ویزای برزیل به هیچ عنوان انفرادی اقدام نمی‌شود و شما فقط باید در قالب تورهای گروهی اقدام به اخذ ویزای برزیل کنید. تمکن مالی مورد نیاز ویزای برزیل برای هر نفر باید ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان باشد. تمامی مراحل ویزای برزیل از قبیل ارسال مدارک و تکمیل فرم به صورت آنلاین انجام می‌شود و شما با رسید دریافتی از این پرتال، باید برای انگشت نگاری و عکس برداری به سفارت برزیل مراجعه کنید. ویزای برزیل در مدت زمان ۷ روزه صادر می‌شود و برای ۳ ماه نیز معتبر است.

ویزای شینگن، کانادا، استرالیا و انگلیس تاثیر مثبتی در اخذ ویزای برزیل خواهند داشت.

در این مطلب می‌خوانید

📌 وقت سفارت برزیل

📌 شرایط اخذ ویزای برزیل

📌 مدارک مورد نیاز ویزای برزیل

📌 هزینه درخواست ویزای برزیل

📌 نحوه اقدام برای درخواست ویزای برزیل

📌 مدت اعتبار ویزای برزیل و مدت زمان جوابدهی به درخواست آن

📌 آدرس و تلفن سفارت برزیل در ایران

📌 نگاه کلی به اخذ ویزای برزیل

وقت سفارت برزیل

وقت سفارت برزیل، پس از تکمیل فرم درخواست ویزای این کشور و آپلود مدارک درخواستی تعیین می‌شود. یعنی شما باید در آخرین مرحله درخواست ویزای برزیل و در سایت سفارت این کشور، باید وقت سفارت تعیین کنید. وقت سفارت برزیل در بازه زمانی ۷ تا ۱۵ روز پس از ارائه درخواست تعیین می‌شود.

شرایط اخذ ویزای برزیل

مواردی که در ادامه به شما اعلام می‌شود، طبق اطلاعات دریافتی از سفارت برزیل در ایران می‌باشد. بهتر است برای اخذ ویزای برزیل این شرایط را داشته باشید تا هزینه و زمان خود را تلف نکنید! شرایط اخذ ویزای برزیل به شرح زیر می‌باشد:

۱. اقدام در قالب تور گروهی برزیل: ویزای برزیل فقط در قالب تورهای گروهی اقدام می‌شود. منظور از اقدام به صورت تور گروهی این است که درخواست ویزای شما از سوی آژانس‌های مسافرتی و یا کارگزاران تور برزیل برای سفارت ارسال شود. شما همچنین می‌توانید به صورت انفرادی برای اخذ ویزای برزیل اقدام کنید اما باید توجه داشته باشید که شانس کمی خواهید داشت.

۲. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای برزیل برای هر نفر باید مبلغی بین ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان باشد. تمکن مالی ویزای برزیل باید بر حسب دلار و یا رئال برزیل صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۳. گردش حساب: منظور از گردش حساب ویزای برزیل، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت. گردش حساب ویزای برزیل باید برای ۶ ماه آخر باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای برزیل

مدارک مورد نیاز ویزای برزیل باید یا به انگلیسی، یا پرتغالی و یا اسپانیایی ترجمه شود. نیازی به تائیدیه دادگستری و امورخارجه برای مدارک ویزای برزیل نیست و فقط مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای برزیل به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل گذرنامه امضاء شده متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار

📑 کلیه گذرنامه‌های قبلی متقاضی تا ۱۰ سال گذشته

📑 ۱ قطعه عکس رنگی ۳*۴ (عکس باید دارای پس زمینه سفید باشد و نباید برای بیشتر از ۶ ماه گذشته باشد)

📑 اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل و یا پروانه کسب

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما (حداقل برای ۲۰ روز پس از تاریخ ارائه درخواست ویزا)

📑 واچر هتل (برای کسانی که دعوت‌نامه دارند، باید در متن دعوتنامه آدرس محل اقامت شما ذکر شود)

📑 گردش حساب ۶ ماه اخیر به همراه تمکن مالی

📑 اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

📑 اجازه محضری والدین (برای افراد زیر ۱۸ سال که بدون والدین و یا به همراه یکی از والدین سفر می‌کنند)

هزینه درخواست ویزای برزیل

معمولا قیمت ویزای برزیل با هزینه‌های تور این کشور پرداخت می‌شود. از هزینه تور برزیل، حدودا ۸۰ دلار آمریکا برای درخواست ویزا به سفارت برزیل پرداخت می‌شود.

بیشتر بدانید: هزینه ویزای برزیل

نحوه اقدام برای درخواست ویزای برزیل

برای درخواست ویزای برزیل، باید وارد سایت سفارت سفارت کشور برزیل شوید و حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، فرم درخواست ویزا را باید به صورت آنلاین تکمیل کنید و تمامی مدارک درخواست ویزا را آپلود نمائید. پس از انجام تمامی این مراحل، باید یک تاریخ و ساعت برای انگشت نگاری ویزا و حضور در سفارت مشخص کنید. در آخر، یک رسید برای شما صادر می‌شود. شما باید با این رسید برای انگشت نگاری و عکس برداری به سفارت برزیل در تهران مراجعه کنید.

مدت اعتبار ویزای برزیل و مدت زمان جوابدهی به درخواست آن

حدودا در مدت زمان ۷ روز کاری به درخواست ویزای برزیل جواب داده می‌شود. شما برای دریافت جواب ویزای برزیل باید حضورا به سفارت مراجعه کنید. ویزای برزیل برای مدت زمان ۳ ماه معتبر می‌باشد اما باید توجه داشته باشید که فقط می‌توانید در بازه زمانی که خودتان در فرم مشخص کرده‌اید در این کشور اقامت داشته باشید.

آدرس و تلفن سفارت برزیل در ایران

سفارت برزیل در ایران در آدرس تهران، خیابان ولیعصر، خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، خیابان بهار، نبش یکتا، پلاک ۲ واقع شده است. روزها و ساعات کاری سفارت برزیل در تهران، روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ساعات ۹ تا ۱۳ می‌باشد.

نگاه کلی به اخذ ویزای برزیل

 • ویزای برزیل فقط در قالب تورهای گروهی این کشور اقدام می‌شود. به صورت انفرادی نیز می‌توانید اقدام کنید اما باید بدانید که شانس کمی برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت.

 • شما برای درخواست ویزای برزیل نیازی به مصاحبه ندارید و فقط برای انگشت نگاری و عکس برداری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.

 • مدارک ویزای برزیل باید یا به زبان انگلیسی، یا به زبان اسپانیایی و یا به زبان پرتغالی ترجمه شود. نیازی به تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای برزیل نیست.

 • برای درخواست ویزای برزیل باید گردش حساب ۶ ماه و تمکن مالی برای هر نفر ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان ارائه کنید.

 • در مدت زمان ۷ روز کاری به درخواست ویزای برزیل شما پاسخ داده می‌شود و این ویزا برای ۳ ماه معتبر خواهد بود.

 • فرم درخواست ویزای برزیل به صورت آنلاین تکمیل می‌شود و شما مدارک درخواست ویزا را نیز باید در سایت سفارت برزیل آپلود کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 3.7 از 7 رأی‌
اشتراک گذاری:

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۲ دیدگاه ها

 • سلام.اگر از کارفرمایی در برزیل پیشنهاد کار داشته باشم و پیشینه سفر بالایی نداشته باشم امکان گرفتن ویزا هست؟و اینکه بهتره با جاب افر اقدام کنم یا نه با توریستی شانس بیشتری دارم…لطفا راهنمایی میکنید؟

  • سلام؛ اگر با جاب آفر اقدام کنید خیلی بهتره، چون در قالب ویزای توریستی حتما باید با تور گروهی سفر کنید.

 • با سلام؛ اگر برای ادامه تحصیل برای مقطع دکتری از دانشگاه برزیل فلوشیپ دریافت کنیم باز هم نیاز به تمکن مالی هست ؟ یا دعوت نامه از طرف دانشگاه کافی است ؟

  • سلام؛ این مبلغه که سفارت از شما انتظار داره که داشته باشید. شما اون رو به ما یا سفارت پرداخت نمیکنید. صرفا جهت آگاهی از تمکن مالی شما برای سفر از شما خواسته میشه. و اینکه سفارت مدارک شمارو کناره هم میسنجه. ممکهبه دوستتون به دلیل تاریخچه ی سفری خوبشون ویزا داده باشن.

  • درود بر شما
   شرایط ویزای برزیل هر ماهه در حال تغییرات هست.
   باید ببینید این ۲۰ نفری که شما می‌شناسید در چه زمانی موفق به گرفتن ویزای برزیل شده‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.