چطور ویزا بگیریم؟ | مراحل اخذ ویزا

چطوری ویزا بگیریم

کارشناسان ویزالند متخصص در اخذ انواع ویزا | با ما تماس بگیرید…

مراحل و نحوه گرفتن ویزا

چه مواردی درنحوه گرفتن ویزای شما تأثیرگذار می باشد؟

بایدها و نبایدها در نحوه گرفتن ویزا

مشاوران ما درباره گرفتن ویزا چه می گویند؟

مراحل و نحوه گرفتن ویزا

مشاوره اولیه

قبل از هر چیز باید بدانیم با چه هدفی قصد مسافرت دارید و پتانسیل های شما از نظر شغل، سابقه سفر، گردش مالی ، تملک و ... چیست؟

گرفتن وقت سفارت

بعد از بررسی شرایط بهترین کشور با توجه به هدف شما معرفی می شود و با هماهنگی سفارت، زمان مراجعه به سفارت به شما اطلاع داده می شود.

تکمیل مدارک و مشاوره

مدارک شما توسط ما تکمیل می شود و برای نوع مصاحبه در سفارت راهنمایی می شوید.

پیگیری مصاحبه و اخذ ویزا

بعد از مصاحبه وضعیت ویزای شما توسط ما پیگیری می شود و زمان دقیق اخذ ویزا به شما اعلام می گردد.


این موارد درنحوه گرفتن ویزای شما تأثیرگذار است :

وضعیت تملک

داشتن املاک با ارزش احتمال برگشت شما به کشور را بالا میبرد و طبیعتا تاثیر مثبت بر نحوه صدور ویزای شما دارد.

گردش حساب

پرینت حساب بانکی، وضعیت تجاری و مانده حساب شما را در داخل کشور نشان می دهد و جزو تاثیرگذارترین مدارک در ok شدن ویزاست.

تاریخچه سفر

مهرهای پاسپورت شما و اینکه قبل از اقدام برای ویزای جدید به چه جاهایی سفر کرده اید، بسیار مهم است.

بیمه تأمین اجتماعی

سابقه بیمه کاری یکی از مواردی ست که سابقه کاری شما را اثبات می کند ولی نبود آن هم صدور ویزا را غیر ممکن نمی کند.

شغل

موقعیت شغلی جزو موارد تعیین کننده است و تأثیر بسیار زیادی بر روند صدور ویزای شما دارد.

موارد خاص

با توجه به انواع ویزاها و قوانین کشورها موارد خاص هر ویزا هم وجود دارد که همکاران ما با توجه به شرایط، شما را راهنمایی خواهند کرد.

بایدها و نبایدها در نحوه گرفتن ویزا

هدف سفر خود را مشخص کنید

شاید شما دلایل مختلفی برای سفر دارید ولی بهتر است مهم ترین آنها را انتخاب کنید؛ ارائه مدارک بیش از حد نیاز هم دردسر های خاص خودش را دارد.

صادق باشید

اگر صادق نباشید در مصاحبه با سوال های تو درتو مواجه خواهید شد و به محض ایجاد اولین تضاد در ذهن مصاحبه کننده ویزای شما رد خواهد شد.

بهتر است متأهل باشید

نباید فکر کنید اگر مجرد باشید راحت تر ویزا می گیرید؛
متأهل بودن یک امتیاز مثبت است.

محل اقامت خود را مشخص کنید

برای اخذ ویزا باید محل اقامت شما در کشور مورد نظر مشخص باشد؛ می توانید یک هتل رزرو کنید یا از طریق دعوتنامه ثابت کنید که محل اقامت توسط دوستان شما آماده شده است.

حتما انگشت نگاری شوید

اگر شنیدید انگشت نگاری مهم نیست و باور کردید، منتظر باشید که در فرودگاه مقصد، به عنوان مسافر غیر قانونی شناخته شوید.بلیط رزرو کنید

خرید بلیط هواپیما برای تکمیل مدارک ویزا الزامی نیست، همینکه بلیط پرواز رزرو شده باشد کافیست.

از ویزا استفاده کنید

اعتبار یک پاسپورت به ویزاهای آن نیست بلکه به مهرهای ورود و خروج آن است؛ نرفتن به کشور مقصد بعد از گرفتن ویزا، اعتبار پاسپورت شما را کم می کند.

داشتن ملک الزامی نیست

در مورد وضعیت تملک، داشتن ملک الزامی نیست ولی وجود سند ملکی به نام شما به صدور ویزا کمک می کند.

نسبت به سن بی تفاوت نباشید

هر چه سن بیشتر باشد برای تایید ویزای شما بهتر است.

سفارت ضمانت نمی گیرد

هیچ کدام از مدارک یا اسناد ملکی شما به عنوان ضمانت در سفارت باقی نمی ماند، فقط متن ترجمه شده اسناد جهت تکمیل پرونده ویزا در سفارت نگه داری می شود.

