کشور قطر اجازه ورود بدون اخذ ویزا را به شهروندان 80 کشور داده است.اما ایران جزو این لیست نیست و ایرانیان برای ورود به قطر نیاز به ویزای این کشور دارند. ویزای قطر برای ایرانیان در حدود ۳ ماه اعتبار دارد اما شما فقط ۳۰ روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. به طور معمول ریجکت ویزای قطر وجود ندارد مگر اینکه نوع ویزای درخواستی خود را اشتباه اعلام کنید! ۲۴ ساعت پس از ارائه درخواست ویزای قطر و پرداخت هزینه آن، ویزای صادر شده در قالب ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

شرایط اخذ ویزای قطر

شرایط اخذ ویزای قطر دقیقا مطابق مواردی است که در سایت سفارت قطر برای متقاضیان ایرانی اعلام شده است. در صورتی که دارای این شرایط نیستید، به هیچ عنوان برای اخذ ویزای قطر اقدام نکنید:

۱. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای قطر باید به ریال قطر صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. مبلغ تمکن مالی ویزای قطر برای هر نفر معادل ۵,۰۰۰ ریال قطر می‌باشد.

۲. گردش حساب:

گردش حساب مورد نیاز ویزای قطر، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان می‌باشد. منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای قطر

برای درخواست ویزای قطر، باید اصل پاسپورت متقاضی با بیش از ۶ ماه اعتبار، ۱ قطعه عکس ۶x۴ ، رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر قطعی هتل، تمکن مالی و گردش حساب ۳ ماهه خود را باید در سایت آپلود کنید. توجه داشته باشید که لزومی به ترجمه مدارک نیست.

برای درخواست ویزای توریستی قطر مدارک زیر لازم است:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مبلغ ۵,۰۰۰ ریال قطری معادل 42 میلیون تومان به عنوان تمکن مالی
 • بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل با اقامت حداکثر 30 روز
 • بیمه مسافرتی
 • کارت واکسیناسیون فایزر، مدرنا، جانسون اند جانسون، آسترازنکا وسینوفارم (متقاضیانی که واکسن سینوفارم زده‌اند تست پزشکی بدهند.).
 • جواب منفی تست PCR حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز از آزمایشکاه‌ها و مراکز مورد تایید وزارت بهداشت
 • ثبت‌نام در سایت WWW.EHTERAZ.GOV.QA و دریافت تاییدیه قبل از پرواز

هزینه درخواست ویزای قطر

از آنجایی که ویزای قطر به صورت فرودگاهی صادر می‌شود، هزینه آن نیز در فرودگاه از شما گرفته خواهد شد. هزینه درخواست ویزای قطر 100 ریال قطری معادل 840 هزار تومان است که پس از فرود در فرودگاه قطر از شما اخذ خواهد شد.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای قطر

درخواست ویزای آنلاین قطر، از طریق سایت VFSglobal امکان پذیر می‌باشد. برای درخواست ویزای آنلاین حتما باید رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما و رزرو قطعی واچر هتل خود را در این پرتال بارگزاری کنید. حدود ۲۴ ساعت پس از ارائه درخواست و پرداخت هزینه ویزا، جواب آن از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

زمان جوابدهی و اعتبار ویزای قطر

ویزای توریستی قطر برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است اما دارندگان این ویزا فقط مجاز به ۳۰ روز اقامت در این کشور هستند.

هیا کارت جام جهانی، جایگزین ویزای قطر

در حال حاضر ویزای توریستی قطر به صورت فرودگاهی صادر می‌شود و شما می‌توانید با همان مدارک گفته شده نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید. اما در زمان برگزاری جام جهانی 2022 برای ورود به این کشور شما باید حیا کارت (Hayya card) قطر داشته باشید. این کارت علاوه بر مجوز ورود به ورزشگاه، به شما امکان ورود به قطر بدون اخذ ویزا را خواهد داد.

اطلاع از آخرین شرایط و هزینه‌های خرید بلیط و رزرو تور جام جهانی قطر 2022

تور جام جهانی قطر

انواع ویزای قطر

ویزای توریستی قطر           

ویزای توریستی قطر به صورت 30 روزه و 90 روزه صادر می‌شود. از تاریخ 10 آبان 1400 قطر ویزای توریستی را به صورت فرودگاهی برای آن دسته از شهروندانی که نیاز به اخذ ویزا دارند صادر می‌کند.

ویزای کاری قطر

در این  ویزا کارفرما و یا صاحب کار با توجه به مدارک، سابقه ی کار و سابقه ی تحصیلی برای شما دعوت‌نامه کاری می‌فرستد. ویزای توریستی قطر بسیار سخت صادر شده چون کارفرما متعهد می‌شود تمامی مراحل کاری و روند استخدامی مهاجر را ضمانت کرده و مسئولیت فرد را بر عهده گیرد.

ویزای تحصیلی قطر

در این ویزا فرد از طرف دانشگاه، مدرسه یا یک موسسه آموزش عالی در قطر دعوت‌نامه دارد. این ویزا نسبت به ویزای کاری راحت تر صادر میشود.چون دانش آموز یا دانشجو تعهد می‌کند پس از پایان زمان تحصیل به کشور خودش برگردد.

ویزای دیدار خانواده قطر

این ویزا با توجه به اسم آن زمانی صادر میشود که افراد با هدف دیدار کوتاه مدت  یکی از اعضای خانواده خود قصد سفر به قطر را داشته باشند.

ویزای الحاق به خانواده قطر

این ویزا با هدف پیوستن افرادی که یکی از اعضای خانواده آن ها در قطر ویزای کار یا ویزای سرمایه گزاری دارد صادر می‌شود این همراه می‌تواند همسر فرد یا فرزندان زیر 18 سال باشد البته فرزندان مجرد که از نظر مالی وابسته به خانواده هستند تا سن 25 سالگی در پرونده والیدن قرار خواهند گرفت.

ویزای نمایشگاهی قطر

ویزای نمایشگاهی تقریبا در گروه ویزای کاری قرار می‌گیرد. کمیته اجرایی نمایشگاه و یا دولت کشور قطر   تصمیم به ارسال دعوت نامه به فرد یا شرکتی خاص جهت حضور در این کشور و شرکت در نمایشگاه می‌گیرد.

ویزای پزشکی قطر

در این ویزا فرد بیمار باید درخواست خود را به سفارت قطر و همچنین یک بیمارستان قطری ارسال کند. در صورتی که امکانات مورد نیاز بیمار در کشور مبدا موجود نباشد، با ویزای فرد موافقت می‌شود.

ویزای تجاری قطر

ویزای تجاری در مواقعی صادر می‌شود که مسافر اهدافی مانند قراردادهای تجاری، بازید از صنایع و اهدافی از این دست داشته باشد.

ویزای ترانزیت قطر

این ویزا در مواقعی صادر می‌شود که مسافر برای رفتن به مقصدی دیگر مجبور به توقف چند ساعته در قطر باشد. این ویزا یکی از سخت گیرانه ترین ویزاهای قطر است.

آدرس و تلفن سفارت قطر در ایران

سفارت قطر در ایران در آدرس تهران، خیابان آفریقا، خیابان گل آذین، پلاک ۴ واقع شده است. برای تماس با این سفارت می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۰۵۱۲۵۵ در تماس باشید.

نگاه کلی به اخذ ویزای قطر

 • برای دریافت ویزای قطر به گردش حساب ۳ ماهه اخیر و تمکن مالی به مبلغ ۵,۰۰۰ ریال قطر نیاز دارید.
 • برای دریافت ویزای قطر به اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار، ۱ قطعه عکس ۶x۴، رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو قطعی هتل محل اقامت و گردش حساب و تمکن مالی نیاز دارید.
 • قیمت ویزای قطر 100 ریال قطر می‌باشد. برای پرداخت این هزینه حتما باید ویزا کارت و مستر کارت داشته باشید.
 • درخواست ویزای قطر از طریق سایت VFSGlobal ارائه می‌شود.
 • ویزای توریستی قطر برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است اما دارندگان این ویزا فقط تا ۳۰ روز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر