این روزها دریافت ویزای شینگن تضمینی برای بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت یا سفر به کشورهای شینگن را دارند، یک چالش جدی است؛ چرا که بسیاری از شرکت‌های اخذ ویزا و سازمان‌های مهاجرتی ادعای دریافت ویزای تضمینی شینگن را دارند، در حالی که بعد از دریافت هزینه‌ ها از متقاضی ممکن است، این خدمت را به درستی انجام ندهند. از این رو در این مقاله قصد داریم تمام زوایای اخذ ویزای شینگن تضمینی را بررسی کنیم تا اگر شما هم قصد دریافت این ویزا را داشته باشید، با اطلاعات و آگاهی کامل نسبت به اخذ آن اقدام کنید.

ویزای شینگن

کشورهای حوزه شینگن در واقع بیست و نه کشور اروپایی هستند که شهروندان آن‌ها می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی بین این کشورها تردد کنند؛ بنابراین شهروندان کشورهای خارج از حوزه شینگن هم با داشتن ویزای شینگنمی‌توانند، بین این بیست و نه کشور رفت ‌و آمد آزادانه داشته باشند. لازم به ذکر است که شهروندان کشورهای خارج از حوزه شینگن برای هر گونه سفر به کشورهای اروپا عضو شینگن،‌ با هر هدفی از جمله توریستی، کاری، سرمایه گذاری و غیره باید دارای ویزای شینگن باشند.

ویزای شینگن تضمینی چیست؟

ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا ویزای شینگن باید تضیمنی باشد یا نباشد؟

در صورتی که مدارک متقاضی یا شرایط و زمان‌ بندی او مورد پذیرش کنسولگری یا سفارت نباشد، اصطلاحا تقاضایدریافت ویزای شینگن او ریجکت یا رد می‌شود. فرایند اقدام و دریافت ویزای شینگن گاهی طولانی و طاقت‌ فرسا است، از این رو، نوع ویزای تضمینی شینگن به وجود آمده است که احتمال پذیرش متقاضیان را افزایش می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که بسیاری از آژانس‌ها، سازمان‌های مهاجرتی و موسسه‌های اخذ ویزا، از ویزای تضمینی شینگن به عنوان تبلیغات استفاده می‌کنند و در نهایت تضمین خاصی برای پذیرش صد در صد متقاضی در نظر نمی‌گیرند. در واقع اصطلاح ویزای تضمینی شینگن به این معنی است که موسسه مورد نظر تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا میزان احتمال ریجکت شدن متقاضی را کاهش دهد و درصد پذیرش وی را بالا ببرد. هنگامی که موسسه‌ای وعده اخذ ویزای شینگن تضمینی را به شما می‌دهد به این معنی است که موسسه باید صد در صد تضمین کند که ویزای شما در برابر هزینه اعلام ‌شده آماده خواهد کرد، ‌در این حالت اگر دریافت ویزای شما با مشکل مواجه یا ریجکت شد، می‌توانید طبق قراردادی که با موسسه یا آژانس بسته‌اید،‌ برای پس گرفتن هزینه ویزای تضمینی شینگن به صورت قانونی اقدام کنید. از این رو امضا کردن قرارداد قانونی با این گونه موسسات و آژانس‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.

با توجه به این که هزینه ویزای تضمینی شینگن نسبتا زیاد است، بنابراین ضروری است که پیش از هر گونه اقدامی، با آگاهی کامل درباره این نوع ویزا و هزینه‌های آن، به دنبال موسسه‌ای بگردید که بتواند این ویزا را برای شما دریافت کند. هزینه ویزای تضمینی شینگن بسته به توافقات میان مسافر و عامل ویزای تضمینی شینگن تعیین می شود.

ویزای توریستی شینگن تضمینی

کسانی که با هدف بازدید از کشورهای اروپایی حوزه شینگن می‌خواهند ویزای توریستی شینگن بگیرند، پیشنهاد می کنیم برای ویزای توریستی شینگن تضمینی اقدام کنید. ویزای توریستی شینگن تضمینی اجازه اقامت در کشورهای معینی را برای حداکثر ۹۰ روز به متقاضیان می‌دهد. دارندگان این ویزا می‌توانند در یک بازه زمانی شش ماهه برای یک بار، دو بار و چند بار به کشورهای حوزه شینگن وارد شوند و درهر بار ورود، تا مدت ۹۰ روز در کشور های حوزه شینگن اقامت داشته باشند.

برای دریافت ویزای توریستی شینگن تضمینی، باید پیش از هر چیز، فرم درخواست ویزای توریستی شینگن را پر کنید. فرم درخواست ویزای توریستی شینگن، به دو روش آنلاین و دستی تکمیل می شود. پس از تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی شینگن، مدارک زیر را نیز باید برای ویزای توریستی شینگن، تحویل سفارت کشور مقصد کنید:

📑 دعوت ‌نامه معتبر

📑 سابقه بیمه تامین اجتماعی

📑 شناسنامه ایرانی

📑 بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد

📑 رزرو هتل مطابق با تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما

📑 گذرنامه معتبر، اعتبار گذرنامه باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ خروج از منطقه شینگن باشد.

📑 سه قطعه عکس رنگی: عکس ها باید دارای زمینه سفید، تمام رخ، جدید و مطابق با عکس پاسپورت باشد.

📑 برگه تمکن مالی به همراه گردش حساب ۳ ماه اخیر (گردش مالی و تمکن مالی باید به زبان انگلیسی چاپ شود و همچنین مبلغ تمکن مالی، باید به واحد یورو اعلام شود.)

📑 ارائه اصل سند ملکی به سفارت (پس از مصاحبه با افسر ویزا، اصل سند ملکی به شما عودت می شود)

📑 سایر اسناد رسمی شغلی شامل:

  • گواهی شغلی رسمی به همراه امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی
  • میزان حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال
  • مدت زمان مرخصی و معرفی جانشین به محل کار

تمام مدارک ذکر شده باید به زبان انگلیسی توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شده باشد.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه ویزای شینگن تضمینی

هزینه ویزای تضمینی شینگن، بسته به هر کشور متفاوت است. ویزای شینگن تضمینی ایتالیا، 1000 یورو می‌باشد. هزینه‌های ویزای تضمینی شینگن، به عامل، کارگزار و یا آژانس مسافرتی اقدام کننده پرداخت می شود. هزینه های مربوط به صندوق سفارت هر کشور، از این مبلغ جدا می باشد و جزو هزینه های ویزا محاسبه نشده است.

ویزای شینگن تضمینی بدون اثر انگشت

همه کسانی که متقاضی ویزای شینگن تضمینی هستند باید موقع درخواست، با حضور در سفارت اثر انگشت خود را ثبت و تایید کنند. قانون ثبت اطلاعات بیومتریک برای همه متقاضیان بالای دوازده سال یکسان و بدون تغییر است. بنابراین وعده و اصطلاح تبلیغاتی دریافت ویزای شینگن تضمینی بدون اثر انگشت بی ‌پایه و اساس است. اگر آژانس یا موسسه‌ای چنین وعده و شعاری داشتند، بهتر است درباره صحت ادعای آن‌ها تردید کنید.

ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت

بسیاری از موسسه‌ها در تبلیغات خود به ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت اشاره می‌کنند. این تبلیغات اساسا بدون پایه بوده و اصلا چنین موضوعی وجود ندارد. بسیاری از کارگزاران وآژانس های مسافرتی، از شعار تبلیغاتی ویزای شینگن تضمینی بدون پیش پرداخت استفاده می کنند اما، در هر مرحله از انجام کار، مبالغ متفاوتی از شما دریافت می کنند. اگر، اقدام آن ها برای ویزای تضمینی شینگن بدون پیش پرداخت، با شکست مواجه شود و ویزای شینگن شما ریجکت شود، هیچ مبلغی به شما عودت نخواهند داد. از طرفی دیگر، درخواست ویزای شینگن، یک سری هزینه های اولیه دارد و هیچ کارگزار و آژانسی، از جیب خود این مبالغ را پرداخت نمی کنند.

ویزای شینگن تضمینی فوری

با توجه به فهرست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی شینگن حتما متوجه شده‌اید که اگر تصمیم بگیرید خودتان مستقیما و شخصا، برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید،‌ هزینه و زمان زیادی از دست خواهید داد و ممکن است نتوانید در زمان مقرر مدارک را آماده کنید و در نهایت به دلایل مختلف درخواست شما ریجکت شود. در چنین شرایطی موسسه‌های معتبر و حرفه‌ای اخذ ویزا می‌توانند مراحلی مانند رزرو بلیط پرواز، هتل و غیره را در سریع‌ترین زمان ممکن، برای شما انجام دهند تا پرونده شما سریع‌ تر به سرانجام برسد. به این حالت از اخذ ویزا اصطلاحا ویزای شینگن فوری می‌گویند.

با توجه به اطلاعات بالا، در پایان باید بگوییم که عرصه اخذ ویزا، این روزها با تبلیغات نادرست و غیر واقعی اشباع شده است، بنابراین اگر می‌خواهید بدون بروز مشکل و با اطمینان کامل برای اخذ ویزای شینگن تضمینی اقدام کنید، حتما پیش از هر کاری اطلاعات خود در این زمینه را افزایش بدهید و با آگاهی کامل، موسسه یا آژانس معتبری را برای دریافت ویزا انتخاب کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر