چطوری ویزا بگیریم

در این مطلب می‌خوانید

📌 مراحل و نحوه گرفتن ویزا

📌 چه مواردی درنحوه گرفتن ویزای شما تأثیرگذار می‌باشد؟

📌 بایدها و نبایدها در نحوه گرفتن ویزا

📌 مشاوران ما درباره گرفتن ویزا چه می‌گویند؟

مراحل و نحوه گرفتن ویزا

مشاوره اولیه

قبل از هر چیز باید بدانیم با چه هدفی قصد مسافرت دارید و پتانسیل‌های شما از نظر شغل، سابقه سفر، گردش مالی، تملک و … چیست؟

گرفتن وقت سفارت

بعد از بررسی شرایط بهترین کشور با توجه به هدف شما معرفی می‌شود و با هماهنگی سفارت، زمان مراجعه به سفارت به شما اطلاع داده می‌شود.

تکمیل مدارک و مشاوره

مدارک شما توسط ما تکمیل می‌شود و برای نوع مصاحبه در سفارت راهنمایی می‌شوید.

پیگیری مصاحبه و اخذ ویزا

بعد از مصاحبه وضعیت ویزای شما توسط ما پیگیری می‌شود و زمان دقیق اخذ ویزا به شما اعلام می‌گردد.

این موارد درنحوه گرفتن ویزای شما تأثیرگذار است:

وضعیت تملک: داشتن املاک با ارزش احتمال برگشت شما به کشور را بالا می‌برد و طبیعتا تاثیر مثبت بر نحوه صدور ویزای شما دارد.

گردش حساب: پرینت حساب بانکی، وضعیت تجاری و مانده حساب شما را در داخل کشور نشان می‌دهد و جزو تاثیرگذارترین مدارک در ok شدن ویزاست.

تاریخچه سفر: مهرهای پاسپورت شما و اینکه قبل از اقدام برای ویزای جدید به چه جاهایی سفر کرده‌اید، بسیار مهم است.

بیمه تأمین اجتماعی: سابقه بیمه کاری یکی از مواردی ست که سابقه کاری شما را اثبات می‌کند ولی نبود آن هم صدور ویزا را غیر ممکن نمی‌کند.

شغل: موقعیت شغلی جزو موارد تعیین کننده است و تأثیر بسیار زیادی بر روند صدور ویزای شما دارد.

موارد خاص: با توجه به انواع ویزاها و قوانین کشورها موارد خاص هر ویزا هم وجود دارد که همکاران ما با توجه به شرایط، شما را راهنمایی خواهند کرد.

بایدها و نبایدها در نحوه گرفتن ویزا

هدف سفر خود را مشخص کنید

شاید شما دلایل مختلفی برای سفر دارید ولی بهتر است مهم‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید؛ ارائه مدارک بیش از حد نیاز هم دردسرهای خاص خودش را دارد.

صادق باشید

اگر صادق نباشید در مصاحبه با سوال‌های تو در تو مواجه خواهید شد و به محض ایجاد اولین تضاد در ذهن مصاحبه کننده ویزای شما رد خواهد شد.

بهتر است متأهل باشید

نباید فکر کنید اگر مجرد باشید راحت‌تر ویزا می‌گیرید؛ متأهل بودن یک امتیاز مثبت است.

محل اقامت خود را مشخص کنید

برای اخذ ویزا باید محل اقامت شما در کشور مورد نظر مشخص باشد؛ می‌توانید یک هتل رزرو کنید یا از طریق دعوتنامه ثابت کنید که محل اقامت توسط دوستان شما آماده شده است.

حتما انگشت نگاری شوید

اگر شنیدید انگشت‌نگاری مهم نیست و باور کردید، منتظر باشید که در فرودگاه مقصد، به عنوان مسافر غیر قانونی شناخته شوید.

بلیط رزرو کنید

خرید بلیط هواپیما برای تکمیل مدارک ویزا الزامی نیست، همین‌که بلیط پرواز رزرو شده باشد کافیست.

از ویزا استفاده کنید

اعتبار یک پاسپورت به ویزاهای آن نیست بلکه به مهرهای ورود و خروج آن است؛ نرفتن به کشور مقصد بعد از گرفتن ویزا، اعتبار پاسپورت شما را کم می‌کند.

داشتن ملک الزامی نیست

در مورد وضعیت تملک، داشتن ملک الزامی نیست ولی وجود سند ملکی به نام شما به صدور ویزا کمک می‌کند.

نسبت به سن بی تفاوت نباشید

هر چه سن بیشتر باشد برای تایید ویزای شما بهتر است.

سفارت ضمانت نمی‌گیرد

هیچ کدام از مدارک یا اسناد ملکی شما به عنوان ضمانت در سفارت باقی نمی‌ماند، فقط متن ترجمه شده اسناد جهت تکمیل پرونده ویزا در سفارت نگه‌داری می‌شود.

گول نخورید

شما ویزا نمی‌گیرید تا از ایران خارج شوید، ویزا می‌گیرید تا بتوانید وارد یک کشور شوید. اگر در گرفتن ویزا اصول آن رعایت نشده باشد، ممکن است آسان خارج شوید ولی در سفرتان با دردسر‌های بزرگی روبرو می‌شوید.

مشورت کنید

با توجه به تمام پیچیدگی‌ها حتما اطلاعات خود را بالا ببرید و از مشاوران خبره استفاده کنید؛ همکاران ما به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

مشاوران ما درباره گرفتن ویزا چه می‌گویند؟

شرایط اخذ ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است. بسته به این که پاسپورت شما از کدام کشور صادر شده باشد، برای ورود به بعضی از کشورها نیاز به ویزا ندارید. بعضی از کشورها محدودیتی برای افراد خارجی قائل نمی‌شوند و شرایط اخذ ویزای این کشورها بسیار آسان است.

ایرانیان می‌توانند به سی و هشت کشور دنیا بدون اخذ ویزا وارد شوند اما برای ورود به باقی کشورها نیاز به گرفتن ویزا دارند و باید مراحل اداری و قانونی آن را طی کنند. برای گرفتن ویزا از هر کشوری که به عنوان مقصد انتخاب می‌کنید شرایط خاصی وجود دارد. با ویزای شینگن قادر هستید به تمامی کشورهای حوزه شینگن در اروپا وارد شوید و محدودیتی برای آن وجود ندارد اما با ویزای شینگن نمی‌توانید وارد کشور انگلستان شوید و باید برای ورود به بریتانیا به سفارت انگلستان در یکی از کشورهای نزدیک مراجعه کنید و شرایط اخذ ویزای انگلستان را بدانید.

اولین قدم برای گرفتن ویزا چیست؟

برای گرفتن ویزا و خروج از کشور پیش از هرچیز نیاز به گذرنامه یا پاسپورت دارید. اگر تاکنون اقدام به گرفتن پاسپورت نکرده‌اید باید مراحل اداری لازم برای گرفتن پاسپورت را بگذرانید. سی تا ۴۵ روز زمان برای دریافت پاسپورت طول خواهد کشید و اعتبار پاسپورت‌ها به طور معمول ۵ ساله است. اگر گذرنامه دارید، نیاز است تا تاریخ اعتبار گذرنامه را چک کنید.

اولین و مهم‌ترین امر هنگام گرفتن ویزا داشتن گذرنامه با بیش از شش ماه تاریخ اعتبار است. بعضی از کشورها برای ارائه ویزا به مسافران زمانی بیش از شش ماه اعتبار گذرنامه در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال فیلیپین به افرادی که تنها پاسپورتشان زیر ۹ ماه اعتبار داشته باشد، ویزا نمی‌دهد یا مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای هنگ‌کنگ داشتن گذرنامه با اعتباری بیش از ۷ ماه است.

اگر گذرنامه شما دارای اعتباری زیر شش ماه باشد، قادر به دریافت ویزا نیستید و شرایط اخذ ویزا را ندارند. این امر در خصوص کشورهایی که نیاز به صدور ویزا ندارند هم صدق می‌کند، اگر پاسپورت شما کمتر از شش ماه اعتبار داشته باشد اجازه ورود به آن کشور را نخوهید داشت. تمدید گذرنامه نیز حدودا یک تا دو ماه زمان می‌برد. اما این امکان برای افرادی که زمان کمی دارند وجود دارد که ظرف مدت یک هفته گذرنامه خود را به صورت شخصی از اداره گذرنامه دریافت کنند.

برای گرفتن ویزا چه باید کرد؟

شرایط اخذ ویزا با توجه به نوع درخواست و کشوری که برای آن اقدام می‌کنید متفاوت است اما به طور کلی می‌توان گفت تمامی کشورها برای صدور ویزا نیاز به مدارک مشخصی نیاز دارند.

مدارک معمول که در شرایط اخذ ویزای کشورهای مختلف ذکر شده است شامل موارد زیر است:

📑 پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار

📑 مدارک شناسایی که هویت فرد را مشخص می‌کنند.

📑 مدارک مالی مبنی بر توان مالی افراد، صورت‌حساب بانک و …

📑 عکس واضح و جدید از فرد متقاضی

این موارد مدارک کلی برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف است. اگر ویزا برای مقاصد خاصی مانند تحصیل یا کار صادر می‌شود باید مدارک مورد نیاز برای اثبات این امر نیز به سفارت مربوطه ارائه شود. به عنوان مثال شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی نیاز به مدارکی مبنی بر پذیرش فرد در دانشگاه یا مدرسه مشخصی در آن کشور را دارد. برای گرفتن ویزاهایی که به منظور دیدار بستگان و خانواده صادر می‌شود باید یک دعوتنامه از طرف فرد مقیم در آن کشور برای متقاضی فرستاده شود و این دعوت‌نامه جزو مدارکی است که هنگام گرفتن ویزا باید به سفارت ارائه شود. ویزاهای تجاری و کاری نیز شامل همین امر می‌شوند. برای دریافت ویزای کاری، باید سوابق تحصیلی، کاری و آموزش های فنی حرفه ای خود را ارائه کنید.

در بین ویزا ها، ساده ترین شرایط اخذ ویزا را، ویزای توریستی دارد و با توجه به مقصد مورد نظر شرایط آن متفاوت است و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مبدا، میتواند تاثیر زیادی بر آن داشته باشد. همان طور که گفته شد شرایط اخذ ویزا از کشورهای مختلف با یکدیگر کمی تفاوت دارد اما، می توانید در دسته بندی های کشور های مقصد خود در ویزالند، با تمامی شرایط ویزای آن کشور آشنا شوید.

انواع ویزا و شرایط اخذ ویزاهای مختلف

ویزاهایی که از طرف کشورهای مختلف صادر می‌شوند بنا بر تقاضا و دلایل افراد برای ورود به آن کشور می‌توانند متفاوت باشند. ویزاها می‌توانند برای یک بار ورود یا ورود و خروج بدون محدودیت برای زمان مشخصی صادر شوند. افراد باید توجه داشته باشند که اگر ویزای آن‌ها برای یک بار ورود و مدت زمان شش ماه صادر شده است، می‌توانند در طول شش ماهی که از شروع تاریخ ویزا می‌گذرد تنها برای یک بار وارد خاک آن کشور شوند.

