وزارت گردشگری تونس از تصمیم این کشور مبنی بر لغو روادید گردشگری برای شهروندان ایران و عراق خبر داد.

کشور تونس در راستای تحکیم روابط با ایران و کمک به رونق صنعت گردشگری دو کشور، روادید گردشگری را برای ایرانیان دارای پاسپورت عادی لغو کرد تا بدین ترتیب، شهروندان ایرانی بتوانند تنها با تهیه بلیت رفت و برگشت هواپیما و رزرو هتل، در هر بازه ۱۸۰ روزه به مدت ۱۵ روز در تونس اقامت داشته باشند.

براساس نامه منتشر شده از سوی وزارتخانه گردشگری تونس، این تصمیم به دنبال اقدام کشورمان در جهت لغو یکطرفه ویزای ایران برای شهروندان ۲۸ کشور از جمله تونس صورت گرفته است و از تاریخ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد.

پیش‌تر، معاون کنسولی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده بود که از تاریخ ۱۵ بهمن ۱۴۰۲، شهروندان ۲۸ کشور دیگر برای سفر به ایران نیاز به ویزا ندارند. تونس در میان کشورهایی است که شهروندان آن می‌توانند صرفاً با تهیه بلیت، یک سفر ۱۵ روزه به ایران داشته باشند.

با اجرایی شدن لغو ویزای تونس، تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان به 12 کشور افزایش یافت. پیش‌تر، قراردادی با هدف لغو دو طرفه روادید تاجیکستان و ایران میان این دو کشور امضا شد، اما زمان اجرایی شدن آن همچنان مشخص نیست.

لغو روادید میان کشورهای جهان یکی از اقدامات متداول برای تسهیل سفر شهروندان و گسترش مناسبات محسوب می‌شود و ایران در سال‌های اخیر به منظور بهبود صنعت گردشگری، اقدام به لغو ویزا به صورت یک یا دو طرفه کرده است. اما باید دید که آیا تصمیم تونس مبنی بر لغو روادید برای ایرانیان منجر به لغو روادید بیشتری خواهد شد یا خیر.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر