این روزها دریافت ویزای شینگن تضمینی برای بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت یا سفر به کشورهای شینگن را دارند، یک چالش جدی است؛ چرا که بسیاری از شرکت‌های اخذ ویزا و سازمان‌های مهاجرتی ادعای دریافت ویزای تضمینی شینگن را دارند، در حالی که بعد از دریافت هزینه‌ ها از متقاضی ممکن است، این خدمت را به درستی انجام ندهند. از این رو در این مقاله قصد داریم تمام زوایای اخذ ویزای شینگن تضمینی را بررسی کنیم تا اگر شما هم قصد دریافت این ویزا را داشته باشید، با اطلاعات و آگاهی کامل نسبت به اخذ آن اقدام کنید.

در این مطلب می‌خوانید

📌 ویزای شینگن

📌 ویزای شینگن تضمینی چیست؟

📌 ویزای توریستی شینگن تضمینی

📌 هزینه ویزای شینگن تضمینی

📌 ویزای شینگن تضمینی بدون اثر انگشت

📌 ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت

📌 ویزای شینگن تضمینی فوری

ویزای شینگن

کشورهای حوزه شینگن در واقع بیست و شش کشور اروپایی هستند که شهروندان آن‌ها می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی بین این کشورها تردد کنند؛ بنابراین شهروندان کشورهای خارج از حوزه شینگن هم با داشتن ویزای شینگنمی‌توانند، بین این بیست و شش کشور رفت ‌و آمد آزادانه داشته باشند. لازم به ذکر است که شهروندان کشورهای خارج از حوزه شینگن برای هر گونه سفر به کشورهای اروپا عضو شینگن،‌ با هر هدفی از جمله توریستی، کاری، سرمایه گذاری و غیره باید دارای ویزای شینگن باشند.

ویزای شینگن تضمینی چیست؟

ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا ویزای شینگن باید تضیمنی باشد یا نباشد؟

در صورتی که مدارک متقاضی یا شرایط و زمان‌ بندی او مورد پذیرش کنسولگری یا سفارت نباشد، اصطلاحا تقاضایدریافت ویزای شینگن او ریجکت یا رد می‌شود. فرایند اقدام و دریافت ویزای شینگن گاهی طولانی و طاقت‌ فرسا است، از این رو، نوع ویزای تضمینی شینگن به وجود آمده است که احتمال پذیرش متقاضیان را افزایش می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که بسیاری از آژانس‌ها، سازمان‌های مهاجرتی و موسسه‌های اخذ ویزا، از ویزای تضمینی شینگن به عنوان تبلیغات استفاده می‌کنند و در نهایت تضمین خاصی برای پذیرش صد در صد متقاضی در نظر نمی‌گیرند. در واقع اصطلاح ویزای تضمینی شینگن به این معنی است که موسسه مورد نظر تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا میزان احتمال ریجکت شدن متقاضی را کاهش دهد و درصد پذیرش وی را بالا ببرد. هنگامی که موسسه‌ای وعده اخذ ویزای شینگن تضمینی را به شما می‌دهد به این معنی است که موسسه باید صد در صد تضمین کند که ویزای شما در برابر هزینه اعلام ‌شده آماده خواهد کرد، ‌در این حالت اگر دریافت ویزای شما با مشکل مواجه یا ریجکت شد، می‌توانید طبق قراردادی که با موسسه یا آژانس بسته‌اید،‌ برای پس گرفتن هزینه ویزای تضمینی شینگن به صورت قانونی اقدام کنید. از این رو امضا کردن قرارداد قانونی با این گونه موسسات و آژانس‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

با توجه به این که هزینه ویزای تضمینی شینگن نسبتا زیاد است، بنابراین ضروری است که پیش از هر گونه اقدامی، با آگاهی کامل درباره این نوع ویزا و هزینه‌های آن، به دنبال موسسه‌ای بگردید که بتواند این ویزا را برای شما دریافت کند. هزینه ویزای تضمینی شینگن بسته به توافقات میان مسافر و عامل ویزای تضمینی شینگن تعیین می شود.

ویزای توریستی شینگن تضمینی

کسانی که با هدف بازدید از کشورهای اروپایی حوزه شینگن می‌خواهند ویزای توریستی شینگن بگیرند، پیشنهاد می کنیم برای ویزای توریستی شینگن تضمینی اقدام کنید. ویزای توریستی شینگن تضمینی اجازه اقامت در کشورهای معینی را برای حداکثر ۹۰ روز به متقاضیان می‌دهد. دارندگان این ویزا می‌توانند در یک بازه زمانی شش ماهه برای یک بار، دو بار و چند بار به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند و درهر بار ورود، تا مدت ۹۰ روز در کشور های حوزه شینگن اقامت داشته باشند.

برای دریافت ویزای توریستی شینگن تضمینی، باید پیش از هر چیز، فرم درخواست ویزای توریستی شینگن را پر کنید. فرم درخواست ویزای توریستی شینگن، به دو روش آنلاین و دستی تکمیل می شود. پس از تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی شینگن، مدارک زیر را نیز باید برای ویزای توریستی شینگن، تحویل سفارت کشور مقصد کنید:

📑 دعوت ‌نامه معتبر

📑 سابقه بیمه تامین اجتماعی

📑 شناسنامه ایرانی

📑 بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد

📑 رزرو هتل مطابق با تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما

📑 گذرنامه معتبر، اعتبار گذرنامه باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ خروج از منطقه شینگن باشد.

📑 سه قطعه عکس رنگی: عکس ها باید دارای زمینه سفید، تمام رخ، جدید و مطابق با عکس پاسپورت باشد.

📑 برگه تمکن مالی به همراه گردش حساب ۳ ماه اخیر (گردش مالی و تمکن مالی باید به زبان انگلیسی چاپ شود و همچنین مبلغ تمکن مالی، باید به واحد یورو اعلام شود.)

📑 ارائه اصل سند ملکی به سفارت (پس از مصاحبه با افسر ویزا، اصل سند ملکی به شما عودت می شود)

📑 سایر اسناد رسمی شغلی شامل:

 • گواهی شغلی رسمی به همراه امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی
 • میزان حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال
 • مدت زمان مرخصی و معرفی جانشین به محل کار

تمام مدارک ذکر شده باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شده باشد.

هزینه ویزای شینگن تضمینی

هزینه ویزای تضمینی شینگن، بسته به هر کشور متفاوت است. ویزای شینگن تضمینی ایتالیا، ۳.۷۰۰.۰۰۰ تومان می باشد. هزینه های ویزای تضمینی شینگن، به عامل، کارگزار و یا آژانس مسافرتی اقدام کننده پرداخت می شود. هزینه های مربوط به صندوق سفارت هر کشور، از این مبلغ جدا می باشد و جزو هزینه های ویزا محاسبه نشده است.

بیشتر بدانید: هزینه ویزای شینگن

ویزای شینگن تضمینی بدون اثر انگشت

همه کسانی که متقاضی ویزای شینگن تضمینی هستند باید موقع درخواست، با حضور در سفارت اثر انگشت خود را ثبت و تایید کنند. قانون ثبت اطلاعات بیومتریک برای همه متقاضیان بالای دوازده سال یکسان و بدون تغییر است. بنابراین وعده و اصطلاح تبلیغاتی دریافت ویزای شینگن تضمینی بدون اثر انگشت بی ‌پایه و اساس است. اگر آژانس یا موسسه‌ای چنین وعده و شعاری داشتند، بهتر است درباره صحت ادعای آن‌ها تردید کنید.

ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت

بسیاری از موسسه‌ها در تبلیغات خود به ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت اشاره می‌کنند. این تبلیغات اساسا بدون پایه بوده و اصلا چنین موضوعی وجود ندارد. بسیاری از کارگزاران وآژانس های مسافرتی، از شعار تبلیغاتی ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت استفاده می کنند اما، در هر مرحله از انجام کار، مبالغ متفاوتی از شما دریافت می کنند. اگر، اقدام آن ها برای ویزای تضمینی شینگن بدون پیش پرداخت، با شکست مواجه شود و ویزای شینگن شما ریجکت شود، هیچ مبلغی به شما عودت نخواهند داد. از طرفی دیگر، درخواست ویزای شینگن، یک سری هزینه های اولیه دارد و هیچ کارگزار و آژانسی، از جیب خود این مبالغ را پرداخت نمی کنند.