ویزاها به دلایل مختلفی صادر می‌شوند انواع ویزا شامل موارد زیر است:

 • ویزای توریستی یا ویزای گردشگری
 • ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی
 • ویزای دیدار با نزدیکان و بستگان
 • ویزای کاری
 • ویزای تجاری و بازرگانی

شرایط گرفتن ویزای توریستی یا گردشگری

ویزای توریستی و یا گردشگری، با هدف گردشگری و دیدار از کشوری مشخص صادر می‌شود و فرد متقاضی می‌تواند در بازه زمانی مشخص شده، به آن کشور سفر کند. برای دریافت ویزای توریستی باید بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل و تمکن مالی با توجه به تعداد روز‌های اقامت ارائه کنید. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که از پس هزینه‌های روزانه و زندگی در کل مدت زمان اقامت در کشور مقصد برمی آیید. ویزای توریستی معمولا در قالب سینگل یا یک بار ورود، دبل و یا دو بار ورود و مولتیپل و یا چند بار ورود و با توجه به اهداف اعلام شده از سوی متقاضی، صادر می‌شود. برای دریافت ویزای توریستی، با تکمیل فرم‌های مربوطه و آماده سازی مدارک، منتظر وقت سفارت باشید و در زمان مصاحبه، مدارک درخواستی را تحویل افسر ویزا دهید.

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی

افرادی که برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند باید قبل از این اقدام نامه پذیرش خود از دانشگاه مورد نظر را داشته باشند. داشتن این نامه تنها تایید دانشگاه مبنی بر اجازه تحصیل در آن دانشگاه است، برای تحصیل در آن کشور نیاز به گرفتن ویزای دانشجویی است.

دانشجویانی که نامه پذیرش خود را دریافت کرده‌اند باید به صورت آنلاین اقدام به رزرو وقت مصاحبه کنند. با توجه به نامه پذیرش و شروع ترم نیاز است هر فرد مدت زمانی در حدود ۸ تا ۱۰ هفته قبل از شروع تحصیل اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کند. ویزاهای توریستی قابل تبدیل به ویزای تحصیلی نیستند و برای ویزای تحصیلی باید از کالج یا دانشگاه نامه پذیرش دریافت شود.

ویزای دیدار بستگان و نزدیکان

دریافت این نوع ویزا بسته به کشوری که قصد عزیمت به آن را دارید متفاوت است اما به طور کلی برای دیدار از بستگان مسیر ساده‌تری طی می‌شود. بستگان شما با مراجعه به کنسولگری در کشور مقصد می‌توانند برای شما یک دعوت‌نامه ایجاد کنند که مبنی بر آن می‌توانید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید.

دریافت ویزاهای تجاری و کاری

برای دریافت ویزای کاری مسیر دشوار‌تری پیش رو است. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که از طرف یک اداره یا سازمان به عنوان نیروی کار پذیرفته شده باشند. باید از زمان درج آگهی کاری حداقل سه ماه گذشته باشد و شرکت مورد نظر تایید کند که استخدام نیروی کاری با این تخصص از افراد مقیم کشورشان امکان‌پذیر نیست.

راه دیگر برای اخذ ویزای کاری، اقدام برای پیدا کردن کار در کشور مقصد است و به همین منظور کشور مورد نظر با توجه به قوانین خود فرصت شش ماهه‌ای در اختیار متقاضی قرار می‌دهد تا نسبت به پیدا کردن شغل مورد نظر اقدام کند. پس از آن این ویزا می‌تواند شامل تغییراتی در دوره زمانی شود.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.4 از 124 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۱۷۵ دیدگاه ها

 • ببخشید اگر ویزا توریستی بگیرم اما در همون مدت پانزده روز ازدواج کنم با یکی از اتباع اون کشور باز هم باید برگردم ایران چون زمان گرفتن ویزا تعهد میدیم برگردیم؟

  • سلام؛ بله باید برگردید و درخواست ویزای پیوست بدید. البته توصیه میکنم این موضوع رو با یک وکیل خبره در کشور مقصد مطرح کنید.

  • سلام؛ خیر، شما باید حتما تمکن مالی ارائه بدید. البته میتونید دعوت کننده رو به عنوان حامی مالی خودتون در سفر معرفی کنید. این موضوع باید در دعوتنامه ایشون قید بشه. همچنین باید تمامی مدارک مالی، شغلی و هویتی خودشون رو هم همراه با دعوتنامه محضری برای شما بفرستن. البته خودتون هم باید مدارک مالی و شغلی که دارید رو ارائه بدید.

 • سلام میشه راجب نحوه ارسال دعوتنامه بیشتر توضیح بدید من شخصی رو دارم که بتونه برام بفرسته اما دقیق اطلاع نداره که باید چیکار کنه

  • سلام؛ دعوت کننده باید یک نامه خطاب به سفارت بنویسه که از شما دعوت کردن تا برای ملاقات با خودشون به کشور مقصد سفر کنید. این نامه میتونه محضری بشه و اگر هزینه های سفر شما رو بخوان بر عهده بگیرن حتما باید مدارک تایید شده مالی، شغلی و هویتی خودشون رو هم ارائه بدن.

 • با سلام مجدد اگر بعد از اتمام مدت ویزای توریستی تو یه کشور دیگه بخوایم درخواست پناهندگی بدیم چه برخوردی با ما میشه آیا فورا دیپورت میشیم یا نه به درخواستمون رسیدگی میشه؟ ممنون از شما

  • سلام؛ بستگی به شرایط پناهندگی کشوری داره که از اونجا ویزا گرفتید. اگر قوانین پناهندگی سفت و سختی دارند، شاید دیپورت بشی.

 • سلام و عرض ادب؛ میخواستم انشالله بعد از باز شدن سفارت و گرفتن درخواستها برای کشور اسپانیا از شما کمک بگیرم و درخواست ویزای توریستی کنم حالا سوالم این هست که با ویزای توریستی میشه چند روز اونجا موند و اگر بیشتر بمونیم چی میشه؟ سپاس

  • سلام؛ برای بار اول حداکثر ۱۵ روز میتونید تشریف داشته باشید. اما اگر بیشتر از اون اقامت داشته باشید و کشور رو ترک نکنید، ممکنه بعد از اون دیگه نتونید ویزای توریستی بگیرید و ریجکت بشید.

   • با سلام مجدد اگر بعد از اتمام مدت ویزای توریستی تو یه کشور دیگه بخوایم درخواست پناهندگی بدیم چه برخوردی با ما میشه آیا فورا دیپورت میشیم یا نه به درخواستمون رسیدگی میشه؟ ممنون از شما

    • سلام؛ بستگی به قوانین و شرایط مهاجرتی اون کشور داره. در برخی کشورهای مهاجر پذیر به درخواستتون رسیدگی میشه. اما تا اون زمان شما باید در کمپ اقامت داشته باشید.

 • سلام روز بخیر من دانشجو ارشد مکانیک شریف هستم و تا ۵ ماه دیگه باید به خدمت اعزام بشم می خاستم بدونم اگه وثیقه بزارم و توریستی به ترکیه سفر کنم میتونم با اجاره ملک ویزا کیملیک بگیرم و بعد از یک سال پذیرش تحصیلی بگیرم و ویزا کیملیک و به تحصیلی تبدیل کنم؟ یا اینکه چون مشمول سربازی هستم حتی با اجاره ملک ویزای کیملیک به من تعلق نمیگیره و مجبورم به ایران برگردم؟؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی اطلاعات ندارم

 • با سلام. در روش اقامت یک ساله توریستی ترکیه با اجاره ملک چند نفر رو می‌توان به عنوان همراه برد؟ و آیا همراه می‌تواند مادر و یا پدر باشد؟ و اینکه آیا بعد از یک سال قابل تمدید است؟

 • با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم ببینم که برای ویزای دوره ی زبان از کشور های شینگن محدودیت درخواست وجود داره؟ مثلا اگر یک بار برای دوره ی یک ساله اقدام کردم نمیتونم سال بعد دوباره برای ویزای دوره زبان اقدام کنم و من رو ریجکت میکنن؟

  • سلام؛ این موضوع رو باید از طریق موسساتی که در زمینه پذیرش تحصیلی اروپا فعالیت دارند پیگیری کنید.

 • سلام
  ببخشید همسرم با پاس نروژی مقیم نروژ هستن برای ویزای دیدار باید مدارک و به vfs تحویل بدم و داخل سایتش ۱۳مورد و گفته بود که تهیه کنم اولین گزینه letter cover بود که متوجه نشدم چی هست ممکنه راهنمایی بفرمایید منظورش چی هست ؟

  • سلام؛ کاورلتر نامه ای هستش که شما در اون شرایطتون داخل کشور و برنامه هایی که برای خارج از ایران دارید همچنین وابستگی هاتون به کشور رو در اون ذکر میکنید.

 • سلام. وقت بخیر بنده آتش نشان هستم متاهل با ۳ سال سابقه کار و بیمه مرتبط و ۶ سال بیمه ناوگان حمل و نقل عمومی (رانندگی) گواهینامه پایه یک هم دارم به اضافه دیپلم مکانیک خودرو آیا میتونم شغل خودمو با مهاجرت به یه کشور دیگه ادامه بدم؟ از طریق آزمون تو آتشنشانی قبول شدم و حکم دعوت به کار آتشنشانی از استانداری دارم همچنین برای آیلتس هم دارم میخونم

 • سلام
  خواستم بدونم که برای دریافت ویزای کره جنوبی حداقل چقدر باید در حساب بانکی باشد و اینکه برای اینکه سفارت خانه مطمعن بشود که ما به کشور خود بر میگردیم حتما باید یک ضمانت نامه مالی باشد ؟ مثلاً سند املاک نمیشود؟!

  • سلام؛ خیر، بخش ویزای توریستی سفارت کرواسی فعلا بسته بوده و بررسی تمامی درخواست های ویزای توریستی کرواسی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده. البته موارد استثنائی و یا اضطراری هم وجود داره.

 • درود من در ایران زندگی می کنم همسرم روس وضعیت سلامت پدرزنم خوب نیست همسرش فوت کرده و تنهاست چگونه می توانم ویزای اقوام برای مدت زیاد بگیرم ممنون اگر جواب دهید

  • سلام؛ فعلا خیر، باید صبر کنید. هر خبر جدیدی که منتشر بشه از طریق صفحه ویزای اتریش سایت ویزالند اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 • میخوام بدونم داشتن سند ملکی برای گرفتن ویزا در اولویته یا داشتن تمکن مالی؟ و منظور از تمکن مالی اینه که ۷۰ میلیون ثابت باید تو حساب باشه یا منظور چیز دیگه ای هست؟ گردش حساب سه ماهه برای هر ماه چقدر باشه بهتره؟

  • سلام؛ شما برای دریافت ویزا حتما باید تمکن مالی داشته باشید. تمکن مالی هم منظور مانده حساب و ریز گردش چند ماهه آخرتون هست که این چند ماه بستگی به کشوری داره که برای اون اقدام میکنید. پول باید به گونه ای به حسابتون تزریق بشه که یکباره نباشه، یعنی شما باید با حسابتون کار کرده باشید.

 • سلام.من متولد۱۳۷۴ با مدرک لیسانس کامپیوتر میخواستم ادامه زنگیمو در خارج از کشور سپری کنم بهترین روش چی هست از طریق تحصیل یا کار ؟هدف رفتنه

  • سلام؛ میتونید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. هرچند که بازار علوم کامپیوتر در کشور ما هم رو به رشده.

 • سلام .من میخوام برم سنت پترز تحصیل کنم و مشمول سربازی هستم .باتوجه به شرایط جدید که دانشگاه های ایران خیلی دیر باز میشن و نمیتونم با ویزای تحصیلی خروج پیدا کنم ایا میشود با ویزای توریستی به انجا برم و بعد اونجا به ویزای تحصیلی تبدیل کنم.اگه میشه کامل و جامع جواب مو بدید.ممنونم از تیم خوب و حرفه ایتون

 • با سلام واحترام
  من ٣٣ ساله مهندس عمران و مجرد با تمکن مالی٣٠٠ میلیون درخواست مهاجرت به اتریش یا دانمارک رو دارم. خواهرم در دانمارک أقامت موقت داردایا روشی برای من متصور هست. تسلط به زبان خوبی ندارم سابقه کار ٣ ساله بدون بیمه کإرهابی فنی مثل جوشکاری کابینت و نجاری در حد خیلی خوب بلدم.

 • سلام وقت شما به خیر
  آیا شخصی که ویزای استرالیاش رد شده احتمال داره ویزای نیوزلندش به دلیل رد ویزای استرالیا رد بشه ؟

 • سلام من میخوام برای رخصتی های زمستانی خود رادر ایران کار کنم خودم محصل سال دوم پوهنتون هستم چطور میتونم ویزا بگیرم بخاطر خرچ تحصل خودکار کنم میشه یکم معلومات بدید

 • سلام .من دارم پذیرش روسیه میگیرم با دعوت نامه میتونم ویزای تحصیلی بگرم؟با توجه به این که مشمول سربازی هم هستم.و با توجه به اینکه امثال کنکور ایران عقب افتاده و ثبتنام دانشگاه ها اواخر مهر هستش میتونم به پدرم وکالت تام بدم که بره دانشگاه ازاد بدون کنکور ثبتنامم کنه و بعد دیپلم رو بگیره برام بفرسته روسیه؟ممنون میشم

 • سلام من دانشگاه روسیه اقدام کردم.و مشمول سربازی هستم.یعنی یک ساله که پشت کنکور نظام جدیدم.
  برای دریافت ویزای توریستی ایا به دعوت نامه دانشگاه نیاز دارم؟و چند روز طول میکشد ویزا بگیرم؟

 • سلام آیا در حال حاضر با توجه به شرایط صدور ویزای توریستی برای بازدید از اقوام و با دعوت ایشان به انگلستان انجام می شه

 • سلام خسته نباشید من ۲۳ سالم مدارک کامل دارم میخوام ویزا انفرادی شینگن بگیرم به نظر شما کدام کشور راحت تر میتونم اقدام کنم ممنون از ویزالند…….

 • سلام خسته نباشید
  من ۲۰ سالمه خانم مجرد هستم میخوام مهاجرت کنم ولی اطلاعاتی دربارش ندارم مثل انواع ویزاها؟شرایط پذیرش کشور مقصد؟یا اینکه اصلا چه کشوری مناسب من هست؟
  و اینم بگم که من زبان انگلیسی بلدم و دانشجوی کارشناسی گردشگری هستم و به زودی مدرک معتبر خیاطیم رو میگیرم
  میشه لطفا راهنماییم کنید؟

  • سلام؛ ما در مورد مهاجرت نمیتونیم کمکتون کنیم، اما اگر در مورد ویزا و شرایط کشور ها سوالی دارید میتونید مطالب سایت رو بررسی کنید. به بیش از ۹۰ درصد دغدغه های شما در سات ویزالند پاسخ داده شده.

 • با سلام
  اگر بستگان برای من از سوئد دعوتنامه دیدار بفرستند و من بعد از گرفتن ویزا و سفر به سوئد اعلام پناهدگی کنم ، برای شخصی که دعوتنامه رو فرستاده توی سوئد مشکل خاصی پیش میاد یا خیر ؟

 • سلام خسته نباشید
  من قصد مهاجرت به المان رو دارم ولی سفارت آلمان سخت ویزا میده
  تصمیم گرفتم اقدام به گرفتن ویزای اتریش کنم از اونجا برم المان
  خواستم بدونم سفارت اتریش هم مثل المان سخت ویزا میدن؟؟

  • سلام
   اگر سابقه سفر به شینگن و یا دعوتنامه نداشته باشید، نه از آلمان و نه از اتریش نمی‌تونید ویزای انفرادی بگیرید. بهتره فعلا برای بار اول برای ویزای گروهی ایتالیا اقدام کنید و یک سفر در قالب تور گروهی به شینگن داشته باشید.

 • سلام من یک ورزشکار حرفه ای در رشته دو سرعت هستم میخواستم بدونم ایا با ویزا ورزشی میتونم به کشور اذربایجان بروم و اونجا فعالیت ورزشی مو دنبال کنم البته برای کشور اذربایجان و سنمم ۲۵ است مرد هستم و دانشجو ولی به دلیل بحث سربازی پاسپورت ندارم میخواستم کمکم کنید چون تو کشور خودمون امکانات نمیدن به ما خیلی ممنون.

 • اگه دعوتنامه از بستگان داشته باشیم و ویزاشم بگیریم تا چه مدت میتونیم در اون کشور بمونیم؟امکانش هست ک در همین مدت از این طریق بخوایم اقدام ب کار در اون کشور بکنیم و موندگار بشیم؟

  • سلام
   مدت اقامتتون بستگی به قوانین ویزای توریستی کشوری هست که از اونجا اقدام میکنید. و اینکه شما با ویزای توریستی اجازه کار در اون کشور رو ندارید.

 • سلام ببخشید اگه قرار باشه از طرف بستگان دعوتنامه دریافت کنیم حتما اون شخص باید از بستگانمون باشه؟ینی اگه دوست باشه امکان پذیر نیست؟
  و اینکه باید چ سنی داشته باشه کسی ک برامون دعوتنامه میفرسته و آیا باید حتما در اون کشور ی خونه ب نام خودش داشته باشه؟اگ خانه اجاره ای باشه چی؟

  • سلام
   ایشون باید به سن قانونی رسیده باشن و مدارک مالی و هویتی داشته باشن، این که نسبتشون با شما چی باشه به کشوری که از اونجا اقدام میکنید بستگی داره، اما به طور کلی هم دوستانتون و هم بستگانتون میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن. مهم هم نیست خونه داشته باشن یا خیر.

 • سلام ،
  من شناسنامه کشور عراق دارم ولی الان تو ایران زندگی میکنم و میخوام برم کانادا آیا از عراق میتونم ویزا بگیرم ؟ چون اصلا اونجا زندگی نکردن و ن حساب دارم ن چیز دیگه ای
  ایا امکان پذیره که ویزا کانادا بتونم بگیرم ؟

 • سلام من میخوام تورهای گردشگری شرکت کنم، اما متاسفانه نمیدونم کلا باید از کجا شروع کنم
  ممنون میشم بگین باید چکار کنم؟ کلا کجا باید برم و چیا لازمه؟

 • با سلام ببخشید برای اقامت باکو گواهی سو پیشینه لازمه؟ و اگر طرف سو پیشینه داشته باشه و رفع اثر بشه امکان اقامت رو میدن یا نه . برای اقامت کانادا چطور

 • سلام،من پناهنده کشور بلغار و اتحادیه اروپا بودم و قبل از گرفتن جواب آخر بعد از سه ،چهار سال با رضایت شخصی برگشتم ،برای دیدار از بلغار چه کار کنم،ممنونم

 • سلام
  خوبین شما؟
  من یه سوال داشتم از خدمتتون
  من ویزای بلژیک گرفتن پارسال و پیرارسال و همسرم هم پارسال گرفتن
  از طریق دعوتنامه یکی از دوستان بلژیکیم
  حالا شنیدم ریجکتی این سفارت زیاد شده
  نمیدونم امسال از طریق بلژیک اقدام کنم یا یه کشور دیگه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   بستگی به شرایطتون داره، باید شرایط سنجی بشید.
   برای راهنمایی بیشتر با مشاورین ما در ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • با سلام و خسته نباشید من ۳۳ سال سن. متاهل و دارای ۲ فرزند زیر ۵ سال هستم .سابقه ۷ سال بیمه تامین اجتماعی و کار در فارکس فعالیت دارم .دارای تمکن مالی ۲۵۰ میلیون تومان . برای گرفتن ویزای چه کشوری میتونم اقدام کنم که آسان تر از ایران برم مثلا اتریش فرانسه قبرس ایتالیا و…. به همراه همسر و فرزندانم. متشکرم.

  • سلام
   پیشنهادم اینه که تور گروهی ثبت‌نام کنید تا شانس ویزا شدنتون بالا باشه.
   اتریش اعلام کرده که تا اطلاع ثانوی از اعطای هرگونه ویزای توریستی و تحصیلی به ایرانیان خودداری میکنه، پس بهتره فرانسه یا ایتالیا رو انتخاب کنید و حتما در قالب تور گروهی اقدام کنید.
   البته بهتره سابقه سفری خودتون رو هم توضیح بدید، آیا سابقه سفر به حوزه شینگن داشتید؟ پس بهتره برای مشاوره دقیق‌تر با ویزالند تماس بگیرید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام وقت بخیر برای ویزای توریستی برای کشور یونان وثیقه نیاز هستش ؟یا چه مدارکی نیاز هست و تمکن مالی تا چقدر لازم است ؟ اگر با ویزای توریستی کسی بخواد بر نگرده و بمونه تو اون کشور چه شرایطی براش پیش میاد . ما زن و شوهر ۳۱ و ۳۳ ساله هستیم که ۵ سال از ازدواجمون میگذره و هر دو دیپلم فنی حرفه ای داریم

  • سلام
   نرخ ریجکتی ویزای یونان بالاست.
   شما در صورتی نیاز به وثیقه دارید که بخواید از طریق تور گروهی اقدام کنید. مدارکش لازم برای ویزای یونان هم که همون مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن سایر کشورهی حوزه شینگن است و تمکن مالی مورد نیاز هم ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هست. در پناهندگی هم که نمیتونیم کمکتون کنیم.

 • با سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی دکتری هستم، از کشور اسپانیا برای گذراندن دوره ۶ ماهه فرصت مطالعاتی دعوتنامه دارم، و اینکه یک فرزند ۷ ساله دارم که میخواهم همراهم باشه، میخواستم بدونم با توجه به اینکه خودم نامه حمایت مالی وزارت علوم دارم تمکن مالی ام چقدر باید باشد؟
  ممنونم.

 • سلام من ۲۴سالمه متاهل هستم و از یکی از کشور های اروپایی دعوت نامه دارم میخواستم ببینم برای پناهندگی چه مدارکی لازمه و

 • درودبرشما بنده متولد ۶۰ هستم و متاهل و شرایط مالی حدود ۵۰۰ میلیون ودارای ۲ سند آپارتمان و زمین بنام خودم هستم و قصدرفتن ازطریق کالج ب کانادا هستم واینکه اگر اکی بشود امکان اوردن همسروفرزندبعداز چه مدت وجوددارد…سپاس از شماعزیزان

  • سلام
   خیلی سخته که بتونین ویزای تحصیلی از طریق کالج بگیرین
   اگه فرزندی با سن ۱۰ سال به بالا دارید برای فرزندتون ویزای تحصیلی بگیرید که بقیه خانواده هم بتونید از این طریق برید.

