چطوری ویزا بگیریم

در این مطلب می‌خوانید

📌 مراحل و شرایط اخذ ویزا

📌 چه مواردی درنحوه گرفتن ویزای شما تأثیرگذار می‌باشد؟

📌 بایدها و نبایدها در نحوه گرفتن ویزا

📌 مشاوران ما درباره گرفتن ویزا چه می‌گویند؟

📌 اولین قدم برای گرفتن ویزا چیست؟

📌 برای گرفتن ویزا چه باید کرد؟

📌 انواع ویزا و شرایط اخذ ویزاهای مختلف

مراحل و شرایط اخذ ویزا

۱ ← مشاوره اولیه

قبل از هر چیز باید بدانیم با چه هدفی قصد مسافرت دارید و پتانسیل‌های شما از نظر شغل، سابقه سفر، گردش مالی، تملک و … چیست؟

۲ ← تکمیل مدارک

قبل از هرکاری می‌بایست مدارک ویزا درخواست شده توسط سفارت را تهیه و در صورت نیاز اقدام به ترجمه مدارک ویزا نمایید. مشاورین ویزالند در تهیه، ترجمه و تکمیل مدارک ویزای هر کشور، در کنار شما خواهند بود.

۳ ← گرفتن وقت سفارت

یکی از مراحل اخذ ویزای برخی کشورها همچون ویزای کانادا یا ویزای شینگن، گرفتن وقت سفارت برای ارائه مدارک و انگشت نگاری می‌باشد. در صورتی که نیاز به مراجعه به سفارت داشته باشید، قدم بعدی گرفتن وقت سفارت است.

۴ ← پیگیری وقت سفارت و اخذ ویزا

بعد از ارائه مدارک به سفارت، وضعیت پرونده ویزای شما توسط مجموعه ویزالند پیگیری خواهد شد، تا به محض ویزا شدن، پاسخ را به شما اعلام کند.

این موارد در نحوه گرفتن ویزای شما تأثیرگذار است

● وضعیت تملک: داشتن سند ملکی، برای ارائه به سفارت الزامی ندارد اما ارائه اسناد گواه بر تعلق خاطر شما به کشور خود بوده و شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش خواهد داد.

● گردش حساب: مهم‌ترین مدرک برای گرفتن ویزا، ارائه تمکن مالی ویزا یا همان پرینت حساب بانکی شما می‌باشد. مانده و ریز گردش حساب شما، تاثیر بسزایی در شانس اخذ ویزا دارد.

● تاریخچه سفر: مهرهایی که قبلا در پاسپورت شما و یا پاسپورت‌های قدیمی شما ثبت شده‌اند، نشان از این دارد که شما یک گردشگر هستید و قصد پناهندگی ندارید.

● بیمه تأمین اجتماعی: در صورتی که شما کارمند هستید، برای تایید مدارک شغلی خود می‌بایست سابقه بیمه مرتبط ارائه نمایید.

● شغل: موقعیت شغلی بسیار تعیین کننده است و تأثیر بسیار زیادی بر روند صدور ویزای شما دارد. به طور مثال یک کارمند با سابقه زیاد یا مدیرعامل یک شرکت بزرگ، شانس بیشتری برای گرفتن ویزا دارد.

● موارد خاص: با توجه به انواع ویزا و قوانین خاص هر کشور، موارد مهم دیگری هم وجود دارد. مشاورین ویزالند با توجه به نوع ویزا، کشور مورد نظر و شرایط خاص خودتان، برای اخذ ویزا در کنار شما خواهند بود.

بایدها و نبایدها در نحوه گرفتن ویزا

۱ ← هدف خود از سفر را مشخص کنید

شاید شما دلایل مختلفی برای سفر دارید ولی بهتر است مهم‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید؛ ارائه مدارک بیش از حد نیاز هم دردسرهای خاص خودش را دارد.

۲ ← با سفارت صادق باشید

بهتر است در ارائه مدارک و اطلاعات خود به سفارت صادق باشید. این صداقت به شما کمک می‌کند تا شانس خود را برای گرفتن ویزا افزایش دهید.

۳ ← متأهل‌ها شانس بیشتری دارند

نباید فکر کنید اگر مجرد باشید راحت‌تر ویزا می‌گیرید؛ متأهل بودن یک امتیاز مثبت بوده و شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش خواهد داد.

۴ ← محل اقامت خود را مشخص کنید

برای اخذ ویزا باید محل اقامت شما در کشور مورد نظر مشخص باشد؛ می‌توانید یک هتل رزرو کنید یا از طریق دعوت‌نامه ثابت کنید که محل اقامت توسط دوستان شما آماده شده است.

۵ ← حتما باید انگشت‌نگاری شوید

اگر شنیدید انگشت‌نگاری مهم نیست و باور کردید، منتظر باشید که در فرودگاه مقصد، به عنوان مسافر غیر قانونی شناخته شوید.

۶ ← بلیط رفت و برگشت رزرو کنید

خرید بلیط هواپیما برای تکمیل مدارک ویزا الزامی نیست، همین که بلیط پرواز رزرو شده باشد کافیست. اما حتما رزرو بلیط خود را به سفارت ارائه دهید.

۷ ← از ویزایی که می‌گیرید استفاده کنید

اعتبار یک پاسپورت به ویزاهای آن نیست بلکه به مهرهای ورود و خروج آن است؛ نرفتن به کشور مقصد بعد از گرفتن ویزا، اعتبار پاسپورت شما را کم می‌کند.

۸ ← داشتن سند ملکی الزامی نیست

در مورد وضعیت تملک، داشتن ملک الزامی نیست ولی وجود سند ملکی به نام شما به صدور ویزا کمک می‌کند.

۹ ← سن شما با شانس ویزا شدنتان نسبت مستقیم دارد

هر چه سن بیشتر باشد، احتمال اینکه شما قصد پناهدگی در کشور مقصد داشته باشید را کاهش داده و برای تایید ویزای شما بهتر خواهد بود.

۱۰ ← سفارت ضمانت نمی‌گیرد

هیچ یک از مدارک یا اسناد ملکی شما به عنوان ضمانت در سفارت باقی نخواهد ماند، فقط متن ترجمه شده اسناد جهت تکمیل پرونده ویزا در سفارت نگه‌داری می‌شود.

۱۱ ← گول نخورید

شما ویزا نمی‌گیرید تا از ایران خارج شوید، ویزا می‌گیرید تا بتوانید وارد یک کشور شوید. اگر در گرفتن ویزا اصول آن رعایت نشده باشد، ممکن است آسان خارج شوید ولی در سفرتان با دردسر‌های بزرگی روبرو می‌شوید.

۱۲ ← مشورت کنید

با توجه به تمام پیچیدگی‌ها حتما اطلاعات خود را بالا ببرید و از مشاوران خبره استفاده کنید؛ همکاران ما به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

مشاوران ما درباره گرفتن ویزا چه می‌گویند؟

مراحل و شرایط اخذ ویزا کشورهای مختلف

شرایط و مراحل اخذ ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است. بسته به این که پاسپورت شما از کدام کشور صادر شده باشد، برای ورود به بعضی از کشورها نیاز به ویزا ندارید. بعضی از کشورها محدودیتی برای افراد خارجی قائل نمی‌شوند و شرایط اخذ ویزای این کشورها بسیار آسان است.

ایرانیان می‌توانند به سی و هشت کشور دنیا بدون اخذ ویزا وارد شوند اما برای ورود به باقی کشورها نیاز به گرفتن ویزا دارند و باید مراحل اداری و قانونی آن را طی کنند. برای گرفتن ویزا از هر کشوری که به عنوان مقصد انتخاب می‌کنید شرایط خاصی وجود دارد. با ویزای شینگن قادر هستید به تمامی کشورهای حوزه شینگن در اروپا وارد شوید و محدودیتی برای آن وجود ندارد اما با ویزای شینگن نمی‌توانید وارد کشور انگلستان شوید و باید برای ورود به بریتانیا به سفارت انگلستان در یکی از کشورهای نزدیک مراجعه کنید و شرایط اخذ ویزای انگلستان را بدانید.

اولین قدم برای گرفتن ویزا چیست؟

برای گرفتن ویزا و خروج از کشور پیش از هر چیز نیاز به گذرنامه یا پاسپورت دارید. اگر تاکنون اقدام به گرفتن پاسپورت نکرده‌اید باید مراحل اداری لازم برای گرفتن پاسپورت را بگذرانید. این مراحل کمتر از ۱ هفته به طول خواهند انجامید و اعتبار پاسپورت‌ شما ۵ ساله است. اگر گذرنامه دارید، نیاز است تا تاریخ اعتبار گذرنامه را چک کنید.

۶ ماه اعتبار؛ اولین و مهم‌ترین شرط در اخذ ویزا

اولین و مهم‌ترین نکته در هنگام گرفتن ویزا داشتن گذرنامه با بیش از شش ماه تاریخ اعتبار است. بعضی از کشورها برای ارائه ویزا به مسافران زمانی بیش از شش ماه اعتبار گذرنامه در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال فیلیپین به افرادی که تنها پاسپورتشان زیر ۹ ماه اعتبار داشته باشد، ویزا نمی‌دهد یا مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای هنگ‌کنگ داشتن گذرنامه با اعتباری بیش از ۷ ماه است.

اگر گذرنامه شما دارای اعتباری زیر شش ماه باشد، قادر به دریافت ویزا نیستید و شرایط اخذ ویزا را ندارند. این امر در خصوص کشورهایی که نیاز به صدور ویزا ندارند هم صدق می‌کند، اگر پاسپورت شما کمتر از شش ماه اعتبار داشته باشد اجازه ورود به آن کشور را نخوهید داشت. تمدید گذرنامه نیز حدودا یک هفته زمان می‌برد. اما این امکان برای افرادی که زمان کمی دارند وجود دارد که ظرف مدت ۲ الی ۳ روز گذرنامه خود را به صورت شخصی از اداره گذرنامه دریافت کنند.

برای گرفتن ویزا چه باید کرد؟

شرایط اخذ ویزا با توجه به نوع درخواست و کشوری که برای آن اقدام می‌کنید متفاوت است اما به طور کلی می‌توان گفت تمامی کشورها برای صدور ویزا نیاز به مدارک مشخصی نیاز دارند.

مدارک معمول که در شرایط اخذ ویزای کشورهای مختلف ذکر شده است شامل موارد زیر است:

📑 پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار

📑 مدارک شناسایی که هویت فرد را مشخص می‌کنند.

📑 مدارک مالی مبنی بر توان مالی افراد، صورت‌حساب بانک و …

📑 عکس واضح و جدید از فرد متقاضی

این موارد مدارک کلی برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف است. اگر ویزا برای مقاصد خاصی مانند تحصیل یا کار صادر می‌شود باید مدارک مورد نیاز برای اثبات این امر نیز به سفارت مربوطه ارائه شود. به عنوان مثال شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی نیاز به مدارکی مبنی بر پذیرش فرد در دانشگاه یا مدرسه مشخصی در آن کشور را دارد. برای گرفتن ویزاهایی که به منظور دیدار بستگان و خانواده صادر می‌شود باید یک دعوتنامه از طرف فرد مقیم در آن کشور برای متقاضی فرستاده شود و این دعوت‌نامه جزو مدارکی است که هنگام گرفتن ویزا باید به سفارت ارائه شود. ویزاهای تجاری و کاری نیز شامل همین امر می‌شوند. برای دریافت ویزای کاری، باید سوابق تحصیلی، کاری و آموزش‌های فنی حرفه‌ای خود را ارائه کنید.

در بین ویزا ها، ساده‌ترین شرایط اخذ ویزا را، ویزای توریستی دارد و با توجه به مقصد مورد نظر شرایط آن متفاوت است و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مبدا، می‌تواند تاثیر زیادی بر آن داشته باشد. همان طور که گفته شد شرایط اخذ ویزا از کشورهای مختلف با یکدیگر کمی تفاوت دارد اما، می‌توانید در دسته‌بندی‌های کشور های مقصد خود در ویزالند، با تمامی شرایط ویزای آن کشور آشنا شوید.

انواع ویزا و شرایط اخذ ویزاهای مختلف

ویزاهایی که از طرف کشورهای مختلف صادر می‌شوند بنا بر تقاضا و دلایل افراد برای ورود به آن کشور می‌توانند متفاوت باشند. ویزاها می‌توانند برای یک بار ورود یا ورود و خروج بدون محدودیت برای زمان مشخصی صادر شوند. افراد باید توجه داشته باشند که اگر ویزای آن‌ها برای یک بار ورود و مدت زمان شش ماه صادر شده است، می‌توانند در طول شش ماهی که از شروع تاریخ ویزا می‌گذرد تنها برای یک بار وارد خاک آن کشور شوند. ویزاها به دلایل مختلفی صادر می‌شوند انواع ویزا شامل موارد زیر است:

 • ویزای توریستی یا ویزای گردشگری
 • ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی
 • ویزای دیدار با نزدیکان و بستگان
 • ویزای کاری
 • ویزای تجاری و بازرگانی

شرایط ویزای توریستی یا گردشگری

ویزای توریستی و یا گردشگری، با هدف گردشگری و دیدار از کشوری مشخص صادر می‌شود و فرد متقاضی می‌تواند در بازه زمانی مشخص شده، به آن کشور سفر کند. برای دریافت ویزای توریستی باید بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و تمکن مالی با توجه به تعداد روز‌های اقامت ارائه کنید. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که از پس هزینه‌های روزانه و زندگی در کل مدت زمان اقامت در کشور مقصد برمی‌آیید. ویزای توریستی معمولا در قالب سینگل یا یک بار ورود، دبل و یا دو بار ورود و مولتیپل و یا چند بار ورود و با توجه به اهداف اعلام شده از سوی متقاضی، صادر می‌شود. برای دریافت ویزای توریستی، با تکمیل فرم‌های مربوطه و آماده سازی مدارک، منتظر وقت سفارت باشید و در زمان مراجعه به سفارت، مدارک درخواستی را تحویل افسر ویزا دهید.

شرایط ویزای تحصیلی

افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند باید قبل از این اقدام، نامه پذیرش خود از دانشگاه مورد نظر را داشته باشند. داشتن این نامه تنها تایید دانشگاه مبنی بر اجازه تحصیل در آن دانشگاه است، برای تحصیل در آن کشور نیاز به گرفتن ویزای دانشجویی است.

دانشجویانی که نامه پذیرش خود را دریافت کرده‌اند باید به صورت آنلاین اقدام به رزرو وقت مصاحبه کنند. با توجه به نامه پذیرش و شروع ترم نیاز است هر فرد مدت زمانی در حدود ۸ تا ۱۰ هفته قبل از شروع تحصیل اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کند. ویزاهای توریستی قابل تبدیل به ویزای تحصیلی نیستند و برای ویزای تحصیلی باید از کالج یا دانشگاه نامه پذیرش دریافت شود.

شرایط ویزای ویزیتوری یا دیدار آشنایان

دریافت این نوع ویزا بسته به کشوری که قصد عزیمت به آن را دارید متفاوت است اما به طور کلی برای دیدار از بستگان مسیر ساده‌تری طی می‌شود. بستگان شما با مراجعه به کنسولگری در کشور مقصد می‌توانند برای شما یک دعوت‌نامه ایجاد کنند که مبنی بر آن می‌توانید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.

