Loading
درحال بارگذاری، لطفا منتظر بمانید...

۱۲ دلیل برای رد شدن و ریجکتی ویزای شینگن

رد ویزای شنگن-رد ویزای شینگن-ریجکتی ویزای شنگن-ریجکتی ویزای شینگن-ریجکت ویزای شنگن-ریجکت ویزای شینگن

درخواست ویزای شینگن (شنگن) ممکن است براساس صلاحدید افسر کنسولی باعث ریجکت شدن ویزای شینگن (ریجکتی ویزای شنگن) شما شود. در این مقاله به این مورد اشاره خواهیم کرد.

قبل از هر چیز باید به این مورد اشاره کنیم که ریجکتی ویزا، ریجکت ویزا، ریجکت شدن ویزا، رد شدن ویزا، رد ویزا، رد ویزای شینگن و غیره همه مواردی هستند که به یک معنی است و معنی آن هم این است که با درخواست ویزای شینگن شما موافقت نشده است؛ و شما باید با توجه به مدت زمان تعیین شده توسط سفارت کشور مورد نظر و پس از رفع نواقص پرونده، دوباره درخواست ویزای شینگن خود را ارائه نمائید.

کدام دلایل باعث می شود که سفارت و یا کنسولگری درخواست ویزای شینگن شما را رد کند و ریجکت شوید؟

دلیل ریجکت شدن ویزا، سوال بسیاری از متقاضیان ویزای شینگن است. واقعیت این است که هر زمان که یک ویزای شینگن و یا هرگونه ویزا رد می شود، در مورد ریجکت شدن ویزای شینگن  آن نیز دلایلی وجود دارد.

بسیاری از متقاضیان گیج می شوند و نمی توانند دقیقا دلایل ریجکت ویزای شینگن خود را متوجه شوند. به همین دلیل، این مطلب برای ارائه دلایل مشترک رد شدن ویزا برای شما عزیزان تهیه و جمع آوری شده است. اگر افسر کنسولگری موفق نشود، همه اطلاعات مورد نیاز خود را از متقاضی دریافت کند، ممکن است درخواست ویزای متقاضی با شکست مواجه شود. با عدم وجود چنین اطلاعاتی، افسر کنسولگری نمی تواند تشخیص دهد که آیا این شخص واجد شرایط اخذ ویزا هست و یا خیر؟

از طرف دیگر، ممکن است افسر کنسولگری اطلاعاتی از متقاضی دریافت کند که غیر قابل قبول سفارت و یا فراتر از رویه های ثابت و معمولی باشد. گاهی این کاندیدا، مستعد فعالیت های غیر قانونی و نادرست هستند. در همه موارد ذکر شده، افسر به دنبال رد کردن ویزای متقاضی خواهد بود. دلایل رایج رد شدن درخواست ویزای شنگن را بدانید تا شما نیز جزو شکست خوردگان این راه نباشید!

سابقه کیفری در گذشته و یا حال: سابقه کیفری گذشته و یا حال اشخاص، می تواند در تصمیم افسر کنسولگری در تائید و یا رد ویزا شنگن تاثیر گذار باشد. در چنین مواردی، ممکن است درخواست ویزا رد شود. زیرا متقاضی تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شنگن (به طور مثال تروریسم، سو مصرف دارو، سو استفاده از کودکان، اعتیاد و جرائم جدی) محسوب شود.

تاریخچه سفر دروغین باعث ریجکت ویزای شینگن: یک سرنوشت مشترک برای همه متقاضیان ویزا وجود دارد که تلاش می کنند اسناد و مدارک سفر دروغین را به سفارت یا کنسولگری ارائه دهند و سعی کنند هویت خود را جعل کنند و یا به طور کلی، با هویت جعلی وارد سفارت شوند، وجود دارد. این راه بدون شک درخواست ویزای شما را با مشکل مواجه خواهد کرد و احتمال ریجکت ویزا شینگن شما شود و سایر عواقب نامطلوب را نیز به همراه دارد.