 • سلام شما فرمودید برای گرفتن ویزای تحصیلی باید از یک مرکز آموزشی (دانشگاه، کالج و یا مدرسه) برگه پذیرش ارائه کنید.
  خب چطور برگه پذیرش از یک دانشگاه رو بگیریم این قسمت مهمش هست
  چه شرایطی باید داشته باشیم تا پذیرش مثلا یک دانشگاه در آلمان رو بگیریم؟

 • سلام و خسته نباشید. ببخشید من دانشجوی سال دوم رشته ی مترجمی زبان اسپانیایی هستم. قصد دارم ادامه ی رشتم رو در کشور اسپانیا ادامه بدم ‌. میخواستم ببینم ایا این امکان وجود داره ؟ موسسه ی شما کمکی در این جهت میکنه به متقاضی؟

  • سلام،
   بله میتونید اقدام کنید، اما متاسفانه ما در حوزه شینگن فقط برای اخذ ویزای توریستی میتونیم کمکتون کنیم

 • سلام و خسته نباشید. من میخوام برای ادامه ی تحصیل اقدام کنم میخواستم بدونم اول باید پذیرش از دانشگاه بگیرم و بعد برای ویزا اقدام کنم؟ در صورت پذیرش برای کارهای ویزا باید به سفارت مراجعه کنم؟

  • سلام،
   بله ابتدا برای پذیرش اقدام کنید، سپس برای ویزا
   درصورت نیاز،برای گرفتن پذیرش و ویزا میتوانید با ما در تماس باشید.
   ۰۲۶-۳۳۱۴۳

 • سلام وقتتون بخیر، من دانشجوی دکتری هستم، میخوام برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم و اینکه یه فرزند ۷ ساله دارم که میخوام همراهم باشه، کدوم کشورهای اروپایی راحتتر ویزا میدن؟ و اینکه تمکن مالی ام چقدر باشه؟ ( با توجه به اینکه خودم تحت حمایت مالی وزارت علوم اقدام میکنم)

  • برای فرصت مطالعاتی، شما باید با توجه به زمینه ای که روی اون کار می‌کنید، دانشگاه رو انتخاب کنید. اول به دنبال این باشید که یک استاد که در زمینه کار شما فعالیت داره رو انتخاب کنید.
   بله بعد از اون فرزندتون رو هم میتونید همراه خود ببرید

 • سلام
  بنده ۴۳ ساله متاهل دارای دو فرزند ۶ و ۱۰ ساله شاغل رسمی شرکت نفت با ۱۵ سال سابقه کار و بیمه و گردش حساب خوب و تمکن مالی ۵۰۰ تومنی هستم. بدون سابقه شینگن و البته بدون رجیکتی .
  همچنین دارای دعوتنامه از خواهر همسر( شهروند کانادا با سابقه خوب در تعدد دعوتنامه ارسالی به اقوام نزدیک و رفت و برگشت آنها بدون مشکل که ظاهرا از دید آفیسر نکته مهمی می باشد.).
  لطفا راهنمایی بفرمایید برای دریافت ویزای توریستی مولتی برای چهار نفرمون میتونم امیدوار باشم یا خیر؟
  در صورت پاسخ منفی اگر برای خودم و همسرم و نبردن فرزندان اقدام کنیم چطور؟
  سپاسگزارم

 • سلام،سوابق بیمه باید ترجمه بشه برای سفارت ایتالیا؟ و اینکه من گواهی اشتغال و بیمه دارم فیش حقوقی ام واجبه برای اقدام؟

 • سلام روز بخیر ببخشید برای گرفتن ویزا بعد ثبتنام و کرفتن وقت سفارت باید فرم پرکنیم و مدارک مورد نیازو باخودمون روز قرار ببریم یا نه؟

 • سلام ببخشید من میخواهم برای مهاجرت به انگلیس بروم ۱۵ سال دارم
  ۱.میتوانم تنها بروم؟
  ۲.برای کالج باید چکار کنم مدرک تحصیلی داشته باشم؟
  من در آن کشور دوستانی دارم
  لطفا جواب بدهید

 • اگر پذیرش یک دانشگاه داشته باشم ولی هنوز برای ویزا اقدام نکرده باشم، می توانم پس از اخذ پذیرش از دانشگاه این کار را بکنم؟ دانشگاه این اجازه را به من میدهد؟

 • سلام من از طرف پسر خاله همسرم در انگلستان دعوتنامه دارم. ایا باید برای ویزای توریستی اقدام کنم یا دیدار از بستگان؟ و در فرم درخواست ویزا در قسمت بستگان در انگلستان باید ایشان را از بستگان محسوب کنم؟ متشکرم از راهنمایی شما

 • با سلام،
  من دارای ۳۵ سال سن و مدارک فنی حرفه ای تراشکاری و فرزکاری و مدرک جوش کاری بین المللی برق هستم ۱۳ سال سابقه کار و بیمه دارم در سمت های فنی مثل برشکاری شعله و لیزر و نورد و خمکاری و …
  مدرک دانشگاهی کاردانی در رشته ایمنی دارم و مشغول تحصیل در رشته کارشناسی سلامت بهداشت و محیط زیست HSE هستم که در حال اتمام هست
  مدرک تحصیلی زبان انگلیسی ندارم و به این زبان تقریبا مسلط هستم
  متاهل و دارای یک فرزند ۲.۵ ساله هستم
  همسرم دارای مدرک کارشناسی شیمی گرایش غذایی هست و از ایده پردازان این رشته و دارای ایده های خوبی در این زمینه هست که تا حدودی مراحل ثبت اختراع هم انجام داده و مداراک بهیاری و کمک های اولیه و امداد از جمعیت هلال احمر دارند
  همسر به زبان های خارجی مسلط نیست
  توان مالیم حدود ۵۵۰ میلیون هست و بستگانی هم در خارج از کشور در کشور های هلند و اتریش و سوئد دارم.
  قصد مهاجرت دارم و فکر میکنم بهترین راه خروج برای ما ویزای کاری هست
  لطفا با توجه به اطلاعات فوق راهنماییم کنید که چه کاری باید انجام بدم.

 • با عرض سلام
  می خواستم برای مهاجرت تحصیلی در کشور آلمان اقدام کنم. ۱۷ سال سن دارم.
  ۱. برای این امر باید درخواست ویزای شنگن کنم؟
  ۲. شرایط و مراحل آن شامل چه اقداماتی است؟

 • سلام خسته نباشید به تیم ویزالند من الان دانشجوی کارشناسی عمران هستم و میخوام برای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد رو در کانادا تموم کنم و پس از فارغ التحصیلی ویزای اقامت کانادا را دریافت کنم . برای این کار من مدارک زبان انگلیسی تافل دارم و همزمان نامه پذیرش یکی از دانشگاه های کانادا رو دریافت میکنم .وهمچنین تمامی مدارک تحصیلی اعم از ریزنمرات دیپلم و لیسانس رو ترجمه شده در زمان وقت سفارت کانادا اراییه دهم میتوانم وایزای تحصیلی دریافت کنم ؟ و یه مشکلی که اینجا هست توان مالی من زیر ۴۰ میلیون تومان هست .ایا مشکلی ایجاد میشه و ایا روش های دیگری جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سلام،من تمایل تحصیل در یکی از کشورهای اروپا رو دارم منتهی قصد دارم برای کار نیز اونجا بمونم،چگونه باید این موضوع رو برای افسر سفارت توضیح بدهم؟

  • سلام
   شما باید به مرکز آموزشی‌تون اعلام کنید که قصد کار دارید؛ برگه پذیرش بر این اساس به شما داده می‌شود.
   همچنین یک برنامه تحصیلی ارائه کنید و تمامی این هارو برای افسران ویزا توضیح بدید.

   • سلام
    شما میگویید مرکز آموزشی،منظورتان دانشگاه مورد نظر است یا خیر؟
    همچنین گفتید برنامه تحصیلی،اگر امکان دارد کمی بیشتر توضیح دهید لطف میکنید

    • سلام
     بله منظور دانشگاه و کالج مورد نظر است.
     برنامه تحصیلی یعنی برنامه ریزی کل مدت زمانی که برای تحصیل در این کشور اقامت دارید.

 • سلام
  ممنون از سایت خوب و پر محتواتون. من با راهنمایی پیج شما برا مولتیپل ویزا کانادا برا مادرم اقدام کردم و در عرض سه هفته ویزاش اومد.

 • سلام ببخشید میتونید راهنمایی کنید که کسی که نه شاغل هست و نه تراول هیستوری داره برای شروع پروسه دریافت ویزا با هدف نهایی دریافت ویزای شنگن یا ویزای کانادا چکار باید کنه؟ خیلی ممنون

 • سلام خسته نباشید
  من و پسرم بار اول از سفارت سوئد ریفیوز شدیم یک سال گذشته حالا میخوام دوباره اقدام کنم برای ویزا شنگن میترسم دوباره رد بشم با توجه به اینکه شنیدم خیلی سختگیری ها زیاد شده و اکثرا رد میکنن
  حساب بانکی خوبی دارم ولی گردش کم داشته
  ملک هم بنام همسرم هست مغازه هست
  تمکن مالی خوبی هم داریم پارسال هم شرایط خوبی داشتم ولی نمیدونم چرا از سفارت سوئد رد شدیم الان میخوام از سفارت ایتالیا اقدام کنم چکار کنم ریجکت نشم
  سری قبل بهم گفتن وابستگی به ایران ندارم

 • سلام.قبل از دریافت ویزای شنگن چه کشورهایی اعتبار دارند که تراول هیستوری قوی داشته باشیم.یا به نوعی کدام کشورها ویزای راحت تری میدند برای بار اول؟!
  با تشکر از وبسایت خوبتون..

  • سلام
   به صورت تور گروهی می‌تونید از مجارستان اقدام کنید و اگر به صورت انفرادی هم بخواهید اقدام کنید، ایتالیا بهترین گزینه است.

 • با سلام
  قصد تحصیل در یکی از کشورهای آمریکای لاتین رادارم پاسپورت پنج ساله دارم دارای کارت پایان خدمت راهنمایی کنید چگونه ویزا تهیه نمایم باتشکر

 • با سلام داشتن مدرک یا گواهی تحصیلی برای زبان انگلیسی در دریافت ویزا نقشی دارد یا نه؟تاثیری دارد؟؟ چه چیز هایی بیشتر تاثیر دارن؟؟

  • سلام
   بسته به نوع ویزای درخواستی، بله میتونه تاثیر گذار باشه.
   تمکن مالی، گردش حساب و تاریخچه سفری هم می‌تونه تاثیرگذار باشه

 • سلام سوال دارم درباره ویزای مهاجرت چه شرایطی باید داشته باشم به طور کلی میگم راستی شما ویزای مهاجرتی کشور ژاپن رو قبول میکنین لطفا جواب هردوسوال رو بزارین

  • سلام
   بستگی داره برای چه نوع ویزای مهاجرتی می‌خواهید اقدام کنید؟
   در حال حاضر ویزای ژاپن رو ما انجام نمیدیم.

 • سلام، برای گرفتن ویزای توریستی ۹۰ روره آلمان، با دعوتنامه غیر فامیلی، کدوم یک از مدارکم باید ترجمه بشه؟ سند ماشین دارم، اون باید ترجمه بشه یا ارائه اصل اسناد کفایت میکنه؟

  • سلام
   اگر بتونید هدف سفرتون به کشور هلند رو به طور کامل به افسر ویزا توضیح بدید، خودش میتونه یک دلیل محکم باشه.
   دعوت نامه هم داشته باشید میتونید شانس ویزاتون رو بالاتر ببرید.

  • دقت کنید که ما مواردی رو در این متن ذکر کردیم که تأثیرات مهمی در تأیید ویزای شما دارند؛ مثلا اگر شما صاحب یک بیزنس باشید اصلا نیازی به بیمه ندارید ولی به جای اون باید مدارک اثبات صاحب بیزنس بودن تون رو، برای صدور ویزا ارائه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.