گول نخورید

شما ویزا نمیگیرید تا از ایران خارج شوید، ویزا می گیرید تا بتوانید وارد یک کشور شوید. اگر در گرفتن ویزا اصول آن رعایت نشده باشد، ممکن است آسان خارج شوید ولی در سفرتان با دردسر های بزرگی روبرو می شوید.

مشورت کنید

با توجه به تمام پیچیدگی ها حتما اطلاعات خود را بالا ببرید و از مشاوران خبره استفاده کنید؛
همکاران ما به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.
026-34458745 ( 10 خط )
09122631639

مشاوران ما درباره گرفتن ویزا چه می گویند؟

 • اگر بخوام مهمترین بحث در رابطه با گرفتن ویزا رو مطرح کنم، به گردش حساب و تاریخچه سفر شما اشاره می کنم که اگر در وضعیت خوب وقابل قبولی قرار داشته باشن خیلی از کسری های مدارک ویزا رو جبران میکنه

  محمد کاظم بشکار
  محمد کاظم بشکار
  مدیر عامل
 • علاوه بر مدارکی که باید به سفارت ارائه بشه، مصاحبه ای که در باجه سفارت انجام میشه اهمیت بسیار زیادی داره، چون همه چیز را با مدارک نمیشه اثبات کرد. طرز برخورد، مکالمه و قانع کردن شخص مصاحبه کننده خیلی مهمه ...

  عاطفه رحیمی
  عاطفه رحیمی
  کارشناس و مشاور ویزا
 • مدت زیادی با مسافرانی که قصد سفر به اروپا، کانادا و ... را داشته اند، برخورد داشته ام؛ خوب، مهمترین مسئله آنها برای سفر "گرفتن ویزا" و بارزترین خصوصیت آنها " سردرگمی " بوده است. درتمام مدت مشاوره سعی کرده ام با بیان واقعیت ها و اطلاعات صحیح این موضوع را برای دوستانم حل کنم.

  امیرحسین رحیمی
  امیرحسین رحیمی
  کارشناس اخذ ویزا

شرایط اخذ ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است. بسته به این که پاسپورت شما از کدام کشور صادر شده باشد، برای ورود به بعضی از کشورها نیاز به ویزا ندارید. بعضی از کشورها محدودیتی برای افراد خارجی قائل نمی‌شوند و شرایط اخذ ویزای این کشورها بسیار آسان است.

ایرانیان می‌توانند به سی و هشت کشور دنیا بدون اخذ ویزا وارد شوند اما برای ورود به باقی کشورها نیاز به گرفتن ویزا دارند و باید مراحل اداری و قانونی آن را طی کنند. برای گرفتن ویزا از هر کشوری که به عنوان مقصد انتخاب می‌کنید شرایط خاصی وجود دارد. با ویزای شینگن قادر هستید به تمامی کشورهای حوزه شینگن در اروپا وارد شوید و محدودیتی برای آن وجود ندارد اما با ویزای شینگن نمی‌توانید وارد کشور انگلستان شوید و باید برای ورود به بریتانیا به سفارت انگلستان در یکی از کشورهای نزدیک مراجعه کنید و شرایط اخذ ویزای انگلستان را بدانید.

اولین قدم برای گرفتن ویزا چیست؟

برای گرفتن ویزا و خروج از کشور پیش از هرچیز نیاز به گذرنامه یا پاسپورت دارید. اگر تاکنون اقدام به گرفتن پاسپورت نکرده‌اید باید مراحل اداری لازم برای گرفتن پاسپورت را بگذرانید. سی تا 45 روز زمان برای دریافت پاسپورت طول خواهد کشید و اعتبار پاسپورت‌ها به طور معمول 5 ساله است. اگر گذرنامه دارید، نیاز است تا تاریخ اعتبار گذرنامه را چک کنید.
اولین و مهم‌ترین امر هنگام گرفتن ویزا داشتن گذرنامه با بیش از شش ماه تاریخ اعتبار است. بعضی از کشورها برای ارائه ویزا به مسافران زمانی بیش از شش ماه اعتبار گذرنامه در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال فیلیپین به افرادی که تنها پاسپورتشان زیر 9 ماه اعتبار داشته باشد، ویزا نمی‌دهد یا مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای هنگ‌کنگ داشتن گذرنامه با اعتباری بیش از 7 ماه است.
اگر گذرنامه شما دارای اعتباری زیر شش ماه باشد، قادر به دریافت ویزا نیستید و شرایط اخذ ویزا را ندارند. این امر در خصوص کشورهایی که نیاز به صدور ویزا ندارند هم صدق می‌کند، اگر پاسپورت شما کمتر از شش ماه اعتبار داشته باشد اجازه ورود به آن کشور را نخوهید داشت. تمدید گذرنامه نیز زمانی در حدود یک تا دو ماه می‌برد اما این امکان برای افرادی که زمان کمی دارند وجود دارد که ظرف مدت یک هفته گذرنامه خود را به صورت شخصی از اداره گذرنامه دریافت کنند.

برای گرفتن ویزا چه باید کرد؟

شرایط اخذ ویزا با توجه به نوع درخواست و کشوری که برای آن اقدام می‌کنید متفاوت است اما به طور کلی می‌توان گفت تمامی کشورها برای صدور ویزا نیاز به مدارک مشخصی نیاز دارند.

مدارک معمول که در شرایط اخذ ویزای کشورهای مختلف ذکر شده است شامل موارد زیر است:

  پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار

  مدارک شناسایی که هویت فرد را مشخص می‌کنند

  مدارک مالی مبنی بر توان مالی افراد، صورت‌حساب بانک و …

  عکس واضح و جدید از فرد متقاضی

این موارد مدارک کلی برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف است. اگر ویزا برای مقاصد خاصی مانند تحصیل یا کار صادر می‌شود باید مدارک مورد نیاز برای اثبات این امر نیز به سفارت مربوطه ارائه شود. به عنوان مثال شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی نیاز به مدارکی مبنی بر پذیرش فرد در دانشگاه یا مدرسه مشخصی در آن کشور را دارد. برای گرفتن ویزاهایی که به منظور دیدار بستگان و خانواده صادر می‌شود باید یک دعوتنامه از طرف فرد مقیم در آن کشور برای متقاضی فرستاده شود و این دعوت‌نامه جزو مدارکی است که هنگام گرفتن ویزا باید به سفارت ارائه شود. ویزاهای تجاری و کاری نیز شامل همین امر می‌شوند. برای دریافت ویزای کاری، باید سوابق تحصیلی، کاری و آموزش های فنی حرفه ای خود را ارائه کنید.
در بین ویزا ها، ساده ترین شرایط اخذ ویزا را، ویزای توریستی دارد و با توجه به مقصد مورد نظر شرایط آن متفاوت است و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مبدا، میتواند تاثیر زیادی بر آن داشته باشد.
همان طور که گفته شد شرایط اخذ ویزا از کشورهای مختلف با یکدیگر کمی تفاوت دارد اما ، می توانید در دسته بندی های کشور های مقصد خود در ویزالند، با تمامی شرایط ویزای آن کشور آشنا شوید.

انواع ویزا و شرایط اخذ ویزاهای مختلف

ویزاهایی که از طرف کشورهای مختلف صادر می‌شوند بنا بر تقاضا و دلایل افراد برای ورود به آن کشور می‌توانند متفاوت باشند. ویزاها می‌توانند برای یک بار ورود یا ورود و خروج بدون محدودیت برای زمان مشخصی صادر شوند. افراد باید توجه داشته باشند که اگر ویزای آن‌ها برای یک بار ورود و مدت زمان شش ماه صادر شده است، می‌توانند در طول شش ماهی که از شروع تاریخ ویزا می‌گذرد تنها برای یک بار وارد خاک آن کشور شوند.

ویزاها به دلایل مختلفی صادر می‌شوند انواع ویزا شامل موارد زیر است:

  ویزای توریستی یا ویزای گردشگری

  ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی

  ویزای دیدار نزدیکان و بستگان

  ویزای کاری

  ویزای تجاری و بازرگانی

شرایط گرفتن ویزای توریستی یا گردشگری

ویزای توریستی و یا گردشگری، با هدف گردشگری و دیدار از کشوری مشخص صادر می شود و فرد متقاضی می تواند در بازه زمانی مشخص شده، به آن کشور سفر کند. برای دریافت ویزای توریستی، ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و تمکن مالی با توجه به تعداد روز های اقامت ارائه کنید. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که از پس هزینه های روزانه و زندگی در کل مدت زمان اقامت در کشور مقصد برمی آیید. ویزای توریستی معمولا در قالب سینگل یا یک بار ورود، دبل و یا دو بار ورود و مولتیپل و یا چند بار ورود با توجه به اهداف اعلام شده از سوی متقاضی، صادر می شود. برای دریافت ویزای توریستی، با تکمیل فرم های مربوطه و آماده سازی مدارک، منتظر وقت سفارت باشید و در زمان مصاحبه، مدارک درخواستی را تحویل افسر ویزا دهید.