شرایط ویزای کاری و تجاری

برای دریافت ویزای کاری مسیر دشوار‌تری پیش رو است. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که از طرف یک اداره یا سازمان به عنوان نیروی کار پذیرفته شده باشند. باید از زمان درج آگهی کاری حداقل سه ماه گذشته باشد و شرکت مورد نظر تایید کند که استخدام نیروی کاری با این تخصص از افراد مقیم کشورشان امکان‌پذیر نیست.

راه دیگر برای اخذ ویزای کاری، اقدام برای پیدا کردن کار در کشور مقصد است و به همین منظور کشور مورد نظر با توجه به قوانین خود فرصت شش ماهه‌ای در اختیار متقاضی قرار می‌دهد تا نسبت به پیدا کردن شغل مورد نظر اقدام کند. پس از آن این ویزا می‌تواند شامل تغییراتی در دوره زمانی شود.

ویزالند؛ همراه شما در تمامی مراحل اخذ ویزا

کارشناسان ما در ویزالند همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد تمامی مراحل اخذ ویزای کشورهای مختلف هستند. شما در صورت نیاز به مشاوره در زمینه اخذ ویزا و یا اعتراض به ریجکت ویزا می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته، یا در بخش مشاوره آنلاین ویزالند، شانس ویزا شدن خود را بررسی نمایید. همچنین می‌توانید با رزرو وقت مشاوره، به دفتر ویزالند مراجعه کرده و به صورت حضوری مشاوره شوید.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 146 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۲۴۷ دیدگاه ها

 • سلام من ۲ سال پیش با ویزای توریستی رفتم ایتالیا و موندگار شدم یه مشکلی برام پیش اومد برگشتم ایران، سوالم اینه اگه الان دوباره درخواست ویزای توریستی بدم با دعوت نامه ایا به من ویزا میدن یا نه ممنون از شما

  • سلام؛ در حال حاضر فقط و فقط ایتالیا به کسانی که دعوت کننده دارن داره وقت میده بقیه سفارتها فعلا وقت توریستی نمیده.

 • سلام وقت بخیر بنده ۲۴ ساله و دانشجو هستم کارت پایان خدمت و پاسپورت هم دارم.سابقه سفری ندارم.
  یک دوستی دارم در انگلیس ایا اگر ایشون دعوتنامه بفرستن میتونم برای ویزای توریستی اقدام کنم؟ چجوری باید کارای دعوتنامه رو انجام بدن؟ من بعدش باید چیکار کنم؟

 • سلام هزینه ویزا و رفت و برگشت برای پرو لیما چقدر است و اگر فقط بلیط رفت بگیرم میشود بروم یا باید بلیط برگشتم بگیرم و برای دعوتنامه برای پرو چه کار باید انجام دهم و دوستم که در پرو هستشو اصالتا بچه پرو است باید چه کار انجام دهد لطفا راهنمایی کنید منتظر پاسختان هسم

 • برای درخواست ویزا پرو اگر یک شخص پرو که اصالتا پرویی است برای من دعوتنامه بفرست باید دعوتنامه را کجا بفرستد چون در پرو سفارت ایران نیست و در ایران سفارت پرو نیست باید چگونه دعوتنامه بفرستد و برای دعوتنامه برای ویزا پرو باید بلیط رفت و برگشت بگیرم باز یا چون دعوتنامه دارم فقط باید بلیط رفت بگیرم و تمکن مالی من خالی است آیا مشکل پیش می آید با دعوتنامه بروم پرو و حساب بانکیم خالی باشد

 • سلام من میخواهم به پرو لیما بروم در آمریکا جنوبی اما سفارت پرو در ایران نیست و سفارت ایران هم در پرو نیست دوستم که اهل پرو است بیست ویک سال دارد و اصالتا اهل پرو است و مرد است میخواهد برای من دعوتنامه بفرستد باید دعوتنامه را چگونه و از کجا بفرستد

 • سلام من دوست پسرم(پارتنرم) اهل فرانسه هستند و در سوئد زندگی میکنند ولی خانواده ایشان در فرانسه زندگی میکنند برای تابستان آنها میخواهند من به دیدار خانواده آنها بروم میخواستم راهنمایی کنید که چگونه احتمال گرفتن ویزا برای‌ من وجود دارد؟ مممونم

  • سلام؛ از کشوری که قصد اقدام دارید و دعوت کننده تون اقامت داره باید اقدام کنید و متاسفانه فعلا حوزه شنگن وقت توریستی نمیده.

 • سلام من میخواستم بدونم با شرایط من ایا ویزا انگلیس برای کار اقامت۳ماه یا ۴ماه بهم میدن؟
  شرایطمم
  ملعلم اموزش پرورش
  مهندس پایه۳ تاسیسات مکانیکی ساختمان…پروانه اشتغال نظام مهدسی دارم
  استاد دانشگاه هم هستم خونه هام دارم و حساب بانکیمم ماندش۳۰۰تومن
  میرم ائنجا یه دوره ببینم برگردم

 • سلام
  برای درخواست ویزای تحصیلی (دبیرستان)
  باید دقیقا چه مدارکی رو جمع آوری کنیم؟
  و کلا چقدر هزینه اش میشه؟

  • سلام؛ ۶ میلیون تومان هزینه پذیرش هست و ۱۲۰۰ دلار هزینه ویزاتون. ربیز نمرات ۳ سال اخر تحصیلتون رو می خواهیم. و برای مدارک ویزاتون مدارک شغلی پدر و مدارک بانکی ایشون.

 • من مسلط به زبان چینی هستم
  تمکن مالی خاصی ندارم
  قبلا هم بدون بیمه شاغل بودم
  چطور میتونم ویزای کاری بگیرم به عنوان مترجم برم

 • باعرض سلام وخسته نباشید برای ویزای توریستی مکزیک امکان دارد بدون فیش حقوقی ویزا گرفت با اثبات تمکن مالی؟

  • سلام؛ در کل برای حوزه شنگن داشتن مدارک شغلی معتبر ( شامل گواهی اشتغال به کار و بیمه مرتبط به شغل) و مدارک هویتی و مهمترین چیز مدارک بانکی که مانده حسابتون برای هر نفر کمتر از ۷۰ میلیون تومان نباشه.

 • سلام من ۱۷سالمه پدر مادرم معلمم می‌خوام برم گردشگری انگلیس شهر لیورپول شنیدم جای قشنگیه باید چیکار کنم سند خونه اینا هم داریم باغ

  • سلام؛ برای ویزای توریستی انگلیس که می خواهید با خانواده اقدام کنید یا باید دعوت نامه معتبر از کشور انگلیس یا سابقه سفری شنگن رو حتما داشته باشید که شانس گرفتن ویزاتون زیاد باشه.

 • سلام من برای ویزا دانشجویی ۶ ماه پزشکی درخواست دادم وضعیت مالیم خوبه حدود ۳۰ هزار پوند سرمایه دارم و یک خانه …اما قبلا بخاطر مشکلات ارزی بند دو بار رد کرد الان دوباره درخواست دادم حدوده ۱۰ روز است چقدر امکان ویزا شدن است؟؟ نامه از دانشگاه باکینگهام دارم ..و تو آزمون دانشگاه ۹۰ امتیاز گرفتم.. اما هنوز نه مصاحبه شدم نه ایمیلی فقط میخوام بدونم با این شرایط من دوباره ویزا میدن یا زدم میکنند؟؟

 • سلام من برای ویزا ۶ ماه تحصیلی اقدام کردم و بخاطره بالا پایین شدن ارز بند دو بار رد کردن آلان تمام مشکلات درست کردم الان۱۰ روز از تحویل مدارک گذشته به نظر شما امکان ویزا شدن هست بند یک خانه به نام خودم دارم و مبلغ ۳۰ هزار پوند هم پول ویزا هم برای دانشجویی پزشکی است آیا ویزا میدن؟؟

 • سلام وقتتون بخیر من ۵۵سالم هست پسرخاله من ۳۵سالدر آلمانه وتمکن مالی داره ودعوتنامه برای من ومادرم میفرسته برای دیدار برای گرفتن ویزای دیدار بستگان چه کارایی باید انجام بدم ومن شاغل هم هستم. متشکرم

  • سلام؛ برای حوزه شنگن در کل داشتن مدارک شغلی معتبر و مدارک هویتی و سند ملکی و مدارک بانکی نیاز هست. سفارت آلمان هم کمتر از ۱ ماه وقت می ده و۲۱ روز کاری زمان می بره تا جواب ویزاتون بیاد. ولی متاسفانه در حال حاضر به خاطر شرایط کرونا سفارت وقت توریستی نمی ده.

 • سلام من ۱۸ سال دارم و محصلم و همراه دوستم که معلم هست میخوایم درخواست ویزا برای کانادا برای ادامه تحصیل داشته باشیم و تملک مالی خاصی نداریم ایا گرفتن ویزا برای ما امکان پذیر است؟

  • سلام؛ باید درخواست فاند بدید اگه موافقت بشه احتمال ویزا شدنتون هست ولی ایکنه مدارک بانکی ارائه داده نشه نه شانس رو خیلی میاره پایین چون جز مدارک اصلی هستش.

 • سلام من ۲ پسر ۱۶ و ۱۲ ساله دارم میخوام بخاطر بچه هام آلمان مهاجرت کنم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم به نظر شما از چه راهی برای گرفتن ویزا اقدام کنم ؟
  واینکه اگر برای پسر ۱۲ ساله ام ‌‌تقاضای ویزا کنم برای ادامه تحصیل در المان آیا میتونم به همراه پسرم برم و اینکه اگر امکانش وجود داره باید چه کارهایی انجام بدم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام،من بردارم و خواهرم انگلستان زندگی میکنند،اگر برای من و مادرم دعوتنامه بفرستند،احتمال دارد به من ویزا بدند؟من هم شاغل هستم شغلم هم دولتی هست،تمکن مالی دارم،ولی سند ندارم،و اگر ریجکتی بشم چه تبعاتی واسم دارد

  • سلام؛ شرایط خوبی برای اقدام کردن دارید و شانس زیادی برای گرفتن ویزاتون به دلیل داشتن دعوت کننده تون هست. و در صورتی ریجکت شدن در صورت اصلاح بند ریجکتی شما قادر به درخواست مجدد ویزا هستید و مشکلی برا ی اقدام مجدد شما نیست.

 • سلام یکی از دوستان من در پایتخت کشور ایرلند یعنی دوبلین زندگی می کند آیا با فرستادن یک دعوت نامه از طرف او من میتوانم ویزای دیدار با دوستان و آشنایان را بگیرم؟مقدار تمکن مالی من چقدر باید باشد؟

  • سلام؛
   معمولا به سختی ویزا میده و دریافت ویزا بستگی به اعتبار دعوتنامه و مدارک مالی و شغلی و رزومه سفری شما داره.

 • سلام من میخواهم پیش فرزندانم به فرانسه بروم اما کار نمیکنم تمکن مالی دارم ،تمکن مالی بالای چند تومن باشد؟سندی ندارم که به نامم باشد و من اینجا تنها زندگی میکنم،دخترم برام دعوت نامه بفرسته می‌تونم سفر کنم ؟؟لطفا راهنمایی کنید و اینکه من شهروند افغانستانی هستم در ایران زندگی میکنم

 • سلام خسته نباشید،
  من اتباع افغانی در ایران هستم، خواهرم از آلمان برای من و پسرم دعوتنامه میفرسته،
  من نه مدرک شغلی دارم و نه تمکن مالی
  زبان هم بلد نیستم، آیا به من ویزا میده
  و اگه همه هزینه هام پای خواهرم باشه چی؟
  و اون موقع به من مدارک اقامت هم میده یا خیر
  و ببخشید ی سوال دیگه
  گردش مالی تا چقدر باشه و باید با خواهرم کارت به کارت کنم درسته
  تشکر

 • سلام خسته نباشید، من میخوام برم هلند برای گردشگری و اونجا کسی رو دارم که توی این مدتی که اونجا هستم برم پیشش!شرایط گرفتن ویزا و به طور کلی یه توضیحی میدید!؟

  • سلام؛ خیر، نیاز نیست مالک چیزی باشید. اما اگر سند ملک و یا خودرو ارائه بدید شانس شما برای گرفتن ویزا بیشتر میشه.

   • سلام خستنه باشید. آیا برای گرفتن ویزا کاری مثلا کار ساختمونی کارگری اصن چطور میتونم ویزا بگیرم کدوم کشور بهتره برا مهاجرت کاری آیا میتونم مهاجرت کنم؟ اطلاعات اصلا ندارم لطفا توضیح بدین ممنون

 • سلام من و همسرم قصد داریم بریم ترکیه واسه سفر تفریحی میخواستم بدونم نیازه ویزا بگیریم یا نه؟

 • ببخشید اگر ویزا توریستی بگیرم اما در همون مدت پانزده روز ازدواج کنم با یکی از اتباع اون کشور باز هم باید برگردم ایران چون زمان گرفتن ویزا تعهد میدیم برگردیم؟

  • سلام؛ بله باید برگردید و درخواست ویزای پیوست بدید. البته توصیه میکنم این موضوع رو با یک وکیل خبره در کشور مقصد مطرح کنید.

  • سلام؛ خیر، شما باید حتما تمکن مالی ارائه بدید. البته میتونید دعوت کننده رو به عنوان حامی مالی خودتون در سفر معرفی کنید. این موضوع باید در دعوتنامه ایشون قید بشه. همچنین باید تمامی مدارک مالی، شغلی و هویتی خودشون رو هم همراه با دعوتنامه محضری برای شما بفرستن. البته خودتون هم باید مدارک مالی و شغلی که دارید رو ارائه بدید.

 • سلام میشه راجب نحوه ارسال دعوتنامه بیشتر توضیح بدید من شخصی رو دارم که بتونه برام بفرسته اما دقیق اطلاع نداره که باید چیکار کنه

  • سلام؛ دعوت کننده باید یک نامه خطاب به سفارت بنویسه که از شما دعوت کردن تا برای ملاقات با خودشون به کشور مقصد سفر کنید. این نامه میتونه محضری بشه و اگر هزینه های سفر شما رو بخوان بر عهده بگیرن حتما باید مدارک تایید شده مالی، شغلی و هویتی خودشون رو هم ارائه بدن.

 • با سلام مجدد اگر بعد از اتمام مدت ویزای توریستی تو یه کشور دیگه بخوایم درخواست پناهندگی بدیم چه برخوردی با ما میشه آیا فورا دیپورت میشیم یا نه به درخواستمون رسیدگی میشه؟ ممنون از شما

  • سلام؛ بستگی به شرایط پناهندگی کشوری داره که از اونجا ویزا گرفتید. اگر قوانین پناهندگی سفت و سختی دارند، شاید دیپورت بشی.