عدم توانایی در متقاعد کردن افسر کنسولی در رابطه با هدف از سفر: یکی دیگر از انگیزه های اداره کنسولگری برای رد ویزای شینگن شما عدم توجیه برای اهداف و شرایط سفر و اقامت برنامه ریزی شده است. موارد مورد استفاده عبارتند از:

 • عدم مطابقت مدارک شغلی و صلاحیت حرفه ای با شرایط مالی ارائه شده
 • ناتوانی در ارائه اسناد و مدارک که از هدف سفر و اقامت در منطقه شنگن پشتیبانی می کند.
 • منطبق نبودن دوره برنامه ویزا با برنامه سفری ارائه شده و وضعیت حق مرخصی و یا وضعیت درآمد.
 • ناتوانی در ارائه برنامه در قبال اتفاقات پیش بینی نشده در سفر.

پاسپورت های آسیب دیده دلیل ریجکت ویزای شینگن: یک گذرنامه، که در شرایط خوبی نگه داری نشده است، می تواند دلیل رد ویزای شنگن باشد. از موارد پاسپورت آسیب دیده می‌توان به پاره شدن و یا گم شدن صفحات، آسیب دیدن جلد گذرنامه و مواردی این چنین باشد.

گذرنامه نامعتبر‌ دلیل ریجکت ویزای شینگن: علت بعدی که باعث ریجکت ویزای شینگن شما می شود می تواند، ارائه گذر نامه نامعتبر برای سفارت و یا کنسولگری باشد. به گذرنامه هایی با شرایط زیر، گذرنامه نامعتبر اطلاق می شود:

 • ارائه گذرنامه ای که تاریخ اعتبار آن کمتر از ۳ ماه از بازگشت سفر باشد.
 • ارائه گذرنامه ای که کمتر از دو صفحه خالی داشته باشد.
 • ارائه یک سند مسافرتی به جای پاسپورت معتبر.
 • ارائه یک گذرنامه متعبر که بیشتر از ۱۰ سال سن داشته باشد.

عدم ارائه برنامه سفری: یک دلیل دیگری که رد ویزای شینگن می شود، عدم ارائه برنامه سفر در منطقه شنگن است. این موارد عبارتند از:

 • درخواست در سفارت اشتباه منطقه شنگن (که قادر به تعیین مقصد اصلی سفر در حوزه کشور‌های شینگن نمی باشد)
 • عدم امکان اقامت برای هر مقصد و هر شب برای گذراندن در منطقه شنگن
 • عدم امکان ارائه رزرو بلیط پرواز برای هر متقاضی (برای مسافرت گروهی)
 • عدم امکان ارائه بلیط پرواز به هر مقصدی برای سفر در منطقه شنگن

ارائه نامه های غیر معتبر: دلیل اثبات برای درخواست ویزای شنگن، ارائه مدارک رسمی است که توسط نویسنده تائیده شده باشند. چنین مواردی عبارتند از:

 • ارائه یک نامه رسمی که فاقد متن با آدرس و جزئیات تماس، یا توسط نویسنده آن مهر و امضاء نشده باشد.
 • ارائه یک نامه رسمی که ۳ ماه از تاریخ آن گذشته باشد.
 • فقدان مهر و امضاء نویسنده در نامه رسمی و غیره …

عدم بازگشت به وطن: یکی دیگر از مواردی که ممکن است درخواست ویزای شما رد شود، عدم اثبات کافی برای مدت زمان اقامت در منطقه شنگن و یا عدم بازگشت به وطن می باشد. این مورد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. عدم ارائه گزارش های مالی بیشتر از یک ماه
 2. عدم استفاده از صورت حساب کنونی
 3. فقدان منابع مالی کافی در صورت های مالی ارائه شده
 4. ارائه چک مسافرتی که نام مسافر بر روی آن ذکر نشده باشد.

شناسنامه و یا ازدواج مجدد غیر قابل قبول: یکی از دلایلی که باعث ریجکت ویزای شینگن شما می شود، عدم توانایی در ارائه گواهی های تولد و یا ازدواج است که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته نمی شود. چنین مواردی عبارت است از:

 • عدم ارائه شناسنامه و یا گواهی تولد که توسط مقامات رسمی مثل وزارت کشور تائید نشده باشد.
 • ارائه مدرک ترجمه شده به زبان انگلیسی که توسط دارالترجمه رسمی و یا مترجمان مجاز ترجمه نشده باشد.
 • عدم ارائه یک گواهی مدنی (ارائه یک سند مذهبی به جای آن)
 • عدم توانایی برای ارائه گواهی نامه و اثبات هر دو والد کودک
 • عدم توانایی ارائه گواهی که با اسامی مندرج در پاسپورت های ارائه شده مطابقت داشته باشند.
 • عدم توانایی ارائه مدرک تصویب شده قانونی برای فرزند خوانده (برای درخواست همسر از اتحادیه اروپا)

بیمه مسافرتی نامعتبر باعث رد ویزای شینگن: دلیل دیگری که ممکن است منجر به رد ویزای شنگن شود، عدم توانایی در ارائه پوشش بیمه نامه مسافرتی برای مدت اقامت در منطقه شنگن است. چنین مواردی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی در موارد پیش بینی نشده
 • عدم تامین بیمه مسافرتی که بازگشت نامزد را به کشورش پوشش نمی دهد.
 • ناتوانی در تامین بیمه مسافرتی ای که سیاست های آن در تمام منطقه شنگن معتبر باشد.
 • عدم توانایی پوشش بیمه مسافرتی برای تمام مدتی که مسافر در منطقه شنگن حضور دارد.

عدم ارائه مدارک اقامت: یک عامل مهم که در رد ویزای شینگن تاثیر دارد، آن است که به افسر سفارت ثابت شود که شما در طول مدت سفرتان، مکانی برای اقامت دارید. این موارد عبارتند از:

 • عدم توانایی در ارائه مدرک رزرو هتل
 • عدم ارائه دعوتنامه از طرف میزبان (اثبات حمایت)
 • عدم ارائه مدرک از یک تور از پیش پرداخت شده

وضعیت ویزای شینگن: دلیل دیگری که می تواند درخواست ویزای شینگن شما را با شکست مواجه کند و باعث ریجکت ویزای شینگن شما می شود، تاریخچه ویزاهای شنگن قبلی است. این موارد عبارتند از:

 1. عدم توجه به محدودیت های ویزای شنگن (به عنوان مثال بیش از زمان مجاز اقامت داشتن در محدوده شنگن، عدم تمایل به دنبال کردن برنامه سفر ارائه شده)
 2. یک ویزا با ویزای شنگن فعال نگه دارید.

توجه: اطلاعات ارائه شده در اینجا، فقط برای کمک در نظر گرفته شده است و تنها برای هدف درخواست ویزا قابل استفاده است.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

۱۲ دلیل برای رد شدن و ریجکتی ویزای شینگن
امتیاز 4.5 از 24 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

۳۵ دیدگاه ها

 • سلام وقتتون بخیر. من ٢٨ ساله م هست و متاهلم. میخوام برای ١ ماه بدون همسرم، به اسپانیا سفر کنم. سند مالکیت ندارم. خواستم بدونم در صورت همراه داشتن دعوتنامه از عموم تو اسپانیا( شرایط مالی خوبی دارن اونجا) میتونم به گرفتن ویزا امیدوار باشم؟

 • سلام وقت بخیر
  من حدود ۲۴ روز پیش مدارکم را برای ویزای آلمان تحویل ویزامتریک دادم ولی هنوز نتیجه مشخص نشده در پیگیری درخواست نوشته شده مدارک تحویل سفارت شده .روند کار آغاز گردیده است ولی خبری از نتیجه نیست تا چه مدت دیگه مشخص میشه ؟

 • سلام من همسروفرزندم مدت پنج سال هست دانمارک زندگی می کنند. ‌اقامت دوساله دارند. الان همسرم بعدازپنج سال برای من دعوتنامه فرستادن مدت ۲۵روزهست که مدارکموتحویل ‌مصاحبه دادم. دعوتنامه همسر ورد حساب عالی ۳۸۰میلیون تومانی بیمه خوب گواهی اشتغال شغل ازادباتایدیه اتحادیه خلاصه کل مدارک باتایدیه وزارت خارجه ودادگستری تحویل دادم ولی هنوزجواب نرفتم. لطفا بفرماییدکه بااین شرایط چنددرصدشانس ویزاشدن دارم. ‌اینکه چطور از سوپیشینه من با خبر میشن. ممنون اززحماتتون

  • سلام
   اگر سابقه سفر به چندین کشور خارجی رو داشته باشید، شانس بالایی در اخذ ویزا خواهید داشت.

   • سلام خسته نباشید ما برای ویزای ایتالیا اقدام کردیم با مادرم و خواهرم خودمم ۱۷ سال دارم ما برای یک تور تفریحی ۱۳ روزه اقدام کردیم اما الان وقت مدرسه و تحصیلم هستش آیا امکان داره که سفارت به دلیل اینکه من در حال تحصیل و در فصل مدرسه هستم ویزا رو ریجکت کنند ممنون میشم اگه راهنماییی کنید

    • سلام
     اگر طریق تور گروهی اقدام کرده باشید، ممکنه ویزا بشید.
     اما اگر انفرادی اقدام کرده باشید احتمال ریجکتی هست.

 • سلام من دعوتنامه از پدرم دارم از کشور المان.و با حدود ۱۴۰میلیون تومان پول در حساب و سند مالکیت.چند در صد احتمال اخذ ویزا رو دارم.با دو تا دخترام یکی ۹ساله و یکی دوساله می خوام برم.دو ساله پدر و مادر و برادرم رو ندیدم.

 • سلام وقت بخیر
  آیا درخواست شینگن رو خودتون انجام میدید؟
  و اگر انجام میدین حدود هزینه ای که در نظر گرفته شده چقدر است

 • با سلام و احترام
  بنده June 16 2019 به همراه دوستم از سفارت ایتالیا درخواست ویزای ۱۱ روزه توریستی نمودیم. که اینجانب با بند ۳(توانایی مالی، با توجه به وجود مجموع ۸۰ میلیون در دو حساب بانکی) و بند ۸(قصد از سفر، با وجود برنامه سفر به شهرهای رم،فلورانس و ونیز، رزرو هتل در هر سه شهر و رزرو بلیط هواپیما)ریجکت شدم. و دوستم با همین شرایط (از نظر برنامه سفر و رزروهای هتل و هواپیما مشابه یکدیگر) و تنها با داشتن ۳۰۰ میلیون در حساب سپرده ثابت و گردش حساب نه چندان قوی(در صورتی که بنده گردش حساب سه ماهه خوبی داشتم) ویزا شد. با توجه به اینکه ایتالیا نسبت به بقیه کشورهای حوزه شنگن به ایرانی ها خوب ویزا میده، سوال بنده از حضورتون این است که بعد از گذشت شش ماه من میتونم با رساندن حساب بانکی به بالای ۱۰۰ میلیون مجدداً از ایتالیا درخواست ویزا کنم یا بهتره که از کشوری دیگر اقدام کنم.
  ممنون از راهنمائیتون.

  • سلام
   ما برای رفع ریجکتی ویزای شینگن راه حل دیگه ای پیدا کردیم.
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • با سلام
  سه سال پیش آلمان رفتم، یک ویزای سنگاپور، روسیه هم دارم در پاسپورت، چند بار هم ترکیه رفتم،
  سابقه سفر مناسبی هست برای اخذ مجدد ویزای آلمان؟

 • سلام
  من وهمسرم بتازگی کارت اقامت گرجستان رو از طریق خرید ملک دریافت کردیم ولی متأسفانه درخواست اقامت فرزندانم ریجکت شده،خواستم راهنماییم کنید آیا این ریجکتی اقامت هم اثر سؤ در سفرهای تفریحی به کشورهای اروپایی دارد ومشکل ساز است و باید حتمأ وکیل بگیریم تا ریجکتی از رو پرونده شون رفع بشه؟

 • سلام
  با تشکر از اینکه وقت میگذارید و سوالات ما را پاسخ میدهید
  سوالی داشتم که من پارسال تیرماه اقدام کردم برای ویزای اسپانیا .ولی متاسفانه ریجکت شدم
  حالا میخواهم برای ویزای شینگن اقدام بکنم امکان پذیر است؟ممنون میشم پاسخ بدهید🙏

 • باسلام بنده بازنشسته هستم وسال ۲۰۰۵ آموزشی شنگن هلند به مدت دو هفته بودم و مجردی توریستی میخواهم شینگن بگیرم آیا تاثیر مثبت دارد

  • سلام
   باید اول مشخص کنید که از کدام کشور قصد دارید ویزا بگیرید؟
   تاریخچه سفری تاثیر مثبتی در اخذ ویزا دارد اما باید کشور مقصد ابتدا مشخص شود

 • سلام روز بخیر
  یه سوال داشتم
  من ۵ روز پیش از چک ریجکت شدم. چقدر بایداز ریجکتی بگذره تا دوباره اقام کنم؟

  • سلام
   شما بین ۳ تا ۶ ماه بعد از ریجکتی میتونید دوباره اقدام کنید.
   در صورت تمایل میتونید از همکاران ما کمک بگیرید.

 • سلام . من اسفند ۹۶ با دوتا دخترم یکی ۴ ساله یکی ۶ ماهه اقدام کردیم برای دیدار با خانواده برای دانمارک اما ریجکت شدیم هر ۳مون . میخواستم بدونم چکار کنم الان باز اقدام کنیم یا نه کلا همه رو دارن ریجکت میکنن؟ وایا با گذشت این همه مدت از پارسال تا الان من حق اعتراض به ریجکتی ویزاها رو دام یا نه؟؟خ

 • سلام روز بخیر من جدیداً از کشور ایتالیا ریجکت شدم می خواستم بدونم چه مدت باید صبر کنم و دوباره اقدام کنم و اینکه می تونم این سری از کشور دیگه اقدام کنم یا باید دوباره از ایتالیا درخواست بدم؟ لطفا راهنماییم کنید

 • سلام
  یه سوال داشتم خدمتتون.من همسرم چند سال پیش فوت کردند. و من یه فرزند ۱۰ساله از ایشون دارم. و سرپرستی بچهم به عهده خودم می باشد. و در حال حاضر ازدواج کرده ام و با همسرم و فرزندم قصد یه مسافرت اروپایی دارم .می خواستم بدونم باید رضایت مادر شوهر قبلیم باید تو مدارک باشه یا نیاز نیست؟لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام
   با توجه به مدارک دادگاه که حضانت فرزند رو مشخص شده است، اگر ایشان هم جزو کفیل های فرزندتون محسوب میشن، بله باید رضایت نامه محضری ایشون هم باشد.

 • سلام
  من درخواست ویزای فرانسه دادم
  امروز جوابم اومد که ریجکت شدم
  واسه رفع ریکجتی باید چیکار کنم؟؟
  کی میتونم دوباره اقدام کنم؟؟

  • سلام
   ابتدا باید مشخص شود که دلیل رد شدن درخواست ویزای شما چیست؟
   پس از اینکه علت مشخص شد، شما میتوانید بعد از رفع این مشکل، ۶ ماه بعد درخواست خود را دوباره ارسال کنید

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!