خواندن این مطالب به شما پیشنهاد می شود | ویزای توریستی شینگن    تمکن مالی ویزای توریستی شینگن

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی

افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند باید قبل از این اقدام نامه پذیرش خود از دانشگاه مورد نظر را داشته باشند. داشتن این نامه تنها تایید دانشگاه مبنی بر اجازه تحصیل در آن دانشگاه است، برای تحصیل در آن کشور نیاز به گرفتن ویزای دانشجویی است.
دانشجویانی که نامه پذیرش خود را دریافت کرده‌اند باید به صورت آنلاین اقدام به رزرو وقت مصاحبه کنند. با توجه به نامه پذیرش و شروع ترم نیاز است هر فرد مدت زمانی در حدود 8 تا 10 هفته قبل از شروع تحصیل اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کند. ویزاهای توریستی قابل تبدیل به ویزای تحصیل نیستند و برای ویزای تحصیلی باید از کالج یا دانشگاه نامه پذیرش دریافت شود.

ویزای دیدار بستگان و نزدیکان

دریافت این نوع ویزا بسته به کشوری که قصد عزیمت به آن را دارید متفاوت است اما به طور کلی برای دیدار از بستگان مسیر ساده‌تری طی می‌شود. بستگان شما با مراجعه به کنسولگری در کشور مقصد می‌توانند برای شما یک دعوت‌نامه ایجاد کنند که مبنی بر آن می‌توانید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.

دریافت ویزاهای تجاری و کاری

برای دریافت ویزای کاری مسیر دشوار‌تری پیش رو است. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که از طرف یک اداره یا سازمان به عنوان نیروی کار پذیرفته شده باشند. باید از زمان درج آگهی کاری حداقل سه ماه گذشته باشد و شرکت مورد نظر تایید کند که استخدام نیروی کاری با این تخصص از افراد مقیم کشورشان امکان‌پذیر نیست.
راه دیگر برای اخذ ویزای کاری، اقدام برای پیدا کردن کار در کشور مقصد است و به همین منظور کشور مورد نظر با توجه به قوانین خود فرصت شش ماهه‌ای در اختیار متقاضی قرار می‌دهد تا نسبت به پیدا کردن شغل مورد نظر اقدام کند. پس از آن این ویزا می‌تواند شامل تغییراتی در دوره زمانی شود.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

چطور ویزا بگیریم؟ | مراحل اخذ ویزا
میانگین امتیاز 4.7 از 35 رای بازدیدکنندگان


دیدگاه ها

 1. باسلام
  هدف راه اندازی یک فست فود در کشور عمان هست بایدبرای کدام ویزا اقدام کنم؟

 2. سلام سوال دارم درباره ویزای مهاجرت چه شرایطی باید داشته باشم به طور کلی میگم راستی شما ویزای مهاجرتی کشور ژاپن رو قبول میکنین لطفا جواب هردوسوال رو بزارین

 3. مریم خواجه نوری : بهمن 10, 1397 at 12:03 ب.ظ

  سلام، برای گرفتن ویزای توریستی ۹۰ روره آلمان، با دعوتنامه غیر فامیلی، کدوم یک از مدارکم باید ترجمه بشه؟ سند ماشین دارم، اون باید ترجمه بشه یا ارائه اصل اسناد کفایت میکنه؟

 4. امیرحسین رشیدی : دی 21, 1397 at 4:29 ق.ظ

  سلام چه دلیلی محکمی بیارم که ویزای هلند رو بگیرم البته بگم برادرم دعوتنامه میفرسته

  • سلام
   اگر بتونید هدف سفرتون به کشور هلند رو به طور کامل به افسر ویزا توضیح بدید، خودش میتونه یک دلیل محکم باشه.
   دعوت نامه هم داشته باشید میتونید شانس ویزاتون رو بالاتر ببرید.

 5. حمید بزرگی : شهریور 10, 1397 at 12:09 ب.ظ

  با چه مدارکی میشه اثبات کرد کسی که میخواد ویزا بگیره صاحب بیزنس هستش ؟

  • ادمین ویزالند : شهریور 14, 1397 at 12:58 ب.ظ

   اگر به عنوان صاحب یک بیزنس یا یک شرکت می خواهید ویزا بگیرید باید آخرین تغییرات روزنامه رسمی و رسید پرداخت مالیات را هم ارئه دهید.

 6. حمید بزرگی : شهریور 7, 1397 at 12:13 ب.ظ

  گفته بودید که بیمه تامین اجتماعی برای گرفتن ویزا خیلی مهمه، اگر کسی بیمه نداشته باشه چی ؟

  • ادمین ویزالند : شهریور 14, 1397 at 12:56 ب.ظ

   دقت کنید که ما مواردی رو در این متن ذکر کردیم که تأثیرات مهمی در تأیید ویزای شما دارند؛ مثلا اگر شما صاحب یک بیزنس باشید اصلا نیازی به بیمه ندارید ولی به جای اون باید مدارک اثبات صاحب بیزنس بودن تون رو، برای صدور ویزا ارائه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.