 • سلام و عرض ادب؛ میخواستم انشالله بعد از باز شدن سفارت و گرفتن درخواستها برای کشور اسپانیا از شما کمک بگیرم و درخواست ویزای توریستی کنم حالا سوالم این هست که با ویزای توریستی میشه چند روز اونجا موند و اگر بیشتر بمونیم چی میشه؟ سپاس

  • سلام؛ برای بار اول حداکثر ۱۵ روز میتونید تشریف داشته باشید. اما اگر بیشتر از اون اقامت داشته باشید و کشور رو ترک نکنید، ممکنه بعد از اون دیگه نتونید ویزای توریستی بگیرید و ریجکت بشید.

   • با سلام مجدد اگر بعد از اتمام مدت ویزای توریستی تو یه کشور دیگه بخوایم درخواست پناهندگی بدیم چه برخوردی با ما میشه آیا فورا دیپورت میشیم یا نه به درخواستمون رسیدگی میشه؟ ممنون از شما

    • سلام؛ بستگی به قوانین و شرایط مهاجرتی اون کشور داره. در برخی کشورهای مهاجر پذیر به درخواستتون رسیدگی میشه. اما تا اون زمان شما باید در کمپ اقامت داشته باشید.

 • سلام روز بخیر من دانشجو ارشد مکانیک شریف هستم و تا ۵ ماه دیگه باید به خدمت اعزام بشم می خاستم بدونم اگه وثیقه بزارم و توریستی به ترکیه سفر کنم میتونم با اجاره ملک ویزا کیملیک بگیرم و بعد از یک سال پذیرش تحصیلی بگیرم و ویزا کیملیک و به تحصیلی تبدیل کنم؟ یا اینکه چون مشمول سربازی هستم حتی با اجاره ملک ویزای کیملیک به من تعلق نمیگیره و مجبورم به ایران برگردم؟؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی اطلاعات ندارم

 • با سلام. در روش اقامت یک ساله توریستی ترکیه با اجاره ملک چند نفر رو می‌توان به عنوان همراه برد؟ و آیا همراه می‌تواند مادر و یا پدر باشد؟ و اینکه آیا بعد از یک سال قابل تمدید است؟

 • با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم ببینم که برای ویزای دوره ی زبان از کشور های شینگن محدودیت درخواست وجود داره؟ مثلا اگر یک بار برای دوره ی یک ساله اقدام کردم نمیتونم سال بعد دوباره برای ویزای دوره زبان اقدام کنم و من رو ریجکت میکنن؟

  • سلام؛ این موضوع رو باید از طریق موسساتی که در زمینه پذیرش تحصیلی اروپا فعالیت دارند پیگیری کنید.

 • سلام
  ببخشید همسرم با پاس نروژی مقیم نروژ هستن برای ویزای دیدار باید مدارک و به vfs تحویل بدم و داخل سایتش ۱۳مورد و گفته بود که تهیه کنم اولین گزینه letter cover بود که متوجه نشدم چی هست ممکنه راهنمایی بفرمایید منظورش چی هست ؟

  • سلام؛ کاورلتر نامه ای هستش که شما در اون شرایطتون داخل کشور و برنامه هایی که برای خارج از ایران دارید همچنین وابستگی هاتون به کشور رو در اون ذکر میکنید.

 • سلام. وقت بخیر بنده آتش نشان هستم متاهل با ۳ سال سابقه کار و بیمه مرتبط و ۶ سال بیمه ناوگان حمل و نقل عمومی (رانندگی) گواهینامه پایه یک هم دارم به اضافه دیپلم مکانیک خودرو آیا میتونم شغل خودمو با مهاجرت به یه کشور دیگه ادامه بدم؟ از طریق آزمون تو آتشنشانی قبول شدم و حکم دعوت به کار آتشنشانی از استانداری دارم همچنین برای آیلتس هم دارم میخونم

 • سلام
  خواستم بدونم که برای دریافت ویزای کره جنوبی حداقل چقدر باید در حساب بانکی باشد و اینکه برای اینکه سفارت خانه مطمعن بشود که ما به کشور خود بر میگردیم حتما باید یک ضمانت نامه مالی باشد ؟ مثلاً سند املاک نمیشود؟!

 • سلام
  میخواستم بدونم آیا سفارت کرواسی به دلیل کرونا فعالیت میکنه و امکان گرفتن ویزا وجود داره یا خیر؟
  ممنون

  • سلام؛ خیر، بخش ویزای توریستی سفارت کرواسی فعلا بسته بوده و بررسی تمامی درخواست های ویزای توریستی کرواسی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده. البته موارد استثنائی و یا اضطراری هم وجود داره.

 • درود من در ایران زندگی می کنم همسرم روس وضعیت سلامت پدرزنم خوب نیست همسرش فوت کرده و تنهاست چگونه می توانم ویزای اقوام برای مدت زیاد بگیرم ممنون اگر جواب دهید

  • سلام؛ فعلا خیر، باید صبر کنید. هر خبر جدیدی که منتشر بشه از طریق صفحه ویزای اتریش سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • میخوام بدونم داشتن سند ملکی برای گرفتن ویزا در اولویته یا داشتن تمکن مالی؟ و منظور از تمکن مالی اینه که ۷۰ میلیون ثابت باید تو حساب باشه یا منظور چیز دیگه ای هست؟ گردش حساب سه ماهه برای هر ماه چقدر باشه بهتره؟

  • سلام؛ شما برای دریافت ویزا حتما باید تمکن مالی داشته باشید. تمکن مالی هم منظور مانده حساب و ریز گردش چند ماهه آخرتون هست که این چند ماه بستگی به کشوری داره که برای اون اقدام میکنید. پول باید به گونه ای به حسابتون تزریق بشه که یکباره نباشه، یعنی شما باید با حسابتون کار کرده باشید.

 • سلام. برای ویزای تحصیلی با توجه به شیوع کرونا و عدم برگزاری ازمون های زبان مثل ایلتس چکار باید کرد؟

 • سلام.من متولد۱۳۷۴ با مدرک لیسانس کامپیوتر میخواستم ادامه زنگیمو در خارج از کشور سپری کنم بهترین روش چی هست از طریق تحصیل یا کار ؟هدف رفتنه

  • سلام؛ میتونید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. هرچند که بازار علوم کامپیوتر در کشور ما هم رو به رشده.

 • سلام .من میخوام برم سنت پترز تحصیل کنم و مشمول سربازی هستم .باتوجه به شرایط جدید که دانشگاه های ایران خیلی دیر باز میشن و نمیتونم با ویزای تحصیلی خروج پیدا کنم ایا میشود با ویزای توریستی به انجا برم و بعد اونجا به ویزای تحصیلی تبدیل کنم.اگه میشه کامل و جامع جواب مو بدید.ممنونم از تیم خوب و حرفه ایتون

 • با سلام واحترام
  من ٣٣ ساله مهندس عمران و مجرد با تمکن مالی٣٠٠ میلیون درخواست مهاجرت به اتریش یا دانمارک رو دارم. خواهرم در دانمارک أقامت موقت داردایا روشی برای من متصور هست. تسلط به زبان خوبی ندارم سابقه کار ٣ ساله بدون بیمه کإرهابی فنی مثل جوشکاری کابینت و نجاری در حد خیلی خوب بلدم.

 • سلام وقت شما به خیر
  آیا شخصی که ویزای استرالیاش رد شده احتمال داره ویزای نیوزلندش به دلیل رد ویزای استرالیا رد بشه ؟

 • سلام من میخوام برای رخصتی های زمستانی خود رادر ایران کار کنم خودم محصل سال دوم پوهنتون هستم چطور میتونم ویزا بگیرم بخاطر خرچ تحصل خودکار کنم میشه یکم معلومات بدید

 • سلام .من دارم پذیرش روسیه میگیرم با دعوت نامه میتونم ویزای تحصیلی بگرم؟با توجه به این که مشمول سربازی هم هستم.و با توجه به اینکه امثال کنکور ایران عقب افتاده و ثبتنام دانشگاه ها اواخر مهر هستش میتونم به پدرم وکالت تام بدم که بره دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبتنامم کنه و بعد دیپلم رو بگیره برام بفرسته روسیه؟ممنون میشم

 • سلام من دانشگاه روسیه اقدام کردم.و مشمول سربازی هستم.یعنی یک ساله که پشت کنکور نظام جدیدم.
  برای دریافت ویزای توریستی ایا به دعوت نامه دانشگاه نیاز دارم؟و چند روز طول میکشد ویزا بگیرم؟

 • سلام آیا در حال حاضر با توجه به شرایط صدور ویزای توریستی برای بازدید از اقوام و با دعوت ایشان به انگلستان انجام می شه

 • سلام خسته نباشید من ۲۳ سالم مدارک کامل دارم میخوام ویزا انفرادی شینگن بگیرم به نظر شما کدام کشور راحت تر میتونم اقدام کنم ممنون از ویزالند…….

  • سلام، گرفتن ویزای انفرادی شرایط خاص خودش رو داره. اینکه حتما باید دعوتنامه یا حداقل یک بار و گاها بیش از یک بار سابقه سفر به حوزه شینگن رو داشته باشید. بد نیست اگه مطلب راحت ترین ویزای شینگن رو هم بررسی کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من ۲۰ سالمه خانم مجرد هستم میخوام مهاجرت کنم ولی اطلاعاتی دربارش ندارم مثل انواع ویزاها؟شرایط پذیرش کشور مقصد؟یا اینکه اصلا چه کشوری مناسب من هست؟
  و اینم بگم که من زبان انگلیسی بلدم و دانشجوی کارشناسی گردشگری هستم و به زودی مدرک معتبر خیاطیم رو میگیرم
  میشه لطفا راهنماییم کنید؟

  • سلام؛ ما در مورد مهاجرت نمیتونیم کمکتون کنیم، اما اگر در مورد ویزا و شرایط کشور ها سوالی دارید میتونید مطالب سایت رو بررسی کنید. به بیش از ۹۰ درصد دغدغه های شما در سات ویزالند پاسخ داده شده.

 • با سلام
  اگر بستگان برای من از سوئد دعوتنامه دیدار بفرستند و من بعد از گرفتن ویزا و سفر به سوئد اعلام پناهدگی کنم ، برای شخصی که دعوتنامه رو فرستاده توی سوئد مشکل خاصی پیش میاد یا خیر ؟

 • سلام خسته نباشید
  من قصد مهاجرت به المان رو دارم ولی سفارت آلمان سخت ویزا میده
  تصمیم گرفتم اقدام به گرفتن ویزای اتریش کنم از اونجا برم المان
  خواستم بدونم سفارت اتریش هم مثل المان سخت ویزا میدن؟؟

  • سلام
   اگر سابقه سفر به شینگن و یا دعوتنامه نداشته باشید، نه از آلمان و نه از اتریش نمی‌تونید ویزای انفرادی بگیرید. بهتره فعلا برای بار اول برای ویزای گروهی ایتالیا اقدام کنید و یک سفر در قالب تور گروهی به شینگن داشته باشید.

 • سلام من یک ورزشکار حرفه ای در رشته دو سرعت هستم میخواستم بدونم ایا با ویزا ورزشی میتونم به کشور اذربایجان بروم و اونجا فعالیت ورزشی مو دنبال کنم البته برای کشور اذربایجان و سنمم ۲۵ است مرد هستم و دانشجو ولی به دلیل بحث سربازی پاسپورت ندارم میخواستم کمکم کنید چون تو کشور خودمون امکانات نمیدن به ما خیلی ممنون.

 • اگه دعوتنامه از بستگان داشته باشیم و ویزاشم بگیریم تا چه مدت میتونیم در اون کشور بمونیم؟امکانش هست ک در همین مدت از این طریق بخوایم اقدام ب کار در اون کشور بکنیم و موندگار بشیم؟

  • سلام
   مدت اقامتتون بستگی به قوانین ویزای توریستی کشوری هست که از اونجا اقدام میکنید. و اینکه شما با ویزای توریستی اجازه کار در اون کشور رو ندارید.

 • سلام ببخشید اگه قرار باشه از طرف بستگان دعوتنامه دریافت کنیم حتما اون شخص باید از بستگانمون باشه؟ینی اگه دوست باشه امکان پذیر نیست؟
  و اینکه باید چ سنی داشته باشه کسی ک برامون دعوتنامه میفرسته و آیا باید حتما در اون کشور ی خونه ب نام خودش داشته باشه؟اگ خانه اجاره ای باشه چی؟

  • سلام
   ایشون باید به سن قانونی رسیده باشن و مدارک مالی و هویتی داشته باشن، این که نسبتشون با شما چی باشه به کشوری که از اونجا اقدام میکنید بستگی داره، اما به طور کلی هم دوستانتون و هم بستگانتون میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. مهم هم نیست خونه داشته باشن یا خیر.

 • سلام ،
  من شناسنامه کشور عراق دارم ولی الان تو ایران زندگی میکنم و میخوام برم کانادا آیا از عراق میتونم ویزا بگیرم ؟ چون اصلا اونجا زندگی نکردن و ن حساب دارم ن چیز دیگه ای
  ایا امکان پذیره که ویزا کانادا بتونم بگیرم ؟

 • سلام من میخوام تورهای گردشگری شرکت کنم، اما متاسفانه نمیدونم کلا باید از کجا شروع کنم
  ممنون میشم بگین باید چکار کنم؟ کلا کجا باید برم و چیا لازمه؟

 • با سلام ببخشید برای اقامت باکو گواهی سو پیشینه لازمه؟ و اگر طرف سو پیشینه داشته باشه و رفع اثر بشه امکان اقامت رو میدن یا نه . برای اقامت کانادا چطور

 • سلام،من پناهنده کشور بلغار و اتحادیه اروپا بودم و قبل از گرفتن جواب آخر بعد از سه ،چهار سال با رضایت شخصی برگشتم ،برای دیدار از بلغار چه کار کنم،ممنونم

 • سلام
  خوبین شما؟
  من یه سوال داشتم از خدمتتون
  من ویزای بلژیک گرفتن پارسال و پیرارسال و همسرم هم پارسال گرفتن
  از طریق دعوتنامه یکی از دوستان بلژیکیم
  حالا شنیدم ریجکتی این سفارت زیاد شده
  نمیدونم امسال از طریق بلژیک اقدام کنم یا یه کشور دیگه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   بستگی به شرایطتون داره، باید شرایط سنجی بشید.
   برای راهنمایی بیشتر با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام و خسته نباشید من ۳۳ سال سن. متاهل و دارای ۲ فرزند زیر ۵ سال هستم .سابقه ۷ سال بیمه تامین اجتماعی و کار در فارکس فعالیت دارم .دارای تمکن مالی ۲۵۰ میلیون تومان . برای گرفتن ویزای چه کشوری میتونم اقدام کنم که آسان تر از ایران برم مثلا اتریش فرانسه قبرس ایتالیا و…. به همراه همسر و فرزندانم. متشکرم.

