجاری لبنان:

افرادی که قصد کار یا اقامت دائم در لبنان را دارند باید برای ویزای موقت درخواست بدهند. امکان اخذ ویزای دائم برای افراد وجود ندارد اما ویزای موقت قابل تمدید است. از آنجا که بیکاری در لبنان حتی بیشتر از ایران است، اگر مهارت خاص ندارید یا تحصیلات عالی دانشگاهی ندارید (نمی‌توانید دعوتنامه تهیه کنید) شما را از اقدام به اخذ این نوع ویزا منع می‌کنیم. این ویزا هزینه‌ای 50,000 لیر لیری دارد.

برای اخذ ویزای تجاری و کاری، باید به این نکات توجه داشته باشد:

 • این ویزا تنها ۳ ماه اعتبار دارد.
 • شما به تاییدیه‌ی وزارت کار لبنان نیاز دارید.
 • شما به نامه ای برای تصدیق شراکت یا تبادل، یا به یک دعوتنامه از شرکت یا ارگانی نیاز دارید که شامل اطلاعات دقیقی از موارد زیر باشد:

۱. بازه‌ی زمانی اقامت شما در لبنان و نام شما
۲. آدرس و تلفن حامی مالی شما
۳. مدرکی که حامی مالی شما صلاحیت دعوت شما را دارد و نزد دولت لبنان معتبر است.
۴. مدرکی که ارتباط موثق شغلی بین شما و دعوت‌کننده شما را تایید کند.

۴. ویزای ترانزیت لبنان:

اگر برای یک روز (حداکثر ۲۴ ساعت) و برای عبور از فرودگاه بین المللی بیروت و استفاده از پروازی دیگر به فرودگاه بیروت وارد می‌شوید نیازی به اخذ ویزای ترانزیت لبنان ندارید. البته این مزیت در صورتی شامل حالتان خواهد شد که بلیط‌تان قابل پس دادن (بازگشت وجه) نباشد. امکان تمدید این ویزا تا حداکثر ۱۵ روز وجود دارد و هزینه تمدید این ویزا ۲۵,۰۰۰ لیر لبنان می‌باشد.

۵. ویزای تحصیلی لبنان:

بسیاری از افراد برای مهاجرت به لبنان از روش اخذ ویزای تحصیلی استفاده می‌کنند. به این صورت که پس از اخذ ویزای تحصیلی برای اخذ اقامت دائم اقدام می‌کنند. زبان تدریس در لبنان، انگلیسی و عربی بوده و امکان تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی و دانشگاه‌هایی با استاندارد های اروپا را خواهید داشت.
برای درخواست ویزای تحصیلی لبنان باید مدارک دانشگاهی و مدارک اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی خود را به طور مستقیم به دانشگاه مقصد ارسال کنید و همچنین موظف به ارسال یک یا دو نامه برای اثبات اقامت خود در لبنان هستید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لبنان:

 • نامه پذیرش شما از دانشگاه در لبنان.
 • اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و اقامت در لبنان.
 • سایر مدارکی که در بخش مدارک ذکر خواهد شد.

هزینه‌‎ی ویزای لبنان: (پرداختی مستقیم به سفارت)

تعداد ورود هزینه
یکبار ورود 35 دلار
دوبار ورود 50 دلار
مولتی 75 دلار

این هزینه‌ها باید به شکل نقد و حضوری در سفارت لبنان پرداخت شود.

وقت سفارت ویزای لبنان

به دلیل روابط خوب بین ایران و لبنان نیازی به وقت سفارت ندارید و می‌توانید در روزها و ساعات‌کاری سفارت لبنان که یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۱۳ الی ۹‏ است، به شکل حضوری به سفارت لبنان مراجعه کنید.

ریجکت ویزای لبنان

احتمال ریجکت ویزای لبنان بسیار پایین می‌باشد، اما اگر به هر دلیل مثل نقص اطلاعات ارائه شده از سوی شما درخواستتان مردود شد امکان تصحیح و اقدام مجدد در زمان کوتاهی پس از اقدام اولیه برای شما مقدور است.

رفع ریجکت ویزای لبنان

فقط کافیست اطلاعات تصحیح شده‌ی خود را در مراجعات بعدی به سفارت تحویل دهید. زمان معینی برای انتظار تعریف نشده است و شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان برای ارائه‌ی مدارک و اطلاعات تصحیح شده‌ی خود به سفارت اقدام کنید.

آدرس و تلفن تماس سفارت لبنان

 • آدرس: تهران، خیابان کریم خان، خیابان نجات اللهی، خیابان حقیقت طلب، پلاک ۲۰.
 • تلفن: ۲۱۸۸۹۰۸۴۵۱۰ – ۸۸۸۰۵۹۰۲‏۰۲۱
 • روز و ساعت‌ کاری سفارت لبنان: یکشنبه تا پنجشنبه ۱۳ الی ۹‏.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر