ویزای قطر برای ایرانیان به صورت آنلاین درخواست می‌شود. از شرایط دریافت ویزای قطر می‌توانیم به تمکن مالی و گردش حساب اشاره کنیم. ویزای قطر برای ایرانیان در حدود ۳ ماه اعتبار دارد اما شما فقط ۳۰ روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. به طور معمول ریجکت ویزای قطر وجود ندارد مگر اینکه نوع ویزای درخواستی خود را اشتباه اعلام کنید! ۲۴ ساعت پس از ارائه درخواست ویزای قطر و پرداخت هزینه آن، ویزای صادر شده در قالب ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای قطر

📌 مدارک مورد نیاز اخذ ویزای قطر

📌 هزینه درخواست ویزای قطر

📌 نحوه اقدام برای درخواست ویزای قطر

📌 مدت اعتبار ویزای قطر + مدت زمان جوابدهی به درخواست

📌 آدرس و تلفن سفارت قطر در ایران

📌 نگاه کلی به اخذ ویزای قطر

شرایط اخذ ویزای قطر

شرایط اخذ ویزای قطر دقیقا مطابق مواردی است که در سایت سفارت قطر برای متقاضیان ایرانی اعلام شده است. در صورتی که دارای این شرایط نیستید، به هیچ عنوان برای اخذ ویزای قطر اقدام نکنید:

۱. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای قطر باید به ریال قطر صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. مبلغ تمکن مالی ویزای قطر برای هر نفر معادل ۵،۰۰۰ ریال قطر می‌باشد.

۲. گردش حساب:

گردش حساب مورد نیاز ویزای قطر، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان می‌باشد. منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای قطر

برای درخواست ویزای قطر، باید اصل پاسپورت متقاضی با بیش از ۶ ماه اعتبار، ۱ قطعه عکس ۶ * ۴ ، رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر قطعی هتل، تمکن مالی و گردش حساب ۳ ماهه خود را باید در سایت آپلود کنید. توجه داشته باشید که لزومی به ترجمه مدارک نیست.

هزینه درخواست ویزای قطر

قیمت ویزای قطر ۲۰۰۰ ریال قطر می‌باشد که این هزینه باید به صورت آنلاین و در سایت سفارت قطر پرداخت شود. برای پرداخت هزینه درخواست ویزای قطر باید ویزا کارت و یا مستر کارت داشته باشید و معادل دلاری این هزینه را پرداخت کنید.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای قطر

درخواست ویزای آنلاین قطر، از طریق سایت VFSglobal امکان پذیر می‌باشد. برای درخواست ویزای آنلاین حتما باید رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما و رزرو قطعی واچر هتل خود را در این پرتال بارگزاری کنید. حدود ۲۴ ساعت پس از ارائه درخواست و پرداخت هزینه ویزا، جواب آن از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

مدت اعتبار ویزای قطر + مدت زمان جوابدهی به درخواست

ویزای توریستی قطر برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است اما دارندگان این ویزا فقط مجاز به ۳۰ روز اقامت در این کشور هستند.

آدرس و تلفن سفارت قطر در ایران

سفارت قطر در ایران در آدرس تهران، خیابان آفریقا، خیابان گل آذین، پلاک ۴ واقع شده است. برای تماس با این سفارت می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۰۵۱۲۵۵ در تماس باشید.

نگاه کلی به اخذ ویزای قطر

  • برای دریافت ویزای قطر به گردش حساب ۳ ماهه اخیر و تمکن مالی به مبلغ ۵،۰۰۰ ریال قطر نیاز دارید.

  • برای دریافت ویزای قطر به اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار، ۱ قطعه عکس ۶ * ۴ ، رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو قطعی هتل محل اقامت و گردش حساب و تمکن مالی نیاز دارید.

  • قیمت ویزای قطر ۲۰۰۰ ریال قطر می‌باشد. برای پرداخت این هزینه حتما باید ویزا کارت و مستر کارت داشته باشید.

  • درخواست ویزای قطر از طریق سایت VFSGlobal ارائه می‌شود.

  • ویزای توریستی قطر برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است اما دارندگان این ویزا فقط تا ۳۰ روز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.7 از 7 رأی‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.