ویزای شینگن تضمینی فوری

با توجه به فهرست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی شینگن حتما متوجه شده‌اید که اگر تصمیم بگیرید خودتان مستقیما و شخصا، برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید،‌ هزینه و زمان زیادی از دست خواهید داد و ممکن است نتوانید در زمان مقرر مدارک را آماده کنید و در نهایت به دلایل مختلف درخواست شما ریجکت شود. در چنین شرایطی موسسه‌های معتبر و حرفه‌ای اخذ ویزا می‌توانند مراحلی مانند رزرو بلیط پرواز، هتل و غیره را در سریع‌ترین زمان ممکن، برای شما انجام دهند تا پرونده شما سریع‌ تر به سرانجام برسد. به این حالت از اخذ ویزا اصطلاحا ویزای شینگن فوری می‌گویند.

با توجه به اطلاعات بالا، در پایان باید بگوییم که عرصه اخذ ویزا، این روزها با تبلیغات نادرست و غیر واقعی اشباع شده است، بنابراین اگر می‌خواهید بدون بروز مشکل و با اطمینان کامل برای اخذ ویزای شینگن تضمینی اقدام کنید، حتما پیش از هر کاری اطلاعات خود در این زمینه را افزایش بدهید و با آگاهی کامل، موسسه یا آژانس معتبری را برای دریافت ویزا انتخاب کنید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.3 از 46 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۳۸ دیدگاه ها

 • سلام.من شعلم آزاد و خودم کارفرما هستم ولی سابقه سفر قبلی و سابقه بیمه و مدرک شغلی که بتوانم ارائه دهم ندارم.گردش مالی حساب و تمکن مالی مناسبی دارم.متشکرم اگر بنده را راهنمایی کنید

  • سلام؛ برای حوزه شنگن داشتن مدارک شغلی معتبر و هویتی و مدارک بانکی جز مدارک اصلی برای سفارت هست.

 • سلام.من تمکن مالی و گردش مالی حساب خوبی دارم اما مدارک شغلی و بیمه ندارم.آیا امکان اخذ ویزای شینگن برای من وجود دارد

 • سلام و خسته نباشی
  بنده که کشاورز هستم باغ دارم. باغمم سندش رسمیه. دفترچه رسمی باغ هم دارم. دفترچه باغ بدرد ارائه میخوره؟ ضمنا من یک شرکت ثبت شده دارم ولی دفترش رو بستیم مدیر هاملش خودمم و فعالیتی در چهارچوب اسم شرکت نداریم. ۲ سال هم هست که برای خودم بیمه تامین اجتماعی پرداخت میکنم. شرایط من چه طوره؟

  • سلام؛ شما مدارک شغلی معتبر از نظر سفارت ندارید. مدارک شغلی معتبر مهمترین مدرک برای سفارت هست.

 • سلام خسته نباشی من معمارساختمانم و۲۵ سال سابقه بیمه دارم ازلحاظ حساب بانکی مشکلی ندارم آیا می تونم درخواست ویزای شینگن اروپاکنم ازنوع توریستی

 • سلام
  برای حضور در مراسم فراغت از تحصیل فرزند امکان دریافت ویزای شینگن برای مادر وجود داره ؟
  تمام مدارک معتبر شغلی که در حال حاضر فعال می باشد و ارایه مدارک مورد نیاز تمکن مالی حاضر می باشند .
  آیا امکان دریافت ویزای شینگن از ایتالیا یا آلمان با ارایه دعوت نامه رسمی ( شرکت فعال) یا غیر رسمی ( شخص معتبر از همان ملیت ) توسط خدمات VIP گروه شما امکان پذیر هست ؟
  سپاس 🙏

  • سلام؛ در حال حاضر ایتالیا به کسانی که درجه یکشون حضور داره و دعوت نامه ارسال می کنه اجازه داده وقت گرفته بشه و مدارکشون بررسی میشه.

 • با عرض درود و خسته نباشید خدمت شما و همکاران محترمتان،بنده در شمال ایران مشغول کشاورزی و دامداری هستم و پیمانکار مشخصی که طبق قرارداد کاری را داشته باشم هم ندارم،از طرف دیگر تحت پوشش هیچ بیمه ای هم نیستم،اما باید هر چه زودتر برای دریافت ویزای شنگن آلمان اقدام کنم چون سفری بسیار ضروری در پیش دارم،آیا با در نظر گرفتن تجربه کاری شما بنده موفق به دریافت ویزای شنگن میشوم یا خیر؟

  • سلام؛ در کل برای افدام ویزا برای حوزه شنگن داشتن مدارک شغلی معتیر و مدارک بانکی جز مدارک الزامی برای سفارت هست.