  • سلام
   پیشنهادم اینه که تور گروهی ثبت‌نام کنید تا شانس ویزا شدنتون بالا باشه.
   اتریش اعلام کرده که تا اطلاع ثانوی از اعطای هرگونه ویزای توریستی و تحصیلی به ایرانیان خودداری میکنه، پس بهتره فرانسه یا ایتالیا رو انتخاب کنید و حتما در قالب تور گروهی اقدام کنید.
   البته بهتره سابقه سفری خودتون رو هم توضیح بدید، آیا سابقه سفر به حوزه شینگن داشتید؟ پس بهتره برای مشاوره دقیق‌تر با ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام وقت بخیر برای ویزای توریستی برای کشور یونان وثیقه نیاز هستش ؟یا چه مدارکی نیاز هست و تمکن مالی تا چقدر لازم است ؟ اگر با ویزای توریستی کسی بخواد بر نگرده و بمونه تو اون کشور چه شرایطی براش پیش میاد . ما زن و شوهر ۳۱ و ۳۳ ساله هستیم که ۵ سال از ازدواجمون میگذره و هر دو دیپلم فنی حرفه ای داریم

  • سلام
   نرخ ریجکتی ویزای یونان بالاست.
   شما در صورتی نیاز به وثیقه دارید که بخواید از طریق تور گروهی اقدام کنید. مدارکش لازم برای ویزای یونان هم که همون مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن سایر کشورهی حوزه شینگن است و تمکن مالی مورد نیاز هم ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هست. در پناهندگی هم که نمیتونیم کمکتون کنیم.

 • با سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی دکتری هستم، از کشور اسپانیا برای گذراندن دوره ۶ ماهه فرصت مطالعاتی دعوتنامه دارم، و اینکه یک فرزند ۷ ساله دارم که میخواهم همراهم باشه، میخواستم بدونم با توجه به اینکه خودم نامه حمایت مالی وزارت علوم دارم تمکن مالی ام چقدر باید باشد؟
  ممنونم.

  • سلام
   باید مدارک شغلی و مالیتون رو ارائه بدید دیگه. با مانده حداقل ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومن.

 • سلام من ۲۴سالمه متاهل هستم و از یکی از کشور های اروپایی دعوت نامه دارم میخواستم ببینم برای پناهندگی چه مدارکی لازمه و

 • درودبرشما بنده متولد ۶۰ هستم و متاهل و شرایط مالی حدود ۵۰۰ میلیون ودارای ۲ سند آپارتمان و زمین بنام خودم هستم و قصدرفتن ازطریق کالج ب کانادا هستم واینکه اگر اکی بشود امکان اوردن همسروفرزندبعداز چه مدت وجوددارد…سپاس از شماعزیزان

  • سلام
   خیلی سخته که بتونین ویزای تحصیلی از طریق کالج بگیرین
   اگه فرزندی با سن ۱۰ سال به بالا دارید برای فرزندتون ویزای تحصیلی بگیرید که بقیه خانواده هم بتونید از این طریق برید.

 • سلام شما فرمودید برای گرفتن ویزای تحصیلی باید از یک مرکز آموزشی (دانشگاه، کالج و یا مدرسه) برگه پذیرش ارائه کنید.
  خب چطور برگه پذیرش از یک دانشگاه رو بگیریم این قسمت مهمش هست
  چه شرایطی باید داشته باشیم تا پذیرش مثلا یک دانشگاه در آلمان رو بگیریم؟

 • سلام و خسته نباشید. ببخشید من دانشجوی سال دوم رشته ی مترجمی زبان اسپانیایی هستم. قصد دارم ادامه ی رشتم رو در کشور اسپانیا ادامه بدم ‌. میخواستم ببینم ایا این امکان وجود داره ؟ موسسه ی شما کمکی در این جهت میکنه به متقاضی؟

  • سلام،
   بله میتونید اقدام کنید، اما متاسفانه ما در حوزه شینگن فقط برای اخذ ویزای توریستی میتونیم کمکتون کنیم

 • سلام و خسته نباشید. من میخوام برای ادامه ی تحصیل اقدام کنم میخواستم بدونم اول باید پذیرش از دانشگاه بگیرم و بعد برای ویزا اقدام کنم؟ در صورت پذیرش برای کارهای ویزا باید به سفارت مراجعه کنم؟

  • سلام،
   بله ابتدا برای پذیرش اقدام کنید، سپس برای ویزا
   درصورت نیاز،برای گرفتن پذیرش و ویزا میتوانید با ما در تماس باشید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام وقتتون بخیر، من دانشجوی دکتری هستم، میخوام برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم و اینکه یه فرزند ۷ ساله دارم که میخوام همراهم باشه، کدوم کشورهای اروپایی راحتتر ویزا میدن؟ و اینکه تمکن مالی ام چقدر باشه؟ ( با توجه به اینکه خودم تحت حمایت مالی وزارت علوم اقدام میکنم)

  • برای فرصت مطالعاتی، شما باید با توجه به زمینه ای که روی اون کار می‌کنید، دانشگاه رو انتخاب کنید. اول به دنبال این باشید که یک استاد که در زمینه کار شما فعالیت داره رو انتخاب کنید.
   بله بعد از اون فرزندتون رو هم میتونید همراه خود ببرید

 • سلام
  بنده ۴۳ ساله متاهل دارای دو فرزند ۶ و ۱۰ ساله شاغل رسمی شرکت نفت با ۱۵ سال سابقه کار و بیمه و گردش حساب خوب و تمکن مالی ۵۰۰ تومنی هستم. بدون سابقه شینگن و البته بدون رجیکتی .
  همچنین دارای دعوتنامه از خواهر همسر( شهروند کانادا با سابقه خوب در تعدد دعوتنامه ارسالی به اقوام نزدیک و رفت و برگشت آنها بدون مشکل که ظاهرا از دید آفیسر نکته مهمی می باشد.).
  لطفا راهنمایی بفرمایید برای دریافت ویزای توریستی مولتی برای چهار نفرمون میتونم امیدوار باشم یا خیر؟
  در صورت پاسخ منفی اگر برای خودم و همسرم و نبردن فرزندان اقدام کنیم چطور؟
  سپاسگزارم

 • سلام،سوابق بیمه باید ترجمه بشه برای سفارت ایتالیا؟ و اینکه من گواهی اشتغال و بیمه دارم فیش حقوقی ام واجبه برای اقدام؟

 • سلام روز بخیر ببخشید برای گرفتن ویزا بعد ثبتنام و کرفتن وقت سفارت باید فرم پرکنیم و مدارک مورد نیازو باخودمون روز قرار ببریم یا نه؟

 • سلام ببخشید من میخواهم برای مهاجرت به انگلیس بروم ۱۵ سال دارم
  ۱.میتوانم تنها بروم؟
  ۲.برای کالج باید چکار کنم مدرک تحصیلی داشته باشم؟
  من در آن کشور دوستانی دارم
  لطفا جواب بدهید

 • اگر پذیرش یک دانشگاه داشته باشم ولی هنوز برای ویزا اقدام نکرده باشم، می توانم پس از اخذ پذیرش از دانشگاه این کار را بکنم؟ دانشگاه این اجازه را به من میدهد؟

 • سلام من از طرف پسر خاله همسرم در انگلستان دعوتنامه دارم. ایا باید برای ویزای توریستی اقدام کنم یا دیدار از بستگان؟ و در فرم درخواست ویزا در قسمت بستگان در انگلستان باید ایشان را از بستگان محسوب کنم؟ متشکرم از راهنمایی شما

  • سلام
   شما باید ویزای توریستی دیدار از بستگان اقدام کنید.
   بله باید از بستگان‌تون حساب کنید.