  • سلام؛ سند ملکی جز الزامات مدارک نیست. مهمترین مدارک که برای سفارت نیاز هست مدارک شغلی معتبر و مدارک بانکی هستش.

  • سلام؛ برای درخواست ویزای شنگن انفرادی از مبلغ کل ۵۰% گرفته میشه و تضمین ما به شما مابقی مبلغ بعد از ویزا شدن شما هست.

 • سلام. من فقط برای مادرم ( پدرم به تازگی فوت شدن) نیاز به ویزای سوید دارم. مساله زیادی با هزینه اش ندارم فقط ویزای ۹۰ روزه یا بیشتر میخوام. قبلا هم ورود به سوید داشتن حدود ۴ سال پیش. من خودم هم در سوید زندگی‌میکنم و اقامت دایم دارم و کار میکنم. لطفا راهنمایی کنین.

  • سلام؛ بله می تونید درخواست ویزای مولتی ۳ ماهه برای مادر بدید و شانسشون زیاده برای گرفتن ویزای مولتی با توجه به اینکه دعوت کننده فرزندشون هست.

 • سلام من دعوتنامه دارم از طرف نامزدم ک مخارج من رو بعهده گرفته برای ۳ماهه و محل اقامتم هم در منزل ایشان است. و نامزدم در آلمان زندگی‌میکنن و اقامت ودائم دارند. هزینه دریافت ویزا از طریق موسسه شما چقد است؟ در ضمن من تبعه افغانستانم و در ایران کارت آمایش دارم. با تشکر

  • سلام؛ با کارت آمایش نمیتونید اینجا انگشت نگاری بشید و باید برای انگشت نگاری تشریف ببرید سفارت کانادا در افغانستان.

 • من و خانواده سال ۲۰۱۸ با استفاده دعوتنامه یکی از اقوام ویزای شینگن از سفارت آلمان گرفتیم اگر الان بخواهیم بدون دعوتنامه اقدام کنیم به چه صورت ممکنه؟

  • سلام
   چون سابقه سفر مناسبی دارید شانستون خوبه، اگر دوتا شینگن قبلی داشته باشید چه بهتر، اما این مورد به تنهایی ملاک نیست و شما باید موارد دیگه رو هم بررسی کنید.

 • با تشکر از پاسختان. یک مورد را روشن نفرمودید و آن اینکه ایشان ویزای شینگن ندارند. آیا با توجه به شرایط من، تاثیر زیادی دارد؟ یعنی لازم هست قبلش یک سفر اروپایی داشته باشند؟ یا خیر؟ ممنون می شم توضیح بفرمایید.

  • بستگی به سن ایشان دارد.
   اگر سن زیادی داشته باشند، بهتر است شینگن بگیرند و بعد از آن برای ویزای کانادا اقدام کنند.

 • سلام. من مقیم دائم کانادا هستم و در حال حاضر ساکن تورنتو و شاغل. قصد دارم برای خواهرم که در ایرانه، ویزای مالتیپل بگیرم. آیا دعوتنامه را از اینجا تهیه کنم و براشون بفرستم ایران؟ آیا مهر بخصوصی باید زیر دعوتنامه باشه یا فقط نامه معمولی بنویسم؟ مدت اعتبارش معمولا چقدر هست؟ آیا لیست حساب بانکی خودم هم برایش بفرستم؟ لیست حساب بانکی من در ایران هم تاثیر داره و لازمه؟ خواهرم در شهرستان هست. آیا برای انگشت نگاری و رفتن به کشورهای همسایه، تور یا تمهیداتی دارید؟ ایشان ویزای شینگن ندارند، آیا با وجود مدارک محکم دیگر، برای نبود ویزای شینگن ایراد می گیرند و شانس کمتری دارند. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید. سپاس

  • سلام
   دعوتنامه نوترایز شده باشه ارزش بیشتری داره.
   مدت اعتبار دعوتنامه رو زمانی که برای نوترایز اقدام می‌کنید بهتون اعلام می‌کنند.
   گواهی اشتغال به کار و گواهی پرداخت مالیات رو براشون ارسال کنید .
   بله تور برای سفر به کشورهای آسیایی رو می‌تونید از ما تهیه کنید.

 • سلام من به سایت vfs رفتم وقتی کد رو وارد کردم برام پیام no records found امد یعنی هنوز جوابی نیومده یا معنی دیگه ای میده لطفا راهنمایی بفرمایید .
  تشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.