 • با سلام،
  من دارای ۳۵ سال سن و مدارک فنی حرفه ای تراشکاری و فرزکاری و مدرک جوش کاری بین المللی برق هستم ۱۳ سال سابقه کار و بیمه دارم در سمت های فنی مثل برشکاری شعله و لیزر و نورد و خمکاری و …
  مدرک دانشگاهی کاردانی در رشته ایمنی دارم و مشغول تحصیل در رشته کارشناسی سلامت بهداشت و محیط زیست HSE هستم که در حال اتمام هست
  مدرک تحصیلی زبان انگلیسی ندارم و به این زبان تقریبا مسلط هستم
  متاهل و دارای یک فرزند ۲.۵ ساله هستم
  همسرم دارای مدرک کارشناسی شیمی گرایش غذایی هست و از ایده پردازان این رشته و دارای ایده های خوبی در این زمینه هست که تا حدودی مراحل ثبت اختراع هم انجام داده و مداراک بهیاری و کمک های اولیه و امداد از جمعیت هلال احمر دارند
  همسر به زبان های خارجی مسلط نیست
  توان مالیم حدود ۵۵۰ میلیون هست و بستگانی هم در خارج از کشور در کشور های هلند و اتریش و سوئد دارم.
  قصد مهاجرت دارم و فکر میکنم بهترین راه خروج برای ما ویزای کاری هست
  لطفا با توجه به اطلاعات فوق راهنماییم کنید که چه کاری باید انجام بدم.

 • با عرض سلام
  می خواستم برای مهاجرت تحصیلی در کشور آلمان اقدام کنم. ۱۷ سال سن دارم.
  ۱. برای این امر باید درخواست ویزای شنگن کنم؟
  ۲. شرایط و مراحل آن شامل چه اقداماتی است؟

  • سلام
   ۱. بله
   ۲. باید از یک مرکز آموزشی (دانشگاه، کالج و یا مدرسه) برگه پذیرش ارائه کنید.

 • سلام خسته نباشید به تیم ویزالند من الان دانشجوی کارشناسی عمران هستم و میخوام برای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد رو در کانادا تموم کنم و پس از فارغ التحصیلی ویزای اقامت کانادا را دریافت کنم . برای این کار من مدارک زبان انگلیسی تافل دارم و همزمان نامه پذیرش یکی از دانشگاه های کانادا رو دریافت میکنم .وهمچنین تمامی مدارک تحصیلی اعم از ریزنمرات دیپلم و لیسانس رو ترجمه شده در زمان وقت سفارت کانادا اراییه دهم میتوانم وایزای تحصیلی دریافت کنم ؟ و یه مشکلی که اینجا هست توان مالی من زیر ۴۰ میلیون تومان هست .ایا مشکلی ایجاد میشه و ایا روش های دیگری جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سلام،من تمایل تحصیل در یکی از کشورهای اروپا رو دارم منتهی قصد دارم برای کار نیز اونجا بمونم،چگونه باید این موضوع رو برای افسر سفارت توضیح بدهم؟

  • سلام
   شما باید به مرکز آموزشی‌تون اعلام کنید که قصد کار دارید؛ برگه پذیرش بر این اساس به شما داده می‌شود.
   همچنین یک برنامه تحصیلی ارائه کنید و تمامی این هارو برای افسران ویزا توضیح بدید.

   • سلام
    شما میگویید مرکز آموزشی،منظورتان دانشگاه مورد نظر است یا خیر؟
    همچنین گفتید برنامه تحصیلی،اگر امکان دارد کمی بیشتر توضیح دهید لطف میکنید

    • سلام
     بله منظور دانشگاه و کالج مورد نظر است.
     برنامه تحصیلی یعنی برنامه ریزی کل مدت زمانی که برای تحصیل در این کشور اقامت دارید.

 • سلام
  ممنون از سایت خوب و پر محتواتون. من با راهنمایی پیج شما برا مولتیپل ویزا کانادا برا مادرم اقدام کردم و در عرض سه هفته ویزاش اومد.

 • سلام ببخشید میتونید راهنمایی کنید که کسی که نه شاغل هست و نه تراول هیستوری داره برای شروع پروسه دریافت ویزا با هدف نهایی دریافت ویزای شنگن یا ویزای کانادا چکار باید کنه؟ خیلی ممنون

 • سلام خسته نباشید
  من و پسرم بار اول از سفارت سوئد ریفیوز شدیم یک سال گذشته حالا میخوام دوباره اقدام کنم برای ویزا شنگن میترسم دوباره رد بشم با توجه به اینکه شنیدم خیلی سختگیری ها زیاد شده و اکثرا رد میکنن
  حساب بانکی خوبی دارم ولی گردش کم داشته
  ملک هم بنام همسرم هست مغازه هست
  تمکن مالی خوبی هم داریم پارسال هم شرایط خوبی داشتم ولی نمیدونم چرا از سفارت سوئد رد شدیم الان میخوام از سفارت ایتالیا اقدام کنم چکار کنم ریجکت نشم
  سری قبل بهم گفتن وابستگی به ایران ندارم

  • سلام
   برای شرایط سنجی به اطلاعات بیشتری نیاز داریم
   لطفا با شماره ۰۲۶۳۳۱۴۳ تماس بگیرید.

 • سلام.قبل از دریافت ویزای شنگن چه کشورهایی اعتبار دارند که تراول هیستوری قوی داشته باشیم.یا به نوعی کدام کشورها ویزای راحت تری میدند برای بار اول؟!
  با تشکر از وبسایت خوبتون..

  • سلام
   به صورت تور گروهی می‌تونید از مجارستان اقدام کنید و اگر به صورت انفرادی هم بخواهید اقدام کنید، ایتالیا بهترین گزینه است.

 • با سلام
  قصد تحصیل در یکی از کشورهای آمریکای لاتین رادارم پاسپورت پنج ساله دارم دارای کارت پایان خدمت راهنمایی کنید چگونه ویزا تهیه نمایم باتشکر

 • با سلام داشتن مدرک یا گواهی تحصیلی برای زبان انگلیسی در دریافت ویزا نقشی دارد یا نه؟تاثیری دارد؟؟ چه چیز هایی بیشتر تاثیر دارن؟؟

  • سلام
   بسته به نوع ویزای درخواستی، بله میتونه تاثیر گذار باشه.
   تمکن مالی، گردش حساب و تاریخچه سفری هم می‌تونه تاثیرگذار باشه

 • سلام سوال دارم درباره ویزای مهاجرت چه شرایطی باید داشته باشم به طور کلی میگم راستی شما ویزای مهاجرتی کشور ژاپن رو قبول میکنین لطفا جواب هردوسوال رو بزارین

  • سلام
   بستگی داره برای چه نوع ویزای مهاجرتی می‌خواهید اقدام کنید؟
   در حال حاضر ویزای ژاپن رو ما انجام نمیدیم.

 • سلام، برای گرفتن ویزای توریستی ۹۰ روره آلمان، با دعوتنامه غیر فامیلی، کدوم یک از مدارکم باید ترجمه بشه؟ سند ماشین دارم، اون باید ترجمه بشه یا ارائه اصل اسناد کفایت میکنه؟

 • سلام چه دلیلی محکمی بیارم که ویزای هلند رو بگیرم البته بگم برادرم دعوتنامه میفرسته

  • سلام
   اگر بتونید هدف سفرتون به کشور هلند رو به طور کامل به افسر ویزا توضیح بدید، خودش میتونه یک دلیل محکم باشه.
   دعوت نامه هم داشته باشید میتونید شانس ویزاتون رو بالاتر ببرید.

  • اگر به عنوان صاحب یک بیزنس یا یک شرکت می خواهید ویزا بگیرید باید آخرین تغییرات روزنامه رسمی و رسید پرداخت مالیات را هم ارئه دهید.

  • دقت کنید که ما مواردی رو در این متن ذکر کردیم که تأثیرات مهمی در تأیید ویزای شما دارند؛ مثلا اگر شما صاحب یک بیزنس باشید اصلا نیازی به بیمه ندارید ولی به جای اون باید مدارک اثبات صاحب بیزنس بودن تون رو، برای صدور ویزا ارائه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.